"Өнеркәсіптік қауіпсіздік саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2015 жылғы 28 сәуірдегі № 511 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 2019 жылғы 6 мамырдағы № 279 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2019 жылғы 15 мамырда № 18675 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 2020 жылғы 8 қыркүйектегі № 457 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 08.09.2020 № 457 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
РҚАО-ның ескертпесі!
Осы бұйрықтың қолданысқа енгізілу тәртібін 4 т. қараңыз
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Өнеркәсіптік қауіпсіздік саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2015 жылғы 28 сәуірдегі № 511 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11363 болып тіркелген, 2015 жылғы 9 шілдеде "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Заңды тұлғаларды өнеркәсіптік қауіпсіздік саласындағы жұмыстарды жүргізу құқығына аттестаттау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Қауіпті өндіріс объектісінің өнеркәсіптік қауіпсіздік декларацияларын тіркеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартында:
2-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі (бұдан әрі – Министрлік) әзірледі.";
14-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"14. Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайлары:
1) Министрліктің – www.miid.gov.kz, "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер" бөлімі;
2) көрсетілетін қызметті берушінің – www.comprom.gov.kz "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер" бөлімі;
3) Мемлекеттік корпорацияның – www.gov4c.kz. интернет-ресурстарында орналастырылған.";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Қауіпті өндірістік объектілерде қолданылатын технологияларды, техникалық құрылғыларды, материалдарды, қауіпті техникалық құрылғыларды қолдануға рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартында:
2-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі (бұдан әрі – Министрлік) әзірледі.";
14-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

О внесении изменений в приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 28 апреля 2015 года № 511 "Об утверждении стандартов государственных услуг в области промышленной безопасности"
Приказ Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 6 мая 2019 года № 279. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 15 мая 2019 года № 18675. Утратил силу приказом Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 8 сентября 2020 года № 457.
Сноска. Утратил силу приказом Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 08.09.2020 № 457 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 28 апреля 2015 года № 511 "Об утверждении стандартов государственных услуг в области промышленной безопасности" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11363, опубликован 9 июля 2015 года в информационно-правовой системе "Әділет") следующие изменения:
стандарт государственной услуги "Аттестация юридических лиц на право проведения работ в области промышленной безопасности", утвержденном указанным приказом, изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему приказу;
в стандарте государственной услуги "Регистрация деклараций промышленной безопасности опасного производственного объекта", утвержденном указанным приказом:
пункт 2 изложить в следующей редакции:
"2. Стандарт государственной услуги разработан Министерством индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан (далее – Министерство).";
пункт 14 изложить в следующей редакции:
"14. Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсах:
1) Министерства – www.miid.gov.kz, раздел "Государственные услуги";
2) услугодателя – www.comprom.gov.kz, раздел "Государственные услуги";
3) Государственной корпорации – www.gov4c.kz.";
в стандарте государственной услуги "Выдача разрешений на применение технологий, технических устройств, материалов, применяемых на опасных производственных объектах, опасных технических устройств", утвержденном указанным приказом:
пункт 2 изложить в следующей редакции:
"2. Стандарт государственной услуги разработан Министерством индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан (далее – Министерство).";
пункт 14 изложить в следующей редакции:

"14. Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайлары:
1) Министрліктің – www.miid.gov.kz, "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер" бөлімі;
2) көрсетілетін қызметті берушінің – www.comprom.gov.kz, "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер" бөлімі;
3) Мемлекеттік корпорацияның – www.gov4c.kz интернет-ресурстарында орналастырылған.";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Жарылғыш заттар мен олардың негізінде жасалған бұйымдарды ұдайы қолдануға рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартында:
2-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі (бұдан әрі – Министрлік) әзірледі.";
13-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"13. Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайлары:
1) Министрліктің – www.miid.gov.kz, "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер" бөлімі;
2) көрсетілетін қызметті берушінің – www.comprom.gov.kz, "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер" бөлімі интернет-ресурстарында орналастырылған. ";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Қауіпті өндірістік объектілерді салуға, кеңейтуге, реконструкциялауға, жаңғыртуға, консервациялауға және жоюға арналған жобалау құжаттамасын келісу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартында:
2-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі (бұдан әрі – Министрлік) әзірледі.";
14-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"14. Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайлары:
1) Министрліктің – www.miid.gov.kz, "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер" бөлімі;
2) көрсетілетін қызметті берушінің – www.comprom.gov.kz, "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер" бөлімі;
3) Мемлекеттік корпорацияның – www.gov4c.kz. интернет-ресурстарында орналастырылған.".
2. Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі Индустриялық даму және өнеркәсіптік қауіпсіздік комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күнтізбелік он күн ішінде қазақ және орыс тілдерінде Қазақстан Республикасы Нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне ресми жариялау және енгізу үшін "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды.

"14. Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсах:
1) Министерства – www.miid.gov.kz, раздел "Государственные услуги";
2) услугодателя – www.comprom.gov.kz, раздел "Государственные услуги";
3) Государственной корпорации – www.gov4c.kz.";
в стандарте государственной услуги "Выдача разрешения на постоянное применение взрывчатых веществ и изделий на их основе", утвержденном указанным приказом:
пункт 2 изложить в следующей редакции:
"2. Стандарт государственной услуги разработан Министерством индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан (далее – Министерство).";
пункт 13 изложить в новой редакции:
"13. Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсах:
1) Министерства – www.miid.gov.kz, раздел "Государственные услуги";
2) услугодателя – www.comprom.gov.kz, раздел "Государственные услуги".";
в стандарте государственной услуги "Согласование проектной документации на строительство, расширение, реконструкцию, модернизацию, консервацию и ликвидацию опасных производственных объектов", утвержденном указанным приказом:
пункт 2 изложить в следующей редакции:
"2. Стандарт государственной услуги разработан Министерством индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан (далее – Министерство).";
пункт 14 изложить в следующей редакции:
"14. Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсах:
1) Министерства – www.miid.gov.kz, раздел "Государственные услуги";
2) услугодателя – www.comprom.gov.kz, раздел "Государственные услуги";
3) Государственной корпорации – www.gov4c.kz.".
2. Комитету индустриального развития и промышленной безопасности Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан.

3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Индустрия және инфрақұрылымдық даму вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрі
Р. Скляр
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасы
Цифрлық даму, қорғаныс және
аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі
2019 жылғы "____" __________
Қазақстан Республикасы
Индустрия және инфрақұрылымдық
даму министрiнiң
2019 жылғы 6 мамырдағы
№ 279 бұйрығына
қосымша
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму министрінің
2015 жылғы 28 сәуірдегі
№ 511 бұйрығына
1-қосымша
"Заңды тұлғаларды өнеркәсіптік қауіпсіздік саласындағы жұмыстарды жүргізу құқығына аттестаттау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты
1-тарау. Жалпы ережелер
1. "Заңды тұлғаларды өнеркәсіптік қауіпсіздік саласындағы жұмыстарды жүргізу құқығына аттестаттау" мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі (бұдан әрі – Министрлік) әзірледі.
3. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті Министрліктің Индустриялық даму және өнеркәсіптік қауіпсіздік комитеті (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру www.egov.kz. "электрондық үкімет" веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы көрсетіледі.
2-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
4. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі:
құжаттар топтамасын порталға тапсырған күннен бастап – 20 (жиырма) жұмыс күні;
телнұсқаны беру – 5 (бес) жұмыс күні.
Көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызметті алушыдан құжаттарды алғаннан бастап 2 (екі) жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттардың толықтығын тексереді.
Ұсынылған құжаттарды толық ұсынбау және (немесе) қолданылу мерзімі өтіп кеткен құжаттарды ұсыну фактісі анықталған жағдайда көрсетілетін қызметті беруші көрсетілген мерзімдерде өтінішті одан әрі қараудан жазбаша түрде дәлелді бас тартады.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны: электрондық түрде.
6. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі – өнеркәсіптік қауіпсіздік саласындағы жұмыстарды жүргізу құқығына берілетін аттестат не осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 10-тармағында көзделген жағдайлар мен негіздер бойынша мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру нысаны: электрондық түрде.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырылған электрондық құжат нысанында жіберіледі.

3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования.
Министр
индустрии и инфраструктурного
развития Республики Казахстан
Р. Скляр
"СОГЛАСОВАНО"
Министерство
цифрового развития, оборонной
и аэрокосмической промышленности
Республики Казахстан
"____" __________ 2019 года
Приложение
к приказу Министра
индустрии и инфраструктурного
развития Республики Казахстан
6 мая 2019 года № 279
Приложение 1
к приказу Министра
по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
от 28 апреля 2015 года № 511
Стандарт государственной услуги "Аттестация юридических лиц на право проведения работ в области промышленной безопасности"
Глава 1. Общие положения
1. Государственная услуга "Аттестация юридических лиц на право проведения работ в области промышленной безопасности" (далее – государственная услуга).
2. Стандарт государственной услуги разработан Министерством индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан (далее – Министерство).
3. Государственная услуга оказывается Комитетом индустриального развития и промышленной безопасности Министерства (далее – услугодатель).
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляются посредством веб-портала "электронного правительства" www.egov.kz (далее – портал).
Глава 2. Порядок оказания государственной услуги
4. Срок оказания государственной услуги:
со дня подачи пакета документов на портал – 20 (двадцать) рабочих дней;
при выдаче дубликата –5 (пять) рабочих дней.
Услугодатель в течение 2 (двух) рабочих дней с момента получения документов услугополучателя проверяет полноту представленных документов.
В случае установления факта неполноты представленных документов и (или) документов с истекшим сроком действия услугодатель в указанные сроки дает письменный мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления.
5. Форма оказания государственной услуги: электронная.
6. Результат оказания государственной услуги — аттестат на право проведения работ в области промышленной безопасности либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в случаях и по основаниям, предусмотренным пунктом 10 настоящего стандарта государственной услуги.
Форма представления результата оказания государственной услуги: электронная.
Результат оказания государственной услуги направляется услугополучателю в "личный кабинет" в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) уполномоченного лица услугодателя.

7. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет заңды тұлғаларға (бұдан әрі — көрсетілетін қызметті алушы) тегін көрсетіледі.
8. Порталдың жұмыс кестесі - жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндері жүгінген кезде өтініштерді қабылдау мен мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады).
9. Мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті құжаттардың тізбесі:
1) осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1-қосымшаға сәйкес көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сымен куәландырылған, өнеркәсіп саласы мен жүзеге асырылатын қызмет түрі көрсетілген электрондық құжат нысанындағы өтініш;
2) ұйымның мәлімделген жұмыс түрлеріне, өнеркәсіптік қауіпсіздік талаптарына сәйкестігі туралы сараптамалық қорытындысының электрондық көшірмесі;
3) өнеркәсіптік қауіпсіздік талаптарын білуіне тексеруден өткен мамандардың біліктілік құрамы, материалдық-техникалық база туралы электрондық құжат нысанындағы мәліметтер.
Сараптамалық қорытынды осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 2-қосымшада көзделген талаптарды қамтиды.
Заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы құжаттардың мәліметтерін көрсетілетін қызметті беруші "электрондық үкімет" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алады.
Көрсетілетін қызметті алушы барлық қажетті құжаттарды порталға тапсырған кезде көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетінде" мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін алу күнін көрсе отырып, мемлекеттік қызмет көрсету үшін сұрау салуды қабылдау туралы мәртебе көрсетіледі.
10. Мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін:
1) мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 9-тармағында көрсетілген құжаттар ұсынылмағанда;
2) өтініш беруші өнеркәсіптік қауіпсіздік саласындағы жұмыстарды жүргізу құқығына аттестатталатын заңды тұлғаларға қойылатын талаптарға сәйкес келмегенде бас тартылуы мүмкін.
3-тарау. Көрсетілетін қызметті берушілердің және (немесе) олардың лауазымды тұлғаларының мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі
11. Көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды адамдарының мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану:
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 13-тармағында көрсетілген мекенжайлар бойынша көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрлік басшысының атына шағым беріледі.
Шағымда көрсетілетін қызметті алушы оның тегін, атын, әкесінің атын (бар болған жағдайда),пошталық мекенжайын, шығыс номірін және күнін көрсетеді. Шағымға көрсетілетін қызметті алушы қол қояды.
Көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінде шағымды қабылдаған адамның тегі мен аты-жөні, берілген шағымға жауап алу мерзімі мен орны көрсетіле отырып шағымды тіркеу (мөртаңба, кіріс нөмірі мен күні) оның қабылданғанын растау болып табылады.

7. Государственная услуга оказывается юридическим лицам (далее – услугополучатель) бесплатно.
8. График работы портала – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется на следующей рабочий день).
9. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги:
1) заявление в форме электронного документа с указанием отрасли промышленности и вида осуществляемой деятельности, удостоверенного ЭЦП услугополучателя, согласно приложению 1 к настоящему стандарту государственной услуги;
2) электронная копия экспертного заключения о соответствии организации заявленным видам работ, требованиям промышленной безопасности.
3) сведения в форме электронного документа о квалификационном составе специалистов, прошедших проверку на знание требований промышленной безопасности, материально-технической базе.
Экспертное заключение содержит требования, предусмотренные в приложении 2 к настоящему стандарту государственной услуги.
Сведения документов, о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".
При подаче услугополучателем всех необходимых документов посредством портала - в "личном кабинете" услугополучателя отображается статус о принятии запроса для оказания государственной услуги с указанием даты получения результата государственной услуги.
10. Основания для отказа в оказании государственной услуги:
1) не представлены документы, указанные в пункте 9 настоящего стандарта государственной услуги;
2) несоответствие заявителя требованиям, предъявляемым к юридическим лицам, аттестуемым на право проведения работ в области промышленной безопасности.
Глава 3. Порядок обжалования решений, действий (бездействия) услугодателей и (или) его должностных лиц по вопросам оказания государственных услуг
11. Обжалование решений, действий (бездействия) услугодателя и (или) его должностных лиц по вопросам оказания государственных услуг:
жалоба подается на имя руководителя услугодателя или на имя руководителя Министерства по адресам указанным в пункте 13 настоящего стандарта государственной услуги.
В жалобе услугополучателем указывается его фамилия, имя, отчество (при его наличии), почтовый адрес, исходящий номер и дата. Жалоба подписывается услугополучателем.
Подтверждением принятия жалобы является ее регистрация (штамп, входящий номер и дата) в канцелярии услугодателя с указанием фамилии и инициалов лица, принявшего жалобу, срока и места получения ответа на поданную жалобу.

Портал арқылы көрсетілген кезде шағымдану тәртібі туралы ақпаратты бірыңғай байланыс орталығының 1414, 8 800 080 7777 телефондары бойынша алуға болады.
Көрсетілетін қызметті алушыға шағымды портал арқылы "жеке кабинеттен" жөнелткен кезде шағым туралы ақпарат қолжетімді болады, ол мемлекеттік органда шағымды өңдеу барысында (жеткізу, тіркеу, орындау туралы белгілер, қарау немесе қараудан бас тарту нәтижелері бойынша жауап) жаңартылып отырады.
Көрсетілетін қызметті берушінің мекенжайына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде қаралуға жатады. Шағымды қараудың нәтижелері туралы дәлелді жауап көрсетілетін қызметті алушыға пошта байланысы арқылы жіберіледі не кеңседе қолма-қол беріледі.
Көрсетілетін қызметті алушы көрсетілген қызметтің нәтижелерімен келіспеген жағдайда, мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға шағыммен жүгіне алады.
Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның мекенжайына келіп түскен шағымы тіркелген күнінен бастап 15 (он бес) жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.
12. Көрсетілген мемлекеттік қызметтың нәтижелерімен келіспеген жағдайларда, көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен сотқа жүгінеді.
4-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсетудің ерекшеліктерін ескере отырып, қойылатын өзге талаптар
13. Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайлары:
1) Министрліктің – www.miid.gov.kz, "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер" бөлімі;
2) көрсетілетін қызметті берушінің – www.comprom.gov.kz, "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер" бөлімі интернет-ресурстарында орналастырылған.
14. Көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сы болған жағдайда, мемлекеттік көрсетілетін қызметті электрондық нысанда портал арқылы алуға мүмкіндігі бар.
15. Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсетудің тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты порталдың "жеке кабинеті" арқылы, қашықтықтан қол жеткізу режимінде, сондай-ақ мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығының телефоны бойынша алуға мүмкіндігі бар.
16. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығының телефоны: 1414, 8 800 080 7777.
"Заңды тұлғаларды
өнеркәсіптік қауіпсіздік саласындағы
жұмыстарды жүргізу құқығына
аттестаттау" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет стандартына
1-қосымша
Нысан
Заңды тұлғаның деректемелері
(мекенжайы, ЖСН/БСН, телефоны және т.б.)
Қазақстан Республикасы
Индустрия және инфрақұрылымдық
даму министрлігінің Индустриялық
даму және өнеркәсіптік қауіпсіздік
комитетінің төрағасы
_______________________________
Тегі, аты, әкесінің аты (бар болған кезде)
(бұдан әрі – Т.А.Ә.)
Өнеркәсіптік қауіпсіздік саласында жұмыстарды жүргізу құқығына аттестат алуға өтініш
_____________________________ "Азаматтық қорғау туралы" 2014 жылғы
(заңды тұлғаның атауы)
11 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 72-бабын басшылыққа ала
отырып, Сізден өнеркәсіптің мынадай салаларында: ____________________
_________________________________________________________________
(өнеркәсіп саласын көрсету)
өнеркәсіптік қауіпсіздігі саласында жұмыстар жүргізу құқығына: _________
_________________________________________________________________
(қызметтің түрін көрсету)
аттестат беруіңізді сұраймын.
Ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын
мәліметтерді пайдалануға келісемін.
____________________________ __________________________________
(ұйым басшысының лауазымы)      (ұйым басшысының Т.А.Ә., қолы)
"Заңды тұлғаларды өнеркәсіптік
қауіпсіздік саласындағы
жұмыстарды жүргізу құқығына
аттестаттау" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет стандартына
2-қосымша
Ұйымдардың өнеркәсіптік қауіпсіздік талаптарына сәйкестігі туралы сараптама қорытындысының құрамы

При обращении посредством портала информацию о порядке обжалования можно получить по телефону Единого контакт-центра 1414, 8 800 080 7777.
При отправке жалобы посредством портала из "личного кабинета" услугополучателю доступна информация о жалобе, которая обновляется в ходе ее обработки в государственном органе (отметка о доставке, регистрации, исполнении, ответ по результатам рассмотрения или отказ в рассмотрении).
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя подлежит рассмотрению в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня ее регистрации. Мотивированный ответ о результатах рассмотрения жалобы направляется услугополучателю посредством почтовой связи либо выдается нарочно в канцелярии.
В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги услугополучатель может обратиться с жалобой в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, подлежит рассмотрению в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней со дня ее регистрации.
12. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги, услугополучатель обращается в суд в установленном законодательством Республики Казахстан порядке.
Глава 4. Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги
13. Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсах:
1) Министерства – www.miid.gov.kz, раздел "Государственные услуги";
2) услугодателя – www.comprom.gov.kz, раздел "Государственные услуги".
14. Услугополучатель имеет возможность получения государственной услуги в электронной форме посредством портала при условии наличия ЭЦП.
15. Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, а также по телефону единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
16. Телефон Единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг: 1414, 8 800 080 7777.
Приложение 1
к стандарту государственной услуги
"Аттестация юридических лиц на
право проведения работ
в области промышленной
безопасности"
Форма
Реквизиты юридического лица
(адрес, ИИН/БИН, телефон и др.)
Председателю Комитета
индустриального развития и
промышленной безопасности
Министерства индустрии и
инфраструктурного развития
Республики Казахстан
________________________________
Фамилия, имя, отчество (при наличии) (далее – Ф.И.О.)
Заявление на получение аттестата на право проведения работ в области
промышленной безопасности
_________________________________ руководствуясь статьей 72 Закона
(наименование юридического лица) Республики Казахстан от 11 апреля 2014 года "О
гражданской защите" просит вас выдать аттестат на право проведения работ в области
промышленной безопасности:_________________________________________________
___________________________________________________________________________
(указать вид деятельности)
в следующей отрасли промышленности:________________________________________
__________________________________________________________________________
(указать отрасль промышленности)
Согласен на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну,
содержащихся в информационных системах.
__________________________                   _________________________________
(должность руководителя организации)                   (Ф.И.О. подпись руководителя)
Приложение 2
к стандарту государственной услуги
"Аттестация юридических лиц
на право проведения работ в
области промышленной
безопасности"
Содержания экспертных заключений о соответствии организации требованиям промышленной безопасности

1. Ұйымның өнеркәсіптік қауіпсіздік талаптарына сәйкестігі туралы сараптама қорытындысы мыналарды:
1) сараптама қорытындысының атауын;
2) сараптама жүргізу үшін негіздемені, сараптама ұйымы туралы мәліметті, өнеркәсіптік қауіпсіздік сараптамасын жүргізген мамандар туралы мәліметті, өнеркәсіптік қауіпсіздік талаптарына білімін тексеру хаттамасының және өнеркәсіптік қауіпсіздік сараптамасын жүргізу құқығына аттестаттың көшірмелері туралы мәліметті қамтитын кіріспе бөлімді;
3) сараптама қорытындысының күші қолданылатын сараптама объектілерінің тізбесін;
4) ұйым туралы деректерді;
5) сараптама мақсатын;
6) сараптама процесінде қарастырылған құжаттар туралы мәліметтерді;
7) сараптама объектісіне қысқаша сипаттамасы мен мақсатын;
8) жүргізілген сараптама нәтижелерін;
9) негізделген қорытындысы бар қорытынды бөлімді;
10) сараптама кезінде пайдаланылған нормативтік құқықтық, техникалық және әдістемелік құжаттама тізбесін қамтитын қосымшаларды;
11) сараптама объектісін өнеркәсіптік қауіпсіздік талаптарына сәйкес келтіру бойынша келісілген және бекітілген ұйымдастырушылық-техникалық шараларын қамтиды.
2. Ұйымның өнеркәсіптік қауіпсіздік саласында мамандарды, жұмыскерлерді даярлау, қайта даярлау құқығына сәйкестігі туралы сараптама қорытындысы қосымша мыналарды:
1) нормативтік құқықтық актілердің, нормативтік техникалық құжаттардың, оқу-әдістемелік материалдардың, оқу құралдары қорының болуы және мазмұны, олардың сарапталып отырған оқыту түрлері үшін жеткіліктілігі туралы мәліметтерді;
2) әрбір оқу түрі, кәсібі бойынша оқу жұмыс жоспарлары, олардың оқу бағдарламаларына сәйкестігі туралы мәліметтерді;
3) оқыту сапасын бақылауды ұйымдастыру туралы мәліметтерді;
4) материалдық база: оқу сыныптары (аудиториялар), олардың техникалық жабдықталуы, оның оқу процесін жүргізуге жеткіліктілігі, оқытылатындардың өндірістік іс-тәжірибесі үшін базаның болуы туралы мәліметтерді;
5) оқу ұйымының (оқу орталығының) штатына кіретін оқытушылардың және/немесе оқытылатын пәнге сәйкес жоғары білімі бар мамандардың құзыреті туралы мәліметтерді. Оқытылатын пәндер бойынша оқытуға олармен жасасылған шарттардың болуын қамтуы тиіс.
3. Ұйымның өнеркәсіптік қауіпсіздік сараптама жүргізу құқығына сәйкестігі туралы сараптама қорытындысы қосымша мыналарды:
1) нормативтік құқықтық актілердің, нормативтік техникалық құжаттардың, оқу-әдістемелік материалдар қорының болуы және мазмұны, олардың өнеркәсіптік қауіпсіздік сараптама жүргізу үшін жеткіліктілігі туралы мәліметтерді;
2) технологиялардың, техникалық құрылғылардың, материалдардың өнеркәсіптік қауіпсіздік талаптарына сәйкестігіне сараптама жүргізу үшін жеке құқығындағы немесе басқа да заңдық негіздегі материалдық-техникалық жарақтандырылуы (сертификатталған жабдықтар, өлшеу мен бақылау құралдары) туралы мәліметтерді;

1. Экспертное заключение о соответствии организации требованиям промышленной безопасности содержит:
1) наименование экспертного заключения;
2) вводную часть, включающую основание для проведения экспертизы, сведения об экспертной организации, сведения о специалистах, проводивших экспертизу промышленной безопасности, копии протокола проверки знаний требований промышленной безопасности и аттестата на право проведения экспертизы промышленной безопасности;
3) перечень объектов экспертизы, на которые распространяется действие экспертного заключения;
4) данные об организации;
5) цель экспертизы;
6) сведения о рассмотренных в процессе экспертизы документах;
7) краткую характеристику и назначение объекта экспертизы;
8) результаты проведенной экспертизы;
9) заключительную часть с обоснованными выводами;
10) приложения, содержащие перечень использованной при экспертизе нормативной правовой, технической и методической документации;
11) согласованные и утвержденные организационно-технические мероприятия по приведению объекта экспертизы в соответствие с требованиями промышленной безопасности.
2. Экспертное заключение о соответствии организации на право подготовки, переподготовки специалистов, работников в области промышленной безопасности дополнительно содержит:
1) сведения о наличии и содержании фонда нормативных правовых актов, нормативных технических документов, учебно-методических материалов, пособий, их достаточности для экспертируемых видов обучения;
2) сведения об учебных рабочих планах по каждому виду обучения, профессии, их соответствии учебным программам;
3) сведения об организации контроля качества обучения;
4) сведения о материальной базе: учебных классах (аудиториях), их техническое оснащение, ее достаточность для проведения учебного процесса, наличие базы для производственной практики обучаемых;
5) сведения о компетентности преподавателей, входящих в штат учебной организации (учебного центра) и/или специалистов, имеющих соответствующее преподаваемой дисциплине высшее образование. Наличие заключенных с ними договоров на проведение обучения по преподаваемым дисциплинам.
3. Экспертное заключение о соответствии организации на право проведения экспертизы промышленной безопасности дополнительно содержит:
1) сведения о наличии и содержании фонда нормативно правовых актов, нормативные технические документы, учебно-методические материалы, необходимые для проведения экспертизы промышленной безопасности;
2) сведения о материально-техническом оснащении (сертифицированные приборы, средства измерения и контроля) на праве собственности или ином законном основании для проведения экспертизы технологий, технических устройств, материалов на их соответствие требованиям промышленной безопасности;

3) мамандар және жеке құқығындағы немесе басқа да заңдық негізде бұлжытпай бақылау зертханасының болуы туралы мәліметтерді;
4) жоғары техникалық білімі (тиісті өнеркәсіп саласында) және қауіпті өндірістік объектілерде кемінде бес жылдан аса практикалық жұмыс тәжірибесі бар, өнеркәсіптік қауіпсіздік саласында даярлықтан өткен және білімін тексерілген, тұрақты жұмысқа ресімделген кемінде үш маман туралы мәліметтерді қамтуы тиіс.
4. Ұйымның жарылыс жұмыстары саласында сараптама жүргізу құқығына сәйкестігі туралы сараптама қорытындысы қосымша мыналарды:
1) өнеркәсіптік қауіпсіздік саласы бойынша оқытудан өткен және білімі тексерілген, жоғары техникалық білімі және жарылыс жұмыстарында бес жылдан астам практикалық жұмыс тәжірибесі бар, тұрақты жұмысқа ресімделген кемінде үш маман туралы мәліметтерді;
2) жарылыс жұмыстары саласында сараптама жүргізу үшін жеке құқығындағы немесе басқа да заңдық негізде сертификатталған құралдармен жабдықталған материалдық базасы, өлшеу және бақылау құралдары туралы мәліметтерді;
3) жеке құқығындағы немесе басқа да заңдық негізде жарылғыш заттарды сынауға арналған полигоны туралы мәліметтерді қамтуы тиіс.
5. Ұйымның қауіпті өндірістік объектінің өнеркәсіптік қауіпсіздік декларациясын әзірлеу құқығына сәйкестігі туралы сараптама қорытындысы қосымша мыналарды:
1) өнеркәсіптік қауіпсіздік саласы бойынша оқытудан өткен және білімі тексерілген, жоғары техникалық білімі мен декларацияланатын нысандарда бес жылдан астам практикалық жұмыс тәжірибесі бар, тұрақты жұмысқа ресімделген кемінде үш маман туралы мәліметтерді;
2) жеке меншік құқығындағы немесе шарт негізіндегі материалдық базасы туралы мәлімет, өнеркәсіптік қауіпсіздік декларациясын әзірлеу үшін техникалық жарақтандырылуын қамтуы тиіс.
6. Ұйымның газ тұтыну жүйелеріне техникалық қызмет көрсетуді (диагностикалау, газтұтыну жабдығын куәландыру) жүргізу құқығына сәйкестігі туралы сараптама қорытындысы қосымша мыналарды:
1) газбен қамтамасыз ету объектілері жүйесінің өнеркәсіптік қауіпсіздік саласында, қысыммен жұмыс жасайтын жабдықтарды қауіпсіз пайдалану, газқауіпті жұмыстарды жүргізу мен ұйымдастыру бойынша оқытудан өткен және білімі тексерілген, тиісті техникалық білімі мен газбен қамтамасыз ету объектілерінде үш жылдан кем емес емес практикалық жұмыс тәжірибесі бар, тұрақты жұмысқа ресімделген кемінде бес маман туралы мәліметтерді;
2) газбен жабдықтау жүйесіне тексеру жүргізу үшін нормативтік-техникалық құжаттар, материалдар, газбен жабдықтау жүйесіне техникалық диагностикалау жүргізу туралы мәліметтерді;

3) сведения о специалистах и лаборатории неразрушающего контроля на праве собственности или ином законном основании;
4) сведения об оформленных на постоянную работу не менее трех специалистов, имеющих высшее техническое образование (соответствующее отрасли промышленности) и практический опыт работы на опасных производственных объектах более пяти лет, прошедших подготовку и проверку знаний в области промышленной безопасности.
4. Экспертное заключение о соответствии организации на право проведения экспертизы в области взрывных работ дополнительно содержит:
1) сведения об оформленных на постоянную работу не менее трех специалистов, имеющих высшее техническое образование и практический опыт работы на взрывных работах более пяти лет, прошедших обучение и проверку знаний в области промышленной безопасности;
2) сведения о материальной базе оснащенной сертифицированными приборами, средствами измерения и контроля на праве собственности или ином законном основании для проведения экспертизы в области взрывных работ;
3) сведения о полигоне для проведения испытаний взрывчатых веществ на праве собственности или ином законном основании.
5. Экспертное заключение о соответствии организации на право разработки деклараций промышленной безопасности опасного производственного объекта дополнительно содержит:
1) сведения об оформленных на постоянную работу не менее трех специалистов, имеющих высшее техническое образование, практический опыт работы на декларируемых объектах не менее пяти лет, прошедших подготовку и проверку знаний в области промышленной безопасности;
2) сведения о материальной базе на праве собственности или договорной основе, техническое оснащение для разработки деклараций промышленной безопасности.
6. Экспертное заключение о соответствии организации на право производство работ по техническому обслуживанию (диагностированию, освидетельствованию газоиспользующего оборудования) газопотребляющих систем дополнительно содержит:
1) сведения об оформленных на постоянную работу не менее пяти специалистов, имеющих соответствующее техническое образование и практический опыт работы на объектах газоснабжения не менее трех лет, прошедших обучение и проверку знаний в области промышленной безопасности на объектах систем газоснабжения, безопасной эксплуатации оборудования, работающего под давлением, по организации и ведению газоопасных работ;
2) сведения о нормативно-техническом документе для проведения обследований систем газоснабжения, материалов, технического диагностирования систем газоснабжения;

3) өндірістік ғимараттар және жабдықтар (цех, шеберхана), станоктар паркі, механизмдер, жеке меншік құқығындағы немесе басқа да заңдық негіздегі газ пайдаланушы жабдықтарға, бақылау-өлшеу аспаптарына, сынақ стендтеріне қызмет көрсетуге арналған арнайы құрылғылармен жарақтандырылуы туралы мәліметтерді;
4) көрсетілетін қызметтер сапасына өндірістік бақылауды;
метрологиялық бақылауды (өлшеп-бақылау құралдарын жөндеу және қызмет көрсету мамандары, бұлжытпай бақылау әдістерінің құралдары мен мамандар) қамтамасыз ететін қызмет туралы мәліметтерді қамтуы тиіс.
7. Сараптама қорытындысы өнеркәсіптік қауіпсіздік сараптамасын жүргізген күннен бастап бір жыл бойы қолданыста болады.
Сараптама қорытындысына сараптама ұйымның басшысы қол қояды, сараптама ұйымының мөрімен расталады, тігілген беттердің санын көрсете отырып тігіледі.

3) сведения о производственных зданиях и оборудованиях (цех, мастерская), станочном парке, механизмах, о наличии специального инструментального оснащения для обслуживания газоиспользующего оборудования, контрольно-измерительных приборах, испытательных стендов на праве собственности или ином законном основании;
4) сведения о службе, обеспечивающей:
производственный контроль качества оказываемых услуг;
метрологический контроль (специалисты по ремонту и обслуживанию контрольно-измерительных приборов, специалисты и приборы неразрушающих методов контроля).
7. Экспертное заключение действует в течение одного года со дня проведения экспертизы промышленной безопасности.
Экспертное заключение подписывается руководителем экспертной организации, заверяется печатью экспертной организации, прошивается с указанием количества сшитых страниц.