"Жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар кадрларды даярлау бағыттарының сыныптауышын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2018 жылғы 13 қазандағы № 569 бұйрығына өзгерістер және толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2019 жылғы 3 маусымдағы № 252 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2019 жылғы 5 маусымда № 18794 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар кадрларды даярлау бағыттарының сыныптауышын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2018 жылғы 13 қазандағы № 569 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17565 болып тіркелген, Қазақстан Республикасы Нормативтік құқықтық актілерінің электрондық түрдегі эталондық бақылау банкінде 2018 жылғы 22 қазанда жарияланған) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар кадрларды даярлау бағыттарының сыныптауышында:
"Жоғары білім беру – бакалавриатта даярлау бағыты" бөлімінде:
"6B06 Ақпараттық-коммуникациялық технологиялар" бөлімшесі:
мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
"
6B063 Ақпараттық қауіпсіздік

О внесении изменений и дополнений в приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 13 октября 2018 года № 569 "Об утверждении Классификатора направлений подготовки кадров с высшим и послевузовским образованием"
Приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 3 июня 2019 года № 252. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 5 июня 2019 года № 18794
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 13 октября 2018 года № 569 "Об утверждении Классификатора направлений подготовки кадров с высшим и послевузовским образованием" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 17565, опубликован 22 октября 2018 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан) следующие изменения и дополнения:
в Классификаторе направлений подготовки кадров с высшим и послевузовским образованием, утвержденного указанным приказом:
в разделе "Направления подготовки в высшем образовании - бакалавриате":
подраздел "6B06 Информационно-коммуникационные технологии":
дополнить строкой следующего содержания:
"
6В063 Информационная безопасность

"8D05 Жаратылыстану ғылымдары, математика және статистика" бөлімшесінде орыс тілінде өзгерістер енгізіледі, мемлекеттік тілдегі мәтін өзгермейді;
"8D06 Ақпараттық-коммуникациялық технологиялар" бөлімшесі:
мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
"
8D063 Ақпараттық қауіпсіздік
0612
";
"8D08 Ауыл шаруашылығы және биоресурстар" бөлімшесінде:
"
8D053 Өсімдік шаруашылығы
0812
"
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
8D053 Агрономия
0812
";
мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
"
8D087 Агроинженерия
0710
".
2. Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің Жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білім департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның қазақ және орыс тілдеріндегі қағаз және электрондық түрдегі көшірмелерін Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне ресми жариялау және енгізу үшін Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінің "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпараттық институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жолдауды;
3) осы бұйрықты ресми жарияланғаннан кейін Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
4) осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің Заң қызметі департаментіне осы тармақтың 1), 2) және 3) тармақшаларында қарастырылған іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Білім және ғылым вице-министрі Ф.Н. Жақыповаға жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.

в подразделе "8D05 Естественные науки, математика и статистика":
строку:
"
8D053 Физические науки
0530
"
изложить в следующей редакции:
"
8D053 Физические и химические науки
0530
";
подраздел "8D06 Информационно-коммуникационные технологии":
дополнить строкой следующего содержания:
"
8D063 Информационная безопасность
0612
";
в подразделе "8D08 Сельское хозяйство и биоресурсы":
строку:
"
8D081 Растениеводство
0812
"
изложить в следующей редакции:
"
8D081 Агрономия
0812
";
дополнить строкой следующего содержания:
"
8D087 Агроинженерия
0710
".
2. Департаменту высшего и послевузовского образования Министерства образования и науки Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течении десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его копии в бумажном и электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" Министерства юстиции Республики Казахстан для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства образования и науки Республики Казахстан после его официального опубликования;
4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства образования и науки Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятиях, предусмотренных подпунктами 1), 2) и 3) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на вице-министра образования и науки Республики Казахстан Жакыпову Ф.Н.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр образования и науки
Республики Казахстан