Бюджеттiк бағдарламалар әкiмшiлерi мен бюджеттi атқару жөнiндегi жергілікті уәкiлеттi органдардың шоғырландырылған қаржылық есептiлiктi жасау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2016 жылғы 6 желтоқсандағы № 640 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің Бірінші орынбасары - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2019 жылғы 6 наурыздағы № 186 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2019 жылғы 12 наурызда № 18381 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Бюджеттік бағдарламалар әкімшілері мен бюджетті атқару жөніндегі жергілікті уәкілетті органдардың шоғырландырылған қаржылық есептілікті жасау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2016 жылғы 6 желтоқсандағы № 640 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 14624 болып тіркелген, Қазақстан Республикасы Нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде 2017 жылы 10 қаңтарда жарияланған) мынадай өзгерістер мен толыктырулар енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Бюджеттік бағдарламалар әкімшілері мен бюджетті атқару жөніндегі жергілікті уәкілетті органдардың шоғырландырылған қаржылық есептілікті жасау қағидаларын бекіту туралы қағидаларында:
22-тармақта:
екінші бөлігі үшінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"Қызметкерлердің және өзге де есеп беретін тұлғалардың қысқа мерзімді дебиторлық берешегі" баптары (жол коды 017);";
үшінші бөлігінде:
үшінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"Қызметкерлер мен басқа да есеп беретін тұлғалар алдындағы қысқа мерзімді кредиторлық берешек" баптары (жол коды 218);";
он тоғызыншы абзац алынып тасталсын:
24 және 25-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"24. ШҚЕ-2 "Қаржылық қызмет нәтижелері туралы шоғырландырылған есеп" нысанының баптарын шоғырландыру кірістер мен шығыстардың ұқсас баптарын жолма-жол қосу арқылы жүзеге асырылады:
"Айырбас емес операциялардан алынатын кірістер" баптары (жол коды 010);
"Ағымдағы қызметті қаржыландыру" баптары (жол коды 011) бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің шоғырландырылған қаржылық есептілігінде ағымдағы қызметті қаржыландыруға бюджеттік бағдарламалар әкімшісінен алынған ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелердің кіріс сомасы алынып тастауға жатады;
"Күрделі салымдарды қаржыландыру" баптары (жол коды 012) бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің шоғырландырылған қаржылық есептілігінде күрделі салымдарды қаржыландыруға бюджеттік бағдарламалар әкімшісінен алынған ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелердің кіріс сомасы алынып тастауға жатады;
"Қарыздар түсімдерінен түсетін кірістер" баптары (013-жол коды) шоғырландырылған қаржылық есептілікте бюджеттік орындау жөніндегі уәкілетті орган сыртқы қарыздарды алудан түскен табыс сомасын алынып тастауға жатады;
"Трансферттер бойынша кірістер" баптары (жол коды 014);
"Жергілікті өзін-өзі басқару органдарына берілетін трансферттер" баптары (жол коды 015);
"Субсидиялар" баптары (жол коды 016);
"Қайырымдылық көмектен алынатын кірістер" баптары (жол коды 017);
"Гранттар" баптары (жол коды 018);
"Өзгелер" баптары (жол коды 019);
"Бюджетке салық түсімдерінен түсетін кірістер" баптары (жол коды 020);

О внесении изменений и дополнений в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 6 декабря 2016 года № 640 "Об утверждении Правил составления консолидированной финансовой отчетности администраторами бюджетных программ и местными уполномоченными органами по исполнению бюджета"
Приказ Первого заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан – Министра финансов Республики Казахстан от 6 марта 2019 года № 186. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 12 марта 2019 года № 18381
Примечание РЦПИ!
Порядок введения в действие настоящего приказа см. п. 3.
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 6 декабря 2016 года № 640 "Об утверждении Правил составления консолидированной финансовой отчетности администраторами бюджетных программ и местными уполномоченными органами по исполнению бюджета" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 14624, опубликован 10 января 2017 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан) следующие изменения и дополнения:
в Правилах составления консолидированной финансовой отчетности администраторами бюджетных программ и местными уполномоченными органами по исполнению бюджета, утвержденных указанным приказом:
в пункте 22:
абзац третий части второй изложить в следующей редакции:
"статьи "Краткосрочная дебиторская задолженность работников и прочих подотчетных лиц" (код строки 017);";
в части третьей:
абзац третий изложить в следующей редакции:
"статьи "Краткосрочная кредиторская задолженность перед работниками и прочими подотчетными лицами" (код строки 218);";
абзац девятнадцатый исключить;
пункты 24 и 25 изложить в следующей редакции:
"24. Консолидация статей формы КФО-2 "Консолидированный отчет о результатах финансовой деятельности" осуществляется путем построчного сложения аналогичных статей доходов и расходов:
статьи "Доходы от необменных операций" (код строки 010);
статьи "Финансирование текущей деятельности" (код строки 011) в консолидированной финансовой отчетности администратора бюджетных программ подлежит исключению сумма дохода подведомственных государственных учреждений, полученного от администратора бюджетных программ на финансирование текущей деятельности;
статьи "Финансирование капитальных вложений" (код строки 012) в консолидированной финансовой отчетности администратора бюджетных программ подлежит исключению сумма дохода подведомственных государственных учреждений, полученного от администратора бюджетных программ на финансирование капитальных вложений;
статьи "Доходы от поступления займов" (код строки 013) в консолидированной финансовой отчетности уполномоченного органа по исполнению бюджета подлежит исключению сумма дохода от поступления внешних займов;
статьи "Доходы по трансфертам" (код строки 014);
статьи "Трансферты органам местного самоуправления" (код строки 015);
статьи "Субсидии" (код строки 016);
статьи "Доходы от благотворительной помощи" (код строки 017);
статьи "Гранты" (код строки 018);
статьи "Прочие" (код строки 019);
статьи "Доходы от налоговых поступлений в бюджет"" (код строки 020);

"Айыппұлдардан, өсімпұлдардан және санкциялардан түскен кірістер" баптары (020-1 жол коды);
"Басқа да салықтық емес түсімдер" баптары (020-2 жол коды);
"Бюджетке трансферттердің түсуі" баптары (020-3 жол коды);
"Айырбас операциялардан алынатын кірістер" баптары (жол коды 021);
"Активтерді басқарудан алынатын кірістер" баптары (жол коды 030);
"Сыйақылар" баптарында (жол коды 031) төмен тұрған бюджеттерге берілген сыйақы сомасы көрсетіледі;
"Активтерді басқарудан алынатын өзге де кірістер" баптары (жол коды 032);
"Өзге кірістер" баптары (жол коды 040) шоғырландырылған қаржылық есептілікте бюджеттік бағдарламалардың әкімшілері арасындағы, бір бюджеттік бағдарламалар әкімшілеріне ведомстволық бағынысты мемлекеттік мекемелер арасындағы ұзақ мерзімді активтер мен қорларды өтеусіз алу бойынша кірістер сомасы алынып тастауға жатады.
Бұдан басқа, бір бюджеттік бағдарлама әкімшісіне ведомстволық бағынысты мемлекеттік мекемелер арасындағы мемлекеттік мекемелердің ұзақ мерзімді активтері мен қорларын орталықтандырылған жабдықтаудан түсетін кірістер сомасы, кредиторлық және дебиторлық берешек өтеусіз қабылдап алу-беру жөніндегі кірістер сомасы алынып тастауға жатады;
"Мемлекеттік мекеменің шығыстары" баптары (жол коды 110);
"Еңбекақы төлеу" баптары (жол коды 111);
"Стипендиялар" баптары (жол коды 112);
"Салықтар мен бюджетке төленетін төлемдер" баптары (жол коды 113);
"Қорлар бойынша шығыстар" баптары (жол коды 114);
"Іссапар шығыстары" баптары (жол коды 115);
"Коммуналдық шығыстар" баптары (жол коды 116);
"Жалдау төлемдері" баптары (жол коды 117);
"Ұзақ мерзімді активтерді ұстау" баптары (жол коды 118);
"Байланыс қызметтері" баптары (жол коды 119);
"Активтер амортизациясы" баптары (жол коды 120);
"Активтердің құнсыздануы" баптары (жол коды 121);
"Өзге операциялық шығыстар" баптары (жол коды 122) бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің шоғырландырылған қаржылық есептілігінде бюджеттік бағдарлама әкімшісінің ведомстволық бағынысты мемлекеттік мекемелерге ағымдағы қызметті қаржыландыру мен күрделі салымдарға қаражат беру кезінде есептелген шығыстар сомасы алып тастауға жатады;
"Міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруға арналған шығыстар" баптары (жол коды 123);
"Бюджеттік төлемдер бойынша шығыстар" баптары (жол коды 130);
"Зейнетақылар мен жәрдемақылар" баптары (жол коды 131);
"Субсидиялар" баптары (жол коды 132);
"Нысаналы трансферттер" баптары (жол коды 133);
"Жалпы сипаттағы трансферттер" баптары (жол коды 134);
"Жеке тұлғаларға берілетін трансферттер" баптары (жол коды 135);
"Жергілікті өзін-өзі басқару органдарына берілетін трансферттер" баптары (жол коды 136);

статьи "Доходы от штрафов, пеней и санкций" (код строки 020-1);
статьи "Другие неналоговые поступления" (код строки 020-2);
статьи "Поступление трансфертов в бюджет" (код строки 020-3);
статьи "Доходы от обменных операций" (код строки 021);
статьи "Доходы от управления активами" (код строки 030);
статьи "Вознаграждения" (код строки 031) отражается сумма вознаграждений по кредитам, выданным нижестоящим бюджетам;
статьи "Прочие доходы от управления активами" (код строки 032);
статьи "Прочие доходы" (код строки 040) в консолидированной финансовой отчетности администратора бюджетных программ подлежит исключению сумма доходов от безвозмездного получения долгосрочных активов и запасов между государственными учреждениями, подведомственными одному администратору бюджетных программ.
Кроме того, исключению подлежит сумма доходов от централизованного снабжения долгосрочными активами и запасами государственных учреждений, сумма дохода по безвозмездной прием-передаче кредиторской и дебиторской задолженности между государственными учреждениями, подведомственными одному администратору бюджетных программ;
статьи "Расходы государственного учреждения" (код строки 110);
статьи "Оплата труда" (код строки 111);
статьи "Стипендии" (код строки 112);
статьи "Налоги и платежи в бюджет" (код строки 113);
статьи "Расходы по запасам" (код строки 114);
статьи "Командировочные расходы" (код строки 115);
статьи "Коммунальные расходы" (код строки 116);
статьи "Арендные платежи" (код строки 117);
статьи "Содержание долгосрочных активов" (код строки 118);
статьи "Услуги связи" (код строки 119);
статьи "Амортизация активов" (код статьи 120);
статьи "Обесценение активов" (код строки 121);
статьи "Прочие операционные расходы" (код строки 122) в консолидированной финансовой отчетности администратора бюджетных программ подлежит исключению сумма расхода администратора бюджетных программ, начисленного при передаче средств подведомственным государственным учреждениям на финансирование текущей деятельности и капитальных вложений;
статьи "Расходы на обязательное социальное медицинское страхование" (код строки 123);
статьи "Расходы по бюджетным выплатам" (код строки 130);
статьи "Пенсии и пособия" (код строки 131);
статьи "Субсидии" (код строки 132);
статьи "Целевые трансферты" (код строки 133);
статьи "Трансферты общего характера" (код строки 134);
статьи "Трансферты физическим лицам" (код строки 135);
статьи "Трансферты органам местного самоуправления" (код строки 136);

"Өзге де трансферттер" баптары (жол коды 136-1);
"Бюджетке түсетін түсімдерді азайту жөніндегі шығыстар" баптары (жол коды 137);
"Активтерді басқару бойынша шығыстар" баптары (жол коды 140);
"Сыйақылар" баптары (жол коды 141);
"Активтерді басқару бойынша өзге шығыстар" баптары (жол коды 142);
"Өзге шығыстар" баптары (жол коды 150) бюджеттік бағдарламалар әкімшілері арасындағы шоғырландырылған қаржылық есептілікте бір бюджеттік бағдарлама әкімшісіне ведомстволық бағынысты мемлекеттік мекемелер арасындағы қорларды өтеусіз беру бойынша шығыстар сомасы алып тастауға жатады; мемлекеттік мекемелердің ұзақ мерзімді активтері мен қорларын орталықтандырылған жабдықтау бойынша шығыстар сомасы, кредиторлық және дебиторлық берешекті өтеусіз қабылдап алу – беру бойынша шығыстар сомасы; бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органдардың шоғырландырылған қаржылық есептілігі оған ведомстволық бағынысты мемлекеттік мекемелердің сыртқы қарыздары түсімдерінен алынған табыс сомасының сыртқы қарыздары бойынша қабылданған міндеттемелерден шығыстар сомасын алып тастауға жатады;
"Республикалық және жергілікті бюджеттердің қолма – қол бақылау шоттары (бұдан әрі – ҚБШ) бойынша шығыстар" баптары (жол коды 151);
"Үлестік қатысу әдісі бойынша ескерілетін инвестициялар бойынша таза пайда немесе залалдар үлесі" баптары (жол коды 210);
"Ұзақ мерзімді активтердің істен шығуы" баптары (жол коды 220) шоғырландырылған қаржылық есептілікте бір бюджеттік бағдарлама әкімшісіне ведомстволық бағынысты мемлекеттік мекемелер арасындағы ұзақ мерзімді активтерді өтеусіз беру бойынша шығыстар сомасы алып тастауға жатады;
"Бағамдық айырма" баптары (жол коды 230);
"Өзгелер" баптары (жол коды 240).
25. ШҚЕ-3 "Ақша қозғалысы туралы шоғырландырылған есеп (тікелей әдіс)" нысанының баптарын шоғырландыру ұқсас баптарды жолма-жол қосу арқылы жүзеге асырылады:
"Бюджеттен қаржыландыру" баптары (жол коды 010);
"Ағымдағы қызмет" баптары (жол коды 011);
"Күрделі салымдар" баптары (жол коды 012);
"Сыртқы қарыздар мен байланысты гранттар есебінен" баптары (жол коды 013);
"Трансферттер" баптары (жол коды 014);
"Субсидиялар" баптары (жол коды 015);
"Өзгелер" баптары (жол коды 016);
"Сыртқы қарыздар мен байланысты гранттар" баптары (жол коды 017);
"Қайырымдылық көмектен алынатын ақша бойынша" баптары (жол коды 020);
"Тауарларды, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді өткізуден" баптары (жол коды 030);
"Алынған сыйақылар" баптары (жол коды 040);
"Уақытша орналастыру ақшасы бойынша" баптары (жол коды 050);
"Өзге түсімдер" баптары (жол коды 060);
"Жергілікті өзін-өзі басқару ақшасы" баптары (жол коды 070);
"Бюджетке түсетін түсімдер" баптары (жол коды 071);

статьи "Прочие трансферты" (код строки 136-1);
статьи "Расходы по уменьшению поступлений в бюджет" (код строки 137);
статьи "Расходы по управлению активами" (код строки 140);
статьи "Вознаграждения" (код строки 141);
статьи "Прочие расходы по управлению активами" (код строки 142);
статьи "Прочие расходы" (код строки 150) в консолидированной финансовой отчетности администратора бюджетных программ подлежит исключению сумма расходов по безвозмездной передаче запасов между государственными учреждениями, подведомственными одному администратору бюджетных программ; сумма расходов по централизованному снабжению долгосрочными активами и запасами государственных учреждений, сумма расходов по безвозмездной прием – передаче кредиторской и дебиторской задолженностей; в консолидированной финансовой отчетности уполномоченного органа по исполнению бюджета подлежит исключению сумма расходов от принятия обязательств по внешним займам полученным на сумму дохода от поступления внешних займов подведомственных ему государственных учреждений;
статьи "Расходы по контрольному счету наличности (далее – КСН) республиканского и местных бюджетов" (код строки 151);
статьи "Доля чистых прибылей или убытков по инвестициям, учитываемым по методу долевого участия" (код строки 210);
статьи "Выбытие долгосрочных активов" (код строки 220) в консолидированной финансовой отчетности подлежит исключению сумма расходов по безвозмездной передаче долгосрочных активов между государственными учреждениями, подведомственными одному администратору бюджетных программ;
статьи "Курсовая разница" (код строки 230);
статьи "Прочие" (код строки 240).
25. Консолидация статей формы КФО- 3 "Консолидированный отчет о движении денег (прямой метод)" осуществляется путем построчного сложения аналогичных статей:
статьи "Финансирование из бюджета" (код строки 010);
статьи "Текущей деятельности" (код строки 011);
статьи "Капитальных вложений" (код строки 012);
статьи "За счет внешних займов и связанных грантов" (код строки 013);
статьи "Трансферты" (код строки 014);
статьи "Субсидии" (код строки 015);
статьи "Прочие" (код строки 016);
статьи "Внешние займы и связанные гранты" (код строки 017);
статьи "По деньгам от благотворительной помощи" (код строки 020);
статьи "От реализации товаров, работ и услуг" (код строки 030);
статьи "Полученные вознаграждения" (код строки 040);
статьи "По деньгам временного размещения" (код строки 050);
статьи "Прочие поступления" (код строки 060);
статьи "По деньгам местного самоуправления" (код строки 070);
статьи "По поступлениям в бюджет" (код строки 071);

"Салық түріндегі ақша қаражатының түсімдері" баптары (071-1 жол коды);
"Айыппұлдар, өсімпұлдар және санкциялар түріндегі ақша қаражатының түсімі" баптары (071-2 жол коды);
"Трансферттердің түсімдері" баптары ( 071-3 жол коды);
"Еңбекақы төлеу" баптары (жол коды 110);
"Зейнетақылар мен жәрдемақылар" баптары (жол коды 120);
"Салықтар мен бюджетке төленетін төлемдер" баптары (жол коды 130);
"Өнім берушілерге және мердігерлерге тауарлар мен көрсетілетін қызметтер үшін" баптары (жол коды 140);
"Тауарлар мен көрсетілетін қызметтер үшін берілген аванстар" баптары (жол коды 150);
"Трансферттер, субсидиялар" баптары (жол коды 160);
"Сыйақылар" баптары (жол коды 170);
"Жылдың аяғында міндеттемелер қабылдауға арналған жоспарлы тағайындауларды жабу" баптары (жол коды 180);
"Өзге төлемдер" баптары (жол коды 190);
"Республикалық және жергілікті бюджетердің ҚБШ бойынша шығыстары" баптары (жол коды 191);
"Қайтарылған бюджет түсімдер" баптары (жол коды 192);
"Ұзақ мерзімді активтерді өткізу" баптары (жол коды 310);
"Бақыланатын және басқа субъектілердің үлестерін өткізу" баптары (жол коды 320);
"Бағалы қағаздарды сату" баптары (жол коды 330);
"Қарыздарды өтеу" баптары (жол коды 340);
"Өзгелер" баптары (жол коды 350);
"Ұзақ мерзімді активтерді сатып алу" баптары (жол коды 410);
"Бақыланатын және басқа субъектілердің үлестерін сатып алу" баптары (жол коды 420);
"Бағалы қағаздарды сатып алу" баптары (жол коды 430);
"Квазимемлекеттік сектор субъектілерінің жарғылық капиталын қалыптастыру және толтыру" баптары (жол коды 440);
"Берілген қарыздар" баптары (жол коды 450);
"Өзгелер" баптары (жол коды 460).
Қаржылық қызметтен ақшалай қаражаттың түсуіне және шығуына жататын баптарды жинақтау да осыған ұқсас:
"Қарыздарды алу" баптары (жол коды 610);
"Өзгелер" баптары (жол коды 620);
"Қарыздарды өтеу" баптары (жол коды 710);
"Өзгелер" баптары (жол коды 720).";
29-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"29. "Қаржылық қызмет нәтижелері туралы шоғырландырылған есеп" ШҚЕ-2, "Ақшаның қозғалысы туралы шоғырландырылған есеп (тікелей әдіс)" ШҚЕ-3 нысандарында 4 "Өткен кезең" деген баған өткен жылдың осыған ұқсас кезеңі үшін толтырылады.
"Таза активтердің/капиталдың өзгерістері туралы шоғырландырылған есеп" ШҚЕ-4 нысанының 070, 080, 090, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 110, 111, 112 және 120-жолдары өткен жылдың осыған ұқсас кезеңі үшін толтырылады.";
31- тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"31. Шоғырландырылған қаржылық есептілікке ашылымдарда мынадай ақпарат ұсынылады.
"Ақшалай қаражат және олардың баламалары" деген бап бойынша (ШҚЕ-1 "Шоғырландырылған бухгалтерлік баланс" нысанының 010-жолы):

статьи "Поступления денежных средств в виде налогов" (код строки 071-1);
статьи "Поступления денежных средств в виде штрафов, пеней и санкций" (код строки 071-2);
статьи "Поступления трансфертов" (код строки 071-3);
статьи "Оплата труда" (код строки 110);
статьи "Пенсии и пособия" (код строки 120);
статьи "Налоги и платежи в бюджет" (код строки 130);
статьи "Поставщикам и подрядчикам за товары и услуги" (код строки 140);
статьи "Авансы, выданные за товары и услуги" (код строки 150);
статьи "Трансферты, субсидии" (код строки 160);
статьи "Вознаграждения" (код строки 170);
статьи "Закрытие плановых назначений на принятие обязательств в конце года" (код строки 180);
статьи "Прочие платежи" (код строки 190);
статьи "Расходы по КСН республиканского и местных бюджетов" (код строки 191);
статьи: "Возврат поступлений бюджета" (код строки 192);
статьи "Реализация долгосрочных активов" (код строки 310);
статьи "Реализация доли контролируемых и других субъектов" (код строк 320);
статьи "Реализация ценных бумаг" (код строки 330);
статьи "Погашение займов" (код строки 340);
статьи "Прочие" (код строки 350);
статьи "Приобретение долгосрочных активов" (код строки 410);
статьи "Приобретение доли контролируемых и других субъектов" (код строк 420);
статьи "Приобретение ценных бумаг" (код строки 430);
статьи "Формирование и пополнение уставного капитала субъектов квазигосударственного сектора" (код строки 440);
статьи "Выданные займы" (код строки 450);
статьи "Прочие" (код строки 460).
Аналогично суммирование статей, относящихся к поступлению и выбытию денежных средств от финансовой деятельности:
статьи "Получение займов" (код строки 610);
статьи "Прочие" (код строки 620);
статьи "Погашение займов" (код строки 710);
статьи "Прочие" (код строки 720).";
пункт 29 изложить в следующей редакции:
"29. В формах КФО-2 "Консолидированный отчет о результатах финансовой деятельности", КФО-3 "Консолидированный отчет о движении денег (прямой метод)" графа 4 "Прошлый период" заполняется за аналогичный период прошлого года.
Строки 070, 080, 090, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 110, 111, 112 и 120 формы КФО-4 "Консолидированный отчет об изменениях чистых активов/капитала" заполняются за аналогичный период прошлого года.";
пункт 31 изложить в следующей редакции:
"31. В раскрытиях к консолидированной финансовой отчетности отражается следующая информация.
По статье "Денежные средства и их эквиваленты" (строка 010 формы КФО-1 "Консолидированный бухгалтерский баланс"):

ШҚЕ-5 "Шоғырландырылған қаржылық есептілікке түсіндірме жазба" нысанының 1-кестесіне сәйкес есепті кезеңнің басындағы және аяғындағы ақша қаражатының қалдығы туралы деректер.
"Қысқа және ұзақ мерзімді қаржылық инвестициялар" деген бап бойынша (ШҚЕ-1 "Шоғырландырылған бухгалтерлік баланс" нысанының 011 және 110-жолдары):
ШҚЕ-5 "Шоғырландырылған қаржылық есептілікке түсіндірме жазба" нысанының 2 және 5-кестелеріне сәйкес есепті кезеңнің басындағы және аяғындағы қаржылық инвестициялар (квазимемлекеттік сектор субъектілеріне қаржылық инвестициялардан басқа) және өзгерістері бойынша деректер;
квазимемлекеттік сектордың субъектілеріне салынған ұзақ мерзімді инвестициялар (квазимемлекеттік сектор субъектілерінің атауы мен тұрғылықты жерлері, жарғылық капиталында мемлекеттің қатысу үлесі) бақыланатын және басқа субъектілер бойынша жеке ақпарат;
кейіннен қаржы инвестицияларының жекелеген сыныптары бойынша (әділ, амортизацияланған немесе қандай да бір өзге құны бойынша) бағалау;
берілген қарыздар бойынша ақпарат;
қаржы инвестицияларының және берілген қарыздардың құнсыздануының объективті белгілерінің болуы;
есепті күнге қаржы инвестицияларына байланысты тәуекелдердің мөлшерлері;
квазимемлекеттік сектор субъектілерінің дивидендтері мен таза табысының бөлігі бойынша кірістердің бюджеттік сыныптамасының тиісті кодына аударылған және бюджетке аударылған сома туралы ақпарат.
"Ұзақ мерзімді және қысқа мерзімді дебиторлық берешек" деген бап бойынша (ШҚЕ-1 "Шоғырландырылған бухгалтерлік баланс" нысанының 012, 013, 014, 015, 016, 017, 018, 019, 021, 022, 023, 111, 112 және 113-жолдары):
есепті кезеңнің басындағы және аяғындағы дебиторлық берешекті салыстыруды, есепті кезең үшін дебиторлық берешек сомасындағы өзгерістерді талдау ұсынылады;
байланысты тараптармен (өз жүйесінің мемлекеттік мекемелері мен бақыланатын субъектілер) операциялар бойынша ақпарат;
күмәнді дебиторлық берешек бойынша құрылған резерв жөнінде есеп айырысулар;
есептен шығарылу себептерін көрсете отырып, күмәнді дебиторлық берешек бойынша есептен шығарылған үмітсіз борыштардың сомалары;
қажет болған кезде қосымша ақпарат беріледі.
"Қорлар" деген бап бойынша (ШҚЕ-1 "Шоғырландырылған бухгалтерлік баланс" нысанының 020-жолы):
ШҚЕ-5 "Шоғырландырылған қаржылық есептілікке түсіндірме жазба" нысанының 4-кестесіне сәйкес түсімдерді, қорлардың құнсыздануынан болған залал және өзге өзгерістерді көрсететін есепті кезеңнің басында және аяғындағы баланстық құнның салыстырмасын ұсынады;
қорларды бағалау әдістері;
қорлардың құнсыздануына арнап құрылған резерв жөніндегі есеп айырысулар;
қорлардың құнсыздануына арнап резерв құру себептері;
қорлардың құнсыздануынан болған залалды қалпына келтіру себептері мен сомалары;
ауыл шаруашылық өнімдерінің әрбір тобының оны алу (жинау) кезінде әділ құнын айқындау кезінде пайдаланылған әдістер туралы ақпарат.

данные по остаткам денежных средств на начало и конец отчетного периода согласно таблице 1 формы КФО-5 "Пояснительная записка к консолидированной финансовой отчетности".
По статье "Краткосрочные и долгосрочные финансовые инвестиции" (строки 011 и 110 формы КФО-1 "Консолидированный бухгалтерский баланс"):
данные по финансовым инвестициям (кроме финансовых инвестиций в субъекты квазигосударственного сектора) на начало и конец отчетного периода и изменения, согласно таблицам 2 и 5 формы КФО-5 "Пояснительная записка к консолидированной финансовой отчетности";
информация по долгосрочным инвестициям в субъекты квазигосударственного сектора (наименование и местонахождение субъектов квазигосударственного сектора, доля участия государства в уставном капитале), отдельно по контролируемым и другим субъектам;
последующая оценка по отдельным классам финансовых инвестиций (по справедливой, амортизированной или иной стоимости);
информация по займам предоставленным;
наличие объективных признаков обесценения финансовых инвестиций и займов предоставленных;
размеры рисков, связанных с финансовыми инвестициями на отчетную дату;
информацию по дивидендам и части чистого дохода субъектов квазигосударственного сектора, подлежащих перечислению и перечисленных в бюджет на соответствующий код бюджетной классификации доходов.
По статье "Краткосрочная и долгосрочная дебиторская задолженность" (строки 012, 013, 014, 015, 016, 017, 018, 019, 021, 022, 023, 111, 112 и 113 формы КФО-1 "Консолидированный бухгалтерский баланс"):
представляет сверку дебиторской задолженности на начало и конец отчетного периода, анализ изменений сумм дебиторской задолженности за отчетный период;
информацию по операциям со связанными сторонами (с государственными учреждениями своей системы и контролируемыми субъектами);
расчеты по созданному резерву по сомнительной дебиторской задолженности;
суммы списанных безнадежных долгов по сомнительной дебиторской задолженности с указанием причин списания;
при необходимости представляется дополнительная информация.
По статье "Запасы" (строка 020 формы КФО-1 "Консолидированный бухгалтерский баланс"):
представляет сверку балансовой стоимости на начало и конец отчетного периода, отражающую поступление, убыток от обесценения запасов и прочие изменения согласно таблице 4 формы КФО-5 "Пояснительная записка к консолидированной финансовой отчетности";
методы оценки запасов;
расчеты по созданному резерву на обесценение запасов;
причины создания резерва на обесценение запасов;
причины и суммы восстановления убытков от обесценения запасов;
информация о методах, использованных при определении справедливой стоимости каждой группы сельскохозяйственной продукции в момент ее получения (сбора).

"Өзге қысқа мерзімді активтер" деген бап бойынша (ШҚЕ-1 "Шоғырландырылған бухгалтерлік баланс" нысанының 022-жолы) жылдың басында, жылдың аяғында қозғалысы (ұлғаюы және азаюы) болуы туралы деректердің есепті кезеңдегі өзге қысқа мерзімді активтердің түрлері бойынша сипаттамасы.
"Ұзақ мерзімді активтер" деген бап бойынша (ШҚЕ-1 "Шоғырландырылған бухгалтерлік баланс" нысанының 114, 116 және 118-жолдары):
ұзақ мерзімді активтердің әрбір сыныбы бойынша ШҚЕ-5 "Шоғырландырылған қаржылық есептілікке түсіндірме жазба" нысанының 6, 7 және 9-кестелеріне сәйкес түсімді, амортизацияны, құнсызданудан болған залалды және өзге өзгерістерді көрсететін есепті кезеңнің басына және аяғына арналған баланстық құн салыстырмасын ұсыну қажет;
ұзақ мерзімді активтерді бағалау әдістерін;
ұзақ мерзімді активтердің құнсыздануына арнап құрылған резерв бойынша есептеулерді;
ұзақ мерзімді активтердің құнсыздануына арнап резерв құру себептерін;
ұзақ мерзімді активтердің құнсыздануынан болған залалдарды қалпына келтіру себептері мен сомасын;
уақытша тұрып қалған ұзақ мерзімді активтер туралы ақпаратты;
толығымен амортизацияланған, бірақ пайдаланылып жүрген ұзақ мерзімді активтер туралы ақпаратты;
ұзақ мерзімді активтерді жалдаудың түрлері, мерзімі, шарттары туралы ақпаратты ұсыну қажет.
Ұзақ мерзімді активтер қайта бағаланған құны бойынша көрсетілген жағдайда:
қайта бағалау жүргізілген күні мен оны өткізу үшін негіздеме туралы;
тәуелсіз бағалаушының қатысуы (лицензиясының нөмірі мен берілген күнін көрсете отырып) туралы;
ұзақ мерзімді активтер объектісінің әділ құнын анықтау үшін пайдаланылған әдістер туралы ақпаратты ұсыну қажет.
"Аяқталмаған құрылыс және күрделі салымдар" деген бап бойынша (ШҚЕ-1 "Шоғырландырылған бухгалтерлік баланс" нысанының 115-жолы) құрылысы аяқталмаған объектілердің шығындары мен оған күрделі салымдар бойынша ақпарат ұсынылады.
"Биологиялық активтер" деген бап бойынша (ШҚЕ-1 "Шоғырландырылған бухгалтерлік баланс" нысанының 117-жолы):
биологиялық активтердің әрбір тобына сипаттама берілсін;
биологиялық активтердің әрбір тобының әділ құнын анықтау үшін пайдаланылған әдістер туралы ақпарат;
іс жүзіндегі шығындар бойынша бағалау жағдайында түсімдер, амортизация, құнсызданудан болған залал және өзге өзгерістері түсіндірме жазбаның ШҚЕ-5 "Шоғырландырылған қаржылық есептілікке түсіндірме жазба" нысанының 8-кестесіне сәйкес көрсетілетін есепті кезеңнің басындағы және аяғындағы баланстық құн салыстырмасы ашып көрсетілсін.
"Өзге ұзақ мерзімді активтер" деген бап бойынша (ШҚЕ-1 "Шоғырландырылған бухгалтерлік баланс" нысанының 120-жолы) жылдың басында және аяғында қозғалысы (ұлғаюы және азаюы) болуы туралы деректердің есепті кезеңдегі өзге қысқа мерзімді активтердің түрлері бойынша сипаттамасы.
Алынған немесе жалға берілген, сондай-ақ концессияға берілген мүлік бойынша ақпарат.

По статье "Прочие краткосрочные активы" (строка 022 формы КФО-1 "Консолидированный бухгалтерский баланс" описание данных о наличии на начало года, конец года и движений (увеличений и уменьшений) за отчетный период по видам прочих краткосрочных активов.
По статье "Долгосрочные активы" (строки 114, 116 и 118 формы КФО-1 "Консолидированный бухгалтерский баланс"):
по каждому классу долгосрочных активов необходимо представить сверку балансовой стоимости на начало и конец отчетного периода, отражающую поступление, амортизацию, убыток от обесценения и прочие изменения согласно таблицам 6, 7 и 9 формы КФО-5 "Пояснительная записка к консолидированной финансовой отчетности";
методы оценки долгосрочных активов;
расчеты по созданному резерву на обесценение долгосрочных активов;
причины создания резерва на обесценение долгосрочных активов;
причины и суммы восстановления убытков от обесценения долгосрочных активов;
информация о временно простаивающих долгосрочных активах;
информация о полностью амортизированных, но находящихся в эксплуатации долгосрочных активах;
информация о видах, сроках, условиях аренды долгосрочных активов.
В случае отражения долгосрочных активов по переоцененной стоимости представляется информация:
о дате проведения переоценки, основание для ее проведения;
об участии независимого оценщика (с указанием номера и даты лицензии);
о методах, использованных для определения справедливой стоимости объекта долгосрочных активов.
По статье "Незавершенное строительство и капитальные вложения" (строка 115 формы КФО-1 "Консолидированный бухгалтерский баланс") представляется информация по затратам объектов незавершенного строительства и капитальных вложений.
По статье "Биологические активы" (строка 117 формы КФО-1 "Консолидированный бухгалтерский баланс"):
дать описание каждой группы биологических активов;
информация о методах, использованных при определении справедливой стоимости каждой группы биологических активов;
в случае оценки по фактическим затратам раскрыть сверку балансовой стоимости на начало и конец отчетного периода, отражающую поступление, амортизацию, убыток от обесценения и прочие изменения согласно таблице 8 формы КФО-5 "Пояснительная записка к консолидированной финансовой отчетности".
По статье "Прочие долгосрочные активы" (строка 120 формы КФО-1 "Консолидированный бухгалтерский баланс") описание данных о наличии на начало и конец года, движений (увеличений и уменьшений) за отчетный период по видам прочих долгосрочных активов.
Информация по имуществу, полученному или переданному в аренду, а также переданному в концессию.

"Ұзақ мерзімді және қысқа мерзімді қаржылық міндеттемелер" деген бап бойынша (ШҚЕ-1 "Шоғырландырылған бухгалтерлік баланс" нысанының 210 және 310-жолдары):
қарыз алудың түрлері, шарттары және сомалары;
қаржылық міндеттемелердің жекелеген сыныптары бойынша (әділ, амортизацияланған немесе қандай да бір өзге құн бойынша) кейіннен бағалау;
мемлекеттік-жекешелік әріптестік шарттары бойынша міндеттемелер жөніндегі ақпарат;
ШҚЕ-5 "Шоғырландырылған қаржылық есептілікке түсіндірме жазба" нысанының 10 және 11-кестелеріне сәйкес есепті кезеңнің басындағы және аяғындағы өзгерістер.
"Ұзақ мерзімді және қысқа мерзімді кредиторлық берешек" деген бап бойынша (ШҚЕ-1 "Шоғырландырылған бухгалтерлік баланс" нысанының 211, 212, 213, 214, 215, 216, 217, 218, 219, 220, 221, 223, 224, 311, 312, 313 және 315-жолдары):
байланысты тараптармен (өз жүйесінің мемлекеттік мекемелерімен және бақыланатын субъектілермен) операциялар бойынша ақпаратты;
пайдаланылмаған еңбек демалыстары бойынша резерв жөнінде берешекті есептен шығару және есепке алу жөнінде ақпарат;
кредиторлық берешекті есептен шығару сомалары мен себептері;
активтерді жалдау бойынша кредиторлық берешек туралы ақпарат.
"Бағалау активтері мен бағалау міндеттемелері" деген бап бойынша (ШҚЕ-1 "Шоғырландырылған бухгалтерлік баланс" нысанының 222 және 314-жолдары):
құрылған бағалау міндеттемелері жөнінде ақпарат;
есепті кезең ішінде бағалау міндеттемелерінің пайдаланылған сомалары;
шартты активтер мен шартты міндеттемелердің қысқаша сипаттамасы.
"Өзге қысқа мерзімді кредиторлық берешек" деген бап бойынша (ШҚЕ-1 "Шоғырландырылған бухгалтерлік баланс" нысанының 221-жолы) жылдың басында және аяғында қозғалысы (ұлғаюы және азаюы) болуы туралы деректердің есепті кезеңдегі басқа қысқа мерзімді кредиторлық берешек түрлері бойынша сипаттамасы.
"Өзге ұзақ мерзімді міндеттемелер" деген бап бойынша (ШҚЕ-1 "Шоғырландырылған бухгалтерлік баланс" нысанының 315-жолы) жылдың басында және аяғында қозғалысы (ұлғаюы және азаюы) болуы туралы деректердің есепті кезеңдегі басқа ұзақ мерзімді міндеттемелер бойынша сипаттамасы.
"Өзге қысқа мерзімді міндеттемелер" деген бап бойынша (ШҚЕ-1 "Шоғырландырылған бухгалтерлік баланс" нысанының 223-жолы) жылдың басында және аяғында қозғалысы (ұлғаюы және азаюы) болуы туралы деректердің есепті кезеңдегі басқа қысқа мерзімді міндеттемелер бойынша сипаттамасы.
"Резервтер" деген бап бойынша ("Шоғырландырылған бухгалтерлік баланс" ШҚЕ-1-нысанының 411-жолы) қайта бағалау құны бойынша бағаланатын негізгі құралдар мен материалдық емес активтерді қайта бағалау жөнінде резервтер бойынша қалдықтар мен операциялар туралы ақпарат ұсынылады.

По статье "Долгосрочные и краткосрочные финансовые обязательства" (строки 210 и 310 формы КФО-1 "Консолидированный бухгалтерский баланс"):
виды, условия и суммы заимствования;
последующая оценка по отдельным классам финансовых обязательств (по справедливой, амортизированной или иной стоимости);
информация по обязательствам по договорам государственно-частного партнерства;
изменения на начало и конец отчетного периода, согласно таблицам 10 и 11 формы КФО-5 "Пояснительная записка к консолидированной финансовой отчетности".
По статье "Долгосрочная и краткосрочная кредиторская задолженность" (строки 211, 212, 213, 214, 215, 216, 217, 218, 219, 220, 221, 223, 224, 311, 312, 313 и 315 формы КФО-1 "Консолидированный бухгалтерский баланс"):
информацию по операциям со связанными сторонами (с государственными учреждениями своей системы и контролируемыми субъектами);
информация по списанию и начислению задолженности по резерву по неиспользованным отпускам;
суммы и причины списания кредиторской задолженности;
информация о кредиторской задолженности по аренде активов.
По статье "Оценочные активы и оценочные обязательства" (строки 222 и 314 формы КФО-1 "Консолидированный бухгалтерский баланс"):
информация по созданным оценочным обязательствам;
использованные суммы оценочных обязательств в течение отчетного периода;
краткое описание характера условных активов и условных обязательств.
По статье "Прочая краткосрочная кредиторская задолженность" (строка 221 формы КФО-1 "Консолидированный бухгалтерский баланс") описание данных о наличии на начало и конец года, движении (увеличении и уменьшении) за отчетный период по видам прочей кредиторской задолженности.
По статье "Прочие долгосрочные обязательства" (строка 315 формы КФО-1 "Консолидированный бухгалтерский баланс") описание данных о наличии на начало и конец года, движении (увеличении и уменьшении) за отчетный период по видам прочих долгосрочных обязательств.
По статье "Прочие краткосрочные обязательства" (строка 223 формы КФО-1 "Консолидированный бухгалтерский баланс") описание данных о наличии на начало и конец года, движении (увеличении и уменьшении) за отчетный период по видам прочих краткосрочных обязательств.
По статье "Резервы" (строка 411 формы КФО-1 "Консолидированный бухгалтерский баланс") представляется информация об остатках и операциях по резервам по переоценке основных средств и нематериальных активов, оцениваемых по переоцененной стоимости.

"Кірістер" және "Шығыстар" деген баптар бойынша (ШҚЕ-2 "Қаржы қызметінің нәтижелері туралы шоғырландырылған есеп" нысанының 100 және 200-жолдары) есепті кезеңдегі кірістер мен шығыстар жөнінде ақпарат ұсынылады:
кірістердің әрбір санаты бойынша;
активтерді басқарудан түсетін кірістер мен шығыстар бойынша (инвестициялардан, қарыздардан, қаржылық жалдаудан сыйақылар және активтерді басқарудан түсетін өзге кірістер мен шығыстар бойынша);
негізгі құралдардың, инвестициялық жылжымайтын мүліктің істен шығуынан кірістер мен шығыстар бойынша;
негізгі құралдардың құнсыздануынан болған залалдар және бұрын танылған резервті қалпына келтіру бойынша;
қорлардың құнсыздануының резерв сомалары бойынша және бұрын танылған залалдарды қалпына келтіру;
есепті кезеңде және өткен жылдың ұқсас кезеңінде құрылған бағалау резервтерінің сомалары бойынша және бұрын танылған резервтерді қалпына келтіру.
"Өзге кірістер" деген баптар бойынша:
ұзақ мерзімді активтердің әрбір сыныбы бойынша – олардың әділ құнының өзгеруінен алынған кірістер туралы;
өтеусіз қабылданған ұзақ мерзімді активтер туралы;
ШҚЕ-5 "Шоғырландырылған қаржылық есептілікке түсіндірме жазба" нысанының 12-кестесіне сәйкес басқа кірістер бойынша ақпарат ұсынылады.
"Өзге шығыстар" деген баптар бойынша ШҚЕ-5 "Шоғырландырылған қаржылық есептілікке түсіндірме жазба" нысанының 14-кестесіне сәйкес ақпарат ұсынылады;
ұзақ мерзімді активтердің әрбір сыныбы бойынша – активтерді түгендеу барысында айқындалған активтердің құнсыздануынан шыққан шығыстар туралы;
күмәнді дебиторлық берешек бойынша резервтер жөнінде;
өтеусіз берілген ұзақ мерзімді активтер/қорлар туралы.
"Бюджетке түсетін салықтық кірістер" деген бап бойынша ШҚЕ-5 "Шоғырландырылған қаржылық есептілікке түсіндірме жазба" нысанының 13-кестесіне сәйкес бюджетке түсетін салық түсімдерінен есептелген кірістердің сомасы туралы ақпарат ұсынылады.
"Бюджетке трансферттердің түсуі" деген бап бойынша республикалық және жергілікті бюджеттерге алынған трансферттер бойынша есептелген кірістердің сомасы туралы ақпарат ұсынылады.
"Салықтық емес түсімдер" деген бап бойынша республикалық және жергілікті бюджеттерге түскен салықтық емес түсімдер бойынша есептелген кірістердің сомасы туралы ақпарат ұсынылады.
"Бюджетке түсетін түсімдерді азайту бойынша шығыстар" деген бап бойынша (ШҚЕ-2 "Қаржылық қызмет нәтижелері туралы шоғырландырылған есеп" нысанының 137-жолы) ШҚЕ-5 "Шоғырландырылған қаржылық есептілікке түсіндірме жазба" нысанының 15-кестесіне сәйкес Еуразиялық Экономикалық Одаққа мүше мемлекеттер алдындағы бұрын есептелген кірістерді және аударылған кеден баждарын түзету кезінде туындайтын бюджетке салықтық және салықтық емес түсімдердің азаюы бойынша шығыстар туралы ақпарат ұсынылады.

По статьям "Доходы" и "Расходы" (строки 100 и 200 формы КФО-2 "Консолидированный отчет о результатах финансовой деятельности") представляется информация по доходам и расходам за отчетный период:
по каждой категории доходов;
по доходам и расходам от управления активами (по вознаграждениям от инвестиций, займов, финансовой аренды и прочим доходам, и расходам от управления активами);
по доходам и расходам от выбытия основных средств, инвестиционной недвижимости;
по убыткам от обесценения основных средств и восстановление ранее признанных убытков;
по суммам резерва по обесценению запасов и восстановление ранее признанного резерва;
по суммам оценочных резервов, созданных за отчетный период и аналогичный период прошлого года и восстановление ранее признанных резервов.
По статье "Прочие доходы":
по каждому классу долгосрочных активов – о полученных доходах от изменения их справедливой стоимости;
о безвозмездно принятых долгосрочных активах;
прочим доходам согласно таблице 12 формы КФО-5 "Пояснительная записка к консолидированной финансовой отчетности".
По статье "Прочие расходы" представляется информация согласно таблице 14 КФО-5 "Пояснительная записка к консолидированной финансовой отчетности";
по каждому классу долгосрочных активов – о понесенных расходах от обесценения активов, выявленных в ходе проведения инвентаризации;
по резервам по сомнительной дебиторской задолженности;
о безвозмездно переданных долгосрочных активах/запасах.
По статье "Доходы от налоговых поступлений в бюджет" представляется информация о суммах начисленных доходов от налоговых поступлений в бюджет согласно таблице 13 формы КФО-5 "Пояснительная записка к консолидированной финансовой отчетности".
По статье "Поступление трансфертов в бюджет" представляется информация о суммах начисленных доходов по полученным трансфертам в республиканский и местные бюджеты.
По статье "Неналоговые поступления" представляется информация о суммах начисленных доходов по неналоговым поступлениям, поступившим в республиканский и местные бюджеты.
По статье "Расходы по уменьшению поступлений в бюджет" (строка 137 формы КФО-2 "Консолидированный отчет о результатах финансовой деятельности") представляется информация о расходах по уменьшению налоговых и неналоговых поступлений в бюджет, возникающих при корректировке ранее начисленных доходов и перечисленных таможенных пошлин перед государствами-членами Евразийского Экономического Союза согласно таблице 15 формы КФО-5 "Пояснительная записка к консолидированной финансовой отчетности".

"Өтеусіз берілген ұзақ мерзімді активтер/қорлар" деген бап бойынша ШҚЕ-5 "Шоғырландырылған қаржылық есептілікке түсіндірме жазба" нысанының 16-кестесіне сәйкес өтеусіз берілген ұзақ мерзімді активтер/қорлар туралы.
"Концессиялық активтер жөніндегі ақпарат" деген бап бойынша ШҚЕ-5 "Шоғырландырылған қаржылық есептілікке түсіндірме жазба" нысанының 17-кестесіне сәйкес негізгі құралдардың түрлері бойынша концессиялық активтердің болуы туралы ақпарат ұсынылады.
"Өзара операциялар бойынша ақпарат" деген бап бойынша ақпарат ұсынылады:
ШҚЕ-5 "Шоғырландырылған қаржылық есептілікке түсіндірме жазба" нысанының 18-кестесіне сәйкес элиминирленген операцияларды анықтау мақсатында бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің өзара операциялары бойынша кірістер мен шығыстардың түрлері;
бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органның шоғырландырылған қаржылық есептілігін ауыстыру мақсатында ШҚЕ-3 "Ақша қозғалысы туралы шоғырландырылған есеп" нысанының 17-кестесі "Сыртқы қарыздар мен байланысты гранттар" бабы бойынша көрсетілген сыртқы қарыз есебіне ақша қаражатының түскен сомасы.
7120 "Бюджетпен есеп айырысулар бойынша шығыстар" шоты бойынша есептелген және аударылған сомалар бойынша ақпарат" бабы бойынша 7120 "Бюджетпен есеп айырысулар бойынша шығыстар" шоты бойынша есептелген және бюджеттің кірістері мен шығыстарын элиминирлеу бойынша операцияларды анықтау мақсатында ШҚЕ-5 "Шоғырландырылған қаржылық есептілікке түсіндірме жазба" нысанының 19-кестесіне сәйкес бюджет түсімдерінің санаттары бойынша аударылған сомалар туралы ақпарат ұсынылады.
"Мемлекеттік-жекешелік әріптестік шарттары бойынша міндеттемелер" деген бап бойынша ШҚЕ-5 "Шоғырландырылған қаржылық есептілікке түсіндірме жазба" нысанының 20-кестесіне сәйкес мемлекеттік-жекешелік әріптестік шарттары бойынша, оның ішінде шартта көзделген қаржылық емес және қаржылық міндеттемелер бойынша міндеттемелер (инвестициялық шығындарды, операциялық шығындарды, сыйақыларды және өзге шығыстарды) өтеу сомасы туралы ақпарат ұсынылады.";
39-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"39. Бюджеттің атқарылуы туралы жылдық шоғырландырылған қаржылық есептілік көлемі мыналарды:
1) осы Қағидаларға 7-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жылдық шоғырландырылған бухгалтерлік балансты;
2) осы Қағидаларға 8-қосымшаға сәйкес нысан бойынша қаржы қызметінің нәтижелері туралы жылдық шоғырландырылған есепті;
3) осы Қағидаларға 9-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жылдық ақшаның қозғалысы туралы шоғырландырылған есепті (тікелей әдіс);
4) осы Қағидаларға 10-қосымшаға сәйкес нысан бойынша таза активтердің/капиталдың өзгерістері туралы жылдық шоғырландырылған есепті;

По статье "Безвозмездно переданные долгосрочные активы/запасы" представляется информация о безвозмездно переданных долгосрочных активах/запасах согласно таблице 16 формы КФО-5 "Пояснительная записка к консолидированной финансовой отчетности".
По статье "Информация по концессионным активам" представляется информация о наличии концессионных активов по видам основных средств согласно таблице 17 формы КФО-5 "Пояснительная записка к консолидированной финансовой отчетности".
По статье "Информация по взаимным операциям" представляется информация:
по видам доходов и расходов по взаимным операциям администратора бюджетных программ, согласно таблице 18 формы КФО-5 "Пояснительная записка к консолидированной финансовой отчетности", в целях выявления операций по элиминированию;
по поступлениям денежных средств на счета внешних займов, отраженных по статье 017 "Внешние займы и связанные гранты" формы КФО-3 "Консолидированный отчет о движении денег (прямой метод)", в целях переноса в консолидированной финансовой отчетности уполномоченного органа по исполнению бюджета.
По статье "Информация по начисленным и перечисленным суммам по счету 7120 "Расходы по расчетам с бюджетом" представляется информация о начисленных суммах по счету 7120 "Расходы по расчетам с бюджетом" и перечисленных в бюджет по категориям поступлений бюджета, согласно таблице 19 формы КФО-5 "Пояснительная записка к консолидированной финансовой отчетности", в целях выявления операций по элиминированию доходов и расходов бюджета.
По статье "Обязательства по договорам государственно-частного партнерства" представляется информация об обязательствах по договорам государственно-частного партнерства, в том числе по нефинансовым и финансовым обязательствам (компенсаций инвестиционных и операционных затрат, вознаграждений и прочих расходов), предусмотренных договором, согласно таблице 20 формы КФО-5 "Пояснительная записка к консолидированной финансовой отчетности".";
пункт 39 изложить в следующей редакции:
"39. Объем годовой консолидированной финансовой отчетности об исполнении бюджета включает:
1) годовой консолидированный бухгалтерский баланс по форме согласно приложению 7 к настоящим Правилам;
2) годовой консолидированный отчет о результатах финансовой деятельности по форме согласно приложению 8 к настоящим Правилам;
3) годовой консолидированный отчет о движении денег (прямой метод) по форме согласно приложению 9 к настоящим Правилам;
4) годовой консолидированный отчет об изменениях чистых активов/капитала по форме согласно приложению 10 к настоящим Правилам;

5) жылдық шоғырландырылған қаржылық есептілікке түсіндірме жазбаны қамтиды.";
41-тармақта:
бірінші және екінші бөлік мынадай редакцияда жазылсын:
""Жылдық шоғырландырылған бухгалтерлік баланс" ЖШҚЕ-7 нысаны қаржы жағдайы, активтер, міндеттемелер мен таза активтер/капитал туралы есепті білдіреді.
"Жылдық шоғырландырылған бухгалтерлік баланс" ЖШҚЕ-7 нысанының баптарын шоғырландыру ұқсас баптарды жолма-жол қосу арқылы жүзеге асырылады.";
жетінші бөлік мынадай редакцияда жазылсын:
"Қысқа мерзімді дебиторлық берешек" бабы (жол коды 012) бойынша трансферттер, субсидиялар, зейнетақылар мен жәрдемақылар бойынша қысқа мерзімді дебиторлық берешек, бюджеттегі берешек, сатып алушылар мен тапсырыс берушілердің қысқа мерзімді дебиторлық берешегі, қызметкерлердің және есеп беретін өзге тұлғалардың дебиторлық берешек, қызметкерлермен есеп айырысудың басқа да түрлері бойынша, жалдау төлемдері бойынша берешек, өзге де қысқа мерзімді дебиторлық берешек сомасы көрсетіледі.";
он сегізінші бөлік мынадай редакцияда жазылсын:
"Аяқталмаған құрылыс және күрделі салымдар" бабы (жол коды 113) бойынша негізгі құралдар мен материалдық емес активтер объектілерін құруға, реконструкцияға және сатып алуға жинақталған шығындар сомасы көрсетіледі.";
жиырма алтыншы бөлік мынадай редакцияда жазылсын:
"Қысқа мерзімді қаржылық міндеттемелер" бабы (жол коды 210) бойынша алынған қысқа мерзімді қарыздардың, мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалары бойынша қаржылық міндеттемелердің және өзге қаржылық міндеттемелердің сомасы көрсетіледі.";
отыз екінші бөлік мынадай редакцияда жазылсын:
"Ұзақ мерзімді қаржылық міндеттемелер" бабы (жол коды 310) бойынша алынған қарыздардың, мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалары бойынша қаржылық міндеттемелер және өзге қаржылық міндеттемелер көрсетіледі.";
отыз алтыншы бөлік мынадай редакцияда жазылсын:
"V "Таза активтер/капитал" бөлімінде резервтер және жинақталған қаржылық нәтиженің сомалары көрсетіледі.";
42 және 43-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"42. "Қаржылық қызмет нәтижелері туралы жылдық шоғырландырылған есеп" ЖШҚЕ-8 нысанының баптарын шоғырландыру ШҚЕ-2 "Қаржылық қызмет нәтижелері туралы шоғырландырылған есеп" нысанының кірістер мен шығыстардың ұқсас баптарын жолма-жол қосу жолымен жүзеге асырылады.
"Ағымдағы қызметті қаржыландыру" (жол коды 011), "Күрделі салымдарды қаржыландыру" (жол коды 012), "Трансферттер бойынша кірістер" (жол коды 014), "Субсидиялар" (жол коды 016) баптары бойынша ағымдағы қызметті қаржыландыру, күрделі салымдар, трансферттер, субсидиялар бойынша қаржыландырудан түскен кірістер сомалары алынып тастауға жатады.
"Қарыздар түсімдерінен түсетін кірістер" бабы (жол коды 013) бойынша сыртқы қарыздар бойынша міндеттемелер қабылдаудан алынатын шығыстар сомасы алынып тастауға жатады.

5) пояснительную записку к годовой консолидированной финансовой отчетности.";
в пункте 41:
части первую и вторую изложить в следующей редакции:
"Форма ГКФО-7 "Годовой консолидированный бухгалтерский баланс" представляет собой отчет о финансовом положении, активах, обязательствах и чистых активах/капитале.
Консолидация статей формы ГКФО-7 "Годовой консолидированный бухгалтерский баланс" осуществляется путем построчного сложения аналогичных статей.";
часть седьмую изложить в следующей редакции:
"По статье "Краткосрочная дебиторская задолженность" (код строки 012) показывается сумма краткосрочной дебиторской задолженности по трансфертам, субсидиям, пенсиям и пособиям, задолженности за бюджетом, краткосрочной дебиторской задолженности покупателей и заказчиков, дебиторской задолженности работников и прочих подотчетных лиц, по другим видам расчетов с работниками, по арендным платежам, прочей краткосрочной дебиторской задолженности.";
часть восемнадцатую изложить в следующей редакции:
"По статье "Незавершенное строительство и капитальные вложения" (код строки 113) показывается сумма накопленных затрат на возведение, реконструкцию и создание объектов основных средств и нематериальных активов.";
часть двадцать шестую изложить в следующей редакции:
"По статье "Краткосрочные финансовые обязательства" (код строки 210) показываются сумма краткосрочных займов полученных, финансовых обязательств по проектам государственно-частного партнерства и прочих финансовых обязательств.";
часть тридцать вторую изложить в следующей редакции:
"По статье "Долгосрочные финансовые обязательства" (код строки 310) показываются суммы долгосрочных займов полученных, финансовых обязательств по проектам государственно-частного партнерства и прочих финансовых обязательств.";
часть тридцать шестую изложить в следующей редакции:
"В разделе V "Чистые активы/капитал" отражаются суммы резервов и накопленного финансового результата.";
пункты 42 и 43 изложить в следующей редакции:
"42. Консолидация статей формы ГКФО-8 "Годовой консолидированный отчет о результатах финансовой деятельности" осуществляется путем построчного сложения аналогичных статей доходов и расходов формы КФО-2 "Консолидированный отчет о результатах финансовой деятельности".
По статьям "Финансирование текущей деятельности" (код строки 011), "Финансирование капитальных вложений" (код строки 012), "Доходы по трансфертам" (код строки 014), "Субсидии" (код строки 016) подлежат исключению суммы финансирования текущей деятельности, капитальных вложений, доходов от финансирования по трансфертам, субсидиям.
По статье "Доходы от поступления займов" (код строки 013) подлежит исключению сумма расходов от принятия обязательств по внешним займам полученным.

"Бюджетке трансферттер түсімі" бабы (жол коды 020-3) бойынша бюджетпен есеп айырысулар бойынша есептелген шығыстар сомасына кірістер сомасы (төмен тұрған бюджеттерден өткен жылдардың трансферттерін қайтару жөнінде) алынып тастауға жатады.
"Айырбас операциялардан алынатын кірістер" бабы (жол коды 021) бойынша тауарларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді, оның ішінде мемлекеттік материалдық резервтен тауарларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді, оның ішінде мемлекеттік материалдық резервтен тауарларды өткізуден, республикалық бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелерге бекітілген қару-жарақтар мен әскери техникаларды, мүлікті және сомалары есепті кезеңде салықтық емес түсімдердің кодтарына республикалық бюджет кірісіне аударылған басқа да активтерді сатудан бюджетпен есеп айырысулар бойынша есептелген шығыстардың сомасына бюджетке салықтық емес түсімдерден түсетін кірістер сомасы алынып тастауға жатады.
"Сыйақылар" бабы (жол коды 031) бойынша есепті кезеңде республикалық бюджет кірісіне аударылған кредиттер мен депозиттер жөнінде сыйақылар бойынша бюджетпен есеп айырысулар бойынша есептелген шығыстар сомасына бюджетке салықтық емес түсімдерден кірістер сомасы алынып тастауға жатады.
"Активтерді басқарудан алынатын өзге де кірістер" бабы (жол коды 032) бойынша мемлекеттік меншіктен алынған кірістер (қатысу үлестері, дивидендтер, мемлекеттік кәсіпорындардың таза кірісі, жалдау ақысы) бойынша бюджетпен есеп айырысулар жөнінде есептелген шығыстар сомасына бюджетке салықтық емес түсімдерден алынатын кірістер және есепті кезеңде республикалық бюджет кірісіне аударылған активтерді басқарудан алынатын өзге кірістердің сомасы алынып тастауға жатады.
"Өзге кірістер" бабы (жол коды 040) бойынша бюджеттік бағдарламалар әкімшілері арасында ұзақ мерзімді активтер мен қорларды өтеусіз алудан түскен кірістер сомасы алынып тастауға жатады. Бұдан басқа, мемлекеттік мекемелердің ұзақ мерзімді активтерімен және қорларымен орталықтандырылған жабдықтаудан түскен кірістер сомасы, республикалық бюджеттің бюджеттік бағдарламалар әкімшілері арасындағы кредиторлық және дебиторлық берешекті өтеусіз қабылдап алу-беру бойынша кірістер сомасы алынып тастауға жатады.
"Өзге операциялық шығыстар" бабы (жол коды 122) бойынша тауарларды, жұмыстарды, қызметтерді өткізуден, қару-жарақтар мен әскери техниканы, республикалық бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелерге бекітілген мемлекеттік материалдық резервтен тауарларды, республикалық меншіктегі заңды тұлғалардың бағалы қағаздарының қатысу үлестерін және басқа да активтерді сатудан бюджетпен есеп айырысу бойынша есептелген шығыстардың, сондай-ақ активтерді басқарудан түсетін кірістер мен сомасы есепті кезеңде республикалық бюджет кірісіне аударуға жататын басқа да кірістер бойынша сома алынып тастауға жатады.
"Өзге шығыстар" бабы (жол коды 150) бойынша қорларды өтеусіз беру бойынша шығыстар сомасы, мемлекеттік мекемелердің ұзақ мерзімді активтерімен және қорларыменорталықтандырылған жабдықтау бойынша шығыстар сомасы, республикалық бюджеттік бағдарламалар әкімшілері арасындағы кредиторлық және дебиторлық берешектерді өтеусіз қабылдап алу-беру бойынша шығыстар сомасы алынып тастауға жатады. Бұдан басқа, сыртқы қарыздар түсімдерінен алынған кірістер сомасына сыртқы қарыздар бойынша міндеттемелер қабылдаудан болған бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті орган шығыстарының сомасы алынып тастауға жатады.
"Республикалық және жергілікті бюджеттердің ҚБШ бойынша шығыстар" бабы (жол коды 151) бойынша республикалық бюджеттің ҚБШ бойынша шығыстар сомасы мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалары бойынша ағымдағы қызметті қаржыландырудан, трансферттер мен субсидияларды аудару, мемлекеттік міндеттемелерді орындау үшін алынған күрделі салымдардан есептелген кірістер сомасына алынып тастауға жатады.
"Ұзақ мерзімді активтердің шығуы" бабы (жол коды 220) бойынша республикалық бюджеттік бағдарламалар әкімшілері арасындағы кредиторлық және дебиторлық берешектерді өтеусіз беру бойынша шығыстар сомасы, мемлекеттік материалдық резервтен тауарларды және республикалық бюджеттен қыржыландырылатын мемлекеттік мекемелерге бекітілген мүлікті сатудан бюджетпен есеп айырысулар бойынша есептелген шығыстар сомасына қаржылық инвестицияларды және олар бойынша сома есепті кезеңде республикалық бюджет кірісіне негізгі капиталды сатудан және қаржы инвестицияларын өткізуден түсімдер кодтарына республикалық бюджет кірісіне аударылған басқа активтерді қоспағанда, негізгі капиталды сатудан алынатын кірістер сомасы алынып тастауға жатады.

По статье "Поступление трансфертов в бюджет" (код строки 020-3) подлежит исключению сумма доходов на сумму начисленных расходов по расчетам с бюджетом (возврат трансфертов прошлых лет от нижестоящих бюджетов).
По статье "Доходы от обменных операций" (код строки 021) подлежат исключению суммы доходов от неналоговых поступлений в бюджет на сумму начисленных расходов по расчетам с бюджетом от реализации товаров, работ, услуг, в том числе товаров из государственного материального резерва, продажи вооружения и военной техники, имущества, закрепленного за государственными учреждениями, финансируемыми из республиканского бюджета и других активов, суммы по которым перечислены в доход республиканского бюджета в отчетном периоде на коды неналоговых поступлений.
По статье "Вознаграждения" (код строки 031) подлежат исключению суммы доходов от неналоговых поступлений в бюджет на сумму начисленных расходов по расчетам с бюджетом по вознаграждениям по кредитам и депозитам, перечисленным в доход республиканского бюджета в отчетном периоде.
По статье "Прочие доходы от управления активами" (код строки 032) подлежат исключению суммы доходов от неналоговых поступлений в бюджет на сумму начисленных расходов по расчетам с бюджетом по полученным доходам от государственной собственности (доли участия, дивидендов, части чистого дохода государственных предприятий, арендной платы) и прочих доходов от управления активами, перечисленными в доход республиканского бюджета в отчетном периоде.
По статье "Прочие доходы" (код строки 040) подлежит исключению сумма доходов от безвозмездного получения долгосрочных активов и запасов между администраторами бюджетных программ. Кроме того, подлежит исключению сумма доходов от централизованного снабжения долгосрочными активами и запасами государственных учреждений, сумма доходов по безвозмездной прием – передаче кредиторской и дебиторской задолженностей между администраторами бюджетных программ республиканского бюджета.
По статье "Прочие операционные расходы" (код строки 122) подлежит исключению сумма начисленных расходов по расчетам с бюджетом от реализации товаров, работ, услуг, продажи вооружения и военной техники, имущества, закрепленного за государственными учреждениями, финансируемыми из республиканского бюджета, товаров из государственного материального резерва, нематериальных активов, доли участия ценных бумаг юридических лиц, находящихся в республиканской собственности и других активов, а также по доходам от управления активами и другим доходам, суммы по которым перечислены в доход республиканского бюджета в отчетном периоде.
По статье "Прочие расходы" (код строки 150) подлежит исключению сумма расходов по безвозмездной передаче запасов, сумма расходов по централизованному снабжению долгосрочными активами и запасами государственных учреждений, сумма расходов по безвозмездной прием – передаче кредиторской и дебиторской задолженностей между администраторами республиканских бюджетных программ. Кроме того, подлежит исключению сумма расходов уполномоченного органа по исполнению бюджета от принятия обязательств по внешним займам, полученным на сумму дохода от поступления внешних займов.
По статье "Расходы по КСН республиканского и местных бюджетов" (код строки 151) сумма расходов по КСН республиканского бюджета подлежит исключению на сумму начисленных доходов от финансирования текущей деятельности, капитальных вложений, полученных для перечисления трансфертов и субсидий, выполнения государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства.
По статье "Выбытие долгосрочных активов" (код строки 220) подлежит исключению сумма расходов по безвозмездной передаче долгосрочных активов между администраторами республиканских бюджетных программ, от реализации основного капитала, за исключением товаров из государственного материального резерва, финансовых инвестиций на сумму начисленных расходов по расчетам с бюджетом от продажи имущества, закрепленного за государственными учреждениями, финансируемыми из республиканского бюджета, и других активов, суммы по которым перечислены в доход республиканского бюджета в отчетном периоде на коды поступлений от продажи основного капитала и реализации финансовых инвестиций.

"Қаржылық қызмет нәтижелері туралы жылдық шоғырландырылған есеп" ЖШҚЕ-8 нысаны есепті кезеңнің кірістері, шығыстары және қаржылық нәтижелері туралы ақпаратты білдіреді, 4 "Өткен кезең" бағаны 2020 жылдан бастап осыған ұқсас өткен есепті кезеңнің деректерімен салыстырылып толтырылады және ұсынылады.
"Айырбас емес операциялардан алынатын кірістер" бабы (жол коды 010) бойынша 011, 012, 013 және 014 жолдарының сомасы көрсетіледі.
"Бюджетке түсетін түсімдерден кірістер" бабы (жол коды 011) бойынша бюджетке салықтық, салықтық емес түсімдерден, басқа мемлекеттік басқару деңгейлерінен трансферттер түсімінен (оның ішінде бюджеттік субвенциялар мен алып қоюлар) кірістер, Қазақстан Республикасы Ұлттық қорынан трансферттер сомасы көрсетіледі.
"Қайырымдылық көмектен алынатын кірістер" бабы (жол коды 012) бойынша филантропиялық және (немесе) демеушілік және (немесе) меценаттық қызметтен және (немесе) Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне сәйкес алатын ақшалай түсімдер және басқа да активтер түрінде алынған мемлекеттік мекемелер үшін кіші отанға қолдау көрсету жөніндегі қызметтен түсетін кірістер көрсетіледі.
"Гранттар" бабы (жол коды 013) бойынша транттар түсімдерінен түсетін кірістер көрсетіледі.
"Өзгелер" бабы (жол коды 014) бойынша бюджетке өзге де түсімдер бойынша кірістер сомасы көрсетіледі.
"Айырбас операциялардан алынатын кірістер" бабы (жол коды 020) бойынша тауарларды, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді, оның ішінде мемлекеттік материалдық резервтен тауарларды өткізуден түскен кірістер көрсетіледі.
"Активтерді басқарудан түскен кірістер" бабы (жол коды 030) бойынша берілген қарыздар, жалға беру бойынша сыйақылардан, дивидендтерден алынатын кірістердің, квазимемлекеттік сектор субъектілерінің таза кірісінің бір бөлігінің және активтерді басқарудан түсетін өзге де кірістердің сомасы көрсетіледі.
"Өзге кірістер" бабы (жол коды 040) бойынша үшінші тараптардан активтерді, өтемақыны (бұрын танылған активтердің құнсыздануынан болған залалдар) өтеусіз алудан түсетін кірістер, жәбірленушілерге өтемақы қорына түсімдерден түсетін кірістер, бағалы қағаздарды орналастырудан түсетін кірістер мен өзге де операциялардан алынған кірістер көрсетіледі.
"Кірістер, барлығы" бабы (жол коды 100) бойынша 010, 020, 030 және 040 жолдарының сомасы көрсетіледі.
"Шығыстар, оның ішінде:" бабы (жол коды 110) бойынша 111, 112, 113, 114 және 115 жолдарының сомасы көрсетіледі.
"Еңбекақы төлеу" бабы (жол коды 111) бойынша қызметкерлердің еңбекақыларын төлемі, бюджетке тиесілі әлеуметтік салық пен әлеуметтік аударымдар бойынша есептелген шығыстардың сомасы көрсетіледі.
"Стипендиялар" бабы (жол коды 112) бойынша есептелген стипендиялар бойынша шығыстардың сомасы көрсетіледі.
"Қорлар бойынша шығыстар" бабы (жол коды 113) бойынша пайдаланылған және басқа ұйымдарға сатылған қорлардың құны көрсетіледі.
"Активтер амортизациясы" бабы (жол коды 114) бойынша ұзақ мерзімді активтердің амортизациясы бойынша есептелген шығыстардың сомасы көрсетіледі.
"Өзге де операциялық шығыстар" бабы (жол коды 115) бойынша өзге операциялық шығыстар сомасы көрсетіледі.

Форма ГКФО-8 "Годовой консолидированный отчет о результатах финансовой деятельности" представляет информацию о доходах, расходах и финансовом результате отчетного периода, графа 4 "Прошлый период" заполняется и представляется в сравнении с данными аналогичного прошлого отчетного периода, начиная с 2020 года.
По статье "Доходы от необменных операций" (код строки 010) показывается сумма строк 011, 012, 013 и 014.
По статье "Доходы от поступлений в бюджет" (код строки 011) показывается сумма доходов от налоговых, неналоговых поступлений в бюджет, поступлений трансфертов из других уровней государственного управления (в том числе бюджетных субвенций и изъятий), трансфертов из Национального фонда Республики Казахстан.
По статье "Доходы от благотворительной помощи" (код строки 012) показываются доходы от филантропической и (или) спонсорской и (или) меценатской деятельности, и (или) деятельности по оказанию поддержки малой родине для государственных учреждений, получаемые ими в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан, полученные в виде денежных поступлений и других активов.
По статье "Гранты" (код строки 013) показываются доходы от поступления грантов.
По статье "Прочие" (код строки 014) показывается сумма доходов по прочим безвозмездным поступлениям в бюджет.
По статье "Доходы от обменных операций" (код строки 020) показываются доходы от реализации товаров, работ и услуг, в том числе товаров из государственного материального резерва.
По статье "Доходы от управления активами" (код строки 030) показывается сумма доходов от вознаграждений по выданным займам, аренде, дивидендам, части чистого дохода субъектов квазигосударственного сектора и прочих доходов от управления активами.
По статье "Прочие доходы" (код строки 040) показываются доходы от безвозмездного получения активов, компенсации (ранее признанных убытков от обесценения активов) от третьих сторон, доходы от поступлений в Фонд компенсации потерпевшим, доходы от размещения ценных бумаг и доходы, полученные от прочих операций.
По статье "Доходы, всего" (код строки 100) показывается сумма строк 010, 020, 030 и 040.
По статье "Расходы, в том числе:" (код строки 110) показывается сумма строк 111, 112, 113, 114 и 115.
По статье "Оплата труда" (код строки 111) показывается сумма начисленных расходов по оплате труда работников, по социальному налогу и социальным отчислениям, причитающимся в бюджет.
По статье "Стипендии" (код строки 112) показывается сумма расходов по начисленным стипендиям.
По статье "Расходы по запасам" (код строки 113) показывается стоимость использованных и реализованных сторонним организациям запасов.
По статье "Амортизация активов" (код строки 114) показывается сумма начисленных расходов по амортизации долгосрочных активов.
По статье "Прочие операционные расходы" (код строки 115) показывается сумма прочих операционных расходов.

"Бюджеттік төлемдер бойынша шығыстар" бабы (жол коды 120) бойынша 121 және 122 жолдарының сомасы көрсетіледі.
"Зейнетақылар мен жәрдемақылар" бабы (жол коды 121) бойынша зейнетақылар мен жәрдемақылар бойынша есептелген шығыстар сомасы көрсетіледі.
"Субсидиялар, трансферттер" бабы (жол коды 122) бойынша берілген трансферттер мен субсидиялар бойынша шығыстардың сомасы көрсетіледі.
"Активтерді басқару бойынша шығыстар" бабы (жол коды 130) бойынша мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалары бойынша алынған қарыздар, қаржылық жалға беру бойынша және мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалары бойынша есептелген шығыстар сомалары бойынша есептелген сыйақылар шығыстар мен ечептің басқа баптарында көрсетілмеген активтерді басқарудан шығыстар сомасы көрсетіледі.
"Өзге шығыстар" бабы (жол коды 140) бойынша төлеушілермен есеп айырысу бойынша бұрын есептелген кірістерді және өзге шығыстарды түзету кезінде туындаған бюджетке түсетін салықтық және салықтық емес түсімдерді азайту бойынша шығыстар сомасы көрсетіледі.
"Шығыстар, барлығы" бабы (жол коды 200) бойынша 110, 120, 130 және 140 жолдарының сомасы көрсетіледі.
"Өзгелері" 210 жолы (жол коды 230) бойынша әділ құнның өзгеруінен және бағалы қағаздарды орналастырудан қаржы нәтижесі көрсетіледі.
"Ұзақ мерзімді активтердің істен шығуы" бабы (жол коды 210) бойынша активтерді өтеусіз беруден немесе есептен шығарудан қаржылық нәтиже көрсетіледі.
"Бағамдық айырма" бабы (жол коды 220) бойынша есептерде есептілік валютада көрсетілген шетел валютасының бірдей бірлік санын валюталардың әртүрлі айырбас бағамдарын пайдалана отырып көрсету нәтижесінде туындайтын бағамдық айырмасының қаржылық нәтижесі көрсетіледі.
"Есепті кезеңнің қаржы нәтижесі" бабы (жол коды 300) бойынша 100- жол алу 200-жол қосу/алу 210-жол қосу/алу 220-жол қосу/алу 230-жол айырмасының жалпы сомасына қаржы нәтижесі көрсетіледі.
43. "Жылдық ақша қозғалысы туралы шоғырландырылған есеп (тікелей әдіс)" ЖШҚЕ-9-нысанының баптарын шоғырландыру жолма-жол ШҚЕ-3 "Ақша қозғалысы туралы шоғырландырылған есеп (тікелей әдіс)"нысанының ұқсас баптарын қосу арқылы жүзеге асырылады.
"Ағымдағы қызмет" (жол коды 011), "Күрделі салымдар" (жол коды 012), "Сыртқы қарыздар мен байланысты гранттар есебінен" (жол коды 013), "Трансферттер" (жол коды 014), "Субсидиялар" (жол коды 015), "Өзгелері" (жол коды 016) баптары бойынша бюджеттен бөлінген қаржыландыру сомасы алып тастауға жатады.
017 "Сыртқы қарыздар мен байланысты гранттар" бабы (жол коды 017) бойынша сыртқы қарыздар бойынша шоттарға ақша қаражатының түсімінің сомасы көшіруге жатады және "Қарыздар алу" бабы (жол коды 610) бойынша көрсетіледі.
"Жыл соңына міндеттемелер қабылдауға арналған жоспарлы тағайындауларды жабу" бабы (жол коды 180) бойынша жоспарлы тағайындаулар сальдосы алып тастауға жатады.

По статье "Расходы по бюджетным выплатам" (код строки 120) показывается сумма строк 121 и 122.
По статье "Пенсии и пособия" (код строки 121) показывается сумма начисленных расходов по пенсиям и пособиям.
По статье "Субсидии, трансферты" (код строки 122) показывается сумма расходов по выданным субсидиям и трансфертам.
По статье "Расходы по управлению активами" (код строки 130) показывается сумма расходов по начисленным вознаграждениям по займам полученным, по проектам государственно-частного партнерства, финансовой аренде и суммам начисленных расходов по проектам государственно-частного партнерства и расходов от управления активами, не отраженных в других статьях отчета.
По статье "Прочие расходы" (код строки 140) показывается сумма расходов по уменьшению налоговых и неналоговых поступлений в бюджет, возникающих при корректировке ранее начисленных доходов по расчетам с плательщиками и прочие расходы.
По статье "Расходы, всего" (код строки 200) показывается сумма строк 110, 120, 130 и 140.
По строке 210 "Прочие" (код строки 230) показывается финансовый результат от изменения справедливой стоимости и размещения ценных бумаг.
По статье "Выбытие долгосрочных активов" (код строки 210) показывается финансовый результат от безвозмездной передачи или списанию активов.
По статье "Курсовая разница" (код строки 220) показывается финансовый результат от курсовой разницы, возникающей в результате отражения в отчетах одинакового количества единиц иностранной валюты, выраженной в валюте отчетности с использованием разных обменных курсов валют.
По статье "Финансовый результат отчетного периода" (код строки 300) показывается финансовый результат на общую сумму разницы строки 100 минус строки 200 плюс/минус строки 210 плюс/минус строки 220 плюс/минус строки 230.
43. Консолидация статей формы ГКФО-9 "Годовой консолидированный отчет о движении денег (прямой метод)" осуществляется путем построчного сложения аналогичных статей формы КФО-3 "Консолидированный отчет о движении денег (прямой метод)".
По статьям "Текущей деятельности" (код строки 011), "Капитальных вложений" (код строки 012), "За счет внешних займов и связанных грантов" (код строки 013), "Трансферты" (код строки 014), "Субсидии" (код строки 015) "Прочие" (код строки 016) суммы выделенного финансирования из бюджета подлежат исключению.
По статье "Внешние займы и связанные гранты" (код строки 017) сумма поступлений денежных средств на счета по внешним займам подлежит переносу и отражается по статье "Получение займов" (код строки 610).
По статье "Закрытие плановых назначений на принятие обязательств в конце года" (код строки 180) сумма плановых назначений подлежит исключению.

"ҚБШ бойынша республикалық және жергілікті бюджет шығыстары" бабы (жол коды 191) бойынша республикалық бюджеттің ҚБШ бойынша шығыстарының сомасы бюджеттен бөлінген қаржыландыру сомасына (жол коды 010) және жыл соңында міндеттемелер қабылдауға арналған жоспарлы тағайындауларды жабу (жол коды 180) сомасына алып тастауға жатады.
"Жылдық ақша қозғалысы туралы шоғырландырылған есеп (тікелей әдіс)" ЖШҚЕ-9-нысаны есепті кезеңдегі ақша қаражатының қозғалысы туралы ақпаратты, ақша қаражатының түсуі мен шығуын көрсетеді, 4 "Өткен кезең" бағаны 2020 жылдан бастап ұқсас өткен есепті кезеңнің деректерімен салыстырыла отырып, толтырылады және ұсынылады.
"Ақша қаражатының түсуі, барлығы" бабы (жол коды 100) бойынша 010, 020, 030, 040, 050, 060, 070 және 080-жолдарының сомасы көрсетіледі.
"Бюджетке түсетін түсімдер бойынша" бабы (жол коды 010) бойынша байланысты гранттар мен сыйақыларды қоспағанда, республикалық бюджеттің ҚБШ-на есептелген салықтық және салықтық емес түсімдер сомасы көрсетіледі.
"Байланысты гранттар" бабы (жол коды 020) бойынша байланысты гранттар бойынша шоттарға қаражаттың түсуі көрсетіледі.
"Қайырымдылық көмектен түсетін ақша бойынша" бабы (жол коды 030) бойынша филантропиялық қызметтен және (немесе) демеушілік қызметтен және (немесе) меценаттық және (немесе) мемлекеттік мекемелер үшін кіші отанына қолдау көрсету жөніндегі қызметтен түскен ақшалай қаражат көрсетіледі.
"Тауарларды, жұмыстарды және көрсетілетін қызметтерді өткізуден" бабы (жол коды 040) бойынша тауарларды (жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді), оның ішінде мемлекеттік материалдық резервтен тауарларды өткізуден түскен ақшалай қаражат көрсетіледі.
"Сыйақы алу" бабы (жол коды 050) бойынша алынған пайыздар мен сыйақылар түрінде ақша қаражатының түсуі көрсетіледі.
"Уақытша орналастыру ақшалары бойынша" бабы (жол коды 060) бойынша уақытша орналастыру ақшалары бойынша ақшалай қаражат көрсетіледі.
"Өзге түсімдер" бабы (жол коды 070) бойынша өзге түсімдер көрсетіледі.
"Жергілікті өзін-өзі басқару ақшалары бойынша" бабы (жол коды 080) бойынша республикалық бюджеттің атқарылуы туралы шоғырландырылған қаржылық есептілікте толтырылмайды.
"Ақшалай қаражаттың шығуы, барлығы" бабы (жол коды 200) бойынша 110, 120, 130, 140, 150 және 160 жолдарының сомасы көрсетіледі.
"Еңбекақы төлеу" бабы (жол коды 110) бойынша еңбекақы төлеу бойынша ақшалай төлемдер көрсетіледі.
"Зейнетақы мен жәрдемақы" бабы (жол коды 120) бойынша әлеуметтік жәрдемақылар бойынша ақшалай төлемдер көрсетіледі.
"Тауарлар мен көрсетілген қызметтер үшін өнім берушілер мен мердігерлерге" бабы (жол коды 130) бойынша тауарлар, жұмыстар мен қызметтер үшін өнім берушілер мен мердігерлерге ақша төлемдері көрсетіледі.
"Трансферттер, субсидиялар" бабы (жол коды 140) бойынша трансферттер мен субсидиялар түріндегі ақшалай төлемдер көрсетіледі.
"Сыйақы төлемі" бабы (жол коды 150) бойынша сыйақы түріндегі ақшалай төлемдер көрсетіледі.
"Өзге де төлемдер" бабы (жол коды 160) бойынша алдыңғы баптарда көрсетілмеген ақша шоттары бойынша басқа да төлемдер көрсетіледі.

По статье "Расходы по КСН республиканского и местных бюджетов" (код строки 191) сумма расходов по КСН республиканского бюджета подлежит исключению на сумму выделенного финансирования из бюджета (код строки 010) и закрытия плановых назначений на принятие обязательств в конце года (код строки 180).
Форма ГКФО-9 "Годовой консолидированный отчет о движении денег (прямой метод)" отражает информацию о движении денежных средств за отчетный период, поступления и выбытия денежных средств, графа 4 "Прошлый период" заполняется в сравнении с данными аналогичного прошлого отчетного периода, начиная с 2020 года.
По статье "Поступление денежных средств, всего" (код строки 100) показывается сумма строк (010, 020, 030, 040, 050, 060, 070 и 080).
По статье "По поступлениям в бюджет" (код строки 010) показывается сумма зачисленных налоговых и неналоговых поступлений на КСН республиканского бюджета за исключением средств, связанных грантов и вознаграждений.
По статье "Связанные гранты" (код строки 020) показывается поступление средств на счета по связанным грантам.
По статье "По деньгам от благотворительной помощи" (код строки 030) показываются поступившие денежные средства от филантропической деятельности и (или) спонсорской деятельности, и (или) меценатской деятельности, и (или) деятельности по оказанию поддержки малой родине для государственных учреждений.
По статье "От реализации товаров, работ и услуг" (код строки 040) показываются поступившие денежные средства от реализации товаров (работ, услуг), в том числе товаров из государственного материального резерва.
По статье "Полученные вознаграждения" (код строки 050) показывается поступление денежных средств в виде полученных процентов и вознаграждений.
По статье "По деньгам временного размещения" (код строки 060) показываются денежные средства по деньгам временного размещения.
По статье "Прочие поступления" (код строки 070) показываются прочие поступления.
По статье "По деньгам местного самоуправления" (код строки 080) в годовой консолидированной финансовой отчетности об исполнении республиканского бюджета не заполняется.
По статье "Выбытие денежных средств, всего" (код строки 200) показывается сумма строк 110, 120, 130, 140, 150 и 160.
По статье "Оплата труда" (код строки 110) показываются денежные выплаты по оплате труда.
По статье "Пенсии и пособия" (код строки 120) показываются денежные выплаты по пенсиям и пособиям.
По статье "Поставщикам и подрядчикам за товары и услуги" (код строки 130) показываются денежные выплаты поставщикам и подрядчикам за товары, работы и услуги.
По статье "Трансферты, субсидии" (код строки 140) показываются денежные выплаты в виде трансфертов и субсидий.
По статье "Выплата вознаграждений" (код строки 150) показываются денежные выплаты в виде вознаграждений.
По статье "Прочие платежи" (код строки 160) показываются другие платежи по денежным счетам, не указанные в предыдущих статьях.

"Операциялық қызметтен түскен ақша қаражатының таза сомасы" бабы (жол коды 300) бойынша ақша түсімдері мен ақша төлемдері (100 жол – 200 жол) арасындағы айырма көрсетіледі. Теріс айырма жақшада көрсетіледі (одан кейінгі есептерде шегеріледі).
"Инвестициялық қызметтен түскен ақша қаражатының қозғалысы" бөлімінде инвестициялық қызмет бойынша ақша қаражатының түсімдері мен төлемдері көрсетіледі.
"Ақша қаражатының түсуі, барлығы" бабы (жол коды 400) бойынша 310, 320, 330 және 340 жолдарының сомасы көрсетіледі.
"Ұзақ мерзімді активтерді өткізу" бабы (жол коды 310) бойынша мемлекеттік мүлікті өткізуден ақша түсімдерінің сомасы көрсетіледі.
"Бағалы қағаздар мен бақыланатын және басқа субъектілердің үлестерін сату" бабы (жол коды 320) бойынша бағалы қағаздарды сатудан түскен ақша түсімдері мен бақыланатын және басқа субъектілердің капиталындағы үлесті өткізуден түскен ақшалай түсімдер көрсетіледі.
"Қарыздарды өтеу" бабы (жол коды 330) бойынша берілген қарыздарды өтеу сомасы көрсетіледі.
"Өзгелер" бабы (жол коды 340) бойынша инвестициялық қызметтен басқа түсімдер бойынша ақша қаражатының сомасы көрсетіледі.
"Ақша қаражатының шығуы, барлығы" бабы (жол коды 500) бойынша 410, 420, 430, 440 және 450 жолдардың сомасын көрсетеді.
"Ұзақ мерзімді активтерді сатып алу" бабы (жол коды 410) бойынша ұзақ мерзімді активтерді сатып алуға арналған ақша төлемдерінің сомасы көрсетіледі.
"Бағалы қағаздар мен бақыланатын және басқа субъектілердің үлестерін сатып алу" бабы (жол коды 420) бойынша бағалы қағаздарды сатып алуға арналған ақша төлемдерінің, бақыланатын және басқа субъектілердің капиталындағы қатысу үлесін сатып алуға ақша төлемдерінің және бақыланатын және басқа субъектілердің үлестерін" сомасы көрсетіледі.
"Квазимемлекеттік сектор субъектілерінің жарғылық капиталын қалыптастыру және толтыру" бабы (жол коды 430) бойынша квазимемлекеттік сектор субъектілерінің жарғылық капиталына ақша салымдарының сомасы көрсетіледі.
"Берілген қарыздар" бабы (жол коды 440) бойынша берілген қарыздар бойынша ақша төлемдерінің сомасы көрсетіледі.
"Өзгелер" бабы (жол коды 450) бойынша аяқталмаған құрылысқа және материалдық емес активтерге күрделі салымдарға басқа инвестициялық қызметтен шығарылған ақша қаражаты бойынша сома көрсетіледі.
"Инвестициялық қызметтен түскен ақша қаражатының таза сомасы" бабы (жол коды 600) бойынша ақша түсімдері мен ақшалай төлемдер арасындағы айырма көрсетіледі (400 жол алу 500 жол). Теріс айырма жақшада көрсетіледі (бұдан кейінгі есептерде шегеріледі).
"Қаржылық қызметтен түскен ақша қаражатының қозғалысы" бөлімінде қарыздарды алу және өтеу көрсетіледі.

По статье "Чистая сумма денежных средств от операционной деятельности" (код строки 300) показывается разница между денежными поступлениями и денежными выплатами (строка 100 минус строка 200). Отрицательная разница показывается в скобках (при дальнейших расчетах вычитается).
В разделе "Движение денежных средств от инвестиционной деятельности" отражается поступление и выплата денежных средств по инвестиционной деятельности.
По статье "Поступление денежных средств, всего" (код строки 400) показывается сумма строк 310, 320, 330 и 340.
По статье "Реализация долгосрочных активов" (код строки 310) показывается сумма денежных поступлений от реализации государственного имущества.
По статье "Реализация ценных бумаг и доли контролируемых и других субъектов" (код строки 320) показывается сумма денежных поступлений от реализации ценных бумаг и денежных поступлений от реализации доли в капитале контролируемых и других субъектов.
По статье "Погашение займов" (код строки 330) показывается сумма погашения выданных займов.
По статье "Прочие" (код строки 340) показывается сумма денежных средств по прочим поступлениям от инвестиционной деятельности.
По статье "Выбытие денежных средств, всего" (код строки 500) показывается сумма строк 410, 420, 430, 440 и 450.
По статье "Приобретение долгосрочных активов" (код строки 410) показывается сумма денежных выплат на приобретение долгосрочных активов.
По статье "Приобретение ценных бумаг и доли контролируемых и других субъектов" (код строки 420) показывается сумма денежных выплат на приобретение ценных бумаг, денежных выплат на приобретение доли в капитале контролируемых и других субъектов.
По статье "Формирование и пополнение уставного капитала субъектов квазигосударственного сектора" (код строки 430) показывается сумма денежных вкладов в уставные капиталы субъектов квазигосударственного сектора.
По статье "Выданные займы" (код строки 440) показывается сумма денежных выплат по выданным займам.
По статье "Прочие" (код строки 450) показывается сумма по прочим выбывшим денежным средствам от инвестиционной деятельности, в том числе на незавершенное строительство и капитальные вложения в нематериальные активы.
По статье "Чистая сумма денежных средств от инвестиционной деятельности" (код строки 600) показывается разница между денежными поступлениями и денежными выплатами (строка 400 минус строка 500). Отрицательная разница показывается в скобках (при дальнейших расчетах вычитается).
В разделе "Движение денежных средств от финансовой деятельности" отражается получение и погашение займов.

"Ақша қаражатының түсуі, барлығы" бабы (жол коды 700) бойынша 610 және 620 жолдардың сомасын көрсетеді.
"Қарыз алу" бабы (жол коды 610) бойынша бюджеттік бағдарламалар әкімшілерінің сыртқы қарыздары шотына ақша қаражаты түсімдерінің сомасы көрсетіледі.
"Өзгелер" бабы (жол коды 620) бойынша есептің басқа баптарында көрсетілмеген өзге түсімдер бойынша ақша қаражатының сомасы көрсетіледі.
"Ақша қаражатының шығуы, барлығы" бабы (жол коды 800) бойынша 710 және 720- жолдардың сомасын көрсетеді.
"Қарыздарды өтеу" бабы (жол коды 710) бойынша қарызды өтеудегі ақшалай төлемдер көрсетіледі.
"Өзгелер" бабы (жол коды 720) бойынша мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалары бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындауға арналған төлемдер мен қаржылық қызметтен шыққан басқа ақша қаражаты көрсетіледі.
"Қаржылық қызметтен түскен ақша қаражатының таза сомасы" бабы (жол коды 900) бойынша ақша түсімдері мен ақшалай төлемдердің арасындағы айырма көрсетіледі (700 жол алу 800 жол). Теріс айырмашылық жақшаларға алынып көрсетіледі (бұдан кейінгі есептерде шегеріледі).
"Бастапқы кезеңдегі ақша қаражаты" бабы (жол коды 920) бойынша республикалық бюджеттің ҚБШ-сынан берілген оның ішінде 2018 жылы 1 қаңтардағы қалдық көрсетіледі.";
44-тармақтың бірінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"44. "Таза активтердің/капиталдың өзгерістері туралы жылдық шоғырландырылған есеп" ЖШҚЕ-10-нысаны таза активтердің/капиталдың өзгеру себебі туралы ақпаратты ашады. Таза активтердің/капиталдың өзгерістері туралы жылдық шоғырландырылған есеп есепті кезеңдегі шоғырландырылған бухгалтерлік баланстың "Таза активтер/капитал" бөлімі баптарының бөлінісінде жасалады. ЖШҚЕ-10-нысанының 070, 080, 090, 100, 110 және 120 жолдары 2020 жылдан бастап ұқсас өткен есепті кезең деректерімен салыстырыла отырып толтырылады.";
45-тармақтың үшінші бөлігінің жетінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"қаржылық міндеттемелер мен мемлекеттік-жекешелік әріптестік шарттары бойынша және қаржылық міндеттемелер бойынша;";
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 және 11-қосымшалар осы бұйрыққа 1, 2, 3, 4, 5 6, 7, 8, 9, 10 және 11-қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Бухгалтерлік есеп, аудит және бағалау әдіснамасы департаменті (А.Т. Бектұрова) заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның қазақ және орыс тілдерінде Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде енгізу үшін "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберілуін;

По статье "Поступление денежных средств, всего" (код строки 700) показывается сумма строк 610 и 620.
По статье "Получение займов" (код строки 610) показывается сумма поступлений денежных средств на счета внешних займов администраторов бюджетных программ.
По статье "Прочие" (код строки 620) отражается сумма денежных средств по прочим поступлениям, не указанным в других статьях отчета.
По статье "Выбытие денежных средств, всего" (код строки 800) отражается сумма строк 710 и 720.
По статье "Погашение займов" (код строки 710) отражаются денежные выплаты в погашение займов.
По статье "Прочие" (код строки 720) показываются выплаты на выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства и прочие выбывшие денежные средства от финансовой деятельности.
По статье "Чистая сумма денежных средств от финансовой деятельности" (код строки 900) показывается разница между денежными поступлениями и денежными выплатами (строка 700 минус строка 800). Отрицательная разница показывается в скобках (при дальнейших расчетах вычитается).
По статье "Денежные средства на начало периода" (код строки 920) в том числе отражается остаток КСН республиканского бюджета на 1 января 2018 года.";
часть первую пункта 44 изложить в следующей редакции:
"44. Форма ГКФО-10 "Годовой консолидированный отчет об изменениях чистых активов/капитала" раскрывает информацию о причинах изменения чистых активов/капитала. Годовой консолидированный отчет об изменениях чистых активов/капитала составляется в разрезе статей раздела "Чистые активы/капитал" консолидированного бухгалтерского баланса за отчетный период. Строки 070, 080, 090, 100, 110 и 120 формы ГКФО-10 заполняются в сравнении с данными аналогичного прошлого отчетного периода, начиная с 2020 года.";
абзац седьмой части третьей пункта 45 изложить в следующей редакции:
"по финансовым обязательствам и обязательствам по договорам государственно-частного партнерства.";
приложения 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 и 11 изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 и 11 к настоящему приказу.
2. Департаменту методологии бухгалтерского учета, аудита и оценки Министерства финансов Республики Казахстан (Бектурова А.Т.) в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его копии на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;

3) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің ресми интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
4) осы бұйрықты мемлекеттік тіркегеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Заң қызметі департаментіне осы тармақтың 1), 2) және 3) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күнінен бастап қолданысқа енгізіледі және 2019 жылғы 1 қаңтардан бастап туындайтын құқықтық қатынастарға қолданылады.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің бірінші орынбасары –
Қазақстан Республикасының Қаржы министрі
Ә. Смайылов
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрлігінің
Статистика комитеті
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
бірінші орынбасары –
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрінің
2019 жылғы 6 наурыздағы
№ 186 бұйрығына
1-қосымша
Бюджеттік бағдарламалар
әкімшілері мен бюджетті атқару
жөніндегі жергілікті уәкілетті
органдардың
шоғырландырылған қаржылық
есептілікті жасау қағидаларына
1-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға
арналған нысан
Шоғырландырылған бухгалтерлік баланс
20__жылғы "___"________ есепті кезең
Индексі: ШҚЕ-1 нысаны
Кезеңділігі: жартыжылдық,
жылдық
Кім ұсынады:
Бюджеттік бағдарламалардың
әкімшілері___________________
Бюджетті атқару жөніндегі
жергілікті уәкілетті
орган________________
Қайда ұсынылады:
Жергілікті бюджетті атқару
жөніндегі тиісті уәкілетті
органға/ведомствоға
________________________
Ұсыну мерзімі:
республикалық бюджеттік
бағдарламалардың әкімшілері
және бюджетті атқару жөніндегі
облыстардың жергілікті
уәкілетті органдары үшін
ведомство;
жергілікті бюджеттік
бағдарламалардың әкімшілері
үшін жергілікті бюджетті атқару
жөніндегі жергілікті уәкілетті
органдар белгілейді.
Бюджеттің
түрі_________________
Өлшем бірлігі: мың теңге
АКТИВТЕР
Жол коды
Есепті кезеңнің басында
Есепті кезеңнің аяғында
1
2
3
4
І. Қысқа мерзімді активтер
Ақшалай қаражат және олардың баламалары

3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан.
4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства финансов Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, согласно подпунктам 1), 2) и 3) настоящего пункта.
3. Настоящий приказ вводится в действие со дня государственной регистрации и распространяется на правоотношения, возникшие с 1 января 2019 года.
Первый заместитель
Премьер-Министра
Республики Казахстан – Министр финансов
Республики Казахстан
А. Смаилов
"СОГЛАСОВАН"
Комитет по статистике
Министерства национальной экономики
Республики Казахстан
Приложение 1
к приказу Первого заместителя
Премьер-Министра
Республики Казахстан –
Министра финансов
Республики Казахстан
от 6 марта 2019 года № 186
Приложение 1
к Правилам составления
консолидированной финансовой
отчетности администраторами
бюджетных программ и
уполномоченными органами по
исполнению бюджета
Форма, предназначенная для
сбора административных данных
Консолидированный бухгалтерский баланс
отчетный период на "___" ________20__года
Индекс: форма КФО-1
Периодичность: полугодовая, годовая
Кем представляется:
администраторами бюджетных программ______________________________
уполномоченными органами по исполнению местного бюджета___________
Куда представляется:
соответствующему уполномоченному органу по исполнению местного бюджета/
ведомству____________________________
Срок представления:
для администраторов республиканских бюджетных программ и уполномоченных
органов по исполнению местного бюджета устанавливается ведомством;
для администраторов местных бюджетных программ устанавливается
уполномоченными органами по исполнению местного бюджета.
Вид бюджета: ____________________
Единица измерения: тысяч тенге
АКТИВЫ
Код строки
На начало отчетного периода
На конец отчетного периода
1
2
3
4
I. Краткосрочные активы
Денежные средства и их эквиваленты

620
Қатаң есептегі бланктер
630
Төлеуге қабілетсіз дебиторлардың есептен шығарылған берешегі
640
Қайтарылмаған материалдық құндылықтар үшін оқушылар мен студенттердің берешегі
650
Өтпелі спорттық жүлделер мен кубоктар
660
Жолдамалар
670
Әскери техниканың оқулық құралдары
680
Мәдени мұра активтері
690
Басшы немесе оның орнындағы адам ______ ______________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Бас бухгалтер немесе құрылымдық бөлімшеге басшылық ететін адам ______
____________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Мөр орны ____жылы "____" _______________
Ескертпе:
Осы бұйрықпен бекітілген Қағидалардың 22 және 23-тармағына сәйкес нысанды толтыруға байланысты түсіндірме.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
бірінші орынбасары –
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрінің
2019 жылғы 6 наурыздағы
№ 186 бұйрығына
2-қосымша
Бюджеттік бағдарламалар
әкімшілері мен бюджетті атқару
жөніндегі жергілікті уәкілетті
органдардың
шоғырландырылған қаржылық
есептілікті
жасау қағидаларына
2-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға
арналған нысан
Қаржылық қызмет нәтижелері туралы шоғырландырылған есеп
20__жылғы "___"________ есепті кезең
Индексі: ШҚЕ-2 нысаны
Кезеңділігі: жартыжылдық,
жылдық
Кім ұсынады:
Бюджеттік бағдарламалардың
әкімшілері___________________
Бюджетті атқару жөніндегі
жергілікті уәкілетті
орган________________
Қайда ұсынылады:
Жергілікті бюджетті атқару
жөніндегі тиісті уәкілетті
органға/ведомствоға
________________________
Ұсыну мерзімі:
республикалық бюджеттік
бағдарламалардың әкімшілері
және бюджетті атқару жөніндегі
облыстардың жергілікті
уәкілетті органдары үшін
ведомство;
жергілікті бюджеттік
бағдарламалардың әкімшілері
үшін жергілікті бюджетті атқару
жөніндегі жергілікті уәкілетті
органдар белгілейді.
Бюджеттің
түрі_________________
Өлшем бірлігі: мың теңге
Көрсеткіштер
Жол коды
Есепті кезең
Өткен кезең
1
2
3
4
Айырбас емес операциялардан алынатын кірістер, оның ішінде:

620
Бланки строгой отчетности
630
Списанная задолженность неплатежеспособных дебиторов
640
Задолженность учащихся и студентов за невозвращенные материальные ценности
650
Переходящие спортивные призы и кубки
660
Путевки
670
Учебные предметы военной техники
680
Активы культурного наследия
690
Руководитель или лицо, замещающее его
________________ _______________________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Главный бухгалтер или лицо, возглавляющее структурное подразделение
_______________ ________________________________________________________________
(подпись)                   (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Место печати "___" _______________ ____года
Примечание: заполнение формы осуществляется в соответствии с пояснениями, изложенными
в пунктах 22 и 23 настоящих Правил.
Приложение 2
к приказу Первого заместителя
Премьер-Министра
Республики Казахстан –
Министра финансов
Республики Казахстан
от 6 марта 2019 года № 186
Приложение 2
к Правилам составления
консолидированной финансовой
отчетности администраторами
бюджетных программ
уполномоченными органами
по исполнению бюджета
Форма, предназначенная для
сбора административных данных
Консолидированный отчет о результатах финансовой деятельности
отчетный период на "___" ________20__года
Индекс: форма КФО-2
Периодичность: полугодовая, годовая
Кем представляется:
администраторами бюджетных программ______________________________
уполномоченными органами по исполнению местного бюджета___________
Куда представляется:
соответствующему уполномоченному органу по исполнению местного бюджета/
ведомству____________________________
Срок представления:
для администраторов республиканских бюджетных программ и уполномоченных органов
по исполнению местного бюджета устанавливается ведомством;
для администраторов местных бюджетных программ устанавливается уполномоченными
органами по исполнению местного бюджета.
Вид бюджета: ____________________
Единица измерения: тысяч тенге
Показатели
Код строки
Отчетный период
Прошлый период
1
2
3
4
Доходы от необменных операций, в том числе:

150
Республикалық және жергілікті бюджеттердің ҚБШ бойынша шығыстар
151
Шығыстар, барлығы (110, 130, 140, 150, 151-жолдардың сомасы)
200
Үлестік қатысу тәсілі бойынша ескерілетін инвестициялар бойынша таза табыс немесе шығындар үлесі
210
Ұзақ мерзімді активтердің шығуы
220
Бағамдық айырма
230
Өзгелер
240
Есепті кезеңнің қаржылық нәтижесі (100 - жол алу 200 +/- 210, 220, 230, 240- жолдар)
300
Басшы немесе оның орнындағы адам ______ ______________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Бас бухгалтер немесе құрылымдық бөлімшеге басшылық ететін адам ______
____________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Мөр орны ____жылы "__" _______________
Ескертпе:
Осы бұйрықпен бекітілген Қағидалардың 24-тармағына сәйкес нысанды толтыруға байланысты түсіндірме.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
бірінші орынбасары –
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрінің
2019 жылғы 6 наурыздағы
№ 186 бұйрығына
3-қосымша
Бюджеттік бағдарламалар
әкімшілері мен бюджетті атқару
жөніндегі жергілікті уәкілетті
органдардың
шоғырландырылған қаржылық
есептілікті
жасау қағидаларына
3-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға
арналған нысан
Ақшаның қозғалысы туралы шоғырландырылған есеп (тікелей әдіс)
20__жылғы "___"_______ есепті кезең
Индексі: ШҚЕ-3 нысаны
Кезеңділігі: жартыжылдық,
жылдық
Кім ұсынады:
Бюджеттік бағдарламалардың
әкімшілері___________________
Бюджетті атқару жөніндегі
жергілікті уәкілетті
орган________________
Қайда ұсынылады:
Жергілікті бюджетті атқару
жөніндегі тиісті уәкілетті
органға/ведомствоға
________________________
Ұсыну мерзімі:
республикалық бюджеттік
бағдарламалардың әкімшілері
және бюджетті атқару жөніндегі
облыстардың жергілікті
уәкілетті органдары үшін
ведомство;
жергілікті бюджеттік
бағдарламалардың әкімшілері
үшін жергілікті бюджетті атқару
жөніндегі жергілікті уәкілетті
органдар белгілейді.
Бюджеттің
түрі_________________
Өлшем бірлігі: мың теңге
Көрсеткіштер
Жол коды
Есепті кезең
Өткен кезең
1
2
3
4
І. Операциялық қызметтен түскен ақша қаражатының қозғалысы

150
Расходы по КСН республиканского и местных бюджетов
151
Расходы, всего (сумма строк 110, 130, 137, 140, 150, 151)
200
Доля чистых прибылей или убытков по инвестициям, учитываемым по методу долевого участия
210
Выбытие долгосрочных активов
220
Курсовая разница
230
Прочие
240
Финансовый результат отчетного периода (строка 100 минус строка 200 +/-210, 220, 230, 240)
300
Руководитель или лицо, замещающее его
_________________ ______________________________________________________________
(подпись)                   (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Главный бухгалтер или лицо, возглавляющее структурное подразделение
________________ _______________________________________________________________
(подпись)                   (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Место печати "___" _______________ ____года
Примечание: заполнение формы осуществляется в соответствии с пояснениями,
изложенными в пункте 24 настоящих Правил.
Приложение 3
к приказу Первого заместителя
Премьер-Министра
Республики Казахстан –
Министра финансов
Республики Казахстан
от 6 марта 2019 года № 186
Приложение 3
к Правилам составления
консолидированной финансовой
отчетности администраторами
бюджетных программ и
уполномоченными органами по
исполнению бюджета
Форма, предназначенная для
сбора административных данных
Консолидированный отчет о движении денег (прямой метод)
отчетный период на "___" ________20__года
Индекс: форма КФО-3
Периодичность: полугодовая, годовая
Кем представляется:
администраторами бюджетных программ______________________________
уполномоченными органами по исполнению местного бюджета___________
Куда представляется:
соответствующему уполномоченному органу по исполнению местного бюджета/
ведомству____________________________
Срок представления:
для администраторов республиканских бюджетных программ и уполномоченных органов
по исполнению местного бюджета устанавливается ведомством;
для администраторов местных бюджетных программ устанавливается уполномоченными
органами по исполнению местного бюджета.
Вид бюджета: ____________________
Единица измерения: тысяч тенге
Показатели
Код строки
Отчетный период
Прошлый период
1
2
3
4
I. Движение денежных средств от операционной деятельности

1. Жалпы мәліметтер.
бағдарламалар әкімшілері/уәкілетті органдардың қағидасы: _______
ведомстволық бағынысты мекемелер саны _________________________
бюджеттік бағдарламалар әкімшілері саны _______________________
уәкілетті органдар саны _______________________________________
пайдаланатын нормативтік құқықтық актілер _____________________
2. Қаржылық есептілікке ашылған мәліметтер.
Қысқа мерзімді активтер

1. Общие сведения:
положение администраторов бюджетных программ/уполномоченных
органов: ___________________________________________________
количество подведомственных учреждений: ____________________
количество администраторов бюджетных программ: _____________
количество уполномоченных органов: _________________________
используемые нормативные правовые акты: ____________________
2. Раскрытия к финансовой отчетности.
Краткосрочные активы

620
Қатаң есептегі бланктер
630
Төлеуге қабілетсіз дебиторлардың есептен шығарылған берешегі
640
Қайтарылмаған материалдық құндылықтар үшін оқушылар мен студенттердің берешегі
650
Өтпелі спорттық жүлделері мен кубоктары
660
Жолдамалар
670
Әскери техниканың оқулық құралдары
680
Мәдени мұра активтері
690
*Ескертпе. 6-баған қайта ұйымдастырылу күніне берілген/қабылданған активтердің, міндеттемелер мен таза активтер/капиталдың сомаларын растау үшін толтырылады.
Берілді: Басшы немесе оның орнындағы адам ______
______________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Бас бухгалтер немесе құрылымдық бөлімшеге басшылық ететін адам ______
____________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Мөр орны ____жылы "____" ________
Қабылданды:
Басшы немесе оның орнындағы адам ______ ______________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Бас бухгалтер немесе құрылымдық бөлімшеге басшылық ететін адам ______
____________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Мөр орны ____жылы "____" ___________
Ескертпе:
Осы бұйрықпен бекітілген Қағидалардың 20-тармағына сәйкес нысанды толтыруға байланысты түсіндірме.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
бірінші орынбасары –
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрінің
2019 жылғы 6 наурыздағы
№ 186 бұйрығына
7-қосымша
Бюджеттік бағдарламалар
әкімшілері мен бюджетті атқару
жөніндегі жергілікті уәкілетті
органдардың
шоғырландырылған
қаржылық есептілікті жасау
қағидаларына
7-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысан
Жылдық шоғырландырылған бухгалтерлік баланс
есепті кезең 20___жылғы "___" ___________
Индексі: ЖШҚЕ-7 нысан
Кезеңділігі: жылдық
Кім ұсынады:
бюджетті атқару жөніндегі
жергілікті уәкілетті
органдар__________________
Қайда ұсынылады:
жергілікті бюджетті атқару
жөніндегі тиісті уәкілетті
органға/ведомствоға ұсынылады
____________________________
____________________________
Ұсыну мерзімі:
жергілікті бюджетті атқару
жөніндегі уәкілетті органдар
үшін бюджетті атқару жөніндегі
тиісті уәкілетті орган белгілеген
мерзімдерде ұсынады.
Бюджеттің
түрі:_________________
Өлшем бірлігі: мың теңге
АКТИВТЕР
Жол коды
Есепті кезеңнің басында
Есепті кезеңнің аяғында
1
2
3
4
І. Қысқа мерзімді активтер
Ақшалай қаражат және олардың баламалары

620
Бланки строгой отчетности
630
Списанная задолженность неплатежеспособных дебиторов
640
Задолженность учащихся и студентов за невозвращенные материальные ценности
650
Переходящие спортивные призы и кубки
660
Путевки
670
Учебные предметы военной техники
680
Активы культурного наследия
690
*Примечание. Графа 6 заполняется для подтверждения сумм переданных/принятых активов, обязательств и чистых активов/капитала на дату реорганизации.
Передано:
Руководитель или лицо, замещающее его
______________ _________________________________________________________________
(подпись)                   (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Главный бухгалтер или лицо, возглавляющее структурное подразделение
______________ _________________________________________________________________
(подпись)                   (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Место печати "___" _______________ ____года
Принято: Руководитель или лицо, замещающее его
______________ _________________________________________________________________
(подпись)                   (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Главный бухгалтер или лицо, возглавляющее структурное подразделение
______________ _________________________________________________________________
(подпись)                   (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Место печати "___" _______________ ____года
Примечание: заполнение формы осуществляется в соответствии с пояснениями, изложенными в пункте 20 настоящих Правил.
Приложение 7
к приказу Первого заместителя
Премьер-Министра
Республики Казахстан –
Министра финансов
Республики Казахстан
от 6 марта 2019 года № 186
Приложение 7
к Правилам составления
консолидированной финансовой
отчетности администраторами
бюджетных программ и
уполномоченными органами по
исполнению бюджета
Форма, предназначенная для
сбора административных данных
Годовой консолидированный бухгалтерский баланс
отчетный период на "___" ________20__года
Индекс: форма ГКФО-7
Периодичность: годовая
Кем представляется:
уполномоченными органами по исполнению местного бюджета ____________
Куда представляется:
соответствующему уполномоченному органу по исполнению местного
бюджета/ведомству__________________________________________________
Срок представления:
уполномоченными органами по исполнению местного бюджета представляются в сроки,
установленные соответствующим органом по исполнению местного бюджета
Вид бюджета: ________________
Единица измерения: тысяч тенге
АКТИВЫ
Код строки
На начало отчетного периода
На конец отчетного периода
1
2
3
4
I. Краткосрочные активы
Денежные средства и их эквиваленты

100
Өткен кезеңдегі қаржылық нәтиже
110
х
Өткен кезеңнің аяғындағы сальдо (090+/–100+/–110-жолдары)
120
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
бірінші орынбасары –
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрінің
2019 жылғы 6 наурыздағы
№ 186 бұйрығына
11-қосымша
Бюджеттік бағдарламалар
әкімшілері мен бюджетті атқару
жөніндегі жергілікті уәкілетті
органдардың
шоғырландырылған
қаржылық есептілікті жасау
қағидаларына
11-қосымша
Жылдық есептердің нысандары бойынша шоғырландырылған қаржылық есептіліктің негізгі көрсеткіштерінің келісу схемасы
р/н№
Нысандар ЖШҚЕ-7 – ЖШҚЕ-10
Нысандар ШҚЕ-1 – ШҚЕ-4
Шоғырландырылған қаржылық есептілік
Бөлім І. Қысқа мерзімді активтер
Бөлім І. Қысқа мерзімді активтер
1.
Ақшалай қаражат және олардың баламалары (010 жолы);
Ақшалай қаражат және олардың баламалары (1000 шоты, 010 жолы);
2.
Қысқа мерзімді қаржы инвестициялар (011 жолы);
Қысқа мерзімді қаржы инвестициялар (1100 шоты, 011 жолы);
3.
Қысқа мерзімді дебиторлық берешек (012 жолы);
Бюджеттік төлемдер бойынша қысқа мерзімді дебиторлық берешек (1210 шоты, 012 жолы);
Бюджетпен есеп айырысу бойынша қысқа мерзімді дебиторлық берешек (1220 шоты, 013 жолы);
Сатып алушылар мен тапсырыс берушілердің қысқа мерзімді дебиторлық берешегі (1230 шоты, 014 жолы);
Ведомстволық есеп айырысулар бойынша қысқа мерзімді дебиторлық берешек (1240 шоты, 015 жолы);
Қызметкерлердің және өзге де есеп беретін тұлғалардың қысқа мерзімді дебиторлық берешегі (1260 шоты, 017 жолы);
Жал бойынша қысқа мерзімді дебиторлық берешек (1270 шоты, 018 жолы);
Өзге қысқа мерзімді дебиторлық берешектер (1280 шоты, 019 жолы);
4.
Алынуға тиісті қысқа мерзімді сыйақылар (013 жолы);
Алынуға тиісті қысқа мерзімді сыйақылар (1250 шоты, 016 жолы);
5.
Қорлар (014 жолы);
Қорлар (1300 шоты, 020 жолы);
6.
Берілген қысқа мерзімді аванстар (015 жолы);
Берілген қысқа мерзімді аванстар (1410 шоты, 021 жолы);
7.
Салықтық және салықтық емес түсімдер бойынша бюджетпен есеп айырысу жөнінде қысқа мерзімді дебиторлық берешек (016 жолы);
Салықтық және салықтық емес түсімдер бойынша бюджетпен есеп айырысу жөнінде қысқа мерзімді дебиторлық берешек (1291шоты, 023 жолы);
8.
Қысқа мерзімді активтердің жиыны (017 жолы);
Қысқа мерзімді активтердің жиыны (1420 шоты, 022 жолы);
Бөлім ІІ. Ұзақ мерзімді активтер
Бөлім ІІ. Ұзақ мерзімді активтер
9.
Ұзақ мерзімді қаржылық инвестициялар (110 жолы);
Ұзақ мерзімді қаржылық инвестициялар (2100 шоты, 110 жолы);

100
Финансовый результат за прошлый период
110
х
Сальдо на конец прошлого периода (строки 090+/–100+/–110)
120
Приложение 11
к приказу Первого заместителя
Премьер-Министра
Республики Казахстан –
Министра финансов
Республики Казахстан
от 6 марта 2019 года № 186
Приложение 11
к Правилам составления
консолидированной финансовой
отчетности администраторами
бюджетных программ и
уполномоченными органами по
исполнению бюджета
Схема переноса основных показателей консолидированной финансовой отчетности по формам годового отчета
№ п/п
Формы ГКФО-7 – ГКФО-10
Формы КФО-1 – КФО-4
Консолидированный бухгалтерский баланс
Раздел I. Краткосрочные активы
Раздел I. Краткосрочные активы
1.
Денежные средства и их эквиваленты (строка 010);
Денежные средства и их эквиваленты (счет 1000, строка 010);
2.
Краткосрочные финансовые инвестиции строка 011);
Краткосрочные финансовые инвестиции (счет 1100, строка 011);
3.
Краткосрочная дебиторская задолженность (строка 012);
Краткосрочная дебиторская задолженность по бюджетным выплатам (счета 1210, строка 012);
Краткосрочная дебиторская задолженность по расчетам с бюджетом (счет 1220, строка 013);
Краткосрочная дебиторская задолженность покупателей и заказчиков (счет 1230, строка 014);
Краткосрочная дебиторская задолженность по ведомственным расчетам (счет 1240, строка 015);
Краткосрочная дебиторская задолженность работников и прочих подотчетных лиц (счет 1260 строка 017);
Краткосрочная дебиторская задолженность по аренде (счет 1270, строка 018);
Прочая краткосрочная дебиторская задолженность (счет 1280, строка 019);
4.
Краткосрочные вознаграждения к получению (строка 013);
Краткосрочные вознаграждения к получению (счет 1250, строка 016);
5.
Запасы (строка 014);
Запасы (счет 1300, строка 020);
6.
Краткосрочные авансы выданные (строка 015);
Краткосрочные авансы, выданные строка (счет 1410, строка 021);
7.
Краткосрочная дебиторская задолженность по расчетам с бюджетом по налоговым и неналоговым поступлениям (строка 016);
Краткосрочная дебиторская задолженность по расчетам с бюджетом по налоговым и неналоговым поступлениям (счет 1291, строка 023);
8.
Прочие краткосрочные активы (строка 017);
Прочие краткосрочные активы (счет 1420, строка 022);
Раздел II. Долгосрочные активы
Раздел II. Долгосрочные активы
9.
Долгосрочные финансовые инвестиции (строка 110);
Долгосрочные финансовые инвестиции (счет 2100, строка 110);

Үлестік қатысу әдісімен есепке алынатын ұзақ мерзімді қаржылық инвестициялар (2100 шоты, 119 жолы)
10.
Ұзақ мерзімді дебиторлық берешектер (111 жолы);
Сатып алушылар мен тапсырыс берушілердің ұзақ мерзімді дебиторлық берешегі (2210 шоты, 111 жолы);
Жал бойынша ұзақ мерзімді дебиторлық берешек (2220 шоты, 112 жолы);
Өзге ұзақ мерзімді дебиторлық берешектер (2230 шоты, 113 жолы);
11.
Негізгі құралдар (112 жолы);
Негізгі құралдар (2300 шоты, 114 жолы);
12.
Аяқталмаған құрылыс және күрделі салымдар (113 жолы);
Аяқталмаған құрылыс және күрделі салымдар (2400 шоты, 115 жолы);
13.
Инвестициялық жылжымайтын мүлік (114 жолы);
Инвестициялық жылжымайтын мүлік (2500 шоты, 116 жолы);
14.
Биологиялық активтер (115 жолы);
Биологиялық активтер (2600 шоты, 117 жолы);
15.
Материалдық емес активтер (116 жолы);

Долгосрочные финансовые инвестиции, учитываемые по методу долевого участия (счет 2100, строка 119);
10.
Долгосрочная дебиторская задолженность (строка 111);
Долгосрочная дебиторская задолженность покупателей и заказчиков (счет 2210, строка 111);
Долгосрочная дебиторская задолженность по аренде (счет 2220, строка 112);
Прочая долгосрочная дебиторская задолженность (счет 2230, строка 113);
11.
Основные средства (строка 112);
Основные средства (счет 2300, строка 114);
12.
Незавершенное строительство и капитальные вложения (строка 113);
Незавершенное строительство и капитальные вложения (счет 2400, строка 115);
13.
Инвестиционная недвижимость (строка 114);
Инвестиционная недвижимость (счет 2500, строка 116);
14.
Биологические активы (строка 115);
Биологические активы (счет 2600, строка 117);
15.
Нематериальные активы (строка 116);

Материалдық емес активтер (2700 шоты, 118 жолы);
16.
Өзге ұзақ мерзімді активтер (117 жолы);
Өзге ұзақ мерзімді активтер (2800 шоты, 120 жолы);
Бөлім ІІІ. Қысқа мерзімді міндеттемелер
Бөлім ІІІ. Қысқа мерзімді міндеттемелер
17.
Қысқа мерзімді қаржылық міндеттемелері (210 жолы);
Қысқа мерзімді қаржылық міндеттемелері (3000 шоты, 210 жолы);
18.
Қысқа мерзімді кредиторлық берешек (211жолы);
Бюджеттік төлемдер бойынша қысқа мерзімді кредиторлық берешек (3110 шоты, 211 жолы);
Бюджетке төленетін төлемдер бойынша қысқа мерзімді кредиторлық берешек (3120 шоты, 212 жолы);
Бюджетпен есеп айырысу бойынша қысқа мерзімді кредиторлық берешек (3130 шоты, 213 жолы);
Басқа да міндетті және ерікті төлемдер бойынша қысқа мерзімді кредиторлық берешек (3140, 3150 шоттары, 214 жолы);
Жеткізушілерге және мердігерлерге қысқа мерзімді кредиторлық берешек (3210 шоты, 215 жолы);
Ведомстволық есеп айырысулар бойынша қысқа мерзімді кредиторлық берешек (3220 шоты, 216 жолы);
Стипендианттарға қысқа мерзімді кредиторлық берешек (3230 шоты, 217 жолы);
Қызметкерлер мен басқа да есеп беретін тұлғалар алдындағы қысқа мерзімді кредиторлық берешек (3240 шоты, 218 жолы);
Төленуге тиісті қысқа мерзімді сыйақылар (3250 шоты, 219 жолы);
Жал бойынша қысқа мерзімді кредиторлық берешек (3260 шоты, 220 жолы);
Өзге қысқа мерзімді кредиторлық берешектер (3270 шоты, 221 жолы)
19.
Бюджетке түсетін салықтық және салықтық емес түсімдер бойынша қысқа мерзімді кредиторлық берешек (212 жолы);
Бюджетке түсетін салықтық және салықтық емес түсімдер бойынша қысқа мерзімді кредиторлық берешек (3280 шоты, 224 жолы);
20.
Өзге қысқа мерзімді міндеттемелері (213 жолы);
Қысқа мерзімді бағалау және кепілдік міндеттемелері (3300 шоты, 222 жолы);
Өзге қысқа мерзімді міндеттемелері (3400 шоты, 223 жолы);
Бөлім ІV. Ұзақ мерзімді міндеттемелер
Бөлім ІV. Ұзақ мерзімді міндеттемелер
21.
Ұзақ мерзімді қаржылық міндеттемелер (310 жолы);
Ұзақ мерзімді қаржылық міндеттемелер (4000 шоты, 310 жолы);
22.
Ұзақ мерзімді кредиторлық берешек (311 жолы);
Жеткізушілерге және мердігерлерге ұзақ мерзімді кредиторлық берешек (4110 шоты, 311 жолы);
Жал бойынша ұзақ мерзімді кредиторлық берешек (4120 шоты, 312 жолы);
Бюджет алдындағы ұзақ мерзімді кредиторлық берешек (4130 шоты, 313 жолы);
23.
Өзге ұзақ мерзімді міндеттемелері (312 жолы);
Ұзақ мерзімді бағалау және кепілдік міндеттемелері (4200 шоты, 314 жолы);
Өзге ұзақ мерзімді міндеттемелері (4300 шоты, 315 жолы);
Бөлім V. Таза активтер мен капитал
Бөлім V. Таза активтер мен капитал
24.
Резервтер (410 жолы);

Нематериальные активы (счет 2700, строка 118);
16.
Прочие долгосрочные активы (строка 117);
Прочие долгосрочные активы (счет 2800, строка 120);
Раздел III. Краткосрочные обязательства
Раздел III. Краткосрочные обязательства
17.
Краткосрочные финансовые обязательства (строка 210);
Краткосрочные финансовые обязательства (счет 3000, строка 210);
18.
Краткосрочная кредиторская задолженность (строка 211);
Краткосрочная кредиторская задолженность по бюджетным выплатам (счет 3110, строка 211);
Краткосрочная кредиторская задолженность по платежам в бюджет (счет 3120, строка 212);
Краткосрочная кредиторская задолженность по расчетам с бюджетом (счет 3130, строка 213);
Краткосрочная кредиторская задолженность по другим обязательным и добровольным платежам (счет 3140, 3150, строка 214);
Краткосрочная кредиторская задолженность поставщикам и подрядчикам (счет 3210, строка 215);
Краткосрочная кредиторская задолженность по ведомственным расчетам (счет 3220, строка 216);
Краткосрочная кредиторская задолженность стипендиатам (счет 3230, строка 217);
Краткосрочная кредиторская задолженность перед работниками и прочими подотчетными лицами (счет 3240, строка 218);
Краткосрочные вознаграждения к выплате (счет 3250, строка 219);
Краткосрочная кредиторская задолженность по аренде (счет 3260, строка 220);
Прочая краткосрочная кредиторская задолженность (счет 3270, строка 221)
19.
Краткосрочная кредиторская задолженность по налоговым и неналоговым поступлениям в бюджет (строка 212);
Краткосрочная кредиторская задолженность по налоговым и неналоговым поступлениям в бюджет (счет 3280, строка 224);
20.
Прочие краткосрочные обязательства (строка 213)
Краткосрочные оценочные и гарантийные обязательства (счет 3300, строка 222);
Прочие краткосрочные обязательства (счет 3400, строка 223);
Раздел 4 Долгосрочные обязательства
Раздел 4 Долгосрочные обязательства
21.
Долгосрочные финансовые обязательства (строка 310);
Долгосрочные финансовые обязательства (счет 4000, строка 310);
22.
Долгосрочная кредиторская задолженность (строка 311);
Долгосрочная кредиторская задолженность поставщикам и подрядчикам (счет 4110, строка 311);
Долгосрочная кредиторская задолженность по аренде (счет 4120, строка 312);
Долгосрочная кредиторская задолженность перед бюджетом (счет 4130, строка 313);
23.
Прочие долгосрочные обязательства (строка 312);
Долгосрочные оценочные и гарантийные обязательства (счет 4200, строка 314);
Прочие долгосрочные обязательства (счет 4300, строка 315);
Раздел 5 Чистые активы и капитал
Раздел 5 Чистые активы и капитал
24.
Резервы (строка 410);

Резервтер (5110 шоты, 411 жолы);
25.
Жинақталған қаржылық нәтиже (411 жолы;
Жинақталған қаржылық нәтиже (5200 шоты, 412 жолы;
Қаржылық қызмет нәтижелері туралы шоғырландырылған есеп
1.
Айырбас емес операциялардан алынатын кірістер (010 жолы), 011-014 жолдары сомасы;
Айырбас емес операциялардан алынатын кірістер (6000 шоты, 010 жолы);
2.
элиминдіріледі
Ағымдағы қызметті қаржыландыру (6010 шоты, 011 жолы);
Күрделі салымдарды қаржыландыру (6020 шоты, 012 жолы);
Қарыздар түсімдерінен түсетін кірістер (6070 шоты, 013 жолы);

Резервы счет 5110, строка 411;
25.
Накопленный финансовый результат (строка 411);
Накопленный финансовый результат (счет 5200, строка 412);
Консолидированный отчет о результатах финансовой деятельности
1.
Доходы от необменных операций (строка 010), сумма строк 011-014;
Доходы от необменных операций (счет 6000, строка 010);
2.
элиминируются
Финансирование текущей деятельности (счет 6010, строка 011);
Финансирование капитальных вложений (счет 6020, строка 012);
Доходы от поступления займов (счет 6070, строка 013);

Трансферттер бойынша кірістер (6030 шоты, 014 жолы);
Субсидиялар (6040 шоты, 016 жолы);
Өзгелер (6086, 019 жолы)
3.
Бюджетке салық түсімдерінен түсетін кірістер 011 жолы;
Бюджетке салық түсімдерінен түсетін кірістер (6081 шоты, 020 жолы 6082 шоты 021-1 жолы, 6082 шоты 020-2 жолы, 6085 шоты 020-3 жолы);
4.
Қайырымдылық көмектен алынатын кірістер (012 жолы);
Қайырымдылық көмектен алынатын кірістер (6050 шоты, 017 жолы);
5.
Гранттар (013 жолы);

Доходы по трансфертам (счет 6030, строка 014);
Субсидии (счет 6040, строка 016);
Прочие (счет 6086, строка 019);
3.
Доходы от поступлений в бюджет (строка 011);
Доходы от налоговых поступлений в бюджет (счет 6081, строка 020; счет 6082, строка 020-1; счет 6082, строка 020-2;
счет 6085, строка 020-3;
4.
Доходы от благотворительной помощи (строка 012);
Доходы от благотворительной помощи (счет 6050, строка 017);
5.
Гранты (строка 013);

Гранттар (6060 шоты, 018 жолы);
6.
Өзгелер (014 жолы);
Өзгелер (6083, 6084 шоты, 019 жолы);
7.
Айырбас операциялардан алынатын кірістер (020 жолы);
Айырбас операциялардан алынатын кірістер (6100 шоты, 021 жолы);
8.
Активтерді басқарудан алынатын кірістер (030 жолы);
Сыйақылар (6210 шоты, 031 жолы);
Активтерді басқарудан алынатын өзге де кірістер (6220 шоты, 032 жолы);
9.
Өзге кірістер (040 жолы);
Өзге кірістер (6330, 6350, 6360, 6370 және 6380 шоттары, 040 жолы);
Қарыздар түсімдерінен түсетін кірістер (6070 шоты, 013 жолы), элиминдірілгеннен кейін соманың қалдығы;
10.

Гранты (счет 6060, строка 018);
6.
Прочие (строка 014);
Прочие (счет 6083, 6084 строка 019);
7.
Доходы от обменных операций (строка 020);
Доходы от обменных операций (счет 6100, строка 021);
8.
Доходы от управления активами (строка 030);
Вознаграждения (счет 6210, строка 031);
Прочие доходы от управления активами (счет 6220, строка 032);
9.
Прочие доходы (строка 040);
Прочие доходы (счета 6330, 6350, 6360, 6370 и 6380 строка 040);
Доходы от поступления займов (счет 6070, строка 013), сумма остатка после элиминирования;
10.

Мемлекеттік мекеменің шығыстары (110 жолы), 111-115 сома жолы;
Мемлекеттік мекеменің шығыстары (7000 шоты, 110 жолы);
11.
Еңбекақы төлеу (111 жолы);
Еңбекақы төлеу (7010, 7030 шоттары, 111 жолы);
Салықтар мен бюджетке төленетін төлемдер (7040, шоттары, 113 жолы);
12.
Стипендиялар (112 жолы);
Стипендиялар (7020 шоты, 112 жолы);
13.
Қорлар бойынша шығыстар (113 жолы);
Қорлар бойынша шығыстар (7060 шоты, 114 жолы);
14.
Активтер амортизациясы (114 жолы);
Активтер амортизациясы (7110 шоты, 120 жолы);
15.
Өзге операциялық шығыстар (115 жолы);
Іссапарлық шығыстар (7070 шоты, 115 жолы);
Коммуналдық шығыстар (7080 шоты, 116 жолы);
Жалдау төлемдері (7130 шоты, 117 жолы);
Ұзақ мерзімді активтерді ұстау (7090 шоты, 118 жолы);
Байланыс қызметтері (7080 шоты, 119 жолы);
Активтердің құнсыздануы (7440 шоты, 121 жолы);
Өзге операциялық шығыстар (7050, 7120, 7140 шоттары, 122 жолы);
Міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруға арналған шығыстар (7150 шоты, 123 жолы);
16.
Бюджеттік төлемдер бойынша шығыстар (120 жолы), 121, 122-жолдар сомасы;
Бюджеттік төлемдер бойынша шығыстар (7200 шоты, 130 жолы);
17.
Зейнетақылар мен жәрдемақылар (121 жолы);
Зейнетақылар мен жәрдемақылар (7220 шоты, 131жолы);
18.
Субсидиялар, трансферттер (122 жолы);
Субсидиялар (7230 шоты, 132 жолы);
Нысаналы трансферттер (7210 шоты, 133 жолы);
Жалпы сипаттағы трансферттер (7240 шоты, 134 жолы);
Жеке тұлғаларға трансферттер (7210 шоты, 135 жолы);
Жергілікті өзін-өзі басқару органдарына трансферттер (7250 шоты, 136 жолы);
Өзге де трансферттер (7270 шоты,136-1 жолы);
19.
Активтерді басқару бойынша шығыстар (130 жолы);
Сыйақылар (7310 шоты, 141 жолы);
Активтерді басқару бойынша өзге шығыстар (7320, 7330 шоты, 142 жолы);
20.
Өзге шығыстар (140 жолы);
Өзге шығыстар (7450, 7460 шоттары, 150 жолы);
Бюджетке түсетін түсімдерді азайту жөніндегі шығыстар (7260 шоты, 137 жолы);
Республикалық және жергілікті бюджеттердің ҚБШ-лары бойынша шығыстар (7470 шоты, 151 жолы) элиминдірілгеннен кейін соманың қалдығы ;
21.
Элимендіріледі**
Республикалық және жергілікті бюджеттердің ҚБШ-лары бойынша шығыстар (7470 шоты, 151 жолы);
22.
Ұзақ мерзімді активтердің шығуы (210 жолы)
Ұзақ мерзімді активтердің шығуы (6320, 7420 шоттары, 220 жолы)
23.
Бағамдық айырма (220 жолы)
Бағамдық айырма (6340, 7430 шоттары, 230 жолы)
24.
Өзгелер (230 жолы)
Үлестік қатысу тәсілі бойынша ескерілетін инвестициялар бойынша таза табыс немесе шығындар үлесі (6220, 7320 шоттары, 210 жолы)
Өзгелер (6310, 6380, 7410, 7480 шоттары, 240 жолы)
Ақшаның қозғалысы туралы шоғырландырылған есеп (тікелей әдіс)
І. Операциялық қызметтен түскен ақша қаражатының қозғалысы
І. Операциялық қызметтен түскен ақша қаражатының қозғалысы
1.
элимендіріледі
Ағымдағы қызмет (011 жолы);
Күрделі салымдар (012 жолы);
Сыртқы қарыздар мен байланысты гранттар (013 жолы);
Трансферттер (014 жолы);
Субсидиялар (015 жолы);
Өзгелер (016 жолы);
2.
Бюджетке түсетін түсімдер (010 жолы);

Расходы государственных учреждений (строка 110), сумма строк 111-115;
Расходы государственного учреждения (счет 7000, строка 110);
11.
Оплата труда (строка 111);
Оплата труда (счета 7010, 7030, строка 111);
Налоги и платежи в бюджет (счета 7040, строка 113);
12.
Стипендии (строка 112);
Стипендии (счет 7020, строка 112);
13.
Расходы по запасам (строка 113);
Расходы по запасам (счет 7060, строка 114);
14.
Амортизация активов (строка 114);
Амортизация активов (счет 7110, строка 120);
15.
Прочие операционные расходы (строка 115);
Командировочные расходы (счет 7070, строка 115);
Коммунальные расходы (счет 7080, строка 116);
Арендные платежи (счет 7130, строка 117);
Содержание долгосрочных активов (счет 7090, строка 118);
Услуги связи (счет 7080, строка 119);
Обесценение активов (счет 7440, строка 121);
Прочие операционные расходы (счет 7050, 7120, 7140, строка 122);
Расходы на обязательное социальное медицинское страхование (счет 7150, строка 123);
16.
Расходы по бюджетным выплатам (строка 120), сумма строк 121,122;
Расходы по бюджетным выплатам (счет 7200, строка 130);
17.
Пенсии и пособия (строка 121);
Пенсии и пособия (счет 7220, строка 131);
18.
Субсидии, трансферты (строка 122);
Субсидии (счет 7230, строка 132);
Целевые трансферты (счет 7210, строка 133);
Трансферты общего характера (счет 7240, строка 134);
Трансферты физическим лицам (счет 7210, строка 135);
Трансферты органам местного самоуправления (счет 7250, строка 136); Прочие трансферты (счет 7270 строка 136-1);
19.
Расходы по управлению активами (строка 130);
Вознаграждения (счет 7310, строка 141);
Прочие расходы по управлению активами (счет 7320, 7330 строка 142);
20.
Прочие расходы (строка 140);
Прочие расходы (счета 7450, 7460, строка 150);
Расходы по уменьшению поступлений в бюджет (счет 7260, строка 137);
Расходы по КСН республиканского и местных бюджетов (счет 7470, строка 151), остаток после элиминирования;
21.
Элиминируются **
Расходы по КСН республиканского и местных бюджетов (счет 7470, строка 151);
22.
Выбытие долгосрочных активов (строка 210);
Выбытие долгосрочных активов (счета 6320, 7420, строка 220);
23.
Курсовая разница (строка 220);
Курсовая разница (счета 6340, 7430, строка 230);
24.
Прочие (строка 230);
Доля чистых прибылей или убытков по инвестициям, учитываемых по методу долевого участия (счета 6220, 7320, строка 210);
Прочие (счета 6310, 6380, 7410, 7480 строка 240);
Консолидированный отчет о движении денег (прямой метод)
I. Движение денежных средств от операционной деятельности
I. Движение денежных средств от операционной деятельности
1.
элиминируются
Текущей деятельности (строка 011);
Капитальных вложений (строка 012);
За счет внешних займов и связанных грантов (строка 013);
Трансферты (строка 014);
Субсидии (строка 015);
Прочие (строка 016);
2.
По поступлениям в бюджет (строка 010);

Бюджетке түсетін түсімдер (071, 071-1, 071-2, 071-3- жолдары);
3.
Байланысты гранттар (020 жолы);
Сыртқы қарыздар мен байланысты гранттар (017 жолы) сыртқы қарыздардан түсім сомасы Қарыздарды алу (610 жолы) жолына көшіріледі;
4.
Қайырымдылық көмектен түсетін ақша бойынша (030 жолы);
Қайырымдылық көмектен түсетін ақша бойынша (020 жолы);
5.
Тауарларды, жұмыстар мен қызметтерді сатудан (040 жолы);
Тауарларды, жұмыстар мен қызметтерді сатудан (030 жолы);
6.
Алынған сыйақылар (050 жолы);
Алынған сыйақылар (040 жолы);
7.
Уақытша орналастырылған ақша бойынша (060 жолы);
Уақытша орналастырылған ақша бойынша (050 жолы);
8.
Өзге түсімдер (070 жолы);
Өзге түсімдер (060 жолы);
9.
Жергілікті өзін-өзі басқару ақшасы бойынша (080 жолы);
Жергілікті өзін-өзі басқару ақшасы бойынша (070 жолы);
10.
Еңбекақы төлеу (110 жолы);
Еңбекақы төлеу (110 жолы);
11.
Зейнетақылар мен жәрдемақылар (120 жолы);
Зейнетақылар мен жәрдемақылар (120 жолы);
12.
Өнім берушілер мен мердігерлерге тауарлар мен көрсетілетін қызметтер үшін (130 жолы);
Өнім берушілер мен мердігерлерге тауарлар мен көрсетілетін қызметтер үшін (140 жолы);
Тауарлар мен қызметтер үшін берілген аванстар (150 жолы);
13.
Трансферттер, субсидиялар (140 жолы);
Трансферттер, субсидиялар (160 жолы);
14.
Сыйақылар төлеу (150 жолы);
Сыйақылар (170 жолы);
15.
Өзге төлемдер (160 жолы);
Салықтар мен бюджетке төленетін төлемдер (130 жолы);
Өзге төлемдер (190 жолы);
Республикалық және жергілікті бюджеттердің ҚБШ-ы бойынша шығыстар (191 жолы), элимендірілгеннен кейінгі қалдықтар; бюджетке түсімдерді қайтару Қайтарылған бюджет түсімдер (192);
16.
Элимендіріледі**
Жыл соңында міндеттемелер қабылдауға арналған жоспарлы тағайындауларды жабу (180 жолы);
Республикалық және жергілікті бюджеттердің ҚБШ-ы бойынша шығыстар (191 жолы);
ІІ. Инвестициялық қызметтен түскен ақша қаражатының қозғалысы
ІІ. Инвестициялық қызметтен түскен ақша қаражатының қозғалысы
17.
Ұзақ мерзімді активтерді сату (310 жолдары);
Ұзақ мерзімді активтерді сату (310 жолы);
18.
Бағалы қағаздар мен бақыланатын және басқа субъектілердің үлестерін сату (320 жолы);
Бағалы қағаздарды сату (330 жолы);
Бақыланатын және басқа субъектілердің үлестерін сату (320 жолы);
19.
Қарыздарды өтеу (330 жолы);
Қарыздарды өтеу (340 жолы);
20.
Өзгелер (340 жолы);
Өзгелер (350 жолы);
21.
Ұзақ мерзімді активтерді сатып алу (410 жолы);
Ұзақ мерзімді активтерді сатып алу (410 жолы);
22.
Бағалы қағаздар мен бақыланатын және басқа субъектілердің үлестерін сатып алу (420 жолы);
Бақыланатын және басқа субъектілердің үлестерін сатып алу (420 жолы);
Бағалы қағаздарды сатып алу (430 жолы);
23.
Квазимемлекеттік сектор субъектілерінің жарғылық капиталын қалыптастыру және толтыру (430 жолы);
Квазимемлекеттік сектор субъектілерінің жарғылық капиталын қалыптастыру және толтыру (440 жолы);
24.
Берілген қарыздар (440 жолы);
Берілген қарыздар (450 жолы);
25.
Өзгелер (450 жолы);
Өзгелер (460 жолы);
ІІІ. Қаржылық қызметтен түскен ақша қаражатының қозғалысы
ІІІ. Қаржылық қызметтен түскен ақша қаражатының қозғалысы
26.
Қарыздарды алу (610 жолы);
Қарыздарды алу (610 жолы);
27.
Өзгелер (620 жолы);
Өзгелер (620 жолы);
28.
Қарыздарды өтеу (710 жолы);
Қарыздарды өтеу (710 жолы);
29.
Өзгелер (720 жолы);
Өзгелер (720 жолы);
30.
Таза бағамдық айырма (911 жолы);
Таза бағамдық айырма (911 жолы);
31.
Кезеңнің басындағы ақша қаражаты (920 жолы);
Кезеңнің басындағы ақша қаражаты (920 жолы);
Таза активтердің/капиталдың өзгерістері туралы шоғырландырылған есеп
1.
Есепті кезеңнің басындағы сальдо (010 жолы);
Есепті кезеңнің басындағы сальдо (010 жолы);
2.
Есеп саясатындағы өзгерістер және қателерді түзету (020 жолы);
Есеп саясатындағы өзгерістер және қателерді түзету (020 жолы);
3.
Қайта есептелген сальдо (030 жолы);
Қайта есептелген сальдо (030 жолы);
4.
Есепті кезеңдегі таза активтердегі /капиталдағы өзгерістер (040 жолы);
Ұзақ мерзімді активтерді қайта бағалауға резервтердің ұлғаюы (041 жолы);
Ұзақ мерзімді активтерді қайта бағалауға резервтердің азаюы (042 жолы);
Қолданыстағы сатуға арналған қаржылық инвестицияларды қайта бағалауға резервтердің ұлғаюы (043 жолы);
Қолданыстағы сатуға арналған қаржылық инвестицияларды қайта бағалауға резервтердің азаюы (044 жолы);
Өзге резервтер (045 жолы);
Шетелдік қызметті қайта есептеу бойынша айырбас бағамдардың айырмалары (046 жолы);
Таза активтердің/капиталдың өзгерістері туралы есепте тікелей танылған қаржыландырулардың ұлғаюы (047 жолы);
Таза активтердің/капиталдың өзгерістері туралы есепте тікелей танылған қаржыландырулардың азаюы (048 жолы);
5.
Есепті кезеңдегі қаржылық нәтиже (050 жолы);
Есепті кезеңдегі қаржылық нәтиже (050 жолы);
6.
Өткен кезеңнің басындағы сальдо (070 жолы);
Өткен кезеңнің басындағы сальдо (070 жолы);
7.
Есеп саясатындағы өзгерістер және қателерді түзету (080 жолы);
Есеп саясатындағы өзгерістер және қателерді түзету (080 жолы);
8.
Қайта есептелген сальдо (070 +/- 080 жолдары)
Қайта есептелген сальдо (070 +/- 080 жолдары)
9.
Өткен кезеңдегі таза активтердегі /капиталдағы өзгерістер (100 жолы);
Ұзақ мерзімді активтерді қайта бағалауға резервтердің ұлғаюы (101 жолы);
Ұзақ мерзімді активтерді қайта бағалауға резервтердің азаюы (102 жолы);
Қолданыстағы сатуға арналған қаржылық инвестицияларды қайта бағалауға резервтердің ұлғаюы (103 жолы);
Қолданыстағы сатуға арналған қаржылық инвестицияларды қайта бағалауға резервтердің азаюы (104 жолы);
Өзге резервтер (105 жолы);
Шетелдік қызметті қайта есептеу бойынша айырбас бағамдардың айырмалары (106 жолы);
Таза активтердің/капиталдың өзгерістері туралы есепте тікелей танылған қаржыландырудың ұлғаюы (107 жолы);
Таза активтердің/капиталдың өзгерістері туралы есепте тікелей танылған қаржыландырудың азаюы (108 жолы);
10.
Өткен кезеңдегі қаржылық нәтиже (110 жолы);
Өткен кезеңдегі қаржылық нәтиже (110 жолы);
11.
Өткен кезеңнің аяғындағы сальдо (120 жолы);
Өткен кезеңнің аяғындағы сальдо (120 жолы);
12.
Жинақталға қаржылық нәтиже (4-баған);
Жинақталға қаржылық нәтиже (5-баған);
Ескертпе:
** республикалық бюджеттік бағдарламалар әкімшілері шоғырландырылған қаржылық есептілікке кірмейтін шығыстар бойынша элимендірмейді.

По поступлениям в бюджет (строка 071, 071-1, 071-2, 071-3);
3.
Связанные гранты (строка 020);
За счет внешних займов и связанных грантов (строка 017), сумма поступлений по внешним займам переносится на строку "Получение займов" (строка 610);
4
По деньгам от благотворительной помощи (строка 030);
По деньгам от благотворительной помощи (строка 020);
5.
От реализации товаров, работ и услуг (строка 040);
От реализации товаров, работ и услуг (строка 030);
6.
Полученные вознаграждения (строка 050);
Полученные вознаграждения (строка 040);
7.
По деньгам временного размещения (строка 060);
По деньгам временного размещения (строка 050);
8.
Прочие поступления (строка 070);
Прочие поступления (строка 060);
9.
По деньгам местного самоуправления (строка 080);
По деньгам местного самоуправления (строка 070);
10.
Оплата труда (строки 110);
Оплата труда (строка 110);
11.
Пенсии и пособия (строка 120);
Пенсии и пособия (строка 120);
12.
Поставщикам и подрядчикам за товары и услуги (строка 130);
Поставщикам и подрядчикам за товары и услуги (строка 140);
Авансы, выданные за товары и услуги (строка 150);
13.
Трансферты, субсидии (строка 140);
Трансферты, субсидии (строка 160);
14.
Выплата вознаграждений (строка 150);
Вознаграждения (строка 170);
15.
Прочие платежи (строка 160);
Налоги и платежи в бюджет (строка 130);
Прочие платежи (строка 190);
Расходы по КСН республиканского и местных бюджетов (строка 191), остаток после элиминирования;
Возврат поступлений бюджета (192);
16.
Элиминируются **
Закрытие плановых назначений на принятие обязательств в конце года (строка 180);
Расходы по КСН республиканского и местных бюджетов (строка 191);
II. Движение денежных средств от инвестиционной деятельности
II. Движение денежных средств от инвестиционной деятельности
17.
Реализация долгосрочных активов (строка 310);
Реализация долгосрочных активов (строка 310);
18.
Реализация ценных бумаг и доли, контролируемых и других субъектов (строка 320);
Реализация ценных бумаг (строка 330); Реализация доли контролируемых и других субъектов (строка 320);
19.
Погашение займов (строка 330);
Погашение займов (строка 340);
20.
Прочие (строка 340);
Прочие (строка 350);
21.
Приобретение долгосрочных активов (строка 410);
Приобретение долгосрочных активов (строка 410);
22.
Приобретение ценных бумаг и доли, контролируемых и других субъектов (строка 420);
Приобретение доли контролируемых и других субъектов (строка 420);
Приобретение ценных бумаг (строка 430);
23.
Формирование и пополнение уставного капитала субъектов квазигосударственного сектора (строка 430);
Формирование и пополнение уставного капитала субъектов квазигосударственного сектора (строка 440);
24.
Выданные займы (строка 440);
Выданные займы (строка 450);
25.
Прочие (строка 450);
Прочие (строка 460);
III. Движение денежных средств от финансовой деятельности
III. Движение денежных средств от финансовой деятельности
26.
Получение займов (строка 610);
Получение займов (строка 610);
27.
Прочие (строка 620);
Прочие (строка 620);
28.
Погашение займов (строка 710);
Погашение займов (строка 710);
29.
Прочие (строка 720);
Прочие (строка 720);
30.
Чистая курсовая разница (строка 911)
Чистая курсовая разница (строка 911)
31.
Денежные средства на начало периода (строка 920)
Денежные средства на начало периода (строка 920)
Консолидированный отчет об изменениях чистых активов/капитала
1.
Сальдо на начало отчетного периода (строка 010);
Сальдо на начало отчетного периода (строка 010);
2.
Изменения в учетной политике и корректировка ошибок (строка 020);
Изменения в учетной политике и корректировка ошибок (строка 020);
3.
Пересчитанное сальдо (строка 030);
Пересчитанное сальдо (строка 030);
4.
Изменения в чистых активах/капитале за отчетный период (строка 040);
Увеличение резервов на переоценку долгосрочных активов (строка 041);
Уменьшение резервов на переоценку долгосрочных активов (строка 042);
Увеличение резервов на переоценку финансовых инвестиций, имеющихся в наличии для продажи (строка 043);
Уменьшение резервов на переоценку финансовых инвестиций, имеющихся в наличии для продажи (строка 044);
Прочие резервы (строка 045);
Разницы обменных курсов по пересчету зарубежной деятельности (строка 046);
Увеличение финансирования, признанное напрямую в Отчете об изменениях чистых активов/капитала (строка 047);
Уменьшение финансирования, признанное напрямую в Отчет об изменениях чистых активов/капитала (строка 048);
5.
Финансовый результат за отчетный период (строка 050);
Финансовый результат за отчетный период (строка 050);
6.
Сальдо на начало прошлого периода (строка 070);
Сальдо на начало прошлого периода (строка 070);
7.
Изменения в учетной политике и корректировка ошибок (строка 080);
Изменения в учетной политике и корректировка ошибок (строка 080);
8.
Пересчитанное сальдо (строки 070 +/- 080) (строка 090);
Пересчитанное сальдо (строки 070 +/- 080) (строка 090);
9.
Изменения в чистых активах/капитале за прошлый период (строка 100);
Увеличение резервов на переоценку долгосрочных активов (строка 101);
Уменьшение резервов на переоценку долгосрочных активов (строка 102);
Увеличение резервов на переоценку финансовых инвестиций, имеющихся в наличии для продажи (строка 103);
Уменьшение резервов на переоценку финансовых инвестиций, имеющихся в наличии для продажи (строка 104);
Прочие резервы (строка 105);
Разницы обменных курсов по пересчету зарубежной деятельности (строка 106);
Увеличение финансирования, признанное напрямую в Отчете об изменениях чистых активов/капитала (строка 107);
Уменьшение финансирования, признанное напрямую в Отчете об изменениях чистых активов/капитала (строка 108);
10.
Финансовый результат за прошлый период (строка 110);
Финансовый результат за прошлый период (строка 110);
11.
Сальдо на конец прошлого периода (строка 120)
Сальдо на конец прошлого периода (строка 120)
12.
Накопленный финансовый результат (графа 4)
Накопленный финансовый результат (графа 5);
Примечание:
**не элиминируется по расходам администраторов республиканских бюджетных программ, не включенных в консолидированную финансовую отчетность.