"Ішкі істер органдарында кадрлық жоспарлауды ескере отырып, кадрларға қажеттілікті қанағаттандыру үшін мамандықтар тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2015 жылғы 19 қарашадағы № 941 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2019 жылғы 17 маусымдағы № 545 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2019 жылғы 18 маусымда № 18858 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Ішкі істер органдарында кадрлық жоспарлауды ескере отырып, кадрларға қажеттілікті қанағаттандыру үшін мамандықтар тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2015 жылғы 19 қарашадағы № 941 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12442 болып тіркелген, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2015 жылғы 30 желтоқсанда жарияланған) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Ішкі істер органдарында кадрлық жоспарлауды ескере отырып, кадрларға қажеттілікті қанағаттандыру үшін мамандықтар тізбесінде:
"Басшылық Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі орталық аппаратының басшы құрамы" деген бөлімнің атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі орталық аппаратының басшы құрамы";
"Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің облыстық (республикалық маңызы бар қалалар, көліктегі) аумақтық органдарының басшы құрамы" деген бөлімнің атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың, көліктегі полиция департаменттерінің басшы құрамы";
"Есірткі бизнесіне қарсы күрес және есірткі айналымын бақылау бөліністері" деген бөлімнің атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"Есірткі қылмысына қарсы іс-қимыл бөліністері";
"Экстремизмге қарсы күрес бөліністері " деген бөлімнің атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"Экстремизмге қарсы іс-қимыл бөліністері";
"Жергілікті полиция қызметі бөліністері" деген бөлімде "жол-патрульдік полициясы бөліністері" деген кіші бөлім алып тасталсын;
"патрульдік полиция бөліністері" деген кіші бөлім мынадай редакцияда жазылсын:
"
патрульдік полиция бөліністері
030100
Заңтану
030300
Құқық қорғау қызметі
030200
Халықаралық құқық
090100
Тасымалдауларды, қозғалысты ұйымдастыру және көлікті пайдалану
071300
Көлік, көліктік техника және технология
";
"ювеналдық полиция бөліністері" кіші бөлім мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
"
Педагогикалық мамандықтар
";
"Көші-қон полициясы бөліністері" деген бөлімнің атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"Көші-қон қызметі бөліністері";
"Кадр жұмысы бөліністері" деген бөлімде:
атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"Кадр бөліністері";
"
Әскери мамандықтар
"
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
Педагогикалық және әскери мамандықтар
";
"Ішкі бақылау бөліністері" деген бөлімнің атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"Ішкі аудит бөліністері";
"Техникалық қызмет бөліністері" деген бөлімнің атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"Ақпараттандыру және байланыс бөліністері";
"Басшылық Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Қылмыстық-атқару жүйесі комитетінің басшы құрамы" деген бөлімнің атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Қылмыстық-атқару жүйесі комитетінің басшы құрамы";
"Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі облыстық (республикалық маңызы бар қалалар) қылмыстық-атқару жүйесі департаменттерінің басшы құрамы" деген бөлімнің атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың Қылмыстық-атқару жүйесі департаменттерінің басшы құрамы";
"Кадр жұмысы бөліністері" деген бөлімнің атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"Кадр бөліністері";
"Техникалық қызмет бөліністері" деген бөлімнің атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"Ақпараттандыру және байланыс бөліністері";
"Басшылық Төтенше жағдайлар комитетінің басшы құрамы" деген бөлімнің атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Төтенше жағдайлар комитетінің басшы құрамы";
"Қалалық, аудандық (қалалардағы аудандардың) төтенше жағдайлар басқармалары, бөлімдері бойынша" деген бөлім мынадай редакцияда жазылсын:
"
Қалалық, аудандық (қалалардағы аудандардың) төтенше жағдайлар басқармалары, бөлімдері бойынша
100100
Өрт қауіпсіздігі
072900
Құрылыс
073000
Құрылыс материалдарын, бұйымдарын және конструкцияларды өндіру
071800
Электр энергетикасы
071700
Жылу энергетикасы
071900
Радиотехника, электроника және телекоммуникациялар
073100
Тіршілік қауіпсіздігі және қоршаған ортаны қорғау
060300
Механика
070400
Есептеуіш техника және бағдарламалық қамтамасыз ету
070800
Мұнай-газ ісі
070200
Автоматтандыру және басқару
073200
Стандарттау, сертификаттау және метрология
030100
Заңтану
103100
Төтенше жағдайларда қорғау
090900
Логистика (салалар бойынша)
070100
Биотехнология
051000
Мемлекеттік және жергілікті басқару
050907
Жер кадастры
011200
Химия
060600
Химия
061000
Гидрология
071100
Геодезия және картография
071300
Көлік, көлік техникасы және технологиялар
080500
Су ресурстары және су пайдалану
074600
Ғарыштық техника және технологиялар
060800
Экология
Әскери мамандықтар
";
"Қалалық, аудандық (қалалардағы аудандардың) төтенше жағдайлар басқармаларының, бөлімдерінің басшы құрамы" деген бөлім алып тасталсын;
"Көкшетау техникалық институты" республикалық мемлекеттік мекемесінің басшы құрамы" деген бөлімнің атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Төтенше жағдайлар комитеті Көкшетау техникалық институты" республикалық мемлекеттік мекемесінің басшы құрамы";
"Төтенше жағдайлардың алдын алу бөліністері" деген бөлім мынадай редакцияда жазылсын:
"
Зілзалалардың қауіп-қатерін азайту және азаматтық қорғау саласындағы бақылау бөліністері бойынша
100100
Өрт қауіпсіздігі
072900
Құрылыс
073000
Құрылыс материалдарын, бұйымдардын және конструкцияларды өндіру
071800
Электр энергетикасы
071700
Жылу энергетикасы
071900
Радиотехника, электроника және телекоммуникациялар
073100
Тіршілік қауіпсіздігі және қоршаған ортаны қорғау
060300
Механика
070400
Есептеуіш техника және бағдарламалық қамтамасыз ету
070800
Мұнай-газ ісі
070200
Автоматтандыру және басқару
073200
Стандарттау, сертификаттау және метрология
030100
Заңтану
103100
Төтенше жағдайларда қорғау
090900
Логистика (салалар бойынша)
070100
Биотехнология
051000
Мемлекеттік және жергілікті басқару
050907
Жер кадастры
011200
Химия
060600
Химия
061000
Гидрология
071100
Геодезия және картография
071300
Көлік, көлік техникасы және технологиялар
080500
Су ресурстары және су пайдалану
074600
Ғарыштық техника және технологиялар
060800
Экология
Әскери мамандықтар
";
"Төтенше жағдайларды жою бөліністері" деген бөлім алып тасталсын;
"Өрт қауіпсіздігі саласындағы бақылау және профилактикалық қызмет бөліністері" деген бөлім алып тасталсын;
"Өрт сөндіру қызметі жұмысын ұйымдастыру бөліністері" деген бөлім атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"Өрт сөндіру қызметі және авариялық-құтқару жұмыстарын ұйымдастыру бөліністері";
мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
"
060600
Химия
";
"Дағдарыс жағдайларында басқару орталығы бойынша" деген бөлім мынадай редакцияда жазылсын:
"
Дағдарыс жағдайларында бөліністер
100100
Өрт қауіпсіздігі
103100
Төтенше жағдайларда қорғау
072900
Құрылыс
073000
Құрылыс материалдарын, бұйымдардын және конструкцияларды өндіру
071800
Электр энергетикасы
071700
Жылу энергетикасы
071900
Радиотехника, электроника және телекоммуникациялар
073100
Тіршілік қауіпсіздігі және қоршаған ортаны қорғау
060300
Механика
070400
Есептеуіш техника және бағдарламалық қамтамасыз ету
070800
Мұнай-газ ісі
070200
Автоматтандыру және басқару
073200
Стандарттау, сертификаттау және метрология

О внесении изменений и дополнений в приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 19 ноября 2015 года № 941 "Об утверждении Перечня специальностей для удовлетворения потребностей в кадрах с учетом кадрового планирования в органах внутренних дел"
Приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 17 июня 2019 года № 545. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 18 июня 2019 года № 18858
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 19 ноября 2015 года № 941 "Об утверждении Перечня специальностей для удовлетворения потребностей в кадрах с учетом кадрового планирования в органах внутренних дел" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 12442, опубликован 30 декабря 2015 года в информационно-правовой системе "Әділет") следующие изменения и дополнения:
в Перечне специальностей для удовлетворения потребностей в кадрах с учетом кадрового планирования в органах внутренних дел, утвержденном указанным приказом:
наименование раздела "Руководство Руководящий состав центрального аппарата Министерства внутренних дел Республики Казахстан" изложить в следующей редакции:
"Руководящий состав центрального аппарата Министерства внутренних дел Республики Казахстан";
наименование раздела "Руководящий состав областных (городов республиканского значения, на транспорте) территориальных органов Министерства внутренних дел Республики Казахстан" изложить в следующей редакции:
"Руководящий состав департаментов полиции областей, городов республиканского значения и столицы, на транспорте Министерства внутренних дел Республики Казахстан";
наименование раздела "Подразделения по борьбе с наркобизнесом и контролю за оборотом наркотиков" изложить в следующей редакции:
"Подразделения по противодействию наркопреступности";
наименование раздела "Подразделения по борьбе с экстремизмом" изложить в следующей редакции:
"Подразделения по противодействию экстремизму";
в разделе "Подразделения местной полицейской службы":
подраздел "подразделения дорожно-патрульной полиции" исключить;
подраздел "подразделения патрульной полиции" изложить в следующей редакции:
"
подразделения патрульной полиции
030100
Юриспруденция
030300
Правоохранительная деятельность
030200
Международное право
090100
Организация перевозок, движения и эксплуатация транспорта
071300
Транспорт, транспортная техника и технология
";
подраздел "подразделения ювенальной полиции" дополнить строкой следующего содержания:
"
Педагогические специальности
";
наименование раздела "Подразделения миграционной полиции" изложить в следующей редакции:
"Подразделения миграционной службы";
в разделе "Подразделения кадровой работы":
наименование изложить в следующей редакции:
"Кадровые подразделения";
строку:
"
Военные специальности
"
изложить в следующей редакции:
"
Педагогические и военные специальности
";
наименование раздела "Подразделения внутреннего контроля" изложить в следующей редакции:
"Подразделения внутреннего аудита";
наименование раздела "Подразделения технической службы" изложить в следующей редакции:
"Подразделения информатизации и связи";
наименование раздела "Руководство Руководящий состав Комитета уголовно-исполнительной системы Министерства внутренних дел Республики Казахстан" изложить в следующей редакции:
"Руководящий состав Комитета уголовно-исполнительной системы Министерства внутренних дел Республики Казахстан";
наименование раздела "Руководящий состав областных (городов республиканского значения) Департаментов уголовно-исполнительной системы Министерства внутренних дел Республики Казахстан" изложить в следующей редакции:
"Руководящий состав Департаментов уголовно-исполнительной системы областей, городов республиканского значения и столицы Министерства внутренних дел Республики Казахстан";
наименование раздела "Подразделения кадровой работы" изложить в следующей редакции:
"Кадровые подразделения";
наименование раздела "Подразделения технической службы" изложить в следующей редакции:
"Подразделения информатизации и связи";
наименование раздела "Руководство Руководящий состав Комитета по чрезвычайным ситуациям" изложить в следующей редакции:
"Руководящий состав Комитета по чрезвычайным ситуациям Министерства внутренних дел Республики Казахстан";
раздел "По городским, районным (районные в городах) управлениям, отделам по чрезвычайным ситуациям" изложить в следующей редакции:
"
По городским, районным (районные в городах) управлениям, отделам по чрезвычайным ситуациям
100100
Пожарная безопасность
072900
Строительство
073000
Производство строительных материалов, изделий и конструкций
071800
Электроэнергетика
071700
Теплоэнергетика
071900
Радиотехника, электроника и телекоммуникации
073100
Безопасность жизнедеятельности и защита окружающей среды
060300
Механика
070400
Вычислительная техника и программное обеспечение
070800
Нефтегазовое дело
070200
Автоматизация и управление
073200
Стандартизация, сертификация и метрология
030100
Юриспруденция
103100
Защита в чрезвычайных ситуациях
090900
Логистика (по отраслям)
070100
Биотехнология
051000
Государственное и местное управление
050907
Земельный кадастр
011200
Химия
060600
Химия
061000
Гидрология
071100
Геодезия и картография
071300
Транспорт, транспортная техника и технологии
080500
Водные ресурсы и водопользование
074600
Космическая техника и технологии
060800
Экология
Военные специальности
";
раздел "Руководящий состав городских, районных (районных в городах) управлений, отделов по чрезвычайным ситуациям" исключить;
наименование раздела "Руководящий состав Республиканского государственного учреждения "Кокшетауский технический институт"" изложить в следующей редакции:
"Руководящий состав Республиканского государственного учреждения "Кокшетауский технический институт Комитета по чрезвычайным ситуациям Министерства внутренних дел Республики Казахстан"";
раздел "Подразделения предупреждения чрезвычайных ситуаций" изложить в следующей редакции:
"
Подразделения снижения рисков бедствий и контроля в области гражданской защиты
100100
Пожарная безопасность
072900
Строительство
073000
Производство строительных материалов, изделий и конструкций
071800
Электроэнергетика
071700
Теплоэнергетика
071900
Радиотехника, электроника и телекоммуникации
073100
Безопасность жизнедеятельности и защита окружающей среды
060300
Механика
070400
Вычислительная техника и программное обеспечение
070800
Нефтегазовое дело
070200
Автоматизация и управление
073200
Стандартизация, сертификация и метрология
030100
Юриспруденция
103100
Защита в чрезвычайных ситуациях
090900
Логистика (по отраслям)
070100
Биотехнология
051000
Государственное и местное управление
050907
Земельный кадастр
011200
Химия
060600
Химия
061000
Гидрология
071100
Геодезия и картография
071300
Транспорт, транспортная техника и технологии
080500
Водные ресурсы и водопользование
074600
Космическая техника и технологии
060800
Экология
Военные специальности
";
раздел "Подразделения ликвидации чрезвычайных ситуаций" исключить;
раздел "Подразделения контрольной и профилактической деятельности в области пожарной безопасности" исключить;
наименование раздела "Подразделения организации деятельности службы пожаротушения" изложить в следующей редакции:
"Подразделения организации деятельности службы пожаротушения и аварийно-спасательных работ";
дополнить строкой следующего содержания:
"
060600
Химия
";
раздел "По Центру управления в кризисных ситуациях" изложить в следующей редакции:
"
Подразделения в кризисных ситуациях
100100
Пожарная безопасность
103100
Защита в чрезвычайных ситуациях
072900
Строительство
073000
Производство строительных материалов, изделий и конструкций
071800
Электроэнергетика
071700
Теплоэнергетика
071900
Радиотехника, электроника и телекоммуникации
073100
Безопасность жизнедеятельности и защита окружающей среды
060300
Механика
070400
Вычислительная техника и программное обеспечение
070800
Нефтегазовое дело
070200
Автоматизация и управление
073200
Стандартизация, сертификация и метрология

130100
Жалпы медицина (медицина бойынша функцияларын жүзеге асыратын лауазымдарды алмастыру үшін)
110200
Қоғамдық денсаулық сақтау (медицина бойынша функцияларын жүзеге асыратын лауазымдарды алмастыру үшін)
110500
Медициналық-профилактикалық іс (медицина бойынша функцияларын жүзеге асыратын лауазымдарды алмастыру үшін)
040100
Медициналық-биологиялық іс (медицина бойынша функцияларын жүзеге асыратын лауазымдарды алмастыру үшін)
Әскери мамандықтар
";
"Бірыңғай кезекшілік-диспетчерлік қызмет бөліністері" деген бөлім алып тасталсын;
"Техникалық қызмет және құлақтандыру бөліністері" деген бөлім атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"Ақпараттандыру және байланыс бөліністері";
"Апаттар медицинасы бойынша" деген бөлім алып тасталсын;
"Мемлекеттік құпияларды қорғау бөліністері" деген бөлім мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
"
030100
Заңтану
";
"Кадр жұмысы бөліністері" деген бөлімде:
атау мынадай редакцияда жазылсын:
"Кадр бөліністері";
"Көкшетау техникалық институты" республикалық мемлекеттік мекемесі бойынша" деген бөлімде:
атау мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Төтенше жағдайлар комитеті Көкшетау техникалық институты" республикалық мемлекеттік мекемесі бойынша";
"күндізгі оқу, сырттай оқу, біліктілікті арттыру және кадрларды қайта даярлау факультеттерінің басшылығы бойынша" деген кіші бөлім атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"күндізгі оқу, сырттай оқу және кәсіби қосымша білім беру факультеттерінің басшылығы бойынша";
"күндізгі оқу, сырттай оқу, біліктілікті арттыру және кадрларды қайта даярлау факультеттерінің қызметкерлері бойынша" деген кіші бөлім атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"күндізгі оқу, сырттай оқу және кәсіби қосымша білім беру факультеттерінің қызметкерлері бойынша";
мынадай мазмұндағы:
"
Оқу орталығы бөліністері бойынша

130100
Общая медицина (для замещения должностей, осуществляющих функции по медицине)
110200
Общественное здравоохранение (для замещения должностей, осуществляющих функции по медицине)
110500
Медико-профилактическое дело (для замещения должностей, осуществляющих функции по медицине)
040100
Медико-биологическое дело (для замещения должностей, осуществляющих функции по медицине)
Военные специальности
";
раздел "Подразделения единой дежурно-диспетчерской службы" исключить;
наименование раздела "Подразделения технической службы и оповещения" изложить в следующей редакции:
"Подразделения информатизации и связи";
раздел "По медицине катастроф" исключить;
раздел "Подразделения по защите государственных секретов" дополнить строкой следующего содержания:
"
030100
Юриспруденция
";
в разделе "Подразделения кадровой работы":
наименование изложить в следующей редакции:
"Кадровые подразделения";
в разделе "по Республиканскому государственному учреждению "Кокшетауский технический институт":
наименование изложить в следующей редакции:
"по Республиканскому государственному учреждению "Кокшетауский технический институт Комитета по чрезвычайным ситуациям Министерства внутренних дел Республики Казахстан"";
наименование подраздела "по руководству факультетов очного обучения, заочного обучения, повышения квалификации и переподготовки кадров" изложить в следующей редакции:
"по руководству факультетов очного обучения, заочного обучения и профессионального дополнительного образования";
наименование подраздела "по сотрудникам факультетов очного обучения, заочного обучения, повышения квалификации и переподготовки кадров" изложить в следующей редакции:
"по сотрудникам факультетов очного обучения, заочного обучения и профессионального дополнительного образования";
дополнить подразделом "По подразделениям регионального учебного центра" следующего содержания:
"
По подразделениям учебного центра

010800
Дене шынықтыру және спорт
012000
Кәсіби оқыту
070300
Ақпараттық жүйелер
Әскери мамандықтар
";
"Өңірлік оқу орталығы бөліністері бойынша" деген кіші бөліммен толықтырылсын;
"Өрт сөндіру және авариялық-құтқару жұмыстары қызметі" мемлекеттік мекемесі бойынша" деген бөлімде:
"өрт сөндіру және авариялық-құтқару жұмыстарын ұйымдастыру бойынша" деген кіші бөлім мынадай мазмұндағы жолдармен толықтырылсын:
"
073200
Стандарттау, сертификаттау және метрология
070300
Ақпараттық жүйелер
";
"
090100
Тасымалдаударды, қозғалысты ұйымдастыру және көлікті пайдалану (өрт сөндіру техникасы және жабдықтау бөлімдерінде (бөлімшелерінде, топтарында) көзделген лауазымдарды алмастыру үшін)
"
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
090100
Тасымалдаударды, қозғалысты ұйымдастыру және көлікті пайдалану (өрт сөндіру техникасы және жабдықтауға бақылау функцияларын жүзеге асыратын лауазымдарды алмастыру үшін)
";
"
010800
Дене шынықтыру және спорт (өрт сөндірушілердің арнайы даярлау функцияларын жүзеге асыратын лауазымдарды алмастыру үшін)
"
деген жол алып тасталсын;
"әскери-жұмылдыру жұмысы бойынша" деген кіші бөлімі мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
"
030100
Заңтану
";
"Күштер мен құралдарды жедел басқару, кәсіби даярлау мектебі, Өңірлік оқу орталығы, зерттеу өрт сынақ зертханасы, жасақтар (мамандандырылған), өрт сөндіру бөлімдері (мамандандырылған, оқу), өрт сөндіру бекеттері бойынша" деген кіші бөлімде:
атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"Күштер мен құралдарды жедел басқару, зерттеу өрт сынақ зертханасы, жасақтар (мамандандырылған), өрт сөндіру бөлімдері (мамандандырылған, оқу), өрт сөндіру бекеттері бойынша";
мынадай мазмұндағы жолдармен толықтырылсын:
"
090100
Тасымалдаударды, қозғалысты ұйымдастыру және көлікті пайдалану (өрт сөндіру техникасы және жабдықтауға бақылау функцияларын жүзеге асыратын лауазымдарды алмастыру үшін)
010800
Дене шынықтыру және спорт (өрт сөндірушілердің арнайы даярлау функцияларын жүзеге асыратын лауазымдарды алмастыру үшін)
";
"Қарауыл бастығы" лауазымдары бойынша" деген бөлім атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"Қарауыл бастығы, аға инженер және инженер (қарауыл бастығының функцияларын жүзеге асыратын)" лауазымдары бойынша";
"Техникалық, кәсіби және орта білімнен кейінгі білімі бар мамандар" деген бөлімде:
"Жол полициясы бөліністері" кіші бөлімі алып тасталсын;
"Техникалық қызмет бөліністері" кіші бөлімінің атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"Ақпараттандыру және байланыс бөліністері";
"Патрульдік полиция бөліністері" кіші бөлімі мынадай редакцияда жазылсын:
"
Патрульдік полиция бөліністері

010800
Физическая культура и спорт
012000
Профессиональное обучение
070300
Информационные системы
Военные специальности
";
в разделе "по государственному учреждению "Служба пожаротушения и аварийно-спасательных работ":
подраздел "по организации пожаротушения и аварийно-спасательных работ" дополнить строками следующего содержания:
"
073200
Стандартизация, сертификация и метрология
070300
Информационные системы
";
строку:
"
090100
Организация перевозок, движения и эксплуатация транспорта (для замещения должностей, предусмотренных в отделах (отделениях, группах) пожарной техники и оборудования)
"
изложить в следующей редакции:
"
090100
Организация перевозок, движения и эксплуатация транспорта (для замещения должностей, осуществляющих функции контроля за пожарной техникой и оборудованием)
";
строку:
"
010800
Физическая культура и спорт (для замещения должностей, осуществляющих функции специальной подготовки пожарных)
"
исключить;
подраздел "по военно-мобилизационной работе" дополнить строками следующего содержания:
"
030100
Юриспруденция
";
в подразделе "по Центру оперативного управления силами и средства, школе профессиональной подготовки, Региональному учебному центру, испытательной пожарной лаборатории, отрядам (специализированным), пожарным частям (специализированным, учебным), пожарным постам":
наименование изложить в следующей редакции:
"по Центру оперативного управления силами и средства, исследовательской испытательной пожарной лаборатории, отрядам (специализированным), пожарным частям (специализированным, учебным), пожарным постам";
дополнить строками следующего содержания:
"
090100
Организация перевозок, движения и эксплуатация транспорта (для замещения должностей, осуществляющих функции контроля за пожарной техникой и оборудованием)
010800
Физическая культура и спорт (для замещения должностей, осуществляющих функции специальной подготовки пожарных)
";
наименование раздела "по должностям "Начальник караула" изложить в следующей редакции:
"по должностям "Начальник караула, старший инженер и инженер (осуществляющие функции начальника караула)";
в разделе "Специалисты технического, профессионального и послесреднего образования":
подраздел "Подразделения дорожной полиции" исключить;
наименование подраздела "Подразделения технической службы" изложить в следующей редакции:
"Подразделения информатизации и связи";
подраздел "Подразделения патрульной полиции" изложить в следующей редакции:
"
Подразделения патрульной полиции

1401213
Техник-құрылысшы
0601013
Стандарттау технигі
1517033
Техник
1517042
Құтқарушы
1516013
Өрт сөндіруші инспектор
1202063
Техник (өрт сөндіру техникасы және жабдықтауға бақылау функцияларын жүзеге асыратын лауазымдарды алмастыру үшін)
0103023
Дене шынықтыру және спорт мұғалімі (өрт сөндірушілердің арнайы даярлау функцияларын жүзеге асыратын лауазымдарды алмастыру үшін)
0103033
Спорт жөніндегі жаттықтырушы-оқытушы (өрт сөндірушілердің арнайы даярлау функцияларын жүзеге асыратын лауазымдарды алмастыру үшін)
"Фельдшер" лауазымдары бойынша
Фельдшерлер лауазымдары педиатрияны, гинекологияны, стоматологияны қоспағанда, медициналық білімі бар адамдармен жасақталады
".

1401213
Техник-строитель
0601013
Техник по стандартизации
1517033
Техник
1517042
Спасатель
1516013
Инспектор пожарный
1202063
Техник (для замещения должностей, осуществляющих функции контроля за пожарной техникой и оборудованием)
0103023
Учитель физической культуры и спорта (для замещения должностей, осуществляющих функции специальной подготовки пожарных)
0103033
Тренер-преподаватель по спорту (для замещения должностей, осуществляющих функции специальной подготовки пожарных)
По должностям "Фельдшер"
Должности фельдшеров комплектуются лицами, имеющими медицинское образование за исключением педиатрии, гинекологии, стоматологии
".

2. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Төтенше жағдайлар комитеті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіпте:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты мемлекеттік тіркеген күнінен бастап күнтізбелік он күн ішінде қазақ және орыс тілдерінде ресми жариялау және Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жолдауды;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің интернет-ресурсына орналастыруды;
4) осы бұйрықты мемлекеттік тіркегеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1), 2) және 3) тармақшаларына сәйкес іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Заң департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Ішкі істер министрі полиция генерал-лейтенанты
Е. Тургумбаев

2. Комитету по чрезвычайным ситуациям Министерства внутренних дел Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства внутренних дел Республики Казахстан;
4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа представление в Юридический департамент Министерства внутренних дел Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, согласно подпунктам 1), 2) и 3) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего заместителя Министра внутренних дел Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр внутренних дел
Республики Казахстан
генерал-лейтенант полиции
Е. Тургумбаев