"Жаңғыртудың, кеңейтудің, реконструкциялаудың және (немесе) жаңартудың инвестициялық бағдарламаларын қарауға жіберу, оларды қарау және іріктеу, жаңғыртуға, кеңейтуге, реконструкциялауға және (немесе) жаңартуға арналған инвестициялық келісімдерді жасасу, электр қуатының әзірлігін ұстап тұру бойынша көрсетілетін қызметті сатып алу туралы шарттарды тиісінше жасасуды және осы шарттар үшін электр қуатының әзірлігін ұстап тұру бойынша көрсетілетін қызметке жеке тарифтерді, электр қуатының әзірлігін ұстап тұру бойынша көрсетілетін қызметті сатып алу көлемдері мен мерзімдерін белгілеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2017 жылғы 28 қарашадағы № 416 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2019 жылғы 26 шілдедегі № 263 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2019 жылғы 29 шілдеде № 19110 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Жаңғыртудың, кеңейтудің, реконструкциялаудың және (немесе) жаңартудың инвестициялық бағдарламаларын қарауға жіберу, оларды қарау және іріктеу, жаңғыртуға, кеңейтуге, реконструкциялауға және (немесе) жаңартуға арналған инвестициялық келісімдерді жасасу, электр қуатының әзірлігін ұстап тұру бойынша көрсетілетін қызметті сатып алу туралы шарттарды тиісінше жасасуды және осы шарттар үшін электр қуатының әзірлігін ұстап тұру бойынша көрсетілетін қызметке жеке тарифтерді, электр қуатының әзірлігін ұстап тұру бойынша көрсетілетін қызметті сатып алу көлемдері мен мерзімдерін белгілеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2017 жылғы 28 қарашадағы № 416 бұйрығына (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізбесінде № 16098 тіркелген, 2018 жылғы 9 қаңтарда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде жарияланған) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Жаңғыртудың, кеңейтудің, реконструкциялаудың және (немесе) жаңартудың инвестициялық бағдарламаларын қарауға жіберу, оларды қарау және іріктеу, жаңғыртуға, кеңейтуге, реконструкциялауға және (немесе) жаңартуға арналған инвестициялық келісімдерді жасасу, электр қуатының әзірлігін ұстап тұру бойынша көрсетілетін қызметті сатып алу туралы шарттарды тиісінше жасасуды және осы шарттар үшін электр қуатының әзірлігін ұстап тұру бойынша көрсетілетін қызметке жеке тарифтерді, электр қуатының әзірлігін ұстап тұру бойынша көрсетілетін қызметті сатып алу көлемдері мен мерзімдерін белгілеу қағидаларында:
4-тарау мынадай редакцияда жазылсын:
"4-тарау. Пайдалануға берілген электр станциялары бойынша жаңғыртуға, кеңейтуге, реконструкциялауға және (немесе) жаңартуға арналған жеке инвестициялық келісімдерді жасасу тәртібі.".
4-тарауда:
2-параграф мынадай редакцияда жазылсын:
"2-параграф. Жаңғыртуға, кеңейтуге, реконструкциялауға және (немесе) жаңартуға арналған жеке инвестициялық келісімдерді оңайлатылған тәртіпте жасасу.".

О внесении изменений и дополнений в приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 28 ноября 2017 года № 416 "Об утверждении Правил допуска на рассмотрение, рассмотрения и отбора инвестиционных программ модернизации, расширения, реконструкции и (или) обновления, заключения инвестиционных соглашений на модернизацию, расширение, реконструкцию и (или) обновление, соответствующего заключения договоров о покупке услуги по поддержанию готовности электрической мощности и установления для данных договоров индивидуальных тарифов на услугу по поддержанию готовности электрической мощности, объемов и сроков покупки услуги по поддержанию готовности электрической мощности"
Приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 26 июля 2019 года № 263. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 29 июля 2019 года № 19110
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 28 ноября 2017 года № 416 "Об утверждении Правил допуска на рассмотрение, рассмотрения и отбора инвестиционных программ модернизации, расширения, реконструкции и (или) обновления, заключения инвестиционных соглашений на модернизацию, расширение, реконструкцию и (или) обновление, соответствующего заключения договоров о покупке услуги по поддержанию готовности электрической мощности и установления для данных договоров индивидуальных тарифов на услугу по поддержанию готовности электрической мощности, объемов и сроков покупки услуги по поддержанию готовности электрической мощности" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 16098, опубликован 9 января 2018 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан) следующие изменения и дополнения:
в Правилах допуска на рассмотрение, рассмотрения и отбора инвестиционных программ модернизации, расширения, реконструкции и (или) обновления, заключения инвестиционных соглашений на модернизацию, расширение, реконструкцию и (или) обновление, соответствующего заключения договоров о покупке услуги по поддержанию готовности электрической мощности и установления для данных договоров индивидуальных тарифов на услугу по поддержанию готовности электрической мощности, объемов и сроков покупки услуги по поддержанию готовности электрической мощности, утвержденных указанным приказом:
заголовок главы 4 изложить в следующей редакции:
"Глава 4. Порядок заключения индивидуальных инвестиционных соглашений на модернизацию, реконструкцию, расширение и (или) обновление, индивидуальных инвестиционных соглашений по введенным в эксплуатацию электростанциям";
в главе 4:
заголовок параграфа 2 изложить в следующей редакции:
"Параграф 2. Заключение индивидуальных инвестиционных соглашений на модернизацию, реконструкцию, расширение и (или) обновление в упрощенном порядке";

16, 17, 18, 19 және 20-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"16. Уәкілетті органмен келісімдер жасасқан және шекті тарифтің инвестициялық құрамдасынан басқа шығын көзі айтарлықтай қосымша сыртқы қаржыландыру (кредиттер, қарыздар), сондай-ақ кредиттер (қарыздар), даму бағдарламаларына енгізілген, жергілікті атқарушы органдар бекіткен жобалар бойынша бұрын тартылған міндеттемелердің негізгі қарызын қайта қаржыландыру және өтеу мақсатында алынған өзгелей ақша қаражаты болып табылған электр энергиясына шекті тарифтер бағдарламасының қолданылу кезеңіндегі 2009-2015 жылдар аралығында ауқымды инвестициялық бағдарламаларды іске асырған энергия өндіруші ұйымдар уәкілетті органмен оңайлатылған тәртіппен жеке инвестициялық Келісімдер жасасады.
17. Жаңғыртуға, кеңейтуге, реконструкциялауға және (немесе) жаңартуға арналған жеке инвестициялық келісімдерді жасаудың оңайлатылған тәртібі 2018 жылдың 1 сәуіріне дейін тиісті энергия өндіруші ұйымдар уәкілетті органға мына материалдар мен ақпаратты ұсынған жағдайда, инвестициялық бағдарламаларды уәкілетті органға қарауға жіберместен және рұқсат беру мен іріктеу рәсімдерін өтпестен осы Келісімдердің жасалуын білдіреді:
1) 2009-2015 жылдар аралығындағы кезеңде оны (оларды) сатып алуға (жүзеге асыруға) қосымша сыртқы қаржыландыру (кредиттер, қарыздар) тартылған объектінің (объектілердің) пайдалануға енгізу актісі (актілері);
2) 2018 жылдың 1 қаңтарындағы жағдай бойынша өтелмеген қарыздардың болуын растайтын құжаттар;
3) жаңғыртуға, кеңейтуге, реконструкциялауға және (немесе) жаңартуға арналған тиісті инвестициялық жеке келісімді жасасу үшін осы тармақтың 1) тармақшасында көрсетілген қарыздар және объектілер туралы қажетті ақпарат.
Кредиттер (қарыздар), даму бағдарламаларына енгізілген, жергілікті атқарушы органдар бекіткен жобалар бойынша бұрын тартылған міндеттемелердің негізгі қарызын қайта қаржыландыру және өтеу мақсатында алынған өзгелей ақша тартқан энергия өндіруші ұйымдар үшін жаңғыртуға, кеңейтуге, реконструкциялауға және (немесе) жаңартуға арналған инвестициялық жеке келісімдерді жасаудың оңайлатылған тәртібі 2019 жылдың 1 қыркүйегіне дейін тиісті энергия өндіруші ұйымдар уәкілетті органға мына материалдар мен ақпаратты ұсынған жағдайда, инвестициялық бағдарламаларды уәкілетті органға қарауға жіберместен және рұқсат беру мен іріктеу рәсімдерін өтпестен осы Келісімдердің жасалуын білдіреді:

пункты 16, 17, 18, 19 и 20 изложить в следующей редакции:
"16. Энергопроизводящие организации, заключившие с уполномоченным органом соглашения и реализовавшие масштабные инвестиционные программы с 2009 по 2015 годы в период действия программы предельных тарифов на электроэнергию, источником затрат которых, помимо инвестиционной составляющей предельного тарифа, явились значительное дополнительное внешнее финансирование (кредиты, займы), а также кредиты (займы), иные деньги, полученные для целей рефинансирования и погашения основного долга ранее привлеченных обязательств по проектам, включенным в программы развития, утвержденные местными исполнительными органами, заключают с уполномоченным органом индивидуальные инвестиционные соглашения на модернизацию, расширение, реконструкцию и (или) обновление в упрощенном порядке.
17. Упрощенный порядок заключения индивидуальных инвестиционных соглашений на модернизацию, расширение, реконструкцию и (или) обновление подразумевает заключение данных соглашений без направления на рассмотрение в уполномоченный орган инвестиционных программ и прохождения процедур допуска и отбора, при условии предоставления соответствующими энергопроизводящими организациями до 1 апреля 2018 года в уполномоченный орган следующих материалов и информации:
1) акта (актов) ввода в эксплуатацию объекта (объектов), на приобретение (осуществление) которого (которых) в период с 2009 по 2015 годы привлекалось дополнительное внешнее финансирование (кредиты, займы);
2) документов, подтверждающих наличие займов, не погашенных по состоянию на 1 января 2018 года;
3) необходимую для заключения соответствующего индивидуального инвестиционного соглашения на модернизацию, расширение, реконструкцию и (или) обновление информацию о займах и объектах, указанных в подпункте 1) части первой настоящего пункта.
Упрощенный порядок заключения индивидуальных инвестиционных соглашений на модернизацию, расширение, реконструкцию и (или) обновление для энергопроизводящих организаций, привлекших кредиты (займы), иные деньги, полученные для целей рефинансирования и погашения основного долга ранее привлеченных обязательств по проектам, включенным в программы развития, утвержденные местными исполнительными органами, подразумевает заключение данных соглашений без направления на рассмотрение в уполномоченный орган инвестиционных программ и прохождения процедур допуска и отбора, при условии предоставления соответствующими энергопроизводящими организациями до 1 сентября 2019 года в уполномоченный орган следующих материалов и информации:

1) 2009-2015 жылдар аралығындағы кезеңде жергілікті атқарушы органдар бекіткен даму бағдарламаларына енгізілген жобалар бойынша бұрын тартылған міндеттемелердің негізгі борышын қайта қаржыландыру және өтеу мақсаттары үшін алынған өзге де ақша, кредиттер (қарыздар) тартқан энергия өндіруші ұйымдардың объектісін (объектілерін) пайдалануға беру актісі (актілері);
2) уәкілетті органға ақпарат берілген күнгі жағдай бойынша өтелмеген қарыздардың болуын растайтын құжаттар;
3) жаңғыртуға, кеңейтуге, реконструкциялауға және (немесе) жаңартуға арналған тиісті жеке инвестициялық келісімді жасасу үшін осы тармақтың екніші бөлігінің 1) тармақшасында көрсетілген қарыздар және объектілер туралы қажетті ақпарат.
18. Оңайлатылған тәртіпте жаңғыртуға, кеңейтуге, реконструкциялауға және (немесе) жаңартуға арналған жеке инвестициялық келісімдер жасасатын энергия өндіруші ұйымдардың тізімін уәкілетті орган өзінің интернет-ресурсында уәкілетті органға осы Қағидалардың 17-тармағының екінші бөлігінде көрсетілген материалдарды және ақпаратты ұсынған күннен бастап күнтізбелік қырық күннен кешіктірмейтін мерзімде жариялайды.
19. Осы Қағидалардың 18-тармағына сәйкес уәкілетті органның интернет-ресурсында жарияланған тізімге енгізілген энергия өндіруші ұйымдар осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша уәкілетті органмен жаңғыртуға, кеңейтуге, реконструкциялауға және (немесе) жаңартуға арналған жеке келісімдерге жарияланған күнінен бастап отыз күнтізбелік күн ішінде қол қояды.
20. Жаңғыртуға, кеңейтуге, реконструкциялауға және (немесе) жаңартуға арналған жеке келісімдерде бекітілген жеке тарифтер, қызмет көлемі және қызметті сатып алу мерзімі ұлғайту жағына қарай түзетуге жатпайды.";
мынадай мазмұндағы 3-параграфпен толықтырылсын:
"3-параграф. Оңайлатылған тәртіпте электр станциялары бойынша пайдалануға енгізілген жеке инвестициялық келісімдерді жасасу".
20-1. Құрылысына 2015 жылға дейін қарыздық қаржыландыру (кредиттер, қарыздар), сондай-ақ нысаналы мақсаты электр станциясының құрылысын қаржыландыру болатын бұрын тартылған міндеттемелердің негізгі борышын қайта қаржыландыру және өтеу мақсаттары үшін алынған кредиттер (қарыздар), өзге де ақша тартылған электр станциялары 2009-2015 жылдар аралығында пайдалануға берілген және уәкілетті органмен және табиғи монополиялар салаларында басшылықты жүзеге асыратын мемлекеттік органмен инвестициялық шарттар жасасқан энергия өндіруші ұйымдар уәкілетті органмен пайдалануға берілген электр станциялары бойынша жеке инвестициялық келісімдерді оңайлатылған тәртіппен жасасады.

1) акта (актов) ввода в период с 2009 по 2015 годы в эксплуатацию объекта (объектов) энергопроизводящих организаций, привлекших кредиты (займы), иные деньги, полученные для целей рефинансирования и погашения основного долга ранее привлеченных обязательств по проектам, включенным в программы развития, утвержденные местными исполнительными органами;
2) документов, подтверждающих наличие займов, не погашенных по состоянию на дату предоставления информации в уполномоченный орган;
3) необходимую для заключения соответствующего индивидуального инвестиционного соглашения на модернизацию, расширение, реконструкцию и (или) обновление информацию о займах и объектах, указанных в подпункте 1) части второй настоящего пункта.
18. Список энергопроизводящих организаций, заключающих индивидуальные инвестиционные соглашения на модернизацию, расширение, реконструкцию и (или) обновление в упрощенном порядке, уполномоченный орган публикует на своем интернет-ресурсе в срок не позднее сорока календарных дней с даты предоставления в уполномоченный орган материалов и информации, указанных в части второй пункта 17 настоящих Правил.
19. Энергопроизводящие организации, включенные в список, опубликованный на интернет-ресурсе уполномоченного органа в соответствии с пунктом 18 настоящих Правил, подписывают с уполномоченным органом индивидуальные инвестиционные соглашения на модернизацию, расширение, реконструкцию и (или) обновление по форме согласно приложению 4 к настоящим Правилам в течение тридцати календарных дней со дня указанной публикации.
20. Установленные в индивидуальных инвестиционных соглашениях на модернизацию, расширение, реконструкцию и (или) обновление индивидуальные тарифы, объемы услуги и сроки покупки услуги не подлежат корректировке в сторону увеличения.";
дополнить параграфом 3 следующего содержания:
"Параграф 3. Заключение индивидуальных инвестиционных соглашений по введенным в эксплуатацию электростанциям в упрощенном порядке.
20-1. Энергопроизводящие организации, электростанции которых введены в эксплуатацию с 2009 по 2015 годы, на строительство которых привлечены заемное финансирование (кредиты, займы) до 2015 года, а также кредиты (займы), иные деньги, полученные для целей рефинансирования и погашения основного долга ранее привлеченных обязательств с целевым назначением финансирования строительства электростанции, и заключившие с уполномоченным органом и государственным органом, осуществляющим руководство в сферах естественных монополий, инвестиционные договоры, заключают с уполномоченным органом индивидуальные инвестиционные соглашения по введенным в эксплуатацию электростанциям в упрощенном порядке.

20-2. Пайдалануға берілген электр станциялары бойынша жеке инвестициялық келісімдерді жасасудың оңайлатылған тәртібі 2019 жылғы 1 қыркүйекке дейін мынадай материалдар мен ақпаратты ұсынған жағдайда, инвестициялық бағдарламаларды уәкілетті органға қарауға жіберместен және рұқсат беру мен іріктеу рәсімдерінен өтпестен осы Келісімдердің жасалуын білдіреді:
1) құрылысына осы Қағидалардың кредиттері, қарыздары, өзге де ақша (бұдан әрі - қарыздар) тартылған объектіні (объектілерді) пайдалануға беру актісін (актілерін);
2) уәкілетті органға ақпаратты ұсыну күніне төленбеген қарыздардың болуын растайтын құжаттарды;
3) тиісті жеке инвестициялық келісімді жасасу үшін пайдалануға берілген электр станциялары бойынша осы тармақтың 1)-тармақшасында көрсетілген қарыздар мен объектілер туралы қажетті ақпаратты.
20-3. Уәкілетті орган пайдалануға енгізілген электр станциялары бойынша оңайлатылған тәртіпте жеке инвестициялық келісімдерді жасасатын энегия өндіруші ұйымдардың тізімін өзінің интернет-ресурсында осы Қағидалардың 20-2-тармағында көрсетілген материалдарды және ақпаратты уәкілетті органға ұсынған күннен бастап күнтізбелік қырық күннен кешіктірмейтін мерзімде жариялайды.
20-4. Осы Қағидалардың 20-3-тармағына сәйкес уәкілетті органның интернет-ресурсында жарияланған тізімге енгізілген энергия өндіруші ұйымдар көрсетілген осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша уәкілетті органмен пайдалануға берілген электр станциялары бойынша жеке инвестициялық келісімдерге жарияланған күнінен бастап отыз күнтізбелік күн ішінде қол қояды.
20-5. Пайдалануға берілген электр станциялары бойынша жеке инвестициялық келісімдерде белгіленген жеке тарифтер, қызмет көлемдері және қызметтерді сатып алу мерзімдері ұлғайту жағына қарай түзетуге жатпайды.
21, 22 және 23-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"21. Заңның 15-4-бабының 7-тармағының бірінші бөлігіне сәйкес уәкілетті орган жұмыс істеп тұрған энергия өндіруші ұйыммен Келісім жасағаннан кейін бірыңғай сатып алушы осы энергия өндіруші ұйыммен электр қуатының әзірлігін ұстап тұру бойынша көрсетілетін қызметке жеке тариф бойынша уәкілетті орган белгілеген көлемде және мерзімдерге электр қуатының әзірлігін ұстап тұру бойынша көрсетілетін қызметті сатып алу туралы шарт жасасады.
Уәкілетті орган жұмыс істеп тұрған энергия өндіруші ұйыммен оңайлатылған тәртіпте жаңғыртуға, кеңейтуге, реконструкциялауға және (немесе) жаңартуға арналған жеке инвестициялық келісімді, пайдалануға берілген электр станциялары бойынша жеке инвестициялық келісімді жасағаннан кейін бірыңғай сатып алушы осы энергия өндіруші ұйыммен электр қуатының әзірлігін ұстап тұру бойынша көрсетілетін қызметке жеке тариф бойынша уәкілетті орган белгілеген көлемде және мерзімдерге электр қуатының әзірлігін ұстап тұру бойынша көрсетілетін қызметті сатып алу туралы шарт жасасады.

20-2. Упрощенный порядок заключения индивидуальных инвестиционных соглашений по введенным в эксплуатацию электростанциям подразумевает заключение данных соглашений без направления на рассмотрение в уполномоченный орган инвестиционных программ и прохождения процедур допуска и отбора, при условии предоставления энергопроизводящими организациями до 1 сентября 2019 года в уполномоченный орган следующих материалов и информации:
1) акта (актов) ввода в эксплуатацию объекта (объектов), на строительство которого (которых) привлекались указанные в пункте 20-1 настоящих Правил кредиты, займы, иные деньги (далее - займы);
2) документов, подтверждающих наличие займов, не погашенных на дату предоставления информации в уполномоченный орган;
3) необходимую для заключения соответствующего индивидуального инвестиционного соглашения по введенной в эксплуатацию электростанций информацию о займах и объектах, указанных в подпункте 1) настоящего пункта.
20-3. Список энергопроизводящих организаций, заключающих индивидуальные инвестиционные соглашения по введенным в эксплуатацию электростанциям в упрощенном порядке, уполномоченный орган публикует на своем интернет-ресурсев срок не позднее сорока календарных дней с даты предоставления в уполномоченный орган материалов и информации, указанных в пункте 20-2 настоящих Правил.
20-4. Энергопроизводящие организации, включенные в список, опубликованный на интернет-ресурсе уполномоченного органа в соответствии с пунктом 20-3 настоящих Правил, подписывают с уполномоченным органом индивидуальные инвестиционные соглашения по введенным в эксплуатацию электростанциям по форме согласно приложению 4 к настоящим Правилам в течение тридцати календарных дней со дня указанной публикации.
20-5. Установленные в индивидуальных инвестиционных соглашениях по введенным в эксплуатацию электростанциям индивидуальные тарифы, объемы услуги и сроки покупки услуги не подлежат корректировке в сторону увеличения.";
пункты 21, 22 и 23 изложить в следующей редакции:
"21. В соответствии с частью первой пункта 7 статьи 15-4 Закона после заключения уполномоченным органом Соглашения с действующей энергопроизводящей организацией единый закупщик заключает договор о покупке услуги по поддержанию готовности электрической мощности с данной энергопроизводящей организацией по индивидуальному тарифу в объеме и на сроки, которые установлены уполномоченным органом.
После заключения уполномоченным органом индивидуального инвестиционного соглашения на модернизацию, расширение, реконструкцию и (или) обновление, индивидуального инвестиционного соглашения по введенным в эксплуатацию электростанциям в упрощенном порядке с действующей энергопроизводящей организацией единый закупщик заключает договор о покупке услуги по поддержанию готовности электрической мощности с данной энергопроизводящей организацией по индивидуальному тарифу в объеме и на сроки, которые установлены уполномоченным органом.

22. Электр қуатының әзірлігін ұстап тұру бойынша көрсетілетін қызметтерді сатып алу туралы шартты жасасу тиісті жаңғыртуға, кеңейтуге, реконструкциялауға және (немесе) жаңартуға арналған жеке инвестициялық келісімге, пайдалануға беріллген электр станциялары бойынша жеке инвестициялық келісімге қол қойылған күннен бастап тоқсан күнтізбелік күн ішінде жүргізіледі.
23. Электр қуатының әзірлігін ұстап тұру бойынша көрсетілетін қызметтерді сатып алу туралы шарт үшін жеке тарифтерді, көрсетілетін қызметті сатып алу көлемдері мен мерзімдерін тиісті жаңғыртуға, кеңейтуге, рекоснтрукциялауға және (немесе) жаңартуға арналған жеке инвестициялық келісімге, пайдалануға берілген электр станциялары бойынша жеке инвестициялық келісімге сәйкес уәкілетті орган белгілейді.";
осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес 4-қосымша жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің Электр энергетикасы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күнтізбелік он күн ішінде оны қазақ және орыс тілдерінде ресми жариялау және Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
4) осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің Заң қызметі департаментіне осы тармақтың 1), 2) және 3) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының энергетика вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрі
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрлігінің
2019 жылғы 26 шілдедегі
№263 бұйрығына
қосымша
Жаңғыртудың, кеңейтудің,
реконструкциялаудың және
(немесе) жаңартудың
инвестициялық
бағдарламаларын қарауға
жіберу, оларды қарау және
іріктеу, жаңғыртуға, кеңейтуге,
реконструкциялауға және
(немесе) жаңартуға арналған
инвестициялық келісімдерді
жасасу, электр қуатының
әзірлігін ұстап тұру бойынша
көрсетілетін қызметті сатып алу
туралы шарттарды тиісінше
жасасуды және осы шарттар
үшін электр қуатының әзірлігін
ұстап тұру бойынша
көрсетілетін қызметке жеке
тарифтерді, электр қуатының
әзірлігін ұстап тұру
бойынша көрсетілетін қызметті
сатып алу көлемдері мен
мерзімдерін белгілеу
қағидаларына
4-қосымша
Нысан
Жаңғыртуға, кеңейтуге, реконструкциялауға және (немесе) жаңартуға арналған инвестициялық келісім/ Жаңғыртуға, кеңейтуге, реконструкциялауға және (немесе) жаңартуға арналған инвестициялық жеке келісім/ Пайдалануға берілген электр станциясы бойынша инвестициялық жеке келісім
______________________                               "____" ___________ 20 ___ ж.
(қол қою қаласы)                                           (жасасу күні)
Бұдан әрі "Тараптар" деп аталатын
________________________________________________________________________,
(мемлекеттік органның атауы)
тұлғасында ______________________________________________________________,
(уәкілетті адамның Т.А.Ә., лауазымы)
____________________________________________________ негізінде әрекет ететін,
(ереже немесе бұйрық)
бұдан әрі "Уәкілетті орган" деп аталатын және
(энергия өндіруші ұйымның атауы)
______________________________________________________________ тұлғасында,
(уәкілетті адамның Т.А.Ә., лауазымы)
____________________________________________________ негізінде әрекет ететін,
(жарғы немесе сенімхат)

22. Заключение договора о покупке услуги по поддержанию готовности электрической мощности осуществляется в течение девяноста календарных дней со дня подписания соответствующего Соглашения, индивидуального инвестиционного соглашения на модернизацию, расширение, реконструкцию и (или) обновление, индивидуального инвестиционного соглашения по введенным в эксплуатацию электростанциям.
23. Индивидуальные тарифы, объемы услуги и сроки покупки услуги для договора о покупке услуги по поддержанию готовности электрической мощности устанавливаются уполномоченным органом согласно соответствующему Соглашению, индивидуальному инвестиционному соглашению на модернизацию, расширение, реконструкцию и (или) обновление, индивидуальному инвестиционному соглашению по введенным в эксплуатацию электростанциям.";
приложение 4 изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему приказу.
2. Департаменту реализации государственной политики в области электроэнергетики Министерства энергетики Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Министерства юстиции Республики Казахстан для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства энергетики Республики Казахстан;
4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан предоставление в Департамент юридической службы Министерства энергетики Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2) и 3) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра энергетики Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр энергетики
Республики Казахстан
Приложение к приказу
Министра энергетики
Республики Казахстан
от 26 июля 2019 года № 263
Приложение 4
к Правилам допуска на рассмотрение,
рассмотрения и отбора инвестиционных
программ модернизации, расширения,
реконструкции и (или) обновления, заключения
инвестиционных соглашений на модернизацию,
расширение, реконструкцию и (или) обновление,
соответствующего заключения договоров о
покупке услуги по поддержанию готовности
электрической мощности и установления для
данных договоров индивидуальных тарифов на
услугу по поддержанию готовности
электрической мощности, объемов и сроков
покупки услуги по поддержанию готовности
электрической мощности.
Форма
Инвестиционное соглашение на модернизацию, реконструкцию, расширение и
(или) обновление/ Индивидуальное инвестиционное соглашение на
модернизацию, реконструкцию, расширение и (или) обновление/
Индивидуальное инвестиционное соглашение по введенной в
эксплуатацию электростанции
__________________________                         "____" ____ 20 ___ г.
(город подписания)                                     (дата заключения)
_________________________________________________________________,
(название государственного органа)
в лице ___________________________________________________________,
(должность, Ф.И.О. уполномоченного лица)
действующего на основании ________________________________________,
(положения или приказа)
именуемый в дальнейшем "уполномоченный орган", и (наименование
энергопроизводящей организации)
в лице ___________________________________________________________,
(должность, Ф.И.О. уполномоченного лица)
действующего на основании ________________________________________,
(устава или доверенности)

екінші Тараптан, бұдан әрі "Энергия өндіруші ұйым" деп аталатын "Электр энергетикасы туралы" 2004 жылғы 9 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңына (бұдан әрі - Заң) сәйкес жаңғыртуға, кеңейтуге, реконструкциялауға және (немесе) жаңартуға арналған инвестициялық келісім/ жаңғыртуға, кеңейтуге, реконструкциялауға және (немесе) жаңартуға арналған инвестициялық жеке келісім/ пайдалануға берілген электр станциясы бойынша инвестициялық жеке келісім (бұдан әрі - Келісім) жасасты.
1. Келісімде мына түсініктемелер пайдаланылады:
1) Қарыздар:
2009 - 2015 жылдар аралығында электр энергиясына арналған тарифтер бағдарламасының қолданылуы кезеңінде ауқымды инвестициялық бағдарламаларды іске асыру үшін уәкілетті органмен Келісім шеңберінде энергия өндіруші ұйымының шекті тарифтердің инвестициялық құрамдас бөлігінен басқа тартылған айтарлықтай қосымша сыртқы қаржыландыру (кредиттер, қарыздар), сондай-ақ кредиттер (қарыздар), даму бағдарламаларына енгізілген, жергілікті атқарушы органдар бекіткен жобалар бойынша бұрын тартылған міндеттемелердің негізгі қарызын қайта қаржыландыру және өтеу мақсатында алынған өзгелей ақша қаражаты;
2009-2015 жылдар аралығында пайдалануға берілген электр станцияларының құрылысы үшін 2015 жылға дейін тартылған қарыздық қаржыландыру (кредиттер, қарыздар), сондай-ақ уәкілетті органмен және табиғи монополиялар саласында басшылықты жүзеге асыратын мемлекеттік органмен инвестициялық шартқа отырған энергия өндіруші ұйымдардың электр станцияларының құрылысын қаржыландыруға мақсатты түрде бөлінген, бұрын тартылған міндеттемелердің негізгі қарызын қайта қаржыландыру және өтеу мақсатында алынған өзгелей ақша қаражаты, кредиттер (қарыздар);
2) Объектілер - Қарыздар олардың сатып алынуына (іске асыруына) тартылған объектілер
2. Келісім жаңғыртудың, кеңейтудің, реконструкциялаудың және (немесе) жаңартудың инвестициялық бағдарламаласын (бағдарламаларын) жүзеге асыру бойынша Келісім Тараптарының міндеттемелері мен құқықтарын қарастырады.
3. Энергия өндіруші ұйым:
1) осы Келісімге 1-қосымшаға сәйкес жаңғырту, кеңейту, реконструкциялау және (немесе) жаңарту бойынша инвестициялық (инвестициялық) бағдарламаның (бағдарламалардың) іс-шараларын іске асыруға;
2) есепті жылдан кейінгі жылдың 31 наурызынан кешіктірмей тәуелсіз энергетикалық сараптамамен расталған осы Келісімнің 2-қосымшасында көрсетілген көрсеткіштерге (индикаторларға) қол жеткізу туралы есепті ұсынуға міндеттенеді.
Осы Келісімнің 3-тармағының талаптары Заңның 15-4-бабының 9 және 9-1-тармағына сәйкес энергия өндіруші ұйымдарға қолданылмайды. Бұл ретте, осы Келісімнің 1-ші және 2-қосымшасы толтырылмайды.

именуемый в дальнейшем "Энергопроизводящая организация", с другой стороны, в дальнейшем совместно именуемые "Сторонами", в соответствии с Законом Республики Казахстан от 9 июля 2004 года "Об электроэнергетике" (далее - Закон) заключили настоящее инвестиционное соглашение на модернизацию, реконструкцию, расширение и (или) обновление/индивидуальное инвестиционное соглашение на модернизацию, реконструкцию, расширение и (или) обновление/индивидуальное инвестиционное соглашение по введенной в эксплуатацию электростанции (далее - Соглашение).
1. В Соглашении используются следующие понятия:
1) Займы:
значительное дополнительное внешнее финансирование (кредиты, займы), а также кредиты (займы), иные деньги, полученные для целей рефинансирования и погашения основного долга ранее привлеченных обязательств по проектам, включенным в программы развития, утвержденные местными исполнительными органами, помимо инвестиционной составляющей предельного тарифа, привлеченные энергопроизводящей организацией в рамках соглашений с уполномоченным органом для реализации масштабных инвестиционных программ в период действия программы предельных тарифов на электроэнергию с 2009 по 2015 годы;
заемное финансирование (кредиты, займы), привлеченное до 2015 года на строительство электростанции, введенной в эксплуатацию с 2009 по 2015 год, а также кредиты (займы), иные деньги, полученные для целей рефинансирования и погашения основного долга ранее привлеченных обязательств с целевым назначением финансирования строительства электростанции энергопроизводящей организации, заключившей с уполномоченным органом и государственным органом, осуществляющим руководство в сферах естественных монополий, инвестиционные договоры;
2) Объекты - объекты, на приобретение (осуществление) которых привлекались Займы.
2. Соглашение предусматривает обязательства и права Сторон Соглашения по реализации мероприятий инвестиционной (инвестиционных) программы (программ) модернизации, расширения, реконструкции и (или) обновления.
3. Энергопроизводящая организация обязуется:
1) реализовать мероприятия инвестиционной (инвестиционных) программы (программ) модернизации, расширения, реконструкции и (или) обновления, в соответствии с приложением 1 к настоящему Соглашению;
2) ежегодно не позднее 31 марта года, следующего за отчетным, представлять в уполномоченный орган отчет о достижении показателей (индикаторов), указанных в приложении 2 к настоящему Соглашению, подтвержденный независимой энергетической экспертизой.
Требование пункта 3 настоящего Соглашения не распространяются на энергопроизводящие организации, на которых распространяется действие пунктов 9 и 9-1 статьи 15-4 Закона. При этом, приложения 1 и 2 к настоящему Соглашению не заполняются.

4. Энергия өндіруші ұйым:
1) Заңға және осы Келісімге сәйкес электр қуатының әзірлігін ұстап тұру бойынша қызмет үшін ақы алуға;
2) Қазақстан Республикасының заңнамасына және Келісімге сәйкес басқа да құқықтарды жүзеге асыруға құқылы.
5. Уәкілетті орган мыналарға міндетті:
1) жаңғыртуға, кеңейтуге, реконструкциялауға және (немесе) жаңартуға арналған инвестициялық Келісім жасасқан жағдайда осы Келісімнің 3-қосымшасына сәйкес;
келісімге енгізілген инвестициялық бағдарламалардың сол жылдарға сәйкес орташа өлшенген мәндерімен жеке тарифі ұсынылған электр қуатының әзірлігін ұстап тұру бойынша көрсетілетін қызметке жеке тарифі;
келісімге енгізілген барлық инвестициялық бағдарламалардың сол жылдарға сәйкес қызмет көлемі сомасы ұсынылған электр қуатының әзірлігін ұстап тұру бойынша қызмет көлемін;
келісімге енгізілген инвестициялық бағдарламалардың барлық қызметті сатып алу мерзімі барынша көп ұсынылған электр қуатының әзірлігін ұстап тұру бойынша қызметті сатып алу мерзімін белгілеуге міндетті;
2) жаңғыртуға, реконструкциялауға, кеңейтуге және (немесе) жаңартуға арналған инвестициялық жеке Келісім/пайдалануға берілген электр станциясы бойынша жеке инвестициялық келісім жасасқан жағдайда осы Келісімнің 3-қосымшасына сәйкес:
2019 жылдың 1 қаңтарынан бастап өтелмеген қарыздар бойынша негізгі қарыздың жылдық төлемін жабу қажеттілігіне сүйене отырып есептелетін жылдар бойынша электр қуатының әзірлігін ұстап тұрумен байланысты көрсетілетін қызметке жеке тарифті;
2020 жылдың 1 қаңтарынан бастап қайта қаржыландыру мақсатында алынған өтелмеген қарыздар бойынша негізгі қарыздың жылдық төлемін жабу қажеттілігіне сүйене отырып есептелген жылдар бойынша электр қуатын әзірлікте ұстап тұру қызметіне жеке тариф/жылдар бойынша пайдалануға берілген электр станциялары бойынша электр қуатын әзірлікте ұстап тұру қызметіне жеке тариф;
Объектілердің қолда бар электр қуатына тең жылдар бойынша электр қуатының әзірлігін ұстап тұру қызметінің көлемі. Бұл ретте, егер осы Объектілер тек негізгі генерациялайтын жабдықты немесе негізгі генерациялайтын қондырғылардан басқа, электр энергиясының және (немесе) жылу өндірісінің технологиялық процесінің басқа да объектілерін қамтыса, жеке Келісім бойынша қызмет көлемі осы негізгі генераторлық жабдыққа сәйкес келетін электрлік қуаты болып табылады. Егер осы Объектілер негізгі генерациялайтын қондырғыны қамтымаса, жеке Келісім үшін қызмет көлемі осы объектілер пайдаланылған жұмыс істеп тұрған (бұрыннан бар) электр станцияларының жалпы электрлік қуатын білдіреді;
энергия өндіруші ұйымның 2019 жылдың 1 қаңтарынан бастап өтелмеген қарыздары бойынша негізгі қарызды өтеу бойынша қалған мерзімінің ұзақтығымен анықталатын электр қуатының әзірлігін ұстап тұру бойынша көрсетілетін қызметті сатып алу мерзімі;
энергия өндіруші ұйымның қайта қаржыландыру мақсаттары үшін алынған өтелмеген қарыздарының 2020 жылдың 1 қаңтарынан бастап негізгі қарызды өтеу бойынша қалған мерзімінің ұзақтығымен анықталатын электр қуатының әзірлігін ұстап тұру бойынша көрсетілетін қызметті сатып алу мерзімі;

4. Энергопроизводящая организация вправе:
1) получать оплату услуги по поддержанию готовности электрической мощности в соответствии с Законом и настоящим Соглашением;
2) осуществлять иные права в соответствии с законодательством Республики Казахстан и Соглашением.
5. Уполномоченный орган обязан:
1) в случае заключения инвестиционного соглашения на модернизацию, реконструкцию, расширение и (или) обновление, установить, в соответствии с приложением 3 к настоящему Соглашению:
индивидуальный тариф на услугу по поддержанию готовности электрической мощности по годам, представленный соответствующими данным годам средневзвешенными значениями индивидуальных тарифов включенных в Соглашение инвестиционных программ;
объем услуги по поддержанию готовности электрической мощностипо годам, представленный соответствующими данным годам суммами объемов услуги по всем включенным в Соглашение инвестиционным программам;
срок покупки услуги по поддержанию готовности электрической мощности, представленный наибольшим из сроков покупки услуги включенных в Соглашение инвестиционных программ;
2) в случае заключения индивидуального инвестиционного соглашения на модернизацию, реконструкцию, расширение и (или) обновление/индивидуального инвестиционного соглашения по введенной в эксплуатацию электростанции, установить, в соответствии с приложением 3 к настоящему Соглашению:
индивидуальный тариф на услугу по поддержанию готовности электрической мощности по годам, рассчитываемый исходя из необходимости покрытия годовых выплат основного долга по непогашенным Займам начиная с 1 января 2019 года;
индивидуальный тариф на услугу по поддержанию готовности электрической мощности по годам /индивидуальный тариф на услугу по поддержанию готовности электрической мощности по введенным в эксплуатацию электростанции по годам, рассчитываемый исходя из необходимости покрытия годовых выплат основного долга по непогашенным Займам, полученные для целей рефинансирования начиная с 1 января 2020 года;
объем услуги по поддержанию готовности электрической мощности по годам, равный располагаемой электрической мощности Объектов. При этом, если Объекты включают в себя только основное генерирующее оборудование либо, помимо основного генерирующего оборудования, включают в себя также иные объекты технологического процесса производства электроэнергии и (или) тепла, то объемом услуги для индивидуального Соглашения является располагаемая электрическая мощность, соответствующая данному основному генерирующему оборудованию. В случае, если Объекты не включают в себя основное генерирующее оборудование, то объемом услуги для индивидуального Соглашения является полная располагаемая электрическая мощность действующих (существующих) электрических станций, на которых были введены в эксплуатацию Объекты;
срок покупки услуги по поддержанию готовности электрической мощности, определяемый длительностью, начиная с 1 января 2019 года, оставшегося срока погашения основного долга по непогашенным Займам энергопроизводящей организации;
срок покупки услуги по поддержанию готовности электрической мощности, определяемый длительностью, начиная с 1 января 2020 года, оставшегося срока погашения основного долга по непогашенным Займам, полученные для целей рефинансирования, энергопроизводящей организации;

3) Осы Келісім үшін әр жылға мына көрсеткіштер бойынша нысаналы индикаторлар белгіленеді: электр және (немесе) жылу энергиясын босатуға шартты отынның үлестік шығыстары; қолда бар электр қуаты; негізгі генерациялайтын жабдықтың жұмыс істеу мерзімі; негізгі генерациялайтын жабдықтың тозу дәрежесі; экологиялық көрсеткіштер.
Осы тармақтың 3) тармақшасының талаптары Заңның 15-4-бабының 9 және 9-1-тармағына сәйкес энергия өндіруші ұйымдарға қолданылмайды.
6. Уәкілетті орган:
1) энергия өндіруші ұйымнан осы Келісім бойынша қабылданған міндеттемелерді орындауды растайтын ақпарат пен құжаттарды сұратуға және алуға;
2) осы Келісіммен белгіленген нысаналы индикаторларға қол жеткізілмеген жағдайда, сондай-ақ осы Келiсiмнiң 1-қосымшасында көрсетiлген жаңғыртудың, кеңейтудің, реконструкциялаудың және (немесе) жаңарудың инвестициялық (инвестициялық) бағдарлама (бағдарламалардың) іс-шараларының іске асыру мерзімдері бұзылғанда уәкілетті орган осы келісімді бұзуға не электр қуатының әзірлігін ұстап тұру бойынша көрсетілетін қызметке жеке тарифті, электр қуатының әзірлігін ұстап тұру бойынша көрсетілетін қызметті сатып алудың көлемі мен мерзімдерін жүйелік операторды хабардар ете отырып өзгертуге;
3) Қазақстан Республикасының заңнамасына және Келісімге сәйкес басқа да құқықтарды жүзеге асыруға құқылы.
7. Келісімде реттелмеген барлық мәселелер бойынша Тараптар Қазақстан Республикасының электр энергетикасы саласындағы заңнаманы және азаматтық заңнаманы басшылыққа алады.
8. Келісім бойынша даулар мен келіспеушіліктер келіссөздер арқылы шешіледі. Дауларды келіссөздер арқылы реттеу мүмкін болмаған жағдайда мұндай даулар сот тәртібімен шешіледі.
9. Келісімнің ережелерін, Келісімді іске асыру процесінде кез келген Тарап алған немесе алған ақпарат Тараптардың шешімі бойынша құпиялылықты қамтамасыз етеді.
10. Тараптардың:
1) Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген тәртіппен сот немесе құқық қорғау органдарының сұрау салуларына ақпарат берген;
2) ақпарат Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қаржылық және өзге есептілікті алуға құқылы мемлекеттік органдарға берілетін жағдайларды қоспағанда, құпия ақпаратты басқа Тараптың келісімінсіз үшінші тұлғаларға берілмейді.
11. Келісімге қол қойылған күн оның күшіне енген күні болып табылады.
12. Келісім ____ ( ) жылға жасалды.
13. Тараптардың екі жақты келісім бойынша жазбаша нысанда қосымша келісімдер жасасу арқылы Келісімге өзгерістер мен толықтырулар енгізеді.

3) установить для настоящего Соглашения на каждый год целевые индикаторы по следующим показателям: удельные расходы условного топлива на отпуск электрической и (или) тепловой энергии; располагаемая электрическая мощность; срок службы основного генерирующего оборудования; степень износа основного генерирующего оборудования; экологические показатели.
Требования подпункта 3) настоящего пункта не распространяются на энергопроизводящие организации, на которых распространяется действие пунктов 9 и 9-1 статьи 15-4 Закона.
6. Уполномоченный орган вправе:
1) запрашивать и получать от энергопроизводящей организации информацию и документы, подтверждающие выполнение принятых обязательств по данному Соглашению;
2) расторгнуть данное соглашение либо изменить индивидуальный тариф на услугу по поддержанию готовности электрической мощности, объем и сроки покупки услуги по поддержанию готовности электрической мощности с уведомлением системного оператора, в случае недостижения установленных в Соглашении целевых индикаторов, а также нарушения сроков реализации мероприятий инвестиционной (инвестиционных) программы (программ) модернизации, расширения, реконструкции и (или) обновления, указанных в приложении 1 к настоящему Соглашению;
3) осуществлять иные права в соответствии с законодательством Республики Казахстан и Соглашением.
7. По всем неурегулированным Соглашением вопросам Стороны руководствуются законодательством Республики Казахстан в сфере электроэнергетики и гражданским законодательством.
8. Споры и разногласия по Соглашению разрешаются путем переговоров. В случае невозможности урегулирования споров путем переговоров такие споры решаются в судебном порядке.
9. Положениям Соглашения, информации, полученной или приобретенной какой-либо Стороной в процессе выполнения Соглашения, по решению Сторон придается конфиденциальный характер.
10. Конфиденциальная информация не передается одной из сторон третьим лицам без согласия другой Стороны, за исключением случаев:
1) представления информации на запросы судебных или правоохранительных органов в порядке, предусмотренном законодательством Республики Казахстан;
2) когда информация предоставляется государственным органам, которые правомочны получать финансовую и иную отчетность в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
11. Датой вступления Соглашения в силу будет являться дата его подписания.
12. Соглашение заключено сроком на ________ (___) лет.
13. Стороны по обоюдному согласию вносят изменения и дополнения в Соглашение путем заключения дополнительных соглашений в письменной форме.

14. Барлық қосымша келісімдерге Тараптардың өкілетті өкілдері қол қояды.
15. Келісім бойынша кез келген хат алмасу төмендегі мекенжай бойынша жіберіледі: Уәкілетті орган
___________________________________
Энергия өндіруші ұйым
_________________________________
16. Келісім:
1) қолданылу мерзімі аяқталған;
2) бұзылған жағдайда;
3) сот шешкен жағдайда;
4) Қазақстан Республикасының электр энергетикасы саласындағы заңнамасында, азаматтық заңнамасында және Келісімде көзделген өзге де жағдайларда қолданылуын тоқтатады.
17. Тараптардың заңды мәртебесінің немесе ұйымдық-құқықтық нысанының өзгеруі Келісімнің қолданылуын тоқтатпайды және Тараптар Келісімді бұзуға, оны өзгертуге ниет білдірген не құқық нормалары оны қайта ресімдеуді талап еткен жағдайларды қоспағанда, барлық құқықтар мен міндеттер тиісті заңды мұрагерлерге өтеді. Бұл ретте Тараптар құқықтық мәртебесінің, орналасқан жерінің және өзге де деректемелерінің өзгергені туралы 3 күн мерзімде бірін-бірі жазбаша нысанда хабардар етеді.
18. Келісім Тараптардың әрқайсысы үшін мемлекеттік және орыс тілдерінде және бірдей заң күші бар екі түпнұсқа данада жасалды.
19. Энергия өндіруші ұйымның жауапкершілігі:
Энергия өндіруші ұйым Келісім бойынша міндіттемелерді орындамаған немесе тиісінше орындамаған жағдайда, Қазақстан Республикасының электр энергетикасы саласындағы заңнамасына сәйкес жауапты болады.
Уәкілетті орган:
Энергия өндіруші ұйым:
__________________
_______________________
_________________
_______________________
Жаңғыртуға,
реконструкциялауға, кеңейтуге
және (немесе) жаңартуға
арналған инвестициялық
келісімдер/ жаңғыртуға,
реконструкциялауға, кеңейтуге
және (немесе) жаңартуға
арналған жеке инвестициялық
келісімдер нысанына
1-қосымша
Нысан
Жаңғыртуға, реконструкциялауға, кеңейтуге және (немесе) жаңартуға арналған инвестициялық бағдарламалар (әрбір инвестициялық бағдарламатөменде келтірілген нысанға сәйкес жеке ресімделеді)
№ ___ инвестициялық бағдарлама (бірліктерден бастап, реттік нөмірін көрсету қажет).

14. Все дополнительные соглашения подписываются полномочными представителями Сторон.
15. Любая переписка по Соглашению направляется по следующим адресам: Уполномоченный орган
_____________________________________
Энергопроизводящая организация
_____________________________________
16. Соглашение прекращает действие в случаях:
1) истечения срока действия;
2) расторжения;
3) решения суда;
4) в иных случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан в сфере электроэнергетики, гражданским законодательством и Соглашением.
17. Изменение юридического статуса либо организационно-правовой формы Сторон не прекращает действия Соглашения, и все права и обязанности переходят к соответствующим правопреемникам, за исключением случаев, когда Соглашение расторгается, изменяется по обоюдному согласию Сторон, либо нормы права требуют его переоформления. При этом Стороны информируют друг друга об изменении правового статуса, места расположения и иных реквизитов в 3-х дневный срок в письменной форме со дня наступления данных событий.
18. Соглашение составлено на государственном и русском языках в двух подлинных экземплярах, для каждой из Сторон и имеющих равную юридическую силу.
19. Ответственность энергопроизводящей организации:
Энергопроизводящая организация в случае неисполнения или ненадлежащего исполнения обязательств по Соглашению несет ответственность в соответствии с законодательством Республики Казахстан в сфере электроэнергетики.
Уполномоченный орган:
Энергопроизводящая организация:
________________________
______________________________
________________________
______________________________
Приложение 1
к Форме инвестиционного соглашения
на модернизацию, реконструкцию,
расширение и (или) обновление/
индивидуального инвестиционного
соглашения на модернизацию,
реконструкцию, расширение
и (или) обновление.
Форма
Инвестиционные программы модернизации, расширения, реконструкции и (или) обновления (каждая инвестиционная программа оформляется отдельно в соответствии с нижеприведенным форматом) Инвестиционная программа № ___ (указать порядковый номер, начиная с единицы).

4. Инвестициялық бағдарламаның бөлігі ретінде электр станциясына инвестицияларды қайтару туралы ақпарат (атауы көрсетіледі)*.
Электр қуатының әзірлігін ұстап тұру бойынша көрсетілетін қызметтің жеке тарифі, млн.теңге/(МВт*ай)
Электр қуатының әзірлігін ұстап тұру бойынша көрсетілетін қызмет көлемі, МВт
Электр қуатының әзірлігін ұстап тұру бойынша көрсетілетін қызметті сатып алу мерзімі, жыл
Жыл сайынғы қажетті қайтарылым деңгейі, млн.теңге/жыл
1
2
3
4
5
1.
Ескертпе:
* - * - кесте параметрлерінің сандық мәндері оныншы шегінде көрсетіледі.

4. Информация о возврате инвестиционных вложений в электрическую станцию (указать наименование) в рамках инвестиционной программы*.
Индивидуальный тариф на услугу по поддержанию готовности электрической мощности, тыс.тенге/(МВт*мес)
Объем услуги по поддержанию готовности электрической мощности, МВт
Срок покупки услуги по поддержанию готовности электрической мощности, год
Уровень необходимого ежегодного возврата, тыс.тенге/год
1
2
3
4
5
1.
Примечание:
* - числовые значения параметров таблицы отражаются с точностью до десятых.

5. Инвестициялық бағдарлама бойынша құжаттар мен материалдар:
1) Растаушы материалдары бар инвестициялық бағдарлама;
2) Тәуелсіз техникалық және қаржы аудиттердің растаушы материалдары берілген нәтижелері.
Жаңғыртуға,
реконструкциялауға, кеңейтуге
және (немесе) жаңартуға
арналған инвестициялық
келісімдер/ жаңғыртуға,
реконструкциялауға, кеңейтуге
және (немесе) жаңартуға
арналған жеке инвестициялық
келісімдер нысанына
2-қосымша
Жаңғыртуға, реконструкциялауға, кеңейтуге және (немесе) жаңартуға арналған инвестициялық бағдарламалардың/жаңғыртуға, реконструкциялауға, кеңейтуге және (немесе) жаңартуға арналған жеке инвестициялық бағдарламалардың көрсеткіштері мен тиісті мақсатты индикаторлары (әрбір электр станциялары үшін жеке толтырылады)
Электр станциясының атауы (атауын көрсету)*
Кезеңод (жыл)
Көрсеткіштер
Электр станциясының электр энергиясын босатуға жұмсайтын шартты отынының меншікті шығынының орташа мәні (г.ш.о./кВтсағ)
Электр станциясының жылу энергиясын босатуға жұмсайтын шартты отынының меншікті шығынының орташа мәні (г.ш.о./кВтсағ)
Енгізілетін негізгі генерациялаушы жабдықтың қолда бар электр қуатының желтоқсан айы кезеңіндегі орташа мәні (МВт)
Пайдалануға берілген негізгі генерациялаушы жабдықтың жұмыс істеу мерзімі (кезеңнің аяғындағы жағдай бойынша қалғаны) (жыл)
Электр станциясының азот тотығын шығаруының кезең ішіндегі орташа меншікті мәні (мг/м3)**
Электр станциясының күкірт тотығын шығаруының кезең ішіндегі орташа меншікті мәні (мг/м3)**
Электр станциясының қатты бөлшектерді шығаруының кезең ішіндегі орташа меншікті мәні (мг/м3)**
1
2
3
4
5
6
7
8
9
1.
...
...
Ескертпе:
* - кесте параметрлерінің сандық мәндері оныншы шегінде көрсетіледі;
** - аталған көрсеткіштер бойынша мақсатты индикаторлар Қазақстан Республикасының экологиялық заңнамаларының талаптарын ескере отырып қойылуы тиіс.
Жаңғыртуға,
реконструкциялауға, кеңейтуге
және (немесе) жаңартуға
арналған инвестициялық
келісімдер/ жаңғыртуға,
реконструкциялауға, кеңейтуге
және (немесе) жаңартуға
арналған жеке инвестициялық
келісімдер нысанына
3-қосымша
Жаңғыртуға, реконструкциялауға, кеңейтуге және (немесе) жаңартуға арналған инвестициялық келісімдер/ жаңғыртуға, реконструкциялауға, кеңейтуге және (немесе) жаңартуға арналған жеке инвестициялық келісімдер/Пайдалануға берілген электр станциясы бойынша жеке инвестициялық келісім бойынша электр қуатын әзірлікте ұстап тұру қызметіне жеке тариф, электр қуатын әзірлікте ұстап тұру қызметін сатып алу көлемі мен мерзімі*
Кезең, жыл
Электр қуатының әзірлігін ұстап тұру бойынша көрсетілетін қызметке жеке тариф, мың теңге/(МВт*айына)
Электр қуатының әзірлігін ұстап тұру бойынша көрсетілетін қызмет көлемі, МВт
Электр қуатының әзірлігін ұстап тұру бойынша көрсетілетін қызметті сатып алу мерзімі, жыл
1
2
3
4
5
1.
...
...
Ескертпе:
* - кесте параметрлерінің сандық мәндері оныншы шегінде көрсетіледі;

5. Документы и материалы по инвестиционной программе:
1) Инвестиционная программа с подтверждающими материалами;
2) Результаты независимых технического и финансового аудитов с подтверждающими материалами.
Приложение 2
к Форме инвестиционного соглашения на
модернизацию, реконструкцию, расширение и
(или) обновление/ индивидуального
инвестиционного соглашение на модернизацию,
реконструкцию, расширение
и (или) обновление
Показатели и соответствующие целевые индикаторы Инвестиционного соглашения на модернизацию, реконструкцию, расширение и (или) обновление/ Индивидуального инвестиционного соглашение на модернизацию, реконструкцию, расширение и (или) обновление (заполняется для каждой электрической станции отдельно)
Наименование электрической станции (указать наименование)*
Период (год)
Показатели
Среднее за период значение удельного расхода условного топлива на отпуск электрической энергии электрической станции (г.у.т./кВтч)
Среднее за период значение удельного расхода условного топлива на отпуск тепловой энергии электрической станции
(кг.у.т./Гкал)
Среднее за декабрь месяц периода значение располагаемой электрической мощности вводимого основного генерирующего оборудования (МВт
Срок службы введенного в эксплуатацию основного генерирующего оборудования (оставшийся по состоянию на конец периода) (год)
Среднее за период удельное значение выбросов оксидов азота электрической станции (мг/м3)**
Среднее за период удельное значение выбросов оксидов серы электрической станции (мг/м3)**
Среднее за период удельное значение выбросов твердых частиц электрической станции (мг/м3)**
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Примечание:
* - числовые значения параметров таблицы отражаются с точностью до десятых.
** - целевые индикаторы по данным показателям должны быть выставлены с учетом требований экологического законодательства Республики Казахстан.
Приложение 3
к Форме инвестиционного соглашения
на модернизацию, реконструкцию,
расширение и (или) обновление/
индивидуального инвестиционного
соглашения на модернизацию,
реконструкцию, расширение и
(или) обновление
Индивидуальный тариф на услугу по поддержанию готовности электрической мощности, объем и срок покупки услуги по поддержанию готовности электрической мощности по Инвестиционному соглашению на модернизацию, реконструкцию, расширение и (или) обновление/ Индивидуальному инвестиционному соглашению на модернизацию, реконструкцию, расширение и (или) обновление/ Индивидуальному инвестиционному соглашению по введенной в эксплуатацию электростанции *
Период, год
Индивидуальный тариф на услугу по поддержанию готовности электрической мощности, тыс.тенге/(МВт*мес)
Объем услуги по поддержанию готовности электрической мощности, МВт
Срок покупки услуги по поддержанию готовности электрической мощности, год
1
2
3
4
5
1.
...
...
Примечание:
* - числовые значения параметров таблицы отражаются с точностью до десятых.".