"Техникалық реттеу және метрология саласында мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенттерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 24 тамыздағы № 880 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 2019 жылғы 24 мамырдағы № 329 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2019 жылғы 30 мамырда № 18752 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрінің 2020 жылғы 14 қыркүйектегі № 197-НҚ бұйрығымен.
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Сауда және интеграция министрінің 14.09.2020 № 197-НҚ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
РҚАО-ның ескертпесі!
Осы бұйрықтың қолданысқа енгізілу тәртібін 4 т. қараңыз
"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабының 2) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. "Техникалық реттеу және метрология саласында мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенттерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 24 тамыздағы № 880 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12120 болып тіркелген, 2015 жылғы 12 қазанда "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген бұйрықтың 1-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Мыналар:
1) осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес "Өлшем құралдарының типін бекіту туралы сертификат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;
2) осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес "Өлшем құралдарын метрологиялық аттестаттау туралы сертификат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;
3) осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес "Қазақстан Республикасының Мемлекеттік Туын және Қазақстан Республикасының Мемлекеттік Елтаңбасын жасау жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;
4) осы бұйрыққа 4-қосымшаға сәйкес "Қазақстан Республикасы аумағында қолданылатын халықаралық, өңірлік стандарттарды және шет мемлекеттердің стандарттарын, шет мемлекеттердің ұйымдарының стандарттарын, техникалық-экономикалық ақпарат жіктеуіштерін стандарттау, сәйкестікті растау және аккредиттеу жөніндегі қағидаларын, нормалары мен ұсынымдарын есепке алу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;
5) осы бұйрыққа 5-қосымшаға сәйкес "Мемлекеттік басқару органдарының метрологиялық қызметтерінің, жеке және заңды тұлғалардың қызметті жүзеге асыру жөніндегі нормативтік құжаттарды келісу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;

О внесении изменений и дополнений в приказ исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 24 августа 2015 года № 880 "Об утверждении регламентов государственных услуг в области технического регулирования и метрологии"
Приказ Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 24 мая 2019 года № 329. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 30 мая 2019 года № 18752. Утратил силу приказом Министра торговли и интеграции Республики Казахстан от 14 сентября 2020 года № 197-НҚ.
Сноска. Утратил силу приказом Министра торговли и интеграции РК от 14.09.2020 № 197-НҚ (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 2) статьи 10 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 24 августа 2015 года № 880 "Об утверждении регламентов государственных услуг в области технического регулирования и метрологии" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 12120, опубликован в информационно-правовой системе "Әділет" 12 октября 2015 года) следующие изменения и дополнения:
пункт 1 указанного приказа изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить:
1) регламент государственных услуг "Выдача сертификата об утверждении типа средств измерений", согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) регламент государственных услуг "Выдача сертификата о метрологической аттестации средств измерений", согласно приложению 2 к настоящему приказу;
3) регламент государственных услуг "Выдача лицензии на осуществление деятельности по изготовлению Государственного флага Республики Казахстан и Государственного герба Республики Казахстан", согласно приложению 3 к настоящему приказу;
4) регламент государственных услуг "Учет международных, региональных стандартов и стандартов иностранных государств, стандартов организаций, классификаторов технико-экономической информации, правил, норм и рекомендаций иностранных государств по стандартизации, подтверждению соответствия и аккредитации, применяемых на территории Республики Казахстан", согласно приложению 4 к настоящему приказу;
5) регламент государственных услуг "Согласование нормативных документов по осуществлению деятельности метрологических служб органов государственного управления, физических и юридических лиц", согласно приложению 5 к настоящему приказу;

6) осы бұйрыққа 6-қосымшаға сәйкес "Сәйкестікті растау, тауарды шығарған елді, Еуразиялық экономикалық одағы тауарының немесе шетел тауарының мәртебесін айқындау жөніндегі сарапшы-аудиторларды аттестаттау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;
7) осы бұйрыққа 7-қосымшаға сәйкес "Қазақстан Республикасының Мемлекеттік өлшемдер жүйесі тізілімінде Тәуелсіз Мемлекеттер Достастығының елдерінде әзірленген және аттестатталған өлшемдерді орындау әдістемесін тіркеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті бекітілсін.";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Өлшем құралдарын метрологиялық аттестаттау туралы сертификат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентінде:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. "Өлшем құралдарын метрологиялық аттестаттау туралы сертификат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметті (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) "Қазақстан метрология институты (ҚазМетрИн)" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны (бұдан әрі – көрсетілетін қызмет беруші) көрсетеді.
Өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру:
1) "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация);
2) www.egov.kz "Электрондық үкімет" (бұдан әрі – Портал) веб-порталы арқылы жүзеге асырылады.";
3, 4 және 5-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"3. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі - өлшем құралдарын метрологиялық аттестаттау туралы сертификат немесе сертификаттың телнұсқасы немесе Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 26 маусымдағы № 730 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11764 болып тіркелген) "Өлшем құралдарының типін бекіту туралы сертификат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының (бұдан әрі – Стандарт) 10-тармағында көзделген жағдайда және негіздер бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы жазбаша түрде дәлелді жауап.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесінің нысаны - электрондық және (немесе) қағаз түрінде.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімді (іс-қимылды) бастауға негіз көрсетілетін қызметті алушының Стандарттың 9-тармағында көзделген өтінішті ұсынуы болып табылады.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оны орындау ұзақтығы:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері өтінішті отыз минут ішінде қабылдайды;
2) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері бір сағат ішінде өтінішті тіркеп, оны көрсетілетін қызметті берушінің жауапты құрылымдық бөлімшесін айқындайтын, көрсетілетін қызметті берушінің басшысына не оның орынбасарына (басшы болмаған жағдайда) береді;

6) регламент государственных услуг "Аттестация эксперта-аудитора по подтверждению соответствия, определению страны происхождения товара, статуса товара Евразийского экономического союза или иностранного товара", согласно приложению 6 к настоящему приказу;
7) регламент государственных услуг "Регистрация в реестре Государственной системы измерений Республики Казахстан методики выполнения измерений, разработанной и аттестованной в странах Содружества Независимых Государств", согласно приложению 7 к настоящему приказу.";
в Регламенте государственной услуги "Выдача сертификата о метрологической аттестации средств измерений", утвержденном указанным приказом:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Государственная услуга "Выдача сертификата о метрологической аттестации средств измерений" (далее – государственная услуга) оказывается Республиканским государственным предприятием на праве хозяйственного ведения "Казахстанский институт метрологии (КазИнМетр)" (далее – услугодатель).
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется:
1) через Некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация);
2) посредством веб-портала "электронного правительства" www.egov.kz (далее – Портал).";
пункты 3, 4 и 5 изложить в следующей редакции:
"3. Результат оказания государственной услуги – сертификат или дубликат сертификата о метрологической аттестации средств измерений, либо письменный мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в случае и по основанию, предусмотренным пунктом 10 Стандарта государственной услуги "Выдача сертификата о метрологической аттестации средств измерений", утвержденного приказом исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 26 июня 2015 года № 730 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11764) (далее – Стандарт).
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная и (или) бумажная.
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является предоставление услугополучателем заявления, предусмотренного пунктом 9 Стандарта.
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность ее выполнения:
1) работник канцелярии услугодателя принимает заявление в течение тридцати минут;
2) работник канцелярии услугодателя регистрирует заявление и передает его руководителю услугодателя либо его заместителю (в случае отсутствия руководителя), который определяет ответственное структурное подразделение услугодателя в течение одного часа;

3) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы не оның орынбасары (басшы болмаған жағдайда) өтінішті көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшесіне екі сағат ішінде жібереді;
4) көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшенің басшысы көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысын айқындайды және оған өтінішті отыз минут ішінде береді;
5) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы өтінішке метрологиялық сараптама жүргізеді:
ұсынылған құжаттардың толық болмау фактісі анықталған жағдайда, бір жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті алушыға өтінішті одан әрі қараудан жазбаша түрде дәлелді бас тарту жібереді;
ұсынылған құжаттар толық болған жағдайда, сертификат жобасын ресімдейді, сертификатқа бес сағат ішінде сертификаттың телнұсқасының жобасын ресімдеуді қоспағанда, жеті жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасының мемлекеттік өлшем бірлігін қамтамасыз ету жүйесі тізілімінің (бұдан әрі – ҚР МӨЖ тізілімі) тіркеу нөмірін береді;
6) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы төрт сағат ішінде метрологиялық сараптама нәтижелерін көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшенің басшысымен келіседі;
7) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы не оның орынбасары (басшы болмаған жағдайда) сертификат жобасына немесе сертификаттың телнұсқасына қол қояды;
8) құжаттарды Мемлекеттік корпорация арқылы берген жағдайда, көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері сертификатты немесе сертификаттың телнұсқасын Мемлекеттік корпорация қызметкеріне бір жұмыс күні ішінде қолма-қол береді.";
8-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"8. Көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы жүгінген кезде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелері (қызметкерлері) арасындағы рәсімдердің (іс-қимылдардың) бірізділігін сипаттау:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері өтінішті отыз минут ішінде қабылдайды;
2) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері бір сағат ішінде өтінішті тіркеп, оны көрсетілетін қызметті берушінің жауапты құрылымдық бөлімшесін айқындайтын, көрсетілетін қызметті берушінің басшысына не оның орынбасарына (басшы болмаған жағдайда) береді;
3) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы не оның орынбасары (басшы болмаған жағдайда) өтінішті көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшесіне екі сағат ішінде жібереді;
4) көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшенің басшысы көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысын айқындайды және оған өтінішті отыз минут ішінде береді;
5) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы өтінішке метрологиялық сараптама жүргізеді:
ұсынылған құжаттардың толық болмау фактісі анықталған жағдайда, бір жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті алушыға өтінішті одан әрі қараудан жазбаша түрде дәлелді бас тарту жібереді;
ұсынылған құжаттар толық болған жағдайда, сертификат жобасын ресімдейді, сертификатқа бес сағат ішінде сертификаттың телнұсқасының жобасын ресімдеуді қоспағанда, жеті жұмыс күні ішінде ҚР МӨЖ тізілімінің тіркеу нөмірін береді;

3) руководитель услугодателя либо его заместитель (в случае отсутствия руководителя) направляет заявление в структурное подразделение услугодателя в течение двух часов;
4) руководитель структурного подразделения услугодателя определяет ответственного исполнителя услугодателя и передает ему заявление в течение тридцати минут;
5) ответственный исполнитель услугодателя проводит метрологическую экспертизу заявления:
в случае установления факта неполноты представленных документов направляет услугополучателю письменный мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления в течение одного рабочего дня;
в случае полноты представленных документов оформляет проект сертификата, присваивает сертификату регистрационный номер реестра государственной системы обеспечения единства измерений Республики Казахстан (далее – реестр ГСИ РК) в течение семи рабочих дней, за исключением оформления проекта дубликата сертификата в течение пяти часов;
6) ответственный исполнитель услугодателя согласовывает с руководителем ответственного структурного подразделения результаты метрологической экспертизы в течение четырех часов;
7) руководитель услугодателя либо его заместитель (в случае отсутствия руководителя) подписывает проект сертификата или дубликата сертификата в течение одного рабочего дня;
8) в случае подачи документов через Государственную корпорацию работник канцелярии услугодателя передает сертификат или дубликат сертификата работнику Государственной корпорации нарочно в течение одного рабочего дня.";
пункт 8 изложить в следующей редакции:
"8. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) услугодателя при обращении через канцелярию услугодателя:
1) работник канцелярии услугодателя принимает заявление в течение тридцати минут;
2) работник канцелярии услугодателя регистрирует заявление и передает его руководителю услугодателя либо его заместителю (в случае отсутствия руководителя), который определяет ответственное структурное подразделение услугодателя в течение одного часа;
3) руководитель услугодателя либо его заместитель (в случае отсутствия руководителя) направляет заявление в структурное подразделение услугодателя в течение двух часов;
4) руководитель структурного подразделения услугодателя определяет ответственного исполнителя услугодателя и передает ему заявление в течение тридцати минут;
5) ответственный исполнитель услугодателя проводит метрологическую экспертизу заявления:
в случае установления факта неполноты представленных документов направляет услугополучателю письменный мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления в течение одного рабочего дня;
в случае полноты представленных документов оформляет проект сертификата, присваивает сертификату регистрационный номер реестра ГСИ РК в течение семи рабочих дней, за исключением оформления проекта дубликата сертификата в течение пяти часов;

6) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы төрт сағат ішінде метрологиялық сараптама нәтижелерін көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшенің басшысымен келіседі;
7) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы не оның орынбасары (басшы болмаған жағдайда) сертификат жобасына немесе сертификаттың телнұсқасына қол қояды;
8) құжаттарды Мемлекеттік корпорация арқылы берген жағдайда, көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері сертификатты немесе сертификаттың телнұсқасын Мемлекеттік корпорация қызметкеріне бір жұмыс күні ішінде қолма-қол береді.";
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне 2-қосымша осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне 3-қосымша алып тасталсын;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Қазақстан Республикасының Мемлекеттік Туын және Қазақстан Республикасының Мемлекеттік Елтаңбасын жасау жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентінде:
1 және 2-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"1. "Қазақстан Республикасының Мемлекеттік Туын және Қазақстан Республикасының Мемлекеттік Елтаңбасын жасау жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметті (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің Техникалық реттеу және метрология комитеті (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру www.egov.kz "электрондық үкімет" (бұдан әрі – Портал) веб-порталы арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны: электрондық (толық автоматтандырылған) түрде.";
5 және 6-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"5. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оны орындау ұзақтығы:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері бір сағат ішінде өтінішті тіркеп, оны көрсетілетін қызметті берушінің басшысының орынбасарына (қызмет бағыттары бойынша жетекшілік ететін) береді;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысының орынбасары (қызмет бағыттары бойынша жетекшілік ететін) екі сағат ішінде көрсетілетін қызметті берушінің жауапты құрылымдық бөлімшесіне береді;
3) көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшесінің басшысы көрсетілетін қызметті берушінің құжаттардың толықтығын тексеретін жауапты орындаушысын айқындайды және оған өтінішті бір сағат ішінде береді;
4) жауапты орындаушы екі жұмыс күні ішінде лицензияны ресімдейді немесе лицензияны қайта ресімдейді;
бас тартуға негіз болған жағдайда, жауапты орындаушы екі жұмыс күні ішінде мемлекеттік қызметті көрсетуден негізделген бас тартуға дайындықты қамтамасыз етеді;

6) ответственный исполнитель услугодателя согласовывает с руководителем ответственного структурного подразделения результаты метрологической экспертизы в течение четырех часов;
7) руководитель услугодателя либо его заместитель (в случае отсутствия руководителя) подписывает проект сертификата или дубликат сертификата в течение одного рабочего дня;
8) в случае подачи документов через Государственную корпорацию работник канцелярии услугодателя передает сертификат или дубликат сертификата работнику Государственной корпорации нарочно в течение одного рабочего дня.";
приложение 2 к регламенту государственной услуги изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему приказу;
приложение 3 к регламенту государственной услуги исключить;
в Регламенте государственной услуги "Выдача лицензии на осуществление деятельности по изготовлению Государственного флага Республики Казахстан и Государственного герба Республики Казахстан", утвержденном указанным приказом:
пункты 1 и 2 изложить в следующей редакции:
"1. Государственная услуга "Выдача лицензии на осуществление деятельности по изготовлению Государственного флага Республики Казахстан и Государственного герба Республики Казахстан" (далее – государственная услуга) оказывается Комитетом технического регулирования и метрологии Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан (далее – услугодатель).
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется посредством веб-портала "электронного правительства" www.egov.kz (далее – Портал).
2. Форма оказания государственной услуги: электронная (полностью автоматизированная).";
пункты 5 и 6 изложить в следующей редакции:
"5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения:
1) работник канцелярии услугодателя регистрирует заявление и передает поступившую заявку заместителю руководителя услугодателя (курирующий по направлениям деятельности) в течение одного часа;
2) заместитель руководителя услугодателя (курирующий по направлениям деятельности) передает ответственному структурному подразделению услугодателя заявку в течение двух часов;
3) руководитель ответственного структурного подразделения услугодателя передает поступившую заявку ответственному исполнителю в течение одного часа;
4) ответственный исполнитель оформляет лицензию или переоформляет лицензию в течение двух рабочих дней;
в случае наличия основания для отказа ответственный исполнитель обеспечивает подготовку мотивированного отказа в оказании государственной услуги в течение двух рабочих дней;

5) мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшесінің басшысымен бір сағат ішінде келіседі;
6) көрсетілетін қызметті берушінің басшысының орынбасары (қызмет бағыттары бойынша жетекшілік ететін) үш сағат ішінде мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесіне қол қояды.
6. Мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімдер (іс-қимылдар) нәтижесі мынадай рәсімді (іс-қимылды) орындауды бастау үшін негіз болады:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкерінің өтінішті Порталда тіркеуі;
2) көрсетілетін қызметті беруші басшысы орынбасарының (қызмет бағыттары бойынша жетекшілік ететін) Порталдағы қарары;
3) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты құрылымдық бөлімше басшысының қарары;
4) жауапты орындаушының мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін ресімдеуі;
5) мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшесінің басшысымен келіседі;
6) көрсетілетін қызметті берушінің басшысының орынбасары (қызмет бағыттары бойынша жетекшілік ететін) мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесіне қол қоюы";
8-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"8. Құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер) арасындағы рәсімдердің (іс-қимылдардың) бірізділігін сипаттау:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері бір сағат ішінде өтінішті тіркеп, оны көрсетілетін қызметті берушінің басшысының орынбасарына (қызмет бағыттары бойынша жетекшілік ететін) береді;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысынның орынбасары (қызмет бағыттары бойынша жетекшілік ететін) келіп түскен өтінімді екі сағат ішінде көрсетілетін қызметті берушінің жауапты құрылымдық бөлімшесіне береді;
3) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты құрылымдық бөлімшесінің басшысы келіп түскен өтінімді жауапты орындаушыға бір сағат ішінде береді;
4) жауапты орындаушы екі жұмыс күні ішінде лицензияны ресімдейді немесе лицензияны қайта ресімдейді;
бас тарту үшін негіз болған жағдайда жауапты орындаушы екі жұмыс күні ішінде мемлекеттік қызмет көрсетуден дәлелді бас тартуды дайындауды қамтамасыз етеді;
5) мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін бір сағат ішінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшесінің басшысымен келісу;
6) көрсетілетін қызметті берушінің басшысының орынбасары (қызмет бағыттары бойынша жетекшілік ететін) мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесіне қол қояды және оны үш сағат ішінде Порталға жібереді.";
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне 1-қосымша осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;

5) согласование с руководителем ответственного структурного подразделения услугодателя результата оказания государственной услуги в течение одного часа;
6) подписание заместителем руководителя услугодателя (курирующий по направлениям деятельности) результата оказания государственной услуги и направление его на портал в течение трех часов.
6. Результат процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия):
1) регистрация заявления работником канцелярии услугодателя на Портале;
2) резолюция заместителя руководителя услугодателя (курирующий по направлениям деятельности) на Портале;
3) резолюция руководителя ответственного структурного подразделения услугодателя на Портале;
4) оформление результата оказания государственной услуги ответственным исполнителем на Портале;
5) согласование с руководителем ответственного структурного подразделения услугодателя результата оказания государственной услуги на Портале;
6) подписание заместителем руководителя услугодателя (курирующий по направлениям деятельности) результата оказания государственной услуги на Портале.";
пункт 8 изложить в следующей редакции:
"8. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками):
1) работник канцелярии услугодателя регистрирует заявление и передает поступившую заявку заместителю руководителя услугодателя (курирующий по направлениям деятельности) в течение одного часа;
2) заместитель руководителя услугодателя (курирующий по направлениям деятельности) передает ответственному структурному подразделению услугодателя заявку в течение двух часов;
3) руководитель ответственного структурного подразделения услугодателя передает поступившую заявку ответственному исполнителю в течение одного часа;
4) ответственный исполнитель оформляет лицензию или переоформляет лицензию в течение двух рабочих дней;
в случае наличия основания для отказа ответственный исполнитель обеспечивает подготовку мотивированного отказа в оказании государственной услуги в течение двух рабочих дней;
5) согласование с руководителем ответственного структурного подразделения услугодателя результата оказания государственной услуги в течение одного часа;
6) подписание заместителем руководителя услугодателя (курирующий по направлениям деятельности) результата оказания государственной услуги и направление его на портал в течение трех часов.";
приложение 1 к регламенту государственной услуги изложить в новой редакции согласно приложению 2 к настоящему приказу;

мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне 2 және 3-қосымшалар алып тасталсын.
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Сәйкестікті растау, аккредиттеу, тауардың шығарылған елін, Кеден одағы тауарының немесе шетел тауарының мәртебесін айқындау жөніндегі сарапшы-аудиторды аттестаттау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентінде:
тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"Сәйкестікті растау, тауардың шығарылған елін, Еуразиялық экономикалық одақ тауарының немесе шетел тауарының мәртебесін айқындау жөніндегі сарапшы-аудиторды аттестаттау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті";
1-тармақтың бірінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"1. "Сәйкестікті растау, тауардың шығарылған елін, Еуразиялық экономикалық одақ тауарының немесе шетел тауарының мәртебесін айқындау жөніндегі сарапшы-аудиторды аттестаттау" мемлекеттік көрсетілетін қызметті (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі Техникалық реттеу және метрология комитеті (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.";
1-қосымшаның жоғарғы оң жақ бұрышындағы мәтін мынадай редакцияда жазылсын:
"Сәйкестікті растау, тауардың
шығарылған елін, Еуразиялық
экономикалық одақ тауарының
немесе шетел тауарының
мәртебесін айқындау жөніндегі
сарапшы-аудиторды аттестаттау
1-қосымша";
2-қосымшаның жоғарғы оң жақ бұрышындағы мәтін мынадай редакцияда жазылсын:
"Сәйкестікті растау, тауардың
шығарылған елін, Еуразиялық
экономикалық одақ тауарының
немесе шетел тауарының
мәртебесін айқындау жөніндегі
сарапшы-аудиторды
аттестаттау" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
регламентіне
2-қосымша";
осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес көрсетілген бұйрыққа 7-қосымшамен толықтырылсын.
2. Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің Техникалық реттеу және метрология комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күнтізбелік он күн ішінде қазақ және орыс тілдерінде Қазақстан Республикасы Нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне ресми жариялау және енгізу үшін "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму вице-министріне жүктелсін.

приложения 2 и 3 к регламенту государственной услуги исключить;
в Регламенте государственной услуги "Аттестация эксперта-аудитора по подтверждению соответствия, аккредитации, определению страны происхождения товара, статуса товара Таможенного союза или иностранного товара", утвержденном указанным приказом:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Регламент государственной услуги "Аттестация эксперта-аудитора по подтверждению соответствия, определению страны происхождения товара, статуса товара Евразийского экономического союза или иностранного товара";
абзац первый пункта 1 изложить в следующей редакции:
"1. Государственная услуга "Аттестация эксперта-аудитора по подтверждению соответствия, определению страны происхождения товара, статуса товара Евразийского экономического союза или иностранного товара" (далее – государственная услуга) оказывается Комитетом технического регулирования и метрологии Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан (далее – услугодатель).";
текст в правом верхнем углу приложения 1 изложить в следующей редакции:
"Приложение 1
к регламенту государственной
услуги "Аттестация эксперта-
аудитора по подтверждению
соответствия, определению
страны происхождения товара,
статуса товара Евразийского
экономического союза или
иностранного товара";
текст в правом верхнем углу приложения 2 изложить в следующей редакции:
"Приложение 2
к регламенту государственной
услуги "Аттестация эксперта-
аудитора по подтверждению
соответствия, определению
страны происхождения товара,
статуса товара Евразийского
экономического союза или
иностранного товара";
дополнить приложением 7 к указанному приказу согласно приложению 3 к настоящему приказу.
2. Комитету технического регулирования и метрологии Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан.

4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрі
Р. Скляр
Қазақстан Республикасы
Индустрия және
инфрақұрылымдық
даму министрінің
2019 жылғы 24 мамырдағы
№ 329 бұйрығына
1-қосымша
"Өлшем құралдарын
метрологиялық аттестаттау
туралы сертификат беру"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
2-қосымша
Мемлекеттік корпорация арқылы жүгінген кезде "Метрологиялық аттестаттау туралы сертификат беру" мемлекеттік қызметті көрсету бизнес-процестерінің анықтамалығы
Қазақстан Республикасы
Индустрия және
инфрақұрылымдық
даму министрінің
2019 жылғы 24 мамырдағы
№ 329 бұйрығына
2-қосымша
"Қазақстан Республикасының
Мемлекеттік Туын және
Қазақстан Республикасының
Мемлекеттік Елтаңбасын жасау
жөніндегі қызметті жүзеге
асыруға лицензия беру"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
1-қосымша
"Қазақстан Республикасының Мемлекеттік Туын және Қазақстан Республикасының Мемлекеттік Елтаңбасын жасау жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензия беру" мемлекеттік қызметті көрсету бизнес-процесінің анықтамалығы
Қазақстан Республикасы
Индустрия және
инфрақұрылымдық
даму министрінің
2019 жылғы 24 мамырдағы
№ 329 бұйрығына
3-қосымша
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму
министрінің міндетін
атқарушының
2015 жылғы 24 тамыздағы
№ 880 бұйрығына
7-қосымша
"Қазақстан Республикасының Мемлекеттік өлшемдер жүйесі тізілімінде Тәуелсіз Мемлекеттер Достастығының елдерінде әзірленген және аттестатталған өлшемдерді орындау әдістемесін тіркеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
1-тарау. Жалпы ережелер
1. "Қазақстан Республикасының Мемлекеттік өлшемдер жүйесі тізілімінде Тәуелсіз Мемлекеттер Достастығының елдерінде әзірленген және аттестатталған өлшемдерді орындау әдістемесін тіркеу" мемлекеттік көрсетілетін қызметін (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің Техникалық реттеу және метрология комитеті (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің өтінішін қабылдау:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі;
2) www.egov.kz "электрондық үкіметтің" веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі және портал арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: электрондық және (немесе) қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі –Қазақстан Республикасының өлшем бірлігін қамтамасыз ету мемлекеттік жүйесінде (бұдан әрі – ҚР МӨЖ) өлшемдерді орындау әдістемесін (бұдан әрі – ӨОӘ) тіркеу нөмірін беру.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық және (немесе) қағаз түрінде.
Порталда мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасының электрондық цифрлық қолтаңбасы (бұдан әрі – ЭЦҚ) қойылған электрондық құжат нысанында жіберіледі және көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетінде" сақталады.

4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования.
Министр
индустрии и инфраструктурного
развития Республики Казахстан
Р. Скляр
Приложение 1
к приказу Министра
индустрии и инфраструктурного
развития Республики Казахстан
от 24 мая 2019 года № 329
Приложение 2
к регламенту государственной
услуги "Выдача сертификата
о метрологической аттестации
средств измерений"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги
"Выдача сертификата о метрологической аттестации средств измерений" через
Государственную корпорацию
Приложение 2
к приказу Министра
индустрии и инфраструктурного
развития Республики Казахстан
от 24 мая 2019 года № 329
Приложение 1
к регламенту государственной
услуги "Выдача лицензии на
осуществление деятельности
по изготовлению Государственного
флага Республики Казахстан и
Государственного герба
Республики Казахстан"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги "Выдача лицензии на осуществление деятельности по изготовлению Государственного флага Республики Казахстан и Государственного герба Республики Казахстан"
Приложение 3
к приказу Министра
индустрии и инфраструктурного
развития Республики Казахстан
от 24 мая 2019 года № 329
Приложение 7
к приказу исполняющего
обязанности Министра по
инвестициям и развитию
Республики Казахстан
от 24 августа 2015 года № 880
Регламент государственной услуги "Регистрация в реестре Государственной системы измерений Республики Казахстан методики выполнения измерений, разработанной и аттестованной в странах Содружества Независимых Государств"
Глава 1. Общее положение
1. Государственная услуга "Регистрация в реестре Государственной системы измерений Республики Казахстан методики выполнения измерений, разработанной и аттестованной в странах Содружества Независимых Государств" (далее – государственная услуга) оказывается Комитетом технического регулирования и метрологии Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан (далее – услугодатель).
Прием заявления государственной услуги осуществляется:
1) через канцелярию услугодателя;
2) посредством веб-портала "электронного правительства" www.egov.kz (далее – портал).
Выдача результата оказания государственной услуги осуществляется через канцелярию услугодателя или посредством портала.
2. Форма оказываемой государственной услуги – электронная и (или) бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги – присвоение регистрационного номера методики выполнения измерений (далее – МВИ) в государственной системе обеспечения единства измерений Республики Казахстан (далее – ГСИ РК).
Форма предоставления результата государственной услуги: электронная и (или) бумажная.
На портале результат оказания государственной услуги направляется и хранится в "личном кабинете" услугополучателя в форме электронного документа, подписанного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) уполномоченного лица услугодателя.

2-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-қимыл тәртібін сипаттау
4. Мемлекеттік қызмет көрсету рәсімнің (іс-қимылның) басталуына негіз "Техникалық реттеу және метрология саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 26 маусымдағы № 730 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11764 болып тіркелді), "Қазақстан Республикасының Мемлекеттік өлшемдер жүйесі тізілімінде Тәуелсіз Мемлекеттер Достастығының елдерінде әзірленген және аттестатталған өлшемдерді орындау әдістемесін тіркеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет Стандартының 9-тармағына сәйкес (бұдан әрі – Стандарт) қоса берілген құжаттары бар өтінішінің (бұдан әрі – құжат) болуы болып табылады.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оның орындалу ұзақтығы:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері отыз минут ішінде өтінішті қабылдайды;
2) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері бір сағат ішінде өтінішті порталда тіркейді, оны көрсетілетін қызметті берушінің жауапты құрылымдық бөлімшесін анықтайтын, көрсетілетін қызметті берушінің басшысына не оның орынбасарына (басшы болмаған жағдайда) береді;
3) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы не оның орынбасары (басшы болмаған жағдайда) екі сағат ішінде өтінішті көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшесіне жібереді;
4) көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшесінің басшысы отыз минут ішінде жауапты орындаушыға өтінішті береді;
5) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы өтінішке метрологиялық сараптама жүргізеді:
ұсынылған құжаттардың толық болмау фактісі анықталған жағдайда, бір жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті алушыға өтінішті одан әрі қараудан жазбаша түрде дәлелді бас тарту жібереді;
ұсынылған құжаттар Стандарттың талаптарына сәйкес болған жағдайда, сегіз жұмыс күні ішінде алынған құжаттарды қарау және ҚР МӨЖ тізілімінде ӨОӘ-сін тіркеу нөмірін беру;
6) метрологиялық сараптама нәтижелерін төрт сағат ішінде жауапты құрылымдық бөлімшенің басшысымен келісу;
7) көрсетілетін қызметті беруші басшысының немесе оның орынбасарының (басшы болмаған жағдайда) бір жұмыс күні ішінде ҚР МӨЖ тізілімінде ӨОӘ тіркеуге қол қоюы.
6. Мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімдер (іс-қимылдар) нәтижесі мынадай рәсімді (іс-қимылды) орындауды бастау үшін негіз болады:

Глава 2. Описание порядка действия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) оказания государственной услуги является наличие заявления услугополучателя с прилагаемыми документами (далее – документ), согласно пункту 9 Стандарта государственной услуги "Регистрация в реестре Государственной системы измерений Республики Казахстан методики выполнения измерений, разработанной и аттестованной в странах Содружества Независимых Государств", утвержденного приказом исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 26 июня 2015 года № 730 "Об утверждении стандартов государственных услуг в области технического регулирования и метрологии" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11764).
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность ее выполнения:
1) работник канцелярии услугодателя принимает заявление в течение тридцати минут;
2) работник канцелярии услугодателя регистрирует заявление на портале и передает его руководителю услугодателя либо его заместителю (в случае отсутствия руководителя), который определяет ответственное структурное подразделение услугодателя в течение одного часа;
3) руководитель услугодателя либо его заместитель (в случае отсутствия руководителя) направляет заявление в структурное подразделение услугодателя в течение двух часов;
4) руководитель ответственного структурного подразделения услугодателя в течение тридцати минут передает заявление ответственному исполнителю;
5) ответственный исполнитель услугодателя проводит метрологическую экспертизу заявления:
в случае установления факта неполноты представленных документов, направляет услугополучателю письменный мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления в течение одного рабочего дня;
в случае соответствия представленных документов требованиям Стандарта рассматривает полученные документы и присваивает регистрационный номер МВИ в реестре ГСИ РК в течение восьми рабочих дней;
6) согласование с руководителем ответственного структурного подразделения результатов метрологической экспертизы и отправление его на портал в течение четырех часов;
7) подписание руководителем услугодателя либо его заместителем (в случае отсутствия руководителя) регистрации в реестре ГСИ РК МВИ в течение одного рабочего дня.
6. Результат процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия):

1) өтініштерді қабылдау, порталда тіркеу және оны көрсетілетін қызмет берушінің басшысына немесе (басшы болмаған жағдайда) оның орынбасарына беру;
2) өтінішке көрсетілетін қызметті берушінің басшысының не оның орынбасарының (басшы болмаған жағдайда) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты бөлімшесіне қарауға беру үшін қарары;
3) өтінішке көрсетілетін қызметті берушінің жауапты бөлімшесі басшысының көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысына қарауға беруге қарары;
4) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысының өтінішке метрологиялық сараптама жүргізуі:
ұсынылған құжаттардың толық болмау фактісі анықталған жағдайда, көрсетілетін қызметті алушыға өтінішті одан әрі қараудан жазбаша түрде дәлелді бас тарту жібереді;
ұсынылған құжаттар стандарт талаптарына сәйкес болған жағдайда, алынған құжаттарды қарайды және ҚР МӨЖ тізілімінде ӨОӘ тіркеу нөмірін беру;
5) жауапты құрылымдық бөлімшесінің басшысымен метрологиялық сараптама нәтижесін келіседі және оны төрт сағат ішінде порталға жібереді;
6) көрсетілетін қызметті беруші басшысының немесе оның орынбасарының (басшы болмаған жағдайда) ҚР МӨЖ тізілімінде ӨОӘ тіркеуге қол қоюы.
3-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-қимыл тәртібін сипаттау
7. Мемлекеттік қызметті көрсету процесіне қатысатын көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізбесі:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы не оның орынбасары (басшы болмаған жағдайда);
3) көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшесі;
4) көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшесінің басшысы;
5) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы.
8. Көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелері (қызметкерлері) арасындағы рәсімдердің (іс-қимылдардың) бірізділігін сипаттау:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері отыз минут ішінде өтінішті қабылдайды;
2) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері бір сағат ішінде өтінішті порталда тіркейді, оны көрсетілетін қызметті берушінің жауапты құрылымдық бөлімшесін айқындайтын, көрсетілетін қызметті берушінің басшысына не оның орынбасарына (басшы болмаған жағдайда) береді;
3) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы не оның орынбасары (басшы болмаған жағдайда) екі сағат ішінде өтінішті көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшесіне жібереді;
4) көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшесінің басшысы өтінішті отыз минут ішінде жауапты орындаушыға береді;

1) прием, регистрация заявления на портале и передача его руководителю услугодателя либо его заместителю (в случае отсутствия руководителя);
2) резолюция руководителя услугодателя либо его заместителя (в случае отсутствия руководителя) заявления для рассмотрения ответственному структурному подразделению услугодателя;
3) резолюция руководителя структурного подразделения услугодателя заявления для рассмотрения ответственному исполнителю услугодателя;
4) метрологическая экспертиза заявления ответственным исполнителем услугодателя:
в случае установления факта неполноты представленных документов, направляет услугополучателю письменный мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления;
в случае соответствия представленных документов требованиям Стандарта рассматривает полученные документы и присваивает регистрационный номер МВИ в реестре ГСИ РК;
5) согласование с руководителем ответственного структурного подразделения результатов метрологической экспертизы и отправление его на портал в течение четырех часов;
6) подписание руководителем услугодателя либо его заместителем (в случае отсутствия руководителя) регистрации в реестре ГСИ РК МВИ.
Глава 3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
7. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) работник канцелярии услугодателя;
2) руководитель услугодателя либо его заместитель (в случае отсутствия руководителя);
3) структурное подразделение услугодателя;
4) руководитель структурного подразделения услугодателя;
5) ответственный исполнитель услугодателя.
8. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) услугодателя:
1) работник канцелярии услугодателя принимает заявление в течение тридцати минут;
2) работник канцелярии услугодателя регистрирует заявление на портале и передает его руководителю услугодателя либо его заместителю (в случае отсутствия руководителя), который определяет ответственное структурное подразделение услугодателя в течение одного часа;
3) руководитель услугодателя либо его заместитель (в случае отсутствия руководителя) направляет заявление в структурное подразделение услугодателя в течение двух часов;
4) руководитель ответственного структурного подразделения услугодателя в течение тридцати минут передает заявление ответственному исполнителю;

5) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы өтінішке метрологиялық сараптама жүргізеді:
ұсынылған құжаттардың толық болмау фактісі анықталған жағдайда, бір жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті алушыға өтінішті одан әрі қараудан жазбаша түрде дәлелді бас тарту жібереді;
ұсынылған құжаттар Стандарттың талаптарына сәйкес болған жағдайда, сегіз жұмыс күні ішінде алынған құжаттарды қарайды және ҚР МӨЖ тізілімінде ӨОӘ-сін тіркеу нөмірін береді;
6) метрологиялық сараптама нәтижелерін төрт сағат ішінде жауапты құрылымдық бөлімшенің басшысымен келісу;
7) көрсетілетін қызметті беруші басшысының немесе оның орынбасарының (басшы болмаған жағдайда) бір жұмыс күні ішінде ҚР МӨЖ тізілімінде ӨОӘ тіркеуге қол қоюы.
9. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелері (қызметкерлері) арасындағы рәсімдердің (іс-қимылдардың) бірізділігін сипаттау осы Регламентке 1-қосымшаға сәйкес "Қазақстан Республикасының Мемлекеттік өлшемдер жүйесі тізілімінде Тәуелсіз Мемлекеттер Достастығының елдерінде әзірленген және аттестатталған өлшемдерді орындау әдістемесін тіркеу" мемлекеттік қызметті көрсету бизнес-процесінің анықтамалығында келтірілген.
"Қазақстан Республикасы
өлшемдердің мемлекеттік
жүйесінің тізілімінде Тәуелсіз
Мемлекеттер Достастығы
елдерінде әзірленген және
аттестатталған өлшемдерді
орындау әдістемелерін тіркеу"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
1-қосымша
"Қазақстан Республикасының Мемлекеттік өлшемдер жүйесі тізілімінде Тәуелсіз Мемлекеттер Достастығының елдерінде әзірленген және аттестатталған өлшемдерді орындау әдістемесін тіркеу" мемлекеттік қызметті көрсету бизнес-процесінің анықтамалығы

5) ответственный исполнитель услугодателя проводит метрологическую экспертизу заявления:
в случае установления факта неполноты представленных документов, направляет услугополучателю письменный мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления в течение одного рабочего дня;
в случае соответствия представленных документов требованиям Стандарта рассматривает полученные документы и присваивает регистрационный номер МВИ в реестре ГСИ РК в течение восьми рабочих дней;
6) согласование с руководителем ответственного структурного подразделения результатов метрологической экспертизы и отправление его на портал в течение четырех часов;
7) подписание руководителем услугодателя либо его заместителем (в случае отсутствия руководителя) регистрации в реестре ГСИ РК МВИ в течение одного рабочего дня.
9. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) услугодателя в процессе оказания государственной услуги отражено в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги "Регистрация в реестре Государственной системы измерений Республики Казахстанметодики выполнения измерений, разработанной и аттестованной в странах Содружества Независимых Государств", согласно приложению 1 к настоящему Регламенту.
Приложение 1
к регламенту государственной
услуги "Регистрация в реестре
Государственной системы измерений
Республики Казахстан методики
выполнения измерений,
разработанной и аттестованной
в странах Содружества
Независимых Государств"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги "Регистрация в реестре Государственной системы измерений Республики Казахстан методики выполнения измерений, разработанной и аттестованной в странах Содружества Независимых Государств"