"Азаматтық және қызметтiк қару мен оның патрондарының криминалистік талаптарға сәйкестігіне қорытынды беру бойынша мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2015 жылғы 9 сәуірдегі № 328 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2019 жылғы 20 мамырдағы № 446 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2019 жылғы 23 мамырда № 18714 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2020 жылғы 18 наурыздағы № 224 бұйрығымен
Ескерту. Бұйрықтың күші жойылды – ҚР Ішкі істер министрінің 18.03.2020 № 224 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
РҚАО-ның ескертпесі!
Осы бұйрықтың қолданысқа енгізілу тәртібін 4 т. қараңыз
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарының криминалистік талаптарға сәйкестігіне қорытынды беру бойынша мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2015 жылғы 9 сәуірдегі № 328 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11230 болып тіркелген, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2015 жылғы 19 маусымда жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
бұйрықтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"Азаматтық және қызметтік қарудың және оған патрондардың криминалистік талаптарға сәйкестігіне қорытынды беру бойынша мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын бекіту туралы";
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Қоса беріліп отырған "Азаматтық және қызметтік қарудың және оған патрондардың криминалистік талаптарға сәйкестігіне қорытынды беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты бекітілсін";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Азаматтық және қызметтік қарудың және оған патрондардың криминалистік талаптарға сәйкестігіне қорытынды беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Жедел-крииминалистикалық департаменті (А.Ш. Мухамедов) Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіпте:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты мемлекеттік тіркеген күнінен бастап күнтізбелік он күн ішінде қазақ және орыс тілдерінде ресми жариялау және Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жолдауды;

О внесении изменений в приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 9 апреля 2015 года № 328 "Об утверждении стандарта государственной услуги по выдаче заключения на соответствие криминалистическим требованиям гражданского и служебного оружия и патронов к нему"
Приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 20 мая 2019 года № 446. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 23 мая 2019 года № 18714. Утратил силу приказом Министра внутренних дел Республики Казахстан от 18 марта 2020 года № 224.
Сноска. Утратил силу приказом Министра внутренних дел РК от 18.03.2020 № 224 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 9 апреля 2015 года № 328 "Об утверждении стандарта государственной услуги по выдаче заключения на соответствие криминалистическим требованиям гражданского и служебного оружия и патронов к нему" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11230, опубликован 19 июня 2015 года в информационно-правовой системе "Әділет") следующие изменения:
в заголовок приказа вносится изменение на казахском языке, текст на русском языке не меняется;
в пункт 1 приказа вносится изменение на казахском языке, текст на русском языке не меняется;
Стандарт государственной услуги "Выдача заключения на соответствие криминалистическим требованиям гражданского и служебного оружия и патронов к нему", утвержденный указанным приказом, изложить в новой редакции, согласно приложению к настоящему приказу.
2. Оперативно-криминалистическому департаменту Министерства внутренних дел Республики Казахстан (Мухамедов А.Ш.) в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" Министерства юстиции Республики Казахстан для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;

3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
4) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркегеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1), 2) және 3) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Заң департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің жетекшілік ететін орынбасарына және Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Жедел-криминалистикалық департаментіне (А.Ш. Мухамедов) жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Ішкі істер министрі полиция генерал-лейтенанты
Е. Тургумбаев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Цифрлық даму, қорғаныс және
аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрінің
2019 жылғы 20 мамырдағы
№ 446 бұйрығына
қосымша
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрінің
2015 жылғы "09" 04
№ 328 бұйрығына
қосымша
"Азаматтық және қызметтік қарудың және оған патрондардың криминалистік талаптарға сәйкестігіне қорытынды беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты
1-тарау. Жалпы ережелер
1. "Азаматтық және қызметтік қарудың және оған патрондардың криминалистік талаптарға сәйкестігіне қорытынды беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасының Ішкі істер министрлігі (бұдан әрі – Министрлік) әзірледі.
3. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті ішкі істер органдарының аумақтық бөліністері (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижелерін беру көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы жүзеге асырылады.
2-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
4. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі:
1) көрсетілетін қызметті берушіге құжаттар пакеті мен сынау объектілерін тапсырған сәттен бастап – күнтізбелік 20 (жиырма) күн;
Көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын алған сәттен бастап екі жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттардың толықтығын тексеруге міндетті.
2) көрсетілетін қызметті алушы құжаттар пакеті мен сынау объектілерін тапсыру үшін күтудің рұқсат етілетін ең ұзақ уақыты – 30 (отыз) минут;
3) көрсетілетін қызметті алушыға қызмет көрсетудің рұқсат етілетін ең ұзақ уақыты – 30 (отыз) минут.
5. Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нысаны: қағаз түрінде.

3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства внутренних дел Республики Казахстан;
4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Юридический департамент Министерства внутренних дел Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2) и 3) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего заместителя министра внутренних дел Республики Казахстан и Оперативно-криминалистический департамент Министерства внутренних дел Республики Казахстан (Мухамедов А.Ш.).
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования.
Министр внутренних дел
Республики Казахстан
генерал-лейтенант полиции
Е. Тургумбаев
"СОГЛАСОВАН"
Министерство цифрового развития,
оборонной и аэрокосмической
промышленности
Республики Казахстан
Приложение
к приказу
Министра внутренних дел
Республики Казахстан
от 20 мая 2019 года № 446
Приложение к приказу
Министра внутренних дел
Республики Казахстан
от "09"_04_ 2015 года №_328_
Стандарт государственной услуги "Выдача заключения на соответствие криминалистическим требованиям гражданского и служебного оружия и патронов к нему"
Глава 1. Общие положения
1. Государственная услуга "Выдача заключения на соответствие криминалистическим требованиям гражданского и служебного оружия и патронов к нему" (далее – государственная услуга).
2. Стандарт государственной услуги разработан Министерством внутренних дел Республики Казахстан (далее - Министерство).
3. Государственная услуга оказывается территориальными подразделениями органов внутренних дел (далее – услугодатель).
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются через канцелярию услугодателя.
Глава 2. Порядок оказания государственной услуги
4. Срок оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи пакета документов и объектов испытания услугодателю – 20 (двадцать) календарных дней;
Услугодатель в течение двух рабочих дней с момента получения документов услугополучателя обязан проверить полноту представленных документов;
2) максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов и объектов испытания услугополучателем – 30 (тридцать) минут;
3) максимально допустимое время обслуживания услугополучателя – 30 (тридцать) минут.
5. Форма оказания государственной услуги: бумажная.

6. Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесі – осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1-қосымшаға сәйкес Азаматтық және қызметтік қарудың және оған патрондардың криминалистік талаптарға сәйкестігіне қорытынды (бұдан әрі – қорытынды) не осы Стандарттың 10-тармағында белгіленген жағдайлар мен негіздер бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесін ұсыну нысаны: қағаз түрінде.
7. Мемлекеттік қызмет заңды тұлғаларға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) ақысыз негізде көрсетіледі.
8. Көрсетілетін қызметті берушінің жұмыс кестесі: Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, 13.00-ден бастап 14.30-ға дейін түскі үзіліспен сағат 9.00-ден бастап 18.30-ға дейін қоса алғанда, дүйсенбіден бастап жұма аралығында.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы 13.00-ден бастап 14.30-ға дейін түскі үзіліспен сағат 9.00-ден бастап 17.30-ға дейін жүзеге асырылады.
Мемлекеттік қызмет алдын ала жазылусыз және жедел қызмет көрсетусіз кезек тәртібімен көрсетіледі.
9. Мемлекеттік қызмет көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушы мынадай құжаттар мен сынау объектілерін ұсынады:
1) осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 2-қосымшаға сәйкес көрсетілетін қызметті алушының өтініші;
2) мемлекеттік және орыс тілдеріне аударылған стандарттау бойынша нормативтік құжаттар, фирманың каталогы, қару паспортының түпнұсқасы және оны пайдалану жөніндегі нұсқаулық;
3) келісімшарттың көшірмесі және өтініш беруші фирманың басшылығы куәландырған Қазақстан Республикасының аумағына әкелінген партиядағы қару (бұйым) нөмірлерінің тізбесі;
4) сынау объектілері:
атыс, ұңғысыз, белгі беру, газды, электрлі, пневматикалық қаруды, оның патрондарын, сондай-ақ конструкциялық жағынан қаруға ұқсас бұйымдарды (Қазақстан Республикасының аумағына қарудың жеке (коллекциялық және эксклюзивті) данасы әкелінген жағдайдан басқа) сынау кезінде:
өзін-өзі қорғау және белгі беру қаруы – әр модельден немесе модификациядан кемінде 20 дана патронымен (газды қару үшін қосымша кемінде 15 дана бос патрон ұсынылады) 3 дана;
қызметтік, спорттық және аңшылық қару – әр модельден немесе модификациядан кемінде 30 дана патронымен (снарядымен) 2 дана;
конструкциялық жағынан қаруға ұқсас бұйым – әр модельден немесе модификациядан 4 дана;
қызметтік және азаматтық қаруға патрондар – әзірлеуші кәсіпорынның бастапқы орамасында кемінде 20 дана;
суық және лақтыратын қаруды, сондай-ақ сыртқы құрылысы бойынша осындай қаруға ұқсас бұйымдарды (Қазақстан Республикасының аумағына қарудың жеке (коллекциялық және эксклюзивті) данасы әкелінген жағдайдан басқа) сынау кезінде:
сұқпалы суық және лақтыратын қару болып табылатын заттар – әр модельден немесе модификациядан 3 дана;
сыртқы құрылысы бойынша сұқпалы суық және лақтыратын қаруға ұқсастығы бар арнайы құралдар – әр модельден немесе модификациядан 4 дана;
сыртқы құрылысы бойынша сұқпалы суық және лақтыратын қаруға ұқсастығы бар шаруашылық-тұрмыстық мақсаттағы өнімдер – әр модельден немесе модификациядан 2 дана;
арбалеттерге немесе садақтарға снарядтар – әр модификациядан 15 бірлік ұсынылады.
Заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы мәліметті көрсетілетін қызметті беруші "электрондық үкімет" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алады.
Көрсетілетін қызметті беруші мемлекеттік қызметтер көрсету кезінде ақпараттық жүйелердегі заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, көрсетілетін қызметті алушының келісімін алады.
Құжаттар мен сынау объектілерін көрсетілетін қызметті алушы осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 3-қосымшаға сәйкес тізімдеме бойынша ұсынады және тапсырады. Құжаттар мен сынау объектілерінің тізімдемесі көрсетілетін қызметті алушының өтінішіне қоса беріледі.
Азаматтық және қызметтік қарудың және оған патрондардың криминалистік талаптарға сәйкестігіне сынау аяқталғаннан кейін қорытындыға көрсетілетін қызметті алушы сынау үшін ұсынған құжаттар мен криминалистік талаптарға сәйкес келетін және сынау нәтижесінде сыртқы түрін, конструкциясын, жауынгерлік қасиеттерін, техникалық сипаттамаларын өзгертпеген объектілер осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 3-қосымшаға сәйкес тізбе бойынша қоса беріледі.

6. Результат оказания государственной услуги – Заключение на соответствие криминалистическим требованиям гражданского и служебного оружия и патронов к нему (далее - заключение) согласно приложению 1 к настоящему стандарту государственной услуги либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в случаях и по основаниям, установленным пунктом 10 настоящего стандарта.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: бумажная.
7. Государственная услуга оказывается на бесплатной основе юридическим лицам (далее - услугополучатель).
8. График работы услугодателя: с понедельника по пятницу включительно с 9-00 до 18-30 часов, с перерывом на обед с 13-00 до 14-30 часов, кроме выходных и праздничных дней согласно трудовому законодательству Республики Казахстан.
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется через канцелярию услугодателя с 9.00 до 17.30 часов с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов.
Государственная услуга оказывается в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
9. Для оказания государственной услуги услугополучателем предоставляются следующие документы и объекты испытания:
1) заявление услугополучателя согласно приложению 2 к настоящему стандарту государственной услуги;
2) нормативные документы по стандартизации, каталог фирмы, оригиналы паспорта на оружие и инструкции по его эксплуатации с переводом на государственный и русский языки;
3) копия контракта и перечень номеров оружия (изделий) в партии, ввезенной на территорию Республики Казахстан, заверенная руководством фирмы-заявителя;
4) объекты испытания:
при испытании огнестрельного, бесствольного, сигнального, газового, электрического, пневматического оружие, патроны к нему, а также конструктивно сходных с оружием изделий (кроме случаев ввоза на территорию Республики Казахстан единичных (коллекционных и эксклюзивных) экземпляров оружия) предоставляются:
оружие самообороны и сигнальное оружие – 3 экземпляра каждой модели или модификации с патронами не менее 20 штук (для газового оружия дополнительно предоставляются холостые патроны не менее 15 штук);
служебное, спортивное и охотничье оружие – 2 экземпляра каждой модели или модификации с патронами (снарядами) не менее 30 штук;
конструктивно сходные с оружием изделия – 4 экземпляра каждой модели или модификации;
патроны к служебному и гражданскому оружию – не менее 20 штук в первичной упаковке предприятия-изготовителя;
при испытании холодного и метательного оружия, а также изделий, сходных по внешнему строению с таким оружием (кроме случаев ввоза на территорию Республики Казахстан единичных (коллекционных и эксклюзивных) экземпляров оружия) предоставляются:
предметы, являющиеся холодным клинковым и метательным оружием – 3 экземпляра каждой модели или модификации;
специальные средства, имеющие сходство по внешнему строению с холодным и метательным оружием – 4 экземпляра каждой модели или модификации;
изделия хозяйственно-бытового назначения, имеющие сходство по внешнему строению с холодным и метательным оружием – 2 экземпляра каждой модели или модификации;
снаряды к арбалетам или лукам – 15 единиц каждой модификации.
Сведения о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".
Услугодатель получает согласие услугополучателя на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, при оказании государственных услуг, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан.
Документы и объекты испытания предоставляются услугополучателем и сдаются по описи согласно приложению 3 к настоящему стандарту государственной услуги. Опись документов и объектов испытания прилагается к заявлению услугополучателя.
По окончанию испытания гражданского и служебного оружия и патронов к нему на соответствие криминалистическим требованиям к заключению прилагаются предоставленные для испытания услугополучателем документы и объекты, соответствующие криминалистическим требованиям и не претерпевшие изменения внешнего вида, конструкции, боевых свойств, технических характеристик в результате их испытания, по описи согласно приложению 3 к настоящему стандарту государственной услуги.

10. Көрсетілетін қызметті алышуға:
1) көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ұсынған құжаттарда дұрыс емес және (немесе) толық емес деректерді (мәліметтерді) анықтау;
2) көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті ұсынылған материалдардың, объектілердің, деректердің және мәліметтердің Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінде белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі мемлекеттік көрсетілетін қызмет көрсетуден бас тарту үшін негіз болып табылады.
Ұсынылған құжаттар мен объектілердің толық еместігі фактісі анықталған жағдайда көрсетілетін қызметті беруші көрсетілген мерзімде өтінішті одан әрі қараудан дәлелді бас тартады және осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша құжаттар мен объектілерді қабылдаудан бас тарту туралы қолхат береді.
3-тарау. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша орталық мемлекеттік органның, көрсетілетін қызметті берушілердің және (немесе) олардың лауазымды адамдарының шешімдеріне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі
11. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды адамдарының шешімдеріне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану: шағым осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 13-тармағында көрсетілген мекенжайлар бойынша көрсетілетін қызметті берушілердің немесе Министрлік басшысының атына беріледі.
Шағым жазбаша нысанда пошта арқылы не көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің кеңсесі арқылы қолма-қол беріледі.
Шағымда көрсетілетін қызметті алушы оның атауын, пошталық мекенжайын, шығыс нөмірі мен күнін көрсетеді. Шағымға көрсетілетін қызметті алушы қол қояды.
Шағымды қабылдауды растау оны көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің кеңсесінде тіркеу (мөртабан, кіріс нөмірі мен күні) болып табылады. Шағым берген көрсетілетін қызметті алушыға күні мен уақытын, арызды қабылдаған адамның тегі мен аты-жөнін көрсете отырып, талон беріледі.
Көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің мекенжайына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы оны тіркеген күннен бастап бес жұмыс күні ішінде қаралуы тиіс.
Шағымды қарау мерзімі:
1) шағым бойынша қосымша зерделеу немесе тексеру жүргізу не жергілікті жерге шыға отырып тексеру;
2) қосымша ақпарат алу қажет болған жағдайда он жұмыс күнінен аспайтын уақытқа ұзартылады.
Шағымды қарау мерзімін ұзартқан жағдайда шағымдарды қарау жөніндегі өкілеттіктер берілген лауазымды адам шағымды қарау мерзімін ұзартқан сәттен бастап үш жұмыс күні ішінде шағым берген көрсетілетін қызметті алушыға ұзартудың себептерін көрсете отырып, шағымды қарау мерзімін ұзарту туралы жазбаша нысанда (шағымды қағаз тасымалдағышта берген кезде) немесе электрондық нысанда (шағымды электрондық түрде берген кезде) хабарлайды.
Шағымды қарау нәтижелері туралы дәлелді жауап көрсетілетін қызметті алушыға пошта арқылы жолданады не көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің кеңсесінде қолма-қол беріледі.
Шағымдану тәртібі туралы ақпаратты бірыңғай байланыс орталығының 1414 телефоны бойынша алуға болады.
Шағымды көрсетілетін қызметті алушыға "жеке кабинеттен" портал арқылы жолдаған кезде өтініш беру туралы ақпарат қолжетімді, ол көрсетілетін қызметті беруші өтінішті өңдеу (жеткізу, тіркеу, орындау туралы белгі, шағымды қарау немесе қараудан бас тарту туралы жауап) барысында жаңартылады.
Көрсетілетін қызметті алушы көрсетілген мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерімен келіспеген жағдайда, мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға шағыммен жүгінеді.
Мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның мекенжайына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы оны тіркеген күннен бастап он бес жұмыс күні ішінде қаралуы тиіс.

10. Услугополучателю отказывают в оказании государственной услуги:
1) установление недостоверных и (или) неполных сведений (данных) в документах, представленных услугополучателем для получения государственной услуги;
2) несоответствие услугополучателя и (или) представленных материалов, объектов, данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги, требованиям, установленным нормативными правовыми актами Республики Казахстан.
В случае установления факта неполноты представленных документов и объектов услугодатель в указанные сроки дает мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления и выдает расписку об отказе в приеме документов и объектов по форме согласно приложению 4 к настоящему стандарту государственной услуги.
Глава 3. Порядок обжалования решений, действий (бездействия) центрального государственного органа, услугодателей и (или) их должностных лиц по вопросам оказания государственных услуг
11. Обжалование решений, действий (бездействий) услугодателя и (или) его должностных лиц по вопросам оказания государственных услуг: жалоба подается на имя руководителя услугодателей или Министерства по адресам, указанным в пункте 13 настоящего стандарта государственной услуги.
Жалоба подается в письменной форме по почте либо нарочно через канцелярию услугодателя или Министерства.
В жалобе услугополучателем указывается его наименование, почтовый адрес, исходящий номер и дата. Жалоба подписывается услугополучателем
Подтверждением принятия жалобы является ее регистрация (штамп, входящий номер и дата) в канцелярии услугодателя или Министерства. Услугополучателю, подавшему жалобу, выдается талон с указанием даты и времени, фамилии и инициалов лица, принявшего обращение.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателяили Министерства, подлежит рассмотрению в течение пяти рабочих дней со дня ее регистрации.
Срок рассмотрения жалобы продлевается не более чем на десять рабочих дней в случаях необходимости:
1) проведения дополнительного изучения или проверки по жалобе либо проверки с выездом на место;
2) получения дополнительной информации.
В случае продления срока рассмотрения жалобы должностное лицо, наделенное полномочиями по рассмотрению жалоб, в течение трех рабочих дней с момента продления срока рассмотрения жалобы сообщает в письменной форме (при подаче жалобы на бумажном носителе) или электронной форме (при подаче жалобы в электронном виде) услугополучателю, подавшему жалобу, о продлении срока рассмотрения жалобы с указанием причин продления.
Мотивированный ответ о результатах рассмотрения жалобы направляется услогополучателю по почте либо выдается нарочно в канцелярии услугодателя или Министерства.
Информацию о порядке обжалования можно получить по телефону единого контакт-центра: 1414.
При отправке жалобы через портал услугополучателю из "личного кабинета" доступна информация об обращении, которая обновляется в ходе обработки обращения услугодателем (отметки о доставке, регистрации, исполнении, ответ о рассмотрении или отказе в рассмотрении жалобы).
В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги услугополучатель обращается с жалобой в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, подлежит рассмотрению в течение пятнадцати рабочих дней со дня ее регистрации.

12. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерімен келіспеген жағдайларда, көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіпте сотқа жүгінеді.
4-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету ерекшеліктері ескерілген өзге де талаптар
13. Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайлары Министрліктің www.mvd.gov.kz интернет-ресурсының "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер" бөлімінде орналастырылған.
14. Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы арқылы қашықтықтан қолжетімділік режимінде алу мүмкіндігі бар.
15. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі анықтама қызметтерінің байланыс телефондары: 8 (7172) 72-25-89, Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы: (1414).
"Азаматтық және қызметтік
қарудың және оған
патрондардың
криминалистік талаптарға
сәйкестігіне қорытынды беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
стандартына
1-қосымша
Азаматтық және қызметтік қарудың және оған патрондардың криминалистік талаптарға сәйкестігіне № ____ қорытынды
20____ жылғы "____" ________
Өтініш: 20____ жылғы "____" ______________ кіріс № ___________________
Көрсетілетін қызметті алушы:_________________________________________
Заңды мекенжайы: __________________________________________________
Криминалистік талаптарға сәйкестігіне сынау бойынша ШЕШІМ
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Қосымша: қайтарылатын объектілер мен құжаттардың тізбесі бар тізімдеме _____ парақта.
Орындаушы:
________ ______________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда))
Сынау зертханасының басшысы:
________ ______________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда))
Мөр орны (болған жағдайда)
Азаматтық және қызметтік қарудың және оған патрондарға қойылатын криминалистік талаптарға сәйкестігіне қорытындының артқы беті
20 ____жылғы "___"________№ ________қорытындының анықтама парағы
Бұйым_______________________________________________________________
(сыналған үлгінің толық атауы, каталогтар бойынша нөмірі,
_________________________________________________________________________
базалық үлгі модификациясының нөмірі,
__________________________________________________________________________
әзірлеуші, әзірлеуші ел көрсетіледі)
Нәтиже ______________________________________________________________
(сынау бойынша қысқаша қорытынды көрсетіледі)
Техникалық сипаттамалары:_____________________________________________
Орындаушы: ________________ ____________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда))
Сынау зертханасының
басшысы: ________________ ____________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда))
Мөр орны (болған жағдайда)
"Азаматтық және қызметтік
қарудың және оған
патрондардың
криминалистік талаптарға
сәйкестігіне қорытынды беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
стандартына
2-қосымша
____________________________
көрсетілетін қызметті беруші
ұйымының атауы,
____________________________
көрсетілетін қызметті
алушының атауы мен
____________________________
заңды мекенжайы, телефоны,
____________________________
электрондық поштасы
ӨТІНІШ
Объектілер тізімдемесіне сәйкес ұсынылған сынау нәтижелері бойынша азаматтық және қызметтік қарудың және оған патрондардың криминалистік талаптарға сәйкестігіне қорытынды беруді сұраймын.
Қосымша: тізімдемеге сәйкес құжаттар______парақта және объектілер саны _______данада, құжаттар мен объектілердің тізімдемесі ________парақта.
Мыналар:
көрсетілетін қызметті алушының барлық көрсетілген деректері байланыс жасау үшін ресми болып табылатыны және оларға қорытынды беру немесе беруден бас тарту мәселелері бойынша кез келген ақпарат жолдауға болатыны;
барлық қоса берілген құжаттар мен объектілер шындыққа сәйкес келетіні және жарамды болып табылатыны расталады;
ақпараттық жүйелердегі заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келіседі.
Басшы______________ ______________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда))
Мөр орны (болған жағдайда)
Толтырылған күні 20 _____жылғы "____"_______________
"Азаматтық және қызметтік
қарудың және оған
патрондардың
криминалистік талаптарға
сәйкестігіне қорытынды беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
стандартына
3-қосымша
ҚҰЖАТТАР МЕН ОБЪЕКТІЛЕР ТІЗБЕСІ
р/с №
Дараландыратын белгілерін көрсете отырып, құжаттар мен объектілердің атауы
Саны
Қосымша мәліметтер
Объектілерді тапсырған:______________ _______ _______________________________
(лауазымы) (қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда))
20___жылғы "___"________
Объектілерді қабылдаған:_____________ _______ _______________________________
(лауазымы) (қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда))
20___жылғы "___"________
"Азаматтық және қызметтік
қарудың және оған
патрондардың
криминалистік талаптарға
сәйкестігіне қорытынды беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
стандартына
4-қосымша
____________________________
көрсетілетін қызметті алушы
ұйымының атауы,
____________________________
көрсетілетін қызметті
алушының мекенжайы
Құжаттар мен объектілерді қабылдаудан бас тарту туралы ҚОЛХАТ
"Рұқсаттар және хабарламалар туралы" Қазақстан Республикасының 2014 жылғы 16 мамырдағы № 202-V ҚРЗ Заңының 41-бабының 1-тармағын басшылыққа ала отырып,
__________________________________________________________________________
(аумақтық ішкі істер органының атауы мен мекенжайы)
Сіз мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартында көзделген тізбеге сәйкес құжаттар мен объектілерді толық ұсынбағандықтан, атап айтқанда:
жоқ құжаттардың атауы:

12. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги, услугополучатель обращается в суд в установленном законодательством Республики Казахстан порядке.
Глава 4. Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги
13. Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсе Министерства – www.mvd.gov.kz. раздел "Государственные услуги".
14. Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством Единого контакта–центра по вопросам оказания государственных услуг.
15. Контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги: 8 (7172) 72-25-89. Единый контакт–центр по вопросам оказания государственных услуг: (1414).
Приложение 1
к Стандарту государственной услуги
"Выдача заключения на
соответствие криминалистическим
требованиям гражданского и
служебного оружия
и патронов к нему"
ЗАКЛЮЧЕНИЕ № ______
на соответствие криминалистическим требованиям гражданского и
служебного оружия и патронов к нему
"___"_________20___года
Заявление: входящий № ______ от "____" ___________ 20____ года.
Услугополучатель:_______________________________________________
Юридический адрес: _____________________________________________
РЕШЕНИЕ
по испытанию на соответствие криминалистическим требованиям
___________________________________________________________________________
___________________________________________________________________________
___________________________________________________________________________
___________________________________________________________________________
Приложение: опись с перечнем возвращаемых объектов и документов на ___ листах.
Исполнитель: __________________ ____________________________________________
(подпись)             (фамилия, имя, отчество (при наличии))
Руководитель испытательной лаборатории:
__________________ _________________________________________________________
(подпись)                         (фамилия, имя, отчество (при наличии))
Место печати (при наличии)
оборотная сторона заключения
на соответствие криминалистическим требованиям
гражданского и служебного оружия и патронов к нему
Информационный лист № заключения________ от "___"____________20___года
Изделие______________________________________________________________
(указывается полное наименование испытанного образца, номер
___________________________________________________________________________
по каталогам, номер модификация базового образца
___________________________________________________________________________
изготовитель, страна изготовитель)
Результат___________________________________________________________________
(указывается краткий вывод по исследованию)
Технические характеристики:__________________________________________________
Исполнитель:
__________________ _________________________________________________________
(подпись)                   (фамилия, имя, отчество (при наличии))
Руководитель
испытательной лаборатории:
__________________ __________________________________________________________
(подпись)                   (фамилия, имя, отчество (при наличии))
Место печати (при наличии)
Приложение 2
к Стандарту государственной услуги
"Выдача заключения на
соответствие криминалистическим
требованиям гражданского и
служебного оружия
и патронов к нему"
наименование организации
услугодателя,
____________________________
____________________________
наименование и юридический
адрес, телефоны,
____________________________
____________________________
электроная почта
услугополучателя
ЗАЯВЛЕНИЕ
Прошу выдать заключение на соответствие криминалистическим требованиям гражданского и служебного оружия и патронов к нему по результатам испытания предоставленных согласно описи объектов.
Приложение: документы на ___ листах и объекты в количестве ___ штук согласно описи, опись документов и объектов на ___ листах.
Настоящим потверждается, что
все указанные данные услугополучателя являются официальными для контакта и на них может быть направлена любая информация по вопросам выдачи или отказа в выдаче заключения;
все прилагаемые документы и объекты соответствуют действительности и являются действительными;
на использования сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, согласен.
Руководитель ____________ ________________________________________________
(подпись)                   (фамилия, имя, отчество(при наличии))
Место печати (при наличии)
Дата заполнения "_____" ____________ 20____года
Приложение 3
к Стандарту государственной услуги
"Выдача заключения на
соответствие криминалистическим
требованиям гражданского и
служебного оружия
и патронов к нему"
ОПИСЬ
документов и объектов
№ п/п
Наименование документов и объектов с указанием индивидуализирующих обозначений
Количество
Дополнительные сведения
Объекты сдал: _____________ __________ __________________________________
(должность)       (подпись)       (фамилия, имя, отчество (при наличии))
Объекты принял: _____________ __________ ______________________________________
(должность)       (подпись)       (фамилия, имя, отчество (при наличии))
Приложение 4
к Стандарту государственной услуги
"Выдача заключения на
соответствие криминалистическим
требованиям гражданского и
служебного оружия
и патронов к нему"
____________________________
наименование организации
услугополучателя,
____________________________
адрес услугополучателя
РАСПИСКА
об отказе в приеме документов и объектов
Руководствуясь пунктом 1 статьи 41 Закона Республики Казахстан "О разрешениях и
уведомлениях" от 16 мая 2014 года № 202-V ЗРК,
________________________________________________________________________________
(наименование и адрес услугадателя)
отказывает в приеме документов и объектов на оказание государственной услуги "Выдача
заключения на соответствие криминалистическим требованиям гражданского и служебного
оружия и патронов к нему" ввиду представления Вами неполного пакета документов и
объектов согласно перечню, предусмотренному стандартом государственной услуги, а именно:
Наименование отсутствующих документов:

1) ________________________________;
2) ________________________________;
3) ________________________________
"Азаматтық және қызметтік қарудың және оған патрондардың криминалистік талаптарға сәйкестігіне қорытынды беру" мемлекеттік қызметін көрсетуге құжаттар мен объектілерді қабылдаудан бас тартады.
Осы қолхат 2 данада жасалды, әр жаққа бір-бір данадан.
Көрсетілетін қызметті берушінің __________________________________ ___________
Тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)) (қолы)
20___жылғы "___"________
Алды: көрсетілетін қызметті алушының________________________________ ________
Тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)) (қолы)
20___жылғы "___"________

1) _________________________;
2) _________________________;
3) _________________________.
Настоящая расписка составлена в 2 экземплярах, по одному для каждой стороны.
___________________________________________________________ ___________________
Фамилия, имя, отчество (при наличии) услугодателя                   (подпись)
"____" _________ 20__год
Получил: ___________________________________________________ ___________________
Фамилия, имя, отчество (при наличии) услугополучателя       (подпись)
"____" _________ 20__год