"Тұқым шаруашылығын дамытуды субсидиялау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 6 мамырдағы № 4-2/419 бұйрығына өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2019 жылғы 28 қаңтардағы № 38 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2019 жылғы 5 ақпанда № 18262 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2020 жылғы 25 мамырдағы № 181 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 25.05.2020 № 181 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Тұқым шаруашылығын дамытуды субсидиялау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 6 мамырдағы № 4-2/419 бұйрығына (Нормативтiк құқықтық актiлерді мемлекеттiк тіркеу тізілімінде № 11455 болып тіркелген, 2015 жылғы 23 шілдеде "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған) мынадай өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Тұқым шаруашылығын дамытуды субсидиялау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Өсімдік шаруашылығы өнімдерін өндіру және қайта өңдеу департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның қазақ және орыс тілдерінде ресми жариялау және Қазақстан Республикасы Нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберілуін;
3) осы бұйрық мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесінің мерзімді баспа басылымдарына ресми жариялауға жіберілуін;
4) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын;
5) осы бұйрық мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Заң қызметі департаментіне осы тармақтың 1), 2), 3) және 4) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтердің ұсынылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы вице-министріне жүктелсін.

О внесении изменения в приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 6 мая 2015 года № 4-2/419 "Об утверждении стандарта государственной услуги "Субсидирование развития семеноводства"
Приказ Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан - Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 28 января 2019 года № 38. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 5 февраля 2019 года № 18262. Утратил силу приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 25 мая 2020 года № 181
Сноска. Утратил силу приказом Министра сельского хозяйства РК от 25.05.2020 № 181 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 6 мая 2015 года № 4-2/419 "Об утверждении стандарта государственной услуги "Субсидирование развития семеноводства" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 11455, опубликован 23 июля 2015 года в информационно-правовой системе "Әділет") следующее изменение:
стандарт государственной услуги "Субсидирование развития семеноводства", утвержденный указанным приказом, изложить в редакции согласно приложению к настоящему приказу.
2. Департаменту производства и переработки растениеводческой продукции Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа направление его копии на официальное опубликование в периодические печатные издания;
4) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан;
5) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа представление в Департамент юридической службы Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2), 3) и 4) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра сельского хозяйства Республики Казахстан.

4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күннен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің орынбасары –
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрі Ө. Шөкеев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ақпарат және коммуникациялар
министрлігі
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің орынбасары –
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрінің
2019 жылғы 28 қаңтардағы
№ 38 бұйрығына
қосымша
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрінің
2015 жылғы 6 мамырдағы
№ 4-2/419 бұйрығымен
бекітілген
"Тұқым шаруашылығын дамытуды субсидиялау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты"
1-тарау. Жалпы ережелер
1. "Тұқым шаруашылығын дамытуды субсидиялау" мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі (бұдан әрі – Министрлік) әзірледі.
3. Мемлекеттік қызметті облыстардың, Астана, Алматы және Шымкент қалаларының, аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың жергілікті атқарушы органдары (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтінімдерді қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелерін беру "электрондық үкіметтің" www.egov.kz веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
2-тарау. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі
4. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі – 3 (үш) жұмыс күні.
Бұл ретте, өтпелі өтінім берген кезде мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі күнтізбелік 15 (он бес) күнге ұлғаяды.
5. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: электрондық (толық автоматтандырылған).
6. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі – субсидияны аудару туралы хабарлама не осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 10-тармағында көзделген жағдайларда және негіздер бойынша мемлекеттік көрсетілетін қызметті беруден уәжді бас тарту.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру нысаны – электрондық.
Көрсетілетін қызметті алушыға осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1 және 2-қосымшаларға сәйкес нысандар бойынша электрондық құжат нысанында мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі туралы хабарлама жолданады. Хабарлама субсидиялаудың ақпараттық жүйесінде тіркелген кезде көрсетілетін қызметті алушы көрсеткен электрондық почта мекенжайына жолданады.
7. Мемлекеттік қызмет жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) тегін көрсетіледі.
8. Порталдың жұмыс кестесі – жөндеу жұмыстарын жүргізумен байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына және "Қазақстан Республикасындағы мерекелер туралы" 2001 жылғы 13 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Заңының 5-бабына сәйкес демалыс және мереке күндері жүгінген жағдайда, өтінімдерді қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелерін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады).

4. Настоящий приказ вводится в действие со дня первого официального опубликования.
Заместитель Премьер-Министра
Республики Казахстан –
Министр сельского хозяйства
Республики Казахстан
У. Шукеев
"СОГЛАСОВАН"
Министерство
информации и коммуникаций
Республики Казахстан
Приложение
к приказу Заместителя
Премьер-Министра
Республики Казахстан –
Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 28 января 2019 года № 38
Утвержден
приказом Министра
сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 6 мая 2015 года № 4-2/419
Стандарт государственной услуги "Субсидирование развития семеноводства"
Глава 1. Общие положения
1. Государственная услуга "Субсидирование развития семеноводства" (далее – государственная услуга).
2. Стандарт государственной услуги разработан Министерством сельского хозяйства Республики Казахстан (далее – Министерство).
3. Государственная услуга оказывается местными исполнительными органами областей, городов Астаны, Алматы и Шымкент, районов и городов областного значения (далее – услугодатель).
Прием заявок и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются через веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz (далее – портал).
Глава 2. Порядок оказания государственной услуги
4. Срок оказания государственной услуги – 3 (три) рабочих дня.
При этом при подаче переводной заявки срок оказания государственной услуги увеличивается на 15 (пятнадцать) календарных дней.
5. Форма оказания государственной услуги: электронная (полностью автоматизированная).
6. Результат оказания государственной услуги – уведомление о перечислении субсидии либо мотивированный отказ в предоставлении государственной услуги в случаях и по основаниям, предусмотренным пунктом 10 настоящего стандарта государственной услуги.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги – электронная.
Услугополучателю направляется уведомление о результате оказания государственной услуги в форме электронного документа по формам согласно приложениям 1 и 2 к настоящему стандарту государственной услуги. Уведомление направляется на адрес электронной почты, указанный услугополучателем при регистрации в информационной системе субсидирования.
7. Государственная услуга оказывается бесплатно физическим и юридическим лицам (далее – услугополучатель).
8. График работы портала – круглосуточно, за исключением технических перерывов, связанных с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни в соответствии с трудовым законодательством Республики Казахстан и статьи 5 Закона Республики Казахстан от 13 декабря 2001 года "О праздниках в Республике Казахстан" прием заявок и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).

Көрсетілетін қызметті берушінің жұмыс кестесі – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда, сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен, сағат 9.00-ден 17.30-ға дейін.
9. Көрсетілетін қызметті алушы порталға электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландыратын электрондық құжат нысанында:
1) осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша норма бойынша нақты босатылған элиталық тұқымдар және (немесе) бірінші репродукция тұқымдары үшін субсидия алуға арналған өтінімді;
2) осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша элиталық тұқым өсіру шаруашылығынан (тұқым өсіру шаруашылығынан, тұқым өткізушіден) толық құны бойынша нақты сатып алынған бірінші ұрпақ будандарының тұқымдары (мақтаның бірінші немесе екінші репродукция тұқымдары, жеміс-жидек дақылдары мен жүзімнің элиталық көшеттері) үшін субсидиялар алуға арналған өтінімді;
3) осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша элиталық тұқым өсіру шаруашылығынан (тұқым өсіру шаруашылығынан, тұқым өткізушіден) бірінші ұрпақ будандарының тұқымдарын (мақтаның бірінші, екінші репродукция тұқымдарын, жеміс-жидек дақылдары мен жүзімнің элиталық көшеттерін) арзандатылған құны бойынша сатып алу кезінде тиесілі субсидияларды төлеу туралы өтпелі өтiнiмді ұсынады.
Өтінімнің (өтпелі өтінімнің) қабылданғанын субсидиялаудың ақпараттық жүйесіндегі көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетінде" мемлекеттік қызметті көрсетуге арналған сұранымның қабылданғаны туралы тиісті мәртебе растайды.
10. Мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі – Заң) 19-1-бабында көзделген негіздер бойынша жүзеге асырылады.
3-тарау. Орталық мемлекеттік органдардың, сондай-ақ көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды адамдарының мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі
11. Көрсетілетін қызметті берушінің мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану: шағым тиісті көрсетілетін қызметті беруші басшысының атына беріледі.
Шағым осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 13-тармағында көрсетілген мекенжайлар бойынша почта арқылы жазбаша нысанда не көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы қолма-қол беріледі.
Мыналардың:
1) жеке тұлғаның шағымында оның аты, әкесінің аты (бар болса), тегі, почталық мекенжайы көрсетіледі;

График работы услугодателя – с понедельника по пятницу включительно с 9.00 до 17.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней согласно трудовому законодательству Республики Казахстан.
9. Услугополучатель представляет на портал в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью:
1) заявку на получение субсидий за фактически отпущенные по норме элитные семена и (или) семена первой репродукции по форме согласно приложению 3 к настоящему стандарту государственной услуги;
2) заявку на получение субсидий за фактически приобретенные по полной стоимости у элитно-семеноводческого хозяйства (семеноводческого хозяйства, реализатора семян) семена гибридов первого поколения (семена хлопчатника первой или второй репродукции, элитные саженцы плодово-ягодных культур и винограда) по форме согласно приложению 4 к настоящему стандарту государственной услуги;
3) переводную заявку об оплате причитающихся субсидий при приобретении по удешевленной стоимости семян гибридов первого поколения (семян хлопчатника первой, второй репродукции, элитных саженцев плодово-ягодных культур и винограда) у элитно-семеноводческого хозяйства (семеноводческого хозяйства, реализатора семян) по форме согласно приложению 5 к настоящему стандарту государственной услуги.
Подтверждением принятия заявки (переводной заявки) является соответствующий статус в "личном кабинете" услугополучателя в информационной системе субсидирования о принятии запроса для оказания государственной услуги.
10. Отказ в оказании государственной услуги осуществляется по основаниям, предусмотренным статьей 19-1 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах" (далее – Закон).
Глава 3. Порядок обжалования решений, действий (бездействий) центральных государственных органов, а также услугодателя и (или) его должностных лиц по вопросам оказания государственных услуг
11. Обжалование решений, действий (бездействий) услугодателя по вопросам оказания государственных услуг: жалоба подается на имя руководителя соответствующего услугодателя.
Жалоба подается в письменной форме по почте либо нарочно через канцелярию услугодателя в рабочие дни по адресам, указанным в пункте 13 настоящего стандарта государственной услуги.
В жалобе:
1) физического лица – указываются его фамилия, имя, отчество (при его наличии), почтовый адрес;

2) заңды тұлғаның шағымында оның атауы, почталық мекенжайы, шығыс нөмірі мен күні көрсетіледі. Арызға көрсетілетін қызметті алушы қол қояды.
Көрсетілетін қызметті берушінің шағымды қабылдағанын шағымды қабылдаған адамның аты-жөні мен тегі, берілген шағымға жауап алу мерзімі мен орны көрсетіле отырып, оның тіркелуі (мөртабан, кіріс нөмірі және күні) растайды.
Сондай-ақ, көрсетілетін қызметті беруші жұмыскерінің әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі туралы ақпаратты Бірыңғай байланыс орталығының 1414, 8-800-080-7777 телефондары арқылы алуға болады.
Портал арқылы электрондық арыз жолдаған кезде көрсетілетін қызметті алушыға порталдағы "жеке кабинетінен" арыз туралы ақпарат қолжетімді болады, ол көрсетілетін қызметті беруші арызды өңдеуі барысында (шағымның жеткізілгені, тіркелгені, орындалғаны туралы белгілер, қарау туралы немесе қараудан бас тарту туралы жауап) жаңартылып отырады.
Көрсетілетін қызметті берушінің атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап бес жұмыс күні ішінде қаралуы тиіс. Шағымды қараудың нәтижелері туралы уәжді жауап көрсетілетін қызметті алушыға почта арқылы жолданады не көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінде қолма-қол беріледі.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелерімен келіспеген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметтер көрсетудің сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға шағыммен жүгіне алады.
Мемлекеттік қызметтер көрсетудің сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап он бес жұмыс күні ішінде қаралуы тиіс.
12. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелерімен келіспеген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы Заңының 4-бабы 1-тармағының 6) тармақшасына сәйкес сотқа жүгінеді.
4-тарау. Мемлекеттік қызметті көрсетудің, оның ішінде электрондық нысанда көрсетілетін қызметтің ерекшеліктері ескеріле отырып қойылатын өзге де талаптар
13. Мемлекеттік қызметті көрсету орындарының мекенжайлары:
1) тиісті көрсетілетін қызметті берушінің интернет-ресурсында;
2) Министрліктің www.mоа.gov.kz интернет-ресурсындағы "Мемлекеттік қызметтер" бөлімінің "Мемлекеттік қызметтерді көрсету орындарының мекенжайлары" кіші бөлімінде орналастырылған.
14. Көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасы болған жағдайда, мемлекеттік көрсетілетін қызметті портал арқылы электрондық нысанда алу мүмкіндігі бар.
15. Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі туралы ақпаратты қашықтықтан қол жеткізу режимінде Бірыңғай байланыс орталығы арқылы алу мүмкіндігі бар.

2) юридического лица – указываются его наименование, почтовый адрес, исходящий номер и дата. Обращение подписывается услугополучателем.
Подтверждением принятия жалобы услугодателем является ее регистрация (штамп, входящий номер и дата) с указанием фамилии и инициалов лица, принявшего жалобу, срока и места получения ответа на поданную жалобу.
Также информацию о порядке обжалования действий (бездействий) работника услугодателя можно получить по телефонам Единого контакт-центра: 1414, 8-800-080-7777.
При отправке электронного обращения через портал услугополучателю из "личного кабинета" на портале доступна информация об обращении, которая обновляется в ходе обработки обращения услугодателем (отметки о доставке, регистрации, исполнении, ответ о рассмотрении или отказе в рассмотрении жалобы).
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя, подлежит рассмотрению в течение пяти рабочих дней со дня ее регистрации. Мотивированный ответ о результатах рассмотрения жалобы направляется услугополучателю по почте либо выдается нарочно в канцелярии услугодателя.
В случае несогласия с результатами оказания государственной услуги услугополучатель может обратиться с жалобой в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, подлежит рассмотрению в течение пятнадцати рабочих дней со дня ее регистрации.
12. В случаях несогласия с результатами оказания государственной услуги, услугополучатель обращается в суд в соответствии с подпунктом 6) пункта 1 статьи 4 Закона.
Глава 4. Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме
13. Адреса мест оказания государственной услуги размещены на:
1) интернет-ресурсе соответствующего услугодателя;
2) интернет-ресурсе Министерства: www.mоа.gov.kz, раздел "Государственные услуги", подраздел "Адреса мест оказания государственной услуги".
14. Услугополучатель имеет возможность получения государственной услуги в электронной форме через портал при условии наличия электронной цифровой подписи.
15. Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством Единого контакт-центра.

16. Мемлекеттік қызметті көрсету мәселелері жөніндегі анықтама қызметтерінің байланыс телефондары порталда көрсетілген. Бірыңғай байланыс орталығы: 1414, 8-800-080-7777.
"Тұқым шаруашылығын
дамытуды субсидиялау"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандартына
1-қосымша
Нысан
Хабарлама
Құрметті
___________________________________________________________
(көрсетілетін қызметті алушы)
Сіздің 20___ жылғы "__" _________ №__________ өтініміңіз бойынша мемлекеттік
қызмет көрсетуден ______________________ себепті бас тартылды.
"Тұқым шаруашылығын
дамытуды субсидиялау"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандартына
2-қосымша
Нысан
Хабарлама
Құрметті
___________________________________________________________
(көрсетілетін қызметті алушы)
Сіздің 20___ жылғы "__" _________ №__________ өтініміңіз бойынша
Сіздің №____________ шотыңызға 20___ жылғы "__" _________ төлем
тапсырмасымен ____________ теңге көлемде субсидия аударылды.
"Тұқым шаруашылығын
дамытуды субсидиялау"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандартына
3-қосымша
Нысан
Норма бойынша нақты босатылған элиталық тұқымдарға және (немесе) бірінші репродукция тұқымдарына субсидиялар алуға арналған өтiнiм
Кімге: _____________ облысының ___________________________________,
(ауданның (республикалық және
______________________________________________________________________
облыстық маңызы бар қалалардың) жергiлiктi атқарушы органының толық атауы)
Кімнен: _______________________________________________________________
(БСН немесе ЖСН, мекенжайы, телефон (факс) нөмірі)
____________________________________ тонна көлемінде босатылған элиталық
тұқымдарға (бірінші репродукция тұқымдарына),
__________________________________________ теңге (осы өтінімге қосымшада
(сомасы цифрлармен және жазбаша)
толық жазу) мөлшерінде субсидия төлеуді сұраймын.
Екінші деңгейдегі банктегі немесе ұлттық почта операторындағы ағымдағы
шот мәліметтері*:
ЖСН/БСН ______________________________________________________
Кбе ____________________________________________________________
Банктің немесе почта операторының деректемелері ___________________
Банктің немесе почта операторының атауы __________________________
БСК ___________________________________________________________
ЖСК __________________________________________________________
БСН ___________________________________________________________
Кбе ____________________________________________________________
Ескертпе:
* аббревиатуралардың толық жазылуы:
ЖСН – жеке сәйкестендiру нөмiрі;
БСН – бизнес-сәйкестендiру нөмiрі (оның ішінде шетелдік заңды тұлғаның),
заңды тұлғаның бизнес-сәйкестендiру нөмiрі жоқ болған жағдайда, шетелдік заңды
тұлға филиалының немесе өкілдігінің бизнес-сәйкестендiру нөмiрі;
БСК – банктік сәйкестендiру коды;
ЖСК – жеке сәйкестендiру коды;
Кбе – бенефициар коды.
Ұсынылған ақпараттың дұрыстығын растаймын және дұрыс емес мәліметтер
ұсынғаным үшін Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жауапкершілік туралы
хабардармын және заңмен қорғалатын құпиядан тұратын мәліметтерді пайдалануға,
сондай-ақ дербес деректерді және өзге де ақпаратты жинауға, өңдеуге, сақтауға,
шығарып алуға және пайдалануға келісім беремін.
Өтініш беруші 20__ жылғы "__" ________ сағат 00:00-де қол қойып, жіберді:
ЭЦҚ-дан алынған деректер
ЭЦҚ-ның қойылған күні мен уақыты
Өтінімді қабылдау туралы хабарлама:
Басқарма 20__ жылғы "__" _____сағат 00:00-де қабылдады:
ЭЦҚ-дан алынған деректер
ЭЦҚ-ның қойылған күні мен уақыты
Өтінімге қосымша
Р/с №
Облыстың атауы
Ауданның атауы
Тұқым босатылған ауыл шаруашылығы тауарын өндірушінің (ауыл шаруашылығы кооперативінің) атауы
Ауыл шаруашылығы тауарын өндірушінің (ауыл шаруашылығы кооперативінің) орналасқан жері (заңды мекенжайы)
Ауыл шаруашылығы тауарын өндірушінің (ауыл шаруашылығы кооперативінің) ЖСН-сы/БСН-сы*
Дақылдың атауы
1
2
3
4
5
6
7
кестенің жалғасы
Сорттың атауы
Репродукциясы
Элиталық тұқым өсіру шаруашылығы (тұқым өсіру шаруашылығы, тұқым өткізуші) мен ауыл шаруашылығы тауарын өндіруші (ауыл шаруашылығы кооперативі) арасындағы сатып алу-сату шартының мәліметтері
Босатылған тұқымдарға жұмсалған шығындарды (өтінім беру сәтіне) растайтын тұқымдарды босату туралы жүкқұжат (акт) мәліметтері
Тұқымдардың сорттық және егіс сапаларын растайтын құжат туралы мәліметтер
шарттың нөмірі
шарттың жасалған күні
тауарлық-көліктік жүкқұжаттың нөмірі (шетелдік өндіріс тұқымдары үшін)
қабылдау-тапсыру актісінің нөмірі (отандық өндіріс тұқымдары үшін)
нөмірі
берілген күні
кім берді
8
9
10
11
12
13
14
15
16
кестенің жалғасы
Жер учаскесінің кадастрлық нөмірі
Танаптың кадастрлық нөмірі
Танаптың алаңы, гектар
Элиталық тұқымдардың және бірінші репродукция тұқымдарының нормасы, тонна

16. Контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги указаны на портале. Единый контакт-центр: 1414, 8-800-080-7777.
Приложение 1
к стандарту государственной услуги
"Субсидирование развития семеноводства"
Форма
Уведомление
Уважаемый (-ая) ________________________________________________________________
(услугополучатель)
По Вашей заявке №__________ от "__" _________ 20___ года в предоставлении государственной услуги отказано по причине: __________________.
Приложение 2
к стандарту государственной услуги
"Субсидирование развития семеноводства"
Форма
Уведомление
Уважаемый (-ая) _______________________________________________________________
(услугополучатель)
По Вашей заявке №________ от "__" _______ 20__ года на Ваш счет №__________
перечислена субсидия в размере _________ тенге платежным поручением от "__" ___________ 20__ года.
Приложение 3
к стандарту государственной услуги
"Субсидирование развития семеноводства"
Форма
Заявка на получение субсидий за фактически отпущенные по норме
элитные семена и (или) семена первой репродукции
В ________________________________________________________________ области,
(полное наименование местного исполнительного органа района
(городов республиканского и областного значения))
от _____________________________________________________________________________
(БИН или ИИН, адрес, номер телефона (факса)
Прошу выплатить субсидии за отпущенные элитные семена (семена первой репродукции) в
объеме _______________________ тонн, в размере _______________________________ тенге
(расшифровка в приложении       (сумма цифрами и прописью) к настоящей заявке).
Сведения текущего счета в банке второго уровня или национальном операторе почты*:
ИИН/БИН ____________________________________________________
Кбе __________________________________________________________
Реквизиты банка или оператора почты: ____________________________
Наименование банка или оператора почты: _________________________
БИК __________________________________________________________
ИИК __________________________________________________________
БИН __________________________________________________________
Кбе __________________________________________________________
Примечание:
* расшифровка аббревиатур:
ИИН – индивидуальный идентификационный номер;
БИН – бизнес-идентификационный номер (в том числе иностранного юридического лица), бизнес-идентификационный номер филиала или представительства иностранного юридического лица – в случае отсутствия бизнес-идентификационного номера у юридического лица;
БИК – банковский идентификационный код;
ИИК – индивидуальный идентификационный код;
Кбе – код бенефициара.
Подтверждаю достоверность представленной информации, осведомлен об ответственности за представление недостоверных сведений в соответствии с законодательством Республики Казахстан и даю согласие на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, а также на сбор, обработку, хранение, выгрузку и использование персональных данных и иной информации.
Подписано и отправлено заявителем в 00:00 часов "__" ____________ 20__ года:
Данные из ЭЦП
Дата и время подписания ЭЦП
Уведомление о принятии заявки:
Принято Управлением в 00:00 часов "__" ______ 20__ года:
Данные из ЭЦП
Дата и время подписания ЭЦП
Приложение к заявке
№ пп
Наименование области
Наименование района
Наименование сельскохозяйственного товаропроизводителя (сельскохозяйственного кооператива), которому отпущены семена
Место нахождения сельскохозяйственного товаропроизводителя (сельскохозяйственного кооператива) (юридический адрес)
ИИН/БИН* сельскохозяйственного товаропроизводителя (сельскохозяйственного кооператива)
Наименование культуры
1
2
3
4
5
6
7
1
2
продолжение таблицы
Наименование сорта
Репродукция
Сведения договора купли-продажи между элитно-семеноводческим хозяйством (семеноводческим хозяйством, реализатором семян) и сельскохозяйственным товаропроизводителем (сельскохозяйственным кооперативом)
Сведения накладной (акта) об отпуске семян, подтверждающих понесенные затраты (на момент подачи заявки) на отпущенные семена
Сведения о документе, подтверждающем сортовые и посевные качества семян
номер договора
дата заключения договора
номер товарно-транспортной накладной (для семян иностранного производства)
номер акта приема-передачи (для семян отечественного производства)
номер
дата выдачи
Кем выдано
8
9
10
11
12
13
14
15
16
продолжение таблицы
Кадастровый номер земельного участка
Кадастровый номер поля
Площадь поля, гектар
Норма элитных семян и семян первой репродукции, тонн

Тұқымдардың нақты көлемі, тонна (19-баған х 20-баған)
1 тонна тұқымның нақты бағасы, теңге
Бірінші репродукция тұқымдарының шекті бағасы, теңге/тонна
Тиесілі субсидияның сомасы, теңге (21-баған х 23-баған)
17
18
19
20
21
22
23
24
Ескертпе:
* аббревиатуралардың толық жазылуы:
ЖСН – жеке сәйкестендіру нөмірі;
БСН – бизнес-сәйкестендiру нөмiрі (оның ішінде шетелдік заңды тұлғаның), заңды
тұлғаның бизнес-сәйкестендiру нөмiрі жоқ болған жағдайда, шетелдік заңды тұлға
филиалының немесе өкілдігінің бизнес-сәйкестендiру нөмiрі.
"Тұқым шаруашылығын
дамытуды субсидиялау"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
стандартына
4-қосымша
Нысан
Элиталық тұқым өсіру шаруашылығынан (тұқым өсіру шаруашылығынан, тұқым өткізушіден) толық құны бойынша нақты сатып алынған бірінші ұрпақ будандарының тұқымдары (мақтаның бірінші немесе екінші репродукция тұқымдары, жеміс-жидек дақылдары мен жүзімнің элиталық көшеттері) үшін субсидиялар алуға арналған өтінім
Кімге: ______________ облысының ________________________________
(ауданның (республикалық және
____________________________________________________________________
облыстық маңызы бар қалалардың)
жергілікті атқарушы органының толық атауы)
Кімнен: _____________________________________________________________
(БСН немесе ЖСН, мекенжайы, телефон (факс) нөмірі)
Сатып алынған, егіс жұмыстарын жүргізуге (бақ (жүзімдік) отырғызуға)
пайдаланылған мынадай бірінші ұрпақ будандарының тұқымдары (мақтаның
бірінші, екінші репродукция тұқымдары, жеміс-жидек дақылдары мен
жүзімнің элиталық көшеттері) (керегінің астын сызу керек) үшін:
_______ тонна (дана) көлеміндегі __________________________________ үшін
(дақыл, будан/сорт)
___________________________________________________теңге мөлшерінде;
(сомасы цифрлармен және жазбаша)
_______ тонна (дана) көлеміндегі __________________________________ үшін
(дақыл, будан/сорт)
___________________________________________________теңге мөлшерінде;
(сомасы цифрлармен және жазбаша)
______ тонна (дана) көлеміндегі ___________________________________ үшін
(дақыл, будан/сорт)
_____________________________________ теңге мөлшерінде субсидия төлеуді
(сомасы цифрлармен және жазбаша)
сұраймын.
1. Екінші деңгейдегі банктегі немесе ұлттық почта операторындағы ағымдағы
шот мәліметтері:
ЖСН/БСН_______________________________________________________
Кбе ____________________________________________________________
Банктің және почта операторының деректемелері_____________________
Банктің және почта операторының атауы ____________________________
БСК ___________________________________________________________
ЖСК __________________________________________________________
БСН __________________________________________________________
Кбе ___________________________________________________________

Фактический объем семян, тонн (графа 19 х графу 20)
Фактическая цена 1 тонны семян, тенге
Предельная цена семян первой репродукции, тенге/тонна
Сумма причитающейся субсидии, тенге (графа 21 х графу 23)
17
18
19
20
21
22
23
24
Примечание:
* расшифровка аббревиатур:
ИИН – индивидуальный идентификационный номер;
БИН – бизнес-идентификационный номер (в том числе иностранного юридического лица), бизнес-идентификационный номер филиала или представительства иностранного юридического лица – в случае отсутствия бизнес-идентификационного номера у юридического лица.
Приложение 4
к стандарту государственной услуги
"Субсидирование развития семеноводства"
Форма
Заявка на получение субсидий за фактически приобретенные по полной стоимости у
элитно-семеноводческого хозяйства (семеноводческого хозяйства, реализатора
семян) семена гибридов первого поколения (семена хлопчатника первой или
второй репродукции, элитные саженцы плодово- ягодных культур и винограда)
В ________________________________________________________________ области,
(полное наименование местного исполнительного органа района
(городов республиканского и областного значения)) _____________________________
от ________________________________________________________________________
(БИН или ИИН, адрес, номер телефона (факса))
Прошу выплатить субсидии за приобретенные семена гибридов первого поколения (семена хлопчатника первой, второй репродукции, элитные саженцы плодово-ягодных культур и винограда) (нужное подчеркнуть) ____________________________ в объеме __________ тонн (штук), в размере (культура, гибрид/сорт)
__________________________________________________________________________ тенге;
(сумма цифрами и прописью)
_________________________________________ в объеме __________ тонн (штук), в размере
(культура, гибрид/сорт)
___________________________________________________________________________тенге;
(сумма цифрами и прописью) _________________________________________
в объеме ___________________________________________________ тонн (штук), в размере
(культура, гибрид/сорт)
___________________________________________________________________________тенге
(сумма цифрами и прописью)
использованные на проведение посевных работ (на закладку сада (виноградника)).
1. Сведения текущего счета в банке второго уровня или национальном операторе почты*:
ИИН/БИН _____________________________________________________
Кбе ___________________________________________________________
Реквизиты банка или оператора почты: _____________________________
Наименование банка или оператора почты: _________________________
БИК __________________________________________________________
ИИК _________________________________________________________
БИН _________________________________________________________
Кбе __________________________________________________________

2. Ауыл шаруашылығы тауарын өндіруші (ауыл шаруашылығы кооперативі)
мен элиталық тұқым өсіру шаруашылығы (тұқым өсіру шаруашылығы, тұқым өткізуші)
арасындағы сатып алу-сату шартының мәліметтері:
БСН немесе ЖСН ________________________________________________
шарт нөмірі _____________________________________________________
шарттың жасалған күні ___________________________________________
бағасы, теңге ___________________________________________________
элиталық тұқым өсіру шаруашылығының (тұқым өсіру шаруашылығының, тұқым
өткізушінің) атауы және БСН-сы ________________
элиталық тұқым өсіру шаруашылығы (тұқым өсіру шаруашылығы,
тұқым өткізуші) орналасқан жердің мекенжайы
__________________________________________________________
дақыл атауы ____________________________________________________
тұқым көлемі, тонна (дана) ________________________________________
төлеу мерзімі____________________________________________________
межелі (босату) пункті ___________________________________________
3. Бірінші ұрпақ будандарының тұқымдарын (мақтаның бірінші, екінші репродукция
тұқымдарын, жеміс-жидек дақылдары мен жүзімнің элиталық көшеттерін) сатып алуға
жұмсалған шығындарды (өтінім берген сәтте) растайтын төлем құжаттарының,
шот-фактуралардың және бірінші ұрпақ будандарының тұқымдарын (мақтаның бірінші,
екінші репродукция тұқымдарын, жеміс-жидек дақылдары мен жүзімнің элиталық
көшеттерін) жеткізу туралы жүкқұжаттың (актінің) мәліметтері:
төлем құжатының нөмірі _________________________________________
төлем құжатының берілген күні ___________________________________
шот-фактура нөмірі ______________________________________________
берілген күні ___________________________________________________
тауарлық-көліктік жүкқұжаттың нөмірі (шетелдік өндіріс тұқымдары
(көшеттері) үшін)
_______________________________________________________________
қабылдау-тапсыру актісінің нөмірі (отандық өндіріс тұқымдары (көшеттері)
үшін)
___________________________________________________________________
4. Тауарларға арналған кедендік декларацияның (бірінші ұрпақ
будандарының тұқымдарын (мақтаның бірінші, екінші репродукция тұқымдарын
немесе жеміс-жидек дақылдары мен жүзімнің элиталық көшеттерін)
Еуразиялық экономикалық одаққа кірмейтін елдерден сатып алған жағдайда)
мәліметтері:
декларацияның нөмірі ________________________________________
берілген күні ________________________________________________
дақылдың атауы _____________________________________________
көлемі, тонна (дана) __________________________________________
бағасы, теңге ________________________________________________
өткізу құны, барлығы _________________________________________
шетелдік тұқымдарды (көшеттерді) өндірушінің атауы _____________
шетелдік тұқымдарды (көшеттерді) өндірушінің орналасқан жерінің мекенжайы
_________________________________________________________________

2. Сведения по договору купли-продажи между сельскохозяйственным товаропроизводителем (сельскохозяйственным кооперативом) и элитно-семеноводческим хозяйством (семеноводческим хозяйством, реализатором семян):
БИН или ИИН __________________________________________________
номер договора__________________________________________________
дата заключения договора_________________________________________
цена, тенге _____________________________________________________
наименование и БИН элитно-семеноводческого хозяйства (семеноводческого хозяйства, реализатора семян)
_____________________________________________________________________
адрес местонахождения элитно-семеноводческого хозяйства (семеноводческого хозяйства, реализатора семян)
_____________________________________________________________________
наименование культуры __________________________________________
объем семян, тонн (штук) _________________________________________
срок оплаты ____________________________________________________
пункт назначения (отпуска) _______________________________________
3. Сведения платежных документов, счета-фактуры, накладной (акта) о поставке семян гибридов первого поколения (семян хлопчатника первой, второй репродукции, элитных саженцев плодово-ягодных культур и винограда), подтверждающих понесенные затраты (на момент подачи заявки) на приобретение семян гибридов первого поколения (семян хлопчатника первой, второй репродукции, элитных саженцев плодово-ягодных культур и винограда):
номер платежного документа _____________________________________
дата выдачи платежного документа ________________________________
номер счета-фактуры ____________________________________________
дата выписки ___________________________________________________
номер товарно-транспортной накладной (для семян (саженцев) иностранного производства) ___________________________________________________________________
номер акта приема-передачи (для семян (саженцев) отечественного производства) ___________________________________________________________________
4. Сведения из таможенной декларации на товары (при приобретении семян гибридов первого поколения (семян хлопчатника первой, второй репродукции, элитных саженцев плодово-ягодных культур и винограда) из стран, не входящих в Евразийский экономический союз):
номер декларации _______________________________________________
дата выдачи ____________________________________________________
наименование культуры __________________________________________
объем, тонн (штук) ______________________________________________
цена, тенге _____________________________________________________
всего стоимость реализации ______________________________________
наименование иностранного производителя семян (саженцев)
____________________________________________________________________
адрес местонахождения иностранного производителя семян (саженцев)
____________________________________________________________________

5. Мемлекеттік кірістер органы берген, бірінші ұрпақ будандары
тұқымдарының (мақтаның бірінші, екінші репродукция тұқымдарының немесе
жеміс-жидек дақылдары мен жүзімнің элиталық көшеттерінің) Еуразиялық
экономикалық одақ елдерінен әкелінгенін растайтын, құжаттың мәліметтері:
құжат нөмірі _________________________________________________
берілген күні _________________________________________________
шетелдік тұқымдарды (көшеттерді) өндірушінің атауы ______________
шетелдік тұқымдарды (көшеттерді) өндірушінің орналасқан жерінің мекенжайы
__________________________________________________________________
6. Бірінші ұрпақ будандары тұқымдарының (мақтаның бірінші, екінші репродукция
тұқымдарының) сорттық және егіс сапаларын, жеміс-жидек дақылдары мен
жүзімнің элиталық көшеттерінің сорттық сапаларын растайтын құжат туралы мәліметтер:
құжат нөмірі _________________________________________________
берілген күні _________________________________________________
кім берді ____________________________________________________

5. Сведения документа, выданного органом государственных доходов, подтверждающего, что семена гибридов первого поколения (семена хлопчатника первой, второй репродукции, элитные саженцы плодово-ягодных культур и винограда) ввезены из стран Евразийского экономического союза:
номер документа ________________________________________________
дата выдачи ____________________________________________________
наименование иностранного производителя семян (саженцев)
____________________________________________________________________
адрес местонахождения иностранного производителя семян (саженцев) ____________________________________________________________________
6. Сведения о документе, подтверждающем сортовые и посевные качества семян гибридов первого поколения (семян хлопчатника первой, второй репродукции), сортовые качества элитных саженцев плодово-ягодных культур и винограда:
номер документа ________________________________________________
дата выдачи ____________________________________________________
кем выдан ______________________________________________________

7. Тауардың шығу тегі туралы сертификаттың немесе тауардың шығу тегі туралы
декларацияның мәліметтері (бірінші ұрпақ будандарының тұқымдарын (мақтаның
бірінші, екінші репродукция тұқымдарын, жеміс-жидек дақылдары мен жүзімнің
элиталық көшеттерін) Еуразиялық экономикалық одаққа кірмейтін елдерден сатып
алған жағдайда):
нөмірі мен берілген күні _________________________________________
тауардың атауы _________________________________________________
экспорттаушы/жүк жөнелтуші _____________________________________
импорттаушы/жүк алушы_________________________________________

7. Сведения сертификата происхождения товара или декларации о происхождении товара (при приобретении семян гибридов первого поколения (семян хлопчатника первой, второй репродукции, элитных саженцев плодово-ягодных культур и винограда) из стран, не входящих в Евразийский экономический союз):
номер и дата выдачи _____________________________________________
наименование товара ____________________________________________
экспортер/грузоотправитель ______________________________________
импортер/грузополучатель _______________________________________

8. Тиесілі субсидиялар есептемесі:
Дақыл атауы
Жер учаскенің кадастрлық нөмірі
Танаптың кадастрлық нөмірі
Танаптың алаңы, гектар
1
2
3
4
5
1
2
кестенің жалғасы
Себу нормасы (мөлшері), тонна (дана)/гектар
Тұқымдардың (көшеттердің) нақты көлемі, тонна (5-баған х 6-баған)
1 тонна (дана) тұқымның (көшеттің) нақты бағасы, теңге
Тұқымдардың (көшеттердің) шекті бағасы, теңге/тонна (дана)
Тиесілі субсидия сомасы, теңге (7-баған х 9-баған х 0,5)
6
7
8
9
10
Ескертпе:
* аббревиатуралардың толық жазылуы:
ЖСН – жеке сәйкестендiру нөмiрі;
БСН – бизнес-сәйкестендiру нөмiрі (оның ішінде шетелдік заңды тұлғаның), заңды
тұлғаның бизнес-сәйкестендiру нөмiрі жоқ болған жағдайда, шетелдік заңды тұлға
филиалының немесе өкілдігінің бизнес-сәйкестендiру нөмiрі;
БСК – банктік сәйкестендiру коды;
ЖСК – жеке сәйкестендiру коды;
Кбе – бенефициар коды.
Ұсынылған ақпараттың дұрыстығын растаймын және дұрыс емес мәліметтер
ұсынғаным үшін Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жауапкершілік
туралы хабардармын және заңмен қорғалатын құпиядан тұратын мәліметтерді
пайдалануға, сондай-ақ дербес деректерді және өзге де ақпаратты жинауға, өңдеуге,
сақтауға, шығарып алуға және пайдалануға келісім беремін.
Өтініш беруші 20__ жылғы "__" ________ сағат 00:00-де қол қойып, жіберді:
ЭЦҚ-дан алынған деректер
ЭЦҚ-ның қойылған күні мен уақыты
Өтінімді қабылдау туралы хабарлама:
Басқарма 20__ жылғы "__" _____сағат 00:00-де қабылдады:
ЭЦҚ-дан алынған деректер
ЭЦҚ-ның қойылған күні мен уақыты
"Тұқым шаруашылығын
дамытуды субсидиялау"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
стандартына
5-қосымша
Нысан
Элиталық тұқым өсіру шаруашылығынан (тұқым өсіру шаруашылығынан, тұқым өткізушіден) бірінші ұрпақ будандарының тұқымдарын (мақтаның бірінші, екінші репродукция тұқымдарын, жеміс- жидек дақылдары мен жүзімнің элиталық көшеттерін) арзандатылған құны бойынша сатып алу кезінде тиесілі субсидияларды төлеу туралы өтпелі өтiнiм
Кімге: ________________ облысының ________________________________
(ауданның (республикалық және
______________________________________________________________________
облыстық маңызы бар қалалардың) жергілікті атқарушы органының толық атауы)
Кімнен: _______________________________________________________________
(БСН немесе ЖСН, мекенжайы, телефон (факс) нөмірі)
Осымен, мен, _____________________________________________________
(элиталық тұқым өсіру шаруашылығының (тұқым өсіру шаруашылығының,
______________________________________________________________________
тұқым өткізушінің) атауы)
арзандатылған құны бойынша
_______ тонна (дана) көлемінде __________________________________________,
(дақыл, будан/сорт)
_______ тонна, дана көлемінде ___________________________________________,
(дақыл, будан/сорт)
_______ тонна, дана көлемінде ___________________________________________,
(дақыл, будан/сорт)
бірінші ұрпақ будандарының тұқымдарын (мақтаның бірінші, екінші
репродукция тұқымдарын, жеміс-жидек дақылдары мен жүзімнің элиталық
көшеттерін) (керегінің астын сызу керек) сатып алу-сату шартын жасасқанымды
мәлімдеймін және
______________________________________________________________________
(элиталық тұқым өсіру шаруашылығының (тұқым өсіру шаруашылығының,
______________________________________________________________________
тұқым өткізушінің) атауы)
нақты өткізілген бірінші ұрпақ будандарының тұқымдары (мақтаның бірінші,
екінші репродукция тұқымдары, жеміс-жидек дақылдары мен жүзімнің элиталық
көшеттері) бойынша мәліметтерді субсидиялауға арналған өтінімдердің
электрондық тізіліміне енгізгеннен кейін маған тиесілі
_____________________________ теңге мөлшеріндегі (осы өтінімге қосымшада
(сома цифрлармен және жазбаша)
толық жазу) субсидияны ________________________________________________
(элиталық тұқым өсіру шаруашылығының
_____________________________________________________________________
(тұқым өсіру шаруашылығының, тұқым өткізушінің) атауы)
элиталық тұқым өсіру шаруашылығына (тұқым өсіру шаруашылығына, тұқым өткізушіге)
аударуды сұраймын.
Екінші деңгейдегі банктегі элиталық тұқым өсіру шаруашылығының (тұқым өсіру
шаруашылығының, тұқым өткізушінің) ағымдағы шоты туралы мәліметтер:
Банктің атауы* __________________________________________________
БСК ___________________________________________________________
ЖСК __________________________________________________________
БСН __________________________________________________________
Кбе ___________________________________________________________
Ескертпе:
* аббревиатуралардың толық жазылуы:
БСК – банктік сәйкестендiру коды;
ЖСК – жеке сәйкестендiру коды;
БСН – бизнес-сәйкестендiру нөмiрі (оның ішінде шетелдік заңды тұлғаның), заңды
тұлғаның бизнес-сәйкестендiру нөмiрі жоқ болған жағдайда, шетелдік заңды тұлға
филиалының немесе өкілдігінің бизнес-сәйкестендiру нөмiрі;
Кбе – бенефициар коды.
Ұсынылған ақпараттың дұрыстығын растаймын және дұрыс емес
мәліметтер ұсынғаным үшін Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес
жауапкершілік туралы хабардармын және заңмен қорғалатын құпиядан тұратын
мәліметтерді пайдалануға, сондай-ақ дербес деректерді және өзге де ақпаратты
жинауға, өңдеуге, сақтауға, шығарып алуға және пайдалануға келісім беремін.
Өтініш беруші 20__ жылғы "__" ________ сағат 00:00-де қол қойып, жіберді:
ЭЦҚ-дан алынған деректер
ЭЦҚ-ның қойылған күні мен уақыты
Өтінімді қабылдау туралы хабарлама:
Басқарма 20__ жылғы "__" _____сағат 00:00-де қабылдады:
ЭЦҚ-дан алынған деректер
ЭЦҚ-ның қойылған күні мен уақыты
Өтінімге қосымша
Тиесілі субсидиялар есептемесі:
Р/с №
Элиталық тұқым өсіру шаруашылығының (тұқым өсіру шаруашылығының, тұқым өткізушінің) атауы
Элиталық тұқым өсіру шаруашылығының (тұқым өсіру шаруашылығының, тұқым өткізушінің) орналасқан жері (заңды мекенжайы)
Элиталық тұқым өсіру шаруашылығының (тұқым өсіру шаруашылығының, тұқым өткізушінің) ЖСН-сы/БСН-сы*
Дақылдың атауы
Сорттың атауы
Репродукциясы
Элиталық тұқым өсіру шаруашылығы (тұқым өсіру шаруашылығы, тұқым өткізуші) мен ауыл шаруашылығы тауарын өндіруші (ауыл шаруашылығы кооперативі) арасындағы сатып алу-сату шартының мәліметтері
шарттың нөмірі
шарттың жасалған күні
1
2
3
4
5
6
7
8
9
1
2
кестенің жалғасы
Жұмсалған шығындарды (өтінім беру сәтіне) растайтын төлем құжаттарының, шот-фактуралардың, бірінші ұрпақ будандарының тұқымдарын (мақтаның бірінші, екінші репродукция тұқымдарын, жеміс-жидек дақылдары мен жүзімнің элиталық көшеттерін) жеткізу туралы жүкқұжаттың (актінің) мәліметтері
Бірінші ұрпақ будандары тұқымдарының (мақтаның бірінші, екінші репродукция тұқымдарының) сорттық және егіс сапаларын, жеміс-жидек дақылдары мен жүзімнің элиталық көшеттерінің сорттық сапаларын растайтын құжат туралы мәліметтер
төлем құжатының нөмірі
төлем құжатының берілген күні
берілген күні
шот-фактура нөмірі
тауарлық-көліктік жүкқұжаттың нөмірі (шетелдік өндіріс тұқымдары үшін)
қабылдау-тапсыру актісінің нөмірі (отандық өндіріс тұқымдары үшін)
нөмірі
берілген күні
кім берді
10
11
12
13
14
15
16
17
18
кестенің жалғасы
Жер учаскесінің кадастрлық нөмірі**
Танаптың кадастрлық нөмірі
Танаптың алаңы, гектар
Себу нормасы (мөлшері), тонна (дана)/гектар

8. Расчет причитающихся субсидий:
Наименование культуры
Кадастровый номер земельного участка
Кадастровый номер поля
Площадь поля, гектар
1
2
3
4
5
1
2
продолжение таблицы
Норма высева (количество), тонн (штук)/гектар
Фактический объем семян (саженцев), тонн (графа 5 х графу 6)
Фактическая цена 1 тонны (штуки) семян (саженцев), тенге
Предельная цена семян (саженцев), тенге/тонна (штука)
Сумма причитающейся субсидии, тенге (графа 7 х графу 9 х 0,5)
6
7
8
9
10
Примечание:
* расшифровка аббревиатур:
ИИН – индивидуальный идентификационный номер;
БИН – бизнес-идентификационный номер (в том числе иностранного юридического лица), бизнес-идентификационный номер филиала или представительства иностранного юридического лица – в случае отсутствия бизнес-идентификационного номера у юридического лица;
БИК – банковский идентификационный код;
ИИК – индивидуальный идентификационный код;
Кбе – код бенефициара.
Подтверждаю достоверность представленной информации, осведомлен об ответственности за представление недостоверных сведений в соответствии с законодательством Республики Казахстан и даю согласие на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, а также на сбор, обработку, хранение, выгрузку и использование персональных данных и иной информации.
Подписано и отправлено заявителем в 00:00 часов "__" ____________ 20__ года:
Данные из ЭЦП
Дата и время подписания ЭЦП
Уведомление о принятии заявки:
Принято Управлением в 00:00 часов "__" ______ 20__ года:
Данные из ЭЦП
Дата и время подписания ЭЦП
Приложение 5
к стандарту государственной услуги
"Субсидирование развития семеноводства"
Форма
Переводная заявка об оплате причитающихся субсидий при приобретении по удешевленной стоимости семян гибридов первого поколения (семян хлопчатника первой, второй репродукции, элитных саженцев плодово- ягодных культур и винограда) у элитно-семеноводческого хозяйства (семеноводческого хозяйства, реализатора семян)
В _________________________________________________________________ области,
(полное наименование местного исполнительного органа района
(городов республиканского и областного значения)) от
(БИН или ИИН, адрес, номер телефона (факса))
Настоящим заявляю, что мною заключен договор купли-продажи семян гибридов первого поколения (семян хлопчатника первой, второй репродукции, элитных саженцев плодово-ягодных культур и винограда) (нужное подчеркнуть) по удешевленной стоимости с
(наименование элитно-семеноводческого хозяйства
(семеноводческого хозяйства, реализатора семян))
в объеме _______ тонн (штук) ________________________________________________
(культура, гибрид/сорт)
в объеме _______ тонн (штук) ________________________________________________
(культура, гибрид/сорт)
в объеме _______ тонн (штук) ________________________________________________
(культура, гибрид/сорт)
и прошу перечислить элитно-семеноводческому хозяйству (семеноводческому хозяйству, реализатору семян)
__________________________________________________________________________
(наименование элитно-семеноводческого хозяйства
(семеноводческого хозяйства, реализатора семян))
причитающиеся мне субсидии, в размере __________________________________тенге
(сумма цифрами и прописью)
(расшифровка в приложении к заявке) после внесения элитно- семеноводческим хозяйством (семеноводческим хозяйством, реализатором семян)
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
(наименование элитно-семеноводческого хозяйства
__________________________________________________________________________
(семеноводческого хозяйства, реализатора семян))
в электронный реестр заявок на субсидирование сведений по фактически реализованным семенам гибридов первого поколения (семенам хлопчатника первой, второй репродукции, элитным саженцам плодово-ягодных культур и винограда).
Сведения о текущем счете элитно-семеноводческого хозяйства (семеноводческого хозяйства, реализатора семян) в банке второго уровня:
Наименование банка*: ___________________________________________
БИК___________________________________________________________
ИИК___________________________________________________________
БИН___________________________________________________________
Кбе____________________________________________________________
Примечание:
* расшифровка аббревиатур:
БИК – банковский идентификационный код;
ИИК – индивидуальный идентификационный код;
БИН – бизнес-идентификационный номер (в том числе иностранного юридического лица), бизнес-идентификационный номер филиала или представительства иностранного юридического лица – в случае отсутствия бизнес-идентификационного номера у юридического лица;
Кбе – код бенефициара;
Подтверждаю достоверность представленной информации, осведомлен об ответственности за представление недостоверных сведений в соответствии с законодательством Республики Казахстан и даю согласие на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, а также на сбор, обработку, хранение, выгрузку и использование персональных данных и иной информации.
Подписано и отправлено заявителем в 00:00 часов "__" ___________ 20__ года:
Данные из ЭЦП
Дата и время подписания ЭЦП
Уведомление о принятии заявки:
Принято Управлением в 00:00 часов "_" ___ 20_ года:
Данные из ЭЦП
Дата и время подписания ЭЦП
Приложение к заявке
Расчет причитающихся субсидий
№ пп
Наименование элитно-семеноводческого хозяйства (семеноводческого хозяйства, реализатора семян)
Место нахождения элитно-семеноводческого хозяйства (семеноводческого хозяйства, реализатора семян) (юридический адрес)
ИИН/БИН* элитно-семеноводческого хозяйства (семеноводческого хозяйства, реализатора семян)
Наименование культуры
Наименование сорта
Репродукция
Сведения договора купли-продажи между элитно-семеноводческим хозяйством (семеноводческим хозяйством, реализатором семян) и сельскохозяйственным товаропроизводителем (сельскохозяйственным кооперативом)
номер договора
дата заключения договора
1
2
3
4
5
6
7
8
9
1
2
продолжение таблицы
Сведения платежных документов, счета-фактуры, накладной (акта) о поставке семян гибридов первого поколения (семян хлопчатника первой, второй репродукции, элитных саженцев плодово-ягодных культур и винограда), подтверждающих понесенные затраты (на момент подачи заявки)
Сведения о документе, подтверждающем сортовые и посевные качества семян гибридов первого поколения (семян хлопчатника первой, второй репродукции), сортовые качества элитных саженцев плодово-ягодных культур и винограда
номер платежного документа
дата выдачи платежного документа
дата выписки
номер счета-фактуры
номер товарно-транспортной накладной (для семян иностранного производства)
номер акта приема-передачи (для семян отечественного производства)
номер
дата выдачи
кем выдано
10
11
12
13
14
15
16
17
18
продолжение таблицы
Кадастровый номер земельного участка**
Кадастровый номер поля
Площадь поля, гектар
Норма высева (количество), тонн (штук)/гектар

Тұқымдардың (көшеттердің) нақты көлемі, тонна (дана) (21-баған х 22-баған)
1 тонна (дана) тұқымның (көшеттің) нақты бағасы, теңге
Тұқымдардың (көшеттердің) шекті бағасы, теңге/тонна (дана)
Тиесілі субсидия сомасы, теңге (23-баған х 25-баған х 0,5)
19
20
21
22
23
24
25
26
Ескертпе:
* аббревиатуралардың толық жазылуы:
ЖСН – жеке сәйкестендіру нөмірі;
БСН – бизнес-сәйкестендiру нөмiрі (оның ішінде шетелдік заңды тұлғаның),
заңды тұлғаның бизнес-сәйкестендiру нөмiрі жоқ болған жағдайда, шетелдік заңды тұлға
филиалының немесе өкілдігінің бизнес-сәйкестендiру нөмiрі;
** жер учаскелері жоқ ауыл шаруашылығы кооперативі өтінім берген жағдайда, тұқым
сатып алынатын ауыл шаруашылығы кооперативінің әр мүшесіне толтырылады.

Фактический объем семян (саженцев), тонн (штук) (графа 21 х графу 22)
Фактическая цена 1 тонны (штуки) семян (саженцев), тенге
Предельная цена семян (саженцев), тенге/тонна (штука)
Сумма причитающейся субсидии, тенге (графа 23 х графу 25 х 0,5)
19
20
21
22
23
24
25
26
Примечание:
* расшифровка аббревиатур:
ИИН – индивидуальный идентификационный номер;
БИН – бизнес-идентификационный номер (в том числе иностранного юридического лица), бизнес-идентификационный номер филиала или представительства иностранного юридического лица – в случае отсутствия бизнес-идентификационного номера у юридического лица;
** в случае подачи заявки сельскохозяйственным кооперативом, который не имеет земельные участки, заполняется на каждого члена сельскохозяйственного кооператива, для которого приобретены семена.