Шыңғырлау аудандық мәслихатының 2017 жылғы 20 желтоқсандағы № 17-2 "2018-2020 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Батыс Қазақстан облысы Шыңғырлау аудандық мәслихатының 2018 жылғы 30 наурыздағы № 21-2 шешімі. Батыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2018 жылғы 20 сәуірде № 5171 болып тіркелді. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы Шыңғырлау аудандық мәслихатының 2019 жылғы 13 наурыздағы № 37-2 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы Шыңғырлау аудандық мәслихатының 13.03.2019 № 37-2 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына және Батыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2018 жылғы 16 наурыздағы №16-3 "Батыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2017 жылғы 6 желтоқсандағы №15-2 "2018-2020 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде №5096 тіркелген) шешіміне сәйкес, аудандық мәслихат ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Шыңғырлау аудандық мәслихатының 2017 жылғы 20 желтоқсандағы №17-2 "2018-2020 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде №5015 тіркелген, 2018 жылғы 10 қаңтардағы Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде жарияланған) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1- тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. 2018-2020 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2 және 3- қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2018 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 3 210 810 мың теңге:
салықтық түсімдер – 274 627 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 3 500 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 700 мың теңге;
трансферттер түсімі – 2 931 983 мың теңге;
2) шығындар – 3 253 681 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 27 673 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 79 365 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 51 692 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 70 544 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 70 544 мың теңге:
қарыздар түсімі – 79 365 мың теңге;

О внесении изменений и дополнений в решение Чингирлауского районного маслихата от 20 декабря 2017 года № 17-2 "О районном бюджете на 2018-2020 годы"
Решение Чингирлауского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 30 марта 2018 года № 21-2. Зарегистрировано Департаментом юстиции Западно-Казахстанской области 20 апреля 2018 года № 5171. Утратило силу решением Чингирлауского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 13 марта 2019 года № 37-2
Сноска. Утратило силу решением Чингирлауского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 13.03.2019 № 37-2 (вводится в действие со дня первого официального опубликования).
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" от 23 января 2001 года и решением Западно-Казахстанского областного маслихата от 16 марта 2018 года №16-3 "О внесении изменений и дополнения в решение Западно-Казахстанского областного маслихата от 6 декабря 2017 года №15-2 "Об областном бюджете на 2018-2020 годы" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов №5096), районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Чингирлауского районного маслихата от 20 декабря 2017 года №17-2 "О районном бюджете на 2018-2020 годы" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов №5015, опубликованное 10 января 2018 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан) следующие изменения и дополнения:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2018-2020 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2018 год в следующих объемах:
1) доходы – 3 210 810 тысяч тенге:
налоговые поступления – 274 627 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 3 500 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 700 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 2 931 983 тысячи тенге;
2) затраты – 3 253 681 тысяча тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 27 673 тысячи тенге:
бюджетные кредиты – 79 365 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 51 692 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 70 544 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 70 544 тысячи тенге:
поступление займов – 79 365 тысяч тенге;

қарыздарды өтеу – 33 633 мың теңге;
бюджет қаражатын пайдаланылатын қалдықтары – 24 812 мың теңге.";
5-тармақта:
бірінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"5. Аудандық бюджетте 2018 жылға арналған облыстық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттердің жалпы сомасы 191 589 мың теңге ескерілсін:";
екінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"жаңа оқу бағдарламаларының енуіне және жаңа оқулықтар шығуына байланысты оқулықтар сатып алуға – 64 797 мың теңге;";
жетінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"Шыңғырлау ауданы Белогор ауылының су құбырын қайта құру" нысаны бойынша жобалау-іздестіру жұмыстарына – 9 346 мың теңге;";
сегізінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"Шыңғырлау ауданы Алмаз ауылының су құбырының құрылысы" жұмыс жобасы бойынша кешенді мемлекеттік ведомстводан тыс сараптамадан өткізу – 1 726 мың теңге;";
мынадай мазмұндағы тоғызыншы, оныншы, он бірінші, он екінші, он үшінші, он төртінші абзацтармен толықтырылсын:
"аудандық мектептерге жаңартылған білім бағдарламасы бойынша оқушыларды оқыту үшін жиынтықтағы компьютерлер сатып алуға – 6 000 мың теңге;
"Білім беруге интерактивті құралдар. Мұғалімге қажетті технологиялар" аудандық мұғалімдерді тренингке жіберуге және ""Академия" педагогикалық шеберлік виртуалды лабораториясы" білім беру онлайн порталына жазылуға – 2 000 мың теңге;
шағын жинақталған аудандық мектептерге Bilimbook компьютер-трансформер контентін сатып алуға – 19 800 мың теңге;
Шыңғырлау ауданы Шыңғырлау ауылы Лұқпан Қылышев атындағы Шилі орта жалпы білім беретін мектебіне және жанындағы интернатқа қазандықтар орнатуға – 14 183 мың теңге;
Шыңғырлау ауданы Ақсуат ауылының әлеуметтік нысандарын газдандыруға – 7 612 мың теңге;
Шыңғырлау аудандық ветеринария бөлімінің әкімшілік ғимаратын газдандыруға – 7 062 мың теңге.";
10- тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"10. Ауданның жергілікті атқарушы органының борыш лимиті 2018 жылдың 31 желтоқсанына 456 266 мың теңгені құрайды.";
көрсетілген шешімнің 1 - қосымшасы осы шешімінің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Аудандық мәслихат аппаратының басшысы (С.Шағиров) осы шешімнің әділет органдарында мемлекеттік тіркелуін, Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде ресми жариялануын қамтамасыз етсін.
3. Осы шешім 2018 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрайымы Г.Бисенғалиева
Мәслихат хатшысы Г.Волкогон
Шыңғырлау аудандық
мәслихатының 2018 жылғы
30 наурыздағы № 21-2 шешіміне
қосымша
Шыңғырлау аудандық
мәслихатының 2017 жылғы
20 желтоқсандағы № 17-2
шешіміне 1- қосымша
2018 жылға арналған аудандық бюджеті
мың теңге
Санаты
Сыныбы
Кіші сыныбы
Ерекшелігі
Атауы
Сомасы

погашение займов – 33 633 тысячи тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 24 812 тысячи тенге.";
в пункте 5:
абзац первый изложить в следующей редакции:
"5. Учесть в районном бюджете на 2018 год поступление целевых трансфертов из областного бюджета в общей сумме 191 589 тысяч тенге:";
абзац второй изложить в следующей редакции:
"на приобретение учебников, в связи введением новых образовательных программ и перевыпуском новых учебников – 64 797 тысяч тенге;";
абзац седьмой изложить в следующей редакции:
"на проектно-изыскательские работы по объекту "Реконструкция водопровода села Белогорка Чингирлауского района" – 9 346 тысяч тенге;";
абзац восьмой изложить в следующей редакции:
"на проведение комплексной вневедомственной экспертизы по рабочему проекту "Строительство водопровода в селе Алмазный Чингирлауского района" – 1 726 тысяч тенге;";
дополнить абзацами девятым, десятым, одиннадцатым, двенадцатым, тринадцатым, четырнадцатым следующего содержания:
"на приобретение компьютеров в комплекте для школ района для обучения учеников по обновленной программе – 6 000 тысяч тенге;
для направления учителей района на тренинг "Интерактивные инструменты для образования. Технологии, которые должен знать учитель" и подписку на образовательный онлайн портал "Виртуальная лаборатория педагогического мастерства "Академия"" – 2 000 тысяч тенге;
на приобретение контента компьютера-трансформера BilimBook для малокомплектных школ района – 19 800 тысяч тенге;
на установку топочной для пришкольного интерната и Чиликской средней общеобразовательной школы имени Лукпана Клышева села Шынгырлау Чингирлауского района – 14 183 тысячи тенге;
на газификацию социальных объектов села Аксуат Чингирлауского района – 7 612 тысячи тенге;
на газификацию административного здания районного отдела ветеринарии Чингирлауского района – 7 062 тысячи тенге.";
пункт 10 изложить в следующей редакции:
"10. На 31 декабря 2018 года лимит долга местного исполнительного органа района составляет 456 266 тысяч тенге.";
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
2. Руководителю аппарата районного маслихата (С.Шагиров) обеспечить государственную регистрацию данного решения в органах юстиции, его официальное опубликование в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан.
3. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2018 года.
Председатель сессии Г.Бисенгалиева
Секретарь маслихата Г.Волкогон
Приложение
к решению Чингирлауского
районного маслихата
от 30 марта 2018 года № 21-2
Приложение 1
к решению Чингирлауского
районного маслихата
от 20 декабря 2017 года № 17-2
Районный бюджет на 2018 год
тысяч тенге
Категория
Класс
Подкласс
Специфика
Наименование
Сумма

89 749
9
Білім беру саласындағы өзге де қызметтер
146 078
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
146 078
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
11 019
004
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелерінде білім беру жүйесін ақпараттандыру
3 240
005
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
82 950
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы мектеп олимпиадаларын және мектептен тыс іс-шараларды өткiзу
1 696
015
Жетiм баланы (жетiм балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтiп-ұстауға қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайынға ақшалай қаражат төлемi
4 630
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
42 543
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
249 518
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
47 986
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
23 037
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
23 037
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
24 949
030
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
24 949
2
Әлеуметтiк көмек
167 812
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
167 812
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
69 380
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
12 072
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
18 373
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
687
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
29 594
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтерін ұсыну
11 001
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
26 705
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
33 720
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
33 720
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
26 691
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
900
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012 - 2018 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын іске асыру

89 749
9
Прочие услуги в области образования
146 078
464
Отдел образования района (города областного значения)
146 078
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
11 019
004
Информатизация системы образования в государственных учреждениях образования района (города областного значения)
3 240
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
82 950
007
Проведение школьных олимпиад, внешкольных мероприятий и конкурсов районного (городского) масштаба
1 696
015
Ежемесячная выплата денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
4 630
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
42 543
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
249 518
1
Социальное обеспечение
47 986
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
23 037
005
Государственная адресная социальная помощь
23 037
464
Отдел образования района (города областного значения)
24 949
030
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
24 949
2
Социальная помощь
167 812
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
167 812
002
Программа занятости
69 380
006
Оказание жилищной помощи
12 072
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
18 373
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
687
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
29 594
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
11 001
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
26 705
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
33 720
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
33 720
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
26 691
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
900
050
Реализация Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012 – 2018 годы