Теректі аудандық мәслихатының 2017 жылғы 15 желтоқсандағы № 17-2 "2018-2020 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Батыс Қазақстан облысы Теректі аудандық мәслихатының 2018 жылғы 14 желтоқсандағы № 29-1 шешімі. Батыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2018 жылғы 24 желтоқсанда № 5455 болып тіркелді. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы Теректі аудандық мәслихатының 2019 жылғы 22 ақпандағы № 32-1 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы Теректі аудандық мәслихатының 22.02.2019 № 32-1 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне және Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес Теректі аудандық мәслихат ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Теректі аудандық мәслихатының 2017 жылғы 15 желтоқсандағы №17-2 "2018-2020 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде №5007 тіркелген, 2018 жылғы 8 қаңтарда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
1- тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. 2018-2020 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше осы шешімге 1, 2 және 3- қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2018 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 8 187 291 мың теңге:
салықтық түсімдер – 1 173 425 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 15 882 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 13 412 мың теңге;
трансферттер түсімі – 6 984 572 мың теңге;
2) шығындар – 8 372 060 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 60 675 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 108 858 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 48 183 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -245 444 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 245 444 мың теңге:
қарыздар түсімі – 108 225 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 48 183 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 185 402 мың теңге.";
4 - тармақтың 1) тармақшасында:
бірінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"1) республикалық бюджеттен жалпы сомасы 1 859 524 мың теңге:";
алтыншы абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"техникалық көмекші құралдар тізбесін кеңейтуге – 1 468 мың теңге;";
он алтыншы абзац мынадай редакцияда жазылсын:

О внесении изменений в решение Теректинского районного маслихата от 15 декабря 2017 года № 17-2 "О районном бюджете на 2018-2020 годы"
Решение Теректинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 14 декабря 2018 года № 29-1. Зарегистрировано Департаментом юстиции Западно-Казахстанской области 24 декабря 2018 года № 5455. Утратило силу решением Теректинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 22 февраля 2019 года № 32-1
Сноска. Утратило силу решением Теректинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 22.02.2019 № 32-1 (вводится в действие со дня первого официального опубликования).
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года и Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" от 23 января 2001 года Теректинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Теректинского районного маслихата от 15 декабря 2017 года №17-2 "О районном бюджете на 2018-2020 годы" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов №5007, опубликованное 8 января 2018 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан) следующие изменения:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2018-2020 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2018 год в следующих объемах:
1) доходы – 8 187 291 тысяча тенге:
налоговые поступления – 1 173 425 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 15 882 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала – 13 412 тысячи тенге;
поступления трансфертов – 6 984 572 тысячи тенге;
2) затраты – 8 372 060 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 60 675 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 108 858 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 48 183 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -245 444 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 245 444 тысячи тенге:
поступление займов – 108 225 тысяч тенге;
погашение займов – 48 183 тысячи тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 185 402 тысячи тенге.";
в подпункте 1) пункта 4:
абзац первый изложить в следующей редакции:
"1) из республиканского бюджета в общей сумме 1 859 524 тысячи тенге:";
абзац шестой изложить в следующей редакции:
"на расширение перечня технических вспомогательных средств – 1 468 тысяч тенге;";
абзац шестнадцатый изложить в следующей редакции:

"жаңартылған білім беру мазмұны бойынша бастауыш, негізгі және жалпы орта білімнің оқу бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдарының мұғалімдеріне қосымша ақы төлеуге және жергілікті бюджеттердің қаражаты есебінен шығыстардың осы бағыт бойынша төленген сомаларын өтеуге – 186 548 мың теңге;";
4 - тармақтың 2) тармақшасында:
бірінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"2) облыстық бюджеттен жалпы сомасы 679 022 мың теңге:";
жетінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"облыс мектептерге жаңартылған білім бағдарламасы бойынша оқушыларды оқыту үшін жиынтықтағы компьютер сатып алуға – 7 291 мың теңге;";
он алтыншы абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"аудан мектептерінде ақпараттық технологиялар сыныптарын ашуға – 2 134 мың теңге.";
аталған шешімнің 1 - қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Аудандық мәслихат аппаратының басшысы (В.Мустивко) осы шешімнің әділет органдарында мемлекеттік тіркелуін, Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде және бұқаралық ақпарат құралдарында оның ресми жариялануын қамтамасыз етсін.
3. Осы шешім 2018 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы В. Мукашев
Аудандық
мәслихат хатшысы
Ә. Нұрғалиев
2018 жылғы 14 желтоқсандағы
№29-1 Теректі аудандық
мәслихатының шешіміне
қосымша
2017 жылғы 15 желтоқсандағы
№17-2 Теректі аудандық
мәслихатының шешіміне
1-қосымша
2018 жылға арналған аудандық бюджет
мың теңге
Санаты
Сомасы
Сыныбы
Iшкi сыныбы
Ерекшелігі
Атауы

"доплату учителям организаций образования, реализующим учебные программы начального, основного и общего среднего образования по обновленному содержанию образования, и возмещение сумм, выплаченных по данному направлению расходов за счет средств местных бюджетов – 186 548 тысяч тенге;";
в подпункте 2) пункта 4:
абзац первый изложить в следующей редакции:
"2) из областного бюджета в общей сумме 679 022 тысячи тенге:";
абзац седьмой изложить в следующей редакции:
"на приобретение компьютеров в комплекте для школ области для обучения учеников по обновленной образовательной программе – 7 291 тысяча тенге;";
абзац шестнадцатый изложить в следующей редакции:
"открытие классов информационных технологий в школах района – 2 134 тысячи тенге.";
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
2. Руководителю аппарата районного маслихата (В.Мустивко) обеспечить государственную регистрацию данного решения в органах юстиции, его официальное опубликование в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан и в средствах массовой информации.
3. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2018 года.
Председатель сессии В. Мукашев
Секретарь
районного маслихата
А. Нургалиев
Приложение
к решению Теректинского
районного маслихата
от 14 декабря 2018 года №29-1
Приложение 1
к решению Теректинского
районного маслихата
от 15 декабря 2017 года №17-2
Районный бюджет на 2018 год
тысяч тенге
Категория
Сумма
Класс
Подкласс
Специфика
Наименование

047
Жануарлардың саулығы мен адамның денсаулығына қауіп төндіретін, алып қоймай залалсыздандырылған (зарарсыздандырылған) және қайта өңделген жануарлардың, жануарлардан алынатын өнімдер мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу
16 296
6
Жер қатынастары
17 638
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
17 638
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
13 602
003
Елдi мекендердi жер-шаруашылық орналастыру
1 132
006
Аудандардың, облыстық маңызы бар, аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердiң, ауылдардың, ауылдық округтердiң шекарасын белгiлеу кезiнде жүргiзiлетiн жерге орналастыру
2 904
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер
37 501
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
37 501
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
37 501
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
19 690
2
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
19 690
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
19 690
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайла және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
19 688
013
Аудан аумағында қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын, аудандық (облыстық) маңызы бар қалалардың, кенттердің және өзге де ауылдық елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу
2
12
Көлік және коммуникация
1 547 712
1
Автомобиль көлігі
1 539 661
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
2 772
013
Аудандық маңызы бар қалаларда, кенттерде, ауылдарда, ауылдық округтерде автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
2 772
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
1 536 889
022
Көлік инфрақұрылымын дамыту
1 399 900
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
54 928
045
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу
82 061
9
Көлiк және коммуникациялар саласындағы өзге де қызметтер
8 051
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
8 051
037
Әлеуметтік маңызы бар қалалық (ауылдық), қала маңындағы және ауданішілік қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдарын субсидиялау

047
Возмещение владельцам стоимости обезвреженных (обеззараженных) и переработанных без изъятия животных, продукции и сырья животного происхождения, представляющих опасность для здоровья животных и человека
16 296
6
Земельные отношения
17 638
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
17 638
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
13 602
003
Земельно-хозяйственное устройство населенных пунктов
1 132
006
Землеустройство, проводимое при установлении границ районов, городов областного значения, районного значения, сельских округов, поселков, сел
2 904
10
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
37 501
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
37 501
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
37 501
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
19 690
2
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
19 690
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
19 690
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)
19 688
013
Разработка схем градостроительного развития территории района, генеральных планов городов районного (областного) значения, поселков и иных сельских населенных пунктов
2
12
Транспорт и коммуникации
1 547 712
1
Автомобильный транспорт
1 539 661
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
2 772
013
Обеспечение функционирования автомобильных дорог в городах районного значения, поселках, селах, сельских округах
2 772
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
1 536 889
022
Развитие транспортной инфраструктуры
1 399 900
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
54 928
045
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов
82 061
9
Прочие услуги в сфере транспорта и коммуникаций
8 051
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
8 051
037
Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым городским (сельским), пригородным и внутрирайонным сообщениям