2019-2021 жылдарға арналған Теректі ауданының ауылдық округтердің бюджеті туралы
Батыс Қазақстан облысы Теректі аудандық мәслихатының 2018 жылғы 28 желтоқсандағы № 30-1 шешімі. Батыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2019 жылғы 9 қаңтарда № 5507 болып тіркелді. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы Теректі аудандық мәслихатының 2020 жылғы 5 ақпандағы № 39-3 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы Теректі аудандық мәслихатының 05.02.2020 № 39-3 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес және Теректі аудандық мәслихатының 2018 жылғы 25 желтоқсандағы №29-2 "2019-2021 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5472 тіркелген) сәйкес Теректі аудандық мәслихат ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2019-2021 жылдарға арналған Теректі ауданының Ақжайық ауылдық округінің бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2019 жылға арналған бюджет келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 48 620 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 8 455 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
трансферттер түсімі – 40 165 мың теңге;
2) шығындар – 49 832 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -1 212 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 212 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 1 212 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Батыс Қазақстан облысы Теректі аудандық мәслихатының 17.06.2019 № 34-3 шешімімен (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2019-2021 жылдарға арналған Теректі ауданының Ақсуат ауылдық округінің бюджеті тиісінше 4, 5 және 6 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2019 жылға арналған бюджет келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 42 220 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 9 796 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
трансферттер түсімі – 32 424 мың теңге;

О бюджете сельских округов Теректинского района на 2019-2021 годы
Решение Теректинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 28 декабря 2018 года № 30-1. Зарегистрировано Департаментом юстиции Западно-Казахстанской области 9 января 2019 года № 5507. Утратило силу решением Теректинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 5 февраля 2020 года № 39-3
Сноска. Утратило силу решением Теректинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 05.02.2020 № 39-3 (вводится в действие со дня первого официального опубликования).
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и решением Теректинского районного маслихата от 25 декабря 2018 года №29-2 "О районном бюджете на 2019-2021 годы" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5472) Теректинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Акжаикского сельского округа Теректинского района на 2019-2021 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2019 год в следующих объемах:
1) доходы – 48 620 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 8 455 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тенге;
поступления трансфертов – 40 165 тысяч тенге;
2) затраты – 49 832 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -1 212 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 212 тысяч тенге:
поступления займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 1 212 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Теректинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 17.06.2019 № 34-3 (вводится в действие с 01.01.2019)
2. Утвердить бюджет Аксуатского сельского округа Теректинского района на 2019-2021 годы согласно приложениям 4, 5 и 6 соответственно, в том числе на 2019 год в следующих объемах:
1) доходы – 42 220 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 9 796 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тенге;
поступления трансфертов – 32 424 тысячи тенге;

7. 2019 жылға арналған ауылдық округтердің бюджет түсімдері Қазақстан Республикасының Бюджет кодексі және Теректі аудандық мәслихатының 2017 жылғы 25 желтоқсандағы №29-2 "2019-2021 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5472 тіркелген) сәйкес қалыптасады.
8. 2019 жылға арналған ауылдық округтердің бюджеттерінде аудандық бюджеттен берілетін субвенциялар көлемінің жалпы сомасы 220 822 мың теңге түсімдері қарастырылғаны ескерілсін, оның ішінде:
Ақжайық ауылдық округі – 35 212 мың теңге;
Ақсуат ауылдық округі – 29 877 мың теңге;
Подстепный ауылдық округі – 50 146 мың теңге;
Федоров ауылдық округі – 48 076 мың теңге;
Шаған ауылдық округі – 31 533 мың теңге;
Шағатай ауылдық округі – 25 978 мың теңге.
8-1. 2019 жылға арналған ауылдық округтердің бюджеттерінде жоғары тұрған бюджеттен бөлінетін нысаналы трансферттердің жалпы сомасы 13 700 мың теңге көлемінде қарастырылғаны ескерілсін:
Подстепный ауылдық округі – 6 200 мың теңге;
Федоров ауылдық округі – 3 000 мың теңге;
Шаған ауылдық округі – 2 500 мың теңге;
Шағатай ауылдық округі – 2 000 мың теңге.
Ескерту. Шешім 8-1 тармақпен толықтырылды - Батыс Қазақстан облысы Теректі аудандық мәслихатының 29.03.2019 № 33-3 шешімімен (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі).
9. Жергілікті атқарушы органдарға қарасты мемлекеттік мекемелер ұсынатын қызметтер мен тауарларды өткізуден түсетін ақшалар Қазақстан Республикасының Бюджет кодексі және Қазақстан Республикасының Үкіметі анықтаған тәртіпте пайдаланылады.
10. 2019 жылдың 1 қаңтарынан бастап азаматтық қызметші болып табылатын және республикалық, жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын, ауылдық жерде жұмыс iстейтiн денсаулық сақтау, әлеуметтiк қамсыздандыру, бiлiм беру, мәдениет, спорт және ветеринария, орман шаруашылығы және ерекше қорғалатын табиғи аумақтар саласындағы мамандарға қызметтiң осы түрлерiмен қалалық жағдайда айналысатын азаматтық қызметшiлердiң айлықақыларымен және ставкаларымен салыстырғанда жиырма бес проценті жоғары лауазымдық айлықақы мен тарифтік ставкалар көзделсін.
11. Теректі аудандық мәслихатының тұрақты комиссияларына әр тоқсан сайын бюджеттік бағдарламалар әкімшілерінің есебін тыңдау жүктелсін.
12. Теректі аудандық мәслихаты аппаратының басшысы (В.Мустивко) осы шешімнің әділет органдарында мемлекеттік тіркелуін, Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде және бұқаралық ақпарат құралдарында оның ресми жариялануын қамтамасыз етсін.

7. Поступления в бюджет сельских округов на 2019 год формируются в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан, решением Теректинского районного маслихата от 25 декабря 2018 года №29-2 "О районном бюджете на 2019-2021 годы" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5472).
8. Учесть в бюджетах сельских округов на 2019 год поступление субвенции, передаваемой из районного бюджета в сумме 220 822 тысячи тенге, в том числе:
Акжаикский сельский округ – 35 212 тысяч тенге;
Аксуатский сельский округ – 29 877 тысяч тенге;
Подстепновский сельский округ – 50 146 тысяч тенге;
Федоровский сельский округ – 48 076 тысяч тенге;
Чаганский сельский округ – 31 533 тысячи тенге;
Шагатайский сельский округ – 25 978 тысяч тенге.
8-1. Учесть, что в бюджетах сельских округов на 2019 года предусмотрены целевые трансферты из вышестоящего бюджета в общей сумме 13 700 тысяч тенге:
Подстепновский сельский округ – 6 200 тысяч тенге;
Федоровский сельский округ – 3 000 тысяч тенге;
Чаганский сельский округ – 2 500 тысяч тенге;
Шагатайский сельский округ – 2 000 тысяч тенге.";
Сноска. Решение дополнено пунктом 8-1 в соответствии с решением Теректинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 29.03.2019 № 33-3 (вводится в действие с 01.01.2019)
9. Деньги от реализации товаров и услуг, предоставляемых государственными учреждениями, подведомственных местным исполнительным органом, используются ими в порядке, определяемом Бюджетным кодексом Республики Казахстан.
10. Предусмотреть гражданским служащим здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, лесного хозяйства и особо охраняемых природных территорий, работающим в сельской местности, финансирующимся из республиканского и местных бюджетов, согласно перечню должностей специалистов определенных в соответствии с трудовым законодательством Республики Казахстан повышение на двадцать пять процентов должностных окладов и тарифных ставок по сравнению с окладами и ставками гражданских служащих, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях, с 1 января 2019 года.
11. Поручить постоянным комиссиям Теректинского районного маслихата ежеквартально заслушивать отчеты администраторов бюджетных программ.
12. Руководителю аппарата Теректинского районного маслихата (В.Мустивко) обеспечить государственную регистрацию данного решения в органах юстиции, его официальное опубликование в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан и в средствах массовой информации.