Мемлекеттік сот орындаушылары қаулыларының үлгі нысандарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2019 жылғы 20 наурыздағы № 135 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2019 жылғы 28 наурызда № 18432 болып тіркелді.
РҚАО-ның ескертпесі!
Осы бұйрық 24.04.2019 бастап қолданысқа енгізіледі
"Атқарушылық іс жүргізу және сот орындаушыларының мәртебесі туралы" 2010 жылғы 2 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабының 6-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Үлгі нысандары:
1) осы бұйрықтың 1-қосымшасына сәйкес, атқарушылық іс жүргізуді қозғау туралы қаулы;
2) осы бұйрықтың 2-қосымшасына сәйкес, атқарушылық іс жүргізуді қозғаудан бас тарту туралы қаулы;
3) осы бұйрықтың 3-қосымшасына сәйкес, бұрын шығарылған қаулыға өзгерістер енгізу туралы қаулы;
4) осы бұйрықтың 4-қосымшасына сәйкес, мемлекеттік сот орындаушысы қаулысының күшін жою туралы қаулы;
5) осы бұйрықтың 5-қосымшасына сәйкес, атқарушылық іс жүргізуге аудармашының қатысуы туралы қаулы;
6) осы бұйрықтың 6-қосымшасына сәйкес, атқарушылық іс жүргізуге маманның қатысуы туралы қаулы;
7) осы бұйрықтың 7-қосымшасына сәйкес, аудармашыдан (маманнан) бас тарту (өздігінен бас тарту) туралы қаулы;
8) осы бұйрықтың 8-қосымшасына сәйкес, мемлекеттік сот орындаушысынан бас тарту (өздігінен бас тарту) туралы қаулы;
9) осы бұйрықтың 9-қосымшасына сәйкес, мемлекеттік сот орындаушысынан бас тартуға қарсылық білдіру туралы қаулы;
10) осы бұйрықтың 10-қосымшасына сәйкес, ішкі істер органдарының қызметкерлерін немесе бөлімшесін атқарушылық құжаттардың орындалуын қамтамасыз етуге тарту туралы қаулы;
11) осы бұйрықтың 11-қосымшасына сәйкес, сот орындаушысына келуден жалтарып жүрген адамды күштеп келтіру туралы қаулы (соттың санкциялануына жатады);
12) осы бұйрықтың 12-қосымшасына сәйкес, жеке тұлғаның, заңды тұлға басшысының (оның міндетін атқарушының) Қазақстан Республикасынан шығуын уақытша шектеу қою туралы қаулы (соттың санкциялануына жатады);
13) осы бұйрықтың 13-қосымшасына сәйкес, жеке тұлғаның, заңды тұлға басшысының (оның міндетін атқарушының) Қазақстан Республикасынан шығуына уақытша шектеуді тоқтата тұру туралы қаулы (соттың санкциялануына жатады);
14) осы бұйрықтың 14-қосымшасына сәйкес, жеке тұлғаның, заңды тұлға басшысының (оның міндетін атқарушының) Қазақстан Республикасынан шығуына уақытша шектеуді алып тастау туралы қаулы;

Об утверждении Типовых форм постановлений государственных судебных исполнителей
Приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 20 марта 2019 года № 135. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 28 марта 2019 года № 18432.
Примечание РЦПИ!
Настоящий приказ вводится в действие с 24 апреля 2019 года.
В соответствии с пунктом 6 статьи 10 Закона Республики Казахстан от 2 апреля 2010 года "Об исполнительном производстве и статусе судебных исполнителей" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить Типовые формы:
1) постановления о возбуждении исполнительного производства согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) постановления об отказе в возбуждении исполнительного производства согласно приложению 2 к настоящему приказу;
3) постановления о внесении изменений в ранее вынесенное постановление согласно приложению 3 к настоящему приказу;
4) постановления об отмене постановления государственного судебного исполнителя согласно приложению 4 к настоящему приказу;
5) постановления об участии переводчика в исполнительном производстве согласно приложению 5 к настоящему приказу;
6) постановления об участии специалиста в исполнительном производстве согласно приложению 6 к настоящему приказу;
7) постановления об отводе (самоотводе) переводчика (специалиста) согласно приложению 7 к настоящему приказу;
8) постановления об отводе (самоотводе) государственного судебного исполнителя согласно приложению 8 к настоящему приказу;
9) постановления об отказе в отводе государственного судебного исполнителя согласно приложению 9 к настоящему приказу;
10) постановления о привлечении сотрудников или подразделений органов внутренних дел для обеспечения исполнения исполнительных документов согласно приложению 10 к настоящему приказу;
11) постановления о приводе лица, уклоняющегося от явки к судебному исполнителю (подлежит санкционированию судом), согласно приложению 11 к настоящему приказу;
12) постановления о временном ограничении на выезд физического лица, руководителя (исполняющего обязанности) юридического лица, являющегося должником, из Республики Казахстан (подлежит санкционированию судом) согласно приложению 12 к настоящему приказу;
13) постановления о приостановлении временного ограничения на выезд физического лица, руководителя (исполняющего обязанности) юридического лица, являющегося должником, из Республики Казахстан (подлежит санкционированию судом) согласно приложению 13 к настоящему приказу;
14) постановления о снятии временного ограничения на выезд физического лица, руководителя (исполняющего обязанности) юридического лица, являющегося должником, из Республики Казахстан согласно приложению 14 к настоящему приказу;

15) осы бұйрықтың 15-қосымшасынаға сәйкес, атқарушылық іс жүргізуді тоқтата тұру туралы қаулы;
16) осы бұйрықтың 16-қосымшасына сәйкес, атқарушылық іс жүргізуді жаңарту туралы қаулы;
17) осы бұйрықтың 17-қосымшасына сәйкес, атқарушылық іс жүргізуді тоқтату туралы қаулы;
18) осы бұйрықтың 18-қосымшасына сәйкес, атқарушылық іс жүргізуді қайтару туралы қаулы;
19) осы бұйрықтың 19-қосымшасына сәйкес, мүліктен өндіріп алу туралы қаулы (прокурордың санкциялануына жатады);
20) осы бұйрықтың 20-қосымшасына сәйкес, борышкердің мүлкін бағалау үшін бағалаушыны тағайындау немесе атқарушылық іс жүргізу тараптарының біріне бағалауды жүргізу туралы тапсырма беру туралы қаулы;
21) осы бұйрықтың 21-қосымшасына сәйкес, тыйым салынған мүлікті өткізуге беру туралы қаулы;
22) осы бұйрықтың 22-қосымшасына сәйкес, борышкердің мүлкін беру туралы қаулы;
23) осы бұйрықтың 23-қосымшасына сәйкес, дебиторлық берешектен өндіріп алу туралы қаулы;
24) осы бұйрықтың 24-қосымшасына сәйкес, ақшалай талаптарға, тыйым салынған талаптар бойынша төлемге, борышкерге ақшалай талапты қабылдауға және иелік етуге тыйым салу туралы қаулы;
25) осы бұйрықтың 25-қосымшасына сәйкес, жалақыдан және өзге де табыс түрлерінен өндіріп алу туралы қаулы;
26) осы бұйрықтың 26-қосымшасына сәйкес, еңбекке уақытша жарамсыздығы кезінде төленетін әлеуметтік сақтандыру жөніндегі жәрдемақылардан, стипендиялар мен жұмыссыздық жөніндегі жәрдемақылардан өндіріп алу туралы қаулы;
27) осы бұйрықтың 27-қосымшасына сәйкес, берешекті анықтау туралы қаулы;
28) осы бұйрықтың 28-қосымшасына сәйкес, өндіріп алынған ақша сомасын бөлу туралы қаулы;
29) осы бұйрықтың 29-қосымшасына сәйкес, өндіріп алуға қосу туралы қаулы;
30) осы бұйрықтың 30-қосымшасына сәйкес, атқарушылық әрекеттер жасау жөніндегі шығыстарды өндіріп алу туралы қаулы;
31) осы бұйрықтың 31-қосымшасына сәйкес, атқарушылық құжатты аумағы бойынша жолдау туралы қаулы;
32) осы бұйрықтың 32-қосымшасына сәйкес, атқарушылық құжатты тарату комиссиясына, банкроттық басқарушыға, оңалтушы басқарушыға жіберу туралы қаулы;
33) осы бұйрықтың 33-қосымшасына сәйкес, мәжбүрлеп орындау шараларының күшін жою туралы қаулы;
34) осы бұйрықтың 34-қосымшасына сәйкес, борышкердің белгілі бір әрекеттер жасауына тыйым салу туралы қаулы;

15) постановления о приостановлении исполнительного производства согласно приложению 15 к настоящему приказу;
16) постановления о возобновлении исполнительного производства согласно приложению 16 к настоящему приказу;
17) постановления о прекращении исполнительного производства согласно приложению 17 к настоящему приказу;
18) постановления о возвращении исполнительного документа взыскателю согласно приложению 18 к настоящему приказу;
19) постановления об обращении взыскания на имущество (подлежит санкционированию прокурором) согласно приложению 19 к настоящему приказу;
20) постановления о назначении оценщика по оценке арестованного имущества либо поручение о проведении оценки имущества должника одной из сторон исполнительного производства согласно приложению 20 к настоящему приказу;
21) постановления о передаче арестованного имущества на реализацию согласно приложению 21 к настоящему приказу;
22) постановления о передаче имущества должника согласно приложению 22 к настоящему приказу;
23) постановления об обращении взыскания на дебиторскую задолженность согласно приложению 23 к настоящему приказу;
24) постановления о наложении ареста на денежное требование, платеже по арестованному требованию, запрете должнику принимать и распоряжаться денежными требованиями согласно приложению 24 к настоящему приказу;
25) постановления об обращении взыскания на заработную плату и иные виды доходов согласно приложению 25 к настоящему приказу;
26) постановления об обращении взыскания на стипендию, пособие по социальному страхованию, выплачиваемые при временной нетрудоспособности, пособие по безработице согласно приложению 26 к настоящему приказу;
27) постановления об определении задолженности согласно приложению 27 к настоящему приказу;
28) постановления о распределении взысканных сумм согласно приложению 28 к настоящему приказу;
29) постановления о присоединении к взысканию согласно приложению 29 к настоящему приказу;
30) постановления о взыскании расходов по совершению исполнительных действий согласно приложению 30 к настоящему приказу;
31) постановления о направлении исполнительного документа по территориальности согласно приложению 31 к настоящему приказу;
32) постановления о направлении исполнительного документа в ликвидационную комиссию, банкротному управляющему, реабилитационному управляющему согласно приложению 32 к настоящему приказу;
33) постановления об отмене мер принудительного исполнения согласно приложению 33 к настоящему приказу;
34) постановление о запрете совершать определенные действия согласно приложению 34 к настоящему приказу;

35) осы бұйрықтың 35-қосымшасына сәйкес, атқарушылық санкциясын өндіріп алу туралы қаулы;
36) осы бұйрықтың 36-қосымшасына сәйкес, жекелеген атқарушылық әрекеттерді жасауды және (немесе) жекелеген мәжбүрлеп орындату шараларын қолдануды тапсыру туралы қаулы;
37) осы бұйрықтың 37-қосымшасына сәйкес, көлік құралын ұстау және арнайы тұраққа қою туралы қаулы;
38) осы бұйрықтың 38-қосымшасына сәйкес, жылжымайтын мүлікті алып қою туралы қаулы (прокурордың санкциялануына жатады);
39) осы бұйрықтың 39-қосымшасына сәйкес, құқықты белгілейтін құжаттарды алып қою туралы қаулы (прокурордың санкциялануына жатады);
40) осы бұйрықтың 40-қосымшасына сәйкес, банктік шоттардың нөмірлері және оларда ақшаның бар-жоғы туралы ақпаратты, банктердегі, банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдардағы, сондай-ақ сақтандыру ұйымдарындағы мүліктің сипаты мен құны туралы мәліметтерді талап ету және оларға тыйым салу туралы қаулы (прокурордың санкциялануына жатады);
41) осы бұйрықтың 41-қосымшасына сәйкес, атқарушылық құжаттың орындалуын қамтамасыз ету шараларын қабылдау туралы қаулы бекітілсін.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Әділет министрінің 05.10.2020 № 438 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2. Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2018 жылғы 25 желтоқсандағы № 1620 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 18226 тіркелген, 2019 жылғы 7 ақпанда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде жарияланған) бұйрықтың күші жойылды деп танылсын.
3. Сот актілерін орындау департаменті заңнамамен белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың мемлекеттік тіркеуін;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның қазақ және орыс тілдерінде "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына ресми жариялау және Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін жіберілуін;
3) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасы Әділет министрінің орынбасарына жүктелсін.
5. Осы бұйрық 2019 жылғы 24 сәуірден бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға жатады.
Қазақстан Республикасының
Әділет министрі
М. Бекетаев
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2019 жылғы 20 наурыздағы
№ 135 бұйрығына
1-қосымша
Атқарушылық іс жүргізуді қозғау туралы қаулының үлгі нысаны

35) постановления о взыскании исполнительской санкции согласно приложению 35 к настоящему приказу;
36) постановления о поручении совершения отдельных исполнительных действий и (или) применения отдельных мер принудительного исполнения согласно приложению 36 к настоящему приказу;
37) постановления о задержании водворении на специальную стоянку транспортного средства должника согласно приложению 37 к настоящему приказу;
38) постановления об изъятии недвижимого имущества (подлежит санкционированию прокурором) согласно приложению 38 к настоящему приказу;
39) постановления об изъятии правоустанавливающих документов (подлежит санкционированию прокурором) согласно приложению 39 к настоящему приказу.
40) постановления об истребовании информации о номерах банковских счетов и наличии денег на них, сведений о характере и стоимости имущества, находящегося в банках, организациях, осуществляющих отдельные виды банковских операций, а также в страховых организациях, и наложении ареста на них (подлежит санкционированию прокурором) согласно приложению 40 к настоящему приказу;
41) постановления о принятии мер обеспечения исполнительного документа согласно приложению 41 к настоящему приказу;
42) постановления об объявлении должника в розыск согласно приложению 42 к настоящему приказу.
Сноска. Пункт 1 - в редакции приказа Министра юстиции РК от 05.10.2020 № 438 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
2. Признать утратившим силу приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 25 декабря 2018 года № 1620 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 18226, опубликован 7 февраля 2019 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан).
3. Департаменту по исполнению судебных актов в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего приказа на официальном интернет-ресурсе Министерства юстиции Республики Казахстан.
4. Контроль по исполнению настоящего приказа возложить на курирующего заместителя Министра юстиции Республики Казахстан.
5. Настоящий приказ вводится в действие с 24 апреля 2019 года и подлежит официальному опубликованию.
Министр юстиции
Республики Казахстан
М. Бекетаев
Приложение 1 к приказу
Министра юстиции
Республики Казахстан
от 20 марта 2019 года № 135
Типовая форма
Постановление о возбуждении исполнительного производства

Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Әділет министрінің 05.10.2020 № 438 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
20__жыл "__" ________                        _________________________
(қала, аудан атауы)
Мемлекеттік сот орындаушысы_______________________________________________
(әділет департаменті аумақтық бөлімінің атауы, сот орындаушысының аты, әкесінің аты және тегі (болған жағдайда))
__________________________________________________________________________
(атқарушылық құжатын берген соттың немесе органның атауы)
20__ жылғы "____" ______________________________________________ келіп түскен
(мемлекеттік сот орындаушысына келіп түскен күні)
____________________________________________________________________қарап,
(атқарушылық құжаттың талаптары, өндіріп алушы мен борышкердің )
АНЫҚТАДЫ:
Атқарушылық құжат атқарушылық құжаттарға қойылатын "Атқарушылық іс жүргізу және сот орындаушыларының мәртебесі туралы" 2010 жылғы 2 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңында (бұдан әрі - Заң) белгіленген талаптарға сәйкес келеді.
Атқарушылық құжаттың ұсыну мерзімі өтпеген.
Жоғарыдағылардың негізінде, Заңның 37-бабының 4-тармағын, 126-бабы 1-тармағының 1) тармақшасын басшылыққа ала отырып,
ҚАУЛЫ ЕТТІ:
1. Атқарушылық іс жүргізу қозғалсын және 20__ "________" №___ берілсін.
2. Атқарушылық құжатының орындалуын қамтамасыз ету жөніндегі шаралар қабылдансын.
3. Атқарушылық құжатты орындамағаны үшін _________________________________
(борышкердің-жеке тұлғаның тегі, аты және әкесінің аты (болған жағдайда), заңды тұлға басшысының тегі, аты және әкесінің аты (болған жағдайда) хабарлама жіберу арқылы әкімшілік және қылмыстық жауаптылығы туралы ескертілсін.
4. Қабылданған шешім туралы атқарушылық іс жүргізу тараптарына, олардың өкілдеріне хабардар етілсін.
5. Сот орындаушысының қаулысы шығарылған күнінен бастап күшіне енеді, міндетті түрде орындалуға тиіс және оған Қазақстан Республикасының азаматтық іс жүргізу заңнамасына сәйкес сотқа он жұмыс күні ішінде шағым жасалуы, наразылық білдірілуі мүмкін.
Егер сот орындаушысы қызмет көрсететін аумақтық учаске тіркелген жер атқарушылық әрекеттер жасалатын жермен бір елді мекенде болса, шағым атқарушылық әрекеттер жасалатын жер бойынша беріледі.
Мемлекеттік сот орындаушы __________________________
Мөрдің орны                  (қолы, инициалдары және тегі)
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2019 жылғы 20 наурыздағы
№ 135 бұйрығына
2-қосымша
Атқарушылық іс жүргізуді қозғаудан бас тарту туралы қаулының үлгі нысаны

Сноска. Приложение 1 - в редакции приказа Министра юстиции РК от 05.10.2020 № 438 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
"__" ________ 20__года ___________________________________________________
(наименование города, района)
Государственный судебный исполнитель
________________________________________________________________________
(наименование территориального отдела департамента юстиции, фамилия, имя и отчество
(при наличии) судебного исполнителя)
рассмотрев ______________________________ №________ от "____"__________ 20___года
(указывается наименование исполнительного документа номер и дата исполнительного документа)
о ______________________________________________________________________________
(указываются требование исполнительного документа, данные взыскателя и должника
(полное наименование юридического лица, для физического лица - фамилия, имя, отчество
(при его наличии), их идентификационные номера)
поступившего из _________________________________________________________________
(указывается наименование суда либо органа, которым выдан исполнительный документ)
"____" ______________________ 20__ года
(указывается дата поступления исполнительного документа к государственному судебному исполнителю)
УСТАНОВИЛ:
Исполнительный документ соответствует установленным Законом Республики Казахстан от 2 апреля 2010 года "Об исполнительном производстве и статусе судебных исполнителей" (далее - Закон) требованиям, предъявляемым к исполнительным документам.
Срок предъявления исполнительного документа не истек.
На основании изложенного, пунктом 4 статьи 37, подпунктом 1) пункта 1 статьи 126 Закона,
ПОСТАНОВИЛ:
1. Возбудить исполнительное производство.
2. Исполнительному производству присвоить № ________.
3. Предупредить
________________________________________________________________________________
(фамилия, имя и отчество (при его наличии) физического лица или руководителя
юридического лица, являющегося должником)
об административной и уголовной ответственности за неисполнение исполнительного документа путем направления уведомления.
4. О принятом решении сообщить сторонам исполнительного производства или их представителям.
5. Постановление судебного исполнителя вступает в силу со дня его вынесения, подлежит обязательному исполнению и может быть обжаловано, опротестовано в суд в течение десяти рабочих дней в соответствии с гражданским процессуальным законодательством Республики Казахстан.
Жалоба подается по месту совершения исполнительных действий, если обслуживаемый судебным исполнителем территориальный участок находится в населенном пункте с местом совершения исполнительных действий.
Государственный судебный исполнитель ______________________________________
Место печати                                     (подпись, фамилия, инициалы)
Приложение 2
к приказу Министра юстиции
Республики Казахстан
от 20 марта 2019 года № 135
Типовая форма
Постановление об отказе в возбуждении исполнительного производства

Ескерту. 2-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Әділет министрінің 05.10.2020 № 438 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
20__жыл "__" ______                        ___________________________
(қала, аудан атауы)
Мемлекеттік сот орындаушысы______________________________________________
(әділет департаменті аумақтық бөлімінің атауы, соторындаушысының аты, әкесінің аты және тегі (болған жағдайда))
__________________________________________________________________________
(атқарушылық құжатын берген соттың немесе органның атауы)
20__ жылғы "____" ______________________________________________ келіп түскен
(мемлекеттік сот орындаушысына келіп түскен күні)
____________________________________________________________________ қарап, (атқарушылық құжаттың талаптары, өндіріп алушы мен борышкердің )
АНЫҚТАДЫ:
__________________________________________________________________
(атқарушылық іс жүргізуді қозғаудан қолданыстағы Заңға немесе өзге де нормативтік құқықтық актілерге сілтеме жасай отырып, бас тартудың негізі)
Жоғарыдағылардың негізінде, "Атқарушылық іс жүргізу және сот орындаушыларының мәртебесі туралы" 2010 жылғы 2 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі - Заң) 10-бабының 1-тармағын, 38-бабының 1-тармағының __) тармақшасын, 126-бабы 1-тармағының 1) тармақшасын басшылыққа ала отырып,
ҚАУЛЫ ЕТТІ:
1. ________________________________________________________________________
(атқарушылық құжаттың талаптары, өндіріп алушымен борышкердің деректері заңды тұлғаның толық атауы, жеке тұлға үшін- тегі, аты-жөні және әкесінің аты (болған жағдайда))атқарушылық іс жүргізуді қозғаудан бас тартылсын.
2. Қаулының көшірмесін келіп түскен барлық құжаттармен қоса____________________
(атқарушылық құжат қайтарылатын жеке тұлғаның тегі (болған жағдайда), аты-жөні, заңды тұлғаның атауы, мекен-жайы) жолдансын.
3. Заңның 38-бабы 1-тармағының 1), 2), 3), 4) және 6) тармақшаларында көзделген мән-жайларды жою атқарушылық құжатты сот орындаушысына осы Заңда белгіленген тәртіппен қайта жіберуге (ұсынуға) кедергі келтірмейтіндігі түсіндірілсін.
4. Сот орындаушысының қаулысы шығарылған күнінен бастап күшіне енеді, міндетті түрде орындалуға тиіс және оған Қазақстан Республикасының азаматтық іс жүргізу заңнамасына сәйкес сотқа он жұмыс күні ішінде шағым жасалуы, наразылық білдірілуі мүмкін.
Егер сот орындаушысы қызмет көрсететін аумақтық учаске тіркелген жер атқарушылық әрекеттер жасалатын жермен бір елді мекенде болса, шағым атқарушылық әрекеттер жасалатын жер бойынша беріледі.
Мемлекеттік сот орындаушы ________________________
Мөрдің орны                  (қолы, инициалдары және тегі)
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2019 жылғы 20 наурыздағы
№ 135 бұйрығына
3-қосымша
Бұрын шығарылған қаулыға өзгерістер енгізу туралы қаулының үлгі нысаны

Сноска. Приложение 2 - в редакции приказа Министра юстиции РК от 05.10.2020 № 438 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
"__" ________ 20__года __________________________________________________
(наименование города, района)
Государственный судебный исполнитель
_______________________________________________________________________,
(наименование территориального отдела департамента юстиции, фамилия, имя и отчество
(при наличии) судебного исполнителя)
рассмотрев _______________________________ №________ от "____" __________ 20___года
(указывается наименование исполнительного документа номер и дата исполнительного документа)
о ______________________________________________________________________________
(указываются требование исполнительного документа, данные взыскателя и должника
(полное наименование юридического лица, для физического лица - фамилия, имя,
отчество(при его наличии), их идентификационные номера)
поступившего из _________________________________________________________________
(указывается наименование суда либо органа, которым выдан исполнительный документ)
"____" ______________________ 20__ года
(указывается дата поступления исполнительного документа к государственному судебному исполнителю)
УСТАНОВИЛ:
__________________________________________________________________________
(указываются основания отказа в возбуждении исполнительного производства, со ссылкой
на нормы действующего Закона либо иного нормативного правового акта)
На основании изложенного, руководствуясь пунктом 1 статьи 10, подпунктом) пункта 1 статьи 38, статьей 126 Закона Республики Казахстан от 2 апреля 2010 года "Об исполнительном производстве и статусе судебных исполнителей" (далее - Закон),
ПОСТАНОВИЛ:
1. Отказать в возбуждении исполнительного производства.
2. Копию постановления с приложением всех поступивших документов направить в
_______________________________________________________________________________.
(фамилия, имя и отчество (при его наличии) физического лица, наименование юридического
лица, которому возвращается исполнительный документ, их адреса)
3. Разъяснить, что устранение обстоятельств, предусмотренных подпунктами 1), 2), 3), 4) и 6) пункта 1 статьи 38 Закона, не препятствует повторному направлению (предъявлению) исполнительного документа судебному исполнителю в порядке, установленном настоящим Законом.
4. Постановление судебного исполнителя вступает в силу со дня его вынесения, подлежит обязательному исполнению и может быть обжаловано, опротестовано в суд в течение десяти рабочих дней в соответствии с гражданским процессуальным законодательством Республики Казахстан.
Жалоба подается по месту совершения исполнительных действий, если обслуживаемый судебным исполнителем территориальный участок находится в населенном пункте с местом совершения исполнительных действий.
Государственный судебный исполнитель _____________________________________
Место печати                                     (подпись, фамилия, инициалы)
Приложение 3 к приказу
Министра юстиции
Республики Казахстан
от 20 марта 2019 года № 135
Типовая форма
Постановление о внесении изменений в ранее вынесенное постановление

Ескерту. 3-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Әділет министрінің 05.10.2020 № 438 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
20__ жыл "__" ______                        ___________________________
(қала, аудан атауы)
_______________________________(әділет департаментінің аумақтық бөлімінің атауы)
мемлекеттік сот орындаушысы _______________________________________________ (сот орындаушысының аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда) және тегі)
___________________________________________________ негізінде қозғалған
(атқарушылық құжаттың атауы, атқарушылық құжатын берген соттың немесе органның атауы, берілген күні)
20__ жылғы "____" ___________________________________________ атқарушылық іс
(атқарушылық құжаттың талаптары, өндіріп алушы мен борышкердің деректемелері) жүргізу материалдарын қарап,
АНЫҚТАДЫ:
__________________________________________________________________________
(қаулыға қолданыстағы Заңға немесе өзге де нормативтік құқықтық актілерге сілтеме жасай отырып, өзгерістер енгізу негізі)
Жоғарыдағылардың негізінде, "Атқарушылық іс жүргізу және сот орындаушыларының мәртебесі туралы" 2010 жылғы 2 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабының 3-тармағын, 126-бабының 1-тармағының 1) тармақшасын басшылыққа ала отырып,
ҚАУЛЫ ЕТТІ:
1. 20__жылғы "___"_______ қаулыға келесі өзгерістер енгізілсін:
_______________________________________________________________________.
2. Қабылданған шешім туралы атқарушылық іс жүргізу тараптарына, олардың өкілдеріне хабардар етілсін.
3. Сот орындаушысының қаулысы шығарылған күнінен бастап күшіне енеді, міндетті түрде орындалуға тиіс және оған Қазақстан Республикасының азаматтық іс жүргізу заңнамасына сәйкес сотқа он жұмыс күні ішінде шағым жасалуы, наразылық білдірілуі мүмкін.
Егер сот орындаушысы қызмет көрсететін аумақтық учаске тіркелген жер атқарушылық әрекеттер жасалатын жермен бір елді мекенде болса, шағым атқарушылық әрекеттер жасалатын жер бойынша беріледі.
Мемлекеттік сот орындаушы __________________________
Мөрдің орны                  (қолы, инициалдары және тегі)
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2019 жылғы 20 наурыздағы
№ 135 бұйрығына
4-қосымша
Мемлекеттік сот орындаушысы қаулысының күшін жою туралы қаулының үлгі нысаны
Ескерту. 4-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Әділет министрінің 05.10.2020 № 438 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
20__жылғы "__" ________                        _____________________________
(қала, аудан атауы)
Аумақтық бөлім басшысы - аға сот орындаушысы ______________________________,
__________________________________________________________________________
(әділет департаменті аумақтық бөлімінің атауы, аға сот орындаушысының аты, әкесінің аты және тегі (болған жағдайда))
_______________________________________________________________ келіп түскен
(хат-хабардың келіп түскен күні,
__________________________________________________________________________
адресаттың атауы, өтініштің,прокурорлық ықпал ету актісінің, сот актісінің мәнін көрсету қажет)
АНЫҚТАДЫ:
Мемлекеттік сот орындаушысы______________________________________________
(сот орындаушысының аты, әкесінің аты, тегі (бар болған жағдайда)
іс жүргізуінде орындауда _________________________________________________
(атқарушылық құжаттың талабы, өндіріп алушының және борышкердің (заңды тұлғаның толық атауы, жеке тұлға үшін - тегі, аты және әкесінің аты (болған жағдайда))
________________________20___ жылғы "____" __________ атқарушылық құжат бар.
_________________________________________________________________________.
(қолданыстағы Заңға немесе өзге де нормативтік құқықтық актілерге сілтеме жасай отырып, сот орындаушысының қаулысының күшін жою үшін негіздер көрсетіледі)

Сноска. Приложение 3 - в редакции приказа Министра юстиции РК от 05.10.2020 № 438 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
"__" ________ 20__года __________________________________________________
(наименование города, района)
Государственный судебный исполнитель
________________________________________________________________________
(наименование территориального отдела департамента юстиции, фамилия, имя и отчество
(при наличии) судебного исполнителя),
рассмотрев материалы исполнительного производства №___ от "__" ______ 20___года
о____________________________________________________________________________,
(указываются требование исполнительного документа, данные взыскателя и должника)
возбужденного на основании ____________________________________________________
(наименование исполнительного документа, наименование суда либо органа, которым
выдан исполнительный документ, дата выдачи)
УСТАНОВИЛ:
__________________________________________________________________________
(основания для внесения изменений в постановление со ссылкой на нормы действующего
Закона либо иного нормативного правового акта)
На основании изложенного, руководствуясь пунктом 3 статьи 10, подпунктом 1) пункта 1 статьи 126 Закона Республики Казахстан от 2 апреля 2010 года "Об исполнительном производстве и статусе судебных исполнителей",
ПОСТАНОВИЛ:
1. В постановление от "___"_______20__года об "________________________"
(наименование постановления)
внести следующие изменения: _____________________________________________________.
2. О принятом решении сообщить сторонам исполнительного производства или их представителя
3. Постановление судебного исполнителя вступает в силу со дня его вынесения, подлежит обязательному исполнению и может быть обжаловано, опротестовано в суд в течение десяти рабочих дней в соответствии с гражданским процессуальным законодательством Республики Казахстан.
Жалоба подается по месту совершения исполнительных действий, если обслуживаемый судебным исполнителем территориальный участок находится в населенном пункте с местом совершения исполнительных действий.
Государственный судебный исполнитель _____________________________________
Место печати                                     (подпись, фамилия, инициалы)
Приложение 4 к приказу
Министра юстиции
Республики Казахстан
от 20 марта 2019 года № 135
Постановление об отмене постановления государственного судебного исполнителя
Сноска. Приложение 4 - в редакции приказа Министра юстиции РК от 05.10.2020 № 438 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
"___" ___________ 20___ года _______________________________________________
(наименование города, района)
Руководитель территориального отдела – старший судебный исполнитель
_______________________________________________________________________________,
(наименование территориального отдела департамента юстиции, фамилия, имя и отчество
(при наличии) старшего судебного исполнителя)
рассмотрев _____________________________________________________________________
(указать дату поступления корреспонденции,
_______________________________________________________________________________,
наименование адресата, суть обращения, акта прокурорского надзора, судебного акта)
УСТАНОВИЛ:
В производстве государственного судебного исполнителя
________________________________________________________________________________
(фамилия, имя и отчество (при наличии) судебного исполнителя)
находится исполнительный документ _________________________________________
(требование исполнительного документа, данные взыскателя и должника
(полное наименование юридического лица, для физического лица–фамилия, имя, отчество (при его наличии)
______________________________________________________ от "__" __________20__года.
________________________________________________________________________________
(указывается основание для отмены постановления судебного исполнителя)

Жоғарыда аталғанның негізінде, "Атқарушылық іс жүргізу және сот орындаушыларының мәртебесі туралы" 2010 жылғы 2 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабының 4-тармағын, 126-бабы 1-тармағының 1) тармақшасын басшылыққа ала отырып,
ҚАУЛЫ ЕТТІ:
1. 20___ жылғы "__" ___________ № __________________ атқарушылық іс жүргізу бойынша шығарылған "__" ______ 20__ жылғы _______________________________________
(күші жойылатын қаулының атауы)
______________________________________________________ туралы қаулының күші жойылсын.
2. Қабылданған шешім туралы атқарушылық іс жүргізу тараптарына, олардың өкілдеріне хабарлансын.
3. Сот орындаушысының қаулысы шығарылған күнінен бастап күшіне енеді, міндетті түрде орындалуға тиіс және оған Қазақстан Республикасының азаматтық іс жүргізу заңнамасына сәйкес сотқа он жұмыс күні ішінде шағым жасалуы, наразылық білдірілуі мүмкін.
Егер сот орындаушысы қызмет көрсететін аумақтық учаске тіркелген жер атқарушылық әрекеттер жасалатын жермен бір елді мекенде болса, шағым атқарушылық әрекеттер жасалатын жер бойынша беріледі.
Аумақтық бөлім басшысы – аға сот орындаушысы
__________________________            __________________________
(аумақтық орган атауы)            (қолы, инициалдары және тегі)
Мөрдің орны
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2019 жылғы 20 наурыздағы
№ 135 бұйрығына
5-қосымша
Атқарушылық іс жүргізуге аудармашының қатысуы туралы қаулының үлгі нысаны
Ескерту. 5-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Әділет министрінің 05.10.2020 № 438 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
20__ жыл "__"______                        ______________________
(қаланың, ауданның атауы)
______________________________ (әділет департаментінің аумақтық бөлімінің атауы)
мемлекеттік сот орындаушысы _______________________________________________
(сот орындаушысының аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)және тегі)
_________________________________________________________ негізінде қозғалған
(атқарушылық құжаттың атауы, атқарушылық құжатын берген соттың немесе органның атауы, берілген күні)
20__ жылғы "____" ___________________________________________ атқарушылық іс
(атқарушылық құжаттың талаптары, өндіріп алушы мен борышкердің деректемелері)
жүргізу материалдарын қарап,
АНЫҚТАДЫ:
Атқарушылық іс жүргізудің тарабы (тараптары)_________________________________
(аты-жөні, әкесінің аты және тегі (болған жағдайда), жеке тұлғаның ЖСН, заңды тұлғаның атауы, БСН) атқарушылық іс жүргізуге аудармашының қатысу қажеттігі туралы______ өтініш берді.

На основании изложенного, руководствуясь пунктом 4 статьи 10, подпунктом 1) пункта 1 статьи 126 Закона Республики Казахстан от 2 апреля 2010 года "Об исполнительном производстве и статусе судебных исполнителей",
ПОСТАНОВИЛ:
1. Отменить постановление от "__" ______20__ года о __________________________,
(наименование отменяемого постановления)
вынесенного в рамках исполнительного производства №__ от "__"____20__ года.
2. О принятом решении сообщить сторонам исполнительного производства, их представителям.
3. Постановление судебного исполнителя вступает в силу со дня его вынесения, подлежит обязательному исполнению и может быть обжаловано, опротестовано в суд в течении десяти рабочих дней в соответствии с гражданским процессуальным законодательством Республики Казахстан.
Жалоба подается по месту совершения исполнительных действий, если обслуживаемый судебным исполнителем территориальный участок находится в одном населенном пункте с местом совершения исполнительных действий.
Руководитель территориального отдела – старший судебный исполнитель
_________________________________ ________________________________________
(наименование территориального органа)       (подпись, фамилия и инициалы)
Место печати
Приложение 5 к приказу
Министра юстиции
Республики Казахстан
от 20 марта 2019 года № 135
Постановление об участии переводчика в исполнительном производстве
Сноска. Приложение 5 - в редакции приказа Министра юстиции РК от 05.10.2020 № 438 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
"__" ________ 20__года ___________________________________________________
(наименование города, района)
Государственный судебный исполнитель
________________________________________________________________________
(наименование территориального отдела департамента юстиции, фамилия, имя и отчество
(при наличии) судебного исполнителя),
рассмотрев материалы исполнительного производства №___ от "__" ______ 20___года
о ____________________________________________________________________________,
(указываются требование исполнительного документа, данные взыскателя и должника)
возбужденного на основании _____________________________________________________
(наименование исполнительного документа, наименование суда либо органа, которым
выдан исполнительный документ, дата выдачи)
УСТАНОВИЛ:
Сторона (ы) исполнительного производства ___________________________________
(фамилия, имя и отчество (при наличии), ИИН физического лица, наименование
юридического лица, БИН) заявила (и) о необходимости участия в исполнительном производстве переводчика.

"Атқарушылық іс жүргізу және сот орындаушыларының мәртебесі туралы" 2010 жылғы 2 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабының 1-тармағын, 22-бабын, 126-баптың 1-тармағының 1) тармақшасын басшылыққа ала отырып,
ҚАУЛЫ ЕТТІ:
1. _______________________________________________ аудармашы тағайындалсын.
(жеке тұлғаның аты, әкесінің аты және тегі (болған жағдайда))
2. Аудармашы _______________________ көрінеу дұрыс аударма жасамаған жағдайда
(инициалдары және тегі)
Қазақстан Республикасы заңдарына сәйкес жауапкершілігі туралы ескертілсін _______.
(аудармашының қолы)
3. Қабылданған шешім туралы атқарушылық іс жүргізу тараптарына, олардың өкілдеріне хабарлансын.
4. Сот орындаушысының қаулысы шығарылған күнінен бастап күшіне енеді,міндетті түрде орындалуға тиіс және оған Қазақстан Республикасының азаматтық іс жүргізу заңнамасына сәйкес сотқа он жұмыс күні ішінде шағым жасалуы, наразылық білдірілуі мүмкін.
Егер сот орындаушысы қызмет көрсететін аумақтық учаске тіркелген жер атқарушылық әрекеттер жасалатын жермен бір елді мекенде болса, шағым атқарушылық әрекеттер жасалатын жер бойынша беріледі.
5. Заңның 22-бабының 2-тармағына сәйкес аудармашыға өз еңбегі үшін сыйақы алуға құқығы барекендігі түсіндірілсін. Оған төленген сыйақы атқарушылық әрекеттер жасау жөніндегі шығыстарға жатқызылады.
Мемлекеттік сот орындаушы ________________________
Мөрдің орны                  (қолы, инициалдары және тегі)
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2019 жылғы 20 наурыздағы
№ 135 бұйрығына
6-қосымша
Атқарушылық іс жүргізуге маманның қатысуы туралы қаулының үлгі нысаны
Ескерту. 6-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Әділет министрінің 05.10.2020 № 438 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
20__ жыл "__" __________                        ______________________
(қаланың, ауданның атауы)
____________________________________________ ______________________________
(______________________________(әділет департаментінің аумақтық бөлімінің атауы)
мемлекеттік сот орындаушысы _______________________________________________
(сот орындаушысының аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)және тегі)
__________________________________________________________негізінде қозғалған
(атқарушылық құжаттың атауы, атқарушылық құжатын берген соттың немесе органның атауы, берілген күні)
20__ жылғы "____" __________________________________________ атқарушылық іс
(атқарушылық құжаттың талаптары, өндіріп алушы мен борышкердің деректемелері) жүргізу материалдарын қарап,
АНЫҚТАДЫ:
___________________________________________________________________________ (маманды қолданыстағы Заңға немесе өзге де нормативтік құқықтық актілерге сілтеме жасай отырып, қатыстыру негізі)
Жоғарыда аталғанның негізінде, "Атқарушылық іс жүргізу және сот орындаушыларының мәртебесі туралы" 2010 жылғы 2 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабының 1-тармағын, 24, 68-баптарын, 126-баптың 1-тармағының 1) тармақшасын басшылыққа ала отырып,
ҚАУЛЫ ЕТТІ:

Руководствуясь пунктом 1 статьи 10, статьей 22, подпунктом 1) пункта 1 статьи 126 Закона Республики Казахстан от 2 апреля 2010 года "Об исполнительном производстве и статусе судебных исполнителей" (далее - Закон),
ПОСТАНОВИЛ:
1. Назначить переводчика ___________________________________________________.
(фамилия, имя и отчество (при наличии) физического лица)
2. Предупредить переводчика
_____________________________________________________________________________________ (фамилия, имя и отчество (при наличии) об ответственности за заведомо неправильный перевод в соответствии с законами Республики Казахстан ________________________________________________________________________ (подпись переводчика, фамилия, имя и отчество (при наличии)
3. Разъяснить переводчику, что согласно пункту 2 статьи 22 Закона переводчик имеет право на вознаграждение за свой труд. Выплаченное ему вознаграждение относится к расходам по совершению исполнительных действий.
4. О принятом решении сообщить сторонам исполнительного производства или их представителям.
5. Постановление судебного исполнителя вступает в силу со дня его вынесения, подлежит обязательному исполнению и может быть обжаловано, опротестовано в суд в течение десяти рабочих дней в соответствии с гражданским процессуальным законодательством Республики Казахстан.
Жалоба подается по месту совершения исполнительных действий, если обслуживаемый судебным исполнителем территориальный участок находится в населенном пункте с местом совершения исполнительных действий.
Государственный судебный исполнитель ___________________________________
Место печати                                     (подпись, фамилия, инициалы)
Приложение 6 к приказу
Министра юстиции
Республики Казахстан
от 20 марта 2019 года № 135
Постановление об участии специалиста в исполнительном производстве
Сноска. Приложение 6 - в редакции приказа Министра юстиции РК от 05.10.2020 № 438 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
"__" ________ 20__года ____________________________________________________
(наименование города, района)
Государственный судебный исполнитель
_________________________________________________________________________
(наименование территориального отдела департамента юстиции, фамилия, имя и
отчество (при наличии) судебного исполнителя),
рассмотрев материалы исполнительного производства №___ от "__" ______ 20___года
о______________________________________________________________________________,
(указываются требование исполнительного документа, данные взыскателя и должника)
возбужденного на основании ______________________________________________________
(наименование исполнительного документа, наименование суда либо органа, которым выдан исполнительный документ, дата выдачи)
УСТАНОВИЛ:
__________________________________________________________________________
(указываются основания привлечения специалиста, со ссылкой на нормы действующего
Закона "Об исполнительном производстве и статусе судебных исполнителей" (далее – Закон)
либо иного нормативного правового акта)
На основании изложенного, руководствуясь пунктом 1 статьи 10, статьями 24, 68, 126 Закона,
ПОСТАНОВИЛ:

1. ______________________________________________ маман болып тағайындалсын.
(жеке тұлғаның аты, әкесінің аты және тегі (болған жағдайда))
2. Дұрыс қорытындылар жасамаған жағдайда Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес жауапты болатындығы туралы маман
________________________________ ескертілсін _________________________
(аты, әкесінің аты және тегі (болған жағдайда)) (маманның қолы)
3. Қабылданған шешім туралы атқарушылық іс жүргізу тараптарына, олардың өкілдеріне хабардар етілсін.
4. Сот орындаушысының қаулысы шығарылған күнінен бастап күшіне енеді, міндетті түрде орындалуға тиіс және оған Қазақстан Республикасының азаматтық іс жүргізу заңнамасына сәйкес сотқа он жұмыс күні ішінде шағым жасалуы, наразылық білдірілуі мүмкін.
Егер сот орындаушысы қызмет көрсететін аумақтық учаске тіркелген жер атқарушылық әрекеттер жасалатын жермен бір елді мекенде болса, шағым атқарушылық әрекеттер жасалатын жер бойынша беріледі.
5. Заңның 24-бабының 3-тармағына сәйкес маманға атқарушылық әрекеттер жасауға байланысты жүргізілетін жұмысты орындағаны үшін сыйақы алуға құқығы бар екендігі түсіндірілсін. Бұл сыйақы және мамандар тартуға жұмсалған басқа да шығындар атқарушылық әрекеттер жасау жөніндегі шығыстарға жатқызылады
Мемлекеттік сот орындаушы ________________________
Мөрдің орны                  (қолы, инициалдары және тегі)
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2019 жылғы 20 наурыздағы
№ 135 бұйрығына
7-қосымша
БЕКІТЕМІН
Аумақтық бөлімнің басшысы –
ағасот орындаушысы
___________________________
(аумақтық бөлімнің атауы)
____________________________
(қолы, инициалдары және тегі)
20___ жылғы
"__"______________
Мөрдің орны
Аудармашыдан (маманнан) бас тарту (өздігінен бас тарту) туралы қаулының үлгі нысаны
Ескерту. 7-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Әділет министрінің 05.10.2020 № 438 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
20__ жыл "__" ________                        _________________________
(қала, аудан атауы)
Мемлекеттік сот орындаушысы_______________________________________________
__________________________________________________________________________
(әділет департаменті аумақтық бөлімінің атауы, сот орындаушысының аты,әкесінің аты және тегі (болған жағдайда))
__________________________________________ атқарушылық іс жүргізуге қатысаты
(атқарушылық іс жүргізудің түрі, нөмірі және күні)аудармашының, маманның бас тарту (өздігінен бас тарту)_____________________________ туралы (аты, әкесінің аты және тегі (болған жағдайда))
_______________________________________________________ арызын қарап,
(аты, әкесінің аты және тегі (болған жағдайда)) жеке тұлғаның ЖСН, заңды тұлғаның атауы,заңды тұлғаның басшысының аты, әкесінің аты және тегі (болған жағдайда), ЖСН)
АНЫҚТАДЫ:
_________________________________________________________________________
(қолданыстағы Заңға немесе өзге де нормативтік құқықтық актілерге сілтеме жасай отырып, бас тарту (өздігінен бас тарту) негізі)

1. Назначить специалиста ___________________________________________________.
(фамилия, имя и отчество (при наличии) физического лица)
2. Предупредить специалиста ________________________________________________
(фамилия, имя и отчество (при наличии)
об ответственности за дачу неправильного заключения в соответствии с законами Республики Казахстан
_______________________________________________________________________________.
(подпись специалиста, фамилия, имя и отчество (при наличии)
3. Разъяснить специалисту, что согласно пункту 3 статьи 24 Закона специалисты имеют право на вознаграждение за выполнение работы, проводимой в связи с совершением исполнительных действий. Это вознаграждение и другие затраты на привлечение специалистов относятся к расходам по совершению исполнительных действий.
4. О принятом решении сообщить сторонам исполнительного производства или их представителям.
5. Постановление судебного исполнителя вступает в силу со дня его вынесения, подлежит обязательному исполнению и может быть обжаловано, опротестовано в суд в течение десяти рабочих дней в соответствии с гражданским процессуальным законодательством Республики Казахстан.
Жалоба подается по месту совершения исполнительных действий, если обслуживаемый судебным исполнителем территориальный участок находится в населенном пункте с местом совершения исполнительных действий.
Государственный судебный исполнитель ___________________________________
Место печати                               (подпись, фамилия, инициалы)
Приложение 7 к приказу
Министра юстиции
Республики Казахстан
от 20 марта 2019 года № 135
УТВЕРЖДАЮ
Руководитель территориального
отдела-старший судебный исполнитель
____________________________
(наименование территориального отдела)
____________________________
(подпись, фамилия и инициалы)
"__" ________________ 20___ года
Место печати
Постановление об отводе (самоотводе) переводчика (специалиста)
Сноска. Приложение 7 - в редакции приказа Министра юстиции РК от 05.10.2020 № 438 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
"___" ___________ 20__ года ____________________________________________
(наименование города, района)
Государственный судебный исполнитель ___________________________________
_____________________________________________________________________________
(наименование территориального отдела департамента юстиции, фамилия, имя и
отчество(при наличии) судебного исполнителя)
рассмотрев заявление (обращение) _______________________________________________,
(фамилия, имя и отчество (при наличии), ИИН физического лица,
наименование юридического лица, фамилия, имя и отчество (при наличии),
ИИН руководителя юридического лица) об отводе (самоотводе) переводчика, специалиста
__________________________________________________________________, участвующего
(фамилия, имя и отчество (при наличии))
в исполнительном производстве, _________________________________________________
(номер, дата и вид исполнительного производства)
УСТАНОВИЛ:
__________________________________________________________________________
(основание отвода (самоотвода) со ссылкой на нормы действующего Закона либо иного нормативного правового акта)

Жоғарыда айтылғанның негізінде, "Атқарушылық іс жүргізу және сот орындаушыларының мәртебесі туралы" 2010 жылғы 2 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабының 1-тармағын, 54-бабын, 126-бабы 1-тармағының 1) тармақшасын басшылыққа ала отырып,
ҚАУЛЫ ЕТТІ:
1. Аудармашы (маман)______________________ бас тарту (өздігінен бас тарту) туралы
(аты, әкесінің аты және тегі (болған жағдайда))
________________________________________________ арызы қанағаттандырылсын.
(аты, әкесінің аты және тегі (болған жағдайда))
2. Қабылданған шешім туралы атқарушылық іс жүргізу тараптарына, олардың өкілдеріне хабарлансын.
3. Сот орындаушысының қаулысы шығарылған күнінен бастап күшіне енеді, міндетті түрде орындалуға тиіс және оған Қазақстан Республикасының азаматтық іс жүргізу заңнамасына сәйкес сотқа он жұмыс күні ішінде шағым жасалуы, наразылық білдірілуі мүмкін.
Егер сот орындаушысы қызмет көрсететін аумақтық учаске тіркелген жер атқарушылық әрекеттер жасалатын жермен бір елді мекенде болса, шағым атқарушылық әрекеттер жасалатын жер бойынша беріледі.
Мемлекеттік сот орындаушы ________________________
Мөрдің орны                  (қолы, инициалдары және тегі)
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2019 жылғы 20 наурыздағы
№ 135 бұйрығына
8-қосымша
Мемлекеттік сот орындаушысынан бас тарту (өздігінен бас тарту) туралы қаулының үлгі нысаны
Ескерту. 8-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Әділет министрінің 05.10.2020 № 438 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
20__жылғы "__" ________                        _________________________
(қала, аудан атауы)
Аумақтық бөлім басшысы - аға сот орындаушысы _______________________________,
_________________________________________________________________________ (
әділет департаменті аумақтық бөлімінің атауы, аға сот орындаушысының аты, әкесінің аты және тегі (болған жағдайда))
мемлекеттік сот орындаушысы _______________________________________________
(аты, әкесінің аты және тегі (болған жағдайда))
________________________________ атқарушылық іс жүргізуге қатысудан бас тарту
(өздігінен (атқарушылық іс жүргізудің түрі, нөмірі және күні)бас тарту) туралы өтінішін қарап,
АНЫҚТАДЫ:
__________________________________________________________________________
(қолданыстағы Заңға немесе өзге де нормативтік құқықтық актілерге сілтеме жасай отырып, бас тарту (өздігінен бас тарту) негізі)
Жоғарыда айтылғанның негізінде, "Атқарушылық іс жүргізу және сот орындаушыларының мәртебесі туралы" 2010 жылғы 2 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабының 1-тармағын, 54-бабының 3-тармағын, 126-бабы 1-тармағының 1) тармақшасын басшылыққа ала отырып,
ҚАУЛЫ ЕТТІ:

На основании изложенного, руководствуясь пунктом 1 статьи 10, статьей 54, подпунктом 1) пункта 1 статьи 126 Закона Республики Казахстан от 2 апреля 2010 года "Об исполнительном производстве и статусе судебных исполнителей",
ПОСТАНОВИЛ:
1. Заявление ___________________ об отводе (самоотводе) переводчика (специалиста)
(фамилия, имя и отчество (при наличии))
_______________________________________________________________________________
(фамилия, имя и отчество (при наличии))
удовлетворить.
2. О принятом решении сообщить сторонам исполнительного производства, их представителям.
3. Постановление судебного исполнителя вступает в силу со дня его вынесения, подлежит обязательному исполнению и может быть обжаловано, опротестовано в суд в течении десяти рабочих дней в соответствии с гражданским процессуальным законодательством Республики Казахстан.
Жалоба подается по месту совершения исполнительных действий, если обслуживаемый судебным исполнителем территориальный участок находится в одном населенном пункте с местом совершения исполнительных действий.
Государственный судебный исполнитель _____________________________________
Место печати                               (подпись, фамилия и инициалы)
Приложение 8 к приказу
Министра юстиции
Республики Казахстан
от 20 марта 2019 года № 135
Постановление об отводе (самоотводе) государственного судебного исполнителя
Сноска. Приложение 8 - в редакции приказа Министра юстиции РК от 05.10.2020 № 438 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
"___" ___________ 20__ года __________________________________________
(наименование города, района)
Руководитель территориального отдела – старший судебный исполнитель
___________________________________________________________________________,
(наименование территориального отдела департамента юстиции, фамилия, имя и отчество
(при наличии) старшего судебного исполнителя)
рассмотрев заявление об отводе (самоотводе) государственного судебного исполнителя
_____________________________________________________________________________
(фамилия, имя и отчество (при наличии))
от участия в исполнительном производстве №______ от "______" __________20___года.
УСТАНОВИЛ:
__________________________________________________________________________
(основания отвода (самоотвода) со ссылкой на нормы действующего Закона либо иного нормативного правового акта)
На основании изложенного, руководствуясь пунктом 1 статьи 10, пунктом 3 статьи 54, подпунктом 1) пункта 1 статьи 126 Закона Республики Казахстан от 2 апреля 2010 года "Об исполнительном производстве и статусе судебных исполнителей",
ПОСТАНОВИЛ:

1. Мемлекеттік сот орындаушысы ____________________________________ бас тарту
(аты, әкесінің аты және тегі (болған жағдайда))
(өздігінен бас тарту) туралы_________________________ арызы қанағаттандырылсын.
(аты, әкесінің аты және тегі (болған жағдайда))
2. Әрі қарай орындау үшін атқарушылық іс жүргізуді сот орындаушысы____________
__________________________________________________________________ берілсін.
(аты, әкесінің аты және тегі (болған жағдайда))
3. Қабылданған шешім туралы атқарушылық іс жүргізу тараптарына, олардың өкілдеріне хабарлансын.
4. Сот орындаушысының қаулысы шығарылған күнінен бастап күшіне енеді, міндетті түрде орындалуға тиіс және оған Қазақстан Республикасының азаматтық іс жүргізу заңнамасына сәйкес сотқа он жұмыс күні ішінде шағым жасалуы, наразылық білдірілуі мүмкін.
Егер сот орындаушысы қызмет көрсететін аумақтық учаске тіркелген жер атқарушылық әрекеттер жасалатын жермен бір елді мекенде болса, шағым атқарушылық әрекеттер жасалатын жер бойынша беріледі.
Аумақтық бөлім басшысы – аға сот орындаушысы
___________________________            _________________________
(аумақтық орган атауы)            (қолы, инициалдары және тегі)
Мөрдің орны
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2019 жылғы 20 наурыздағы
№ 135 бұйрығына
9-қосымша
Мемлекеттік сот орындаушысының бас тартуына қарсылық білдіру туралы қаулының үлгі нысаны
Ескерту. 9-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Әділет министрінің 05.10.2020 № 438 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
20__жылғы "__" ________                        _________________________
(қала, аудан атауы)
Аумақтық бөлім басшысы - аға сот орындаушысы _______________________________,
__________________________________________________________________________
(әділет департаменті аумақтық бөлімінің атауы, аға сот орындаушысының аты, әкесінің аты және тегі (болған жағдайда))
мемлекеттік сот орындаушысы _______________________________________________
(аты, әкесінің аты және тегі (болған жағдайда))
20__ жылғы "____" _______ № _______ атқарушылық іс жүргізуге қатысудан бас тарту туралы өтінішін қарап,
АНЫҚТАДЫ:
__________________________________________________________________________
(қолданыстағы Заңға немесе өзге де нормативтік құқықтық актілерге сілтеме жасай отырып, бас тартуға қарсылық білдіру негізі)
Атқарушылық іс жүргізу материалдары және жиналған материалдар мемлекеттік сот орындаушысының бас тартуы үшін негіздің жоқтығын куәландырады.

1. Заявление _________________________________________ об отводе (о самоотводе)
(фамилия, имя и отчество (при наличии))
государственного судебного исполнителя ______________________________________
удовлетворить.                               (фамилия, имя и отчество (при наличии)
2. Передать исполнительное производство для дальнейшего исполнения
государственному судебному исполнителю
_______________________________________________________________________________.
(фамилия, имя и отчество (при наличии))
3. О принятом решении сообщить сторонам исполнительного производства, их представителям.
4. Постановление судебного исполнителя вступает в силу со дня его вынесения, подлежит обязательному исполнению и может быть обжаловано, опротестовано в суд в течении десяти рабочих дней в соответствии с гражданским процессуальным законодательством Республики Казахстан.
Жалоба подается по месту совершения исполнительных действий, если обслуживаемый судебным исполнителем территориальный участок находится в одном населенном пункте с местом совершения исполнительных действий.
Руководитель территориального отдела – старший судебный исполнитель
____________________________________ _____________________________________
(наименование территориального органа)       (подпись, фамилия и инициалы)
Место печати
Приложение 9 к приказу
Министра юстиции
Республики Казахстан
от 20 марта 2019 года № 135
Постановление об отказе в отводе государственного судебного исполнителя
Сноска. Приложение 9 - в редакции приказа Министра юстиции РК от 05.10.2020 № 438 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
"___" __________ 20__ года _________________________________________________
(наименование города, района)
Руководитель территориального отдела – старший судебный исполнитель
________________________________________________________________________________
(наименование территориального отдела департамента юстиции, (фамилия, имя и отчество
(при наличии) старшего судебного исполнителя)
рассмотрев заявление об отводе государственного судебного исполнителя
_______________________________________________________________________________
(фамилия, имя и отчество (при наличии))
от участия в исполнительном производстве №_____ от "____"___________20___года.
УСТАНОВИЛ:
________________________________________________________________________________
(основания отказа в отводе со ссылкой на нормы действующего Закона либо иного нормативного правового акта)
Изучение материалов исполнительного производства и собранные материалы свидетельствуют об отсутствии оснований для отвода государственного судебного исполнителя.

Жоғарыда айтылғанның негізінде, "Атқарушылық іс жүргізу және сот орындаушыларының мәртебесі туралы" 2010 жылғы 2 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабының 1-тармағын, 54-бабын, 126-бабы 1-тармағының 1) тармақшасын басшылыққа ала отырып,
ҚАУЛЫ ЕТТІ:
1. Мемлекеттік сот орындаушысы ___________________________________ бас тартуға (аты, әкесінің аты және тегі (болған жағдайда))қарсылық білдірілсін.
2. Қабылданған шешім туралы атқарушылық іс жүргізу тараптарына, олардың өкілдеріне хабарлансын.
3. Сот орындаушысының қаулысы шығарылған күнінен бастап күшіне енеді, міндетті түрде орындалуға тиіс және оған Қазақстан Республикасының азаматтық іс жүргізу заңнамасына сәйкес сотқа он жұмыс күні ішінде шағым жасалуы, наразылық білдірілуі мүмкін.
Егер сот орындаушысы қызмет көрсететін аумақтық учаске тіркелген жер атқарушылық әрекеттер жасалатын жермен бір елді мекенде болса, шағым атқарушылық әрекеттер жасалатын жер бойынша беріледі.
Аумақтық бөлім басшысы – аға сот орындаушысы
___________________________            __________________________
(аумақтық орган атауы)            (қолы, инициалдары және тегі)
Мөрдің орны
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2019 жылғы 20 наурыздағы
№ 135 бұйрығына
10-қосымша
Ішкі істер органдарының қызметкерлерін немесе бөлімшесін атқарушылық құжаттардың орындалуын қамтамасыз етуге тарту туралы қаулының үлгі нысаны
Ескерту. 10-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Әділет министрінің 05.10.2020 № 438 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
20__ жыл "__" __________                        _______________________
(қаланың, ауданның атауы)
______________________________ (әділет департаментінің аумақтық бөлімінің атауы)
мемлекеттік сот орындаушысы _______________________________________________
(сот орындаушысының аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда) және тегі)
__________________________________________________________негізінде қозғалған
(атқарушылық құжаттың атауы, атқарушылық құжатын берген соттың немесе органның атауы, берілген күні)
20__ жылғы "____" __________________________________________ атқарушылық іс
(атқарушылық құжаттың талаптары, өндіріп алушы мен борышкердің деректемелері) жүргізу материалдарын қарап,
АНЫҚТАДЫ:
__________________________________________________________________________
(қолданыстағы Заңға немесе өзге де нормативтік құқықтық актілерге сілтеме жасай отырып, ішкі істер органдары бөлімшесі қызметкерін (қызметкерлерін) тарту негізі)
Жоғарыда аталғанның негізінде, "Атқарушылық іс жүргізу және сот орындаушыларының мәртебесі туралы" 2010 жылғы 2 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабының 1-тармағын, 26-бабын, 126-бабы 1-тармағының 1), 15) тармақшаларын басшылыққа ала отырып,
ҚАУЛЫ ЕТТІ:

На основании изложенного, руководствуясь пунктом 1 статьи 10, статьей 54, подпунктом 1) пункта 1 статьи 126 Закона Республики Казахстан от 2 апреля 2010 года "Об исполнительном производстве и статусе судебных исполнителей",
ПОСТАНОВИЛ:
1. Отказать в отводе государственного судебного исполнителя ____________________
(фамилия, имя и отчество (при наличии))
2. О принятом решении сообщить сторонам исполнительного производства, их представителям.
3. Постановление судебного исполнителя вступает в силу со дня его вынесения, подлежит обязательному исполнению и может быть обжаловано, опротестовано в суд в течении десяти рабочих дней в соответствии с гражданским процессуальным законодательством Республики Казахстан.
Жалоба подается по месту совершения исполнительных действий, если обслуживаемый судебным исполнителем территориальный участок находится в одном населенном пункте с местом совершения исполнительных действий.
Руководитель территориального отдела – старший судебный исполнитель
____________________________________ _____________________________________
(наименование территориального органа)             (подпись, фамилия и инициалы)
Место печати
Приложение 10 к Приказу
Министра юстиции
Республики Казахстан
Типовая форма
Постановление о привлечении сотрудников или подразделений органов
внутренних дел для обеспечения исполнения исполнительных документов
Сноска. Приложение 10 - в редакции приказа Министра юстиции РК от 05.10.2020 № 438 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
"___" ___________ 20__года _______________________________________________
(наименование города, района)
Государственный судебный исполнитель _____________________________________
______________________________________________________________________________,
(наименование территориального отдела департамента юстиции, (фамилия, имя и отчество(при наличии))
рассмотрев материалы исполнительного производства №________ от "__" ______20___года
о
_____________________________________________________________________________,
(указываются требование исполнительного документа, данные взыскателя и должника)
возбужденного на основании _____________________________________________________
(наименование исполнительного документа, наименование суда либо органа, которым выдан исполнительный документ, дата выдачи)
УСТАНОВИЛ:
________________________________________________________________________
(основание привлечения сотрудника (ов) или подразделения органов внутренних дел со
ссылкой на нормы действующего Закона либо иного нормативного правового акта)
На основании изложенного, руководствуясь пунктом 1 статьи 10, статьей 26, подпунктом 1), 15) пункта 1 статьи 126 Закона Республики Казахстан от 2 апреля 2010 года "Об исполнительном производстве и статусе судебных исполнителей" (далее - Закон), подпунктом 36) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 апреля 2014 года "Об органах внутренних дел Республики Казахстан",
ПОСТАНОВИЛ:

1. Ішкі істер органдарының қызметкері (қызметкерлері) немесе бөлімшесі тартылсын.
2. Қаулы орындау үшін ___________________________________________ жолдансын.
(ішкі істер органдары бөлімшесінің атауы)
3. Қабылданған шешім туралы атқарушылық іс жүргізу тараптарына, олардың өкілдеріне хабарлансын.
4. Қаулының орындалу нәтижесі туралы сот орындаушысына _____________________
(мекенжайы, телефоны, қажет болған жағдайда электрондық поштасына)
____________________________________________ мекенжайы бойынша хабарлансын.
5. Сот орындаушысының қаулысы шығарылған күнінен бастап күшіне енеді, міндетті түрде орындалуға тиіс және оған Қазақстан Республикасының азаматтық іс жүргізу заңнамасына сәйкес сотқа он жұмыс күні ішінде шағым жасалуы, наразылық білдірілуі мүмкін.
Егер сот орындаушысы қызмет көрсететін аумақтық учаске тіркелген жер атқарушылық әрекеттер жасалатын жермен бір елді мекенде болса, шағым атқарушылық әрекеттер жасалатын жер бойынша беріледі.
Мемлекеттік сот орындаушы ________________________
Мөрдің орны                  (қолы, инициалдары және тегі)
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2019 жылғы 20 наурыздағы
№ 135 бұйрығына
11-қосымша
"САНКЦИЯЛАЙМЫН"
Судья __________________
(соттың атауы)
____________________________
(қолы, инициалдары және тегі)
20___ жылғы
"__"______________
Мөрдің орны
Сот орындаушысына келуден жалтарып жүрген адамды күштеп келтіру туралы қаулының үлгі нысаны
Ескерту. 11-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Әділет министрінің 05.10.2020 № 438 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
20__ жыл "__" __________                        _______________________
(қаланың, ауданның атауы)
_______________________________(әділет департаментінің аумақтық бөлімінің атауы)
мемлекеттік сот орындаушысы _______________________________________________
(сот орындаушысының аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)және тегі)
__________________________________________________________негізінде қозғалған
(атқарушылық құжаттың атауы, атқарушылық құжатын берген соттың немесе органның атауы, берілген күні)
20__ жылғы "____" __________________________________________________________
атқарушылық іс (атқарушылық құжаттың талаптары, өндіріп алушы мен борышкердің деректемелері) жүргізу материалдарын қарап,
АНЫҚТАДЫ:
__________________________________________________________________________
(қолданыстағы Заңға немесе өзге де нормативтік құқықтық актілерге сілтеме жасай отырып, сот орындаушысына келуден жалтарып жүрген адамды күштеп келтіру негізі)

1. Привлечь сотрудника (ов) или подразделение органов внутренних дел для обеспечения исполнения исполнительных документов.
2. Постановление направить для исполнения ___________________________________
(наименование подразделения органов внутренних дел)
3. О принятом решении сообщить сторонам исполнительного производства, их представителям.
4. О результатах исполнения постановления сообщить судебному исполнителю по адресу:
__________________________________________________________________________
(адрес, телефон, при необходимости адрес электронной почты)
5. Постановление судебного исполнителя вступает в силу со дня его вынесения, подлежит обязательному исполнению и может быть обжаловано, опротестовано в суд в течении десяти рабочих дней в соответствии с гражданским процессуальным законодательством Республики Казахстан.
Жалоба подается по месту совершения исполнительных действий, если обслуживаемый судебным исполнителем территориальный участок находится в одном населенном пункте с местом совершения исполнительных действий.
Государственный судебный исполнитель ______________________________________
Место печати                                     (подпись, фамилия и инициалы)
Приложение 11 к приказу
Министра юстиции
Республики Казахстан
от 20 марта 2019 года № 135
"САНКЦИОНИРУЮ"
Судья ____________________
(наименование суда)
____________________________
(подпись, фамилия, инициалы)
"__" _____________ 20___ года
Место печати
Постановление о приводе лица, уклоняющегося от явки к судебному исполнителю
Сноска. Приложение 11 - в редакции приказа Министра юстиции РК от 05.10.2020 № 438 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
"___" ___________ 20__года ______________________________________________
(наименование города, района)
Государственный судебный исполнитель ____________________________________
______________________________________________________________________________,
(наименование территориального отдела департамента юстиции, (фамилия, имя и отчество (при наличии) судебного исполнителя)
_______________________________________________________________________________
рассмотрев материалы исполнительного производства №______ от "__" ________ 20___года
о _____________________________________________________________________________,
(указываются требование исполнительного документа, данные взыскателя и должника)
возбужденного на основании _____________________________________________________
(наименование исполнительного документа, наименование суда либо органа,
которым выдан исполнительный документ, дата выдачи)
УСТАНОВИЛ:
_________________________________________________________________________
(основание привода лица со ссылкой на нормы действующего Закона либо иного нормативного правового акта)

Жоғарыда аталғанның негізінде, "Атқарушылық іс жүргізу және сот орындаушыларының мәртебесі туралы" 2010 жылғы 2 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабының 1-тармағын, 27-бабының 5-тармағын, 35-1, 126-бабы 1-тармағының 1) тармақшасын, "Қазақстан Республикасының ішкі істер органдары туралы" 2014 жылғы 23 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 1-тармағының 36) тармақшасын басшылыққа ала отырып,
ҚАУЛЫ ЕТТІ:
1. ______________________________________________________________мекенжайы
(жеке тұлғаның тіркелген (тұрғылықты) жері, заңды тұлғаның орналасқан жері бойынша мекенжайы)
бойынша тұратын (жұмыс атқаратын) _________________________________________
(аты, әкесінің аты және тегі (болған жағдайда))
жеке тұлғаның ЖСН, заңды тұлғаның атауы, заңды тұлғаның басшысының аты, әкесінің аты және тегі (болған жағдайда), ЖСН)
_________________________________________________________________ ғимараты
(Әділет департаменті аумақтық бөлімінің атауы, заңды мекенжайы)
кабинетке жергілікті уақыт бойынша сағат __ минутта __ күштеп әкелу қамтамасыз етілсін.
2. Қаулы көмек көрсету үшін______________________________________ жолдансын.
(ішкі істер органының атауы)
3. Қабылданған шешім туралы атқарушылық іс жүргізу тараптарына, олардың өкілдеріне хабарлансын.
4. Қаулының орындалу нәтижесі туралы сот орындаушысына ______________________
(мекенжайы, телефоны, қажет болған жағдайда электрондық поштасына)
____________________________________________ мекенжайы бойынша хабарлансын.
5. Сот орындаушысының қаулысы шығарылған күнінен бастап күшіне енеді, міндетті түрде орындалуға тиіс және оған Қазақстан Республикасының азаматтық іс жүргізу заңнамасына сәйкес сотқа он жұмыс күні ішінде шағым жасалуы, наразылық білдірілуі мүмкін.
Егер сот орындаушысы қызмет көрсететін аумақтық учаске тіркелген жер атқарушылық әрекеттер жасалатын жермен бір елді мекенде болса, шағым атқарушылық әрекеттер жасалатын жер бойынша беріледі.
Ескерту: қаулы жазбаша нысанда немесе электронды құжат нысанында санкциялауға жатады. Бұл ретте, электрондық құжаттың нысаны өзгертілуі мүмкін.Судьяның электронды цифрлық қолы, сондай-ақ оның аты, әкесінің аты, тегі (бар болған жағдайда), қол қойған күні,соттың атауы құжаттың сол жағында орналастырылады. Жоғары оң жақ бұрышында "Санкциялаймын" грифі, соттың атауы, судьяның инициалдары және тегі, сондай-ақ күні көрсетілмейді.
Мемлекеттік сот орындаушы __________________________
Мөрдің орны                  (қолы, инициалдары және тегі)
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2019 жылғы 20 наурыздағы
№ 135 бұйрығына
12-қосымша
"САНКЦИЯЛАЙМЫН"
Судья __________________
(соттың атауы)
____________________________
(қолы, инициалдары және тегі)
20___ жылғы
"__"______________
Мөрдің орны
Борышкер болып табылатын жеке тұлғаның, заңды тұлға басшысының (оның міндетін атқарушының) Қазақстан Республикасынан шығуын уақытша шектеу туралы қаулының үлгі нысаны

На основании изложенного, руководствуясь пунктом 1 статьи 10, пунктом 5 статьи 27, статьей 35-1, подпунктом 1) пункта 1 статьи 126 Закона Республики Казахстан от 2 апреля 2010 года "Об исполнительном производстве и статусе судебных исполнителей", подпунктом 36) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 апреля 2014 года "Об органах внутренних дел Республики Казахстан",
ПОСТАНОВИЛ:
1. Обеспечить принудительный привод
_____________________________________________________________________________,
(фамилия, имя и отчество (при наличии), ИИН физического лица, фамилия, имя и отчество
(при наличии), ИИН руководителя юридического лица) проживающего (работающего)
______________________________________________________________________________.
(адрес по месту прописки (жительства)
физического лица, месту нахождения юридического лица) в здание ___________________
кабинет____________________________ к ______ часам _____ минутам местного времени.
(наименование, территориального отдела Департамента юстиции, юридический адрес)
2. Постановление направить для оказания содействия в ________________________
(наименование органа внутренних дел)
3. О принятом решении сообщить сторонам исполнительного производства, их представителям.
4. Объявить должнику о принудительном приводе _____________________________
(адрес, телефон, при необходимости адрес электронной почты)
5. Постановление судебного исполнителя вступает в силу со дня его вынесения, подлежит обязательному исполнению и может быть обжаловано, опротестовано в суд в течении десяти рабочих дней в соответствии с гражданским процессуальным законодательством Республики Казахстан.
Жалоба подается по месту совершения исполнительных действий, если обслуживаемый судебным исполнителем территориальный участок находится в одном населенном пункте с местом совершения исполнительных действий.
Примечание: постановление подлежит санкционированию в письменной форме либо в форме электронного документа. При этом форма электронного документа может быть изменена. Электронная цифровая подпись судьи, а также его фамилия, имя, отчество (при наличии), дата подписи, наименование суда размещаются с левой стороны документа. В правом верхнем углу гриф "Санкционирую", наименование суда, фамилия, инициалы судьи, а также дата не указываются.
Государственный судебный исполнитель ___________________________________
Место печати                                     (подпись, фамилия и инициалы)
Приложение 12 к приказу
Министра юстиции
Республики Казахстан
от 20 марта 2019 года № 135
"САНКЦИОНИРУЮ"
Судья ______________________
(наименование суда)
____________________________
(подпись, фамилия и инициалы)
"__" _________________ 20__ года
Место печати
Постановление о временном ограничении на выезд физического лица,
руководителя (исполняющего обязанности) юридического лица,
являющегося должником, из Республики Казахстан.

Ескерту. 12-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Әділет министрінің 05.10.2020 № 438 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
20__ жыл "__" __________                        ____________________
(қаланың, ауданның атауы)
_______________________________(әділет департаментінің аумақтық бөлімінің атауы)
мемлекеттік сот орындаушысы _______________________________________________
(сот орындаушысының аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда) және тегі)
___________________________________________________________________________ негізінде қозғалған (атқарушылық құжаттың атауы, атқарушылық құжатын берген соттың немесе органның атауы, берілген күні)
20__ жылғы "____" ___________________________________________ атқарушылық іс
(атқарушылық құжаттың талаптары, өндіріп алушы мен борышкердің деректемелері) жүргізу материалдарын қарап,
АНЫҚТАДЫ:
__________________________________________________________________________
(қолданыстағы Заңға немесе өзге де нормативтік құқықтық актілерге сілтеме жасай отырып, борышкердің Қазақстан Республикасынан шығуына уақытша шектеу қолданудың негізі)
Жоғарыда аталғанның негізінде, "Атқарушылық іс жүргізу және сот орындаушыларының мәртебесі туралы" 2010 жылғы 2 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабының 1-тармағын, 33-бабының 1-тармағын, 126-бабы 1-тармағының 1) тармақшасын басшылыққа ала отырып,
ҚАУЛЫ ЕТТІ:
1. Борышкер болып табылатын (заңды тұлғаның басшысы (міндетін атқарушы))
__________________________________ Қазақстан Республикасынан шығуына шектеу
(жеке тұлға-борышкердің аты, әкесінің аты және тегі (бар болған жағдайда), ЖСН, заңды тұлға басшысының аты, әкесінің аты, тегі (бар болған жағдайда,БСН) қойылсын.
2. Қазақстан Республикасынан шығуын уақытша шектеу туралы қаулы атқарушылық іс жүргізу органдарының мемлекеттік автоматтандырылған ақпараттық жүйесі арқылы Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Шекара қызметіне орындау үшін жолдансын.
3. Қабылданған шешім туралы атқарушылық іс жүргізу тараптарына, олардың өкілдеріне хабарлансын.
4. Сот орындаушысының қаулысы шығарылған күнінен бастап күшіне енеді, міндетті түрде орындалуға тиіс және оған Қазақстан Республикасының азаматтық іс жүргізу заңнамасына сәйкес сотқа он жұмыс күні ішінде шағым жасалуы, наразылық білдірілуі мүмкін.
Егер сот орындаушысы қызмет көрсететін аумақтық учаске тіркелген жер атқарушылық әрекеттер жасалатын жермен бір елді мекенде болса, шағым атқарушылық әрекеттер жасалатын жер бойынша беріледі.
Ескерту: қаулы жазбаша нысанда немесе электронды құжат нысанында санкциялауға жатады. Бұл ретте, электрондық құжаттың нысаныөзгертілуі мүмкін.Судьяның электронды цифрлық қолы, сондай-ақ оныңаты, әкесінің аты, тегі (бар болған жағдайда), қол қойған күні,соттың атауы құжаттың сол жағында орналастырылады. Жоғары оң жақ бұрышында "Санкциялаймын" грифі, соттың атауы, судьяның инициалдары және тегі, сондай-ақ күні көрсетілмейді.
Мемлекеттік сот орындаушы __________________________
Мөрдің орны                  (қолы, инициалдары және тегі)
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2019 жылғы 20 наурыздағы
№ 135 бұйрығына
13-қосымша
"САНКЦИЯЛАЙМЫН"
Судья __________________
(соттың атауы)
____________________________
(қолы, инициалдары және тегі)
20___ жылғы
"__"______________
Мөрдің орны
Борышкер болып табылатын жеке тұлғаның, заңды тұлға басшысының (оның міндетін атқарушының) Қазақстан Республикасынан шығуын уақытша шектеуді тоқтата тұру туралы қаулының үлгі нысаны

Сноска. Приложение 12 - в редакции приказа Министра юстиции РК от 05.10.2020 № 438 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
"__" __________ 20__ года __________________________________________________
(наименование города, района)
Государственный судебный исполнитель ______________________________________
_______________________________________________________________________________,
(наименование территориального отдела департамента юстиции, (фамилия, имя и отчество
(при наличии) судебного исполнителя)
рассмотрев материалы исполнительного производства №_________ от "__"_____20___года
о _____________________________________________________________________________,
(указываются требование исполнительного документа, данные взыскателя и должника)
возбужденного на основании _____________________________________________________
(наименование исполнительного документа, наименование суда либо органа, которым выдан исполнительный документ, дата выдачи)
УСТАНОВИЛ:
______________________________________________________________________________
(основание применения временного ограничения на выезд должника из Республики
Казахстан привода лица со ссылкой на нормы действующего Закона либо иного нормативного правового акта)
На основании изложенного, руководствуясь пунктом 1 статьи 10, пунктом 1 статьи 33, подпунктом 1) пункта 1 статьи 126 Закона Республики Казахстан от 2 апреля 2010 года "Об исполнительном производстве и статусе судебных исполнителей",
ПОСТАНОВИЛ:
1. Временно ограничить выезд _______________________________________________,
(фамилия, имя и отчество (при наличии) должника-физического лица, ИИН,
фамилия, имя и отчество (при наличии), ИИН руководителя юридического лица)
являющегося должником (руководителем (исполняющим обязанности) юридического лица), из Республики Казахстан.
2. Постановления судебного исполнителя о временном ограничении на выезд из Республики Казахстан направить для исполнения в Пограничную службу Комитета национальной безопасности Республики Казахстан посредством государственной автоматизированной информационной системы органов исполнительного производства.
3. О принятом решении сообщить сторонам исполнительного производства, их представителям.
4. Постановление судебного исполнителя вступает в силу со дня его вынесения, подлежит обязательному исполнению и может быть обжаловано, опротестовано в суд в течении десяти рабочих дней в соответствии с гражданским процессуальным законодательством Республики Казахстан.
Жалоба подается по месту совершения исполнительных действий, если обслуживаемый судебным исполнителем территориальный участок находится в одном населенном пункте с местом совершения исполнительных действий.
Примечание: постановление подлежит санкционированию в письменной форме либо в форме электронного документа. При этом форма электронного документа может быть изменена. Электронная цифровая подпись судьи, а также его фамилия, имя, отчество (при наличии), дата подписи, наименование суда размещаются с левой стороны документа. В правом верхнем углу гриф "Санкционирую", наименование суда, фамилия, инициалы судьи, а также дата не указываются.
Государственный судебный исполнитель ______________________________________
Место печати                                     (подпись, фамилия и инициалы)
Приложение 13 к приказу
Министра юстиции
Республики Казахстан
"САНКЦИОНИРУЮ"
Судья ______________________
(наименование суда)
____________________________
(подпись, фамилия и инициалы)
"__" _________________ 20__ года
Место печати
Постановление о приостановлении временного ограничения на выезд
физического лица, руководителя (исполняющего обязанности) юридического лица,
являющегося должником, из Республики Казахстан

Ескерту. 13-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Әділет министрінің 05.10.2020 № 438 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
20__ жыл "__" __________                        __________________________
(қаланың, ауданның атауы)
_______________________________(әділет департаментінің аумақтық бөлімінің атауы)
мемлекеттік сот орындаушысы _______________________________________________
(сот орындаушысының аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда) және тегі)
__________________________________________________________негізінде қозғалған (атқарушылық құжаттың атауы, атқарушылық құжатын берген соттың немесе органның атауы, берілген күні)
20__ жылғы "____" ___________________________________________ атқарушылық іс
(атқарушылық құжаттың талаптары, өндіріп алушы мен борышкердің деректемелері)жүргізу материалдарын қарап,
АНЫҚТАДЫ:
__________________________________________________________________________
(қолданыстағы Заңға немесе өзге де нормативтік құқықтық актілерге сілтеме жасай отырып, борышкердің шығуына уақытша шектеуді тоқтата тұру негізі)
Жоғарыда аталғанның негізінде, "Атқарушылық іс жүргізу және сот орындаушыларының мәртебесі туралы" 2010 жылғы 2 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабының 1-тармағын, 33-бабының 3-тармағын, 126-бабы 1-тармағының 1) тармақшасын басшылыққа ала отырып,
ҚАУЛЫ ЕТТІ:
1. Борышкер болып табылатын (заңды тұлғаның басшысы (міндетін атқарушы))
____________________________________________ 20__жылғы "____" _________
(жеке тұлға-борышкердің аты, әкесінің аты және тегі (бар болған жағдайда), ЖСН, заңды тұлға басшысының аты, әкесінің аты, тегі (бар болған жағдайда), БСН)
20__жылғы "____" __________ дейін емделуі үшін Қазақстан Республикасынан шығуына уақытша шектеу тоқтатыла тұрылсын.
2. Сот орындаушысының қаулысы атқарушылық іс жүргізу органдарының мемлекеттік автоматтандырылған ақпараттық жүйесі арқылы Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Шекара қызметіне орындау үшін жолдансын.
3. Қабылданған шешім туралы атқарушылық іс жүргізу тараптарына, олардың өкілдеріне хабарлансын.
4. Сот орындаушысының қаулысы шығарылған күнінен бастап күшіне енеді, міндетті түрде орындалуға тиіс және оған Қазақстан Республикасының азаматтық іс жүргізу заңнамасына сәйкес сотқа он жұмыс күні ішінде шағым жасалуы, наразылық білдірілуі мүмкін.
Егер сот орындаушысы қызмет көрсететін аумақтық учаске тіркелген жер атқарушылық әрекеттер жасалатын жермен бір елді мекенде болса, шағым атқарушылық әрекеттер жасалатын жер бойынша беріледі.
Ескерту: қаулы жазбаша нысанда немесе электронды құжат нысанында санкциялауға жатады. Бұл ретте, электрондық құжаттың нысаны өзгертілуі мүмкін.Судьяның электронды цифрлық қолы, сондай-ақ оның аты, әкесінің аты, тегі (бар болған жағдайда), қол қойған күні,соттың атауы құжаттың сол жағында орналастырылады. Жоғары оң жақ бұрышында "Санкциялаймын" грифі, соттың атауы, судьяның инициалдары және тегі, сондай-ақ күні көрсетілмейді.
Мемлекеттік сот орындаушы __________________________
Мөрдің орны                  (қолы, инициалдары және тегі)
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2019 жылғы 20 наурыздағы
№ 135 бұйрығына
14-қосымша
Борышкер болып табылатын жеке тұлғадан, заңды тұлға басшысынан (міндетін атқарушыдан) Қазақстан Республикасынан шығуына уақытша шектеуді алып тастау туралы қаулының үлгі нысаны

Сноска. Приложение 13 - в редакции приказа Министра юстиции РК от 05.10.2020 № 438 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
"___" ___________ 20__года _____________________________________________
(наименование города, района)
Государственный судебный исполнитель ___________________________________
_____________________________________________________________________________,
(наименование территориального отдела департамента юстиции, фамилия, имя и отчество
(при наличии) судебного исполнителя)
рассмотрев материалы исполнительного производства №_______ от "__" ______ 20___года
о _____________________________________________________________________________,
(указываются требование исполнительного документа, данные взыскателя и должника)
возбужденного на основании ____________________________________________________
(наименование исполнительного документа, наименование суда либо органа, которым выдан
исполнительный документ, дата выдачи)
УСТАНОВИЛ:
______________________________________________________________________________
(основание приостановления временного ограничения на выезд должника)
______________________________________________________________________________
и основания необходимости проведения лечения за пределами Республики Казахстан)
На основании изложенного, руководствуясь пунктом 1 статьи 10, пунктом 3 статьи 33, подпунктом 1) пункта 1 статьи 126 Закона Республики Казахстан от 2 апреля 2010 года "Об исполнительном производстве и статусе судебных исполнителей",
ПОСТАНОВИЛ:
1. Приостановить временное ограничение на выезд
______________________________________________________________________________,
(фамилия, имя и отчество (при наличии) должника-физического лица, ИИН, фамилия, имя и
отчество (при наличии), ИИН руководителя юридического лица)
являющегося должником (руководителем (исполняющим обязанности) юридического лица),
из Республики Казахстан для проведения лечения с "___" _______ 20____ года по "__"_______ 20__года.
2. Постановления судебного исполнителя направить для исполнения в Пограничную службу Комитета национальной безопасности Республики Казахстан посредством государственной автоматизированной информационной системы органов исполнительного производства.
3. О принятом решении сообщить сторонам исполнительного производства, их представителям.
4. Постановление судебного исполнителя вступает в силу со дня его вынесения, подлежит обязательному исполнению и может быть обжаловано, опротестовано в суд в течении десяти рабочих дней в соответствии с гражданским процессуальным законодательством Республики Казахстан.
Жалоба подается по месту совершения исполнительных действий, если обслуживаемый судебным исполнителем территориальный участок находится в одном населенном пункте с местом совершения исполнительных действий.
Примечание: постановление подлежит санкционированию в письменной форме либо в форме электронного документа. При этом форма электронного документа может быть изменена. Электронная цифровая подпись судьи, а также его фамилия, имя, отчество (при наличии), дата подписи, наименование суда размещаются с левой стороны документа. В правом верхнем углу гриф "Санкционирую", наименование суда, фамилия, инициалы судьи, а также дата не указываются.
Государственный судебный исполнитель __________________________________
Место печати                               (подпись, фамилия и инициалы)
Приложение 14 к приказу
Министра юстиции
Республики Казахстан
от 20 марта 2019 года № 135
Типовая форма
Постановление о снятии временного ограничения на выезд физического лица,
руководителя (исполняющего обязанности) юридического лица,
являющегося должником, из Республики Казахстан

Жоғарыда аталғанның негізінде, "Атқарушылық іс жүргізу және сот орындаушыларының мәртебесі туралы" 2010 жылғы 2 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабының 1-тармағын, 46-бабын, 126-бабы 1-тармағының 1) тармақшасын басшылыққа ала отырып,
ҚАУЛЫ ЕТТІ:
1. 20__жылғы "____" _______ № _____ атқарушылық іс жүргізу қайта жалғастырылсын.
2. Қабылданған шешім туралы атқарушылық іс жүргізу тараптарына, олардың өкілдеріне хабардар етілсін.
3. Сот орындаушысының қаулысы шығарылған күнінен бастап күшіне енеді, міндетті түрде орындалуға тиіс және оған Қазақстан Республикасының азаматтық іс жүргізу заңнамасына сәйкес сотқа он жұмыс күні ішінде шағым жасалуы, наразылық білдірілуі мүмкін.
Егер сот орындаушысы қызмет көрсететін аумақтық учаске тіркелген жер атқарушылық әрекеттер жасалатын жермен бір елді мекенде болса, шағым атқарушылық әрекеттер жасалатын жер бойынша беріледі.
Мемлекеттік сот орындаушы __________________________ Мөрдің орны (қолы, инициалдары және тегі)
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2019 жылғы 20 наурыздағы
№ 135 бұйрығына 17-қосымша
Атқарушылық іс жүргізуді тоқтату туралы қаулының үлгі нысаны
Ескерту. 17-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Әділет министрінің 05.10.2020 № 438 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
20__ жыл "__" __________                        _________________________
(қаланың, ауданның атауы)
_______________________________(әділет департаментінің аумақтық бөлімінің атауы)
мемлекеттік сот орындаушысы _______________________________________________
(сот орындаушысының аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда) және тегі)
__________________________________________________________негізінде қозғалған
(атқарушылық құжаттың атауы, атқарушылық құжатын берген соттың немесе органның атауы, берілген күні)
20__ жылғы "____" ___________________________________________ атқарушылық іс
(атқарушылық құжаттың талаптары, өндіріп алушы мен борышкердің деректемелері) жүргізу материалдарын қарап,
АНЫҚТАДЫ:
__________________________________________________________________________
(қолданыстағы Заңға немесе өзге де нормативтік құқықтық актілерге сілтеме жасай отырып, атқарушылық іс жүргізуді тоқтату негізі)
Жоғарыда аталғанның негізінде, "Атқарушылық іс жүргізу және сот орындаушыларының мәртебесі туралы" 2010 жылғы 2 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі - Заң) 10-бабының 1-тармағын, 47-бабы 1-тармағының __) тармақшасын, 126-бабы 1-тармағының 1) тармақшасын басшылыққа ала отырып,
ҚАУЛЫ ЕТТІ:

На основании изложенного, руководствуясь пунктом 1 статьи 10, статьей 46, подпунктом 1) пункта 1 статьи 126 Закона Республики Казахстан от 2 апреля 2010 года "Об исполнительном производстве и статусе судебных исполнителей",
ПОСТАНОВИЛ:
1. Возобновить исполнительное производство №______ от "____"_____20____года.
2. О принятом решении сообщить сторонам исполнительного производства, их представителям.
3. Постановление судебного исполнителя вступает в силу со дня его вынесения, подлежит обязательному исполнению и может быть обжаловано, опротестовано в суд в течении десяти рабочих дней в соответствии с гражданским процессуальным законодательством Республики Казахстан.
Жалоба подается по месту совершения исполнительных действий, если обслуживаемый судебным исполнителем территориальный участок находится в одном населенном пункте с местом совершения исполнительных действий.
Государственный судебный исполнитель __________________________________
Место печати                               (подпись, фамилия и инициалы)
Приложение 17 к приказу
Министра юстиции
Республики Казахстан
от 20 марта 2019 года № 135
Типовая форма
Постановление о прекращении исполнительного производства
Сноска. Приложение 17 - в редакции приказа Министра юстиции РК от 05.10.2020 № 438 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
"____" __________ 20__ года ___________________________________________
(наименование города, района)
Государственный судебный исполнитель __________________________________
____________________________________________________________________________,
(наименование территориального отдела департамента юстиции, фамилия, имя и отчество
(при наличии) судебного исполнителя)
рассмотрев материалы исполнительного производства №________ от "__" _____ 20___года
о ____________________________________________________________________________,
(указываются требование исполнительного документа, данные взыскателя и должника)
возбужденного на основании __________________________________________________
(наименование исполнительного документа, наименование суда либо органа, которым выдан
исполнительный документ, дата выдачи)
УСТАНОВИЛ:
________________________________________________________________________
(основание прекращения исполнительного производства)
На основании изложенного, руководствуясь пунктом 1 статьи 10, подпунктом __) пункта 1 статьи 47, подпунктом 1) пункта 1 статьи 126 Закона Республики Казахстан от 2 апреля 2010 года "Об исполнительном производстве и статусе судебных исполнителей" (далее - Закон),
ПОСТАНОВИЛ:

1. _________________________________________________________________ туралы
(атқарушылық құжаттың талабы, өндіріп алушы және борышкер туралы деректер
(заңды тұлғаның толық атауы, жеке тұлға үшін-аты, әкесінің аты және тегі
(бар болған жағдайда))
20__жылғы "____" __________ № ___________ атқарушылық іс жүргізу тоқтатылсын.
2. Заңның 49-бабына сәйкес атқарушылық іс жүргізу аяқталды деп танылсын.
3. Қабылданған шешім туралы атқарушылық іс жүргізу тараптарына, олардың өкілдеріне хабардар етілсін.
4. Сот орындаушысының қаулысы шығарылған күнінен бастап күшіне енеді, міндетті түрде орындалуға тиіс және оған Қазақстан Республикасының азаматтық іс жүргізу заңнамасына сәйкес сотқа он жұмыс күні ішінде шағым жасалуы, наразылық білдірілуі мүмкін.
Егер сот орындаушысы қызмет көрсететін аумақтық учаске тіркелген жер атқарушылық әрекеттер жасалатын жермен бір елді мекенде болса, шағым атқарушылық әрекеттер жасалатын жер бойынша беріледі.
5. Заңның 47-бабының 2-тармақшасына сәйкес атқарушылық құжаттың орындауға ұсынылу мерзімін сот қалпына келтірген не сот орындаушысының іс жүргізу тоқтатылған атқарушылық құжатты орындау жөніндегі әрекеттері заңсыз деп танылған жағдайларды қоспағанда, тоқтатылған атқарушылық іс жүргізуді қайта бастауға болмайды.
6. Атқарушылық құжаттың орындалуын қамтамасыз ету шараларының күші жойылсын.
7. Борышкерге Заңның 124-бабына сәйкес атқарушылық санкцияны төлеу қажеттілігі туралы хабардар етілсін.
Мемлекеттік сот орындаушы ________________________ Мөрдің орны (қолы, инициалдары және тегі)
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2019 жылғы 20 наурыздағы
№ 135 бұйрығына
18-қосымша
Атқарушылық құжатты қайтару туралы қаулының үлгі нысаны
Ескерту. 18-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Әділет министрінің 05.10.2020 № 438 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
20__ жыл "__" __________                        _________________________
(қаланың, ауданның атауы)
___________________________________________________ _______________________
_______________________________(әділет департаментінің аумақтық бөлімінің атауы)
мемлекеттік сот орындаушысы _______________________________________________
(сот орындаушысының аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда) және тегі)
__________________________________________________________негізінде қозғалған
(атқарушылық құжаттың атауы, атқарушылық құжатын берген соттың немесе органның атауы, берілген күні)
20__ жылғы "____" ______________________________________________ атқарушылық іс (атқарушылық құжаттың талаптары, өндіріп алушы мен борышкердің деректемелері) жүргізу материалдарын қарап,
АНЫҚТАДЫ:
__________________________________________________________________________
(қолданыстағы Заңға немесе өзге де нормативтік құқықтық актілерге сілтеме жасай отырып, атқарушылық іс жүргізуді тоқтату негізі)

1. Прекратить исполнительное производство № ______ от "____"_______ 20____ года
о ____________________________________________________________________________.
(требование исполнительного документа, данные взыскателя и должника
(полное наименование юридического лица, для физического лица-фамилия, имя, отчество (при его наличии)
2. В соответствии со статьей 49 Закона исполнительное производство считать оконченным.
3. О принятом решении сообщить сторонам исполнительного производства, их представителям.
4. Постановление судебного исполнителя вступает в силу со дня его вынесения, подлежит обязательному исполнению и может быть обжаловано, опротестовано в суд в течении десяти рабочих дней в соответствии с гражданским процессуальным законодательством Республики Казахстан.
Жалоба подается по месту совершения исполнительных действий, если обслуживаемый судебным исполнителем территориальный участок находится в одном населенном пункте с местом совершения исполнительных действий.
5. В соответствии с пунктом 2 статьи 47 Закона прекращенное исполнительное производство не может быть начато вновь, за исключением случаев восстановления судом срока предъявления исполнительного документа к исполнению либо признания действий судебного исполнителя по исполнению исполнительного документа, производство по которому прекращено, незаконными.
6. Отменить меры обеспечения исполнения исполнительного документа.
7. Довести до сведения должника о необходимости погашения исполнительской санкции в соответствии со статьей 124 Закона.
Государственный судебный исполнитель ________________________________
Место печати                               (подпись, фамилия и инициалы)
Приложение 18 к приказу
Министра юстиции
Республики Казахстан
от 20 марта 2019 года № 135
Типовая форма
Типовая форма постановления о возвращении
исполнительного документа взыскателю
Сноска. Приложение 18 - в редакции приказа Министра юстиции РК от 05.10.2020 № 438 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
"__" __________ 20__ года _______________________________________________
(наименование города, района)
Государственный судебный исполнитель ___________________________________
____________________________________________________________________________,
(наименование территориального отдела департамента юстиции, фамилия, имя и отчество
(при наличии) судебного исполнителя)
рассмотрев материалы исполнительного производства №_______ от "__" ________ 20___года
о __________________________________________________________________________,
(указываются требование исполнительного документа, данные взыскателя и должника)
возбужденного на основании ___________________________________________________
(наименование исполнительного документа, наименование суда либо органа, которым выдан
исполнительный документ, дата выдачи)
УСТАНОВИЛ:
________________________________________________________________________
(основание возврата исполнительного документа)

Жоғарыда аталғанның негізінде, "Атқарушылық іс жүргізу және сот орындаушыларының мәртебесі туралы" 2010 жылғы 2 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі - Заң) 10-бабының 1-тармағын, 48-бабы 1-тармағының __) тармақшасын, 49-бабын, 126-бабы 1-тармағының 1) тармақшасын басшылыққа ала отырып,
ҚАУЛЫ ЕТТІ:
1. __________________________________________________________________ туралы (атқарушылық құжат қайтарылатын жеке тұлғаның аты, әкесінің аты және тегі (болған жағдайда), заңды тұлғаның, соттың, уәкілетті органның атауы, мекен-жайы көрсетіледі) атқарушылық құжат қайтарылсын.
2. Заңның 49-бабына сәйкес атқарушылық іс жүргізу аяқталды деп танылсын.
3. Қабылданған шешім туралы атқарушылық іс жүргізу тараптарына, олардың өкілдеріне хабардар етілсін.
4. Сот орындаушысының қаулысы шығарылған күнінен бастап күшіне енеді, міндетті түрде орындалуға тиіс және оған Қазақстан Республикасының азаматтық іс жүргізу заңнамасына сәйкес сотқа он жұмыс күні ішінде шағым жасалуы, наразылық білдірілуі мүмкін.
Егер сот орындаушысы қызмет көрсететін аумақтық учаске тіркелген жер атқарушылық әрекеттер жасалатын жермен бір елді мекенде болса, шағым атқарушылық әрекеттер жасалатын жер бойынша беріледі.
5. Заңның 48-бабының 2-тармақшасына сәйкес атқарушылық құжатты өндіріп алушыға қайтару заңда белгіленген атқарудың ескіру мерзімі шегінде осы құжатты орындауға қайталап ұсынуға кедергі болып табылмайтыны түсіндірілсін.
Мемлекеттік сот орындаушы __________________________ Мөрдің орны (қолы, инициалдары және тегі)
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2019 жылғы 20 наурыздағы
№ 135 бұйрығына
19-қосымша
"САНКЦИЯЛАЙМЫН"
Прокурор __________________
(прокуратураның атауы)
____________________________
(қолы, инициалдары және тегі)
20___ жылғы
"__"______________
Мөрдің орны
Мүліктен өндіріп алу туралы қаулының үлгі нысаны
Ескерту. 19-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Әділет министрінің 05.10.2020 № 438 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
20__ жыл "__" __________                        ____________________
(қаланың, ауданның атауы)
_______________________________(әділет департаментінің аумақтық бөлімінің атауы)
мемлекеттік сот орындаушысы _______________________________________________
(сот орындаушысының аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда) және тегі)
__________________________________________________________негізінде қозғалған
(атқарушылық құжаттың атауы, атқарушылық құжатын берген соттың немесе органның атауы, берілген күні)
20__ жылғы "____" __________________________________________ атқарушылық іс
(атқарушылық құжаттың талаптары, өндіріп алушы мен борышкердің деректемелері)жүргізу материалдарын қарап,
АНЫҚТАДЫ:
__________________________________________________________________________
(қолданыстағы Заңға немесе өзге де нормативтік құқықтық актілерге сілтеме жасай отырып, мүліктен өндіріп алу негізі)

На основании изложенного, руководствуясь пунктом 1 статьи 10, подпунктом ___) пункта 1 статьи 48, статьей 49, подпунктом 1) пункта 1 статьи 126 Закона Республики Казахстан от 2 апреля 2010 года "Об исполнительном производстве и статусе судебных исполнителей" (далее - Закон),
ПОСТАНОВИЛ:
1. Возвратить исполнительный документ о ___________________________________
(требование исполнительного документа)
______________________________________________________________________________
(фамилия, имя и отчество (при наличии) физического лица, наименование юридического
лица, суда, уполномоченного органа, адрес, по которому возвращается исполнительный документ)
2. В соответствии со статьей 49 Закона исполнительное производство считать оконченным.
3. О принятом решении сообщить сторонам исполнительного производства, их представителям.
4. Постановление судебного исполнителя вступает в силу со дня его вынесения, подлежит обязательному исполнению и может быть обжаловано, опротестовано в суд в течении десяти рабочих дней в соответствии с гражданским процессуальным законодательством Республики Казахстан.
Жалоба подается по месту совершения исполнительных действий, если обслуживаемый судебным исполнителем территориальный участок находится в одном населенном пункте с местом совершения исполнительных действий.
5. Разъяснить, что в соответствии с пунктом 2 статьи 48 Закона возвращение исполнительного документа взыскателю не является препятствием для повторного предъявления этого документа к исполнению в пределах установленного законом срока давности исполнения.
Государственный судебный исполнитель __________________________________
Место печати                               (подпись, фамилия и инициалы)
Приложение 19 к приказу
Министра юстиции
Республики Казахстан
от 20 марта 2019 года № 135
Типовая форма
"САНКЦИОНИРУЮ"
Прокурор ___________________
(наименование прокуратуры)
____________________________
(подпись, фамилия, инициалы)
"__" _____________ 20___ года
Место печати
Типовая форма постановления об обращении взыскания на имущество
Сноска. Приложение 19 - в редакции приказа Министра юстиции РК от 05.10.2020 № 438 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
"__" __________ 20__ года _________________________________________________
(наименование города, района)
Государственный судебный исполнитель ___________________________________________
______________________________________________________________________________,
(наименование территориального отдела департамента юстиции, фамилия, имя и отчество
(при наличии) судебного исполнителя)
рассмотрев материалы исполнительного производства №______ от "__" ________ 20___года
о ___________________________________________________________________________,
(указываются требование исполнительного документа, данные взыскателя и должника) возбужденного на основании
____________________________________________________________________________
(наименование исполнительного документа, наименование суда либо органа, которым выдан
исполнительный документ, дата выдачи)
УСТАНОВИЛ:
__________________________________________________________________________
(основание обращения взыскания на имущество, со ссылкой на нормы действующего
Закона либо иного нормативного правового акта)

Жоғарыда аталғанның негізінде, "Атқарушылық іс жүргізу және сот орындаушыларының мәртебесі туралы" 2010 жылғы 2 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі - Заң) 10-бабының 1-тармағын, 55-бабын, 126-бабы 1-тармағының 1) тармақшасын басшылыққа ала отырып,
ҚАУЛЫ ЕТТІ:
1. ______________________________________________________________ орналасқан
(мүліктің орналасқан жері көрсетіледі)
____________________________________________________________________ тиесілі
(борышкер - жеке тұлғаның аты, әкесінің аты және тегі (болған жағдайда), ЖСН,заңды тұлғаның атауы, БСН) ___________________________________________________ мүлкінен өндіріп алынсын. (мүліктің атауы)
2. Қабылданған шешім туралы атқарушылық іс жүргізу тараптарына, олардың өкілдеріне хабарлансын.
3. Сот орындаушысының қаулысы шығарылған күнінен бастап күшіне енеді, міндетті түрде орындалуға тиіс және оған Қазақстан Республикасының азаматтық іс жүргізу заңнамасына сәйкес сотқа он жұмыс күні ішінде шағым жасалуы, наразылық білдірілуі мүмкін.
Егер сот орындаушысы қызмет көрсететін аумақтық учаске тіркелген жер атқарушылық әрекеттер жасалатын жермен бір елді мекенде болса, шағым атқарушылық әрекеттер жасалатын жер бойынша беріледі.
Ескерту: қаулы жазбаша нысанда немесе электронды құжат нысанында санкциялауға жатады. Бұл ретте, электрондық құжаттың нысаны өзгертілуі мүмкін. Прокурордың электронды цифрлық қолы, сондай-ақ оның аты, әкесінің аты, тегі (бар болған жағдайда), қол қойған күні, прокуратураның атауы құжаттың сол жағында орналастырылады. Жоғары оң жақбұрышында "Санкциялаймын" грифі, прокуратураның атауы, прокурордың инициалдары және тегі, сондай-ақ күні көрсетілмейді.
Мемлекеттік сот орындаушы __________________________
Мөрдің орны                  (қолы, инициалдары және тегі)
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2019 жылғы 20 наурыздағы
№ 135 бұйрығына
20-қосымша
Борышкердің мүлкін бағалау үшін бағалаушыны тағайындау немесе атқарушылық іс жүргізу тараптарының біріне бағалауды жүргізу туралы тапсырма беру туралы қаулының үлгі нысаны
Ескерту. 20-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Әділет министрінің 05.10.2020 № 438 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
20__ жыл "__" __________                        __________________________
(қаланың, ауданның атауы)
______________________________ (әділет департаментінің аумақтық бөлімінің атауы)
мемлекеттік сот орындаушысы _______________________________________________
(сот орындаушысының аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда) және тегі)
__________________________________________________________негізінде қозғалған
(атқарушылық құжаттың атауы, атқарушылық құжатын берген соттың немесе органның атауы, берілген күні)
20__ жылғы "____" _______________________________________________ атқарушылық іс (атқарушылық құжаттың талаптары, өндіріп алушы мен борышкердің деректемелері) жүргізу материалдарын қарап,
АНЫҚТАДЫ:
__________________________________________________________________________
(қолданыстағы Заңға немесе өзге де нормативтік құқықтық актілерге сілтеме жасай отырып, маманды қатыстыру негізі)
Жоғарыда аталғанның негізінде, "Атқарушылық іс жүргізу және сот орындаушыларының мәртебесі туралы" 2010 жылғы 2 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабының 1-тармағын, 24, 68-баптарын, 126-баптың 1-тармағының 1) тармақшасын басшылыққа ала отырып,
ҚАУЛЫ ЕТТІ:

На основании изложенного, руководствуясь пунктом 1 статьи 10, статьей 55, подпунктом 1) пункта 1 статьи 126 Закона Республики Казахстан от 2 апреля 2010 года "Об исполнительном производстве и статусе судебных исполнителей",
ПОСТАНОВИЛ:
1. Обратить взыскание на имущество _________________________________________,
(наименование имущества)
принадлежащее _________________________________________________________________,
(фамилия, имя и отчество (при наличии) должника-физического лица, ИИН,
наименование юридического лица, БИН) находящееся
_______________________________________________________________________________.
(указывается местонахождение имущества)
2. О принятом решении сообщить сторонам исполнительного производства, их представителям.
3. Постановление судебного исполнителя вступает в силу со дня его вынесения, подлежит обязательному исполнению и может быть обжаловано, опротестовано в суд в течении десяти рабочих дней в соответствии с гражданским процессуальным законодательством Республики Казахстан.
Жалоба подается по месту совершения исполнительных действий, если обслуживаемый судебным исполнителем территориальный участок находится в одном населенном пункте с местом совершения исполнительных действий.
Примечание: постановление подлежит санкционированию в письменной форме либо в форме электронного документа. При этом форма электронного документа может быть изменена. Электронная цифровая подпись прокурора, а также его фамилия, имя, отчество (при наличии), дата подписи, наименование прокуратуры размещаются с левой стороны документа. В правом верхнем углу гриф "Санкционирую", наименование прокуратуры, фамилия, инициалы прокурора, а также дата не указываются.
Государственный судебный исполнитель __________________________________
Место печати                               (подпись, фамилия и инициалы)
Приложение 20 к приказу
Министра юстиции
Республики Казахстан
от 20 марта 2019 года № 135
Типовая форма
Типовая форма постановления о назначении оценщика по оценке
арестованного имущества либо поручение о проведении оценки имущества
должника одной из сторон исполнительного производства
Сноска. Приложение 20 - в редакции приказа Министра юстиции РК от 05.10.2020 № 438 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
"__" __________ 20__ года ________________________________________________
(наименование города, района)
Государственный судебный исполнитель _____________________________________,
(наименование территориального отдела департамента юстиции, фамилия, имя и
отчество(при наличии) судебного исполнителя)
рассмотрев материалы исполнительного производства №________ от "__" _____20___года
о _____________________________________________________________________________,
(указываются требование исполнительного документа, данные взыскателя и должника)
возбужденного на основании _____________________________________________________
(наименование исполнительного документа, наименование суда либо органа, которым
выдан исполнительный документ, дата выдачи)
УСТАНОВИЛ:
__________________________________________________________________________
(основание привлечения к участию специалиста)
На основании изложенного, руководствуясь пунктом 1 статьи 10, статьями 2468, подпунктом 1) пункта 1 статьи 126 Закона Республики Казахстан от 2 апреля 2010 года "Об исполнительном производстве и статусе судебных исполнителей",
ПОСТАНОВИЛ:

1. ________________________________________________ борышкерге тиесілі тыйым
(борышкер - жеке тұлғаның аты, әкесінің аты және тегі (болған жағдайда),ЖСН, заңды тұлғаның атауы, БСН) салынған мүлікті бағалауға маман тағайындалсын (атқарушылық іс жүргізу тараптарының біріне борышкердің мүлкін бағалауды жүргізу туралы тапсырма беру).
2. Дұрыс қорытындылар жасамаған жағдайда Қазақстан Республикасының заңдарына
сәйкес жауапты болатындығы туралы маман _____________ ескертілсін ____________. (инициалдары және тегі (болған жағдайда)) (маманның қолы)
3. Борышкердің тыйым салынған мүлкін бағалау жөніндегі көрсетілетін қызметтің ақысын төлеу атқарушылық іс жүргізу тараптарына жүктеледі және кейіннен борышкердің есебінен өтеледі.
4. Осы қаулының көшірмесі атқарушылық іс жүргізу тараптарына жолдансын.
5. Сот орындаушысының қаулысы шығарылған күнінен бастап күшіне енеді, міндетті түрде орындалуға тиіс және оған Қазақстан Республикасының азаматтық іс жүргізу заңнамасына сәйкес сотқа он жұмыс күні ішінде шағым жасалуы, наразылық білдірілуі мүмкін.
Егер сот орындаушысы қызмет көрсететін аумақтық учаске тіркелген жер атқарушылық әрекеттер жасалатын жермен бір елді мекенде болса, шағым атқарушылық әрекеттер жасалатын жер бойынша беріледі.
Мемлекеттік сот орындаушы __________________________
Мөрдің орны                  (қолы, инициалдары және тегі)
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2019 жылғы 20 наурыздағы
№ 135 бұйрығына
21-қосымша
Тыйым салынған мүлікті өткізуге беру туралы қаулының үлгі нысаны
Ескерту. 21-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Әділет министрінің 05.10.2020 № 438 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
20__ жыл "__" __________                        _________________________
(қаланың, ауданның атауы)
______________________________ (әділет департаментінің аумақтық бөлімінің атауы)
мемлекеттік сот орындаушысы _______________________________________________
(сот орындаушысының аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда) және тегі)
__________________________________________________________негізінде қозғалған
(атқарушылық құжаттың атауы, атқарушылық құжатын берген соттың немесе органның атауы, берілген күні)
20__ жылғы "____" __________________________________________ атқарушылық іс
(атқарушылық құжаттың талаптары, өндіріп алушы мен борышкердің деректемелері) жүргізу материалдарын қарап,
АНЫҚТАДЫ:
__________________________________________________________________________
(қолданыстағы Заңға немесе өзге де нормативтік құқықтық актілерге сілтеме жасай отырып , тыйым салынған мүлікті өткізуге беру негізі, мүлікті қандай нысанда өткізілетінін көрсету (бірінші сауда-саттық, қайталанған немесе бастапқы комиссиялықта))
Жоғарыда аталғанның негізінде, "Атқарушылық іс жүргізу және сот орындаушыларының мәртебесі туралы" 2010 жылғы 2 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабының 1-тармағын, 74, 75, 76 және 77-баптарын, 126-баптың 1-тармағының 1) тармақшасын басшылыққа ала отырып,
ҚАУЛЫ ЕТТІ:

1. Назначить специалиста по оценке арестованного имущества (поручить провести
оценку имущества одной из сторон исполнительного производства), принадлежащего
должнику _____________________________________________________________________
______________________________________________________________________________.
(фамилия, имя и отчество (при наличии) должника-физического лица, ИИН, наименование юридического лица, БИН)
2. Предупредить специалиста ____________________________ об ответственности за
дачу ложного                         (фамилия и инициалы) заключения в соответствии
с законами Республики Казахстан ____________________________________.
(подпись специалиста)
3. Оплата услуги по оценке арестованного имущества должника возлагается на стороны исполнительного производства и в последующем возмещается за счет должника.
4. Копию настоящего постановления направить сторонам исполнительного производства.
5. Постановление судебного исполнителя вступает в силу со дня его вынесения, подлежит обязательному исполнению и может быть обжаловано, опротестовано в суд в течении десяти рабочих дней в соответствии с гражданским процессуальным законодательством Республики Казахстан.
Жалоба подается по месту совершения исполнительных действий, если обслуживаемый судебным исполнителем территориальный участок находится в одном населенном пункте с местом совершения исполнительных действий.
Государственный судебный исполнитель_______________________________________
Место печати                                     (подпись, фамилия и инициалы)
Приложение 21 к приказу
Министра юстиции
Республики Казахстан
от 20 марта 2019 года № 135
Типовая форма
Типовая форма постановления о передаче арестованного имущества на реализацию
Сноска. Приложение 21 - в редакции приказа Министра юстиции РК от 05.10.2020 № 438 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
"__" __________ 20__года ________________________________________________
(наименование города, района)
Государственный судебный исполнитель ____________________________________
_____________________________________________________________________________,
(наименование территориального отдела департамента юстиции, фамилия, имя и отчество
(при наличии) судебного исполнителя)
рассмотрев материалы исполнительного производства №______ от "__" ________ 20___года
о ____________________________________________________________________________,
(указываются требование исполнительного документа, данные взыскателя и должника)
возбужденного на основании ____________________________________________________
(наименование исполнительного документа, наименование суда либо органа, которым выдан
исполнительный документ, дата выдачи)
УСТАНОВИЛ:
__________________________________________________________________________
(основание передачи арестованного имущества на реализацию, указать в какой форме
подлежит реализации имущество (первые торги, повторные или на комиссионных началах)
На основании изложенного, руководствуясь пунктом 1 статьи 10, статьями 74757677, подпунктом 1) пункта 1 статьи 126 Закона Республики Казахстан от 2 апреля 2010 года "Об исполнительном производстве и статусе судебных исполнителей" (далее - Закон),
ПОСТАНОВИЛ:

1. Мынадай мүлік өткізуге берілсін:
№ т/т
Мүліктің атауы
Бағалау құны
Ескерту
2. Борышкердің мүлкін өткізуге жұмсалатын шығыстар атқарушылық әрекеттер жасау жөніндегі шығыстарға жатқызылсын.
3. Қабылданған шешім туралы атқарушылық іс жүргізу тараптарына, олардың өкілдеріне хабардар етілсін.
4. Сот орындаушысының қаулысы шығарылған күнінен бастап күшіне енеді, міндетті түрде орындалуға тиіс және оған Қазақстан Республикасының азаматтық іс жүргізу заңнамасына сәйкес сотқа он жұмыс күні ішінде шағым жасалуы, наразылық білдірілуі мүмкін.
Егер сот орындаушысы қызмет көрсететін аумақтық учаске тіркелген жер атқарушылық әрекеттер жасалатын жермен бір елді мекенде болса, шағым атқарушылық әрекеттер жасалатын жер бойынша беріледі.
Қосымша: Борышкердің мүлкіне тізімдеме жасау және тыйым салу хаттамасының көшірмесі.
Ескерту: мүлікке тізімдеме жасау және тыйым салу хаттамасының көшірмесі Заңның 63-бабының 2-тармағында көрсетілген жағдайда ұсынылмайды.
Мемлекеттік сот орындаушы __________________________
Мөрдің орны (қолы, инициалдары және тегі)
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2019 жылғы 20 наурыздағы
№ 135 бұйрығына
22-қосымша
Борышкердің мүлкін беру туралы қаулының үлгі нысаны
Ескерту. 22-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Әділет министрінің 05.10.2020 № 438 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
20__ жыл "__" __________                        _________________________
(қаланың, ауданның атауы)
______________________________ (әділет департаментінің аумақтық бөлімінің атауы)
мемлекеттік сот орындаушысы ______________________________________________
(сот орындаушысының аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда) және тегі)
__________________________________________________________негізінде қозғалған
(атқарушылық құжаттың атауы, атқарушылық құжатын берген соттың немесе органның атауы, берілген күні)
20__ жылғы "____" ___________________________________________ атқарушылық іс
(атқарушылық құжаттың талаптары, өндіріп алушы мен борышкердің деректемелері) жүргізу материалдарын қарап,
АНЫҚТАДЫ:
__________________________________________________________________________
(қолданыстағы Заңға немесе өзге де нормативтік құқықтық актілерге сілтеме жасай отырып, борышкердің мүлкін өндіріп алушыға беру негізі)
Жоғарыда аталғанның негізінде, "Атқарушылық іс жүргізу және сот орындаушыларының мәртебесі туралы" 2010 жылғы 2 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабының 1-тармағын, 85-бабының 2-тармағын, 126-бабы 1-тармағының 1) тармақшасын, "Жылжымайтын мүлікке құқықтарды мемлекеттік тіркеу туралы" 2007 жылғы 26 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 44-1-бабын басшылыққа ала отырып,
ҚАУЛЫ ЕТТІ:

1. Передать на реализацию следующее имущество:
№ п/п
Наименование имущества
Оценочная стоимость
Примечание
2. Затраты по реализации имущества должника отнести к расходам по проведению исполнительных действий.
3. О принятом решении сообщить сторонам исполнительного производства, их представителям.
4. Постановление судебного исполнителя вступает в силу со дня его вынесения, подлежит обязательному исполнению и может быть обжаловано, опротестовано в суд в течении десяти рабочих дней в соответствии с гражданским процессуальным законодательством Республики Казахстан.
Жалоба подается по месту совершения исполнительных действий, если обслуживаемый судебным исполнителем территориальный участок находится в одном населенном пункте с местом совершения исполнительных действий.
Приложение: копия протокола описи и ареста имущества должника.
Примечание: копия протокола описи имущества не прилагается в случаях, указанных в пункте 2 статьи 63 Закона.
Государственный судебный исполнитель ______________________________________
Место печати                               (подпись, фамилия и инициалы)
Приложение 22 к приказу
Министра юстиции
Республики Казахстан
от 20 марта 2019 года № 135
Типовая форма
Типовая форма постановления о передаче имущества должника
Сноска. Приложение 22 - в редакции приказа Министра юстиции РК от 05.10.2020 № 438 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
"__" __________ 20__ года _______________________________________________
(наименование города, района)
Государственный судебный исполнитель ___________________________________
_____________________________________________________________________________,
(наименование территориального отдела департамента юстиции, фамилия, имя и отчество
(при наличии) судебного исполнителя)
рассмотрев материалы исполнительного производства №________ от "__" _____ 20___года
о ___________________________________________________________________________,
(указываются требование исполнительного документа, данные взыскателя и должника)
возбужденного на основании ____________________________________________________
(наименование исполнительного документа, наименование суда либо органа, которым выдан
исполнительный документ, дата выдачи)
УСТАНОВИЛ:
__________________________________________________________________________
(основание передачи имущества должника взыскателю)
На основании изложенного, руководствуясь пунктом 1 статьи 10, статьями 55, 74, пунктом 2 статьи 85, подпунктом 1) пункта 1 статьи 126 Закона Республики Казахстан от 2 апреля 2010 года "Об исполнительном производстве и статусе судебных исполнителей", статьей 44-1 Закона Республики Казахстан от 26 июля 2007 года "О государственной регистрации прав на недвижимое имущество",
ПОСТАНОВИЛ:

1. ______________________________________ мынадай мүлік берілсін:
(жеке тұлғаның аты, әкесінің аты және тегі (болған жағдайда),ЖСН, заңды тұлғаның атауы, БСН)
№ т/т
Мүліктің атауы
Бағалау құны
Ескерту
2. Борышкердің мүлкін өткізуге жұмсалатын шығыстар атқарушылық әрекеттер жасау жөніндегі шығыстарға жатқызылсын.
3. Сот орындаушысының қаулысы ____________________________________________
(мемлекеттік тіркеу органы)
__________________________________________ мемлекеттік тіркеу үшін жолдансын.
4. Қабылданған шешім туралы атқарушылық іс жүргізу тараптарына, олардың өкілдеріне хабардар етілсін.
5. Сот орындаушысының қаулысы шығарылған күнінен бастап күшіне енеді, міндетті түрде орындалуға тиіс және оған Қазақстан Республикасының азаматтық іс жүргізу заңнамасына сәйкес сотқа он жұмыс күні ішінде шағым жасалуы, наразылық білдірілуі мүмкін.
Егер сот орындаушысы қызмет көрсететін аумақтық учаске тіркелген жер атқарушылық әрекеттер жасалатын жермен бір елді мекенде болса, шағым атқарушылық әрекеттер жасалатын жер бойынша беріледі.
Қосымша: Мүлікті қабылау-өткізуактісі.
Мемлекеттік сот орындаушы __________________________
Мөрдің орны                  (қолы, инициалдары және тегі)
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2019 жылғы 20 наурыздағы
№ 135 бұйрығына
23-қосымша
Дебиторлық берешектен өндіріп алу туралы қаулының үлгі нысаны
Ескерту. 23-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Әділет министрінің 05.10.2020 № 438 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
20__ жыл "__" __________                        _________________________
(қаланың, ауданның атауы)
______________________________ (әділет департаментінің аумақтық бөлімінің атауы)
мемлекеттік сот орындаушысы _______________________________________________
(сот орындаушысының аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда) және тегі)
__________________________________________________________негізінде қозғалған
(атқарушылық құжаттың атауы, атқарушылық құжатын берген соттың немесе органның атауы, берілген күні)
20__ жылғы "____" ___________________________________________ атқарушылық іс
(атқарушылық құжаттың талаптары, өндіріп алушы мен борышкердің деректемелері) жүргізу материалдарын қарап,
АНЫҚТАДЫ:
__________________________________________________________________________
(қолданыстағы Заңға немесе өзге де нормативтік құқықтық актілерге сілтеме жасай отырып, дебиторлық берешектен өндіріп алу негізі, соттың атауы, сот ұйғарымының нөмірі және күні)
Жоғарыда аталғанның негізінде, "Атқарушылық іс жүргізу және сот орындаушыларының мәртебесі туралы" 2010 жылғы 2 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабының 1-тармағын, 55, 86-баптарын, 126-бабы 1-тармағының 1) тармақшасын басшылыққа ала отырып,
ҚАУЛЫ ЕТТІ:
1. Борышкер ________________________________________ дебиторлық берешегінен
(борышкер-жеке тұлғаның аты-жөні және тегі (болған жағдайда),ЖСН, заңды тұлғаның атауы, БСН) өндіріп алынсын.
1. Дебиторлық берешектің сомасы ______________________________ аумақтық әділет (аумақтық органның атауы) органының бақылаудағы қаражат шотына аударылсын (енгізілсін).

1. Передать ___________________________________________ следующее имущество:
(фамилия, имя и отчество (при наличии) физического лица, ИИН, наименование юридического лица, БИН, которому передается имущество)
№ п/п
Наименование имущества
Оценочная стоимость
Примечание
2. Затраты по передаче имущества должника отнести к расходам по исполнению исполнительных действий.
3. Постановление судебного исполнителя направить для государственной регистрации
в _____________________________________________________________________________.
(орган государственной регистрации)
4. О принятом решении сообщить сторонам исполнительного производства, их представителям.
5. Постановление судебного исполнителя вступает в силу со дня его вынесения, подлежит обязательному исполнению и может быть обжаловано, опротестовано в суд в течении десяти рабочих дней в соответствии с гражданским процессуальным законодательством Республики Казахстан.
Жалоба подается по месту совершения исполнительных действий, если обслуживаемый судебным исполнителем территориальный участок находится в одном населенном пункте с местом совершения исполнительных действий.
Приложение: Акт приема-передачи имущества.
Государственный судебный исполнитель _________________________________
Место печати                               (подпись, фамилия и инициалы)
Приложение 23 к приказу
Министра юстиции
Республики Казахстан
от 20 марта 2019 года № 135
Типовая форма
Типовая форма постановления об обращении взыскания на
дебиторскую задолженность
Сноска. Приложение 23 - в редакции приказа Министра юстиции РК от 05.10.2020 № 438 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
"__" __________ 20__ года ________________________________________________
(наименование города, района)
Государственный судебный исполнитель ____________________________________
______________________________________________________________________________,
(наименование территориального отдела департамента юстиции, фамилия, имя и отчество
(при наличии) судебного исполнителя)
рассмотрев материалы исполнительного производства №______ от "__" ________ 20___года
о _____________________________________________________________________________,
(указываются требование исполнительного документа, данные взыскателя и должника)
возбужденного на основании
_______________________________________________________________________________
(наименование исполнительного документа, наименование суда либо органа, которым выдан
исполнительный документ, дата выдачи)
УСТАНОВИЛ:
__________________________________________________________________________
(основание обращения взыскания на дебиторскую задолженность, наименование суда, номер и дата определение суда)
На основании изложенного, руководствуясь пунктом 1 статьи 10, статьями 5586, подпунктом 1) пункта 1 статьи 126 Закона Республики Казахстан от 2 апреля 2010 года "Об исполнительном производстве и статусе судебных исполнителей",
ПОСТАНОВИЛ:
1. Обратить взыскание на дебиторскую задолженность должника
_______________________________________________________________________________.
(фамилия, имя и отчество (при наличии) должника-физического лица, ИИН, наименование
юридического лица, БИН)
2. Перечислить (внести) сумму дебиторской задолженности на контрольный счет
наличностей территориального органа юстиции ______________________________________.
(наименование территориального органа)

1. _____________________________________________________ борышкердің ақшалай
(борышкер - жеке тұлғаның аты, әкесінің аты және тегі (болған жағдайда),ЖСН, заңды тұлғаның атауы, БСН)
талабына тыйым салу және ________________________________________ борышкерге(дебитордың, үшінші жақтың атауы) төлем жасауға тыйым салу.
2. Ақшалай талап бойынша төлемді ______________________________________ жасау. (аумақтық органның бақылаудағы қаражат шоты)
3. Борышкерге ақшалай талапты қабылдауға және иелік етуге, сондай-ақ дебиторлық берешектің негізінде пайда болған қатынастарды өзгертуге тыйым салынсын.
4. Қаулы ___________________________ және борышкерге орындау үшін жолдансын.
(дебитордың, үшінші жақтың атауы)
Борышкердің дебиторы тыйым салу және борышкерге төлем жасауға тыйым салу туралы сот орындаушысының қаулысын алған сәтінен бастап тыйым салынған деп есептеледі.
5. Борышкердің дебиторына тыйым салынған талаптардың сипаты мен мазмұны туралы ақпарат беру қажет. Борышкердің дебиторы қаулыны алған кезден бастап үш күн ішінде сот орындаушысына жазбаша жауап беруге міндетті. Борышкердің дебиторының ақпарат беру жөніндегі шығыстарын борышкер өтейді.
Борышкердің дебиторы ақпарат беруден бас тартуы, көрінеу дұрыс емес немесе толық емес ақпарат беруі салдарынан оған келтірілген шығын үшін өндіріп алушының алдында жауапты екені ескертілсін.
6. Қаулыны орындау нәтижелері ______________________________________________
(аумақтық әділет органының мекенжайы, қажет болған жағдайда электрондық поштасы көрсетіледі) сот орындаушысына дереу хабарлансын.
7. Қабылданған шешім туралы атқарушылық іс жүргізу тараптарына, олардың өкілдеріне хабарлансын.
8. Сот орындаушысының қаулысы шығарылған күнінен бастап күшіне енеді, міндетті түрде орындалуға тиіс және оған Қазақстан Республикасының азаматтық іс жүргізу заңнамасына сәйкес сотқа он жұмыс күні ішінде шағым жасалуы, наразылық білдірілуі мүмкін.
Егер сот орындаушысы қызмет көрсететін аумақтық учаске тіркелген жер атқарушылық әрекеттер жасалатын жермен бір елді мекенде болса, шағым атқарушылық әрекеттер жасалатын жер бойынша беріледі.
Мемлекеттік сот орындаушы __________________________
Мөрдің орны                  (қолы, инициалдары және тегі)
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2019 жылғы 20 наурыздағы
№ 135 бұйрығына
25-қосымша
Жалақыдан және өзге де табыс түрлерінен өндіріп алу туралы қаулының үлгі нысаны

1. Наложить арест на денежное требование должника ___________________________
(фамилия, имя и отчество (при наличии) должника-физического лица, ИИН, наименование
юридического лица, БИН) и запретить ______________________________________________
производить платежи должнику.                   (наименование дебитора, третьего лица)
2. Произвести платеж по денежному требованию на_____________________________.
(контрольный счет наличности территориального органа)
3. Запретить должнику принимать, а также распоряжаться денежным требованием, а также изменять правоотношения, на основании которых возникла дебиторская задолженность.
4. Постановление направить для исполнения ________________________ и должнику.
(наименование дебитора, третьего лица)
Арест считается наложенным с момента получения дебитором должника постановления судебного исполнителя о наложении ареста и запрещении платежа должнику.
5. Дебитору должника необходимо предоставить информацию о характере и содержании арестованных требований. Дебитор должника обязан дать письменный ответ судебному исполнителю в течение трех дней с момента получения постановления. Расходы дебитора должника по предоставлению информации возмещаются должником.
Предупредить об ответственности дебитора должника, что он отвечает перед взыскателем за убытки, понесенные последним вследствие отказа от предоставления информации, предоставления заведомо неверной или неполной информации.
6. О результатах исполнения постановления незамедлительно информировать судебного исполнителя
_____________________________________________________________________________.
(адрес территориального органа юстиции, при необходимости указывается адрес электронной почты)
7. О принятом решении сообщить сторонам исполнительного производства, их представителям.
8. Постановление судебного исполнителя вступает в силу со дня его вынесения, подлежит обязательному исполнению и может быть обжаловано, опротестовано в суд в течении десяти рабочих дней в соответствии с гражданским процессуальным законодательством Республики Казахстан.
Жалоба подается по месту совершения исполнительных действий, если обслуживаемый судебным исполнителем территориальный участок находится в одном населенном пункте с местом совершения исполнительных действий.
Государственный судебный исполнитель ______________________________________
Место печати                               (подпись, фамилия и инициалы)
Приложение 25 к приказу
Министра юстиции
Республики Казахстан
от 20 марта 2019 года № 135
Типовая форма
Типовая форма постановления об обращении взыскания на заработную плату и
иные виды доходов

Ескерту. 25-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Әділет министрінің 05.10.2020 № 438 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
20__ жыл "__" __________                        _________________________
(қаланың, ауданның атауы)
______________________________ (әділет департаментінің аумақтық бөлімінің атауы)
мемлекеттік сот орындаушысы _______________________________________________
(сот орындаушысының аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда) және тегі)
__________________________________________________________негізінде қозғалған
(атқарушылық құжаттың атауы, атқарушылық құжатын берген соттың немесе органның атауы, берілген күні)
20__ жылғы "____" ___________________________________________ атқарушылық іс
(атқарушылық құжаттың талаптары, өндіріп алушы мен борышкердің деректемелері)
жүргізу материалдарын қарап,
АНЫҚТАДЫ:
__________________________________________________________________________
(қолданыстағы Заңға немесе өзге де нормативтік құқықтық актілерге сілтеме жасай отырып, жалақыдан және өзге де табыс түрлерінен өндіріп алу негізі)
Жоғарыда аталғанның негізінде, "Атқарушылық іс жүргізу және сот орындаушыларының мәртебесі туралы" 2010 жылғы 2 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі - Заң) 10-бабының 1-тармағын, 93, 95 және 96-бабтарын, 126-бабы 1-тармағының 1) тармақшасын басшылыққа ала отырып,
ҚАУЛЫ ЕТТІ:
1. Борышкер
_______________________________________________________________
(борышкердің аты-жөні және тегі (болған жағдайда), ЖСН)
жалақысынан және өзге де табыс түрлерінен өндіріп алынсын.
2. Ай сайын _____ % мөлшерінде _______________________________ жалақысынан
(борышкердің аты-жөні, тегі (бар болған жағдайда), ЖСН)
және өзге де табыс түрлерінен ұсталатын сомаларды толық өтегенге дейін ұстау қажет.
3. Қаулы ______________________________ бухгалтериясынаорындау үшін жіберілсін (заңды тұлғаның атауы) және Заңның 95-бабына сәйкес бір немесе бірнеше атқарушылық құжат бойынша борышкердің жалақысына немесе өзге де кіріс түрлеріне өндіріп алу қолданылған кезде борышкер жалақысының немесе өзге де кірісінің кемінде елу пайызы сақталуға тиіс.
Бұл ретте, алименттерді өндіріп алу және мертіккеннен немесе денсаулығы өзгеше зақымданғаннан, сондай-ақ асыраушының қайтыс болуынан келтірілген зиянды өтеу жағдайларын қоспағанда, борышкерде сақталатын сома республикалық бюджет туралы заңда жыл сайын тиісті қаржы жылына белгіленетін ең төмен күнкөріс деңгейінің мөлшерінен кем болмауға тиіс.
Бір кезектегі бірнеше атқарушылық құжат түскен жағдайда өндіріп алу сомасы борышкердің жалпы табысының елю пайызынан асқан кеткен жағдайда бухгалтерге (жұмыс берушіге) өндіріп алушыға тиесілі сомаға барабар ұсталуы қажет.
Ал өндірілімей қалған сома туралы бухгалтерге (жұмыс берушіге) мемлекеттік сот орындаушысына хабарлау қажет.

Сноска. Приложение 25 - в редакции приказа Министра юстиции РК от 05.10.2020 № 438 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
"__" __________ 20__ года __________________________________________________
(наименование города, района)
Государственный судебный исполнитель ______________________________________
_______________________________________________________________________________,
(наименование территориального отдела департамента юстиции, фамилия, имя и отчество
(при наличии) судебного исполнителя)
рассмотрев материалы исполнительного производства №______ от "__" _______ 20___года
о _____________________________________________________________________________,
(указываются требование исполнительного документа, данные взыскателя и должника)
возбужденного на основании _____________________________________________________
(наименование исполнительного документа, наименование суда либо органа, которым
выдан исполнительный документ, дата выдачи)
УСТАНОВИЛ:
_________________________________________________________________________
(основание обращения взыскания на заработную плату и иные виды доходов)
На основании изложенного, руководствуясь пунктом 1 статьи 10, статьями 9395 и 96, подпунктом 1) пункта 1 статьи 126 Закона Республики Казахстан от 2 апреля 2010 года "Об исполнительном производстве и статусе судебных исполнителей" (далее - Закон),
ПОСТАНОВИЛ:
1. Обратить взыскание на заработную плату и иные виды доходов
_______________________________________________________________________________.
(фамилия, имя и отчество (при наличии) должника, ИИН)
2. Производить удержание ежемесячно в размере _______ % из заработной платы и
иных доходов_____________________________ до полного погашения присужденных сумм.
(фамилия, имя и отчество (при наличии) должника, ИИН)
3. Постановление направить для исполнения в бухгалтерию (работодателю) ____________________ ________________________________________ и разъяснить, что в соответствии со статьей 95 Закона при (наименование юридического лица)
обращений взыскания на заработную плату или иные виды дохода должника по одному или нескольким исполнительным документам за должником должно быть сохранено не менее пятидесяти процентов заработной платы или иного дохода.
При этом сохраняемая сумма за должником должна быть не менее размера прожиточного минимума, устанавливаемого ежегодно на соответствующий финансовый год законом о республиканском бюджете, за исключением случаев взыскания алиментов и возмещения вреда, причиненного увечьем или иным повреждением здоровья, а также смертью кормильца.
При поступлении нескольких исполнительных документов одной очереди, размер взыскиваемой суммы будет превышать пятидесяти процентов от общего дохода должника, то бухгалтеру (работодателю) необходимо производить удержание пропорционально причитающейся к получению взыскателями суммы.
О не довзысканной сумме бухгалтеру (работодателю) необходимо сообщить государственному судебному исполнителю.

Жоғарыда аталғанның негізінде, "Атқарушылық іс жүргізу және сот орындаушыларының мәртебесі туралы" 2010 жылғы 2 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабының 1-тармағын, 52-бабы 4-тармағының 1) тармақшасын, 126-бабы 1-тармағының 1) тармақшасын басшылыққа ала отырып,
ҚАУЛЫ ЕТТІ:
1. Атқарушылық құжат және атқарушылық іс жүргізудің барлық материалдарының
көшірмелері ___________________________________________________ жолдансын.
(әділет департаменті аумақтық бөлімінің атауы)
2. Қабылданған шешім туралы атқарушылық іс жүргізу тараптарына, олардың өкілдеріне хабарлансын.
3. Сот орындаушысының қаулысы шығарылған күнінен бастап күшіне енеді, міндетті түрде орындалуға тиіс және оған Қазақстан Республикасының азаматтық іс жүргізу заңнамасына сәйкес сотқа он жұмыс күні ішінде шағым жасалуы, наразылық білдірілуі мүмкін.
Егер сот орындаушысы қызмет көрсететін аумақтық учаске тіркелген жер атқарушылық әрекеттер жасалатын жермен бір елді мекенде болса, шағым атқарушылық әрекеттер жасалатын жер бойынша беріледі.
Атқарушылық құжаттың әрі қарай орындалуы бойынша сұрақтармен Сізге __________
___________________________________________________________ жүгінуіңіз қажет.
(аумақтық бөлімінің, өңірдің атауы)
Мемлекеттік сот орындаушы __________________________
Мөрдің орны                  (қолы, инициалдары және тегі)
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2019 жылғы 20 наурыздағы
№ 135 бұйрығына
32-қосымша
БЕКІТЕМІН
Аумақтық бөлімнің басшысы –
аға сот орындаушысы
____________________________
(аумақтық бөлімнің атауы)
____________________________
(қолы, инициалдары және тегі)
20___ жылғы
"__"_____________
Мөрдің орны
Атқарушылық құжатты тарату комиссиясына, банкроттық басқарушыға, оңалтушы басқарушыға жіберу туралы қаулының үлгі нысаны
Ескерту. 32-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Әділет министрінің 05.10.2020 № 438 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
20__ жыл "__" __________                        __________________________
(қаланың, ауданның атауы)
_______________________________(әділет департаментінің аумақтық бөлімінің атауы)
мемлекеттік сот орындаушысы ______________________________________________
(сот орындаушысының аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда) және тегі)
_________________________________________________________ негізінде қозғалған
(атқарушылық құжаттың атауы, атқарушылық құжатын берген соттың немесе органның атауы, берілген күні)
20__ жылғы "____" __________________________________________ атқарушылық іс
(атқарушылық құжаттың талаптары, өндіріп алушы мен борышкердің деректемелері)
жүргізу материалдарын қарап,
АНЫҚТАДЫ:
__________________________________________________________________________
(қолданыстағы Заңға немесе өзге де нормативтік құқықтық актілерге сілтеме жасай отырып, атқарушылық құжатты тарату комиссиясына, банкроттықты басқарушыға, оңалтуды басқарушыға жіберу негізі)

На основании изложенного, руководствуясь пунктом 1 статьи 10, подпунктом 1) пункта 4 статьи 52, подпунктом 1) пункта 1 статьи 126 Закона Республики Казахстан от 2 апреля 2010 года "Об исполнительном производстве и статусе судебных исполнителей",
ПОСТАНОВИЛ:
1. Направить исполнительный документ и копии всех материалов исполнительного производства в
____________________________________________________________________________.
(наименование территориального отдела департамента юстиции)
2. О принятом решении сообщить сторонам исполнительного производства, их представителям.
3. Постановление судебного исполнителя вступает в силу со дня его вынесения, подлежит обязательному исполнению и может быть обжаловано, опротестовано в суд в течении десяти рабочих дней в соответствии с гражданским процессуальным законодательством Республики Казахстан.
Жалоба подается по месту совершения исполнительных действий, если обслуживаемый судебным исполнителем территориальный участок находится в одном населенном пункте с местом совершения исполнительных действий.
По вопросам дальнейшего исполнения исполнительного документа Вам следует обращаться в
______________________________________________________________________________.
(наименование территориального отдела, региона)
Государственный судебный исполнитель ____________________________________
Место печати                                     (подпись, фамилия и инициалы)
Приложение 32 к приказу
Министра юстиции
Республики Казахстан
от 20 марта 2019 года № 135
Типовая форма
УТВЕРЖДАЮ
Руководитель территориального отдела -
старший судебный исполнитель
____________________________
(наименование территориального отдела)
____________________________
(подпись, фамилия, инициалы)
"__" _____________ 20___ года
Место печати
Типовая форма постановления о направлении исполнительного документа в
ликвидационную комиссию, банкротному управляющему,
реабилитационному управляющему
Сноска. Приложение 32 - в редакции приказа Министра юстиции РК от 05.10.2020 № 438 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
"__" __________ 20__ года ________________________________________________
(наименование города, района)
Государственный судебный исполнитель _____________________________________
_______________________________________________________________________________,
(наименование территориального отдела департамента юстиции, фамилия, имя и отчество
(при наличии) судебного исполнителя)
рассмотрев материалы исполнительного производства №______ от "__" _______ 20___года
о _____________________________________________________________________________,
(указываются требование исполнительного документа, данные взыскателя и должника)
возбужденного на основании
________________________________________________________________________________
(наименование исполнительного документа, наименование суда либо органа, которым выдан
исполнительный документ, дата выдачи)
УСТАНОВИЛ:
__________________________________________________________________________
(основание направления исполнительного документа в ликвидационную комиссию,
банкротному управляющему, реабилитационному управляющему)

Жоғарыда аталғанның негізінде, "Атқарушылық іс жүргізу және сот орындаушыларының мәртебесі туралы" 2010 жылғы 2 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабының 1-тармағын, 47-бабы 1-тармағының 6) тармақшасын, 50-бабын, 126-бабы 1-тармағының 1) тармақшасын басшылыққа ала отырып,
ҚАУЛЫ ЕТТІ:
1. Атқарушылық құжат ___________________________________________ жолдансын.
(атқарушылық құжатты тарату комиссиясына, банкроттықты басқарушыға, оңалтуды басқарушыға жіберу негізі)
2. Қабылданған шешім туралы атқарушылық іс жүргізу тараптарына, олардың өкілдеріне хабарлансын.
3. Сот орындаушысының қаулысы міндетті шығарылған күнінен бастап күшіне енеді, түрде орындалуға тиіс және оған Қазақстан Республикасының азаматтық іс жүргізу заңнамасына сәйкес сотқа он жұмыс күні ішінде шағым жасалуы, наразылық білдірілуі мүмкін.
Егер сот орындаушысы қызмет көрсететін аумақтық учаске тіркелген жер атқарушылық әрекеттер жасалатын жермен бір елді мекенде болса, шағым атқарушылық әрекеттер жасалатын жер бойынша беріледі.
Мемлекеттік сот орындаушы __________________________
Мөрдің орны                  (қолы, инициалдары және тегі)
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2019 жылғы 20 наурыздағы
№ 135 бұйрығына
33-қосымша
Мәжбүрлеп орындау шараларының күшін жою туралы қаулының үлгі нысаны
Ескерту. 33-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Әділет министрінің 05.10.2020 № 438 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
20__ жыл "__" __________                        __________________________
(қаланың, ауданның атауы)
_______________________________(әділет департаментінің аумақтық бөлімінің атауы)
мемлекеттік сот орындаушысы _______________________________________________
(сот орындаушысының аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда) және тегі)
__________________________________________________________негізінде қозғалған
(атқарушылық құжаттың атауы, атқарушылық құжатын берген соттың немесе
органның атауы, берілген күні)
20__ жылғы "____" __________________________________________ атқарушылық іс
(атқарушылық құжаттың талаптары, өндіріп алушы мен борышкердің деректемелері)
жүргізу материалдарын қарап,
АНЫҚТАДЫ:
__________________________________________________________________________
(қолданыстағы Заңға немесе өзге де нормативтік құқықтық актілерге сілтеме жасай отырып, тыйым салуды алып тастудың негізі)
Жоғарыда аталғанның негізінде, "Атқарушылық іс жүргізу және сот орындаушыларының мәртебесі туралы" 2010 жылғы 2 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабының 1-тармағын, 47-бабы 2-тармағын, 62-бабын, 126-бабы 1-тармағының 1) тармақшасын басшылыққа ала отырып,
ҚАУЛЫ ЕТТІ:

На основании изложенного, руководствуясь пунктом 1 статьи 10, подпунктом 6) пункта 1 статьи 47, статьей 50, подпунктом 1) пункта 1 статьи 126 Закона Республики Казахстан от 2 апреля 2010 года "Об исполнительном производстве и статусе судебных исполнителей",
ПОСТАНОВИЛ:
1. Направить исполнительный документ ______________________________________.
(наименование ликвидационной комиссии, фамилия, имя и отчество
(при наличии) банкротного управляющего, реабилитационного управляющего)
2. О принятом решении сообщить сторонам исполнительного производства, их представителям.
3. Постановление судебного исполнителя вступает в силу со дня его вынесения, подлежит обязательному исполнению и может быть обжаловано, опротестовано в суд в течении десяти рабочих дней в соответствии с гражданским процессуальным законодательством Республики Казахстан.
Жалоба подается по месту совершения исполнительных действий, если обслуживаемый судебным исполнителем территориальный участок находится в одном населенном пункте с местом совершения исполнительных действий.
Государственный судебный исполнитель ____________________________________
Место печати                                     (подпись, фамилия и инициалы)
Приложение 33 к приказу
Министра юстиции
Республики Казахстан
от 20 марта 2019 года № 135
Типовая форма
Типовая форма постановления об отмене мер принудительного исполнения
Сноска. Приложение 33 - в редакции приказа Министра юстиции РК от 05.10.2020 № 438 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
"__" __________ 20__ года _______________________________________________
(наименование города, района)
Государственный судебный исполнитель ____________________________________
______________________________________________________________________________,
(наименование территориального отдела департамента юстиции, фамилия, имя и отчество
(при наличии) судебного исполнителя)
рассмотрев материалы исполнительного производства №________ от "__" ______ 20___года
о ____________________________________________________________________________,
(указываются требование исполнительного документа, данные взыскателя и должника)
возбужденного на основании
_______________________________________________________________________________
(наименование исполнительного документа, наименование суда либо органа, которым выдан
исполнительный документ, дата выдачи)
УСТАНОВИЛ:
_________________________________________________________________________
(основание снятия ареста)
На основании изложенного, руководствуясь пунктом 1 статьи 10, пунктом 2 статьи 47, статьей 62, подпунктом 1) пункта 1 статьи 126 Закона Республики Казахстан от 2 апреля 2010 года "Об исполнительном производстве и статусе судебных исполнителей",
ПОСТАНОВИЛ:

Жоғарыда аталғанның негізінде, "Атқарушылық іс жүргізу және сот орындаушыларының мәртебесі туралы" 2010 жылғы 2 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабының 1-тармағын, 32-бапты, 126-бабы 1-тармағының 1) тармақшасын басшылыққа ала отырып,
ҚАУЛЫ ЕТТІ:
1. Борышкерге өзіндегі не өзге де жеке немесе заңды тұлғалардағы (банктерді және банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдарды, сондай-ақ сақтандыру ұйымдарын қоспағанда) ақшасы мен бағалы қағаздарын қоса алғанда, құқық меншігіндегі мүлкін ______________________________________________ пайдалануға тыйым салынсын. (орындау бойынша шығыстарды ескере отырып, атқарушылық құжатты орындауға қажетті сомасы)
2. Мемлекеттік тіркеу органдарына борышкерге белгілі бір іс-әрекеттер жасауға тыйым салу, оның ішінде заңды тұлға органдарына шешімдер қабылдауға тыйым салу, сол сияқты заңды тұлғаның жылжымалы және жылжымайтын мүлкін, мүліктік және мүліктік емес құқықтарын, бағалы қағаздарын және жарғылық капитал мен мүліктегі үлестерін иеліктен шығару жөнінде қабылданған шешімдердің қолданылуын тоқтата тұру. Қаулыны орындау туралы ақпарат сот орындаушыға ұсынылсын.
3. Қаулы __________________________________________ орындау үшін жіберілсін.
(мемлекеттік тіркеу органының атауы, борышкерге)
4. Қабылданған шешім туралы атқарушылық іс жүргізу тараптарына, олардың өкілдеріне хабарлансын.
5. Сот орындаушысының қаулысы шығарылған күнінен бастап күшіне енеді, міндетті түрде орындалуға тиіс және оған Қазақстан Республикасының азаматтық іс жүргізу заңнамасына сәйкес сотқа он жұмыс күні ішінде шағым жасалуы, наразылық білдірілуі мүмкін.
Егер сот орындаушысы қызмет көрсететін аумақтық учаске тіркелген жер атқарушылық әрекеттер жасалатын жермен бір елді мекенде болса, шағым атқарушылық әрекеттер жасалатын жер бойынша беріледі.
Мемлекеттік сот орындаушы __________________________
Мөрдің орны                  (қолы, инициалдары және тегі)
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2019 жылғы 20 наурыздағы
№ 135 бұйрығына
35-қосымша
Атқарушылық санкциясын өндіріп алу туралы қаулының үлгі нысаны
Ескерту. 35-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Әділет министрінің 05.10.2020 № 438 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
20__ жыл "__" __________                        ________________________________
(қаланың, ауданның атауы)
______________________________(әділет департаментінің аумақтық бөлімінің атауы)
мемлекеттік сот орындаушысы _______________________________________________
(сот орындаушысының аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда) және тегі)
__________________________________________________________негізінде қозғалған
(атқарушылық құжаттың атауы, атқарушылық құжатын берген соттың немесе органның атауы, берілген күні)
20__ жылғы "____" ___________________________________________ атқарушылық іс
(атқарушылық құжаттың талаптары, өндіріп алушы мен борышкердің деректемелері)
жүргізу материалдарын қарап,
АНЫҚТАДЫ:
__________________________________________________________________________
(қолданыстағы Заңға немесе өзге де нормативтік құқықтық актілерге сілтеме жасай отырып, атқарушылық санкциясын өндіріп алу негізі)
Жоғарыда аталғанның негізінде, "Атқарушылық іс жүргізу және сот орындаушыларының мәртебесі туралы" 2010 жылғы 2 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабының 1-тармағын, 47-бабының 2-тармағын, 124-бабын, 126-бабы 1-тармағының 1) тармақшасын басшылыққа ала отырып,
ҚАУЛЫ ЕТТІ:
1. Борышкер _______________________________________________________________
(жеке тұлғаның аты-жөні және тегі (болған жағдайда), ЖСН, заңды тұлғаның атауы, БСН)
мемлекет пайдасына __________ мөлшерде атқарушылық санкциясы өндіріп алынсын.
(сома сөздермен)

На основании изложенного, руководствуясь пунктом 1 статьи 10, статьей 32, подпунктом 1) пункта 1 статьи 126 Закона Республики Казахстан от 2 апреля 2010 года "Об исполнительном производстве и статусе судебных исполнителей",
ПОСТАНОВИЛ:
1. Запретить должнику пользоваться принадлежащим ему на праве собственности имуществом, включая деньги и ценные бумаги, находящиеся у него либо иных физических или юридических лиц (за исключением банков и организации, осуществляющих отдельные виды банковских операции, а также страховых организациях) в пределах
______________________________________________________________ тенге
(иная валюта) (необходима сумма для исполнения исполнительного документа, с учетом оплаты расходов по исполнению)
2. Запретить органам государственной регистрации совершать определенные действия к должнику, в том числе запрещение органам юридического лица принимать решения, а равно приостановление действия принятых решений по отчуждению движимого и недвижимого имущества, имущественных и неимущественных прав, ценных бумаг и долей в уставном капитале и имуществе юридического лица. Информацию об исполнении постановления предоставить судебному исполнителю.
3. Постановление направить для исполнения должнику и в _______________________.
(наименование органа, организации)
4. О принятом решении сообщить сторонам исполнительного производства, их представителям.
5. Постановление судебного исполнителя вступает в силу со дня его вынесения, подлежит обязательному исполнению и может быть обжаловано, опротестовано в суд в течении десяти рабочих дней в соответствии с гражданским процессуальным законодательством Республики Казахстан.1. Запретить должнику пользоваться принадлежащим ему на праве собственности имуществом, включая деньги и ценные бумаги, находящиеся у него либо иных физических или юридических лиц (за исключением банков и организации, осуществляющих отдельные виды банковских операции, а также страховых организациях) в пределах
______________________________________________________________ тенге
(иная валюта) (необходима сумма для исполнения исполнительного документа, с учетом оплаты расходов по исполнению)
2. Запретить органам государственной регистрации совершать определенные действия к должнику, в том числе запрещение органам юридического лица принимать решения, а равно приостановление действия принятых решений по отчуждению движимого и недвижимого имущества, имущественных и неимущественных прав, ценных бумаг и долей в уставном капитале и имуществе юридического лица. Информацию об исполнении постановления предоставить судебному исполнителю.
3. Постановление направить для исполнения должнику и в _______________________.
(наименование органа, организации)
4. О принятом решении сообщить сторонам исполнительного производства, их представителям.
5. Постановление судебного исполнителя вступает в силу со дня его вынесения, подлежит обязательному исполнению и может быть обжаловано, опротестовано в суд в течении десяти рабочих дней в соответствии с гражданским процессуальным законодательством Республики Казахстан.
Жалоба подается по месту совершения исполнительных действий, если обслуживаемый судебным исполнителем территориальный участок находится в одном населенном пункте с местом совершения исполнительных действий.
Государственный судебный исполнитель ____________________________________
Место печати                                     (подпись, фамилия и инициалы)
Приложение 35 к приказу
Министра юстиции
Республики Казахстан
от 20 марта 2019 года № 135
Типовая форма
Типовая форма постановления о взыскании исполнительской санкции
Сноска. Приложение 35 - в редакции приказа Министра юстиции РК от 05.10.2020 № 438 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
"__" __________ 20__ года _________________________________________________
(наименование города, района)
Государственный судебный исполнитель _____________________________________
_______________________________________________________________________________, (наименование территориального отдела департамента юстиции, фамилия, имя и отчество
(при наличии) судебного исполнителя)
рассмотрев материалы исполнительного производства №________ от "__" ______ 20___года
о ______________________________________________________________________________,
(указываются требование исполнительного документа, данные взыскателя и должника)
возбужденного на основании
________________________________________________________________________________
(наименование исполнительного документа, наименование суда либо органа, которым
выдан исполнительный документ, дата выдачи)
УСТАНОВИЛ:
_________________________________________________________________________
(основание взыскания исполнительской санкции)
На основании изложенного, руководствуясь пунктом 1 статьи 10, пунктом 2 статьи 47, статьей 124, подпунктом 1) пункта 1 статьи 126 Закона Республики Казахстан от 2 апреля 2010 года "Об исполнительном производстве и статусе судебных исполнителей",
ПОСТАНОВИЛ:
1. Взыскать в доход государства исполнительскую санкцию с должника ____________
________________________________________________________________________________
(фамилия, имя и отчество (при наличии) физического лица, ИИН, наименование
юридического лица, БИН)
в размере _______________________________________________________________________.
(сумма прописью)

1. __________________________________________ мемлекеттік сот орындаушысына
(әділет департаментінің аумақтық бөлімінің атауы)
____________________________________________________ жекелеген атқарушылық
(қандай әрекеттер (шаралар) қолдану қажет екені көрсетіледі)
әрекеттерді жасауды және (немесе) жекелеген мәжбүрлеп орындату шараларын қолдану тапсырылсын.
2. Қаулы орындау үшін ___________________________________________ жолдансын.
(әділет департаментінің аумақтық бөлімінің атауы)
3. Қабылданған шешім туралы атқарушылық іс жүргізу тараптарына, олардың өкілдеріне хабарлансын.
4. Сот орындаушысының қаулысы міндетті, шығарылған күнінен бастап күшіне енеді түрде орындалуға тиіс және оған Қазақстан Республикасының азаматтық іс жүргізу заңнамасына сәйкес сотқа он жұмыс күні ішінде шағым жасалуы, наразылық білдірілуі мүмкін.
Егер сот орындаушысы қызмет көрсететін аумақтық учаске тіркелген жер атқарушылық әрекеттер жасалатын жермен бір елді мекенде болса, шағым атқарушылық әрекеттер жасалатын жер бойынша беріледі.
Мемлекеттік сот орындаушы __________________________
Мөрдің орны                  (қолы, инициалдары және тегі)
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2019 жылғы 20 наурыздағы
№ 135 бұйрығына
37-қосымша
Көлік құралын ұстау және арнайы тұраққа қою туралы қаулының үлгі нысаны
Ескерту. 37-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Әділет министрінің 05.10.2020 № 438 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
20__ жыл "__" __________                        __________________________
(қаланың, ауданның атауы)
____ (әділет департаментінің аумақтық бөлімінің атауы)мемлекеттік сот орындаушысы
_______________________________________________________________________
(сот орындаушысының аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда) және тегі)
__________________________________________________________негізінде қозғалған
(атқарушылық құжаттың атауы, атқарушылық құжатын берген соттың немесе
органның атауы, берілген күні)
20__ жылғы "____" _____________________________________________ атқарушылық
іс (атқарушылық құжаттың талаптары, өндіріп алушы мен борышкердің деректемелері)
жүргізу материалдарын қарап,
АНЫҚТАДЫ:
__________________________________________________________________________
(қолданыстағы Заңға немесе өзге де нормативтік құқықтық актілерге сілтеме жасай отырып, борышкердің көлік құралын ұстау және арнайы тұраққа қою негізі)

1. Поручить государственному судебному исполнителю _________________________
(наименование территориального отдела департамента юстиции)
совершить отдельные исполнительные действия и (или) применить отдельные меры
принудительного исполнения ____________________________________________________.
(указать какие действия (меры) необходимо провести)
2. Постановление направить для исполнения в ________________________________.
(наименование территориального отдела департамента юстиции)
3. О принятом решении сообщить сторонам исполнительного производства, их представителям.
4. Постановление судебного исполнителя вступает в силу со дня его вынесения, подлежит обязательному исполнению и может быть обжаловано, опротестовано в суд в течении десяти рабочих дней в соответствии с гражданским процессуальным законодательством Республики Казахстан.
Жалоба подается по месту совершения исполнительных действий, если обслуживаемый судебным исполнителем территориальный участок находится в одном населенном пункте с местом совершения исполнительных действий.
Государственный судебный исполнитель _____________________________________
Место печати                                     (подпись, фамилия и инициалы)
Приложение 37 к приказу
Министра юстиции
Республики Казахстан
от 20 марта 2019 года № 135
Типовая форма
Типовая форма постановления о задержании с водворением на
специальную стоянку транспортного средства должника
Сноска. Приложение 37 - в редакции приказа Министра юстиции РК от 05.10.2020 № 438 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
"__" __________ 20__ года ____________________________________________
(наименование города, района)
Государственный судебный исполнитель __________________________________
____________________________________________________________________________,
(наименование территориального отдела департамента юстиции, фамилия, имя и отчество
(при наличии) судебного исполнителя)
рассмотрев материалы исполнительного производства №________ от "__" ______ 20___года
о ______________________________________________________________________________,
(указываются требование исполнительного документа, данные взыскателя и должника)
возбужденного на основании ______________________________________________________
(наименование исполнительного документа, наименование суда либо органа, которым
выдан исполнительный документ, дата выдачи)
УСТАНОВИЛ:
__________________________________________________________________________
(основание о задержания и водворения на специальную стоянку транспортного средства должника)

1. __________________________________________________________________ тиесілі
(борышкер - жеке тұлғаның аты, әкесінің аты және тегі (болған жағдайда),ЖСН,заңды тұлғаның атауы, БСН)
_______________________________________________________________ мекенжайда
орналасқан ___________________________________ құқық белгілейтін құжаттар алып (құжаттың атауы) қойылсын.
2. Қабылданған шешім туралы атқарушылық іс жүргізу тараптарына, олардың өкілдеріне хабарлансын.
3. Сот орындаушысының қаулысы шығарылған күнінен бастап күшіне енеді міндетті түрде орындалуға тиіс және оған Қазақстан Республикасының азаматтық іс жүргізу заңнамасына сәйкес сотқа он жұмыс күні ішінде шағым жасалуы, наразылық білдірілуі мүмкін.
Егер сот орындаушысы қызмет көрсететін аумақтық учаске тіркелген жер атқарушылық әрекеттер жасалатын жермен бір елді мекенде болса, шағым атқарушылық әрекеттер жасалатын жер бойынша беріледі.
Ескерту: қаулы жазбаша нысанда немесе электронды құжат нысанында санкциялауға жатады. Бұл ретте, электрондық құжаттың нысаны өзгертілуі мүмкін. Прокурордың электронды цифрлық қолы, сондай-ақ оның аты, әкесінің аты, тегі (бар болған жағдайда), қол қойған күні, прокуратураның атауы құжаттың сол жағында орналастырылады. Жоғары оң жақ бұрышында "Санкциялаймын" грифі, прокуратураның атауы, прокурордың инициалдары және тегі, сондай-ақ күні көрсетілмейді.
Мемлекеттік сот орындаушы __________________________
Мөрдің орны                  (қолы, инициалдары және тегі)
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2019 жылғы 20 наурыздағы
№ 135 бұйрығына
40-қосымша
"САНКЦИЯЛАЙМЫН"
Прокурор
____________________
(прокуратураның атауы)
____________________________
(қолы, инициалдары және тегі)
20___ жылғы
"__"______________
Мөрдің орны
Банктік шоттардың нөмірлері және оларда ақшаның бар-жоғы туралы ақпаратты, банктердегі, банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдардағы, сондай-ақ сақтандыру ұйымдарындағы мүліктің сипаты мен құны туралы мәліметтерді талап ету және оларға тыйым салу туралы қаулының үлгі нысаны
Ескерту. 40-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Әділет министрінің 05.10.2020 № 438 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
20__ жыл "__" __________                        __________________________
(қаланың, ауданның атауы)
_______________________________(әділет департаментінің аумақтық бөлімінің атауы)
мемлекеттік сот орындаушысы _______________________________________________
(сот орындаушысының аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда) және тегі)
_________________________________________________________ негізінде қозғалған
(атқарушылық құжаттың атауы, атқарушылық құжатын берген соттың немесе органның атауы, берілген күні)
20__ жылғы "____" __________________________________________ атқарушылық іс
(атқарушылық құжаттың талаптары, өндіріп алушы мен борышкердің деректемелері) жүргізу материалдарын қарап,
АНЫҚТАДЫ:
__________________________________________________________________________
(қолданыстағы Заңға немесе өзге де нормативтік құқықтық актілерге сілтеме жасай отырып, жылжымайтын мүлікті алып қою негізі)
Жоғарыда аталғанның негізінде, "Атқарушылық іс жүргізу және сот орындаушыларының мәртебесі туралы" 2010 жылғы 2 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабының 1-тармағын, 32-бабы 2-тармағының 1-1)-тармақшасын, 6-тармағын, 62, 63-баптарын және 126-бабы 1-тармағының 1) тармақшасын басшылыққа ала отырып,
ҚАУЛЫ ЕТТІ:

1. Изъять правоустанавливающие документы ________________________________,
(наименование документа)
принадлежащие________________________________________________________________,
(фамилия, имя и отчество (при наличии) должника-физического лица, ИИН, наименование
юридического лица, БИН)
находящиеся по адресу: _________________________________________________________
2. О принятом решении сообщить сторонам исполнительного производства, их представителям.
3. Постановление судебного исполнителя вступает в силу со дня его вынесения, подлежит обязательному исполнению и может быть обжаловано, опротестовано в суд в течении десяти рабочих дней в соответствии с гражданским процессуальным законодательством Республики Казахстан.
Жалоба подается по месту совершения исполнительных действий, если обслуживаемый судебным исполнителем территориальный участок находится в одном населенном пункте с местом совершения исполнительных действий.
Примечание: постановление подлежит санкционированию в письменной форме либо в форме электронного документа. При этом форма электронного документа может быть изменена. Электронная цифровая подпись прокурора, а также его фамилия, имя, отчество (при наличии), дата подписи, наименование прокуратуры размещаются с левой стороны документа. В правом верхнем углу гриф "Санкционирую", наименование прокуратуры, фамилия, инициалы прокурора, а также дата не указываются.
Государственный судебный исполнитель __________________________________
Место печати                               (подпись, фамилия и инициалы)
Приложение 40 к приказу
Министра юстиции
Республики Казахстан
от 20 марта 2019 года № 135
Типовая форма
"САНКЦИОНИРУЮ"
Прокурор __________________
(наименование прокуратуры)
____________________________
(подпись, фамилия, инициалы)
"__" _____________ 20___ года
Место печати
Типовая форма постановления об истребовании информации о номерах
банковских счетов и наличии денег на них, сведений о характере и стоимости
имущества, находящегося в банках, организациях, осуществляющих отдельные виды
банковских операций, а также в страховых организациях, и наложении ареста на них
Сноска. Приложение 40 - в редакции приказа Министра юстиции РК от 05.10.2020 № 438 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
"__" __________ 20__ года ________________________________________________
(наименование города, района)
Государственный судебный исполнитель _____________________________________
_______________________________________________________________________________,
(наименование территориального отдела департамента юстиции, фамилия, имя и отчество
(при наличии) судебного исполнителя)
рассмотрев материалы исполнительного производства №________ от "__" ______ 20___года
о ______________________________________________________________________________,
(указываются требование исполнительного документа, данные взыскателя и должника)
возбужденного на основании
________________________________________________________________________________
(наименование исполнительного документа, наименование суда либо органа, которым
выдан исполнительный документ, дата выдачи)
УСТАНОВИЛ:
__________________________________________________________________________
(основание наложения ареста со ссылкой на нормы действующего Закона либо иного
нормативного правового акта)
На основании изложенного, руководствуясь пунктом 1 статьи 10, подпунктами 1-1) пункта 2пунктом 6 статьи 32, статьями 6263 и 126 Закона Республики Казахстан от 2 апреля 2010 года "Об исполнительном производстве и статусе судебных исполнителей",
ПОСТАНОВИЛ:

1. Борышкер_______________________________________________________________
борышкер - жеке тұлғаның аты, әкесінің аты және тегі (болған жағдайда), ЖСН,заңды тұлғаның атауы, БСН)
банктік шоттарының нөмірлерін және оларда ақшаның бар-жоғы туралы ақпаратты,
банктердегі, банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын
ұйымдардағы, сондай-ақ сақтандыру ұйымдарындағы мүліктің сипаты мен құны туралы мәліметтер ұсынылсын және _______________
_____________________________________________________________________ теңге
(орындалу бойынша шығындарын төлеуді есепке ала отырып, атқарушылық құжатты орындау үшін қажетті сома) (шетел валютасы) көлемінде оларға тыйым салынсын.
2. Қаулы __________________________ орындау үшін жолдансын және осы қаулының (органның, ұйымның атауы) орындалуы туралы ақпарат ұсынылсын.
3. Қабылданған шешім туралы атқарушылық іс жүргізу тараптарына, олардың өкілдеріне хабарлансын.
4. Сот орындаушысының қаулысы шығарылған күнінен бастап күшіне енеді, міндетті түрде орындалуға тиіс және оған Қазақстан Республикасының азаматтық іс жүргізу заңнамасына сәйкес сотқа он жұмыс күні ішінде шағым жасалуы, наразылық білдірілуі мүмкін.
Егер сот орындаушысы қызмет көрсететін аумақтық учаске тіркелген жер атқарушылық әрекеттер жасалатын жермен бір елді мекенде болса, шағым атқарушылық әрекеттер жасалатын жер бойынша беріледі.
Ескерту: қаулы жазбаша нысанда немесе электронды құжат нысанында санкциялауға жатады. Бұл ретте, электрондық құжаттың нысаны өзгертілуі мүмкін. Прокурордың электронды цифрлық қолы, сондай-ақ оның аты, әкесінің аты, тегі (бар болған жағдайда), қол қойған күні, прокуратураның атауы құжаттың сол жағында орналастырылады. Жоғары оң жақ бұрышында "Санкциялаймын" грифі, прокуратураның атауы, прокурордың инициалдары және тегі, сондай-ақ күні көрсетілмейді.
Мемлекеттік сот орындаушы __________________________
Мөрдің орны                  (қолы, инициалдары және тегі)
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2019 жылғы 20 наурыздағы
№ 135 бұйрығына
41-қосымша
Үлгі нысаны Атқарушылық құжаттың орындалуын қамтамасыз ету шараларын қабылдау туралы ҚАУЛЫ
Ескерту. 41-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Әділет министрінің 05.10.2020 № 438 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
20__ жыл "__" __________                        _________________________
(қаланың, ауданның атауы)
____________________________________________ _____________________________
(әділет департаментінің аумақтық бөлімінің атауы) мемлекеттік сот орындаушысы
__________________________________________________________________________
(сот орындаушысының аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда) және тегі)
_________________________________________________________ негізінде қозғалған (атқарушылық құжаттың атауы, атқарушылық құжатын берген соттың немесе органның атауы, берілген күні)
20__ жылғы "____" ________________________________________ атқарушылық іс
(атқарушылық құжаттың талаптары, өндіріп алушы мен борышкердің деректемелері) жүргізу материалдарын қарап,
АНЫҚТАДЫ:
__________________________________________________________________________
(қолданыстағы Заңға немесе өзге де нормативтік құқықтық актілерге сілтеме жасай отырып, жылжымайтын мүлікті алып қою негізі)
Жоғарыда аталғанның негізінде, "Атқарушылық іс жүргізу және сот орындаушыларының мәртебесі туралы" 2010 жылғы 2 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі - Заң) 10-бабының 1-тармағын, 32-бабы 2-тармағының, 1) тармақшасын, 3-тармағын, 62, 63, 65 және 126-бабы 1-тармағының 1) тармақшасын басшылыққа ала отырып,
ҚАУЛЫ ЕТТІ:

1. Предоставить информацию о номерах банковских счетов и наличии денег на них, сведений о характере и стоимости имущества, находящегося в банках, организациях, осуществляющих отдельные виды банковских операций, а также в страховых организациях должника
__________________________________________________________________________
_______________________________________________________________________________,
(фамилия, имя и отчество (при наличии) должника-физического лица, ИИН, наименование
юридического лица, БИН)
и наложить на них арест в предела _________________________________________________
_____________________________________________________________тенге (иная валюта)
(необходима сумма для исполнения исполнительного документа, с учетом оплаты расходов по исполнению)
2. Постановление направить для исполнения в __________________________________
(наименование органа, организации)
и представления информации об исполнении настоящего постановления.
3. О принятом решении сообщить сторонам исполнительного производства, их представителям.
4. Постановление судебного исполнителя вступает в силу со дня его вынесения, подлежит обязательному исполнению и может быть обжаловано, опротестовано в суд в течении десяти рабочих дней в соответствии с гражданским процессуальным законодательством Республики Казахстан.
Жалоба подается по месту совершения исполнительных действий, если обслуживаемый судебным исполнителем территориальный участок находится в одном населенном пункте с местом совершения исполнительных действий.
Примечание: постановление подлежит санкционированию в письменной форме либо в форме электронного документа. При этом форма электронного документа может быть изменена. Электронная цифровая подпись прокурора, а также его фамилия, имя, отчество (при наличии), дата подписи, наименование прокуратуры размещаются с левой стороны документа. В правом верхнем углу гриф "Санкционирую", наименование прокуратуры, фамилия, инициалы прокурора, а также дата не указываются.
Государственный судебный исполнитель _________________________________
Место печати                               (подпись, фамилия и инициалы)
Приложение 41 к приказу
Министра юстиции
Республики Казахстан
от 20 марта 2019 года № 135
Типовая форма
Типовая форма постановления о принятии мер обеспечения
исполнительного документа
Сноска. Приложение 41 - в редакции приказа Министра юстиции РК от 05.10.2020 № 438 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
"__" __________ 20__ года ________________________________________________
(наименование города, района)
Государственный судебный исполнитель _____________________________________
_______________________________________________________________________________,
(наименование территориального отдела департамента юстиции, фамилия, имя и отчество
(при наличии) судебного исполнителя)
рассмотрев материалы исполнительного производства №________ от "__" ______ 20___года
о ______________________________________________________________________________,
(указываются требование исполнительного документа, данные взыскателя и должника)
возбужденного на основании ______________________________________________________
(наименование исполнительного документа, наименование суда либо органа, которым
выдан исполнительный документ, дата выдачи)
УСТАНОВИЛ:
_________________________________________________________________________
(основание наложения ареста)
На основании изложенного, руководствуясь пунктом 1 статьи 10, подпунктом 1) пункта 2пунктом 3 статьи 32, статьями 626365 и 126 Закона Республики Казахстан от 2 апреля 2010 года "Об исполнительном производстве и статусе судебных исполнителей",
ПОСТАНОВИЛ:

1. Борышкер________________________________________________________
(борышкер - жеке тұлғаның аты, әкесінің аты және тегі (болған жағдайда), ЖСН,заңды тұлғаның атауы, БСН)
_____________________________________________________________________ теңге
(орындалу бойынша шығындарын төлеуді есепке ала отырып, атқарушылық құжатты орындау үшін қажетті сома) (шетел валютасы) көлемінде мүлкіне тыйым салынсын.
2. Қаулы ____________________________ орындауға жолдансын және осы қаулының (органның, ұйымның атауы) орындалуы туралы ақпарат берілсін.
3. Қабылданған шешім туралы атқарушылық іс жүргізу тараптарына, олардың өкілдеріне хабарлансын.
4. Сот орындаушысының қаулысы шығарылған күнінен бастап күшіне енеді, міндетті түрде орындалуға тиіс және оған Қазақстан Республикасының азаматтық іс жүргізу заңнамасына сәйкес сотқа он жұмыс күні ішінде шағым жасалуы, наразылық білдірілуі мүмкін.
Егер сот орындаушысы қызмет көрсететін аумақтық учаске тіркелген жер атқарушылық әрекеттер жасалатын жермен бір елді мекенде болса, шағым атқарушылық әрекеттер жасалатын жер бойынша беріледі.
Мемлекеттік сот орындаушы __________________________
Мөрдің орны                  (қолы, инициалдары және тегі)
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2019 жылғы 20 наурыздағы
№ 135 бұйрығына
42-қосымша
"САНКЦИЯЛАЙМЫН"
Прокурор
____________________
(прокуратураның атауы)
____________________________
(қолы, инициалдары және тегі)
20___ жылғы
"__"______________
Мөрдің орны
Борышкер іздеу салу қаулының үлгі нысаны
Ескерту. Бұйрық 42-қосымшамен толықтырылды – ҚР Әділет министрінің 05.10.2020 № 438 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
20__ жыл "__" __________                        ____________________
(қаланың, ауданның атауы)
_______________________________(әділет департаментінің аумақтық бөлімінің атауы)
мемлекеттік сот орындаушысы _______________________________________________
(сот орындаушысының аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда) және тегі)
__________________________________________________________негізінде қозғалған
(атқарушылық құжаттың атауы, атқарушылық құжатын берген соттың немесе органның атауы, берілген күні)
20__ жылғы "____" ___________________________________________ атқарушылық іс
(атқарушылық құжаттың талаптары, өндіріп алушы мен борышкердің деректемелері)
жүргізу материалдарын қарап,
АНЫҚТАДЫ:
__________________________________________________________________________
(қолданыстағы Заңға немесе өзге де нормативтік құқықтық актілерге сілтеме жасай отырып, борышкерге іздеу жариялаудың негізі)
Жоғарыда аталғанның негізінде, "Атқарушылық іс жүргізу және сот орындаушыларының мәртебесі туралы" 2010 жылғы 2 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабының 1-тармағын, 45 бабы, 126-бабын басшылыққа ала отырып,
ҚАУЛЫ ЕТТІ:

1. Наложить арест на имущество должника ____________________________________
________________________________________________________________________________
(фамилия, имя и отчество (при наличии) должника-физического лица, ИИН, наименование юридического лица, БИН)
в пределах _____________________________________________________ тенге (иная валюта)
(необходима сумма для исполнения исполнительного документа, с учетом оплаты расходов по исполнению)
2. Постановление направить для исполнения в _________________________________
( наименование органа, организации)
и представления информации об исполнении настоящего постановления.
3. О принятом решении сообщить сторонам исполнительного производства, их представителям.
4. Постановление судебного исполнителя вступает в силу со дня его вынесения, подлежит обязательному исполнению и может быть обжаловано, опротестовано в суд в течении десяти рабочих дней в соответствии с гражданским процессуальным законодательством Республики Казахстан.
Жалоба подается по месту совершения исполнительных действий, если обслуживаемый судебным исполнителем территориальный участок находится в одном населенном пункте с местом совершения исполнительных действий.
Государственный судебный исполнитель ____________________________________
Место печати                               (подпись, фамилия и инициалы)
Приложение 42 к приказу
Министра юстиции
Республики Казахстан
от 20 марта 2019 года № 135
Типовая форма
"САНКЦИОНИРУЮ"
Прокурор __________________
(наименование прокуратуры)
____________________________
(подпись, фамилия, инициалы)
"__" _____________ 20___ года
Место печати
Типовая форма постановления об объявлении должника в розыск
Сноска. Приказ дополнен приложением 42 в соответствии с приказом Министра юстиции РК от 05.10.2020 № 438 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
"__" ________ 20__года _____________________________________________________
(наименование города, района)
Государственный судебный исполнитель_______________________________________
(наименование территориального отдела департамента юстиции, фамилия, имя и отчество
(при наличии) судебного исполнителя),
рассмотрев материалы исполнительного производства №___ от "__" ______ 20___года
о____________________________________________________________________________,
(указываются требование исполнительного документа, данные взыскателя и должника)
возбужденного на основании
_____________________________________________________________________________
(наименование исполнительного документа, наименование суда либо органа, которым выдан
исполнительный документ, дата выдачи)
УСТАНОВИЛ:
__________________________________________________________________________
(основания об объявлении в розыск должника, со ссылкой на нормы действующего Закона
Республики Казахстан от 2 апреля 2010 года "Об исполнительном производстве и статусе
судебных исполнителей" (далее – Закон) либо иного нормативного правового акта)
На основании изложенного, руководствуясь пунктом 1 статьи 10, статьей 45статьей 126 Закона,
ПОСТАНОВИЛ:

1. Борышкер болып табылатын (заңды тұлғаның басшысы (міндетін атқарушы))
__________________________________ тұлғаға іздеу жариялау (жеке тұлға-борышкердің аты, әкесінің аты және тегі (бар болған жағдайда), ЖСН, заңды тұлға басшысының аты, әкесінің аты, тегі (бар болған жағдайда,БСН) қойылсын.
2. Қазақстан Республикасынан шығуын уақытша шектеу туралы қаулы атқарушылық іс жүргізу органдарының мемлекеттік автоматтандырылған ақпараттық жүйесі арқылы iшкi iстер органдары, сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызметі, экономикалық тергеу қызметіне орындау үшін жолдансын.
3. Қабылданған шешім туралы атқарушылық іс жүргізу тараптарына, олардың өкілдеріне хабарлансын.
4. Сот орындаушысының қаулысы шығарылған күнінен бастап күшіне енеді, міндетті түрде орындалуға тиіс және оған Қазақстан Республикасының азаматтық іс жүргізу заңнамасына сәйкес сотқа он жұмыс күні ішінде шағым жасалуы, наразылық білдірілуі мүмкін.
Егер сот орындаушысы қызмет көрсететін аумақтық учаске тіркелген жер атқарушылық әрекеттер жасалатын жермен бір елді мекенде болса, шағым атқарушылық әрекеттер жасалатын жер бойынша беріледі.
Ескерту: қаулы жазбаша нысанда немесе электронды құжат нысанында санкциялауға жатады. Бұл ретте, электрондық құжаттың нысаны өзгертілуі мүмкін. Прокурордың электронды цифрлық қолы, сондай-ақ оның аты, әкесінің аты, тегі (бар болған жағдайда), қол қойған күні, прокуратураның атауы құжаттың сол жағында орналастырылады. Жоғары оң жақ бұрышында "Санкциялаймын" грифі, прокуратураның атауы, прокурордың инициалдары және тегі, сондай-ақ күні көрсетілмейді.
Мемлекеттік сот орындаушы __________________________
Мөрдің орны                  (қолы, инициалдары және тегі)

1. Объявить в розыск _______________________________________________________,
(фамилия, имя и отчество (при наличии) должника-физического лица, ИИН, фамилия, имя и
отчество (при наличии) руководителя юридического лица, ИИН)
являющегося должником (руководителем (исполняющим обязанности) юридического лица).
2. Постановления судебного исполнителя об объявлении должника в розыск направить для исполнения в территориальные органы внутренних дел, антикоррупционной службы, службы экономических расследований Республики Казахстан.
3. О принятом решении сообщить сторонам исполнительного производства или их представителям.
4. Постановление судебного исполнителя вступает в силу со дня его вынесения, подлежит обязательному исполнению и может быть обжаловано, опротестовано в суд в течение десяти рабочих дней в соответствии с гражданским процессуальным законодательством Республики Казахстан.
Жалоба подается по месту совершения исполнительных действий, если обслуживаемый судебным исполнителем территориальный участок находится в одном населенном пункте с местом совершения исполнительных действий.
Примечание: постановление подлежит санкционированию в письменной форме либо в форме электронного документа. При этом форма электронного документа может быть изменена. Электронная цифровая подпись прокурора, а также его фамилия, имя, отчество (при наличии), дата подписи, наименование прокуратуры размещаются с левой стороны документа. В правом верхнем углу гриф "Санкционирую", наименование прокуратуры, фамилия, инициалы прокурора, дата не указываются.
Государственный судебный исполнитель _____________________________________
Место печати                               (подпись, фамилия и инициалы