"Ішкі істер органдарындағы қызмет үшін адамдардың денсаулығы жай-күйінің сәйкестігіне қойылатын талаптарды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2010 жылғы 31 наурыздағы № 132 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2019 жылғы 20 маусымдағы № 560 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2019 жылғы 26 маусымда № 18906 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2020 жылғы 13 қарашадағы № 775 бұйрығымен.
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Ішкі істер министрінің 13.11.2020 № 775 (алғашқы ресми жарияланған күнiнен кейін күнтізбелік он күн өткеннен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Ішкі істер органдарындағы қызмет үшін адамдардың денсаулығы жай-күйінің сәйкестігіне қойылатын талаптарды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2010 жылғы 31 наурыздағы № 132 бұйрығына (Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6175 болып тіркелген, Орталық атқарушы және өзге де мемлекеттік органдардың актілер жинағында 2007 жылғы 7 тамызда № 13 санымен жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
2-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"2. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Орталық әскери-дәрігерлік комиссиясының, Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі облыстардың, республикалық маңызы бар қалаларының Полиция департаменттері округтік әскери-дәрігерлік комиссияларының төрағалары өз жұмысында осы Талаптарды басшылыққа алсын.";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Ішкі істер органдарындағы қызмет үшін адамдардың денсаулығы жай-күйінің сәйкестігіне қойылатын Талаптарда:
1-тармақта:
1) және 2) тармақшалар мынадай редакцияда жазылсын:
"1) I баған:
әкімшілік функцияларды жүзеге асыратын қызметтердің басшылары;
криминалдық полиция, жедел-іздестіру қызметтерінің, есірткі қылмысына, экстремизмге қарсы іс-қимыл жөніндегі (ашық ауада қызмет атқаратын адамдардан басқа) қызметкерлері;
әкімшілік полиция бөліністерінің қызметкерлері;
объектілердегі полицияның арнайы қызметтерінің (ашық ауада қызмет атқаратын адамдардан басқа) қызметкерлері;
кезекші бөлімдердің қызметкерлері;
қылмыстық-атқару жүйесі органдарының (мекемелерінің) қызметкерлері;
жүргізуші-қызметкерлер (жедел автокөліктің жүргізуші - қызметкерлерінен басқа);
жауынгерлік және дене шынықтыру даярлығы бойынша нұсқаушылар;
фельдъегерлік қызмет бөліністерінің қызметкерлері;
әкімшілік полицияның әкімшілік практика және тіркеу-емтихан қызметтерінің қызметкерлері;
әскери-жұмылдыру жұмысы және азаматтық қорғаныс бөліністерінің қызметкерлері;
өзіндік қауіпсіздік бөліністерінің қызметкерлері;
кинологиялық қызмет бөліністерінің қызметкерлері;
кавалерист полицейлер;
көші-қон қызметі бөліністерінің қызметкерлері;

О внесении изменений в приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 31 марта 2010 года № 132 "Об утверждении Требований, предъявляемых к соответствию состояния здоровья лиц для службы в органах внутренних дел"
Приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 20 июня 2019 года № 560. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 26 июня 2019 года № 18906. Утратил силу приказом Министра внутренних дел Республики Казахстан от 13 ноября 2020 года № 775.
Сноска. Утратил силу приказом Министра внутренних дел РК от 13.11.2020 № 775 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 31 марта 2010 года № 132 "Об утверждении Требований, предъявляемых к соответствию состояния здоровья лиц для службы в органах внутренних дел" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан № 6175, опубликован 7 августа 2010 года в Собрании актов центральных исполнительных и иных центральных государственных органов № 13) следующие изменения:
пункт 2 изложить в следующей редакции:
"2. Председателям Центральной военно-врачебной комиссии Министерства внутренних дел Республики Казахстан, окружных военно-врачебных комиссий Департаментов полиции областей, городов республиканского значения Министерства внутренних дел Республики Казахстан в своей работе руководствоваться настоящими Требованиями.";
в Требованиях, предъявляемых к соответствию состояния здоровья лиц для службы в органах внутренних дел, утвержденных указанным приказом:
в пункте 1:
подпункты 1) и 2) изложить в следующей редакции:
"1) графа I:
руководители служб, осуществляющих административные функции;
сотрудники криминальной полиции, оперативно-розыскных служб, по противодействию наркопреступности, экстремизму (кроме лиц, несущих службу на открытом воздухе);
сотрудники подразделений административной полиции;
сотрудники специальных служб полиции на объектах (кроме лиц, несущих службу на открытом воздухе);
сотрудники дежурных частей;
сотрудники органов (учреждений) уголовно-исполнительной системы;
сотрудники-водители (кроме сотрудников-водителей оперативного автотранспорта);
инструкторы обучения по боевой и физической подготовке;
сотрудники подразделений фельдъегерской службы;
сотрудники подразделений военно-мобилизационной работы и гражданской обороны;
сотрудники подразделений собственной безопасности;
сотрудники подразделений кинологической службы;
полицейские кавалеристы;
сотрудники подразделений миграционной службы;

2) II баған:
ұйымдасқан қылмысқа қарсы күрес жөніндегі бөліністердің қызметкерлері;
арнайы бөліністердің қызметкерлері ("Сұңқар", "Арлан" жылдам қимылдайтын арнайы жасақ (бұдан әрі - ЖҚАЖ));
азаматтық қорғау органдарының қызметкерлері (өртті сөндіруге тікелей катысатын);
полицияның патрульдік қызметінің саптық бөліністерінің (ашық ауада қызмет өткеретін) қызметкерлері;
режимдік объектілерді күзету және арнайы жүктерге ілесіп жүру жөніндегі саптық бөліністердің қызметкерлері;
жедел автокөліктің жүргізуші-қызметкерлері;
сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл қызметінің жедел ден қою, айдауылдау қызметкерлері;
қаржы мониторингі органдарының экономикалық тергеу қызметінің жедел ден қою қызметкерлері;
"Интерпол" бөліністерінің қызметкерлері;
жедел қызметкерлер (ашық ауада қызмет атқаратын);
жедел ден қою бөліністерінің қызметкерлері (жазғы құрам);";
4) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"4) IV баған:
кадр, штаб бөліністерінің қызметкерлері;
екінші арнайы бөлімдердің, арнайы тасымалдау бөлімдерінің қызметкерлері;
сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл қызметінің қызметкерлері (жедел ден қою, айдауылдау қызметкерлерінен басқа);
қаржы мониторингі органдарының экономикалық тергеу қызметінің қызметкерлері (жедел ден қою қызметкерлерінен басқа);
барлық атаудағы техниктер.".
2. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Орталық әскери-дәрігерлік комиссия басқармасы (М.Ш. Ниязов) Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіпте:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты мемлекеттік тіркеген күнінен бастап күнтізбелік он күні ішінде оны оны ресми жариялау үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде "Қазақстан Республикасы Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорынға жолдауды және Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізуді;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің интернет-ресурсына жариялауды;
4) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркегеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1), 2) және 3) тармақшаларында көзделген іс-шараларды орындау туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Заң департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Аппарат басшысына жүктелсін.

2) графа II:
сотрудники подразделений по борьбе с организованной преступностью;
сотрудники специальных подразделений ("Сункар", "Арлан", специальный отряд быстрого реагирования (далее - СОБР));
сотрудники органов гражданской защиты (непосредственно принимающие участие в тушении пожаров);
сотрудники строевых подразделений патрульной полиции (несущие службу на открытом воздухе);
сотрудники строевых подразделений специализированной службы охраны органов внутренних дел;
сотрудники-водители оперативного автотранспорта;
сотрудники оперативного реагирования, конвоирования антикоррупционной службы;
сотрудники оперативного реагирования службы экономических расследований органов по финансовому мониторингу;
сотрудники подразделений "Интерпола";
оперативные сотрудники (несущие службу на открытом воздухе);
сотрудники подразделений оперативного реагирования (летный состав);";
подпункт 4) изложить в следующей редакции:
"4) графа IV:
сотрудники кадровых, штабных подразделений;
сотрудники вторых спецотделов, спецперевозок;
сотрудники антикоррупционной службы (кроме сотрудников оперативного реагирования, конвоирования);
сотрудники службы экономических расследований органов по финансовому мониторингу (кроме сотрудников оперативного реагирования);
техники всех наименований.".
2. Управлению Центральной военно-врачебной комиссии Министерства внутренних дел Республики Казахстан (Ниязов М.Ш.) в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" Министерства юстиции Республики Казахстан для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства внутренних дел Республики Казахстан;
4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Юридический департамент Министерства внутренних дел Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2) и 3) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на руководителя аппарата Министерства внутренних дел Республики Казахстан.

4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Ішкі істер министрі полиция
генерал-лейтенанты Е. Тургумбаев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрлігі
2019 жылғы "___" ______________
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлігі
2019 жылғы "___" ______________

4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр внутренних дел
Республики Казахстан
генерал-лейтенант полиции
Е. Тургумбаев
"СОГЛАСОВАНО"
Министерство здравоохранения
Республики Казахстан
"___" ______________ 2019 год
"СОГЛАСОВАНО"
Министерство финансов
Республики Казахстан
"___" ______________ 2019 год