Импорты қосылған құн салығынан босатылатын тауарлардың тізбесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, қорғаныс және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 2019 жылғы 18 наурыздағы № 10/НҚ бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2019 жылғы 26 наурызда № 18413 болып тіркелді.
РҚАО-ның ескертпесі!
Осы бұйрық 01.01.2029 дейін қолданыста болады
"Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы (Салық кодексі)" 2017 жылғы 25 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Кодексінің 399-бабы 1-тармағының 17) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Импорты қосылған құн салығынан босатылатын тауарлардың тізбесі бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Цифрлық даму, қорғаныс және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігінің Ақпараттық-коммуникациялық технологиялар саласындағы мемлекеттік саясат департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде оны ресми жариялау және Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;
3) осы бұйрық ресми жариялағаннан кейін оны Қазақстан Республикасы Цифрлық даму, қорғаныс және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
4) осы бұйрық мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1), 2) және 3) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Цифрлық даму, қорғаныс және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігінің Заң департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасы Цифрлық даму, қорғаныс және аэроғарыш өнеркәсібінің вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі және 2029 жылғы 1 қаңтарға дейін қолданыста болады.
Қазақстан Республикасының
Цифрлық даму, қорғаныс және
аэроғарыш өнеркәсібі министрі
А. Жұмағалиев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрлігі
Қазақстан Республикасы
Цифрлық даму, қорғаныс және
аэроғарыш өнеркәсібі
министрінің
2019 жылғы 18 наурыздағы
№ 10/НҚ бұйрығымен
бекітілген
Импорты қосылған құн салығынан босатылатын тауарлардың тізбесі

Об утверждении перечня товаров, импорт которых освобождается от налога на добавленную стоимость
Приказ Министра цифрового развития, оборонной и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан от 18 марта 2019 года № 10/НҚ. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 26 марта 2019 года № 18413.
В соответствии с подпунктом 17) пункта 1 статьи 399 Кодекса Республики Казахстан от 25 декабря 2017 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет (Налоговый кодекс)" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемый Перечень товаров, импорт которых освобождается от налога на добавленную стоимость.
2. Департаменту государственной политики в области информационно-коммуникационных технологий Министерства цифрового развития, оборонной и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан в установленном законодательном порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства цифрового развития, оборонной и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан после его официального опубликования;
4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Юридический департамент Министерства цифрового развития, оборонной и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, согласно подпунктам 1), 2) и 3) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра цифрового развития, оборонной и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования и действует до 1 января 2029 года.
Министр цифрового развития,
оборонной и аэрокосмической промышленности
Республики Казахстан
А. Жумагалиев
"СОГЛАСОВАН"
Министерство финансов
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство
национальной экономики
Республики Казахстан
Утвержден
приказом Министра цифрового
развития, оборонной и
аэрокосмической промышленности
Республики Казахстан
от 18 марта 2019 года № 10/НҚ
Перечень товаров, импорт которых освобождается от налога на добавленную стоимость

Ескерту. Тізбеге өзгеріс енгізілді - ҚР Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 23.01.2023 № 23/НҚ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Тауардың атауы
Сыртқы экономикалық қызметінің тауар номенклатурасы
(СЭҚ ТН коды)
1.
Баспа машиналарының өзге де электрондық модульдері
8443991000
2.
Кем дегенде деректерді өңдеу орталық блогынан, пернетақта мен дисплейден тұратын, салмағы 10 килограмм аспайтын портативті есептеуіш машиналар
8471300000
3.
Бір корпуста кем дегенде деректерді өңдеудің орталық блогы және біріктірілген немесе біріктірілмеген енгізу және шығару құрылғысы бар өзге де есептеу машиналары
8471410000
4.
Жүйелер түрінде жеткізілетін өзге де есептеу машиналары
8471490000
5.
8471 41 немесе 8471 49 субпозициясында сипатталғандардан басқа, бір корпуста мына құрылғылардың біреуі немесе екеуі бар немесе жоқ деректерді өңдеу блоктары: есте сақтау құрылғылары, енгізу құрылғылары, шығару құрылғылары
8471500000
6.
Бір корпуста есте сақтау құрылғылары бар немесе жоқ өзге де енгізу немесе шығару құрылғылары
8471607000
7.
Орталық есте сақтау құрылғылары
8471702000
8.
Магнитооптикалықтарды қоса алғанда, оптикалық дискілерде есте сақтау құрылғылары
8471703000
9.
Қатты магнитті дискілерде есте сақтау құрылғылары
8471705000
10.
Дискідегі өзге де есте сақтау құрылғылары
8471707000
11.
Магниттік таспадағы есте сақтау құрылғылары
8471708000
12.
Өзге есте сақтау құрылғылары
8471709800
13.
Есептеу машиналарының құрылғылары, өзгелер
8471800000
14.
Есептеуіш машиналар және олардың блоктары; магниттік немесе оптикалық есептеуіш құрылғылар, деректерді кодталған нысандағы ақпарат тасығыштарға тасымалдауға арналған машиналар және осындай ақпаратты өңдеуге арналған, басқа жерде аталмаған немесе енгізілмеген машиналар
8471900000
15.
Есептеуіш машиналар мен олардың блоктарына аудиодабылдарды өңдеуге мүмкіндік беретін аппаратура (дыбыстық карталар); есептеуіш машиналар мен олардың блоктарын жаңғыртуға арналған, бөлшек саудаға арналған, кем дегенде дауыс зорайтқыштардан және/немесе микрофоннан және есептеу машинасына және оның блоктарына аудиодабылдарды өңдеуге мүмкіндік беретін электрондық модульден (дыбыстық карталар) тұратын жиынтықтар
8473302002
16.
8469-8472 екі немесе одан да көп тауар позицияларына кіретін машиналарға тең дәрежеде арналған электрондық модульдер
8473502000
17.
Жартылай өткізгіш құралдарды немесе электрондық интегралды схемаларды шығаруға арналған, ультрадыбыстық процестерді пайдалана отырып жұмыс істейтін станоктар
8486201000
18.
Жартылай өткізгіш құралдар өндірісінде пайдаланылатын лазерден басқа, жарық немесе фотонды сәулелену процестерін пайдалана отырып жұмыс істейтін өзге де машиналар мен аппаратура

Сноска. Перечень с изменением, внесенным приказом Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности РК от 23.01.2023 № 23/НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Наименование товара
Товарная номенклатура внешнеэкономической деятельности (код ТН ВЭД)
1.
Прочие электронные модули печатных машин
8443991000
2.
Машины вычислительные портативные массой не более 10 килограмм, состоящие, по крайней мере, из центрального блока обработки данных, клавиатуры и дисплея
8471300000
3.
Машины вычислительные прочие, содержащие в одном корпусе, по крайней мере, центральный блок обработки данных и устройство ввода и вывода, объединенные или нет
8471410000
4.
Машины вычислительные прочие, поставляемые в виде систем
8471490000
5.
Блоки обработки данных, отличные от описанных в субпозиции 8471 41 или 8471 49, содержащие или не содержащие в одном корпусе одно или два из следующих устройств: запоминающие устройства, устройства ввода, устройства вывода
8471500000
6.
Прочие устройства ввода или вывода, содержащие или не содержащие в одном корпусе запоминающие устройства
8471607000
7.
Центральные запоминающие устройства
8471702000
8.
Устройства, запоминающие на дисках оптические, включая магнитооптические
8471703000
9.
Устройства, запоминающие на жестких магнитных дисках
8471705000
10.
Прочие устройства запоминающие на дисках
8471707000
11.
Запоминающие устройства на магнитных лентах
8471708000
12.
Прочие запоминающие устройства
8471709800
13.
Устройства вычислительных машин, прочие
8471800000
14.
Вычислительные машины и их блоки; магнитные или оптические считывающие устройства, машины для переноса данных на носители информации в кодированной форме и машины для обработки подобной информации, в другом месте не поименованные или не включенные
8471900000
15.
Аппаратура, позволяющая вычислительным машинам и их блокам обрабатывать аудиосигналы (звуковые карты); наборы для модернизации вычислительных машин и их блоков, предназначенные для розничной продажи, состоящие как минимум из громкоговорителей и/или микрофона и электронного модуля, позволяющего вычислительной машине и ее блокам обрабатывать аудиосигналы (звуковые карты)
8473302002
16.
Электронные модули, в равной степени, предназначенные для машин, входящих в две или более товарные позиции 8469 - 8472
8473502000
17.
Станки, работающие с использованием ультразвуковых процессов, для производства полупроводниковых приборов или электронных интегральных схем
8486201000
18.
Прочие машины и аппаратура, работающие с использованием процессов светового или фотонного излучения, кроме лазерного, используемые в производстве полупроводниковых приборов

8486209001
19.
Жартылай өткізгіш материалдардағы суретті құрғақ өңдеуге арналған, жартылай өткізгіш аспаптарды немесе электрондық интегралды схемаларды шығаруға арналған өзге де машиналар мен аппаратура
8486209002
20.
Жартылай өткізгіш құралдарды немесе электрондық интегралды схемаларды шығаруға арналған фоторезисті жоюға немесе жартылай өткізгіш пластиналарды тазалауға арналған қондырғылар
8486209003
21.
Жартылай өткізгіш аспаптар өндірісінде пайдаланылатын ию, жиекті ию, дұрыс (престерді қоса алғанда) машиналар
8486209004
22.
Сенсибилизацияланған жартылай өткізгіш материалдарға маска суретін кескіндеуге немесе түсіруге арналған аппаратура
8486209005
23.
Жартылай өткізгіш құралдарды немесе электрондық интегралды схемаларды шығаруға арналған өзге де машиналар мен аппаратура
8486209009
24.
Төмен температуралы дәнекерлеуге арналған дәнекерлеуіштер мен дәнекерлеуші пистолеттер
8515110000
25.
Радионавигациялық аппаратура: радионавигациялық қабылдағыштар
8526912000
26.
Радионавигациялық аппаратура: өзгелері
8526918000
27.
Өзге де қашықтықтан басқару радиоаппаратурасы
8526920008
28.
Тек қана немесе негізінен 8471 тауар позициясының есептеу жүйелерінде пайдаланылатын өзге де мониторлар
8528521000
29.
Өзге де мониторлар: түрлі-түсті
8528599009
30.
Тек қана немесе негізінен 8471 тауар позициясының есептеу жүйелерінде пайдаланылатын проекторлар
8528621000
31.
8471 тауар позициясының есептеу машиналарымен пайдалану үшін тікелей қосылатын және әзірленген проекторлар, өзгелері: жалпақ дисплей панелінің (мысалы, сұйық кристалдардағы құрылғылар) көмегімен жұмыс істейтін, есептеу машинасынан алынған цифрлық ақпаратты көрсете алатын
8528623000
32.
Өзге де түрлі-түсті, айқындығы 2048 х 1080 пиксель цифрлық проекторлар және 8471 тауар позициясының есептеу машиналарымен тікелей қосылатын және олармен бірге пайдалану үшін әзірленген проекторлар
8528629001
33.
Құрамына бейнедисплей немесе экран қосылмайтын телевизиялық байланысқа арналған қабылдау аппаратурасы: бейнетюнерлер, есептеуіш машиналарға кірістіруге арналған электрондық модульдер
8528711100
34.
Интернетке қол жеткізу үшін модемді қамтитын және интерактивті ақпараттық алмасу функциясы бар, телевизия сигналдарын (коммуникациялық функциясы бар телевизиялық қабылдағыштар) қабылдауға қабілетті, өз құрамына бейнедисплей немесе экранды қосуға арналмаған бейнетюнерлер, микропроцессор негізіндегі аспаптары бар аппараттар
8528711500
35.
Интернетке қол жеткізуге арналған модемді қамтитын және интерактивті ақпараттық алмасу функциясы бар, телевизия сигналдарын (коммуникациялық функциясы бар телевизиялық қабылдағыштар) қабылдауға қабілетті, өз құрамына бейнедисплей немесе экран енгізуге арналмаған модемді қамтитын микропроцессор негізіндегі құралдар мен өзге де аппараттар

8486209001
19.
Прочие машины и аппаратура для сухого травления рисунка на полупроводниковых материалах, для производства полупроводниковых приборов или электронных интегральных схем
8486209002
20.
Установки для удаления фоторезистора или очистки полупроводниковых пластин, для производства полупроводниковых приборов или электронных интегральных схем
8486209003
21.
Машины гибочные, кромкогибочные, правильные (включая прессы), используемые в производстве полупроводниковых приборов
8486209004
22.
Аппаратура для проецирования или нанесения рисунка маски на сенсибилизированные полупроводниковые материалы
8486209005
23.
Прочие машины и аппаратура для производства полупроводниковых приборов или электронных интегральных схем
8486209009
24.
Паяльники и пистолеты, паяльные для низкотемпературной пайки
8515110000
25.
Аппаратура радионавигационная: приемники радионавигационные
8526912000
26.
Аппаратура радионавигационная: прочая
8526918000
27.
Прочая радиоаппаратура дистанционного управления
8526920008
28.
Мониторы прочие, используемые исключительно или главным образом в вычислительных системах товарной позиции 8471
8528521000
29.
Мониторы прочие: цветные
8528599009
30.
Проекторы, используемые исключительно или главным образом в вычислительных системах товарной позиции 8471
8528621000
31.
Проекторы, подключаемые непосредственно и разработанные для использования с вычислительными машинами товарной позиции 8471, прочие: работающие с помощью плоской дисплейной панели (например, устройства на жидких кристаллах), способной отображать цифровую информацию, полученную от вычислительной машины
8528623000
32.
Прочие цветные, цифровые проекторы с выходным разрешением 2048х1080 пикселей и более проекторы, подключаемые непосредственно и разработанные для использования с вычислительными машинами товарной позиции 8471
8528629001
33.
Аппаратура приемная для телевизионной связи, не предназначенная для включения в свой состав видеодисплея или экран; видеотюнеры: электронные модули для встраивания в вычислительные машины
8528711100
34.
Видеотюнеры, аппараты с приборами на основе микропроцессора, содержащие модем для получения доступа в интернет и имеющие функцию интерактивного информационного обмена, способные принимать телевизионные сигналы (телевизионные приемники с коммуникационной функцией), не предназначенная для включения в свой состав видеодисплея или экрана
8528711500
35.
Прочие аппараты с приборами на основе микропроцессора, содержащие модем для получения доступа в интернет и имеющие функцию интерактивного информационного обмена, способные принимать телевизионные сигналы (телевизионные приемники с коммуникационной функцией), не предназначенные для включения в свой состав видеодисплея или экрана

8528719100
36.
Телевизиялық байланысқа арналған қабылдау аппаратурасы: сұйық кристалды дисплейлер технологиясы бойынша орындалған экраны бар өзге де түрлі-түсті суреттер
8528724000
37.
Телевизия байланысына арналған қабылдау аппаратурасы: плазмалық панельдер технологиясы бойынша орындалған экраны бар өзге де түрлі-түсті бейнелер
8528726000
38.
Тек қана немесе негізінен 8525 - 8528 тауар позицияларының аппаратураларына арналған өзге де бөліктер: (85285 тауар позициясының аппаратураларына арналған (экрандар) өзгеде плазмалық модульдер
8529909201
39.
Тек қана немесе негізінен 8525 - 8528 тауар позицияларының аппаратураларына арналған өзге де бөліктер: сұйық кристалды модульдер (8528 5 тауар позициясының аппаратураларына арналған (экрандар)
8529909202
40.
Электрондық интегралды схемалар: 32 нанометрден аспайтын технологиялық процесс бойынша өндірілген микропроцессорлар: осы топқа арналған 8б (ІІІ) ескертуде аталған есте сақтау құрылғыларымен, түрлендіргіштермен, логикалық схемалармен, күшейткіштермен, синхрондаушылармен немесе басқа да схемалармен біріктірілген немесе біріктірілмеген тауарлар
8542311001
41.
Аудармашының немесе сөздіктің функциялары бар электр машиналары: осы топтың басқа жерінде аталмаған немесе енгізілмеген жеке функциялары бар электр машиналары мен аппаратура
8543701000
42.
Осы топтың басқа жерінде аталмаған немесе енгізілмеген өзге де электрондық өлшеу немесе бақылау құралдары, құрылғылары мен машиналары

8528719100
36.
Аппаратура приемная для телевизионной связи: прочая, цветного изображения, с экраном, выполненным по технологии жидкокристаллических дисплеев
8528724000
37.
Аппаратура приемная для телевизионной связи: прочая, цветного изображения, с экраном, выполненным по технологии плазменных панелей
8528726000
38.
Части, предназначенные исключительно или в основном для аппаратуры товарных позиций 8525 – 8528 прочие: плазменные модули (экраны) для аппаратуры товарной позиции 8528 5)
8529909201
39.
Части, предназначенные исключительно или в основном для аппаратуры товарных позиций 8525 – 8528 прочие: жидкокристаллические модули (экраны) для аппаратуры товарной позиции 8528 5)
8529909202
40.
Схемы электронные интегральные: микропроцессоры, произведенные по технологическому процессу не более 32 нанометров: товары, поименованные в примечании 8б (iii) к данной группе, объединенные или не объединенные с запоминающими устройствами, преобразователями, логическими схемами, усилителями, синхронизаторами или другими схемами
8542311001
41.
Электрические машины с функциями переводчика или словаря: машины электрические и аппаратура, имеющие индивидуальные функции, в другом месте данной группы не поименованные или не включенные
8543701000
42.
Прочие электронные измерительные или контрольные приборы, устройства и машины, в другом месте данной группы не поименованные или не включенные

9031803800
Ескерту:
1. Қосылған құн салығынан босату мақсаты үшiн тауарлар Еуразиялық экономикалық одақтың сыртқы экономикалық қызметі тауар номенклатурасы кодтарымен ғана айқындалады. Тауарлардың атаулары пайдалануға ыңғайлы болу үшiн келтiрiлген.
2. 2022 жылғы 10 мамырға дейін "Астана Хаб" халықаралық технологиялық паркінің қатысушылары болып табылатын салық төлеушілердің цифрлық майнинг бойынша қызметті жүзеге асыратын тұлғаларға инфрақұрылым ұсынатын деректерді өңдеу орталықтары (Data-орталықтар) арқылы қызметтер көрсету жөніндегі қызметтің басым түрін жүзеге асыру кезінде пайдалану мақсатында әкелінген тауарларды пайдалануы және (немесе) оларға билік етуі бойынша шектеу 2022 жылғы 10 мамырда тоқтатылады.

9031803800
Примечание:
1. Для целей освобождения от налога на добавленную стоимость товары определяются исключительно кодами Товарной номенклатуры внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза. Наименования товаров приведены для удобства пользования.
2. Ограничение по пользованию и (или) распоряжению товарами, ввезенными до 10 мая 2022 года налогоплательщиками, являвшимися участниками международного технологического парка "Астана Хаб", в целях использования при осуществлении приоритетного вида деятельности по оказанию услуг посредством центров обработки данных (Data-центров), предоставляющих инфраструктуру лицам, осуществляющим деятельность по цифровому майнингу, прекращается 10 мая 2022 года.