"Қазақстан Республикасының Бірыңғай бюджеттік сыныптамасының кейбір мәселелері" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2014 жылғы 18 қыркүйектегі № 403 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің Бірінші орынбасары - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2019 жылғы 26 ақпандағы № 138 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2019 жылғы 27 ақпанда № 18351 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2025 жылғы 18 сәуірдегі № 180 бұйрығымен.
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Қаржы министрінің 18.04.2025 № 180 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Қазақстан Республикасының Бірыңғай бюджеттік сыныптамасының кейбір мәселелері" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2014 жылғы 18 қыркүйектегі № 403 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9756 болып тіркелген, 2014 жылғы 17 қазанда "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасының Бірыңғай бюджеттік сыныптамасында:
бюджет шығыстарының функционалдық сыныптамасында:
01 "Жалпы сипаттағы мемлекеттік қызметтер" функционалдық тобында:
2 "Қаржылық қызмет" кіші функциясында:
мынадай мазмұндағы 222 бюджеттік бағдарламасы бар 249 бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
"249 Қазақстан Республикасы Индустрия жəне инфрақұрылымдық даму министрлігі
222 Тұрғын үй құрылыс жинақ салымдары бойынша сыйлықақылар төлеу";
318 "Республикалық маңызы бар қаланың, астананың мемлекеттік активтер басқармасы" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша 001 "Жергілікті деңгейде коммуналдық мүлікті және мемлекеттік сатып алу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер" бюджеттік бағдарламасы бойынша 011 "Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен" кіші бюджеттік бағдарламаның атауына орыс тілінде өзгеріс енгізілді, мемлекеттік тілдегі мәтін өзгермейді;
805 "Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік сатып алу бөлімі" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
001 "Жергілікті деңгейде мемлекеттік сатып алу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер" бюджеттік бағдарламасы бойынша:
мынадай мазмұндағы 011 және 015 бюджеттік кіші бағдарламалармен толықтырылсын:
"011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен";
3 "Сыртқы саяси қызмет" кіші функциясында:

О внесении изменений и дополнений в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 18 сентября 2014 года № 403 "Некоторые вопросы Единой бюджетной классификации Республики Казахстан"
Приказ Первого заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан – Министра финансов Республики Казахстан от 26 февраля 2019 года № 138. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 27 февраля 2019 года № 18351. Утратил силу приказом Министра финансов Республики Казахстан от 18 апреля 2025 года № 180.
Сноска. Утратил силу приказом Министра финансов РК от 18.04.2025 № 180 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 18 сентября 2014 года № 403 "Некоторые вопросы Единой бюджетной классификации Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 9756, опубликован 17 октября 2014 года в информационно-правовой системе "Әділет") следующие изменения и дополнения:
в Единой бюджетной классификации Республики Казахстан, утвержденной указанным приказом:
в функциональной классификации расходов бюджета:
в функциональной группе 01 "Государственные услуги общего характера":
в функциональной подгруппе 2 "Финансовая деятельность":
дополнить администратором бюджетных программ 249 с бюджетной программой 222 следующего содержания:
"249 Министерство индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан
222 Выплата премий по вкладам в жилищные строительные сбережения";
по администратору бюджетных программ 318 "Управление государственных активов города республиканского значения, столицы":
по бюджетной программе 001 "Услуги по реализации государственной политики в области коммунального имущества и государственных закупок на местном уровне":
наименование бюджетной подпрограммы 011 "За счет трансфертов из республиканского бюджет" изложить в следующей редакции:
"011 За счет трансфертов из республиканского бюджета";
по администратору бюджетных программ 805 "Отдел государственных закупок района (города областного значения)":
по бюджетной программе 001 "Услуги по реализации государственной политики в области государственных закупок на местном уровне":
дополнить бюджетными подпрограммами 011 и 015 следующего содержания:
"011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета";
в функциональной подгруппе 3 "Внешнеполитическая деятельность":

мынадай мазмұндағы 159 бюджеттік бағдарламасы бар 249 бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
"249 Қазақстан Республикасы Индустрия жəне инфрақұрылымдық даму министрлігі
159 Қазақстан Республикасы мен Экономикалық ынтымақтастық және даму ұйымының арасындағы ынтымақтастық шеңберінде Қазақстан Республикасының әлеуметтік-экономикалық жағдайына зерттеулер жүргізуді қамтамасыз ету";
4 "Іргелі ғылыми зерттеулер" кіші функциясында:
мынадай мазмұндағы 131 бюджеттік бағдарламасы бар 249 бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
"249 Қазақстан Республикасы Индустрия жəне инфрақұрылымдық даму министрлігі
131 Ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық қызмет субъектілерін базалық қаржыландыруды қамтамасыз ету";
9 "Жалпы сипаттағы өзге де мемлекеттік қызметтер" кіші функциясында:
243 "Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
001 "Экономика, сауда саясатын, тұтынушылардың құқықтарын қорғау саласындағы саясатты қалыптастыру және дамыту, табиғи монополиялар субъектілерінің және статистика қызметі саласындағы қызметті peттеу, бәсекелестікті қорғауды қамтамасыз ету, өңірлік даму және кәсіпкерлікті дамыту саласындағы қызметті үйлестіру жөніндегі көрсетілетін қызметтер" бюджеттік бағдарламасы және 100 "Экономика, сауда саясатын, тұтынушылардың құқықтарын қорғау саласындағы саясатты қалыптастыру және дамыту, табиғи монополиялар субъектілерінің және статистика қызметі саласындағы қызметті peттеу, бәсекелестікті қорғауды қамтамасыз ету, өңірлік даму және кәсіпкерлікті дамыту саласындағы қызметті үйлестіру жөніндегі уәкілетті органның қызметін қамтамасыз ету" бюджеттік кіші бағдарламасы атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"001 Инвестициялар тарту жөніндегі мемлекеттік саясатты қалыптастыру, экономика, сауда саясатын, тұтынушылардың құқықтарын қорғау саласындағы саясатты дамыту, табиғи монополиялар субъектілерінің және статистика қызметі саласындағы қызметті peттеу, бәсекелестікті қорғауды қамтамасыз ету, өңірлік даму және кәсіпкерлікті дамыту саласындағы қызметті үйлестіру жөніндегі қызметтер
100 Инвестициялар тарту жөніндегі мемлекеттік саясатты қалыптастыру, экономика, сауда саясатын, тұтынушылардың құқықтарын қорғау саласындағы саясатты дамыту, табиғи монополиялар субъектілерінің және статистика қызметі саласындағы қызметті peттеу, бәсекелестікті қорғауды қамтамасыз ету, өңірлік даму және кәсіпкерлікті дамыту саласындағы қызметті үйлестіру жөніндегі уәкілетті органның қызметін қамтамасыз ету";
102 "Экономика, сауда, мемлекеттік басқару, өңірлік даму және тұтынушылардың құқықтарын қорғау салаласында сараптамалық және консалтинг қызметтерін көрсету, зерттеулерді жүзеге асыру" бюджеттік кіші бағдарламасы атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"102 Экономика, сауда, мемлекеттік басқару, өңірлік даму және тұтынушылардың құқықтарын қорғау салаларында зерттеулер жүргізу, социологиялық, талдамалық және консалтингтік қызметтер көрсету";

дополнить администратором бюджетных программ 249 с бюджетной программой 159 следующего содержания:
"249 "Министерство индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан
159 Обеспечение проведения исследований социально-экономического положения Республики Казахстан в рамках сотрудничества между Республикой Казахстан и Организацией экономического сотрудничества и развития";
в функциональной подгруппе 4 "Фундаментальные научные исследования":
дополнить администратором бюджетных программ 249 с бюджетной программой 131 следующего содержания:
"249 Министерство индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан
131 Обеспечение базового финансирования субъектов научной и (или) научно-технической деятельности";
в функциональной подгруппе 9 "Прочие государственные услуги общего характера":
по администратору бюджетных программ 243 "Министерство национальной экономики Республики Казахстан":
наименование бюджетной программы 001 "Услуги по формированию и развитию экономической, торговой политики, политики в области защиты прав потребителей, регулированию деятельности субъектов естественных монополий и в области статистической деятельности, обеспечению защиты конкуренции, координации деятельности в области регионального развития и развития предпринимательства" и бюджетной подпрограммы 100 "Обеспечение деятельности уполномоченного органа по формированию и развитию экономической, торговой политики, политики в области защиты прав потребителей, регулированию деятельности субъектов естественных монополий и в области статистической деятельности, обеспечению защиты конкуренции, координации деятельности в области регионального развития и развития предпринимательства" изложить в следующей редакции:
"001 Услуги по формированию государственной политики по привлечению инвестиций, развитию экономической, торговой политики, политики в области защиты прав потребителей, регулированию деятельности субъектов естественных монополий и в области статистической деятельности, обеспечению защиты конкуренции, координации деятельности в области регионального развития и развития предпринимательства
100 Обеспечение деятельности уполномоченного органа по формированию государственной политики по привлечению инвестиций, развитию экономической, торговой политики, политики в области защиты прав потребителей, регулированию деятельности субъектов естественных монополий и в области статистической деятельности, обеспечению защиты конкуренции, координации деятельности в области регионального развития и развития предпринимательства";
в наименование бюджетной подпрограммы 102 "Проведение исследований, оказание социологических, аналитических и консалтинговых услуг в сфере экономики, торговли, государственного управления, регионального развития и защиты прав потребителей" внесено изменение на государственном языке, текст на русском языке не изменяется;

мынадай мазмұндағы 100, 103, 104, 105, 111 және 123 бюджеттік кіші бағдарламаларымен 001 бюджеттік бағдарламасы бар 249 бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
"249 Қазақстан Республикасы Индустрия жəне инфрақұрылымдық даму министрлігі
001 Стандарттау, метрология, өнеркәсіп, геология, индустриялық саясатты қалыптастыру, инфрақұрылымды және бәсекелестік нарықты, көлік және коммуникацияны, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығын дамыту саласында мемлекеттік саясатты қалыптастыру және іске асыру
100 Стандарттау, метрология, өнеркәсіп, геология, индустриялық саясатты қалыптастыру, инфрақұрылымды және бәсекелестік нарықты, көлік және коммуникацияны, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығын дамыту саласындағы уәкілетті органның қызметін қамтамасыз ету
103 Социологиялық, талдамалық зерттеулер жүргізу және консалтингтік қызметтер көрсету
104 Ақпараттық жүйелердің жұмыс істеуін қамтамасыз ету және мемлекеттік органдарды ақпараттық-техникалық қамтамасыз ету
105 "Transport tower" әкімшілік-технологиялық кешені ғимаратын күтіп-ұстау
111 Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің күрделі шығыстары
123 Ағымдағы әкімшілік шығыстар";
мынадай мазмұндағы 100, 101, 102, 105, 109, 114, 116, 119 және 122 бюджеттік бағдарламаларымен толықтырылсын:
"100 Қазақстан Республикасы Үкіметінің төтенше резерві есебінен іс-шаралар өткізу
101 Өкілдік шығындарға арналған қаражат есебінен іс-шаралар өткізу
102 Қазақстан Республикасы Үкіметінің төтенше резерві есебінен іс-шаралар өткізуге арналған мемлекеттік басқарудың басқа деңгейлеріне берілетін трансферттер
105 Бюджеттік инвестициялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемелерін және мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалардың, оның ішінде концессиялық жобалардың конкурстық құжаттамаларын әзірлеу немесе түзету, сондай-ақ қажетті сараптамаларын жүргізу, мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларды, оның ішінде концессиялық жобаларды консультациялық сүйемелдеу
109 Қазақстан Республикасы Үкіметінің шұғыл шығындарға арналған резервінің есебінен іс-шаралар өткізу
114 Қазақстан Республикасы Үкіметі резервінің қаражаты есебінен соттардың шешімдері бойынша орталық мемлекеттік органдардың міндеттемелерін орындау
116 Қазақстан Республикасы Үкіметінің шұғыл шығындарға арналған резервінің есебінен іс-шаралар өткізуге арналған мемлекеттік басқарудың басқа деңгейлеріне берілетін трансферттер
119 Қазақстан Республикасы Үкіметінің арнайы резерві есебінен іс-шаралар өткізу
122 Қазақстан Республикасы Үкіметінің арнайы резерві есебінен іс-шаралар өткізуге арналған мемлекеттік басқарудың басқа деңгейлеріне берілетін трансферттер";
486 "Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары, сәулет және қала құрылысы бөлімі" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
001 "Жергілікті деңгейде жер қатынастары, сәулет және қала құрылысын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер" бюджеттік бағдарламасы бойынша:
мынадай мазмұндағы 011 және 015 бюджеттік кіші бағдарламалармен толықтырылсын:
"011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен";
730 "Қазақстан Республикасы Президентінің "Байқоныр" кешеніндегі арнаулы өкілінің қызметін қамтамасыз ету басқармасы" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
001 "Қазақстан Республикасы Президентінің "Байқоныр" кешеніндегі арнаулы өкілінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер" бюджеттік бағдарламасы бойынша:
мынадай мазмұндағы 011 және 015 бюджеттік кіші бағдарламалармен толықтырылсын:
"011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен";
02 "Қорғаныс" функционалдық тобында:
1 "Әскери мұқтаждар" кіші функциясында:
296 "Облыстың жұмылдыру дайындығы басқармасы" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
003 "Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар" бюджеттік бағдарламасы бойынша:
мынадай мазмұндағы 011 және 015 бюджеттік кіші бағдарламалармен толықтырылсын:
"011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен";
007 "Аумақтық қорғанысты дайындау және облыстық ауқымдағы аумақтық қорғанысы" бюджеттік бағдарламасы бойынша:
мынадай мазмұндағы 011 және 015 бюджеттік кіші бағдарламалармен толықтырылсын:
"011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен";
03 "Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі" функционалдық тобында:
6 "Қылмыстық-атқару жүйесі" кіші функциясында:
801 "Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
039 "Қылмыстық жазасын өтеген адамдарды әлеуметтік бейімдеу мен оңалтуды ұйымдастыру және жүзеге асыру" бюджеттік бағдарламасы бойынша:
мынадай мазмұндағы 011 және 015 бюджеттік кіші бағдарламалармен толықтырылсын:
"011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен";
04 "Білім беру" функционалдық тобында:
2 "Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру" кіші функциясында:
802 "Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, дене шынықтыру және спорт бөлімі" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
017 "Балалар мен жасөспірімдерге спорт бойынша қосымша білім беру" бюджеттік бағдарламасы бойынша:
мынадай мазмұндағы 011 және 015 бюджеттік кіші бағдарламалармен толықтырылсын:
"011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен";
804 "Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) дене тәрбиесі, спорт және туризм бөлімі" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
017 "Балалар мен жасөспірімдерге спорт бойынша қосымша білім беру" бюджеттік бағдарламасы бойынша:
мынадай мазмұндағы 011 және 015 бюджеттік кіші бағдарламалармен толықтырылсын:
"011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен";
5 "Мамандарды қайта даярлау және біліктіліктерін арттыру" кіші функциясында:

дополнить администратором бюджетных программ 249 с бюджетной программой 001 и бюджетными подпрограммами 100, 103, 104, 105, 111 и 123 следующего содержания:
"249 "Министерство индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан
001 Формирование и реализация политики государства в сфере стандартизации, метрологии, промышленности, геологии, формирования индустриальной политики, развития инфраструктуры и конкурентного рынка, транспорта и коммуникаций, строительства, жилищно-коммунального хозяйства
100 Обеспечение деятельности уполномоченного органа в области стандартизации, метрологии, промышленности, геологии, формирования индустриальной политики, развития инфраструктуры и конкурентного рынка, транспорта и коммуникаций, строительства, жилищно-коммунального хозяйства
103 Проведение социологических, аналитических исследований и оказание консалтинговых услуг
104 Обеспечение функционирования информационных систем и информационно-техническое обеспечение государственных органов
105 Содержание здания административно-технологического комплекса "Transport tower"
111 Капитальные расходы Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан
123 Текущие административные расходы";
дополнить бюджетными программами 100, 101, 102, 105, 109, 114, 116, 119 и 122 следующего содержания:
"100 Проведение мероприятий за счет чрезвычайного резерва Правительства Республики Казахстан
101 Проведение мероприятий за счет средств на представительские затраты
102 Трансферты другим уровням государственного управления на проведение мероприятий за счет чрезвычайного резерва Правительства Республики Казахстан
105 Разработка или корректировка, а также проведение необходимых экспертиз технико-экономических обоснований бюджетных инвестиционных проектов и конкурсных документаций проектов государственно-частного партнерства, концессионных проектов, консультативное сопровождение проектов государственно-частного партнерства и концессионных проектов
109 Проведение мероприятий за счет резерва Правительства Республики Казахстан на неотложные затраты
114 Выполнение обязательств центральных государственных органов по решениям судов за счет средств резерва Правительства Республики Казахстан
116 Трансферты другим уровням государственного управления на проведение мероприятий за счет резерва Правительства Республики Казахстан на неотложные затраты
119 Проведение мероприятий за счет специального резерва Правительства Республики Казахстан
122 Трансферты другим уровням государственного управления на проведение мероприятий за счет специального резерва Правительства Республики Казахстан";
по администратору бюджетных программ 486 "Отдел земельных отношений, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)":
по бюджетной программе 001 "Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений, архитектуры и градостроительства на местном уровне":
дополнить бюджетными подпрограммами 011 и 015 следующего содержания:
"011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета";
по администратору бюджетных программ 730 "Управление по обеспечению деятельности специального представителя Президента Республики Казахстан на комплексе "Байконур":
по бюджетной программе 001 "Услуги по обеспечению деятельности специального представителя Президента Республики Казахстан на комплексе "Байконур":
дополнить бюджетными подпрограммами 011 и 015 следующего содержания:
"011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета";
в функциональной группе 02 "Оборона":
в функциональной подгруппе 1 "Военные нужды":
по администратору бюджетных программ 296 "Управление по мобилизационной подготовке области:
по бюджетной программе 003 "Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности":
дополнить бюджетными подпрограммами 011 и 015 следующего содержания:
"011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета";
по бюджетной программе 007 "Подготовка территориальной обороны и территориальная оборона областного масштаба":
дополнить бюджетными подпрограммами 011 и 015 следующего содержания:
"011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета";
в функциональной группе 03 "Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность":
в функциональной подгруппе 6 "Уголовно-исполнительная система":
по администратору бюджетных программ 801 "Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)":
по бюджетной программе 039 "Организация и осуществление социальной адаптации и реабилитации лиц, отбывших уголовные наказания":
дополнить бюджетными подпрограммами 011 и 015 следующего содержания:
"011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета";
в функциональной группе 04 "Образование":
в функциональной подгруппе 2 "Начальное, основное среднее и общее среднее образование":
по администратору бюджетных программ 802 "Отдел культуры, физической культуры и спорта района (города областного значения)":
по бюджетной программе 017 "Дополнительное образование для детей и юношества по спорту":
дополнить бюджетными подпрограммами 011 и 015 следующего содержания:
"011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета";
по администратору бюджетных программ 804 "Отдел физической культуры, спорта и туризма района (города областного значения)":
по бюджетной программе 017 "Дополнительное образование для детей и юношества по спорту":
дополнить бюджетными подпрограммами 011 и 015 следующего содержания:
"011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета";
в функциональной подгруппе 5 "Переподготовка и повышение квалификации специалистов":

мынадай мазмұндағы 138 бюджеттік бағдарламасы бар 249 бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
"249 Қазақстан Республикасы Индустрия жəне инфрақұрылымдық даму министрлігі
138 Мемлекеттік қызметшілердің біліктілігін арттыруын қамтамасыз ету";
06 "Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамсыздандыру" функционалдық тобында:
9 "Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер" кіші функциясында:
295 "Облыстың еңбек саласындағы бақылау басқармасы" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
001 "Жергілікті деңгейде еңбек қатынастарын реттеу саласында мемлекеттік саясатты іске асыру бойынша қызметтер" бюджеттік бағдарламасы бойынша:
мынадай мазмұндағы 011 және 015 бюджеттік кіші бағдарламалармен толықтырылсын:
"011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен";
07 "Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық" функционалдық тобында:
1 "Тұрғын үй шаруашылығы" кіші функциясында:
мынадай мазмұндағы 224 бюджеттік бағдарламасы бар 249 бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
"249 Қазақстан Республикасы Индустрия жəне инфрақұрылымдық даму министрлігі
224 Облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астана бюджеттеріне жылу, сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін реконструкция және құрылыс үшін кредит беру";
мынадай мазмұндағы 100, 101, 108, 109, 110 және 115 бюджеттік кіші бағдарламалары бар 228 бюджеттік бағдарламасымен толықтырылсын:
"228 "Нұрлы жер" тұрғын үй құрылысы бағдарламасы шеңберінде іс-шараларды іске асыру
100 Облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астана бюджеттеріне коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін салуға және (немесе) реконструкциялауға берілетін нысаналы даму трансферттері
101 Облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астана бюджеттеріне инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға және (немесе) жайластыруға берілетін нысаналы даму трансферттері
108 Құрылыс салушылардың кредиттері бойынша сыйақы мөлшерлемесінің бір бөлігін субсидиялау
109 Халыққа берген ипотекалық тұрғын үй қарыздары бойынша сыйақы мөлшерлемесінің бір бөлігін субсидиялау
110 "Нұрлы жер" тұрғын үй құрылысы бағдарламасы бойынша субсидиялау шеңберінде көрсетілетін оператор қызметтеріне ақы төлеу
115 Тұрғын үй нарығын зерттеу, халықтың төлеу қабілеттілігі сұранысын бағалау, құрылыс саласын талдау және өңірлер бойынша тұрғын үйлерді енгізу";
497 "Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй- коммуналдық шаруашылық бөлімі" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
001 "Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру бойынша қызметтер" бюджеттік бағдарламасы бойынша:
мынадай мазмұндағы 011 және 015 бюджеттік кіші бағдарламалармен толықтырылсын:
"011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен";
2 "Коммуналдық шаруашылық" кіші функциясында:
123 "Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
014 "Елді мекендерді сумен жабдықтауды ұйымдастыру" бюджеттік бағдарламасы бойынша:
мынадай мазмұндағы 011 және 015 бюджеттік кіші бағдарламалармен толықтырылсын:
"011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен";
124 "Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімінің аппараты" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
014 "Елді мекендерді сумен жабдықтауды ұйымдастыру" бюджеттік бағдарламасы бойынша:
мынадай мазмұндағы 011 және 015 бюджеттік кіші бағдарламалармен толықтырылсын:
"011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен";

дополнить администратором бюджетных программ 249 с бюджетной программой 138 следующего содержания:
"249 "Министерство индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан
138 Обеспечение повышения квалификации государственных служащих";
в функциональной группе 06 "Социальная помощь и социальное обеспечение":
в функциональной подгруппе 9 "Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения":
по администратору бюджетных программ 295 "Управление по контролю в сфере труда области":
по бюджетной программе 001 "Услуги по реализации государственной политики в области регулирования трудовых отношений на местном уровне":
дополнить бюджетными подпрограммами 011 и 015 следующего содержания:
"011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета";
в функциональной группе 07 "Жилищно-коммунальное хозяйство":
в функциональной подгруппе 1 "Жилищное хозяйство":
дополнить администратором бюджетных программ 249 с бюджетной программой 224 следующего содержания:
"249 Министерство индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан
224 Кредитование областных бюджетов, бюджетов городов республиканского значения, столицы на реконструкцию и строительство систем тепло-, водоснабжения и водоотведения";
дополнить бюджетной программой 228 с бюджетными подпрограммами 100, 101, 108, 109, 110, и 115 следующего содержания:
"228 Реализация мероприятий в рамках программы жилищного строительства "Нұрлы жер"
100 Целевые трансферты на развитие областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы на строительство и (или) реконструкцию жилья коммунального жилищного фонда
101 Целевые трансферты на развитие областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы на развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
108 Субсидирование части ставки вознаграждения по кредитам застройщиков
109 Субсидирование части ставки вознаграждения по ипотечным жилищным займам, выданным населению
110 Оплата услуг оператору, оказываемых в рамках субсидирования по программе жилищного строительства "Нұрлы жер"
115 Проведение исследования рынка жилья, оценка платежеспособного спроса населения, анализа строительной отрасли и ввода жилья по регионам";
по администратору бюджетных программ 497 "Отдел жилищно-коммунального хозяйства района (города областного значения)":
по бюджетной программе 001 "Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства":
дополнить бюджетными подпрограммами 011 и 015 следующего содержания:
"011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета";
в функциональной подгруппе 2 "Коммунальное хозяйство":
по администратору бюджетных программ 123 "Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа":
по бюджетной программе 014 "Организация водоснабжения населенных пунктов":
дополнить бюджетными подпрограммами 011 и 015 следующего содержания:
"011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета";
по администратору бюджетных программ 124 "Аппарат акима города районного значения, села, поселка, сельского округа":
по бюджетной программе 014 "Организация водоснабжения населенных пунктов":
дополнить бюджетными подпрограммами 011 и 015 следующего содержания:
"011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета";

мынадай мазмұндағы 226 бюджеттік бағдарламасы бар 249 бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
"249 Қазақстан Республикасы Индустрия жəне инфрақұрылымдық даму министрлігі
226 Алматы облысының бюджетіне тұрғын үйлерді және инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды салу, жобалау үшін уәкілетті ұйымның жарғылық капиталын қалыптастыруға берілетін нысаналы даму трансферттері";
мынадай мазмұндағы 100, 101, 102, 104, 105, 107, 108, 111 және 115 бюджеттік кіші бағдарламаларымен 229 бюджеттік бағдарламасымен толықтырылсын:
"229 Өңірлерді дамытудың 2020 жылға дейінгі бағдарламасы шеңберінде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық саласындағы іс-шараларды іске асыру
100 Облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астана бюджеттеріне өңірлерді дамытудың 2020 жылға дейінгі бағдарламасы шеңберінде сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға берілетін нысаналы даму трансферттері
101 Облыстық бюджеттерге Өңірлерді дамытудың 2020 жылға дейінгі бағдарламасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға берілетін нысаналы даму трансферттері
102 Облыстық бюджеттерге ауызсумен жабдықтаудың баламасыз көздері болып табылатын сумен жабдықтаудың аса маңызды топтық және оқшау жүйелерінен ауызсу беру жөніндегі көрсетілетін қызметтердің құнын субсидиялауға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
104 Жылу, -сумен қамтамасыз ету және су бұру жүйелерінің құрылысын жаңғырту шеңберінде берілген тапсырмаларды орындау бойынша сенім білдірілген агент қызметтеріне ақы төлеу
105 Жылу, -сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін салуды, реконструкциялауды және жаңғыртуды субсидиялау шеңберінде оператор қызметтеріне ақы төлеу
107 Облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астана бюджеттеріне қалалар мен елді мекендерді абаттандыруға берілетін нысаналы даму трансферттері
108 Өңірлерді дамытудың 2020 жылға дейінгі бағдарламасы шеңберінде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы саласындағы инвестициялар негіздемесін әзірлеу
111 Жылумен, -сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін салуды, реконструкциялауды және жаңғыртуды субсидиялау
115 Өңірлерді дамытудың 2020 жылға дейінгі бағдарламасы шеңберінде әлеуметтік саладағы және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы саласындағы объектілерде энергия үнемдеу бойынша іс-шаралар жүргізу";
340 "Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қалалық ортаны регенерациялау басқармасы" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
024 "Елді мекендерді газдандыру" бюджеттік бағдарламасы атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"024 Коммуналдық шаруашылықты дамыту";
08 "Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістік" функционалдық тобында:
1 "Мәдениет саласындағы қызмет" кіші функциясында:
802 "Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, дене шынықтыру және спорт бөлімі" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
005 "Мәдени-демалыс жұмысын қолдау" бюджеттік бағдарламасы бойынша:
мынадай мазмұндағы 011 және 015 бюджеттік кіші бағдарламалармен толықтырылсын:
"011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен";
3 "Ақпараттық кеңістік" кіші функциясында:
734 "Облыстың тілдерді дамыту, архивтер мен құжаттама басқармасы" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
001 "Жергілікті деңгейде тілдерді дамыту саласындағы, архив ісін басқару жөніндегі мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер" бюджеттік бағдарламасы бойынша:
мынадай мазмұндағы 011 және 015 бюджеттік кіші бағдарламалармен толықтырылсын:
"011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен";
003 "Архив қорының сақталуын қамтамасыз ету" бюджеттік бағдарламасы бойынша:
мынадай мазмұндағы 011 және 015 бюджеттік кіші бағдарламалармен толықтырылсын:
"011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен";
743 "Облыстың цифрлық технологиялар басқармасы" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
001 "Жергілікті деңгейде ақпараттандыру, мемлекеттік қызметтер көрсету, жобалық басқару жөніндегі мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер" бюджеттік бағдарламасы бойынша:
мынадай мазмұндағы 011 және 015 бюджеттік кіші бағдарламалармен толықтырылсын:
"011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен";
008 "Ақпараттық технологиялар орталығы" мемлекеттік мекемесінің қызметін қамтамасыз ету" бюджеттік бағдарламасы бойынша:
мынадай мазмұндағы 011 және 015 бюджеттік кіші бағдарламалармен толықтырылсын:
"011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен";
9 "Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістікті ұйымдастыру жөніндегі өзге де қызметтер": кіші функциясында:
470 "Аудандық (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат және тілдерді дамыту бөлімі" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
001 "Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік оптимизімін қалыптастыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер" бюджеттік бағдарламасы бойынша:
мынадай мазмұндағы 011 және 015 бюджеттік кіші бағдарламалармен толықтырылсын:
"011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен";
004 "Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру" бюджеттік бағдарламасы бойынша:
мынадай мазмұндағы 011 және 015 бюджеттік кіші бағдарламалармен толықтырылсын:
"011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен";
802 "Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, дене шынықтыру және спорт бөлімі" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
001 "Жергілікті деңгейде мәдениет, дене шынықтыру және спорт саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер" бюджеттік бағдарламасы бойынша:
мынадай мазмұндағы 011 және 015 бюджеттік кіші бағдарламалармен толықтырылсын:
"011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен";
09 "Отын-энергетика кешені және жер қойнауын пайдалану" функционалдық тобында:
1 "Отын және энергетика" кіші функциясында:

дополнить администратором бюджетных программ 249 с бюджетной программой 226 следующего содержания:
"249 Министерство индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан
226 Целевые трансферты на развитие бюджету Алматинской области на формирование уставного капитала уполномоченной организации для строительства, проектирования жилья и инженерно-коммуникационной инфраструктуры";
дополнить бюджетной программой 229 с бюджетными подпрограммами 100, 101, 102, 104, 105, 107, 108, 111 и 115 следующего содержания:
"229 Реализация мероприятий в области жилищно-коммунального хозяйства в рамках Программы развития регионов до 2020 года
100 Целевые трансферты на развитие областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы на развитие системы водоснабжения и водоотведения в рамках Программы развития регионов до 2020 года
101 Целевые трансферты на развитие областным бюджетам на развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах в рамках Программы развития регионов до 2020 года
102 Целевые текущие трансферты областным бюджетам на субсидирование стоимости услуг по подаче питьевой воды из особо важных групповых и локальных систем водоснабжения, являющихся безальтернативными источниками питьевого водоснабжения
104 Оплата услуг поверенному агенту по исполнению поручения в рамках модернизации строительства систем тепло-, водоснабжения и водоотведения
105 Оплата услуг оператору, оказываемых в рамках субсидирования строительства, реконструкции и модернизации систем тепло-, водоснабжения и водоотведения
107 Целевые трансферты на развитие областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы на развитие благоустройства городов и населенных пунктов
108 Разработка обоснований инвестиций в сфере жилищно-коммунального хозяйства в рамках Программы развития регионов до 2020 года
111 Субсидирование строительства, реконструкции и модернизации систем тепло-, водоснабжения и водоотведения
115 Проведение мероприятий по энергосбережению объектов социальной сферы и жилищно-коммунального хозяйства в рамках Программы развития регионов до 2020 года";
по администратору бюджетных программ 340 "Управление регенерации городской среды города республиканского значения, столицы" в наименование бюджетной программы 024 "Развитие коммунального хозяйства" внесено изменение на государственном языке, текст на русском языке не изменяется;
в функциональной группе 08 "Культура, спорт, туризм и информационное пространство":
в функциональной подгруппе 1 "Деятельность в области культуры":
по администратору бюджетных программ 802 "Отдел культуры, физической культуры и спорта района (города областного значения)":
по бюджетной программе 005 "Поддержка культурно-досуговой работы":
дополнить бюджетными подпрограммами 011 и 015 следующего содержания:
"011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета";
в функциональной подгруппе 3 "Информационное пространство":
по администратору бюджетных программ 734 "Управление по развитию языков, архивов и документации области":
по бюджетной программе 001 "Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития языков, по управлению архивным делом":
дополнить бюджетными подпрограммами 011 и 015 следующего содержания:
"011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета";
по бюджетной программе 003 "Обеспечение сохранности архивного фонда":
дополнить бюджетными подпрограммами 011 и 015 следующего содержания:
"011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета";
по администратору бюджетных программ 743 "Управление цифровых технологий области":
по бюджетной программе 001 "Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информатизации, оказания государственных услуг и проектного управления области":
дополнить бюджетными подпрограммами 011 и 015 следующего содержания:
"011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета";
по бюджетной программе 008 "Обеспечение деятельности государственного учреждения "Центр информационных технологий":
дополнить бюджетными подпрограммами 011 и 015 следующего содержания:
"011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета";
в функциональной подгруппе 9 "Прочие услуги по организации культуры, спорта, туризма и информационного пространства":
по администратору бюджетных программ 470 "Отдел внутренней политики и развития языков района (города областного значения)":
по бюджетной программе 001 "Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан, развития языков":
дополнить бюджетными подпрограммами 011 и 015 следующего содержания:
"011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета";
по бюджетной программе 004 "Реализация мероприятий в сфере молодежной политики":
дополнить бюджетными подпрограммами 011 и 015 следующего содержания:
"011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета";
по администратору бюджетных программ 802 "Отдел культуры, физической культуры и спорта района (города областного значения)":
по бюджетной программе 001 "Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области культуры, физической культуры и спорта":
дополнить бюджетными подпрограммами 011 и 015 следующего содержания:
"011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета";
в функциональной группе 09 "Топливно-энергетический комплекс и недропользование":
в функциональной подгруппе 1 "Топливо и энергетика":

мынадай мазмұндағы 100, 101, 102, 103 және 105 бюджеттік кіші бағдарламаларымен 089 бюджеттік бағдарламасы бар 249 бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
"249 Қазақстан Республикасы Индустрия жəне инфрақұрылымдық даму министрлігі
089 Жер қойнауын ұтымды және кешенді пайдалануды және Қазақстан Республикасы аумағының геологиялық зерттелуін арттыру
100 Қазақстан Республикасында өндіру салалары қызметінің ашықтығы бастамасын іске асыру
101 Геологиялық ақпаратты қалыптастыру
102 Өңірлік, геологиялық түсіру, іздестіру-бағалау және іздестіру барлау жұмыстары
103 Минералдық-шикізат базасы мен жер қойнауын пайдалану, жерасты сулары және қауіпті геологиялық процестер мониторингі
105 Ақтөбе облысының облыстық бюджетіне елді мекендерді шаруашылық-ауызсумен жабдықтау үшін жерасты суларын іздестіру-барлау жұмыстарын жүргізуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер";
9 "Отын-энергетика кешені және жер қойнауын пайдалану саласындағы өзге де қызметтер" кіші функциясында:
мынадай мазмұндағы 056 және 244 бюджеттік бағдарламалары бар 249 бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
"249 Қазақстан Республикасы Индустрия жəне инфрақұрылымдық даму министрлігі
056 Экономика салаларында энергия тиімділігін арттыруды қамтамасыз ету
244 "Қарағандышахтатарату" жауапкершілігі шектеулі серіктестігіне берілген, таратылған шахталардың жұмыскерлеріне келтірілген залалды өтеу";
10 "Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары" функционалдық тобында:
6 "Жер қатынастары" кіші функциясында:
806 "Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы, жер қатынастары және кәсіпкерлік бөлімі" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
006 "Аудандардың, облыстық маңызы бар, аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердің, ауылдардың, ауылдық округтердің шекарасын белгілеу кезінде жүргізілетін жерге орналастыру" бюджеттік бағдарламасының коды мынадай редакцияда жазылсын:
"021 Аудандардың, облыстық маңызы бар, аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердің, ауылдардың, ауылдық округтердің шекарасын белгілеу кезінде жүргізілетін жерге орналастыру";
9 "Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер" кіші функциясында:
806 "Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы, жер қатынастары және кәсіпкерлік бөлімі" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
002 "Ақпараттық жүйелер құру" бюджеттік бағдарламасының коды мынадай редакцияда жазылсын:
"014 "Ақпараттық жүйелер құру";
007 "Мемлекеттік органның күрделі шығыстары" бюджеттік бағдарламасының коды мынадай редакцияда жазылсын:
"017 Мемлекеттік органның күрделі шығыстары";
009 "Мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға берілетін бюджеттік кредиттер" бюджеттік бағдарламасының коды мынадай редакцияда жазылсын:
"019 Мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға берілетін бюджеттік кредиттер";
11 "Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі" функционалдық тобында:
1 "Өнеркәсіп" кіші функциясында:

дополнить администратором бюджетных программ 249 с бюджетной программой 089 и бюджетными подпрограммами 100, 101, 102, 103 и 105 следующего содержания:
"249 "Министерство индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан
089 Обеспечение рационального и комплексного использования недр и повышение геологической изученности территории Республики Казахстан
100 Реализация инициативы прозрачности деятельности добывающих отраслей в Республике Казахстан
101 Формирование геологической информации
102 Региональные, геолого-съемочные, поисково-оценочные и поисково-разведочные работы
103 Мониторинг минерально-сырьевой базы и недропользования, подземных вод и опасных геологических процессов
105 Целевые текущие трансферты областному бюджету Актюбинской области на проведение поисково-разведочных работ на подземные воды для хозяйственно-питьевого водоснабжения населенных пунктов";
в функциональной подгруппе 9 "Прочие услуги в области топливно-энергетического комплекса и недропользования":
дополнить администратором бюджетных программ 249 с бюджетными программами 056 и 244 следующего содержания:
"249 Министерство индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан
056 Обеспечение повышения энергоэффективности отраслей экономики
244 Возмещение ущерба работникам ликвидированных шахт, переданных в товарищество с ограниченной ответственностью "Карагандаликвидшахт";
в функциональной группе 10 "Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения":
в функциональной подгруппе 6 "Земельные отношения":
по администратору бюджетных программ 806 "Отдел сельского хозяйства, земельных отношений и предпринимательства района (города областного значения)":
код бюджетной программы 006 "Землеустройство, проводимое при установлении границ районов, городов областного значения, районного значения, сельских округов, поселков, сел" изложить в следующей редакции:
"021 Землеустройство, проводимое при установлении границ районов, городов областного значения, районного значения, сельских округов, поселков, сел";
в функциональной подгруппе 9 "Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений":
по администратору бюджетных программ 806 "Отдел сельского хозяйства, земельных отношений и предпринимательства района (города областного значения)":
код бюджетной программы 002 "Создание информационных систем" изложить в следующей редакции:
"014 Создание информационных систем";
код бюджетной программы 007 "Капитальные расходы государственного органа" изложить в следующей редакции:
"017 Капитальные расходы государственного органа";
код бюджетной программы 009 "Бюджетные кредиты для реализации мер социальной поддержки специалистов" изложить в следующей редакции:
"019 Бюджетные кредиты для реализации мер социальной поддержки специалистов";
в функциональной группе 11 "Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность":
в функциональной подгруппе 1 "Промышленность":

мынадай мазмұндағы 025 бюджеттік бағдарламасы бар 204 бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
"204 Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігі
025 Қазақстандық тауарлардың сыртқы нарыққа экспортын ілгерілетуге жәрдемдесу";
мынадай мазмұндағы 057 бюджеттік бағдарламасы бар 249 бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
"249 Қазақстан Республикасы Индустрия жəне инфрақұрылымдық даму министрлігі
057 Өнеркәсіп саласындағы технологиялық сипаттағы қолданбалы ғылыми зерттеулер";
мынадай мазмұндағы 100, 102, 103, 104, 105, 107, 108 және 109 бюджеттік кіші бағдарламалары бар 090 бюджеттік бағдарламасымен толықтырылсын:
"090 Өнеркәсіп салаларының дамуына жәрдемдесу және өнеркәсіптік қауіпсіздікті қамтамасыз ету
100 "Өнімділік-2020" бағыты шеңберінде жаңа өндірістерді құруды, жұмыс істеп тұрғандарын жаңғырту мен сауықтыруды қолдау
102 Қазақстан Республикасының индустриялық дамуы саласындағы зерттеулер
103 Қазақстандық тауарлардың сыртқы нарыққа экспортын ілгерілетуге жәрдемдесу
104 Индустрияландыру картасы жобаларының тұсаукесері бойынша Мемлекет басшысының қатысуымен Телекөпір өткізу
105 Жергілікті қамтуды дамытуға жәрдемдесу
107 Экономиканың басым секторларын дамыту саласындағы ақпараттық-талдамалық және консультациялық қызметтер
108 Өнеркәсіп салаларында инновацияны дамыту
109 Облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астана бюджеттеріне арнайы экономикалық аймақтардың, индустриялық аймақтардың, индустриялық парктердің инфрақұрылымын дамыту үшін берілетін нысаналы даму трансферттері";
мынадай мазмұндағы 242, 243, 245 және 246 бюджеттік бағдарламаларымен толықтырылсын:
"242 Қазақстандық өндірістің жеңіл автокөлігін сатып алушы – жеке тұлғаларды кредиттеу үшін, сондай-ақ қазақстандық өндірістің ауыл шаруашылығы техникасын қоспағанда, автокөлік құралдарын және арнайы мақсаттағы автотехниканы лизингке сатып алатын заңды тұлғалар мен дара кәсіпкерлерді лизингтік қаржыландыру үшін екінші деңгейдегі банктерді шартты қаржыландыру арқылы отандық автомобиль өндірушілерді қаржыландыру үшін "Қазақстанның Даму Банкі" АҚ кейіннен кредиттеумен "Бәйтерек" ұлттық басқарушы холдингі" АҚ кредиттеу
243 Автобустар, тракторлар және комбайндарды лизингке жүзеге асыру бойынша "Қазақстанның Даму Банкі" АҚ арқылы "БРК-Лизинг" АҚ-ның жарғылық капиталын одан әрі ұлғайтумен "Бәйтерек" Ұлттық басқару холдингі" АҚ-ның жарғылық капиталын ұлғайту
245 Экспортты қолдаудың тиімді қаржылық шараларын ұсыну есебінен қазақстандық шикізаттық емес тауарларды өндірушілер мен сыртқы нарықтарға көрсетілетін қызметті жеткізушілерге қолдау көрсету және олардың бәсекеге қабілеттілігін күшейту үшін кейіннен "KazakhExport" экспорттық сақтандыру компаниясы" АҚ жарғылық капиталын ұлғайта отырып "Бәйтерек" ұлттық басқарушы холдингі" АҚ жарғылық капиталын ұлғайту
246 Экспорттық қаржыландыруды ынталандыру үшін кейіннен "Қазақстанның Даму Банкі" АҚ кредит бере отырып "Байтерек" ұлттық басқарушы холдингі" АҚ кредит беру";
2 "Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі" кіші функциясында:

дополнить администратором бюджетных программ 204 с бюджетной программой 025 следующего содержания:
"204 "Министерство иностранных дел Республики Казахстан
025 Содействие продвижению экспорта казахстанских товаров на внешние рынки";
дополнить администратором бюджетных программ 249 с бюджетной программой 057 следующего содержания:
"249 Министерство индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан
057 Прикладные научные исследования технологического характера в области промышленности";
дополнить бюджетной программой 090 с бюджетными подпрограммами 100, 102, 103, 104, 105, 107, 108 и 109 следующего содержания:
090 Содействие развитию отраслей промышленности и обеспечение промышленной безопасности
100 Поддержка создания новых, модернизация и оздоровление действующих производств в рамках направления "Производительность-2020"
102 Исследования в области индустриального развития Республики Казахстан
103 Содействие продвижению экспорта казахстанских товаров на внешние рынки
104 Проведение Телемостов с участием Главы государства по презентации проектов Карты индустриализации
105 Содействие развитию местного содержания
107 Информационно- аналитические и консультационные услуги в области развития приоритетных секторов экономики
108 Развитие инновации в отраслях промышленности
109 Целевые трансферты на развитие областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы для развития инфраструктуры специальных экономических зон, индустриальных зон, индустриальных парков";
дополнить бюджетными программами 242, 243, 245 и 246 следующего содержания:
"242 Кредитование АО "Национальный управляющий холдинг "Байтерек" с последующим кредитованием АО "Банк Развития Казахстана" для финансирования отечественных автопроизводителей путем обусловленного финансирования банков второго уровня для кредитования физических лиц – покупателей легкового автотранспорта казахстанского производства, а также лизингового финансирования юридических лиц и индивидуальных предпринимателей, приобретающих в лизинг автотранспортные средства и автотехнику специального назначения, за исключением сельскохозяйственной техники казахстанского производства
243 Увеличение уставного капитала АО "Национальный управляющий холдинг "Байтерек" с последующим увеличением уставного капитала АО "БРК-Лизинг" через АО "Банк Развития Казахстана" по реализации в лизинг автобусов, тракторов и комбайнов
245 Увеличение уставного капитала АО "Национальный управляющий холдинг "Байтерек" с последующим увеличением уставного капитала АО "Экспортная страховая компания "KazakhExport" для поддержки казахстанских производителей несырьевых товаров и поставщиков услуг на внешних рынках и усилению их конкурентоспособности за счет предоставления эффективных финансовых мер поддержки экспорта
246 Кредитование АО "Национальный управляющий холдинг "Байтерек" с последующим кредитованием АО "Банк Развития Казахстана" для стимулирования экспортного финансирования";
в функциональной подгруппе 2 "Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность":

мынадай мазмұндағы 100 бюджеттік кіші бағдарламасымен 225 бюджеттік бағдарламасы бар 249 бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
"249 Қазақстан Республикасы Индустрия жəне инфрақұрылымдық даму министрлігі
225 Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметін жетілдіру іс-шараларын іске асыру
100 Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі саласындағы нормативтік-техникалық құжаттарды жетілдіру";
12 "Көлік және коммуникация" функционалдық тобында:
1 "Автомобиль көлігі" кіші функциясында:
мынадай мазмұндағы 004, 005, 016 және 032 бюджеттік кіші бағдарламаларымен 003 бюджеттік бағдарламасы бар 249 бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
"249 Қазақстан Республикасы Индустрия жəне инфрақұрылымдық даму министрлігі
003 Республикалық деңгейде автомобиль жолдарын дамыту
004 Cыртқы қарыздар есебінен
005 Ішкі көздер есебінен
016 Республикалық бюджеттен сыртқы қарыздарды қоса қаржыландыру есебінен
032 Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан бөлінетін нысаналы трансферт есебінен";
мынадай мазмұндағы 100, 101, 102, 103, 104 және 106 бюджеттік кіші бағдарламалары бар 091 бюджеттік бағдарламасымен толықтырылсын:
"091 Ортақ пайдаланымдағы автомобиль жолдарын жөндеу және олардың сапасын жақсартуға бағытталған күтіп-ұстау бойынша жұмыстарды ұйымдастыру
100 Республикалық маңызы бар автомобиль жолдарын күрделі, орташа және ағымдағы жөндеу, күтіп-ұстау, көгалдандыру, диагностикалау және аспаптық құралдармен тексеру
101 Жол-құрылыс және жөндеу жұмыстарын орындаудың сапасын қамтамасыз ету
102 Автомобиль жолдарын салу, реконструкциялау, жөндеу және күтіп-ұстау бойынша жұмыстарды ұйымдастыру жөніндегі қызметтер
103 Облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астана бюджеттеріне көліктік инфрақұрылымды дамытуға берілетін нысаналы даму трансферттері
104 Облыстық бюджеттерге көлік инфрақұрылымының басым жобаларын қаржыландыруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
106 Облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астана бюджеттеріне жер учаскелерін мемлекет мұқтажы үшін алып қоюға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер";
мынадай мазмұндағы 233 бюджеттік бағдарламасымен толықтырылсын:
"233 Мемлекеттік мүлікті сенімгерлік басқару шарты бойынша міндеттемелерін орындау";
3 "Су көлігі" кіші функциясында:
мынадай мазмұндағы 100, 101 және 102 бюджеттік кіші бағдарламаларымен 092 бюджеттік бағдарламасы бар 249 бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
"249 "Қазақстан Республикасы Индустрия жəне инфрақұрылымдық даму министрлігі"
092 Су көлігін және су инфрақұрылымын ұстау, дамыту
100 Су жолдарының кеме жүретін жағдайда болуын қамтамасыз ету және шлюздерді күтіп-ұстау
101 Ішкі суларда жүзетін "өзен-теңіз" кемелерін жіктеуді және олардың техникалық қауіпсіздігін қамтамасыз ету
102 Су көлігі инфрақұрылымын салу және реконструкциялау";
4 "Әуе көлігі" кіші функциясында:

дополнить администратором бюджетных программ 249 с бюджетной программой 225 и бюджетной подпрограммой 100 следующего содержания:
"249 Министерство индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан
225 Реализация мероприятий по совершенствованию архитектурной, градостроительной и строительной деятельности
100 Совершенствование нормативно-технических документов в сфере архитектурной, градостроительной и строительной деятельности";
в функциональной группе 12 "Транспорт и коммуникации":
в функциональной подгруппе 1 "Автомобильный транспорт":
дополнить администратором бюджетных программ 249 с бюджетной программой 003 и бюджетными подпрограммами 004, 005, 016 и 032 следующего содержания:
"249 Министерство индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан
003 Развитие автомобильных дорог на республиканском уровне
004 За счет внешних займов
005 За счет внутренних источников
016 За счет софинансирования внешних займов из республиканского бюджета
032 За счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан";
дополнить бюджетной программой 091 с бюджетными подпрограммами 100, 101, 102, 103, 104 и 106 следующего содержания:
"091 Ремонт и организация содержания, направленная на улучшение качества автомобильных дорог общего пользования
100 Капитальный, средний и текущий ремонт, содержание, озеленение, диагностика и инструментальное обследование автомобильных дорог республиканского значения
101 Обеспечение качества выполнения дорожно-строительных и ремонтных работ
102 Услуги по организации работ по строительству, реконструкции, ремонту и содержанию автомобильных дорог
103 Целевые трансферты на развитие областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы на развитие транспортной инфраструктуры
104 Целевые текущие трансферты областным бюджетам на финансирование приоритетных проектов транспортной инфраструктуры
106 Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы на изъятие земельных участков для государственных нужд";
дополнить бюджетной программой 233 следующего содержания:
"233 Выполнение обязательств по договору доверительного управления государственным имуществом";
в функциональной подгруппе 3 "Водный транспорт":
дополнить администратором бюджетных программ 249 с бюджетной программой 092 и бюджетными подпрограммами 100, 101 и 102 следующего содержания:
"249 Министерство индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан
092 Развитие, содержание водного транспорта и водной инфраструктуры
100 Обеспечение водных путей в судоходном состоянии и содержание шлюзов
101 Обеспечение классификации и технической безопасности судов внутреннего водного плавания "река-море"
102 Строительство и реконструкция инфраструктуры водного транспорта";
в функциональной подгруппе 4 "Воздушный транспорт":

мынадай мазмұндағы 013 бюджеттік бағдарламасы бар 249 бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
"249 Қазақстан Республикасы Индустрия жəне инфрақұрылымдық даму министрлігі
013 Жүйелі ішкі авиатасымалдарды субсидиялау";
мынадай мазмұндағы 104 бюджеттік кіші бағдарламасы бар 093 бюджеттік бағдарламасымен толықтырылсын:
"093 Азаматтық авиацияны және әуе көлігін дамыту
104 Облыстық бюджеттерге әуе көлігінің инфрақұрылымын дамытуға арналған нысаналы даму трансферттері";
5 "Темір жол көлігі" кіші функциясында:
мынадай мазмұндағы 015 және 212 бюджеттік бағдарламаларымен 249 бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
"249 Қазақстан Республикасы Индустрия жəне инфрақұрылымдық даму министрлігі
015 Әлеуметтік маңызы бар облысаралық қатынастар бойынша теміржол жолаушылар тасымалдарын субсидиялау
212 Әлеуметтік маңызды қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдаушының және вагондар (контейнерлер) операторының вагондарды сатып алуын несиелеуде немесе қаржы лизингінде сыйақы мөлшерлемелерін субсидиялау";
мынадай мазмұндағы 102 және 105 бюджеттік кіші бағдарламалары бар 213 бюджеттік бағдарламасымен толықтырылсын:
"213 Қалалық рельстік көліктің дамуын қамтамасыз ету
102 Алматы қаласының бюджетіне метрополитен салуға заңды тұлғалардың жарғылық капиталын ұлғайтуға берілетін нысаналы даму трансферттері
105 Алматы қаласының бюджетіне электропоездарды сатып алуға заңды тұлғалардың жарғылық капиталын ұлғайтуға берілетін нысаналы даму трансферттері";
мынадай мазмұндағы 219 бюджеттік бағдарламасымен толықтырылсын:
"219 "ҚДБ-лизинг" АҚ арқылы жолаушылар вагон паркін жаңартуын қаржыландыру үшін кейіннен "Қазақстан Даму Банкі" АҚ-ның кредиттеу "Бәйтерек" ұлттық басқарушы холдингі" АҚ кредиттеу";
9 "Көлік және коммуникациялар саласындағы өзге де қызметтер" кіші функциясында:
мынадай мазмұндағы 016, 085 және 240 бюджеттік бағдарламалары бар 249 бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
"249 Қазақстан Республикасы Индустрия жəне инфрақұрылымдық даму министрлігі
016 Астана қаласының бюджетіне "Жаңа көлік жүйесі" жобасын іске асыру үшін заңды тұлғалардың жарғылық капиталын ұлғайтуға берілетін нысаналы даму трансферттері
085 Көліктік бақылау бекеттерінің желілерін салу және реконструкциялау
240 Қазақстан Республикасының Мемлекеттік шекарасы арқылы өткізу пункттерін салу және реконструкциялау";
13 "Басқалар" функционалдық тобында:
1 "Экономикалық қызметтерді реттеу" кіші функциясында:
мынадай мазмұндағы 100, 104, 111 және 123 бюджеттік кіші бағдарламаларымен 024 бюджеттік бағдарламасы бар 204 бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
"204 Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігі
024 Инвестицияларды тарту жөнінде мемлекеттік саясатты іске асыру
100 Инвестициялар тарту саласындағы уәкілетті органның қызметін қамтамасыз ету
104 Ақпараттық жүйелердің жұмыс істеуін қамтамасыз ету және ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерді ақпараттық-техникалық қамтамасыз ету
111 Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелердің күрделі шығыстары
123 Ағымдағы әкімшілік шығыстар";
мынадай мазмұндағы 026 бюджеттік бағдарламасымен толықтырылсын:
"026 Қазақстан Республикасына инвестициялар тартуға жәрдемдесу";

дополнить администратором бюджетных программ 249 с бюджетной программой 013 следующего содержания:
"249 Министерство индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан
013 Субсидирование регулярных внутренних авиаперевозок";
дополнить бюджетной программой 093 с бюджетной подпрограммой 104 следующего содержания:
"093 Развитие гражданской авиации и воздушного транспорта
104 Целевые трансферты на развитие областным бюджетам на развитие инфраструктуры воздушного транспорта";
в функциональной подгруппе 5 "Железнодорожный транспорт":
дополнить администратором бюджетных программ 249 с бюджетной программой 015 и 212 следующего содержания:
"249 Министерство индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан
015 Субсидирование железнодорожных пассажирских перевозок по социально значимым межобластным сообщениям
212 Субсидирование ставок вознаграждения при кредитовании и финансовом лизинге на приобретение вагонов перевозчиками пассажиров по социально значимым сообщениям и операторами вагонов (контейнеров)";
дополнить бюджетной программой 213 с бюджетными подпрограммами 102 и 105 следующего содержания:
"213 Обеспечение развития городского рельсового транспорта
102 Целевые трансферты на развитие бюджету города Алматы на увеличение уставного капитала юридических лиц на строительство метрополитена
105 Целевые трансферты на развитие бюджету города Алматы на увеличение уставного капитала юридических лиц на приобретение электропоездов";
дополнить бюджетной программой 219 следующего содержания:
"219 Кредитование АО "Национальный управляющий холдинг Байтерек" с последующим кредитованием АО "Банк Развития Казахстана" для финансирования обновления парка пассажирских вагонов через АО "БРК-Лизинг";
в функциональной подгруппе 9 "Прочие услуги в сфере транспорта и коммуникаций":
дополнить администратором бюджетных программ 249 с бюджетными программами 016, 085 и 240 следующего содержания:
"249 Министерство индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан
016 Целевые трансферты на развитие бюджету города Астаны на увеличение уставного капитала юридических лиц для реализации проекта "Новая транспортная система"
085 Строительство и реконструкция сети постов транспортного контроля
240 Строительство и реконструкция пунктов пропуска через Государственную границу Республики Казахстан";
в функциональной группе 13 "Прочие":
в функциональной подгруппе 1 "Регулирование экономической деятельности":
дополнить администратором бюджетных программ 204 с бюджетной программой 024 с бюджетными подпрограммами 100, 104, 111 и 123 следующего содержания:
"204Министерство иностранных дел Республики Казахстан
024 Реализация государственной политики по привлечению инвестиций
100 Обеспечение деятельности уполномоченного органа в области привлечения инвестиций
104 Обеспечение функционирования информационных систем и информационно-техническое обеспечение подведомственных государственных учреждений
111 Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений
123 Текущие административные расходы";
дополнить бюджетной программой 026 следующего содержания:
"026 Содействие привлечению инвестиций в Республику Казахстан";

мынадай мазмұндағы 061 бюджеттік бағдарламасы бар 249 бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
"249 Қазақстан Республикасы Индустрия жəне инфрақұрылымдық даму министрлігі
061 Техникалық реттеу және метрология саласындағы көрсетілетін қызметтер";
3 "Кәсіпкерлік қызметті қолдау және бәсекелестікті қорғау" кіші функциясында:
мынадай мазмұндағы 072 және 220 бюджеттік бағдарламалары бар 249 бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
"249 Қазақстан Республикасы Индустрия жəне инфрақұрылымдық даму министрлігі
072 Қазақстанның салалық бәсекеге қабілеттілігін арттыру стратегиясы
220 Ұлттық экономиканың бәсекеге қабілеттілігі мен орнықтылығын қамтамасыз ету үшін "Бәйтерек" ұлттық басқарушы холдингі" АҚ кредиттеу";
806 "Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы, жер қатынастары және кәсіпкерлік бөлімі" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
006 "Кәсіпкерлік қызметті қолдау" бюджеттік бағдарламасының коды мынадай редакцияда жазылсын:
"012 Кәсіпкерлік қызметті қолдау";
011 "Бизнестің жол картасы-2020" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде жеке кәсіпкерлікті қолдау" бюджеттік бағдарламасының коды мынадай редакцияда жазылсын:
"013 "Бизнестің жол картасы-2020" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде жеке кәсіпкерлікті қолдау";
9 "Басқалар" кіші функциясында:
мынадай мазмұндағы 120 бюджеттік бағдарламасы бар 249 бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
"249 Қазақстан Республикасы Индустрия жəне инфрақұрылымдық даму министрлігі
120 Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау";
мынадай мазмұндағы 100, 101 және 102 бюджеттік кіші бағдарламалары бар 205 бюджеттік бағдарламасымен толықтырылсын:
"205 Қазақстан Республикасының инновациялық дамуын қамтамасыз ету
100 Ұлттық инновациялық жүйе институттарының қызметтеріне ақы төлеу
101 Инновациялық белсенділікті ынталандыруды қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
102 Инновациялық гранттар беру";
мынадай мазмұндағы 210, 217 және 231 бюджеттік бағдарламаларымен толықтырылсын:
"210 "Инновациялық технологиялар паркі" дербес кластерлік қорына нысаналы аударым
217 Қазақстан Республикасын индустриялық-инновациялық дамытудың 2015 - 2019 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасының жобаларын қаржыландыру үшін "Қазақстан Даму Банкі" АҚ кейіннен кредит беру жолымен, "Бәйтерек" ұлттық басқарушы холдингі" АҚ арқылы кредит беру
231 Алдын ала және аралық тұрғын үй қарыздарын беру үшін "Қазақстанның Тұрғын үй құрылыс жинақ банкі" акционерлік қоғамына бюджеттік кредит беру";
278 "Облыстың кәсіпкерлік және сауда басқармасы" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
001 "Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті және сауданы дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер" бюджеттік бағдарламасы бойынша:

дополнить администратором бюджетных программ 249 с бюджетной программой 061 следующего содержания:
"249 Министерство индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан
061 Услуги в сфере технического регулирования и метрологии";
в функциональной подгруппе 3 "Поддержка предпринимательской деятельности и защита конкуренции":
дополнить администратором бюджетных программ 249 с бюджетными программами 072 и 220 следующего содержания:
"249 Министерство индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан
072 Стратегия повышения отраслевой конкурентоспособности Казахстана
220 Кредитование АО "Национальный управляющий холдинг "Байтерек" для обеспечения конкурентоспособности и устойчивости национальной экономики";
по администратору бюджетных программ 806 "Отдел сельского хозяйства, земельных отношений и предпринимательства района (города областного значения)":
код бюджетной программы 006 "Поддержка предпринимательской деятельности" изложить в следующей редакции:
"012 Поддержка предпринимательской деятельности";
код бюджетной программы 011 "Поддержка частного предпринимательства в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2020" изложить в следующей редакции:
"013 Поддержка частного предпринимательства в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2020";
в функциональной подгруппе 9 "Прочие":
дополнить администратором бюджетных программ 249 с бюджетными программами 120 следующего содержания:
"249 Министерство индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан
120 Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства";
дополнить бюджетной программой 205 с бюджетными подпрограммами 100, 101 и 102 следующего содержания:
"205 Обеспечение инновационного развития Республики Казахстан
100 Оплата услуг институтов национальной инновационной системы
101 Услуги по обеспечению стимулирования инновационной активности
102 Предоставление инновационных грантов";
дополнить бюджетными программами 210, 217 и 231 следующего содержания:
210 Целевое перечисление автономному кластерному фонду "Парк инновационных технологий"
217 Кредитование АО "Национальный управляющий холдинг "Байтерек" с последующим кредитованием АО "Банк Развития Казахстана" для финансирования проектов Государственной программы индустриально-инновационного развития Республики Казахстан на 2015 - 2019 годы
231 Бюджетное кредитование АО "Жилищный строительный сберегательный банк Казахстана" для предоставления предварительных и промежуточных жилищных займов";
по администратору бюджетных программ 278 "Управление предпринимательства и торговли области":
по бюджетной программе 001 "Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и торговли":

мынадай мазмұндағы 011 және 015 бюджеттік кіші бағдарламалармен толықтырылсын:
"011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен";
15 "Трансферттер" функционалдық тобында:
1 "Трансферттер" кіші функциясында:
257 "Облыстың қаржы басқармасы" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
029 "Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне әкімшілік-аумақтық бірліктің саяси, экономикалық және әлеуметтік тұрақтылығына, адамдардың өмірі мен денсаулығына қатер төндіретін табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлар туындаған жағдайда жалпы республикалық немесе халықаралық маңызы бар іс-шаралар жүргізуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер" бюджеттік бағдарламасы атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"029 Облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астана бюджеттеріне әкімшілік-аумақтық бірліктің саяси, экономикалық және әлеуметтік тұрақтылығына, адамдардың өмірі мен денсаулығына қатер төндіретін табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлар туындаған жағдайда, жалпы республикалық немесе халықаралық маңызы бар іс-шаралар жүргізуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер";
320 "Республикалық маңызы бар қаланың, астананың стратегия және бюджет басқармасы" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
029 "Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне әкімшілік-аумақтық бірліктің саяси, экономикалық және әлеуметтік тұрақтылығына, адамдардың өмірі мен денсаулығына қатер төндіретін табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлар туындаған жағдайда, жалпы республикалық немесе халықаралық маңызы бар іс-шаралар жүргізуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер" бюджеттік бағдарламасының атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"029 Облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астана бюджеттеріне әкімшілік-аумақтық бірліктің саяси, экономикалық және әлеуметтік тұрақтылығына, адамдардың өмірі мен денсаулығына қатер төндіретін табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлар туындаған жағдайда, жалпы республикалық немесе халықаралық маңызы бар іс-шаралар жүргізуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер";
356 "Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қаржы басқармасы" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
029 "Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне әкімшілік-аумақтық бірліктің саяси, экономикалық және әлеуметтік тұрақтылығына, адамдардың өмірі мен денсаулығына қатер төндіретін табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлар туындаған жағдайда жалпы республикалық немесе халықаралық маңызы бар іс-шаралар жүргізуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер" бюджеттік бағдарламасы атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"029 Облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астана бюджеттеріне әкімшілік-аумақтық бірліктің саяси, экономикалық және әлеуметтік тұрақтылығына, адамдардың өмірі мен денсаулығына қатер төндіретін табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлар туындаған жағдайда, жалпы республикалық немесе халықаралық маңызы бар іс-шаралар жүргізуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер".

дополнить бюджетными подпрограммами 011 и 015 следующего содержания:
"011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета";
в функциональной группе 15 "Трансферты":
в функциональной подгруппе 1 "Трансферты":
по администратору бюджетных программ 257 "Управление финансов области":
наименование бюджетной программы 029 "Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы в случаях возникновения чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера, угрожающих политической, экономической и социальной стабильности административно-территориальной единицы, жизни и здоровью людей, проведения мероприятий общереспубликанского либо международного значения" изложить в следующей редакции:
"029 Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы в случаях возникновения чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера, угрожающих политической, экономической и социальной стабильности административно-территориальной единицы, жизни и здоровью людей, проведения мероприятий общереспубликанского либо международного значения";
по администратору бюджетных программ 320 "Управление стратегии и бюджета города республиканского значения, столицы" в наименование бюджетной программы 029 "Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы в случаях возникновения чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера, угрожающих политической, экономической и социальной стабильности административно-территориальной единицы, жизни и здоровью людей, проведения мероприятий общереспубликанского либо международного значения" внесено изменение на государственном языке, текст на русском языке не изменяется;
по администратору бюджетных программ 356 "Управление финансов города республиканского значения, столицы":
наименование бюджетной программы 029 "Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы в случаях возникновения чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера, угрожающих политической, экономической и социальной стабильности административно-территориальной единицы, жизни и здоровью людей, проведения мероприятий общереспубликанского либо международного значения" изложить в следующей редакции:
"029 Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы в случаях возникновения чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера, угрожающих политической, экономической и социальной стабильности административно-территориальной единицы, жизни и здоровью людей, проведения мероприятий общереспубликанского либо международного значения".

2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Бюджет заңнамасы департаменті (З.А. Ерназарова) заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның қазақ және орыс тілдерінде Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына ресми жариялау және Қазақстан Республикасы Нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін жіберуді;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
4) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1), 2) және 3) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Заң қызметі департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күнінен бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға жатады.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
бірінші орынбасары –
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрі
Ә. Смайылов

2. Департаменту бюджетного законодательства Министерства финансов Республики Казахстан (Ерназарова З.А.) в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" Министерства юстиции Республики Казахстан для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан;
4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства финансов Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2) и 3) настоящего пункта.
3. Настоящий приказ вводится в действие со дня государственной регистрации и подлежит официальному опубликованию.
Первый заместитель
Премьер-Министра
Республики Казахстан –
Министр финансов
Республики Казахстан
А. Смаилов