"Мәдени құндылықтардың, ұлттық архив қорлары құжаттарының, архив құжаттары түпнұсқаларының экспортына лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2019 жылғы 20 наурыздағы № 72 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2019 жылғы 27 наурызда № 18422 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2020 жылғы 25 мамырдағы № 141 бұйрығымен.
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Мәдениет және спорт министрінің 25.05.2020 № 141 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
РҚАО-ның ескертпесі!
Осы бұйрықтың қолданысқа енгізілу тәртібін 4 т. қараңыз
"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабы 2) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. "Мәдени құндылықтардың, ұлттық архив қорлары құжаттарының, архив құжаттары түпнұсқаларының экспортына лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметтің регламенті осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің Мәдениет және өнер істері, архив ісі және құжаттама департаменттері заңнамада белгіленген тәртіпте:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрықты мемлекеттік тіркелген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне ресми жариялау және енгізу үшін "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберілуін;
3) ресми жарияланған күннен кейін екі жұмыс күні ішінде осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
4) осы тармақта көзделген іс-шаралар орындалғаннан кейін екі жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің Заң қызметі департаментіне іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт жетекшілік ететін вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Мәдениет және спорт министрі
А. Мұхамедиұлы
Қазақстан Республикасы
Мәдениет және спорт
министрінің
2019 жылғы 20 наурыздағы
№ 72 бұйрығына
қосымша
"Мәдени құндылықтардың, ұлттық архив қорлары құжаттарының, архив құжаттары түпнұсқаларының экспортына лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті

Об утверждении регламента государственной услуги "Выдача лицензии на экспорт культурных ценностей, документов национальных архивных фондов, оригиналов архивных документов"
Приказ Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 20 марта 2019 года № 72. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 27 марта 2019 года № 18422. Утратил силу приказом Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 25 мая 2020 года № 141 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования)
Сноска. Утратил силу приказом Министра культуры и спорта РК от 25.05.2020 № 141 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 2) статьи 10 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить регламент государственной услуги "Выдача лицензии на экспорт культурных ценностей, документов национальных архивных фондов, оригиналов архивных документов" согласно приложению к настоящему приказу.
2. Департаментам по делам культуры и искусства, архивного дела и документации Министерства культуры и спорта Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа направление его в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) в течение двух рабочих дней после его официального опубликования размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства культуры и спорта Республики Казахстан;
4) в течение двух рабочих дней после исполнения мероприятий, предусмотренных настоящим пунктом, представление в Департамент юридической службы Министерства культуры и спорта Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра культуры и спорта Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования.
Министр культуры и спорта
Республики Казахстан
А. Мухамедиулы
Приложение
к приказу Министра
культуры и спорта
Республики Казахстан
от 20 марта 2019 года № 72
Регламент государственной услуги "Выдача лицензии на экспорт культурных ценностей, документов национальных архивных фондов, оригиналов архивных документов"

1-тарау. Жалпы ережелер
1. "Мәдени құндылықтардың, ұлттық архив қорлары құжаттарының, архив құжаттары түпнұсқаларының экспортына лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті (бұдан әрі – регламент) Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 18035 болып тіркелген, Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің "Мәдени құндылықтардың, ұлттық архив қорлары құжаттарының, архив құжаттары түпнұсқаларының экспортына лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын бекіту туралы" 2018 жылғы 21 желтоқсандағы № 366 бұйрығымен бекітілген "Мәдени құндылықтардың, ұлттық архив қорлары құжаттарының, архив құжаттары түпнұсқаларының экспортына лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына (бұдан әрі – стандарт) сәйкес әзірленген.
Өтінішті қабылдау және "Мәдени құндылықтардың, ұлттық архив қорлары құжаттарының, архив құжаттары түпнұсқаларының экспортына лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметін (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) көрсетудің нәтижесін беру www.egov.kz, www.elicense.kz "электрондық үкiмет" веб-порталы, (бұдан әрi – портал) арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету нысаны: электронды.
3. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесі – мәдени құндылықтардың немесе ұлттық архив қорлары құжаттарының немесе архив құжаттары түпнұсқаларының экспортына лицензия беру, не стандарттың 10-тармағымен көзделген негіздемелер бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету нәтижесін беру нысаны – электронды түрде.
Мемлекеттiк қызмет ақысыз негізде жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) көрсетіледі.
Ұсынылған құжаттар толық ұсынылмау факті анықталған жағдайда, көрсетілетін қызметті беруші өтінішті одан әрі қараудан дәлелді бас тарту туралы жазбаша жауап береді.
2-тарау. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-қимылының тәртібін сипаттау
4. Көрсетілетін қызметті алушыдан портал арқылы стандарттың 9-тармағында қарастырылған құжаттардың қабылдануы мемлекеттік көрсетілетін қызмет көрсету бойынша рәсімдерді (іс-қимылдарды) бастауға негіздеме болып табылады.
5. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оның орындалу ұзақтығы:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесімен көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын қабылдау және қоса берілген құжаттарымен көрсетілетін қызметті алуға өтінішін бір жұмыс күні ішінде Электронды құжат айналымының бірыңғай жүйесі (бұдан әрі - ЭҚАБЖ) арқылы тіркеу;

Глава 1. Общие положения
1. Регламент государственной услуги "Выдача лицензии на экспорт культурных ценностей, документов национальных архивных фондов, оригиналов архивных документов" (далее – регламент) разработан в соответствии со стандартом государственной услуги "Выдача лицензии на экспорт культурных ценностей, документов национальных архивных фондов, оригиналов архивных документов", утвержденным приказом Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 21 декабря 2018 года № 366 "Об утверждении стандарта государственной услуги "Выдача лицензии на экспорт культурных ценностей, документов национальных архивных фондов, оригиналов архивных документов", зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за номером 18035 (далее – стандарт).
Прием заявления с документами и выдача результата оказания государственной услуги "Выдача лицензии на экспорт культурных ценностей, документов национальных архивных фондов, оригиналов архивных документов" (далее – государственная услуга) осуществляются через веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz, www.elicense.kz (далее – портал).
2. Форма оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная).
3. Результат оказания государственной услуги – выдача лицензии на экспорт культурных ценностей или лицензии на экспорт документов национальных архивных фондов или лицензии на экспорт оригиналов архивных документов, либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги по основаниям, предусмотренным пунктом 10 стандарта.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги – электронная.
Государственная услуга оказывается бесплатно физическим и юридическим лицам (далее – услугополучатель).
В случае установления факта неполноты представленных документов, услугодатель дает письменный мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления.
Глава 2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является прием от услугополучателя через портал документов, предусмотренных пунктом 9 стандарта.
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения:
1) прием канцелярией услугодателя документов услугополучателя и регистрация заявления на получение государственной услуги с прилагаемыми документами посредством Единой системы электронного документоборота (далее – ЕСЭДО) в течение одного рабочего дня;

2) кеңсемен көрсетілетін қызметті алушының тіркелген өтініші мен құжаттарын жауапты орындаушыны белгілеу туралы шешім қабылдау үшін бір жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті берушінің басшылығына жолдау;
3) көрсетілетін қызметті беруші басшылығының бұрыштамасы негізінде ұсынылған құжаттардың стандарттың 9-тармағымен қарастырылған тізбеге сәйкес толық болуын қарау.
Көрсетілетін қызметті алушымен стандарттың 9-тармағында көзделген тізбеге сәйкес құжаттардың толық емес топтамасы ұсынылған жағдайда, екі жұмыс күні ішінде өтінішті одан әрі қараудан жазбаша дәлелді бас тарту туралы жауапты дайындау, қол қою және жіберу жүзеге асырылады.
Көрсетілетін қызметті алушымен стандарттың 9-тармағында көзделген тізбеге сәйкес құжаттар топтамасы толық ұсынылған жағдайда, 2 жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын одан әрі қарау жүзеге асырылады;
4) көрсетілетін қызметті берушімен көрсетілетін қызметті алушының ұсынылған құжаттарын мәдени құндылықтардың немесе ұлттық архив қорлары құжаттарының немесе архив құжаттары түпнұсқаларының экспортына лицензия беру мүмкіндігі тұрғысынан одан әрі қарау және 9 (тоғыз) жұмыс күні ішінде мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесін дайындау;
5) көрсетілетін қызметті берушімен 2 (екі) жұмыс күні ішінде мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесіне бұрыштама қою, қол қою;
6) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесімен 4 (төрт) сағат ішінде мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесін тіркеуі және көрсетілетін қызметті алушыға жолдау.
6. Келесі рәсімді (іс-қимылды) орындауды бастау үшін негіздеме болатын мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету бойынша рәсімнің (іс-қимылдың) нәтижесі:
1) көрсетілетін қызметті алушының тіркелген өтініші және құжаттары;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысының қарары;
3) көрсетілетін қызметті алушы құжаттарының толық топтамасы не көрсетілетін қызметті алушының өтінішін одан әрі қараудан дәлелді бас тарту туралы жазбаша жауап;
4) мемлекеттік қызмет көрсетудің дайындалған нәтижесі;
5) мемлекеттік қызмет көрсетудің бұрыштамасы қойылған, қол қойылған нәтижесі;
6) мемлекеттік қызмет көрсетудің тіркелген нәтижесі.
3-тарау. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылы тәртібін сипаттау
7. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету процесіне қатысатын көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізбесі:
1) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшылығы;

2) направление канцелярией зарегистрированного заявления и документов услугополучателя руководству услугодателя для принятия решения об определении ответственного исполнителя в течение одного рабочего дня;
3) на основании резолюции руководства услугодателя рассмотрение представленных докуметов на предмет полноты согласно перечню, предусмотренному пунктом 9 стандарта.
В случае представления услугополучателем неполного пакета документов, согласно перечню, предусмотренному пунктом 9 стандарта, осуществляется подготовка, подписание и отправка письменного мотивированного отказа в дальнейшем рассмотрении заявления в течение двух рабочих дней.
В случае представления услугополучателем полного пакета документов, согласно перечню, предусмотренному пунктом 9 стандарта, осуществляется дальнейшее рассмотрение документов услугополучателя в течение двух рабочих дней;
4) дальнейшее рассмотрение услугодателем представленных документов услугополучателя на предмет возможности выдать лицензию на экспорт культурных ценностей или на экспорт документов национальных архивных фондов или на экспорт оригиналов архивных документов и подготовка результата оказания государственной услуги в течение 9 (девяти) рабочих дней;
5) визирование, подписание услугодателем результата оказания государственной услуги в течение 2 (двух) рабочих дней;
6) регистрация и отправка канцелярией услугодателя результата оказания государственной услуги услугополучателю в течение 4 (четырех) часов.
6. Результат процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия):
1) зарегистрированное заявление и документы услугополучателя;
2) резолюция руководителя услугодателя;
3) полный пакет документов услугополучателя либо письменный мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления услугополучателя;
4) подготовленный результат оказания государственной услуги;
5) завизированный, подписанный результат оказания государственной услуги;
6) зарегистрированный результат оказания государственной услуг.
Глава 3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
7. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) работник канцелярии услугодателя;
2) руководство услугодателя;

3) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы.
8. Әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығын көрсете отырып, құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер) арасындағы рәсімдердің (іс-қимылдардың) реттілігінің сипаттамасы:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі қызметкері көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын қабылдау және қоса берілген құжаттарымен көрсетілетін қызметті алуға өтінішін Электронды құжат айналымының бірыңғай жүйесі (бұдан әрі - ЭҚАБЖ ) арқылы тіркеу;
2) кеңсе қызметкерімен көрсетілетін қызметті алушының тіркелген өтініші мен құжаттарын жауапты орындаушыны белгілеу туралы шешім қабылдау үшін бір жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті берушінің басшылығына жолдау;
3) көрсетілетін қызметті беруші басшылығының қарары негізінде көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысымен ұсынылған құжаттардың стандарттың 9-тармағымен қарастырылған тізбеге сәйкес толық болуын қарау.
Көрсетілетін қызметті алушымен стандарттың 9-тармағында көзделген тізбеге сәйкес құжаттардың толық емес топтамасы ұсынылған жағдайда, көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысымен екі жұмыс күні ішінде өтінішті одан әрі қараудан дәлелді бас тарту туралы жазбаша хабарлама дайындау, көрсетілетін қызметті берушінің басшылығына қол (бұрыштама) қойдыру, көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі қызметкерімен жолдауды жүзеге асыру.
Көрсетілетін қызметті алушымен стандарттың 9-тармағында көзделген тізбеге сәйкес құжаттар топтамасы толық ұсынылған жағдайда, көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысымен одан әрі қарау;
4) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысымен көрсетілетін қызметті алушының ұсынылған құжаттарын мәдени құндылықтардың немесе ұлттық архив қорлары құжаттарының немесе архив құжаттары түпнұсқаларының экспортына лицензия беру мүмкіндігі тұрғысынан одан әрі қарау және көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысымен 9 (тоғыз) жұмыс күн ішінде мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесін дайындау;
5) көрсетілетін қызметті берушінің басшылығымен 2 (екі) жұмыс күні ішінде мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесіне бұрыштама қою, қол қою;
6) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкерімен 4 (төрт) сағат ішінде мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесін тіркеу және көрсетілетін қызметті алушыға жолдау.
4-тарау. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібін сипаттау
9. Портал арқылы мемлекеттік көрсетілетін қызмет көрсету кезінде көрсетілетін қызметті беруші мен көрсетілетін қызметті алушының жүгіну және рәсімдерінің (іс-қимылдарының) реттілігінің сипаттамасы:

3) ответственный исполнитель услугодателя.
8. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) с указанием длительности каждой процедуры (действия):
1) прием работником канцелярии услугодателя документов услугополучателя и регистрация заявления на получение государственной услуги с прилагаемыми документами посредством Единой системы электронного документоборота (далее – ЕСЭДО);
2) направление работником канцелярии зарегистрированного заявления и документов услугополучателя руководству услугодателя для принятия решения об определении ответственного исполнителя в течение одного рабочего дня;
3) на основании резолюции руководства услугодателя рассмотрение ответственным исполнителем услугодателя представленных докуметов на предмет полноты согласно перечню, предусмотренному пунктом 9 стандарта.
В случае представления услугополучателем неполного пакета документов, согласно перечню, предусмотренному пунктом 9 стандарта, осуществление ответственным исполнителем услугодателя подготовки, подписания (визирования) руководством услугодателя, отправки работником канцелярии услугодателя письменного мотивированного отказа в дальнейшем рассмотрении заявления в течение двух рабочих дней.
В случае представления услугополучателем полного пакета документов, согласно перечню, предусмотренному пунктом 9 стандарта, дальнейшее рассмотрение ответственным исполнителем услугодателя документов услугополучателя;
4) дальнейшее рассмотрение ответственным исполнителем услугодателя представленных документов услугополучателя на предмет возможности выдать лицензию на экспорт культурных ценностей или на экспорт документов национальных архивных фондов или на экспорт оригиналов архивных документов и подготовка ответственным исполнителем услугодателя результата оказания государственной услуги в течение 9 (девяти) рабочих дней;
5) визирование, подписание руководством услугодателя результата оказания государственной услуги в течение 2 (двух) рабочих дней;
6) регистрация и отправка работником канцелярии услугодателя результата оказания государственной услуги услугополучателю в течение 4 (четырех) часов.
Глава 4. Описание порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги
9. Описание порядка обращения и последовательности процедур (действий) услугодателя и услугополучателя при оказании государственной услуги через портал:

1) 1-үдеріс – көрсетілетін қызметті алушы жеке сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – ЖСН) немесе бизнес сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – БСН), сонымен қатар электрондық цифрлық қолтаңба (бұдан әрі - ЭЦҚ) немесе бір реттік пароль арқылы порталда авторизациялануды іске асырады, тіркелмеген жағдайда тіркелу рәсімінен өту қажет 2 (екі) минут ішінде;
2) 1-шарт – порталда тіркелген көрсетілетін қызметті алушының деректерінің дұрыстығын логин (ЖСН/БСН) және пароль арқылы тексеру 2 (екі) минут ішінде;
3) 2-үдеріс – көрсетілетін қызметті алушының деректеріндегі бұзушылықтарға байланысты порталдың авторизацияланудан бас тарту туралы дәйекті хабарлама құрастыруы 2 (екі) минут ішінде;
4) 3-үдеріс – көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті таңдау, мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету үшін экранға сұраныс үлгісін шығару және көрсетілетін қызметті алушының оның құрылымы мен форматтық талаптарын ескере отырып, нысанды толтыру (деректерді енгізу), сұраныс нысанына электрондық түрдегі стандарттың 9-тармағында көрсетілген қажетті құжаттарды тіркеу, сонымен қатар көрсетілетін қызметті алушының сұранысты куәландыру (қол қою) үшін ЭЦҚ тіркеу куәлігін таңдау 15 (он бес) минут ішінде;
5) 2-шарт – порталда ЭЦҚ тіркеу куәлігінің қызмет мерзімін және қайтарылған (жойылған) тіркеу куәліктерінің тізімінде болмауын, сонымен қатар сәйкестендіру деректерінің (сұраныста көрсетілген ЖСН/БСН мен ЭЦҚ тіркеу куәлігінде көрсетілген ЖСН/БСН арасындағы) сәйкес келуін тексеру 2 (екі) минут ішінде;
6) 4-үдеріс – көрсетілетін қызметті алушы ЭЦҚ түпнұсқалылығының расталмауына байланысты сұратылған мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсетуден дәйекті бас тарту туралы хабарлама құрастыру 2 (екі) минут ішінде;
7) 5-үдеріс – мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету үшін сұранысты көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ немесе бір реттік парольмен куәландыру (қол қою) және электрондық құжатты (сұранысты) электронды үкімет шлюзы (ЭҮШ) арқылы көрсетілетін қызметті берушінің өңдеуі үшін көрсетілетін қызметті берушінің автоматтандырылған жұмыс орнына (бұдан әрі-АЖО) жолдау 7 (жеті) минут ішінде;
8) 6-үдеріс – электрондық құжатты қызметті берушінің АЖО тіркеу 2 (екі) минут ішінде;
9) 3-үдеріс – көрсетілетін қызметті берушінің келіп түскен құжаттардың стандарттың 9-тармағына сәйкес келуін тексеру 15 (он бес) минут ішінде;
10) 7-үдеріс – құжаттар стандарттың 9-тармағына сәйкес келмеген жағдайда мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсетуден бас тарту туралы хабарлама құрастыру 2 (екі) минут ішінде;
11) 8-үдеріс – осы регламенттің 5-тармағы 2)-8) тармақшаларында қарастырылған рәсімдерді (іс-әрекеттерді) іске асыру;

1) процесс 1 – услугополучатель осуществляет авторизацию на портале с помощью индивидуального идентификационного номера (далее – ИИН) либо бизнес идентификационного номера (далее – БИН), а также электронной цифровой подписи (далее – ЭЦП) либо одноразового пароля, в случае отсутствия регистрации необходимо пройти процедуру регистрации в течение 2 (двух) минут;
2) условие 1 – проверка на портале подлинности данных о зарегистрированном услугополучателе через логин (ИИН/БИН) и пароль в течение 2 (двух) минут;
3) процесс 2 – формирование порталом сообщения о мотивированном отказе в авторизации в связи с имеющимися нарушениями в данных услугополучателя в течение 2 (двух) минут;
4) процесс 3 – выбор услугополучателем государственной услуги, вывод на экран формы запроса для оказания государственной услуги и заполнение услугополучателем формы (ввод данных) с учетом ее структуры и форматных требований, прикрепление к форме запроса необходимых документов в форме электронных копий, указанных в пункте 9 стандарта, а также выбор услугополучателем регистрационного свидетельства ЭЦП для удостоверения (подписания) запроса в течение 15 (пятнадцати) минут;
5) условие 2 – проверка на портале срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств, а также соответствия идентификационных данных (между ИИН/БИН, указанным в запросе, и ИИН/БИН, указанным в регистрационном свидетельстве ЭЦП) в течение 2 (двух) минут;
6) процесс 4 – формирование сообщения о мотивированном отказе в запрашиваемой государственной услуге в связи с не подтверждением подлинности ЭЦП услугополучателя в течение 2 (двух) минут;
7) процесс 5 – удостоверение (подписание) запроса для оказания государственной услуги посредством ЭЦП услугополучателя либо одноразового пароля и направление электронного документа (запроса) через шлюз электронного правительства (ШЭП) в автоматизированное рабочее место (далее - АРМ) услугодателя для обработки услугодателем в течение 7 (семи) минут;
8) процесс 6 – регистрация электронного документа в АРМ услугодателя в течение 2 (двух) минут;
9) условие 3 – проверка услугодателем поступивших документов на соответствие пункту 9 стандарта в течение 15 (пятнадцати) минут;
10) процесс 7 – формирование сообщения об отказе в оказании государственной услуги в случае не соответствия документов пункту 9 стандарта в течение 2 (двух) минут;
11) процесс 8 – осуществление процедур (действий), предусмотренных подпунктами 2)-8) пункта 5 настоящего регламента;

12) 9-үдеріс – көрсетілетін қызметті алушының көрсетілетін қызметті берушінің АЖО құрастырған, көрсетілетін қызметті берушінің өкілетті тұлғасының ЭЦҚ куәландырылған рұқсатты мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсетуден бас тарту туралы хабарламаны алуы.
Көрсетілетін қызметті алушының портал арқылы жүгінген кездегі іс-әрекеттері мен шешімдері осы регламентке 1-қосымшаға сәйкес портал арқылы мемлекеттік көрсетілетін қызмет көрсету кезінде өзара функционалды әрекет етудің № 1-диаграммасында келтірілген.
10. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылының, рәсімдерінің (әрекеттерінің) толық сипаттамасы, сондай-ақ мемлекеттік көрсетілетін қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібінің сипаттамасы осы регламентке 2-қосымшаға сәйкес мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету бизнес-процестерінің анықтамалығында көрсетілген.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету бизнес-процестерінің анықтамалығы "электрондық үкімет" веб-порталында, көрсетілетін қызметті берушінің интернет-ресурсында орналастырылады.
"Мәдени құндылықтардың,
ұлттық архив қорлары
құжаттарының, архив құжаттары
түпнұсқаларының экспортына
лицензия беру" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
регламентіне
1-қосымша
Портал арқылы мемлекеттік көрсетілетін қызмет көрсету кезінде өзара функционалды әрекет етудің № 1-диаграммасы
Шартты белгілер:
"Мәдени құндылықтардың,
ұлттық архив қорлары
құжаттарының, архив құжаттары
түпнұсқаларының экспортына
лицензия беру" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
регламентіне
2-қосымша
"Мәдени құндылықтардың, ұлттық архив қорлары құжаттарының, архив құжаттары түпнұсқаларының экспортына лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметін көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы"
*ҚФБ- құрылымдық-функционалдық бірлік: көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (жұмыскерлерінің), Мемлекеттік корпорацияның өзара іс-қимылдары.

12) процесс 9 – получение услугополучателем разрешения либо уведомления об отказе в оказании государственной услуги, сформированного АРМ услугодателя, удостоверенного ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
Пошаговые действия и решения при обращении услугополучателя через портал приведены в диаграмме № 1 функционального взаимодействия при оказании государственной услуги через портал согласно приложению 1 к настоящему регламенту.
10. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги, а также описание порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги отражены в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению 2 к настоящему регламенту.
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги размещается на веб-портале "электронного правительства", интернет-ресурсе услугодателя.
Приложение 1
к регламенту государственной услуги
"Выдача лицензии на экспорт
культурных ценностей,
документов национальных
архивных фондов, оригиналов
архивных документов"
Диаграмма № 1 функционального взаимодействия при оказании государственной услуги через портал
Условные обозначения
Приложение 2
к регламенту государственной услуги
"Выдача лицензии на экспорт
культурных ценностей,
документов национальных
архивных фондов, оригиналов
архивных документов"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги "Выдача лицензии на экспорт культурных ценностей, документов национальных архивных фондов, оригиналов архивных документов"
*СФЕ - структурно-функциональная единица: взаимодействие структурных подразделений (работников) услугодателя, Государственной корпорации.