"Туризм саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2015 жылғы 28 сәуірдегі № 495 бұйрығына өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2019 жылғы 18 сәуірдегі № 105 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2019 жылғы 29 сәуірде № 18599 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2020 жылғы 29 мамырдағы № 156 бұйрығымен.
Ескерту. Бұйрықтың күші жойылды – ҚР Мәдениет және спорт министрінің 29.05.2020 № 156 (ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткенен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
РҚАО-ның ескертпесі!
Осы бұйрықтың қолданысқа енгізілу тәртібін 4 т. қараңыз
"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңының 10-бабы 1) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. "Туризм саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2015 жылғы 28 сәуірдегі № 495 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11578 болып тіркелген, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2015 жылғы 24 шілдеде жарияланған) мынадай өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Туристік операторлық қызметті (туроператорлық қызмет) жүзеге асыруға лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің Туризм индустриясы комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде оны Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне ресми жариялау және енгізу үшін "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберілуін;
3) осы бұйрықты қолданысқа енгізілгеннен кейін күнтізбелік екі күн ішінде осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
4) осы тармақпен көзделген іс-шаралар орындалғаннан кейін екі жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің Заң қызметі департаментіне іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Мәдениет және спорт вице-министріне жүктелсін.

О внесении изменения в приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 28 апреля 2015 года № 495 "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере туризма"
Приказ Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 18 апреля 2019 года № 105. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 29 апреля 2019 года № 18599. Утратил силу приказом Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 29 мая 2020 года № 156 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования)
Сноска. Утратил силу приказом Министра культуры и спорта РК от 29.05.2020 № 156 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 28 апреля 2015 года № 495 "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере туризма" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 11578, опубликованный в информационно-правовой системе "Әділет" 24 июля 2015 года) следующее изменение:
стандарт государственной услуги "Выдача лицензии на туристскую операторскую деятельность (туроператорская деятельность)", утвержденный указанным приказом, изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему приказу.
2. Комитету индустрии туризма Министерства культуры и спорта Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего приказа на официальном интернет-ресурсе Министерства культуры и спорта Республики Казахстан в течение двух рабочих дней после его введения в действие;
4) в течение двух рабочих дней со дня исполнения мероприятий, предусмотренных настоящим пунктом, представление в Департамент юридической службы Министерства культуры и спорта Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра культуры и спорта Республики Казахстан.

4. Осы бұйрық оны алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Мәдениет және спорт министрі
А. Мұхамедиулы
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының Цифрлық даму,
қорғаныс және аэроғарыш өнеркәсібі
министрлігі
Қазақстан Республикасы
Мәдениет және спорт
министрінің
2019 жылғы18 сәуірдегі
№ 105 бұйрығына
қосымша
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму
министрінің
2015 жылғы 28 сәуірдегі
№ 495 бұйрығымен
бекітілді
"Туристік операторлық қызметті (туроператорлық қызмет) жүзеге асыруға лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты
1-тарау. Жалпы ережелер
1. "Туристік операторлық қызметті (туроператорлық қызмет) жүзеге асыруға лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет).
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігімен (бұдан әрі - Министрлік) әзірленген.
3. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті облыстардың, Астана, Алматы және Шымкент қалаларының жергілікті атқарушы органдары (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті берушілер) көрсетеді.
Өтінімді қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру www.egov.kz, www.elicense.kz "электрондық үкімет" веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
2-тарау. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі
4. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі порталға жүгінген сәттен бастап:
лицензияны беру – 6 (алты) жұмыс күнінен кешіктірмей;
лицензияны қайта рәсімдеу – 3 (үш) жұмыс күні ішінде;
заңды тұлға – лицензиаты басқа заңды тұлғаға бөліп шығу, бөліну нысанында қайта ұйымдасқан кезде лицензияны қайта рәсімдеу – 6 (алты) жұмыс күнінен кешіктірмей.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны: электрондық.
6. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі: туристік операторлық қызметке (туроператорлық қызметке) лицензия, лицензияны қайта рәсімдеу, не осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 10-тармағында көзделген жағдайлар мен негіздер бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру нысаны: электрондық.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі - ЭЦҚ) қол қойылған электрондық құжат нысанында "жеке кабинетке" жіберіледі.
7. Мемлекеттік қызмет заңды және жеке тұлғаларға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) ақылы негізде көрсетіледі.
Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушының орналасқан жері бойынша бюджетке жекелеген қызмет түрлерімен айналысу құқығына лицензиялық алым "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" 2017 жылғы 25 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Кодексінің (Салық кодексі) 554-бабына сәйкес төленеді:

4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования.
Министр культуры и спорта
Республики Казахстан
А. Мухамедиулы
"СОГЛАСОВАН"
Министерство цифрового
развития, оборонной
и аэрокосмической промышленности
Республики Казахстан
Приложение
к приказу Министра культуры и спорта
Республики Казахстан
от 18 апреля 2019 года № 105
Утвержден
приказом Министра по
инвестициям и развитию
Республики Казахстан
от 28 апреля 2015 года № 495
Стандарт государственной услуги "Выдача лицензии на туристскую операторскую деятельность (туроператорская деятельность)"
Глава 1. Общие положения
1. Государственная услуга "Выдача лицензии на туристскую операторскую деятельность (туроператорская деятельность)" (далее - государственная услуга).
2. Стандарт государственной услуги разработан Министерством культуры и спорта Республики Казахстан (далее - Министерство).
3. Государственная услуга оказывается местными исполнительными органами областей, городов Астаны, Алматы и Шымкента (далее – услугодатели).
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется через веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz, www.elicense.kz (далее - портал).
Глава 2. Порядок оказания государственной услуги
4. Срок оказания государственной услуги с момента обращения на портал:
выдача лицензии – не позднее 6 (шести) рабочих дней;
переоформление лицензии – в течение 3 (трех) рабочих дней;
переоформление лицензии при реорганизации в форме выделения, разделения юридического лица-лицензиата к другому юридическому лицу – не позднее 6 (шести) рабочих дней.
5. Форма оказания государственной услуги: электронная.
6. Результат оказания государственной услуги: лицензия, переоформленная лицензия на туристскую операторскую деятельность (туроператорская деятельность), либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в случаях и по основаниям, предусмотренным пунктом 10 настоящего стандарта государственной услуги.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная.
Результат оказания государственной услуги направляется в "личный кабинет" в форме электронного документа, подписанного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) уполномоченного лица услугодателя.
7. Государственная услуга оказывается на платной основе физическим и юридическим лицам (далее - услугополучатель).
При оказании государственной услуги в бюджет по месту нахождения услугополучателя оплачивается лицензионный сбор за право занятия туроператорской деятельностью в соответствии со статьей 554 Кодекса Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет (Налогового кодекса)" от 25 декабря 2017 года:

1) туристік қызметпен айналысу құқығына лицензия беру кезінде лицензиялық алым 10 айлық есептік көрсеткішті (бұдан әрі - АЕК) құрайды;
2) Лицензияны қайта рәсімдеу кезінде лицензиялық алым лицензияны беру кезіндегі мөлшерлеменің 10%-ын құрайды, бірақ 4 АЕК-тен астам емес;
Лицензиялық алымды төлеу қолма-қол және қолма-қол емес ақша нысанында не екінші деңгейлі банктер және банктік операциялардың жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдар арқылы жүргізіледі, сондай-ақ портал арқылы төлеу "электрондық үкімет" төлеу шлюзі (бұдан әрі - ЭҮТШ) арқылы жүзеге асырылады.
8. Порталдың жұмыс кестесі: жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерінде, жұмыс уақыты аяқталған кезде көрсетілетін қызметті алушы жүгінген кезде өтінішті қабылдау және нәтижесін беру келесі жұмыс күні жүргізіледі).
9. Көрсетілетін қызметті алушы жүгінген кезде мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттардың тізбесі:
лицензия алу үшін:
көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-мен куәландырылған осы мемлекеттік көрсетілген қызмет стандартына 1 қосымшаға сәйкес белгіленген нысанында заңды тұлғалардың лицензия алуға өтініші немесе 2-қосымшаға сәйкес белгіленген нысанында жеке тұлғаның лицензия алуға өтініші, электронды құжат түрінде;
ЭҮТШ арқылы төлеуді қоспағанда, лицензиялық алымның төленгенін растайтын құжаттың электрондық көшірмесі;
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 3-қосымшаға сәйкес туристік операторлық қызметке қойылатын біліктілік талаптары мен олардың сәйкестігін растайтын құжаттардың тізбесіне сәйкестік туралы мәліметтер нысаны электронды құжат түрінде;
Лицензияны қайта рәсімдеу үшін:
көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-мен куәландырылған осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 4-қосымшаға сәйкес белгіленген нысанында заңды тұлғаның лицензияны қайта рәсімдеуге өтініші немесе 5-қосымшаға сәйкес белгіленген нысанында жеке тұлғаның лицензияны қайта рәсімдеуге өтініші, электронды құжат түрінде;
ЭҮТШ арқылы төлеуді қоспағанда, лицензияны қайта рәсімдеу үшін лицензиялық алымның төленгенін растайтын құжаттың электрондық көшірмесі;
ақпаратты мемлекетік ақпараттық жүйесінде қамтылған құжаттарды қоспағанда, лицензияны және (немесе) лицензиядағы қосымшаны қайта рәсімдеу үшін негіз болған өзгерістер туралы ақпаратты қамтитын құжаттардың электрондық көшірмелері;
Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіпте рәсімделген, бөлінген заңды тұлғаға лицензияны қайта рәсімдеу заңды тұлғаның келісімі туралы шешімінің электрондық көшірмесі (қайта ұйымдастыру нәтижесінде бөлінген нысанда);
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 3-қосымшаға сәйкес туристік операторлық қызметке қойылатын біліктілік талаптары мен олардың сәйкестігін растайтын құжаттардың тізбесіне сәйкестік туралы мәліметтер нысаны электронды құжат түрінде.
Заңды тұлғалардың бөлінуі нәтижесінде туындаған біреуіне лицензияны қайта рәсімдеу үшін көрсетілетін қызметті алушы біліктілік талаптарға сәйкес қосымша құжаттардың және мәліметтердің электрондық көшірмелерін ұсынады.
Жеке басты куәландыратын құжаттар туралы, дара кәсіпкер ретінде мемлекеттік тіркеу туралы, заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу туралы) туралы, лицензия туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші "электрондық үкімет" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйеден алады.
Егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, көрсетілетін қызметті беруші мемлекеттік қызмет көрсету кезінде заңмен қорғалатын құпияны қамтитын, ақпараттық жүйелердегі мәліметтерді пайдалануға көрсетілген қызметті алушының келісімін алады.
Құжаттарды қабылдау кезінде көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетінде" мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін алу күнін көрсете отырып, мемлекеттік қызметті көрсету үшін сұрау салудың қабылдағаны туралы мәртебе көрсетіледі.

1) лицензионный сбор при выдаче лицензии за право занятия туроператорской деятельностью составляет 10 месячных расчетных показателей (далее - МРП);
2) лицензионный сбор за переоформление лицензии составляет 10 % от ставки при выдаче лицензии, но не более 4 МРП;
Оплата производится в наличной и безналичной форме через банки второго уровня и организации, осуществляющие отдельные виды банковских операций, а также через портал. Оплата может осуществляться через платежный шлюз "электронного правительства" (далее - ПШЭП).
8. График работы портала: круглосуточно, за исключением технических перерывов, связанных с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
9. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги:
для получения лицензии:
заявление юридического лица для получения лицензии по форме согласно приложению 1 к настоящему стандарту государственной услуги или заявление физического лица для получения лицензии по форме согласно приложению 2 к настоящему стандарту государственной услуги в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя;
электронная копия документа, подтверждающая уплату лицензионного сбора, за исключением оплаты через ПШЭП;
форма сведений о соответствии квалификационным требованиям и перечню документов, подтверждающих соответствие им для осуществления туроператорской деятельности согласно приложению 3 к настоящему стандарту государственной услуги в форме электронного документа.
Для переоформления лицензии:
заявление юридического лица для переоформления лицензии по форме согласно приложению 4 к настоящему стандарту государственной услуги и заявление физического лица для переоформления лицензии по форме согласно приложению 5 к настоящему стандарту государственной услуги в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя;
электронная копия документа, подтверждающий уплату лицензионного сбора за переоформление лицензии, за исключением случаев оплаты через ПШЭП;
электронная копия документа, содержащего информацию об изменениях, послуживших основанием для переоформления лицензии и (или) приложения к лицензии, за исключением документов, информация из которых содержится в государственных информационных системах;
электронная копия оформленного в установленном законодательством Республики Казахстан порядке решения о согласии юридического лица, из которого произведено выделение на переоформление лицензии на выделенное юридическое лицо (в результате реорганизации в форме выделения);
форма сведений о соответствии квалификационным требованиям и перечню документов, подтверждающих соответствие им для осуществления туроператорской деятельности согласно приложению 3 к настоящему стандарту государственной услуги в форме электронного документа.
Для переоформления лицензии на одно из вновь возникших в результате разделения юридических лиц услугополучатель дополнительно представляет электронные копии сведений и документов о соответствии квалификационным требованиям.
Сведения о документе, удостоверяющем личность, о государственной регистрации в качестве индивидуального предпринимателя, о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, о лицензии услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".
Услугополучатель дает согласие услугодателю на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, при оказании государственных услуг, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан.
При приеме документов в "личном кабинете" услугополучателя отображается статус о принятии запроса для оказания государственной услуги с указанием даты получения результата оказания государственной услуги.

10. Мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту негізі:
Қазақстан Республикасының заңдарында қызметті алушының осы санаты үшін туроператорлық қызметпен айналысуға тыйым салынуы;
лицензиялық алымның енгізілмеуі;
өтініш берушінің Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10484 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2015 жылғы 30 қаңтардағы № 79 "Туристік операторлық қызметке қойылатын біліктілік талаптары мен олардың сәйкестігін растайтын құжаттар тізбесін бекіту туралы" бұйрығымен бекітілген Туристік операторлық қызметке қойылатын біліктілік талаптарына сай келмеуі;
өтініш берушіге қатысты туроператорлық қызметті тоқтата тұру немесе тыйым салу туралы заңды күшіне енген сот үкімінің болуы;
сот орындаушысының ұсынымы негізінде соттың қарызгер – көрсетілетін қызметті алушыға лицензия беруге уақытша тыйым салуы;
осы стандарттың 9-тармағында көзделген құжаттарды ұсынбау немесе толық ұсынбау;
көрсетілетін қызметті алушының біліктілік талаптарға сай келмеуі (бөліну нысанында заңды тұлғаның қайта ұйымдастырылуы негізінде);
егер бұрын лицензия лицензиат заңды тұлғалардың бөлінуі нәтижесінде басқа заңды тұлғаға рәсімделсе (бөліну нысанында заңды тұлғаның қайта ұйымдастырылуы негізінде).
3-тарау. Мемлекеттік қызметті көрсету мәселелері бойынша орталық мемлекеттік органдардың, көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) олардың лауазымды адамдарының, Мемлекеттік корпорацияның және (немесе) олардың қызметкерлерінің шешімдеріне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі
11. Мемлекеттік қызметті көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды адамдарының шешімдеріне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану: шағым осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 13-тармағында көрсетілген мекенжайлар бойынша көрсетілетін қызметті беруші басшысының атына беріледі.
Шағым пошта арқылы жазбаша нысанда не көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы қолма-қол беріледі.
Шағымды қабылдауды растау шағымды қабылдаушы адамның тегін және аты-жөнін, берілген шағымға жауап алу мерзімі мен орнын көрсете отырып, көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінде оны тіркеу болып табылады.
Шағымда мыналар:
1) тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда), пошта мекенжайы (жеке тұлға үшін);
2) атауы, пошта мекенжайы (жеке тұлға үшін).
Шағымның шығыс нөмірі және күні көрсетілетін қызметті алушымен қол қойылады.
Шағым тіркелген күннен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде қаралуға жатады. Шағымды қараудың нәтижелері туралы дәлелді жауап көрсетілетін қызметті алушыға пошта арқылы жіберіледі не көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінде қолма-қол беріледі.
Портал арқылы көрсетілетін қызметті беруші қызметкерінің әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі туралы ақпаратты мемлекеттік қызметтерді көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығының 1414 телефоны бойынша алуға болады.
Шағымды портал арқылы "жеке кабинетінен" жіберген кезде көрсетілетін қызметті алушыға жүгіну туралы ақпарат қолжетімді болады, ол көрсетілетін қызметті беруші өтінішті өңдеу (жеткізу, тіркеу, орындау туралы белгілер, қарау немесе қараудан бас тарту туралы жауап) барысында жаңартылып тұрады.
Көрсетілетін қызметті алушы көрсетілген қызметтің нәтижелерімен келіспеген жағдайда, мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бағалау жөніндегі уәкілетті органға шағым жасай алады.
Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уакілетті органның атына келіп түскен шағымы тіркелген күнінен бастап 15 (он бес) жұмысы күні ішінде қаралуға жатады.

10. Основания отказа в оказании государственной услуги:
занятие туроператорской деятельностью запрещено законами Республики Казахстан для данной категории услугополучателя;
не внесен лицензионный сбор;
заявитель не соответствует квалификационным требованиям, предъявляемым к туристской операторской деятельности, утвержденным приказом Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 30 января 2015 года № 79 "Об утверждении квалификационных требований, предъявляемых к туристской операторской деятельности и перечня документов, подтверждающих соответствие им", зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 10484;
в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение (приговор) суда о приостановлении или запрещении туроператорской деятельности;
судом на основании представления судебного исполнителя временно запрещено выдавать услугополучателю-должнику лицензии.
непредставление или ненадлежащее оформление документов, указанных в пункте 9 настоящего стандарта;
несоответствия услугополучателя квалификационным требованиям (по основанию реорганизации юридического лица в формах разделения и выделения);
если ранее лицензия была переоформлена на другое юридическое лицо из числа вновь возникших в результате разделения юридических лиц-лицензиатов (по основанию реорганизации юридического лица в форме выделения).
Глава 3. Порядок обжалования решений, действий (бездействия) центральных государственных органов, услугодателя и (или) их должностных лиц по вопросам оказания государственных услуг, Государственных корпорации и (или) их работников по вопросам оказания государственных услуг
11. Обжалование решений, действий (бездействий) услугодателя и (или) его должностных лиц по вопросам оказания государственных услуг: жалоба подается на имя руководителя услугодателя по адресам указанным в пункте 13 настоящего стандарта государственной услуги.
Жалоба подается в письменной форме по почте, посредством портала либо нарочно через канцелярию услугодателя.
Подтверждением принятия жалобы является ее регистрация (штамп, входящий номер и дата) в канцелярии услугодателя, с указанием фамилии и инициалов лица, принявшего жалобу, срока и места получения ответа на поданную жалобу.
В жалобе указывается:
1) фамилия, имя, отчество (при его наличии), почтовый адрес (для физического лица);
2) наименование, почтовый адрес (для юридического лица).
Исходящий номер и дата жалобы подписывается услугополучателем.
Жалоба подлежит рассмотрению в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня ее регистрации. Мотивированный ответ о результатах рассмотрения жалобы направляется услугополучателю по почте либо выдается нарочно в канцелярии услугодателя.
Информацию о порядке обжалования через портал действий (бездействия) работника услугодателя можно получить по номеру телефона единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг: 1414.
При отправке жалобы через портал услугополучателю из "личного кабинета" доступна информация об обращении, которая обновляется в ходе обработки обращения услугодателем (отметки о доставке, регистрации, исполнении, ответ о рассмотрении или отказе в рассмотрении).
В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги услугополучатель может обратиться с жалобой в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, подлежит рассмотрению в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней со дня ее регистрации.

12. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайларда, көрсетілетін қызметті алушының Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген тәртіппен сотқа жүгінуге құқығы бар.
4-тарау. Мемлекеттік қызметті көрсетудің, оның ішінде электрондық нысанда және Мемлекеттік корпорация арқылы қызмет көрсетудің ерекшеліктері ескерілген өзге де талаптар
13. Мемлекеттік қызмет көрсету мекенжайлары Министрліктің mks.gov.kz интернет-ресурсында орналастырылған.
14. Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсетудің тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты порталдың "жеке кабинеті", сондай-ақ мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы арқылы қашықтықтан қолжетімділік режимінде алу мүмкіндігі бар.
15. Министрліктің мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері жөніндегі анықтамалық қызметінің байланыс телефондары: 8 (7172) 74 04 86, мемлекеттік қызметтерді көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы: 1414, 8 800 080 77 77.
"Туристік операторлық қызметті
(туроператорлық қызмет) жүзеге
асыруға лицензия беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
стандартына
1-қосымша
Нысан
____________________________
(көрсетілетін қызметті
берушінің атауы)
____________________________
(атауы, тұрғылықты орны, заңды
тұлғаның бизнес сәйкестендіру
нөмірі (оның ішінде шетелдік
заңды тұлға),
____________________________
филиалдың немесе шетел заңды
тұлғасының
____________________________
өкілдігінің бизнес сәйкестендіру
нөмірі – егер бизнес
сәйкестендіру нөмірі болмаған
жағдайда
Заңды тұлғаның лицензия алуға өтініші
_________________________________________________________ жүзеге асыру үшін
(қызмет түрінің атауын көрсету)
лицензия беруіңізді сұраймын
Заңды тұлғаның мекенжайы _______________________________________________
__________________________________________________________________________
(пошта индексі, ел (шетелдік заңды тұлға үшін) облыс, қала, аудан, елді мекен, көшенің
атауы, үйдің/ғимараттың (стационарлық үй-жай) нөмірі)
Электрондық пошта________________________________________________________
Телефон___________________________________________________________________
Факс______________________________________________________________________
Банк шоты________________________________________________________________
(шот нөмірі, банк атауы және орналасқан жері)
Қызметті жүзеге асыру мекенжайы ____________________________________________
__________________________________________________________________________
(пошта индексі, облыс, қала,аудан, елді мекен, көшенің атауы, үйдің/ғимараттың
(стационарлық үй-жай) нөмірі
Қоса беріледі___________парақ.
Осымен:
барлық көрсетілген деректер ресми байланыстар болып табылатыны және оларға кез келген лицензия беру немесе бас тарту мәселелері бойынша ақпаратты жіберуге болатыны;
көрсетілетін қызметті алушыға сотпен лицензияланатын қызмет түрімен сотпен айналысуға тыйым салынбағаны;
қоса берілген барлық құжаттар шындыққа жанасатындығы және қолданыста болып табылатындығы;
лицензия беру кезінде ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын, қол жетімділігі шектелген дербес деректерді пайдалануға келісім беретіндігі;
Өтініш ЭЦҚ-мен расталған:
_______ _________________________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)
"Туристік операторлық қызметті
(туроператорлық қызмет) жүзеге
асыруға лицензия беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
стандартына
2-қосымша
Нысан
____________________________
(көрсетілетін қызметті
берушінің атауы)
____________________________
(жеке тұлғаның тегі, аты,
әкесінің аты (бар болған
____________________________
жағдайда), жеке сәйкестендіру
нөмірі
Жеке тұлғаның лицензия алуға
өтініші
____________________________
____________________________
жүзеге асыру үшін
(қызмет түрінің атауын көрсету)
лицензия беруіңізді сұраймын
Заңды тұлғаның мекенжайы _________________________________________________
__________________________________________________________________________
(пошта индексі, облыс, қала, аудан, елді мекен, көшенің атауы, үйдің/ғимарат нөмірі)
Электрондық пошта________________________________________________________
Телефон___________________________________________________________________
Факс______________________________________________________________________
Банк шоты_________________________________________________________________
(шот нөмірі, банк атауы және тұрған жері)
Қызметті жүзеге асыру мекенжайы___________________________________________
__________________________________________________________________________
(пошта индексі, облыс, қала, аудан, елді мекен, көшенің атауы,
үйдің/ғимараттың (стационарлық үй-жай) нөмірі)
Қоса беріледі___________парақ.
Осымен:
барлық көрсетілген деректер ресми байланыстар болып табылатыны және оларға кез келген лицензия беру немесе бас тарту мәселелері бойынша ақпаратты жіберуге болатыны;
көрсетілетін қызметті алушыға сотпен лицензияланатын қызмет түрімен сотпен айналысуға тыйым салынбағаны;
қоса берілген барлық құжаттар шындыққа жанасатындығы және қолданыста болып табылатындығы;
лицензия беру кезінде ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын, қол жетімділігі шектелген дербес деректерді пайдалануға келісім беретіндігі;
Өтініш ЭЦҚ-мен расталған:
_______ ____________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)
"Туристік операторлық қызметті
(туроператорлық қызмет)
жүзеге асыруға лицензия
беру" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
стандартына
3-қосымша
Туристік операторлық қызметке қойылатын біліктілік талаптары мен олардың сәйкестігін растайтын құжаттардың тізбесіне сәйкестік туралы мәліметтер нысаны

12. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги, услугополучатель имеет право обратиться в суд в установленном законодательством Республики Казахстан порядке.
Глава 4. Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме и через Государственные корпорации
13. Адреса оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсе Министерства: mks.gov.kz.
14. Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, а также единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
15. Контактные телефоны справочных служб Министерства по вопросам оказания государственной услуги: 8 (7172) 74 04 86, единый контакт-центр по вопросам оказания государственных услуг: 1414, 8 800 080 77 77.
Приложение 1
к Стандарту государственной услуги
"Выдача лицензии на туристскую
операторскую деятельность
(туроператорская деятельность)"
Форма
____________________________
(наименование услугодателя)
от _________________________
(наименование, местонахождение,
бизнес–идентификационный
номер юридического лица
____________________________
(в том числе иностранного
юридического лица),
бизнес-идентификационный
номер филиала или
____________________________
представительства иностранного
юридического лица – в случае
отсутствия бизнес-
идентификационного номера
у юридического лица)
Заявление юридического лица для получения лицензии
Прошу выдать лицензию на осуществление
________________________________________________________________________________
(указать наименование вида деятельности)
Адрес юридического лица _________________________________________________________
________________________________________________________________________________
(почтовый индекс, страна (для иностранного юридического лица), область, город,
район, населенный пункт, наименование улицы, номер дома/здания (стационарного помещения)
Электронная почта _______________________________________________________________
Телефоны _______________________________________________________________________
Факс ___________________________________________________________________________
Банковский счет _________________________________________________________________
(номер счета, наименование и местонахождение банка)
Адрес(а) осуществления деятельности ______________________________________________
________________________________________________________________________________
(почтовый индекс, область, город, район, населенный пункт, наименование улицы,
номер дома/здания (стационарного помещения)
Прилагается ____________ листов.
Настоящим подтверждается, что:
все указанные данные являются официальными контактами, и на них может быть направлена любая информация по вопросам выдачи или отказа в выдаче лицензии;
услугополучателю не запрещено судом заниматься лицензируемым видом деятельности;
все прилагаемые документы соответствуют действительности и являются действительными.
согласен на использование персональных данных ограниченного
доступа, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в
информационных системах, при выдаче лицензии;
Заявление удостоверено ЭЦП:
__________ _______________________________________________________________
(подпись)                   (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Приложение 2
к Стандарту государственной услуги
"Выдача лицензии на туристскую
операторскую деятельность
(туроператорская деятельность)"
Форма
____________________________
(наименование услугодателя)
от _________________________
(фамилия, имя, отчество
(при его наличии)
____________________________
физического лица,
____________________________
индивидуальный идентификационный номер)
Заявление физического лица для получения лицензии
Прошу выдать лицензию на осуществление
________________________________________________________________________________
(указать наименование вида деятельности)
Адрес местожительства физического лица ___________________________________________
________________________________________________________________________________
(почтовый индекс, область, город, район, населенный пункт, наименование улицы, номер дома/здания)
Электронная почта _______________________________________________________________
Телефоны _______________________________________________________________________
Факс ___________________________________________________________________________
Банковский счет _________________________________________________________________
(номер счета, наименование и местонахождение банка)
Адрес осуществления деятельности _________________________________________________
________________________________________________________________________________
(почтовый индекс, область, город, район, населенный пункт, наименование улицы,
номер дома/здания (стационарного помещения)
Прилагается ____________ листов.
Настоящим подтверждается, что:
все указанные данные являются официальными контактами, и на них может быть направлена любая информация по вопросам выдачи или отказа в выдаче лицензии;
услугополучателю не запрещено судом заниматься лицензируемым видом деятельности;
все прилагаемые документы соответствуют действительности и являются действительными;
согласен на использование персональных данных ограниченного доступа, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, при выдаче лицензии;
Заявление удостоверено ЭЦП:
___________ ______________________________________________________________
(подпись)                   (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Приложение 3
к Стандарту государственной услуги
"Выдача лицензии на туристскую
операторскую деятельность
(туроператорская деятельность)"
Форма сведений о соответствии квалификационным требованиям и перечню
документов, подтверждающих соответствие им для осуществления
туроператорской деятельности

1. Қалыптастырылған туристік өнім:
1) қалыптастырылған туристік өнімге кіретін жекелеген туристік
қызметтерді көрсетуге арналған үшінші тұлғалармен жасалған шарттың
нөмірі ________________;
2) шарт жасалған күні _______________________________________;
2. Еңбек өтілі бір жылдан кем емес, туристік білімі бар кемінде
бір қызметкердің болуы;
1) мамандығы мен біліктілігі ________________________________;
2) лицензияланатын қызмет түрінің бейімі бойынша жоғары білімі
туралы дипломның нөмірі ___________________________________________;
3) дипломның берілген күні __________________________________;
4) оқу орнының атауы ________________________________________;
5) туристік білімі бар қызметкердің еңбек өтілі _____________;
3. Меншік құқығындағы немесе өзге заңды негіздегі кеңсеге
арналған үй-жай __________________________________________________.
(кеңсеге арналған үй-жайға құқық белгілейтін құжаттың атауы, нөмірі және күні)
"Туристік операторлық қызметті
(туроператорлық қызмет) жүзеге
асыруға лицензия беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
стандартына
4-қосымша
Нысан
____________________________
(көрсетілетін қызметті
берушінің атауы)
____________________________
(атауы, тұрғылықты орны, заңды
тұлғаның бизнес сәйкестендіру
нөмірі (оның ішінде шетелдік
заңды тұлға),
____________________________
филиалдың немесе шетел заңды
тұлғасының өкілдігінің
____________________________
бизнес сәйкестендіру нөмірі –
егер бизнес сәйкестендіру нөмірі
болмаған жағдайда)
Заңды тұлғаның лицензияны қайта рәсімдеуге өтініші
____________________________
____________________________
______________________
(лицензия нөмірі, берілген күні,
лицензия берген лицензиардың
атауы)
____________________________
____________________________
жүзеге асыру үшін
(қызмет түрінің атауы)
20___ жылғы "___" _____ берілген № _______ лицензияны қайта рәсімдеуіңізді сұраймын.
Мынадай негіздеме(лер) бойынша (қажетті ұяшықта Х белгісін қойыңыз):
1) "Рұқсаттар мен хабарламалар туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 34–тармағымен белгіленген тәртіпке сәйкес лицензиатты – заңды тұлғаны қайта ұйымдастыру (қажетті ұяшықта Х белгісін қойыңыз):
бірігу ____
қайта құру ____
қосылу ____
бөліну ____
бөлу ____
2) лицензиат – заңды тұлға атауының өзгеруі __________________________________;

1. Сформированный туристский продукт:
1) номер договора с третьими лицами на оказание отдельных туристских услуг, входящих в
сформированный туристский продукт _____________________________________________;
2) дата заключения договора _____________________________________________________.
2. Наличие не менее одного работника с туристским образованием, имеющего стаж работы не менее одного года;
1) специальность и квалификация __________________________________________________;
2) номер диплома о высшем образовании по профилю лицензируемого вида деятельности
_______________________________________________________________________________;
3) дата выдачи диплома __________________________________________________________;
4) наименование учебного заведения _______________________________________________;
5) стаж работы работника с туристским образованием _________________________________;
3. Помещение для офиса на праве собственности или иных законных основаниях
_______________________________________________________________________________.
(наименование, номер и дата правоустанавливающего документа на помещение для офиса)
Приложение 4
к Стандарту государственной услуги
"Выдача лицензии на туристскую
операторскую деятельность
(туроператорская деятельность)"
Форма
____________________________
(наименование услугодателя)
от__________________________
(наименование, местонахождение, бизнес-
идентификационный номер
юридического лица
____________________________
(в том числе иностранного
юридического лица),
бизнес-идентификационный
номер филиала или
____________________________
представительства иностранного
юридического лица – в случае
отсутствия бизнес-
идентификационного номера
у юридического лица)
Заявление юридического лица для переоформления лицензии
Прошу переоформить лицензию № ________ от "___" _________ 20___ года, выданную(ое)(ых)
________________________________________________________________________________
(номер лицензии, дата выдачи, наименование лицензиара, выдавшего лицензию)
на осуществление ________________________________________________________________
(наименование вида деятельности)
по следующему (им) основанию(ям) (укажите в соответствующей ячейке Х):
1) реорганизация юридического лица-лицензиата в соответствии с порядком, определенным
статьей 34 Закона Республики Казахстан "О разрешениях и уведомлениях" путем (укажите в соответствующей ячейке Х):
слияния ____
преобразования ____
присоединения ____
выделения ____
разделения ____
2) изменение наименования юридического лица-услугополучателя ______________________;

3) лицензиат – заңды тұлғаның тұрған жерінің өзгеруі ___________________________;
4) Қазақстан Республикасының заңдарында қайта рәсімдеу туралы
талаптың болуы____________________________________________________________;
5) қызмет түрі атауының өзгеруі ______________________________________________;
Заңды тұлғаның мекенжайы__________________________________________________
__________________________________________________________________________
(ел-шетелдік заңды тұлға үшін, пошта индексі, облыс, қала, аудан, елді мекен, көшенің
атауы, үйдің/ғимараттың (стационарлық үй-жай) нөмірі).
Электрондық пошта_________________________________________________________
Телефон___________________________________________________________________
Факс______________________________________________________________________
Банктік шот________________________________________________________________
(шот нөмірі, банктің атауы және тұрған жері)
Қоса беруледі ____________ парақ.
Осымен:
барлық көрсетілген деректер мен байланыстар болып табылатыны және оларға кез келген лицензия беру немесе бас тарту мәселелері бойынша ақпаратты жіберуге болатыны;
көрсетілген қызметті алушыға сотпен лицензияланатын қызмет түрімен сотпен айналысуға тыйым салынбағаны;
қоса берілген барлық құжаттар шындыққа жанасатындығы және қолданыста болып табылатындығы;
лицензия беру кезінде ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын, қол жетімділігі шектелген дербес деректерді пайдалануға келісім беретіндігі;
Өтініш ЭЦҚ-мен расталған:
_______ _______________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)
"Туристік операторлық қызметті
(туроператорлық қызмет) жүзеге
асыруға лицензия беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
стандартына
5-қосымша
Нысан
____________________________
________________
(көрсетілетін қызметті
берушінің атауы)
____________________________
________________
(жеке тұлғаның тегі, аты,
әкесінің аты (бар болған
____________________________
________________
жағдайда), жеке сәйкестендіру
нөмірі
Жеке тұлғаның лицензияны қайта рәсімдеуге өтініші
__________________________________________________________________________
(қызмет түрінің атауы)
жүзеге асыру үшін берілген 20___ жылғы №___ "___" лицензияны
__________________________________________________________________________
(лицензия нөмері, берілген күні, лицензияны берген лицензиардың атауы)
келесідей негіздемелерге байланысты (тиісті торда Х белгісін көрсетіңіз)
қайта рәсімдеуіңізді сұраймын:

3) изменение места нахождения юридического лица-услугополучателя __________________;
4) наличие требования о переоформлении в законах Республики Казахстан
_______________________________________________________________________________;
5) изменение наименования вида деятельности _______________________________________;
Адрес юридического лица _________________________________________________________
________________________________________________________________________________
(страна (для иностранного юридического лица), почтовый индекс, область, город, район,
населенный пункт, наименование улицы, номер дома/здания (стационарного помещения).
Электронная почта _______________________________________________________________
Телефоны _______________________________________________________________________
Факс ___________________________________________________________________________
Банковский счет _________________________________________________________________
(номер счета, наименование и местонахождение банка)
Прилагается ____________ листов.
Настоящим подтверждается, что:
все указанные данные являются официальными контактами, и на них может быть направлена любая информация по вопросам выдачи или отказа в выдаче лицензии;
услугополучателю не запрещено судом заниматься лицензируемым видом деятельности;
все прилагаемые документы соответствуют действительности и являются действительными;
согласен на использования персональных данных ограниченного доступа, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, при выдаче лицензии;
Заявление удостоверено ЭЦП:
___________ ______________________________________________________________
(подпись)                   (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Приложение 5
к Стандарту государственной услуги
"Выдача лицензии на туристскую
операторскую деятельность
(туроператорская деятельность)"
Форма
____________________________
(наименование услугодателя)
от _________________________
(фамилия, имя, отчество
(при его наличии)
____________________________
физического лица, индивидуальный
____________________________
идентификационный номер)
Заявление физического лица для переоформления лицензии
Прошу переоформить лицензию № ___ от "___" __________ 20___ года,
выданную(ое) (ых) _______________________________________________________________
(номер лицензии, дата выдачи, наименование лицензиара, выдавшего лицензию)
на осуществление ________________________________________________________________
(наименование вида деятельности)
по следующему(им) основанию(ям) (укажите в соответствующей ячейке Х):

1) дара тұлға-көрсетілетін алушының _______ тегінің, атының, әкесінің атының (бар болса) өзгеруі;
2) дара кәсіпкер-көрсетілетін алушының қайта тіркелуі, оның
атауының өзгеруі _______;
3) жеке кәсіпкер-көрсетілетін алушының қайта тіркелуі, оның
заңды мекен-жайының өзгеруі _________;
4) Қазақстан Республикасының заңдарында қайта рәсімдеу туралы
талаптардың болуы _________;
5) қызмет түрінің атауының өзгеруі _________.
Жеке тұлғаның тұратын жерінің мекенжайы ___________________________________
(пошталық индекс, облыс, қала, аудан, елді мекен, көшенің атауы, үйдің/
ғимараттың нөмірі)
Электрондық пошта ________________________________________________________
Телефон __________________________________________________________________
Факс _____________________________________________________________________
Банктік шот _______________________________________________________________
(шот нөмері, банктің атауы және орналасқан жері)
Қосымша _____ бетте.
Осымен:
барлық көрсетілген деректер мен байланыстар болып табылатыны және оларға кез келген лицензия беру немесе бас тарту мәселелері бойынша ақпаратты жіберуге болатыны;
өтініш берушіге сотпен лицензияланатын қызмет түрімен сотпен айналысуға тыйым салынбағаны;
қоса берілген барлық құжаттар шындыққа жанасатындығы және қолданыста болып табылатындығы;
лицензия беру кезінде ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын, қол жетімділігі шектелген дербес деректерді пайдалануға келісім беретіндігі;
Өтініш ЭЦҚ-мен расталған:
_______ _______________________________________
(қолы) (тегі,аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)

1) изменения фамилии, имени, отчества (при его наличии)
физического лица-услугополучателя _______;
2) перерегистрация индивидуального предпринимателя-
услугополучателя а, изменение его наименования _______;
3) перерегистрация индивидуального предпринимателя-услугополучателя, изменение его юридического адреса
_______________________________________________________________________________;
4) наличие требования о переоформлении в законах Республики Казахстан ________;
5) изменение наименования вида деятельности ___________.
Адрес местожительства физического лица __________________________________________
_______________________________________________________________________________
(почтовый индекс, область, город, район, населенный пункт, наименование улицы, номер дома/здания)
Электронная почта _______________________________________________________________
Телефоны _______________________________________________________________________
Факс ___________________________________________________________________________
Банковский счет _________________________________________________________________
(номер счета, наименование и местонахождение банка)
Прилагается _____ листов.
Настоящим подтверждается, что:
все указанные данные являются официальными контактами и на них
может быть направлена любая информация по вопросам выдачи или отказа в выдаче лицензии;
заявителю не запрещено судом заниматься лицензируемым видом деятельности;
все прилагаемые документы соответствуют действительности и являются действительными;
согласен на использование персональных данных ограниченного доступа, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, при выдаче лицензии;
Заявление удостоверено ЭЦП:
________ ________________________________________________________________
(подпись)                   (фамилия, имя, отчество (при его наличии)