Оларды өткізу бойынша айналымдары және импорты қосылған құн салығынан босатылатын ветеринария, оның ішінде фармацевтикалық субстанциялар (активті фармацевтикалық субстанциялар) саласында пайдаланылатын (қолданылатын) кез келген нысандағы дәрілік заттардың; протездiк-ортопедиялық бұйымдар мен ветеринариялық техниканы қоса алғанда, ветеринариялық мақсаттағы бұйымдардың; ветеринария, оның ішінде фармацевтикалық субстанциялар (активті фармацевтикалық субстанциялар) саласында пайдаланылатын (қолданылатын) кез келген нысандағы дәрілік заттарды және протездiк-ортопедиялық бұйымдар мен ветеринариялық техниканы қоса алғанда, ветеринариялық мақсаттағы бұйымдарды өндіруге арналған материалдар мен жиынтықтаушылар тізбелерін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2019 жылғы 16 шілдедегі № 261 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2019 жылғы 22 шілдеде № 19065 болып тіркелді.
"Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы (Салық кодексі)" Қазақстан Республикасы кодексінің 394-бабы 34) тармақшасына және 399-бабының 1-тармағының 11) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда - ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 22.05.2023 № 190 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтiзбелiк он күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi) бұйрығымен.
1. Мыналар:
1) осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес өткізу бойынша айналымдары қосылған құн салығынан босатылатын ветеринария, оның ішінде фармацевтикалық субстанциялар (активті фармацевтикалық субстанциялар) саласында пайдаланылатын (қолданылатын) кез келген нысандағы дәрілік заттардың; протездiк-ортопедиялық бұйымдар мен ветеринариялық техниканы қоса алғанда, ветеринариялық мақсаттағы бұйымдардың; ветеринария, оның ішінде фармацевтикалық субстанциялар (активті фармацевтикалық субстанциялар) саласында пайдаланылатын (қолданылатын) кез келген нысандағы дәрілік заттарды және протездiк-ортопедиялық бұйымдар мен ветеринариялық техниканы қоса алғанда, ветеринариялық мақсаттағы бұйымдарды өндіруге арналған материалдар мен жиынтықтауыштардың тізбесі;
2) осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес импорты қосылған құн салығынан босатылатын ветеринария саласында пайдаланылатын (қолданылатын) кез келген нысандағы дәрілік заттардың; протездiк-ортопедиялық бұйымдарды, ветеринариялық техниканы қоса алғанда, ветеринариялық мақсаттағы бұйымдардың; ветеринария саласында пайдаланылатын (қолданылатын) кез келген нысандағы дәрілік заттарды және протездiк-ортопедиялық бұйымдарды, ветеринариялық техниканы қоса алғанда, ветеринариялық мақсаттағы бұйымдарды өндіруге арналған материалдардың, жабдықтың және жиынтықтауыштардың тізбесі бекітілсін.
3. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Ветеринариялық, фитосанитариялық және тамақ қауіпсіздігі департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:

Об утверждении Перечней лекарственных средств любых форм, используемых (применяемых) в области ветеринарии, в том числе фармацевтических субстанций (активных фармацевтических субстанций); изделий ветеринарного назначения, включая протезно-ортопедические изделия, и ветеринарной техники; материалов и комплектующих для производства лекарственных средств любых форм, используемых (применяемых) в области ветеринарии, в том числе фармацевтических субстанций (активных фармацевтических субстанций) и изделий ветеринарного назначения, включая протезно-ортопедические изделия, и ветеринарной техники, обороты по реализации которых и импорт освобождаются от налога на добавленную стоимость
Приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 16 июля 2019 года № 261. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 22 июля 2019 года № 19065.
В соответствии с подпунктом 34) статьи 394 и подпунктом 11) пункта 1 статьи 399 Кодекса Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет (Налоговый кодекс)" ПРИКАЗЫВАЮ:
Сноска. Преамбула - в редакции приказа Министра сельского хозяйства РК от 22.05.2023 № 190 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Утвердить:
1) перечень лекарственных средств любых форм, используемых (применяемых) в области ветеринарии, в том числе фармацевтических субстанций (активных фармацевтических субстанций); изделий ветеринарного назначения, включая протезно-ортопедические изделия, и ветеринарной техники; материалов и комплектующих для производства лекарственных средств любых форм, используемых (применяемых) в области ветеринарии, в том числе фармацевтических субстанций (активных фармацевтических субстанций) и изделий ветеринарного назначения, включая протезно-ортопедические изделия, и ветеринарной техники, обороты по реализации которых освобождаются от налога на добавленную стоимость согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) перечень лекарственных средств любых форм, используемых (применяемых) в области ветеринарии; изделий ветеринарного назначения, включая протезно-ортопедические изделия, и ветеринарной техники; материалов, оборудования и комплектующих для производства лекарственных средств любых форм, используемых (применяемых) в области ветеринарии, и изделий ветеринарного назначения, включая протезно-ортопедические изделия, и ветеринарной техники, импорт которых освобождается от налога на добавленную стоимость согласно приложению 2 к настоящему приказу.
2. Департаменту ветеринарной, фитосанитарной и пищевой безопасности Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:

1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның ресми жариялау және Қазақстан Республикасы Нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Қазақстан Республикасы Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберілуін;
3) осы бұйрық мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесінің мерзімді баспа басылымдарына ресми жариялауға жіберілуін;
4) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын;
5) осы бұйрық мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Заң қызметі департаментіне осы тармақтың 1), 2), 3) және 4) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтердің ұсынылуын қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы вице-министріне жүктелсін.
5. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күннен бастап қолданысқа енгiзiледi.
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрі
С. Омаров
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрлігі
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы
министрінің
2019 жылғы 16 шілдедегі
№ 261 бұйрығына
1-қосымша
Өткізу бойынша айналымдары қосылған құн салығынан босатылатын ветеринария, оның ішінде фармацевтикалық субстанциялар (активті фармацевтикалық субстанциялар) саласында пайдаланылатын (қолданылатын) кез келген нысандағы дәрілік заттардың; протездiк-ортопедиялық бұйымдар мен ветеринариялық техниканы қоса алғанда, ветеринариялық мақсаттағы бұйымдардың; ветеринария, оның ішінде фармацевтикалық субстанциялар (активті фармацевтикалық субстанциялар) саласында пайдаланылатын (қолданылатын) кез келген нысандағы дәрілік заттарды және протездiк-ортопедиялық бұйымдар мен ветеринариялық техниканы қоса алғанда, ветеринариялық мақсаттағы бұйымдарды өндіруге арналған материалдар мен жиынтықтауыштардың тізбесі
Ескерту. Тізбе жаңа редакцияда - ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 22.05.2023 № 190 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтiзбелiк он күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi) бұйрығымен.
Реттік нөмірі
Еуразиялық экономикалық одақтың сыртқы экономикалық қызметі тауар номенклатурасының коды
Тауардың атауы
02-топ. Ет және тағамдық еттің субөнімдері
1.

1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" Министерства юстиции Республики Казахстан для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа направление его копии на официальное опубликование в периодические печатные издания;
4) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан;
5) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2), 3) и 4) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра сельского хозяйства Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Министр сельского хозяйства
Республики Казахстан
С. Омаров
"СОГЛАСОВАН"
Министерство финансов
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство национальной
экономики Республики Казахстан
Приложение 1 к приказу
Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 16 июля 2019 года № 261
Перечень лекарственных средств любых форм, используемых (применяемых) в области ветеринарии, в том числе фармацевтических субстанций (активных фармацевтических субстанций); изделий ветеринарного назначения, включая протезно-ортопедические изделия, и ветеринарной техники; материалов и комплектующих для производства лекарственных средств любых форм, используемых (применяемых) в области ветеринарии, в том числе фармацевтических субстанций (активных фармацевтических субстанций) и изделий ветеринарного назначения, включая протезно-ортопедические изделия, и ветеринарной техники, обороты по реализации которых освобождаются от налога на добавленную стоимость
Сноска. Приложение 1 - в редакции приказа Министра сельского хозяйства РК от 22.05.2023 № 190 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Порядковый номер
Код товарной номенклатуры внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза
Наименование товара
Группа 02. Мясо и пищевые мясные субпродукты
1.

0206 10 100 0, 0206 22 000 1,
0206 29 100 0, 0206 30 000 1,
0206 30 000 3, 0206 41 000 1,
0206 49 000 1, 0206 80 100 0,
0206 90 100 0
фармацевтика өнімдерін өндіру кезінде пайдаланылатын ірі қара малдың, шошқаның, қойдың, ешкінің, жылқының, есектің, қашырдың жаңа сойылған, салқындатылған немесе тоңазытылған субөнімдері
05-топ. Басқа жерде аталмаған немесе енгiзiлмеген жануарлардан алынған өнiмдер
2.
0507 90 000 0
фармацевтикалық өнімді өндіру кезінде пайдаланылатын маралдың мүйізі
11-топ. Ұн тарту-жарма өнеркәсібінің өнімдері; мия; крахмалдар; инулин; бидай дән маңызы
3.
1108
фармацевтикалық өнім өндіру кезінде пайдаланылатын бидай, жүгері, картоп крахмалы, инулин
12-топ. Майлы дақылдар тұқымдары және жемістер; өзге тұқымдар, жемістер және дән; дәрілік өсімдіктер және техникалық мақсаттағы өсімдіктер; сабан және жемшөп
4.
1211
фармацевтикалық өнім өндіру кезінде пайдаланылатын балғын немесе кептірілген, бүтін немесе ұсақталған, жармаланған немесе ұнтақталған өсімдіктер, олардың жекелеген бөліктері (тұқымы мен жемісін қоса алғанда)
13-топ. Табиғи тазаланбаған шайырлар, камедтер, қарамайлар және өзге де өсiмдiк шырындары мен сығындылары
5.
1302
фармацевтикалық өнім өндіру кезінде пайдаланылатын өсімдік шырындары мен сығындылары, агар-агар, пектиндер
15-топ. Жануарлардан немесе өсiмдiктерден алынған тоңмайлар мен майлар және олардан ажыратылып алынған өнiмдер; дайын тағамдық тоңмайлар; жануарлардан немесе өсiмдiктерден алынған балауыздар
6.
1504 20
фармацевтикалық өнім өндіру кезінде пайдаланылатын балық бауырынан алынатын тоңмайдан басқа балық тоңмайы, май және олардың фракциялары
7.
1505 00
фармацевтикалық өнім өндіру кезінде пайдаланылатын шайыр
8.
1515
фармацевтикалық өнім өндіру кезінде пайдаланылатын өсімдік майлары және олардың фракциялары
9.
1520 00 000 0
фармацевтикалық өнімді өндіру кезінде пайдаланылатын глицерин
17-топ. Қант және қанттан жасалған кондитерлік өнімдер
10.
1702
фармацевтикалық өнімді өндіру кезінде пайдаланылатын қатты күйіндегі химиялық таза лактозаны, мальтозаны, глюкозаны және фруктозаны қоса алғанда, өзге де қанттар
18-топ. Какао және одан жасалған өнімдер
11.
1804 00 000 0
фармацевтикалық өнім өндіру кезінде пайдаланылатын какао-майы, какао-тоңмайы
21-топ. Әр түрлі тағамдық өнімдер
12.
2106 90 980 3
аурулардың алдын алу және емдеу үшін пайдаланатын тағамға үйлестіріліп қосуға арналған витаминдер мен минералдық заттардың қоспалары
22-топ. Алкогольді және алкогольсіз сусындар және сірке
13.
2207 10 000 0
фармацевтикалық өнім өндіру кезінде пайдаланылатын, спирт концентрациясы көлемі бойынша құрамының 80 пайызы немесе одан да көп болатын денатуратталмаған этил спирті
25-топ. Тұз; күкірт; топырақ пен тас; сылақ материалдары, әк және цемент
14.

0206 10 100 0, 0206 22 000 1,
0206 29 100 0, 0206 30 000 1,
0206 30 000 3, 0206 41 000 1,
0206 49 000 1, 0206 80 100 0,
0206 90 100 0
пищевые субпродукты крупного рогатого скота, свиней, овец, коз, лошадей, ослов, мулов или лошаков, свежие, охлажденные или замороженные, используемые при производстве фармацевтической продукции
Группа 05. Продукты животного происхождения, в другом месте не поименованные или не включенные
2.
0507 90 000 0
рога марала, используемые при производстве фармацевтической продукции
Группа 11. Продукция мукомольно-крупяной промышленности; солод; крахмалы; инулин; пшеничная клейковина
3.
1108
крахмал пшеничный, кукурузный, картофельный, инулин, используемый при производстве фармацевтической продукции
Группа 12. Масличные семена и плоды; прочие семена, плоды и зерно; лекарственные растения и растения для технических целей; солома и фураж
4.
1211
растения, их отдельные части (включая семена и плоды), свежие или сушеные, целые или измельченные, дробленые или молотые, используемые при производстве фармацевтической продукции
Группа 13. Шеллак природный неочищенный; камеди, смолы и прочие растительные соки и экстракты
5.
1302
соки и экстракты растительные, агар-агар, пектины, используемые при производстве фармацевтической продукции
Группа 15. Жиры и масла животного или растительного происхождения и продукты их расщепления; готовые пищевые жиры; воски животного или растительного происхождения
6.
1504 20
рыбий жир, масло и их фракции, кроме жира из печени рыб, используемые при производстве фармацевтической продукции
7.
1505 00
жиропот, используемый при производстве фармацевтической продукции
8.
1515
растительные масла и их фракции, используемые при производстве фармацевтической продукции
9.
1520 00 000 0
глицерин, используемый при производстве фармацевтической продукции
Группа 17. Сахар и кондитерские изделия из сахара
10.
1702
прочие сахара, включая химически чистые лактозу, мальтозу, глюкозу и фруктозу, в твердом состоянии, используемые при производстве фармацевтической продукции
Группа 18. Какао и продукт из него
11.
1804 00 000 0
какао-масло, какао-жир, используемые при производстве фармацевтической продукции
Группа 21. Разные пищевые продукты
12.
2106 90 980 3
смеси витаминов и минеральных веществ, предназначенные для сбалансированного дополнения к питанию, используемые для профилактики и лечения заболеваний
Группа 22. Алкогольные и безалкогольные напитки и уксус
13.
2207 10 000 0
спирт этиловый неденатурированный с концентрацией спирта 80 процентов содержания по объему или более, используемый при производстве фармацевтической продукции
Группа 25. Соль; сера; земли и камень; штукатурные материалы, известь и цемент
14.

2501 00
фармацевтикалық өнімді шығару кезінде пайдаланылатын таза натрий хлориді
15.
2526 20 000 0
фармацевтикалық өнім өндіру кезінде пайдаланылатын ұсақталған немесе ұнтақталған тальк
27-топ. Минералдық отын, мұнай және оларды айдау өнімдері; битуминоздық заттар; минералдық балауыздар
16.
2712 10 900 0
фармацевтикалық өнім өндіру кезінде пайдаланылатын өзге мұнай вазелині
17.
2712 20
фармацевтикалық өнім өндіру кезінде пайдаланылатын, массасы бойынша құрамының 0,75 пайызы майдан тұратын парафин
28-топ. Бейорганикалық химия өнімдері; бағалы металдар, жерде сирек кездесетін металдар, радиоактивті элементтер немесе изотоптардың бейорганикалық және органикалық қосылыстары
18.
28-топ
бейорганикалық химия өнімдері; фармацевтикалық және ветеринариялық өнімді шығару кезінде пайдаланылатын қымбат бағалы металдардың, жерде сирек кездесетін металдардың, радиоактивті элементтердің немесе изотоптардың бейорганикалық немесе органикалық қосылыстары және тазартылған, кондуктометрлік су, ветеринариялық мақсатта пайдаланылатын осыған ұқсас таза су
29-топ. Органикалық химиялық қосылыстар
19.
29-топ
Фармацевтикалық және ветеринариялық өнімдерді өндіру кезінде пайдаланылатын, стерилизаторларда қолдануға арналған табиғи немесе синтезделген органикалық химиялық қосылыстар
30-топ. Фармацевтикалық өнім
20.
30-топ
фармацевтикалық өнім
31-топ. Тыңайтқыштар
21.
3102 10 100 0
фармацевтикалық өнім өндіру кезінде пайдаланылатын сусыз құрғақ өнімге есептегенде массасы бойынша құрамының 45 пайызынан астамы азоттан тұратын зәрлік
32-топ. Иілік немесе бояғыш сығындылар; танниндер және олардың туындылары; бояғыш заттар, пигменттер және өзге де бояғыш заттар; бояулар және лактар; шпатлевкалар және өзге де мастиктер; полиграфиялық бояу, сия, тушь
22.
3203 00
фармацевтикалық және ветеринариялық өнім өндіру кезінде пайдаланылатын химиялық құрамы айқындалған немесе айқындалмаған өсімдіктерден немесе жануарлардан алынған бояғыш заттар (жануар көмірінен басқа бояғыш сығындыларды қоса алғанда); өсімдіктерден немесе жануарлардан алынатын бояғыш заттар негізінде дайындалған препараттар
23.
3204
фармацевтикалық және ветеринариялық өнім өндіру кезінде пайдаланылатын оптикалық ақтағыштар немесе люминофорлар ретінде пайдаланылатын химиялық құрамы айқындалған немесе айқындалмаған синтетикалық органикалық өнімдер
24.
3208
фармацевтикалық, ветеринариялық өнімдер өндіру кезінде пайдаланылатын диспергирленген немесе сусыз ортада ерітілген (эмальдар және политурларды қоса алғандағы) бояулар және лактар; синтетикалық полимерлер немесе химиялық түрлендірілген табиғи полимерлер негізінде жасалған ерітінділер
33-топ. Эфир майлары және резиноидтер; парфюмериялық, косметикалық немесе туалеттік заттар
25.

2501 00
хлорид натрия чистый, используемый при производстве фармацевтической продукции
15.
2526 20 000 0
тальк дробленый или молотый, используемый при производстве фармацевтической продукции
Группа 27. Топливо минеральное, нефть и продукты их перегонки; битуминозные вещества; воски минеральные
16.
2712 10 900 0
вазелин нефтяной прочий, используемый при производстве фармацевтической продукции
17.
2712 20
парафин с содержанием масел менее 0,75 процентов содержания по массе, используемый при производстве фармацевтической продукции
Группа 28. Продукты неорганической химии; соединения неорганические или органические драгоценных металлов, редкоземельных металлов, радиоактивных элементов или изотопов
18.
группа 28
продукты неорганической химии; соединения неорганические или органические драгоценных металлов, редкоземельных металлов, радиоактивных элементов или изотопов, используемые при производстве фармацевтической, ветеринарной продукции, а также применяемый в фармацевтических и ветеринарных целях и дистиллированная, кондуктометрическая вода и вода аналогичной чистоты, используемая для ветеринарных целей
Группа 29. Органические химические соединения
19.
группа 29
органические химические соединения, природные или синтезированные, используемые при производстве фармацевтической, ветеринарной продукции; а также применяемые в фармацевтических и ветеринарных целях для применения в стерилизаторах
Группа 30. Фармацевтическая продукция
20.
группа 30
фармацевтическая продукция
Группа 31. Удобрения
21.
3102 10 100 0
мочевина, содержащая более 45 процентов содержания по массе азота в пересчете на сухой безводный продукт, используемая при производстве фармацевтической продукции
Группа 32. Экстракты дубильные или красильные; таннины и их производные; красители, пигменты и прочие красящие вещества; краски и лаки; шпатлевки и прочие мастики; полиграфическая краска, чернила, тушь
22.
3203 00
красящие вещества растительного или животного происхождения (включая красящие экстракты, кроме животного угля), определенного или неопределенного химического состава; препараты, изготовленные на основе красящих веществ растительного или животного происхождения, используемые при производстве фармацевтической и ветеринарной продукции
23.
3204
синтетические органические продукты, используемые в качестве оптических отбеливателей или люминофоров, определенного или неопределенного химического состава, используемые при производстве фармацевтической, ветеринарной продукции
24.
3208
краски и лаки (включая эмали и политуры) на основе синтетических полимеров или химически модифицированных природных полимеров, диспергированные или растворенные в неводной среде; растворы, используемые при производстве фармацевтической, ветеринарной продукции
Группа 33. Эфирные масла и резиноиды; парфюмерные, косметические или туалетные средства
25.

3301
фармацевтикалық, ветеринариялық өнімдер өндіру кезінде пайдаланылатын эфир майлары
26.
3307
құрамында теңіз сулары және тұщы сулар қоспасы бар дәрілік препараттар мен ветеринариялық мақсаттағы бұйымдар
35-топ. Ақуызды заттар; түрлендірілген крахмалдар; желімдер; ферменттер
27.
3502
фармацевтикалық өнім өндіру кезінде пайдаланатын альбуминдер (оның ішінде құрғақ затқа есептегенде іркіт ақуызының массасы бойынша құрамының 80 пайызынан артық екі немесе одан да көп іркіт ақуызының тұнбасын қоса алғанда), альбуминаттар және басқа да альбумин туындылары
28.
3503 00
ветеринариялық мақсатта және фармацевтикалық өнім өндіру кезінде пайдаланылатын желатин және оның туындылары, желатиннен жасалған қатты капсулалар
29.
3505 10
фармацевтикалық өнім өндіру кезінде пайдаланатын декстриндер, өзге түрлендірілген крахмалдар
30.
3507
фармацевтикалық өнімді шығару кезінде пайдаланылатын басқа жерде аталмаған ферменттер, ферменттік препараттар
37-топ. Фото- және кинотауарлар
31.
3701
ветеринариялық мақсаттарда пайдаланылатын қағаздан, қатырма қағаздан немесе тоқыма материалдарынан басқа, кез келген материалдан жасалған жайпақ рентгендік фотопластинкалар мен фото үлдірлер
32.
3702 10 000 0
ветеринариялық мақсаттарға арналған қағаздан, қатырма қағаздан немесе тоқыма материалдарынан басқа, кез келген материалдан жасалған орамдағы рентгендік фотоүлдірлер
38-топ. Басқа да химиялық өнімдер
33.
3802 10 000 0
ветеринариялық мақсатта пайдаланылатын белсендірілген көмір
34.
3807 00 100 0
фармацевтикалық, ветеринариялық өнім өндіру кезінде пайдаланатын ағаш қарамайы
35.
3821 00 000 0
ветеринариялық мақсаттарда пайдаланылатын микроорганизмдердің (вирустар және соған ұқсастарды қоса) немесе өсімдік, жануарлар жасушаларының өмір сүру қызметін өсіруге немесе қолдауға арналған дайын дақылды орталар
36.
3822 12 000 1, 3822 19 000 1, 3822 19 000 9, 3822 90 000 0
диагностикалық немесе зертханалық төсемдегі реагенттер, диагностикалық немесе зертханалық төсемдегі немесе төсемсіз дайын реагенттер, медициналық және ветеринариялық мақсаттарда пайдаланылатын сертификатталған эталон материалдары
37.
3824 99 610 0, 3824 99 620 0,
3824 99 640 0
фармакологияда немесе хирургияда қолданылатын өнімдер және құрамдар
39-топ. Пластмассалар және олардың өнімдері
38.
39-топ
ветеринариялық мақсаттарда, сондай-ақ дәрілік заттарды, ветеринариялық мақсаттағы бұйымдарды ветеринариялық техниканы өндіру үшін пайдаланылатын пластмассалар және олардан жасалған бұйымдар
40-топ. Каучук, резеңке және олардың өнімдері
39.
4001 10 000 0
фармацевтикалық, ветеринариялық өнімдер өндіру кезінде пайдаланылатын табиғи, вулканизацияланған немесе вулканизацияланбаған каучук латексі
40.

3301
эфирные масла, используемые при производстве фармацевтической, ветеринарной продукции
26.
3307
лекарственные препараты и изделия ветеринарного назначения, содержащие смесь морской и пресной воды
Группа 35. Белковые вещества; модифицированные крахмалы; клеи; ферменты
27.
3502
альбумины (включая концентраты двух или более сывороточных белков, содержащих более 80 процентов содержания по массе сывороточных белков в пересчете на сухое вещество), альбуминаты и прочие производные альбумина, используемые при производстве фармацевтической продукции
28.
3503 00
желатин и его производные, капсулы желатиновые твердые, используемые для ветеринарных целей и при производстве фармацевтической продукции
29.
3505 10
декстрины, прочие модифицированные крахмалы, используемые при производстве фармацевтической продукции
30.
3507
ферменты, ферментные препараты, в другом месте не поименованные или не включенные, используемые при производстве фармацевтической продукции
Группа 37. Фото-и кинотовары
31.
3701
рентгеновские фотопластинки и фотопленки плоские из любых материалов, кроме бумаги, картона или текстильных, используемые для ветеринарных целей
32.
3702 10 000 0
рентгеновские фотопленки в рулонах из любых материалов, кроме бумаги, картона или текстильных, для ветеринарных целей
Группа 38. Прочие химические продукты
33.
3802 10 000 0
уголь активированный, используемый в ветеринарных целях
34.
3807 00 100 0
деготь древесный, используемый при производстве фармацевтической, ветеринарной продукции
35.
3821 00 000 0
среды культуральные, готовые для выращивания или поддержания жизнедеятельности микроорганизмов (включая вирусы и подобные) или клеток растений или животных, используемые в ветеринарных целях
36.
3822 12 000 1, 3822 19 000 1, 3822 19 000 9, 3822 90 000 0
реагенты диагностические или лабораторные на подложке, готовые диагностические или лабораторные реагенты на подложке или без нее, сертифицированные эталонные материалы, используемые в ветеринарных целях
37.
3824 99 610 0, 3824 99 620 0, 3824 99 640 0
продукты и составы, применяющиеся в фармакологии или хирургии
Группа 39. Пластмассы и изделия из них
38.
группа 39
пластмассы и изделия из них, используемые в ветеринарных целях, а также для производства лекарственных средств, изделий ветеринарного назначения и ветеринарной техники
Группа 40. Каучук, резина и изделия из них
39.
4001 10 000 0
латекс каучуковый натуральный, подвулканизованный или неподвулканизованный, используемый при производстве фармацевтической, ветеринарной продукции
40.

4001 22 000 0
фармацевтикалық, ветеринариялық өнімдер өндіру кезінде пайдаланылатын табиғи, техникалық арнайы каучук
41.
4005 10 000 0
фармацевтикалық, ветеринариялық өнімдер өндіру кезінде пайдаланылатын техникалық көміртегімен немесе кремний диоксидімен толтырылған резеңке қоспасы, эластометр
42.
4006 90 000 0
фармацевтикалық, ветеринариялық өнімдер өндіру кезінде пайдаланылатын өзге де нысандар (мысалы, шыбықшалар, құбырлар және фасонды профильдер) және вулканизацияланбаған резеңкеден жасалған бұйымдар (мысалы, дискілер мен сақиналар)
43.
4010
фармацевтикалық, медициналық және ветеринариялық өнеркәсіпте пайдаланылатын вулканизацияланған резеңкеден жасалған конвейерлі таспалар немесе жетекті ремендер немесе бельтинг
44.
4014
қатты резеңкеден басқа вулканизацияланған резеңкеден немесе оларсыз жасалған гигиеналық немесе фармацевтикалық бұйымдар; фармацевтикалық өнім өндіру кезінде пайдаланылатын қатты резеңкеден басқа, вулканизацияланған резеңкеден жасалған тығындар; ветеринариялық мақсатта пайдаланылатын резеңке жылытқыштар, бүріккіштер, көз пипеткалары, мұрынға арналған аспираторлар, сүтсорғыштар, Эсмарх ыдысы, қан тоқтатқыш жгут, Мартенс бинті, емізіктердің әртүрлі типтері
45.
4015 12 000 1, 4015 12 000 9,
4015 19 000 0, 4015 90 000 0
ветеринариялық мақсаттарға арналған қатты резеңкеден басқа, вулканизацияланған резеңкеден жасалған киім және киімге керек-жарақтар (қолғаптарды және митенкаларды қоса алғанда)
46.
4016
фармацевтикалық өнімдерді шығару кезінде пайдаланатын вулканизацияланған резеңкеден жасалған бұйымдар
48-топ. Қағаз және қатырма қағаз; қағаз массасынан, қағаздан немесе картоннан жасалған бұйымдар
47.
4803 00
ветеринариялық өнім өндіру кезінде пайдаланылатын орамдағы целлюлоза талшығынан жасалған кенеп
48.
4804
фармацевтикалық және ветеринариялық өнімдерде қолданылатын ағартылмаған орамадағы немесе парақталған крафт-қағаз және крафт-қатырм қағаз
49.
4811
фармацевтикалық және ветеринариялық өнім өндіруге арналған, сондай-ақ фармацевтикалық және ветеринариялық мақсатта пайдаланылатын беті боялған немесе әшекейленген немесе орамада не кез келген тікбұрышты (оның ішінде квадратты) парақтарда басылған қағаз, қатырма қағаз, целлюлозды мақта және қапталған, сіңдірілген, ламинирленген целлюлозды талшықтан жасалатын кенеп
50.
4818 90 100 0
бөлшек саудада сату үшін бөлек оралмаған хирургиялық және ветеринариялық мақсатта қолданылатын бұйымдар
51.
4819 10 000 0
фармацевтикалық және ветеринариялық өнімді шығару кезінде пайдаланылатын гофраланған қағаздан немесе қатырма қағаздан жасалған жәшіктер мен қораптар
52.

4001 22 000 0
каучук натуральный, технически специфицированный используемый при производстве фармацевтической, ветеринарной продукции
41.
4005 10 000 0
резиновая смесь, наполненная техническим углеродом, или диоксидом кремния, эластомер, используемые при производстве фармацевтической, ветеринарной продукции
42
4006 90 000 0
прочие формы (например, прутки, трубы и профили фасонные) и изделия (например, диски и кольца) из невулканизованной резины — прочие, используемые при производстве фармацевтической, ветеринарной продукции
43.
4010
ленты конвейерные или ремни приводные, или бельтинг из вулканизованной резины, используемые в фармацевтической, ветеринарной промышленности
44.
4014
изделия гигиенические или фармацевтические из вулканизированной резины, кроме твердой резины или без них: пробки из вулканизированной резины, кроме твердой резины, используемые при производстве фармацевтической продукции, резиновые грелки, спринцовки, глазные пипетки, аспираторы для носа, молокоотсосы, кружка Эсмарха, жгут кровоостанавливающий, бинт Мартенса, используемые в ветеринарных целях, различные типы сосок
45.
4015 12 000 1, 4015 12 000 9,
4015 19 000 0, 4015 90 000 0
одежда и принадлежности к одежде (включая перчатки, рукавицы и митенки) из вулканизированной резины, кроме твердой резины, для ветеринарных целей
46.
4016
изделия из вулканизированной резины, используемые при производстве фармацевтической продукции
Группа 48. Бумага и картон; изделия из бумажной массы, бумаги или картона
47.
4803 00
полотно из целлюлозных волокон в рулонах, используемое при производстве ветеринарной продукции
48.
4804
крафт-бумага и крафт-картон немелованные в рулонах или листах, используемые в фармацевтической и ветеринарной продукции
49.
4811
бумага, картон, целлюлозная вата и полотно из целлюлозных волокон с покрытием, пропитанные, ламинированные, с окрашенной или декорированной поверхностью или напечатанные, в рулонах или прямоугольных (включая квадратные) листах любого размера, используемые в фармацевтических и ветеринарных целях, а также для производства фармацевтической и ветеринарной продукции
50.
4818 90 100 0
изделия, применяемые в хирургических и ветеринарных целях, не расфасованные для розничной продажи
51.
4819 10 000 0
картонки, ящики и коробки из гофрированной бумаги или картона, используемые при производстве фармацевтической и ветеринарной продукции
52.

4821
фармацевтикалық және ветеринариялық өнімдер өндіру кезінде пайдаланылатын заттаңбалар мен затбелгілер
53.
4823 90
фармацевтикалық және ветеринариялық өнім өндіру кезінде пайдаланылатын орамдағы қағаз
52-топ. Мақта
54.
5208,
5208 11 100 0,
5208 21 100 0
бинттер, таңу материалдары мен медициналық және ветеринариялық дәке дайындауға арналған бетінің тығыздығы кемінде шаршы метрге 200 грамнан аспайтын, массасы бойынша құрамының 85 немесе одан да көп пайызы мақта талшықтарынан тұратын мақта-мата кездемелері
56-топ. Мақта, киіз немесе фетр және беймата материалдар, арнайы иірілген жіп; жіңішке арқандар, жіптер, арқандар және арқансымдар және олардың өнімдері
55.
5603
фармацевтикалық, ветеринариялық өнімді өндіру кезінде пайдаланылатын химиялық жіптерден жасалған тоқылмаған материал
56.
5604
фармацевтикалық және ветеринариялық өнім өндіру кезінде пайдаланылатын, матамен қапталған резеңке жіп және бау; сіңдірілген, қапталған немесе резеңке немесе пластмасса қабы бар жалпақ мата жіптер, тегіс және соған ұқсас жіптер
62-топ. Машинамен немесе қолдан тоқылған трикотаж киімдерден басқа киім бұйымдары және керек-жарақтар
57.
6204
фармацевтикалық мақсатта пайдаланылатын киімдер бұйымдары
69-топ. Керамикалық бұйымдар
58.
6909
ветеринарияда пайдаланылатын зертханалық, химиялық мақсаттарға арналған қыш бұйымдар
70-топ. Шыны және одан жасалған бұйымдар
59.
7001 00 910 0
фармацевтикалық өнім жасау және өндіру кезінде қолданылатын оптикалық шыны
60.
7005 10 800 0
рентген сәулелерінен қорғауға арналған рентген әйнегі
61.
7010 10 000 0
фармацевтикалық өнім өндіру кезінде пайдаланылатын шыны ампулалар
62.
7010 20 000 0
фармацевтикалық өнімді шығару кезінде пайдалынатын тығындар, қақпақтар және басқа да осыған ұқсас шыны бұйымдар
63.
7010 90 710 0,
7010 90 790 0
фармацевтикалық өнім өндіру кезінде пайдаланатын бөтелкелер, сауыттар, банкалар, ампулалар және басқа шыны сыйымдылықтар
64.
7017
зертханалық фармацевтикалық мақсаттарға арналған шыны ыдыс
73-топ. Қара металдардан жасалған бұйымдар
65.
7311 00
фармацевтикалық, ветеринариялық өнім өндіруде пайдаланылатын қара металдан жасалған сығылған немесе сұйылтылған газға арналған сыйымдылықтар
66.
7319 90 900 0
фармацевтикалық ветеринариялық өнім өндіруде пайдаланатын басқа да инелер
67.
7326 90 980 7
ветеринариялық мақсаттарда пайдаланылатын зарарсыздандыру қораптары және ұқсас бұйымдар
74-топ. Мыс және одан жасалған бұйымдар
68.
74-топ
фармацевтикалық, ветеринариялық өнім өндіру кезінде пайдаланылатын тазартылған мыстан жасалған құбырлар, түтіктер және құбырларға арналған фитингтер
76-топ. Алюминий және одан жасалған бұйымдар
69.

4821
ярлыки и этикетки, используемые при производстве фармацевтической и ветеринарной продукции
53.
4823 90
бумага в рулонах, используемая при производстве фармацевтической, и ветеринарной продукции
Группа 52. Хлопок
54.
5208,
5208 11 100 0, 5208 21 100 0
ткани хлопчатобумажные, содержащие 85 процентов содержания по массе или более хлопковых волокон, с поверхностной плотностью не более 200 грамм/квадратный метр для изготовления бинтов, перевязочных материалов и медицинской и ветеринарной марли
Группа 56. Вата, войлок или фетр и нетканые материалы; специальная пряжа; бечевки, веревки, канаты и тросы и изделия из них
55.
5603
нетканый материал из химических нитей, используемый при производстве фармацевтической, ветеринарной продукции
56.
5604
резиновые нить и шнур с текстильным покрытием; текстильные нити, плоские и аналогичные нити, пропитанные, с покрытием или имеющие оболочку из резины или пластмассы, используемые при производстве фармацевтической и ветеринарной продукции
Группа 62. Предметы одежды и принадлежности к одежде, кроме трикотажных машинного или ручного вязания
57.
6204
предметы одежды, используемые в фармацевтической деятельности
Группа 69. Керамические изделия
58.
6909
изделия керамические для лабораторных, химических целей, используемые в ветеринарии
Группа 70. Стекло и изделия их него
59.
7001 00 910 0
оптическое стекло, применяемое при изготовлении и производстве фармацевтической продукции
60.
7005 10 800 0
рентгеновское стекло для защиты от рентгеновского излучения
61.
7010 10 000 0
ампулы стеклянные, применяемые при производстве фармацевтической продукции
62.
7010 20 000 0
пробки, крышки и прочие аналогичные изделия из стекла, используемые при производстве фармацевтической продукции
63.
7010 90 710 0, 7010 90 790 0
бутыли, флаконы, банки, ампулы и прочие стеклянные емкости, используемые при производстве фармацевтической продукции
64.
7017
посуда стеклянная для лабораторных фармацевтических целей
Группа 73. Изделия из черных металлов
65.
7311 00
емкости для сжатого или сжиженного газа из черных металлов, используемые в производстве фармацевтической, ветеринарной продукции
66.
7319 90 900 0
прочие иглы, используемые при производстве фармацевтической, ветеринарной продукции
67.
7326 90 980 7
стерилизационные коробки и аналогичные изделия, используемые в ветеринарных целях
Группа 74. Медь и изделия из нее
68.
группа 74
трубы, трубки и фитинги для труб из рафинированной меди, используемые при производстве фармацевтической, ветеринарной продукции
Группа 76. Алюминий и изделия из него
69.

7604
ветеринариялық техниканы өндіру кезінде пайдаланылатын шыбықтар мен алюминий профильдері
70.
7607
дәрілік заттарды өндіруде блистер қаптама үшін қолданылатын қалыңдығы (негізін қоспағанда) 0,2 миллиметрден аспайтын алюминий жұқалтыр (негізсіз немесе қағаз, картон, пластмасса немесе өзге де ұқсас материал негізінде)
71.
7612,
7612 10 000 0
фармацевтикалық, ветеринариялық өнім өндіру кезінде пайдаланылатын алюминийден жасалған деформацияға ұшырайтын түтікті сыйымдылықтар (тубалар)
72.
7612,
7612 90 200 0
фармацевтикалық өнім өндіруде пайдаланылатын аэрозольді орамдардағы алюминийден жасалған басқа да сыйымдылықтар
73.
7613 00 000 0
фармацевтикалық өнім өндіру кезінде пайдаланылатын, сығылған газдарға арналған алюминий ыдыстар
82-топ. Бағалы емес металдардан жасалған аспаптар, құрал-саймандар, пышақ бұйымдары, қасықтар және шанышқылар; олардың бағалы емес металдардан жасалған бөлшектері
74.
8207
фармацевтикалық, ветеринариялық өнім өндіру кезінде пайдаланылатын металды сымдауға немесе бөлуге арналған фильерлерді қоса алғанда, қол құралдарына арналған механикалық жетегімен немесе онсыз немесе станоктарға арналған (мысалы нығыздауға, қалыптауға, кесуге, шабуға, бұранданы кесуге, бұрғылауға, қайрауға, тартуға, жоңғылауға, токарлық өңдеуге немесе бұрауға) ауысымдық жұмыс құралдары
83-топ. Асыл емес металдардан жасалған басқа да бұйымдар
75.
8309 90
фармацевтикалық өнім өндіру кезінде пайдаланылатын алюминийден жасалған тығындағыш қақпақтар;
84-топ. Ядролық реакторлар, қазандар, жабдықтар және механикалық құрылғылар; олардың бөліктері
76.
8413
фармацевтикалық өнім өндіру кезінде пайдаланылатын шығыстарды өлшеуіштері бар немесе шығыстарды өлшеуіштері жоқ сұйықтық сорғылары
77.
8414
ветеринариялық мақсатта және (немесе) фармацевтикалық, ветеринариялық өнеркәсіпте пайдаланылатын ауа немесе вакуумдық сорғыштар, ауа немесе газ компрессорлары мен желдеткіштері; желдеткіші, сүзгіштері бар немесе сүзгішсіз желдеткіші немесе рецикуляциялық сору қалпақтары немесе желдеткіші бар шкафтар
78.
8415 81 001 0,
8415 90 000 9
фармацевтикалық, ветеринариялық өнімдер өндіру кезінде арнайы өндіріс үй-жайларында микроклиматты сақтауға арналған температураның және ылғалдың автоматтық реттегіші бар өндірістік кондиционерлер; олардың бөліктері
79.
8418
тұрмыстық жабдықты қоспағанда, фармацевтикалық өнім өндіру кезінде медициналық және ветеринариялық мақсатта пайдаланылатын тоңазытқыш және мұздатқыш жабдықтары; оның бөліктері
80.
8419
тұрмыстық мақсаттарда пайдаланылатын машиналар мен жабдықтарды қоспағанда, жылыту, қайнату, қыздыру, дистилдеу, ректификациялау, зарарсыздандыру, пастерлеу, буландыру, кептіру, булау, желдету немесе салқындату сияқты температураны өзгерте отырып жүргізілетін процестерде материалдарды өңдеуге арналған электрмен немесе электрсіз қыздырылатын (пешті, камераны және 8514 тауар позициясының басқа да жабдықтарын қоспағанда) өнеркәсіптік немесе зертханалық машиналар, жабдықтар; фармацевтикалық, ветеринариялық өнім өндіруде пайдаланылатын инерциясыз су жылытқыштар немесе электрсіз жылытылатын су аккумуляторлары; жабдықтардың бөлшектері
81.

7604
прутки и профили алюминиевые, используемые при производстве ветеринарной техники
70.
7607
фольга алюминиевая (без основы или на основе из бумаги, картона, пластмассы или аналогичных материалов) толщиной (не считая основы) не более 0,2 миллиметра, используемая при производстве лекарственных средств для упаковки в блистер
71.
7612, 7612 10 000 0
емкости, деформируемые трубчатые из алюминия (тубы), используемые при производстве фармацевтической, ветеринарной продукции
72.
7612, 7612 90 200 0
прочие алюминиевые емкости, используемые для производства фармацевтической продукции в аэрозольных упаковках
73.
7613 00 000 0
емкости для сжатого или сжиженного газа алюминиевые, используемые при производстве фармацевтической продукции
Группа 82. Инструменты, приспособления, ножевые изделия, ложки и вилки из недрагоценных металлов; их части из недрагоценных металлов
74.
8207
сменные рабочие инструменты для ручных инструментов, с механическим приводом или без него, или для станков (например, для прессования, штамповки, вырубки, нарезания резьбы, сверления, растачивания, протягивания, фрезерования, токарной обработки или завинчивания), включая фильеры для волочения или экструдирования металла, используемые при производстве фармацевтической, ветеринарной продукции
Группа 83. Прочие изделия из недрагоценных металлов
75.
8309 90
закупорочные крышки из алюминия, используемые при производстве фармацевтической продукции
Группа 84. Реакторы ядерные, котлы, оборудование и механические устройства; их части
76.
8413
насосы жидкостные с расходомерами или без них, используемые при производстве фармацевтической продукции
77.
8414
насосы воздушные или вакуумные, воздушные или газовые компрессоры и вентиляторы; вентиляционные или рециркуляционные вытяжные колпаки или шкафы с вентилятором, с фильтрами или без фильтров и прочие, используемые в ветеринарных целях и (или) фармацевтической, ветеринарной промышленности
78.
8415 81 001 0, 8415 90 000 9
промышленные кондиционеры с автоматической регулировкой температуры и влажности для поддержания микроклимата в специальных производственных помещениях в производстве фармацевтической и ветеринарной продукции; их части
79.
8418
холодильное и морозильное оборудование, его части, за исключением бытового, используемое в ветеринарных целях, в чистых помещениях, при производстве фармацевтической продукции
80.
8419
машины, оборудование промышленное или лабораторное с электрическим или неэлектрическим нагревом (исключая печи, камеры и другое оборудование товарной позиции 8514) для обработки материалов в процессе с изменением температуры, таком как нагрев, варка, жарка, дистилляция, ректификация, стерилизация, пастеризация, пропаривание, сушка, выпаривание, конденсирование или охлаждение, за исключением машин и оборудования, используемых в бытовых целях; водонагреватели безинерционные или тепловые водяные аккумуляторы, неэлектрические прочие, используемые при производстве фармацевтической, ветеринарной; части оборудования
81.

8421
ветеринариялық мақсаттарға арналған, сондай-ақ фармацевтикалық, ветеринариялық өнім өндіру кезінде пайдаланылатын орталықтандырылған кептіргіштерді қоса алғанда, центрифугалар; сұйықтықтар мен газдарды сүзуге немесе тазартуға арналған жабдықтар мен құрылғылар, олардың бөлшектері
82.
8422
фармацевтикалық, ветеринариялық өнім өндіру кезінде пайдаланылатын шөлмектерді немесе басқа ыдыстарды жууға және кептіруге арналған қондырғылар; шөлмектерді, банкаларды тығындауға, толтыруға, қораптарды, қаптарды және өзге де ыдыстарды жабуға, бекітуге немесе оларды белгілеуге арналған құралдар; шөлмектер, банкалар, тубалар және ұқсас ыдыстарды қақпақтар немесе тығындармен герметикалық тығындауға арналған құралдар; қаптамалауға немесе орауға (оның ішінде қаптама материалының термоорнығуы бар тауарды қаптаушы құрал) арналған құралдар және басқалары;
83.
8423
конвейерлердегі бұйымдарды үздіксіз өлшеуге арналған таразылар (конвейерде, чеквейерде қаптама салмағын бақылауға арналған машиналар); фармацевтикалық өнімін шығару кезінде пайдаланылатын ең жоғары өлшеу массасы 30 килограмнан аспайтын алдын ала оралған тауарларды өлшеуге және таңбалауға арналған жабдықтар
84.
8428 20 800 9
фармацевтикалық, ветеринариялық өнім өндіру кезінде пайдаланылатын пневматикалық көтергіштер және конвейерлер
85.
8438
фармацевтикалық өнім өндіруде құюға және таблетка жасауға арналған машиналар, қабықшалар жасауға арналған машиналар
86.
8442
пластиналарды, цилиндрлерді немесе басқа да баспа түрлерін дайындауға немесе әзірлеуге арналған машиналар, аппаратуралар, жабдықтар; пластиналар, цилиндрлер немесе басқа да баспа түрлері; үй-жайларда пайдаланылатын пластиналар, цилиндрлер және баспа мақсаты үшін дайындалған литографиялық тастар (мысалы үшкірленген, тегістелген немесе жылтыратылған); олардың бөліктері
87.
8443
Фармацевтикалық, ветеринариялық өнімдерді өндіру кезінде пайдаланылатын пластиналар, цилиндрлер және 8442 тауар позициясының басқа да баспа түрлері арқылы баспа үшін пайдаланатын баспа машиналары; олардың бөліктері және керек-жарақтары;
88.
8444 00
фармацевтикалық өнім өндіру кезінде пайдаланылатын химиялық тоқыма маталарын тартуға, созуға, тоқуға немесе кесуге арналған машиналар; олардың бөліктері
89.
8471,
8471 49 000 0
фармацевтикалық өнім өндіру кезінде пайдаланылатын жүйе түрінде әкелінетін өзге де есептеуіш машиналар
90.
8474,
8474 20 000, 8474 39 000 1,
8474 80 101 0, 8474 80 901 0,
8474 90
фармацевтикалық өнім өндіру кезінде пайдаланылатын ұнтақ тәрізді күйдегі минералды өнімдерді ұсатуға, ұнтақтауға, араластыруға немесе илеуге арналған жабдық (грануляторлар); агломерациялауға, пішіндеуге немесе құюға арналған жабдықтар және олардың бөлшектері
91.

8421
центрифуги, включая центробежные сушилки; оборудование и устройства для фильтрования или очистки жидкостей, или газов, предназначенных для ветеринарных целей, а также используемые при производстве фармацевтической, ветеринарной продукции, и их части
82.
8422
оборудование для мойки или сушки бутылок или других емкостей; оборудование для заполнения, закупорки бутылок, банок, закрывания ящиков, мешков или других емкостей, для опечатывания их или этикетирования; оборудование для герметичной укупорки колпачками или крышками бутылок, банок, туб и аналогичных емкостей; оборудование для упаковки или обертки (включая оборудование, обертывающее товар с термоусадкой упаковочного материала) прочее; используемое при производстве фармацевтической, ветеринарной продукции, и их части
83.
8423
весы для непрерывного взвешивания изделий на конвейерах (машины для контроля веса упаковок на конвейере, чеквейер); оборудование для взвешивания и маркировки предварительно упакованных товаров с максимальной массой взвешивания не более 30 килограмм, используемые при производстве фармацевтической продукции
84.
8428 20 800 9
пневматические подъемники и конвейеры, используемые в производстве фармацевтической, ветеринарной продукции
85.
8438
отливочные и таблетирующие машины, машины для нанесения оболочки, предназначенные для производства фармацевтической продукции
86.
8442
машины, аппаратура и оснастка для подготовки или изготовления пластин, цилиндров или других печатных форм; пластины, цилиндры и другие печатные формы; пластины, цилиндры или литографские камни, подготовленные для печатных целей (например, обточенные, шлифованные или полированные), при производстве фармацевтической продукции; их части
87.
8443
машины печатные, используемые для печати посредством пластин, цилиндров и других печатных форм товарной позиции 8442; их части и принадлежности: при производстве фармацевтической, ветеринарной продукции; их части
88.
8444 00
машины для экструдирования, вытягивания, текстурирования или резания химических текстильных материалов, при производстве фармацевтической продукции; их части
89.
8471,
8471 49 000 0
машины вычислительные прочие, поставляемые в виде систем, используемые при производстве фармацевтической продукции
90.
8474,
8474 20 000, 8474 39 000 1,
8474 80 101 0, 8474 80 901 0,
8474 90
оборудование для измельчения, размалывания, смешивания или перемешивания минеральных продуктов в порошкообразном состоянии (грануляторы); оборудование для агломерации, формовки или отливки, используемое при производстве фармацевтической продукции, и их части
91.

8477
резеңкені немесе пластмассаны өңдеуге арналған немесе фармацевтикалық, ветеринариялық өнімдерді өндіру кезінде пайдаланатын аталған топтың басқа жерінде атауы аталмаған осы материалдардан өнім өндіруге арналған жабдықтар
92.
8479 89 970 7
ветеринариялық мақсаттағы бұйымдарды өндіру кезінде пайдаланылатын жеке функциялары бар, осы топтың басқа жерінде аталмаған немесе енгізілмеген, өзге де машиналар мен механикалық құрылғылар
93.
8480 71 000 0
ветеринариялық мақсаттағы бұйымдарды өндіру кезінде пайдаланылатын резеңкені немесе пластмассаны үрлеуге немесе қысыммен құюға арналған қалыптар
85-топ. Электрлік машиналар және жабдық, олардың бөліктері; дыбыс жазуға және дыбысты жаңғыртуға арналған аппаратура, теледидарлық бейне мен дыбысты жазуға және жаңғыртуға арналған аппаратура, олардың бөліктері және жабдықтары
94.
8509
кіріктірмелі электр қозғалтқышы бар портативті тұрмыстық электр сүт сорғыштары
95.
8514
ветеринариялық мақсатта пайдаланатын зертханалық электр пештері мен камералары
96.
8516
ветеринарияда пайдалануға арналған электрлі инерциясы жоқ немесе аккумуляциялайтын электр су жылытқыштары, батырылатын электр жылытқыштары
97.
8517 62 000 9
медициналық және ветеринариялық мақсатта пайдаланылатын сымды байланыс жүйесіне арналған немесе сымды цифрлық жүйеге арналған аппаратура
98.
8525 81 300 0, 8525 82 300 0, 8525 83 300 0, 8525 89 300 0
ветеринариялық мақсатта пайдаланатын жарықтығы төмен бейнелерді цифрлық тіркеуге арналған құрылғылар
99.
8528 59 900 9
ветеринариялық мақсатта пайдаланылатын мониторлар
100.
8537
ветеринариялық мақсаттарда пайдаланылатын электр тогын басқаруға немесе таратуға арналған, оның ішінде 90-топтың аспаптары мен құрылғылары және цифрлық басқару аппараттарынан тұратын, екі немесе одан да көп құрылғылармен жабдықталған, 8517 тауарлық позицияның коммутациялық құрылғыларынан басқа өзге де пульттер, панельдер, консольдар, үстелдер, тарату қалқандары және электрлік аппаратураларға арналған тұғырлар; олардың бөлшектері
101.
8538
ветеринариялық мақсаттарда пайдаланылатын, негізінен немесе тек қана 8537 тауарлық позицияның аппаратураларына арналған бөлшектер; олардың бөліктері
102.
8539 49 000 0
ветеринарияда қолданылатын ультракүлгін және инфрақызыл сәуле шығаратын шамдар
87-топ. Теміржол немесе трамвай жылжымалы құрамынан басқа, жерүсті көлік құралдары және олардың бөлшектері мен құрал-саймандары
103.
8705 90 800 5
ветеринариялық мақсаттар үшін пайдаланылатын жаңа моторлық көлік құралдары (жылжымалы ветеринариялық кешендер)
104.
8707 90 900 9
жылжымалы ветеринариялық кешендерге арналған шанақ-фургондар
90-топ. Оптикалық, фотографиялық, кинематографиялық, өлшегіш, бақылаушы, прецизиялық, медициналық немесе хирургиялық аспаптар мен аппараттар; олардың бөлшектері мен құрал-саймандары

8477
оборудование для обработки резины или пластмасс, или производства продукции из этих материалов, в другом месте данной группы не поименованное, используемое при производстве фармацевтической, ветеринарной продукции
92.
8479 89 970 7
прочие машины и механические устройства, имеющие индивидуальные функции, в другом месте данной группы не поименованные или не включенные, используемые при производстве изделий ветеринарного назначения
93.
8480 71 000 0
формы для литья выдуванием или под давлением резины или пластмасс, используемые при производстве изделий ветеринарного назначения
Группа 85. Электрические машины и оборудование, их части; звукозаписывающая и звуковоспроизводящая аппаратура, аппаратура для записи и воспроизведения телевизионного изображения и звука, их части и принадлежности
94.
8509
молокоотсосы портативные бытовые электрические со встроенным электродвигателем
95.
8514
печи и камеры лабораторные электрические, используемые в ветеринарных целях
96.
8516
электрические водонагреватели безынерционные или аккумулирующие, электронагреватели погружные, предназначенные для использования в ветеринарии
97.
8517 62 000 9
аппаратура для системы проводной связи или цифровых проводных систем, используемая для ветеринарных целей
98.
8525 81 300 0, 8525 82 300 0,
8525 83 300 0, 8525 89 300 0
устройства для цифровой регистрации низкояркостных изображений, используемые для ветеринарных целей
99.
8528 59 900 9
мониторы, используемые для ветеринарных целей
100.
8537
пульты, панели, консоли, столы, распределительные щиты и основания для электрической аппаратуры прочие, оборудованные двумя или более устройствами, для управления или распределения электрического тока, в том числе включающие в себя приборы или устройства группы 90 и цифровые аппараты управления, кроме коммутационных устройств товарной позиции 8517, используемые для ветеринарных целей; их части
101.
8538
части, предназначенные исключительно или в основном для аппаратуры товарной позиций 8537, используем для ветеринарных целей; их части
102.
8539 49 000 0
лампы ультрафиолетового или инфракрасного излучения, применяемые в ветеринарии
Группа 87. Средства наземного транспорта, кроме железнодорожного или трамвайного подвижного состава, и их части и принадлежности
103.
8705 90 800 5
моторные транспортные средства новые, используемые для ветеринарных целей (передвижные ветеринарные комплексы)
104.
8707 90 900 9
кузов-фургоны для передвижных ветеринарных комплексов
Группа 90. Инструменты и аппараты оптические, фотографические, кинематографические, измерительные, контрольные, прецизионные, медицинские или хирургические; их части и принадлежности

105.
9006 30 000 0
ішкі органдарды ветеринариялық немесе хирургиялық зерттеп-қарауға арналған арнайы фотокамералар
106.
9006 91000 0
ветеринариялық мақсаттарда қолданылатын бейнелерді, олардың бөліктері мен керек-жарақтарын тіркеу құрылғылары
107.
9011
ветеринариялық мақсаттарда пайдаланылатын оптикалық күрделі микроскоптар;
108.
9016 00
ветеринариялық мақсаттарда пайдаланылатын әртүрлі салмақтағы гірлері бар немесе жоқ, сезімталдығы 0,05 грамм немесе одан жоғары таразылар, олардың бөлшектері мен керек-жарақтары
109.
9018
сцинтиграфиялық аппаратураны қоса алғанда, ветеринарияда қолданылатын аспаптар мен құрылғылар, басқа да электромедициналық аппаратура және көздің көруін зерттеуге арналған аспаптар (солярийден басқа), оның ішінде ветеринариялық мақсаттағы бұйымдар құрамына кіретін қосалқы бөлшектер мен құрамдас бөлшектер
110.
9019
механотерапияға арналған құрылғылар немесе басқа да терапиялық тыныс алу аппаратурасы
111.
9022
ветеринариялық пайдалануға арналған рентгендік, альфа-, бета немесе гамма-сәулеленуге пайдалануға негізделген аппаратура, оған қоса рентгенографиялық немесе радиотерапиялық, рентгендік түтіктер және басқа да рентгендік сәулелену генераторлары, жоғары кернеудегі генераторлар, басқару қалқандары мен пульттері, экрандар, үстелдер, креслолар және зерттеп-қарауға немесе емдеуге арналған соған ұқсас бұйымдар, оның ішінде көрсетілген аппаратура мен бұйымдардың құрамына кіретін қосалқы бөлшектер мен құрамдас бөлшектер
112.
9024 80 190 0
фармацевтикалық өнім өндіру кезінде пайдаланылатын материалдардың қаттылығын, мықтылығын және басқа да механикалық қасиеттерін сынауға арналған машиналар мен құрылғылар (таблеткалардың қаттылығы мен мықтылығын өлшеуге арналған аспаптар)
113.
9025
ветеринариялық мақсаттар үшін және фармацевтикалық өнім өндіру кезінде қолданылатын ареометрлер, термомерлер, барометрлер, гигрометрлер, жазатын құрылғылары бар немесе жазатын құралдары жоқ психрометрлер
114.
9026
фармацевтикалық өнімді шығару кезінде пайдаланылатын сұйықтықтардың немесе газдардың шығынын, деңгейін қысымын немесе басқа да ауыспалы сипаттамаларын өлшеуге немесе бақылауға арналған аспаптар мен аппаратура және емдік газбен қамтамасыз ету жүйесінің жабдықтары
115.
9027
химиялық талдауға арналған аспаптар мен аппаратура (мысалы, поляриметрлер, рефрактометрлер, спектрометрлер, газ-немесе түтін талдағыштар); тұтқырлығын, кеуектігін, кеңеюін, үстірт керілуін немесе соған ұқсастарды өлшеуге немесе бақылауға арналған аспаптар мен аппаратура; жылудың, дыбыстың немесе жарықтың мөлшерін өлшеуге немесе бақылауға арналған аспаптар мен аппараттар (экспонометрлерді қоса алғанда); ветеринариялық мақсаттар үшін қолданылатын микротомдар, олардың бөлшектері мен құрал-саймандары

105.
9006 30 000 0
фотокамеры, специально предназначенные для ветеринарного или хирургического обследования внутренних органов
106.
9006 91 000 0
устройства регистрации изображения, их части и принадлежности, используемые для ветеринарных целей
107.
9011
микроскопы оптические сложные, используемые в ветеринарных целях
108.
9016 00
весы чувствительностью 0,05 грамм или выше, с разновесами или без них, их части и принадлежности, для ветеринарных целей
109.
9018
приборы и устройства, применяемые ветеринарии, включая сцинтиграфическую аппаратуру, аппаратура электромедицинская прочая, в том числе запасные части и комплектующие, входящие в состав изделия ветеринарного назначения
110.
9019
устройства для механотерапии; аппаратура для озоновой, кислородной и аэрозольной терапии, прочая терапевтическая дыхательная аппаратура
111.
9022
аппаратура, основанная на использовании рентгеновского, альфа-, бета- или гамма-излучений, предназначенная для ветеринарного использования, включая аппаратуру рентгенографическую или радиотерапевтическую, рентгеновские трубки и прочие генераторы рентгеновского излучения, генераторы высокого напряжения, щиты и пульты управления, экраны, столы, кресла и аналогичные изделия для обследования или лечения, в том числе запасные части и комплектующие, входящие в состав указанной аппаратуры и изделий
112.
9024 80 190 0
машины и устройства для испытаний на твердость, прочность или другие механические свойства материалов (приборы для измерения твердости и прочности таблеток), используемые при производстве фармацевтической продукции
113.
9025
ареометры, термометры, барометры, гигрометры, психрометры с записывающим устройством или без него для ветеринарных целей и используемые при производстве фармацевтической продукции
114.
9026
приборы и аппаратура для измерения или контроля расхода, уровня, давления или других переменных характеристик жидкостей или газов, применяемых при производстве фармацевтической продукции и оборудования системы лечебного газоснабжения
115.
9027
приборы и аппаратура для химического анализа (например, поляриметры, рефрактометры, спектрометры, газо- или дымоанализаторы); приборы и аппаратура для измерения или контроля вязкости, пористости, расширения, поверхностного натяжения или аналогичные; приборы и аппараты для измерения или контроля количества тепла, звука или света (включая экспонометры); микротомы; применяемые для ветеринарных целей части и принадлежности к ним

116.
9030 10 000 0
ветеринарияда қолданылатын ионды сәулені табу немесе өлшеуге арналған аспаптар мен аппаратуралар
117.
9031
ветеринарияда немесе фармацевтикалық өнім өндіру кезінде қолданылатын өлшеу немесе бақылау құралдары
118.
9032 10
ветеринарияда қолданылатын термостаттар
119.
9033 000 00 0
фармацевтика, ветеринария өнеркәсібінде пайдаланылатын 90-топтың машиналарының, аспаптарының, құралдарының немесе аппаратураның (осы топтың басқа жерінде атауы аталмаған немесе енгізілмеген) бөлшектері және керек-жарақтары
91-топ. Сағаттың барлық түрі және оның бөлшектері
120.
9106 90 000 0
ветеринарияда қолданылатын технологиялық үдеріс таймерлері, өзіне тағуға немесе өзімен бірге алып жүруге арналмаған секунд өлшегіштер, соған ұқсас құралдар
94-топ. Жиһаз; төсек-орын жабдықтары, матрацтар, матрацтың негіздері, диван жастықтары және жиһаздардың осыған ұқсас іші толтырылған керек-жарақтары; басқа жерде атауы аталмаған немесе қосылмаған шамдар және жарықтандырғыш жабдықтар; жарық көрсеткіштер; аты немесе атауы немесе мекенжайы бар жарық тақтайшалар және осыған ұқсас бұйымдар; жинақталатын құрылыс конструкциялары
121.
9402
ветеринариялық жиhаз (мысалы, операциялық үстелдер, қарауға арналған үстелдер), жоғарыда айтылған бұйымдардың бөлшектері
122.
9403
ветеринарияда қолданылатын өзге де жиhаз және оның бөлшектері
123.
9405 19 001 1, 9405 11 001 1, 9405 19 001 3, 9405 11 002 1, 9405 19 002 1, 9405 19 003 1, 9405 11 003 1, 9405 19 003 3, 9405 29 001 1, 9405 21 001 1, 9405 29 001 3, 9405 21 002 1, 9405 29 002 1, 9405 29 003 1, 9405 21 003 1, 9405 29 003 3, 9405 41 001 1, 9405 49 002 1, 9405 49 002 3, 9405 41 002 1, 9405 42 002 1, 9405 42 003 1, 9405 49 001 1, 9405 49 002 1, 9405 49 002 3, 9405 49 002 5, 9405 49 003 1, 9405 49 003 3, 9405 49 003 5, 9405 91 900 1, 9405 92 000 1, 9405 99 000 1, 9405 41 003 1, 9405 42 001 1
ветеринарияда қолданылатын шамдар мен жарық беретін жабдықтар, жарығы белгілі бір жерге бағытталған шамдар және олардың бөлшектері
124.
9406 90 390 2, 9406 90 900 1
фармацевтикалық, ветеринариялық өнім өндіруге арналған арнайы өндірістік үй-жайларда пайдаланылатын құрастырмалы құрылыс конструкциялары (таза үй-жайлар)
96-топ. Әртүрлі дайын бұйымдар
125.
9608 20 000 0
йод пен бриллиант көгінің ерітінділері бар биомаркерлерді өндіруге арналған фетрден және басқа кеуекті материалдардан жасалған ұштары бар пластикті маркерлер
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы
министрінің
2019 жылғы 16 шілдедегі
№ 261 бұйрығына
2-қосымша
Импорты қосылған құн салығынан босатылатын ветеринария саласында пайдаланылатын (қолданылатын) кез келген нысандағы дәрілік заттардың; протездiк-ортопедиялық бұйымдарды, ветеринариялық техниканы қоса алғанда, ветеринариялық мақсаттағы бұйымдардың; ветеринария саласында пайдаланылатын (қолданылатын) кез келген нысандағы дәрілік заттарды және протездiк-ортопедиялық бұйымдарды, ветеринариялық техниканы қоса алғанда, ветеринариялық мақсаттағы бұйымдарды өндіруге арналған материалдардың, жабдықтың және жиынтықтауыштардың тізбесі
Ескерту. Тізбе жаңа редакцияда - ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 22.05.2023 № 190 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтiзбелiк он күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi) бұйрығымен.
Реттік нөмірі
Еуразиялық экономикалық одақтың сыртқы экономикалық қызметі тауар номенклатурасының коды
Тауардың атауы
02-топ. Ет және тағамдық еттің субөнімдері
1.

116.
9030 10 000 0
приборы и аппаратура для обнаружения или измерения ионизирующих излучений, используемые в ветеринарии
117.
9031
измерительные или контрольные приборы, применяемые в ветеринарии или при производстве фармацевтической продукции
118.
9032 10
термостаты, применяемые в ветеринарии
119.
9033 000 00 0
части и принадлежности (в другом месте данной группы не поименованные или не включенные) к машинам, приборам, инструментам или аппаратуре группы 90, используемым в фармацевтической, ветеринарной промышленности
Группа 91. Часы всех видов и их части
120.
9106 90 000 0
таймеры технологического процесса, секундомеры, не предназначенные для ношения на себе или с собой, и аналогичные устройства, применяемые ветеринарии
Группа 94. Мебель; постельные принадлежности, матрацы, основы матрацные, диванные подушки и аналогичные набивные принадлежности мебели; лампы и осветительное оборудование, в другом месте не поименованные или не включенные; световые вывески, световые таблички с именем или названием, или адресом и аналогичные изделия; сборные строительные конструкции
121.
9402
мебель ветеринарная (например, операционные столы, столы для осмотра), части вышеупомянутых изделий
122.
9403
мебель прочая и ее части, применяемые в ветеринарии
123.
9405 19 001 1, 9405 11 001 1, 9405 19 001 3, 9405 11 002 1, 9405 19 002 1, 9405 19 003 1, 9405 11 003 1, 9405 19 003 3, 9405 29 001 1, 9405 21 001 1, 9405 29 001 3, 9405 21 002 1, 9405 29 002 1, 9405 29 003 1, 9405 21 003 1, 9405 29 003 3, 9405 41 001 1, 9405 49 002 1, 9405 49 002 3, 9405 41 002 1, 9405 42 002 1, 9405 42 003 1, 9405 49 001 1, 9405 49 002 1, 9405 49 002 3, 9405 49 002 5, 9405 49 003 1, 9405 49 003 3, 9405 49 003 5, 9405 91 900 1, 9405 92 000 1, 9405 99 000 1, 9405 41 003 1, 9405 42 001 1
лампы и осветительное оборудование, лампы узконаправленного света и их части, применяемые в ветеринарии
124.
9406 90 390 2, 9406 90 900 1
сборные строительные конструкции (чистые помещения), используемые в специальных производственных помещениях для производства фармацевтической, ветеринарной продукции
Группа 96. Разные готовые изделия
125.
9608 20 000 0
пластиковые маркеры с наконечниками из фетра и прочих пористых материалов, предназначенные для производства биомаркеров с растворами йода и бриллиантового зеленого
Приложение 2 к приказу
Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 16 июля 2019 года № 261
Перечень лекарственных средств любых форм, используемых (применяемых) в области ветеринарии; изделий ветеринарного назначения, включая протезно-ортопедические изделия, и ветеринарной техники; материалов, оборудования и комплектующих для производства лекарственных средств любых форм, используемых (применяемых) в области ветеринарии, и изделий ветеринарного назначения, включая протезно-ортопедические изделия, и ветеринарной техники, импорт которых освобождается от налога на добавленную стоимость
Сноска. Приложение 2 - в редакции приказа Министра сельского хозяйства РК от 22.05.2023 № 190 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Порядковый номер
Код товарной номенклатуры внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза
Наименование товара
Группа 02. Мясо и пищевые мясные субпродукты
1.