"Діни қызмет саласындағы әкімшілік деректерді жинауға арналған нысандарды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2016 жылғы 9 ақпандағы № 38 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ақпарат және қоғамдық даму министрінің 2019 жылғы 6 қыркүйектегі № 333 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2019 жылғы 10 қыркүйекте № 19357 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Діни қызмет саласындағы әкімшілік деректерді жинауға арналған нысандарды бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Мәдениет және спорт министрінің 2016 жылғы 9 ақпандағы № 38 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 13449 болып тіркелген, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2016 жылғы 24 наурызда жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген діни бірлестіктердің, олардың филиалдары мен өкілдіктерінің, ғибадат үйлерінің (ғимараттарының) және миссионерлердің саны туралы мәліметтер осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген діни бірлестіктер, олардың филиалдары мен өкілдіктері пайдаланатын ғибадат үйлері (ғимараттары) туралы мәліметтер осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген миссионерлер туралы мәліметтер осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген діни әдебиетті және діни мазмұндағы өзге де ақпараттық материалдарды тарату үшін арнайы стационарлық үй-жайлар, діни мақсаттағы заттар туралы мәліметтер осы бұйрыққа 4-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген рухани (діни) білім беру ұйымдары туралы мәліметтер осы бұйрыққа 5-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген ғибадат үйлерінен (ғимараттарынан) тыс жерлерде діни іс-шараларды өткізуге арналған үй-жайлар туралы мәліметтер осы бұйрыққа 6-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген діни қызмет саласындағы әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы мәліметтер осы бұйрыққа 7-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Ақпарат және қоғамдық даму министрлігінің Дін істері комитеті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін оны Қазақстан Республикасы Ақпарат және қоғамдық даму министрлігі интернет-ресурсына орналастыруды;

О внесении изменений в приказ Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 9 февраля 2016 года № 38 "Об утверждении форм, предназначенных для сбора административных данных в сфере религиозной деятельности"
Приказ Министра информации и общественного развития Республики Казахстан от 6 сентября 2019 года № 333. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 10 сентября 2019 года № 19357
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 9 февраля 2016 года № 38 "Об утверждении форм, предназначенных для сбора административных данных в сфере религиозной деятельности" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 13449, опубликован 24 марта 2016 года в информационно-правовой системе "Әділет") следующие изменения:
сведения о количестве религиозных объединений, их филиалов и представительств, культовых зданий (сооружений) и миссионеров, утвержденные указанным приказом, изложить в редакции согласно приложению 1 к настоящему приказу;
сведения о культовых зданиях (сооружениях), используемых религиозными объединениями, их филиалами и представительствами, утвержденные указанным приказом, изложить в редакции согласно приложению 2 к настоящему приказу;
сведения о миссионерах, утвержденные указанным приказом, изложить в редакции согласно приложению 3 к настоящему приказу;
сведения о специальных стационарных помещениях для распространения религиозной литературы и иных информационных материалов религиозного содержания, предметов религиозного назначения, утвержденные указанным приказом, изложить в редакции согласно приложению 4 к настоящему приказу;
сведения о духовных (религиозных) организациях образования, утвержденные указанным приказом, изложить в редакции согласно приложению 5 к настоящему приказу;
сведения о помещениях для проведения религиозных мероприятий за пределами культовых зданий (сооружений), утвержденные указанным приказом, изложить в редакции согласно приложению 6 к настоящему приказу;
сведения об административных правонарушениях в сфере религиозной деятельности, утвержденные указанным приказом, изложить в редакции согласно приложению 7 к настоящему приказу.
2. Комитету по делам религий Министерства информации и общественного развития Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства информации и общественного развития Республики Казахстан после его официального опубликования;

3) осы бұйрықты мемлекеттік тіркегеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Ақпарат және қоғамдық даму министрлігінің Заң департаментіне осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларда көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Ақпарат және қоғамдық даму вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Министр Д. Абаев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрлігі
Статистика комитеті
Қазақстан Республикасы
Ақпарат және қоғамдық
даму министрінің
2018 жылғы 6 қыркүйектегі
№ 333 бұйрығына
1-қосымша
Қазақстан Республикасы
Мәдениет және спорт
министрінің
2016 жылғы 9 ақпандағы
№ 38 бұйрығына
1-қосымша
Нысан
Діни бірлестіктердің, олардың филиалдары мен өкілдіктерінің, ғибадат үйлері (ғимараттары), миссионерлердің және ғибадат үйлерінен (ғимараттарынан) тыс жерлерде діни жораларды өткізуге арналған үй-жайлардың саны туралы мәліметтер __________________________________ бойынша Есепті кезең 20___жылғы ___ тоқсан
Нысан, интернет-ресурсына орналастырылған: www.qogam.gov.kz
Индекс: 1 - ОИ
Кезеңділік: тоқсан сайын, жылдың басынан бастап өсуіне сәйкес
Ақпаратты ұсынатын адамдар тобы: Діни қызмет саласындағы қызметті реттеуді жүзеге асыратын облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының жергілікті атқарушы органдары
Ұсынылу мерзімі: тоқсан сайын, есепті тоқсаннан кейінгі айдың 5-не
Нысан қайда ұсынылады: Діни қызмет саласындағы уәкілетті орган
р/с
Конфессия атауы
Діни бірлестіктердің, олардың филиалдары мен өкілдіктерінің саны
Діни бірлестіктердің, олардың филиалдары мен өкілдіктерінің, ғибадат үйлерінің (ғимараттарының) саны
Миссионерлердің саны
Ғибадат үйлерінен (ғимараттарынан) тыс жерлерде діни жораларды өткізуге арналған үй-жайлардың саны
барлығы
діни бірлестіктер
филиалдар мен өкілдіктер
барлығы
меншігінде
жалға алынған
барлығы
шетелдіктер
Қазақстан Республикасы азаматтары
азаматтығы жоқ тұлғалар
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
1.
Ислам
2.
Православ
3.
Католик
4.
Евангелия-Лютерандық шіркеу
5.
Евангелиялық христиан-баптистер Шіркеуінің Одағы
6.
Меннониттер
7.
Методистік шіркеу
8.
Елуіншілер шіркеуі
9.
Пресвитериандық шіркеу
10.
Жетінші күн адвентистері
11.
Жаңа апостолдық шіркеу
12.
Ехоба Куәгерлері
13.
Буддистік
14.
Иудейлік
15.
Кришна Санасы Қоғамы
16.
Бахай Қауымы
17.
Соңғы күн әулие Иисус Христос шіркеуі (мормондар)
18.
Бірігу шіркеуі (мунниттер)
Атауы
_______________________________
_______________________________
Мекенжайы
_______________________________
_______________________________
Телефоны _________________________________________________________________
Электрондық почта мекенжайы _______________________________________________
Орындаушы _______________________________________ қолы __________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда)
Басшы немесе оның міндетін атқарушы адам
__________________________________________________ қолы __________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда)
Мөрдің орны
(жеке кәсіпкерлер болып табылатын тұлғалардан қоспағанда)
Әкімшілік деректер нысанын толтыру жөніндегі түсіндірме
"Діни бірлестіктердің, олардың филиалдары мен өкілдіктерінің, ғибадат үйлері (ғимараттары), миссионерлердің және ғибадат үйлерінен (ғимараттарынан) тыс жерлерде діни жораларды өткізуге арналған үй-жайлардың саны туралы мәліметтер"
(Индекс: 1 - ОИ, тоқсан сайын, жылдың басынан бастап өсуіне сәйкес)

3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа представление в Юридический департамент Министерства информации и общественного развития Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра информации и общественного развития Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр Д. Абаев
"СОГЛАСОВАН"
Комитет по статистике
Министерства национальной экономики
Республики Казахстан
Приложение 1
к приказу Министра
информации и
общественного развития
Республики Казахстан
от 6 сентября 2019 года № 333
Приложение 1
к приказу Министра
культуры и спорта
Республики Казахстан
от 9 февраля 2016 года № 38
Форма
Сведения о количестве религиозных объединений, их филиалов и представительств, культовых зданий (сооружений), миссионеров и помещений для проведения религиозных мероприятий за пределами культовых зданий (сооружений) по ___________________________
отчетный период за ___ квартал 20__ года
Форма, размещена на интернет-ресурсе: www.qogam.gov.kz
Индекс: 1 – ОИ
Периодичность: ежеквартальная, с нарастающим итогом по году
Срок представления: 5 числа месяца, следующего за отчетным периодом
Круг лиц представляющих информацию: Структурные подразделения местных исполнительных органов областей и городов Нур-Султан, Алматы и Шымкент, осуществляющие регулирование в сфере религиозной деятельности
Куда представляется форма: Уполномоченный орган в сфере религиозной деятельности
п/п
Наименование конфессий
Количество религиозных объединений, их филиалов и представительств
Количество культовых зданий (сооружений) религиозных объединений, их филиалов и представительств
Количество миссионеров
Количество помещений для проведения религиозных мероприятий за пределами культовых зданий (сооружений)
всего
Религиозных объединений
филиалов и представительств
всего
в собственности
в аренде
всего
иностранцев
граждан РК
Лиц без гражданства
1.
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
1.
Ислам
2.
Православие
3.
Католицизм
4.
Евангелическо-лютеранская церковь
5.
Союз Церквей евангельских христиан-баптистов
6.
Меннониты
7.
Методистские церкви
8.
Пятидесятнические церкви
9.
Пресвитерианские церкви
10.
Адвентисты седьмого дня
11.
Новоапостольская церковь
12.
Свидетели Иеговы
13.
Буддизм
14.
Иудаизм
15.
Общество сознания Кришны
16.
Община Бахаи
17.
Церковь Иисуса Христа святых последних дней (мормоны)
18.
Церковь объединения Муна (муниты)
Наименование ___________________
________________________________
Адрес __________________________
________________________________
Телефоны _________________________________________________________
Адрес электронной почты ____________________________________________
Ответственное лицо ________________________________ подись __________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Руководитель или лицо, уполномоченное на подписание
__________________________________________________ подись __________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Место для печати
(за исключением лиц, являющихся субъектами частного предпринимательства)
Пояснение по заполнению формы,
предназначенной для сбора административных данных
Сведения о количестве религиозных объединений, их филиалов и представительств, культовых зданий (сооружений), миссионеров и помещений для проведения религиозных мероприятий за пределами культовых зданий (сооружений)
(Индекс: 1 – ОИ, ежеквартальная, с нарастающим итогом по году)

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме "Діни бірлестіктердің, олардың филиалдары мен өкілдіктерінің, ғибадат үйлері (ғимараттары), миссионерлердің және ғибадат үйлерінен (ғимараттарынан) тыс жерлерде діни жораларды өткізуге арналған үй-жайлардың саны туралы мәліметтер" нысанын (бұдан әрі - Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды анықтайды.
2. Нысан діни қызмет саласындағы қызметті реттеуді жүзеге асыратын облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының жергілікті атқарушы органдарымен толтырылады (бұдан әрі - басқарма) және діни қызмет саласындағы уәкілетті органға ұсынылады.
3. Нысан тоқсан сайын, тоқсаннан кейінгі айдың 5-не ұсынылады.
4. Нысанды орындаушы және басқарманың басшысы немесе оның міндетін атқарушы тұлғаның тегін және аты-жөнін, сондай-ақ толтыру күнін көрсете отырып қолы қойылады.
5. Есеп мемлекеттік және орыс тілдерінде толтырылады.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
1) 1-бағанда діни бірлестіктің, оның филиалы мен өкілдіктерінің, ғибадат үйлері (ғимараттары), миссионерлердің және ғибадат үйлерінен (ғимараттарынан) тыс жерлерде діни жораларды өткізуге арналған үй-жайлардың саны туралы мәліметтер рет-ретімен нөмірлеуі көрсетіледі;
2) 2-бағанда конфессия атауы көрсетіледі;
3) 3-бағанда діни бірлестіктердің, олардың филиалдары мен өкілдіктерінің жалпы саны көрсетіледі;
4) 4-бағанда діни бірлестіктердің саны көрсетіледі;
5) 5-бағанда филиалдар мен өкілдіктердің саны көрсетіледі;
6) 6-бағанда діни бірлестіктердің, олардың филиалдары мен өкілдіктерінің, ғибадат үйлерінің (ғимараттарының) жалпы саны көрсетіледі;
7) 7-бағанда діни бірлестіктердің, олардың филиалдары мен өкілдіктерінің меншігінде ғибадат үйлерінің (ғимаратарының) саны көрсетіледі;
8) 8-бағанда діни бірлестіктердің, олардың филиалдары мен өкілдіктерінің жалға алынған ғибадат үйлерінің (ғимаратарының) саны көрсетіледі;
9) 9-бағанда миссионерлердің жалпы саны көрсетіледі;
10) 10-бағанда шетелдік миссионерлердің саны көрсетіледі;
11) 11-бағанда Қазақстан Республикасы азаматтары - миссионерлердің саны көрсетіледі;
12) 12-бағанда азаматтығы жоқ миссионерлердің саны көрсетіледі;
13) 13-бағанда ғибадат үйлерінен (ғимараттарынан) тыс жерлерде діни жораларды өткізуге арналған үй-жайлардың жалпы саны көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы
Ақпарат және қоғамдық
даму министрінің
2018 жылғы 6 қыркүйектегі
№ 333 бұйрығына
2-қосымша
Қазақстан Республикасы
Мәдениет және спорт
министрінің
2016 жылғы 9 ақпандағы
№ 38 бұйрығына
2-қосымша
Нысан
Діни бірлестіктер, олардың филиалдары мен өкілдіктері пайдаланатын ғибадат үйлері (ғимараттар) туралы мәліметтер __________________________________ бойынша Есепті кезең 20___жылғы ___ тоқсан
Нысан, интернет-ресурсына орналастырылған: www.qogam.gov.kz
Индекс: 2 - КЗ
Кезеңділік: тоқсан сайын, жылдың басынан бастап өсуіне сәйкес
Ақпаратты ұсынатын адамдар тобы: Діни қызмет саласындағы қызметті реттеуді жүзеге асыратын облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының жергілікті атқарушы органдары
Ұсынылу мерзімі: тоқсан сайын, есепті тоқсаннан кейінгі айдың 5-не
Нысан қайда ұсынылады: Діни қызмет саласындағы уәкілетті орган
р/с
Конфессия атауы
Ғибадат үй (ғимарат) туралы мәліметтер
Мекен-жайы
Әкімшілік-аумақтық объектілер жіктеуіші бойынша облыс, қала коды
Тіркелген күні және кадастрлық нөмірі
Жер учаскесінің мәліметтері
Үйдің (ғимараттың) сыйымдылығы
1
2
3
4
5
6
7
1.
Ислам
2.
Православие
3.
Католицизм
4.
Евангелия-Лютерандық шіркеу
5.
Евангелиялық христиан-баптистер Шіркеуінің Одағы
6.
Меннониттер
7.
Методистік шіркеу
8.
Елуіншілер шіркеуі
9.
Пресвитериандық шіркеу
10.
Жетінші күн адвентистері
11.
Жаңа апостолдық шіркеу
12.
Иегова Куәгерлері
13.
Буддизм
14.
Иудаизм
15.
Кришна қоғамы
16.
Бахаи Қауымы
17.
Соңғы күн әулие Иисус Христос шіркеуі (мормондар)
18.
Бірігу шіркеуі (мунниттер)
Атауы
_______________________________
_______________________________
Мекенжайы
_______________________________
_______________________________
Телефоны _________________________________________________________________
Электрондық почта мекенжайы _______________________________________________
Орындаушы _______________________________________ қолы __________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда)
Басшы немесе оның міндетін атқарушы адам
__________________________________________________ қолы __________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда)
Мөрдің орны
(жеке кәсіпкерлер болып табылатын тұлғалардан қоспағанда)
Әкімшілік деректер нысанын толтыру жөніндегі түсіндірме
"Діни бірлестіктер, олардың филиалдары мен өкілдіктері пайдаланатын ғибадат үйлері (ғимараттар) туралы мәліметтер"
(Индекс: 2 - КЗ, тоқсан сайын, жылдың басынан бастап өсуіне сәйкес)

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение по заполнению, формы предназначенной для сбора административных данных (далее – пояснение), определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных (далее – форма), "Сведения о количестве религиозных объединений, их филиалов и представительств, культовых зданий (сооружений), миссионеров и помещений для проведения религиозных мероприятий за пределами культовых зданий (сооружений)".
2. Форма заполняется структурными подразделениями местных исполнительных органов областей и городов Нур-Султан, Алматы и Шымкент, осуществляющие регулирование в сфере религиозной деятельности и представляется в уполномоченный орган в сфере религиозной деятельности.
3. Форма представляется ежеквартально, к 5 числу месяца, следующего за отчетным периодом.
4. Форма подписывается ответственным лицом и руководителем управления, либо лицом, исполняющим его обязанности, с указанием его фамилии и инициалов, а также даты заполнения.
5. Форма заполняется на государственном и русском языках.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
1) в графе 1 указывается сквозная нумерация сведений о количестве религиозных объединений, их филиалов и представительств, культовых зданий (сооружений), миссионеров и помещений для проведения религиозных мероприятий за пределами культовых зданий (сооружений);
2) в графе 2 указывается наименование конфессий;
3) в графе 3 указывается общее количество религиозных объединений, их филиалов и представительств;
4) в графе 4 указывается количество религиозных объединений;
5) в графе 5 указывается количество филиалов и представительств;
6) в графе 6 указывается общее количество культовых зданий (сооружений);
7) в графе 7 указывается количество в собственности;
8) в графе 8 указывается количество в аренде;
9) в графе 9 указывается количество миссионеров;
10) в графе 10 указывается количество иностранцев;
11) в графе 11 указывается количество граждан Республики Казахстан;
12) в графе 12 указывается количество лиц без гражданства.
13) в графе 13 указываетсяколичество помещений для проведения религиозных мероприятий за пределами культовых зданий (сооружений).
Приложение 2
к приказу Министра
информации и
общественного развития
Республики Казахстан
от 6 сентября 2019 года № 333
Приложение 2
к приказу Министра
культуры и спорта
Республики Казахстан
от 9 февраля 2016 года № 38
Форма
Сведения о культовых зданиях (сооружениях),
используемых религиозными объединениями, их филиалами и представительствами
по ___________________________
отчетный период
за ___ квартал 20__ года
Форма, размещена на интернет-ресурсе: www.qogam.gov.kz
Индекс: 2 –КЗ
Периодичность: ежеквартальная, с нарастающим итогом по году
Срок представления: 5 числа месяца, следующего за отчетным периодом
Круг лиц представляющих информацию: Структурные подразделения местных исполнительных органов областей и городов Нур-Султан, Алматы и Шымкент, осуществляющие регулирование в сфере религиозной деятельности
Куда представляется форма: Уполномоченный орган в сфере религиозной деятельности
п/п
Наименование конфессий
Сведения о культовом здании (сооружении)
Адрес
Код области, города по классификатору административно-территориальных объектов
Дата регистрации и кадастровый номер
Сведения о земельном участке
Вместимость здания (сооружения)
1
2
3
4
5
6
7
1.
Ислам
2.
Православие
3.
Католицизм
4.
Евангелическо-лютеранская церковь
5.
Союз Церквей евангельских христиан-баптистов
6.
Меннониты
7.
Методистские церкви
8.
Пятидесятнические церкви
9.
Пресвитерианские церкви
10.
Адвентисты седьмого дня
11.
Новоапостольская церковь
12.
Свидетели Иеговы
13.
Буддизм
14.
Иудаизм
15.
Общество сознания Кришны
16.
Община Бахаи
17.
Церковь Иисуса Христа святых последних дней (мормоны)
18.
Церковь объединения Муна (муниты)
Наименование ___________________
________________________________
Адрес __________________________
________________________________
Телефоны
__________________________________________________________
Адрес электронной почты
_____________________________________________
Ответственное лицо ________________________________ подись ___________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Руководитель или лицо, уполномоченное на подписание
__________________________________________________ подись ___________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Место для печати
(за исключением лиц, являющихся субъектами частного предпринимательства)
Пояснение по заполнению формы,
предназначенной для сбора административных данных
Сведения о культовых зданиях (сооружениях), используемых религиозными объединениями, их филиалами и представительствами
(Индекс: 2 – КЗ, ежеквартальная, с нарастающим итогом по году)

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме "Діни бірлестіктер, олардың филиалдары мен өкілдіктері пайдаланатын ғибадат үйлері (ғимараттар) туралы мәліметтер" нысанын (бұдан әрі - Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды анықтайды.
2. Нысан діни қызмет саласындағы қызметті реттеуді жүзеге асыратын облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының жергілікті атқарушы органдарымен толтырылады (бұдан әрі - басқарма) және діни қызмет саласындағы уәкілетті органға ұсынылады.
3. Нысан тоқсан сайын, тоқсаннан кейінгі айдың 5-не ұсынылады.
4. Нысанды орындаушы және басқарманың басшысы немесе оның міндетін атқарушы тұлғаның тегін және аты-жөнін, сондай-ақ толтыру күнін көрсете отырып қолы қойылады.
5. Есеп мемлекеттік және орыс тілдерінде толтырылады.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
1) 1-бағанда діни бірлестіктер, олардың филиалдары мен өкілдіктері пайдаланатын ғибадат үйлер (ғимараттар) рет-ретімен нөмірлеуі көрсетіледі;
2) 2- бағанда конфессия атауы көрсетіледі;
3) 3-бағанда ғибадат үйдің (ғимараттың) мекен-жайы көрсетіледі;
4) 4-бағанда Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Статистика комитетінің ресми интернет-ресурсында орналастырылған әкiмшiлiк-аумақтық объектілер жiктеуiшi (ӘАОЖ) бойынша облыс, қала коды көрсетіледі;
5) 5-бағанда ғибадат үйдің (ғимараттың) тіркелген күні және кадастрлық нөмірі көрсетіледі;
6) 6-бағанда жер учаскесінің мәліметтері көрсетіледі: ғибадат үйдің (ғимараттың) меншік иесі туралы мәліметтер (тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда), заңды тұлғаның атауы, аумағы, көлемі, нысаналы мақсаты, жеке меншік немесе пайдалану құқығы (жалға алу, қосалқы жалға алу, өтеусіз пайдалану) көрсетіледі;
7) 7-бағанда ғибадат үйдің (ғимараттың) адам саны бойынша сыйымдылығы көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы
Ақпарат және қоғамдық
даму министрінің
2018 жылғы 6 қыркүйектегі
№ 333 бұйрығына
3-қосымша
Қазақстан Республикасы
Мәдениет және спорт
министрінің
2016 жылғы 9 ақпандағы
№ 38 бұйрығына
3-қосымша
Нысан
Миссионерлер туралы мәліметте __________________________________ бойынша Есепті кезең 20___жылғы ___ тоқсан
Нысан, интернет-ресурсына орналастырылған: www.qogam.gov.kz
Индекс: 3 - М
Кезеңділік: тоқсан сайын, жылдың басынан бастап өсуіне сәйкес
Ақпаратты ұсынатын адамдар тобы: Діни қызмет саласындағы қызметті реттеуді жүзеге асыратын облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының жергілікті атқарушы органдары
Ұсынылу мерзімі: тоқсан сайын, есепті тоқсаннан кейінгі айдың 5-не
Нысан қайда ұсынылады: Діни қызмет саласындағы уәкілетті орган
р/с
Конфессия атауы
Миссионер туралы мәліметтер
Миссионерді тіркеу (қайта тіркеу) куәлігінің берілуі туралы мәліметтер
тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда), туған күні, ұлты
азаматтығы және келген мемлекеті
әлемдегі елдердің сыныптамасы бойынша елдің коды
тіркеу туралы мәліметтер
қайта тіркеу туралы мәліметтер
аумақтағы болатын орыны, ӘАБЖ бойынша облыс, қала коды
Саны
Шағымдар саны
түскен өтініштер
берілген куәліктер
куәлік беруден бас тарту
куәлік берудегі кешігу және бас тарту және оның себептері
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
1.
Ислам
2.
Православие
3.
Католицизм
4.
Евангелия-Лютерандық шіркеу
5.
Евангелиялық христиан-баптистер Шіркеуінің Одағы
6.
Меннониттер
7.
Методистік шіркеу
8.
Елуіншілер шіркеуі
9.
Пресвитериандық шіркеу
10.
Жетінші күн адвентистері
11.
Жаңа апостолдық шіркеу
12.
Иегова куәгерлері
13.
Буддизм
14.
Иудаизм
15.
Кришна Қоғамы
16.
Бахай Қауымы
17.
Соңғы күн әулие Иисус Христос шіркеуі (мормондар)
18.
Бірігу шіркеуі (мунниттер)
Атауы
_______________________________
_______________________________
Мекенжайы
_______________________________
_______________________________
Телефоны _________________________________________________________________
Электрондық почта мекенжайы _______________________________________________
Орындаушы _______________________________________ қолы __________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда)
Басшы немесе оның міндетін атқарушы адам
__________________________________________________ қолы __________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда)
Мөрдің орны
(жеке кәсіпкерлер болып табылатын тұлғалардан қоспағанда)
Әкімшілік деректер нысанын толтыру жөніндегі түсіндірме
"Миссионерлер туралы мәліметтер"
(Индекс: 3 - М, тоқсан сайын, жылдың басынан бастап өсуіне сәйкес)

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение по заполнению, формы предназначенной для сбора административных данных (далее – пояснение), определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных (далее – форма), "Сведения о культовых зданиях (сооружениях), используемых религиозными объединениями, их филиалами и представительствами".
2. Форма заполняется структурными подразделениями местных исполнительных органов областей и городов Нур-Султан, Алматы и Шымкент, осуществляющие регулирование в сфере религиозной деятельности и представляется в уполномоченный орган в сфере религиозной деятельности.
3. Форма представляется ежеквартально, к 5 числу месяца, следующего за отчетным периодом.
4. Форма подписывается ответственным лицом и руководителем управления, либо лицом, исполняющим его обязанности, с указанием его фамилии и инициалов, а также даты заполнения.
5. Форма заполняется на государственном и русском языках.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
1) в графе 1 указывается код строки культовых зданий (сооружений), используемых религиозными объединениями, их филиалами и представительствами;
2) в графе 2 указывается наименование конфессий;
3) в графе 3 указывается адрес культового здания (сооружения);
4) в графе 4 указывается код области, города по классификатору административно-территориальных объектов (КАТО), размещенного на официальном интернет-ресурсе Комитета по статистике Министерства национальной экономики Республики Казахстан;
5) в графе 5 указываются дата регистрации и кадастровый номер культового здания (сооружения);
6) в графе 6 указываются сведения о земельном участке: данные о собственнике (фамилия, имя, отчество (при его наличии), наименование юридического лица, площадь, целевое назначение, частная собственность или право пользования (аренда, субаренда, безвозмездное пользование) культового здания (сооружения);
7) в графе 7 указываются сведения о вместимости культового здания (сооружения) по количеству человек.
Приложение 3
к приказу Министра
информации и
общественного развития
Республики Казахстан
от 6 сентября 2019 года № 333
Приложение 3
к приказу Министра
культуры и спорта
Республики Казахстан
от 9 февраля 2016 года № 38
Форма
Сведения о миссионерах
по ___________________________
отчетный период
за ___ квартал 20__ года
Форма, размещена на интернет-ресурсе: www.qogam.gov.kz
Индекс: 3 – М
Периодичность: ежеквартальная, с нарастающим итогом по году
Срок представления: ежеквартально, к 5 числу месяца, следующего за отчетным кварталом.
Круг лиц представляющих информацию: Структурные подразделения местных исполнительных органов областей и городов Нур-Султан, Алматы и Шымкент, осуществляющие регулирование в сфере религиозной деятельности
Куда представляется форма: Уполномоченный орган в сфере религиозной деятельности
п/п
Наименование конфессий
Сведения о миссионере
Сведения о выдаче свидетельства о регистрации (перерегистрации) миссионера
Фамилия, имя, отчество (при его наличии), дата рождения, национальность
Гражданство и страна, из которой прибыл
Код страны по классификатору стран мира
Данные о регистрации
Данные о перерегистрации
Регион пребывания, код, области, города по классификатору административно-территориальных объектов
Количество
Количество жалоб
поступивших заявлений
выданных свидетельств
выданных отказов в выдаче свидетельств
просрочек при выдаче свидетельств и отказов и их причины
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
1.
Ислам
2.
Православие
3.
Католицизм
4.
Евангелическо-лютеранская церковь
5.
Союз Церквей евангельских христиан-баптистов
6.
Меннониты
7.
Методистские церкви
8.
Пятидесятнические церкви
9.
Пресвитерианские церкви
10.
Адвентисты седьмого дня
11.
Новоапостольская церковь
12.
Свидетели Иеговы
13.
Буддизм
14.
Иудаизм
15.
Общество сознания Кришны
16.
Община Бахаи
17.
Церковь Иисуса Христа святых последних дней (мормоны)
18.
Церковь объединения Муна (муниты)
Наименование __________________
________________________________
Адрес __________________________
________________________________
Телефоны _________________________________________________________
Адрес электронной почты
____________________________________________
Ответственное лицо _______________________________ подись ___________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Руководитель или лицо, уполномоченное на подписание
_________________________________________________ подись __________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Место для печати
(за исключением лиц, являющихся субъектами частного предпринимательства)
Пояснение по заполнению формы,
предназначенной для сбора административных данных
Сведения о миссионерах
(Индекс: 3 – М, ежеквартальная, с нарастающим итогом по году)

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме "Миссионерлер туралы мәліметтер" нысанын (бұдан әрі - Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды анықтайды.
2. Нысан діни қызмет саласындағы қызметті реттеуді жүзеге асыратын облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының жергілікті атқарушы органдарымен толтырылады (бұдан әрі - басқарма) және діни қызмет саласындағы уәкілетті органға ұсынылады.
3. Нысан тоқсан сайын, тоқсаннан кейінгі айдың 5-не ұсынылады.
4. Нысанды орындаушы және басқарманың басшысы немесе оның міндетін атқарушы тұлғаның тегін және аты-жөнін, сондай-ақ толтыру күнін көрсете отырып қолы қойылады.
5. Есеп мемлекеттік және орыс тілдерінде толтырылады.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
1) 1-бағанда миссинерлер туралы мәліметтің рет-ретімен нөмірлеуі көрсетіледі;
2) 2-бағанда конфессия атауы көрсетіледі;
3) 3-бағанда миссионердің тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда), (зайырлы, рухани) туған күні, ұлты көрсетіледі;
4) 4-бағанда миссионердің азаматтығы және келген мемлекеті көрсетіледі;
5) 5-бағанда Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Статистика комитетінің ресми интернет-ресурсында орналастырылған әлемдегі елдердің сыныптамасы бойынша елдің коды көрсетіледі;
6) 6-бағанда миссионерді тіркеу туралы мәліметтер (миссионерді тіркеу туралы куәліктің нөмірі және күні, миссионерді тіркеу туралы куәліктің қолданылу мерзімінің аяқталуы) көрсетіледі;
7) 7-бағанда миссионерді қайта тіркеу туралы мәліметтер (миссионерді қайта тіркеу туралы куәліктің нөмірі және күні, миссионерді қайта тіркеу туралы куәліктің қолданылу мерзімінің аяқталуы) көрсетіледі;
8) 8-бағанда миссионердің аумақтағы болатын орыны және Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Статистика комитетінің ресми интернет-ресурсында орналастырылған әкiмшiлiк-аумақтық объектілердің жiктеуiшi (ӘАОЖ) бойынша облыс, қала коды көрсетіледі;
9) 9-бағанда миссионерді тіркеуге (қайта тіркеуге) түскен өтініштер саны көрсетіледі;
10) 10-бағанда миссионерді тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәліктердің берілген саны көрсетіледі;
11) 11-бағанда "Миссионерлік қызметті жүзеге асыратын тұлғаларды тіркеуді және қайта тіркеуді жүргізу" мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсетуден бас тарту саны көрсетіледі;
12) 12-бағанда "Миссионерлік қызметті жүзеге асыратын тұлғаларды тіркеуді және қайта тіркеуді жүргізу" мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсетудегі кешігу және оның миссионерді тіркеуге (қайта тіркеуге) бас тарту және оның себептері көрсетіледі;

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение по заполнению, формы предназначенной для сбора административных данных (далее – пояснение), определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных (далее – Форма), "Сведения о миссионерах".
2. Форма заполняется структурными подразделениями местных исполнительных органов областей и городов Нур-Султан, Алматы и Шымкент, осуществляющие регулирование в сфере религиозной деятельности и представляется в уполномоченный орган в сфере религиозной деятельности.
3. Форма представляется ежеквартально, к 5 числу месяца, следующего за отчетным периодом.
4. Форма подписывается ответственным лицом и руководителем управления, либо лицом, исполняющим его обязанности, с указанием его фамилии и инициалов, а также даты заполнения.
5. Форма заполняется на государственном и русском языках.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
1) в графе 1 указывается сквозная нумерация сведений о миссионерах;
2) в графе 2 указывается наименование конфессий;
3) в графе 3 указываются фамилия, имя, отчество (при его наличии), (светское, духовное) дата рождения, национальность миссионера;
4) в графе 4 указываются гражданство и страна, из которой прибыл миссионер;
5) в графе 5 указывается код страны по классификатору стран мира, размещенного на официальном интернет-ресурсе Комитета по статистике Министерства национальной экономики Республики Казахстан;
6) в графе 6 указываются данные о регистрации миссионера (дата и номер свидетельства о регистрации миссионера, срок окончания действия свидетельства о регистрации миссионера);
7) в графе 7 указываются данные о перерегистрации миссионера (дата и номер свидетельства о перерегистрации миссионера, срок окончания действия свидетельства о перерегистрации миссионера);
8) в графе 8 указывается регион пребывания миссионера и код области, города по классификатору административно-территориальных объектов (КАТО), размещенного на официальном интернет-ресурсе Комитета по статистике Министерства национальной экономики Республики Казахстан;
9) в графе 9 указывается количество поступивших заявлений на регистрацию (перерегистрацию) миссионера;
10) в графе 10 указывается количество выданных свидетельств о регистрации (перерегистрации) миссионера;
11) в графе 11 указывается количество выданных отказов в оказании государственной услуги "Проведение регистрации и перерегистрации лиц, осуществляющих миссионерскую деятельность";
12) в графе 12 указывается количество просрочек при оказании государственной услуги "Проведение регистрации и перерегистрации лиц, осуществляющих миссионерскую деятельность", отказов и их причины на регистрацию (перерегистрацию) миссионера;

13) 13-бағанда мемлекеттік көрсетілетін қызметті алушы көрсетілетін қызметті беруші басшысының атына жазған шағымдар саны көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы
Ақпарат және қоғамдық
даму министрінің
2018 жылғы 6 қыркүйектегі
№ 333 бұйрығына
4-қосымша
Қазақстан Республикасы
Мәдениет және спорт
министрінің
2016 жылғы 9 ақпандағы
№ 38 бұйрығына
4-қосымша
Нысан
Діни әдебиетті және діни мазмұндағы өзге де ақпараттық материалдарды, діни мақсаттағы заттарды тарату үшін арнайы тұрақты үй-жайлар туралы мәліметтер __________________________________ бойынша Есепті кезең 20___жылғы ___ тоқсан
Нысан, интернет-ресурсына орналастырылған: www.qogam.gov.kz
Индекс: 4 - ИМ
Кезеңділік: тоқсан сайын, жылдың басынан бастап өсуіне сәйкес
Ақпаратты ұсынатын адамдар тобы: Діни қызмет саласындағы қызметті реттеуді жүзеге асыратын облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының жергілікті атқарушы органдары
Ұсынылу мерзімі: тоқсан сайын, есепті тоқсаннан кейінгі айдың 5-не
Нысан қайда ұсынылады: Діни қызмет саласындағы уәкілетті орган
р/с
Арнайы тұрақты үй-жайдың орналастырылуын бекіту туралы әкімдік қаулысының номері және берілген күні
Мекен-жайы және орналасқан жері
Әкімшілік-аумақтық объектілер жіктеуіші бойынша облыс, қала коды
Меншік иесі туралы мәлімет
Арнайы тұрақты үй-жайдың атауы
Діни әдебиет, діни мазмұндағы ақпараттық материалдар, діни мақсаттағы заттардың атауы
Діни сараптамадан өткен әдебиеттер, материалдар, заттардың саны туралы мәліметтер
сараптаманың оң қорытындысы алғандары
сараптаманың теріс қорытындысын алғандары
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Атауы
_______________________________
_______________________________
Мекенжайы
_______________________________
_______________________________
Телефоны _________________________________________________________________
Электрондық почта мекенжайы _______________________________________________
Орындаушы _______________________________________ қолы __________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда)
Басшы немесе оның міндетін атқарушы адам
__________________________________________________ қолы __________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда)
Мөрдің орны
(жеке кәсіпкерлер болып табылатын тұлғалардан қоспағанда)
Әкімшілік деректер нысанын толтыру жөніндегі түсіндірме
"Діни әдебиетті және діни мазмұндағы өзге де ақпараттық материалдарды, діни мақсаттағы заттарды тарату үшін арнайы тұрақты үй-жайлар туралы әліметтер"
(Индекс: 4-ИМ, тоқсан сайын, жылдың басынан бастап өсуіне сәйкес)

13) в графе 13 указывается количество жалоб на имя руководителя услугодателя от услугополучателя.
Приложение 4
к приказу Министра
информации и
общественного развития
Республики Казахстан
от 6 сентября 2019 года № 333
Приложение 4
к приказу Министра
культуры и спорта
Республики Казахстан
от 9 февраля 2016 года № 38
Форма
Сведения о специальных стационарных помещениях для распространения религиозной литературы и иных информационных материалов религиозного содержания, предметов религиозного назначения по ___________________________
отчетный период
за ___ квартал 20__ года
Форма, размещена на интернет-ресурсе: www.qogam.gov.kz
Индекс: 4-ИМ
Периодичность: ежеквартальная, с нарастающим итогом по году
Срок представления: ежеквартально, к 5 числу месяца, следующего за отчетным кварталом
Круг лиц представляющих информацию: Структурные подразделения местных исполнительных органов областей и городов Нур-Султан, Алматы и Шымкент, осуществляющие регулирование в сфере религиозной деятельности
Куда представляется форма: Уполномоченный орган в сфере религиозной деятельности
№ п/п
Дата и номер постановления акимата об утверждений расположения специального стационарного помещения
Адрес и месторасположение
Код области, города по классификатору административно-территориальных объектов
Данные о собственнике
Наименование специального стационарного помещения
Наименование религиозной литературы, материалов религиозного содержания и предметов религиозного назначения
Сведения о количестве литературы, материалов, предметов, прошедших религиоведческую экспертизу
получившие положительное заключение экспертизы
получившие отрицательное заключение экспертизы
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Наименование __________________
________________________________
Адрес __________________________
________________________________
Телефоны
__________________________________________________________
Адрес электронной почты
____________________________________________
Ответственное лицо _______________________________ подись ___________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Руководитель или лицо, уполномоченное на подписание
_________________________________________________ подись ___________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Место для печати
(за исключением лиц, являющихся субъектами частного предпринимательства)
Пояснение по заполнению формы,
предназначенной для сбора административных данных
Сведения о специальных стационарных помещениях для распространения религиозной литературы и иных информационных материалов религиозного содержания, предметов религиозного назначения
(Индекс: 4-ИМ, ежеквартальная, с нарастающим итогом по году)

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме "Діни әдебиетті және діни мазмұндағы өзге де ақпараттық материалдарды, діни мақсаттағы заттарды тарату үшін арнайы тұрақты үй-жайлар туралы әліметтер" нысанын (бұдан әрі - Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды анықтайды.
2. Нысан діни қызмет саласындағы қызметті реттеуді жүзеге асыратын облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының жергілікті атқарушы органдарымен толтырылады (бұдан әрі - басқарма) және діни қызмет саласындағы уәкілетті органға ұсынылады.
3. Нысан тоқсан сайын, тоқсаннан кейінгі айдың 5-не ұсынылады.
4. Нысанды орындаушы және басқарманың басшысы немесе оның міндетін атқарушы тұлғаның тегін және аты-жөнін, сондай-ақ толтыру күнін көрсете отырып қолы қойылады.
5. Есеп мемлекеттік және орыс тілдерінде толтырылады.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
1) 1-бағанда діни әдебиетті және діни мазмұндағы өзге де ақпараттық материалдарды, діни мақсаттағы заттарды тарату үшін арнайы тұрақты үй-жайлар туралы мәліметтер рет-ретімен нөмірлеуі;
2) 2-бағанда діни әдебиетті және діни мазмұндағы өзге де ақпараттық материалдарды, діни мақсаттағы заттарды тарату үшін арнайы тұрақты үй-жайдың орналастырылуын бекіту туралы әкімдік қаулысының нөмірі және берілген күні көрсетіледі;
3) 3-бағанда діни әдебиетті және діни мазмұндағы өзге де ақпараттық материалдарды, діни мақсаттағы заттарды тарату үшін арнайы тұрақты үй-жай орналасқан мекен- жайы көрсетіледі;
4) 4-бағанда Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Статистика комитетінің ресми интернет-ресурсында орналастырылған әкiмшiлiк-аумақтық объектілердің жiктеуiшi (ӘАОЖ) бойынша облыс, қала коды көрсетіледі;
5) 5-бағанда діни әдебиетті және діни мазмұндағы өзге де ақпараттық материалдарды, діни мақсаттағы заттарды тарату үшін арнайы тұрақты үй-жайдың меншік иесінің тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)көрсетіледі;
6) 6-бағанда діни әдебиетті және діни мазмұндағы өзге де ақпараттық материалдарды, діни мақсаттағы заттарды тарату үшін арнайы тұрақты үй-жайдың атауы көрсетіледі;
7) 7-бағанда үй-жайда сатылатын діни әдебиетті және діни мазмұндағы өзге де ақпараттық материалдар және діни мақсаттағы заттардың атауы көрсетіледі;

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных (далее – пояснение), определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных (далее – Форма) "Сведения о специальных стационарных помещениях для распространения религиозной литературы и иных информационных материалов религиозного содержания, предметов религиозного назначения".
2. Форма заполняется структурными подразделениями местных исполнительных органов областей и городов Нур-Султан, Алматы и Шымкент, осуществляющие регулирование в сфере религиозной деятельности и представляется в уполномоченный орган в сфере религиозной деятельности.
3. Форма представляется ежеквартально, к 5 числу месяца, следующего за отчетным периодом.
4. Форма подписывается ответственным лицом и руководителем управления, либо лицом, исполняющим его обязанности, с указанием его фамилии и инициалов, а также даты заполнения.
5. Форма заполняется на государственном и русском языках.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
1) в графе 1 указывается сквозная нумерация сведений о специальных стационарных помещениях для распространения религиозной литературы и иных информационных материалов религиозного содержания, предметов религиозного назначения;
2) в графе 2 указываются дата и номер постановления акимата об утверждении расположения специального стационарного помещения для распространения религиозной литературы и иных информационных материалов религиозного содержания, предметов религиозного назначения;
3) в графе 3 указывается адрес, где располагается специальное стационарное помещение для распространения религиозной литературы и иных информационных материалов религиозного содержания, предметов религиозного назначения;
4) в графе 4 указывается код области, города по классификатору административно-территориальных объектов (КАТО), размещенного на официальном интернет-ресурсе Комитета по статистике Министерства национальной экономики Республики Казахстан;
5) в графе 5 указываются фамилия, имя, отчество (при его наличии) собственника помещения для распространения религиозной литературы и иных информационных материалов религиозного содержания, предметов религиозного назначения;
6) в графе 6 указывается наименование специального стационарного помещения для распространения религиозной литературы и иных информационных материалов религиозного содержания, предметов религиозного назначения;
7) в графе 7 указывается наименование религиозной литературы, материалов религиозного содержания и предметов религиозного назначения, реализуемых в помещении;

8) 8-бағанда діни сараптаманың оң қорытындысын алған әдебиеттер, материалдар және діни мақсаттағы заттардың саны туралы мәліметтер көрсетіледі;
9) 9-бағанда діни сараптаманың теріс қорытындысын алған әдебиеттер, материалдар және діни мақсаттағы заттардың саны туралы мәліметтер көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы
Ақпарат және қоғамдық
даму министрінің
2018 жылғы 6 қыркүйектегі
№ 333 бұйрығына
5-қосымша
Қазақстан Республикасы
Мәдениет және спорт
министрінің
2016 жылғы 9 ақпандағы
№ 38 бұйрығына
5-қосымша
Нысан
Рухани (діни) білім беру ұйымдары туралы мәліметтер __________________________________ бойынша Есепті кезең 20___жылғы ___ тоқсан
Нысан, интернет-ресурсына орналастырылған: www.qogam.gov.kz
Индекс: 5 - ДО
Кезеңділік: тоқсан сайын, жылдың басынан бастап өсуіне сәйкес
Ақпаратты ұсынатын адамдар тобы: Діни қызмет саласындағы қызметті реттеуді жүзеге асыратын облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының жергілікті атқарушы органдары
Ұсынылу мерзімі: тоқсан сайын, есепті тоқсаннан кейінгі айдың 5-не
Нысан қайда ұсынылады: Діни қызмет саласындағы уәкілетті орган
р/с
Конфессия атауы
Білім беру ұйымының атауы, лицензиясының нөмірі және берілген күні
Заңды мекен-жайы
Әділет органдарында тіркелген күні
Басшысы туралы мәлімет
Білім алушылардың саны
1
2
3
4
5
6
7
1.
Ислам
2.
Православие
3.
Католицизм
4.
Евангелия-Лютерандық шіркеу
5.
Евангелиялық христиан-баптистер Шіркеуінің Одағы
6.
Меннониттер
7.
Методистік шіркеу
8.
Елуіншілер шіркеуі
9.
Пресвитериандық шіркеу
10.
Жетінші күн адвентистері
11.
Жаңа апостолдық шіркеу
12.
Иегова Куәгерлері
13.
Буддизм
14.
Иудаизм
15.
Кришна Қоғамы
16.
Бахай Қауымы
17.
Соңғы күн әулие Иисус Христос шіркеуі (мормондар)
18.
Бірігу шіркеуі (мунниттер)
Атауы
_______________________________
_______________________________
Мекенжайы
_______________________________
_______________________________
Телефоны _________________________________________________________________
Электрондық почта мекенжайы _______________________________________________
Орындаушы _______________________________________ қолы __________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда)
Басшы немесе оның міндетін атқарушы адам
__________________________________________________ қолы __________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда)
Мөрдің орны
(жеке кәсіпкерлер болып табылатын тұлғалардан қоспағанда)
Әкімшілік деректер нысанын толтыру жөніндегі түсіндірме
"Рухани (діни) білім беру ұйымдары туралы мәліметтер"
(Индекс: 5 - ДО, тоқсан сайын, жылдың басынан бастап өсуіне сәйкес)

8) в графе 8 указываются сведения о количестве религиозной литературы, материалов и предметов религиозного назначения, получивших положительное заключение религиоведческой экспертизы;
9) в графе 9 указываются сведения о количестве религиозной литературы, материалов и предметов религиозного назначения, получившие отрицательное заключение экспертизы.
Приложение 5
к приказу Министра
информации и
общественного развития
Республики Казахстан
от 6 сентября 2019 года № 333
Приложение 5
к приказу Министра
культуры и спорта
Республики Казахстан
от 9 февраля 2016 года № 38
Форма
Сведения о духовных (религиозных) организациях образования
по ___________________________
отчетный период
за ___ квартал 20__ года
Форма, размещена на интернет-ресурсе: www.qogam.gov.kz
Индекс: 5 –ДО
Периодичность: ежеквартальная, с нарастающим итогом по году
Срок представления: ежеквартально, к 5 числу месяца, следующего за отчетным кварталом
Круг лиц представляющих информацию: Структурные подразделения местных исполнительных органов областей и городов Нур-Султан, Алматы и Шымкент, осуществляющие регулирование в сфере религиозной деятельности
Куда представляется форма: Уполномоченный орган в сфере религиозной деятельности
п/п
Наименование конфессий
Наименование организации образования, номер и дата выдачи лицензии
Юридический адрес
Дата регистрации в органах юстиции
Сведения о руководителе
Количество обучающихся
1
2
3
4
5
6
7
1.
Ислам
2.
Православие
3.
Католицизм
4.
Евангелическо-лютеранская церковь
5.
Союз Церквей евангельских христиан-баптистов
6.
Меннониты
7.
Методистские церкви
8.
Пятидесятнические церкви
9.
Пресвитерианские церкви
10.
Адвентисты седьмого дня
11.
Новоапостольская церковь
12.
Свидетели Иеговы
13.
Буддизм
14.
Иудаизм
15.
Общество сознания Кришны
16.
Община Бахаи
17
Церковь Иисуса Христа святых последних дней (мормоны)
18.
Церковь объединения Муны (муниты)
Наименование __________________
________________________________
Адрес __________________________
________________________________
Телефоны
____________________________________________________________
Адрес электронной почты
______________________________________________
Ответственное лицо _________________________________ подись __________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Руководитель или лицо, уполномоченное на подписание
___________________________________________________ подись __________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Место для печати
(за исключением лиц, являющихся субъектами частного предпринимательства)
Пояснение по заполнению формы,
предназначенной для сбора административных данных
Сведения о духовных (религиозных) организациях образования
(Индекс: 5 – ДО, ежеквартальная, с нарастающим итогом по году)

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме "Рухани (діни) білім беру ұйымдары туралы мәліметтер" нысанын (бұдан әрі - Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды анықтайды.
2. Нысан діни қызмет саласындағы қызметті реттеуді жүзеге асыратын облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының жергілікті атқарушы органдарымен толтырылады (бұдан әрі - басқарма) және діни қызмет саласындағы уәкілетті органға ұсынылады.
3. Нысан тоқсан сайын, тоқсаннан кейінгі айдың 5-не ұсынылады.
4. Нысанды орындаушы және басқарманың басшысы немесе оның міндетін атқарушы тұлғаның тегін және аты-жөнін, сондай-ақ толтыру күнін көрсете отырып қолы қойылады.
5. Есеп мемлекеттік және орыс тілдерінде толтырылады.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
1) 1-бағанда рухани (діни) білім беру ұйымдары туралы мәліметтердің рет-ретімен нөмірлеуі көрсетіледі;
2) 2- бағанда конфессия атауы көрсетіледі;
3) 3-бағанда рухани (діни) білім беру ұйымының атауы көрсетіледі, осы білім беру ұйымы іске асыратын оқу бағдарламасын көрсете отырып толық атауы көрсетіледі. Білім беру ұйымының лицензия беру нөмірі және күні көрсетіледі;
4) 4-бағанда рухани (діни) білім беру ұйымының заңды мекен-жайы көрсетіледі;
5) 5-бағанда рухани (діни) білім беру ұйымының әділет органдарында тіркелген күні көрсетіледі;
6) 6-бағанда рухани (діни) білім беру ұйымының басшысы (тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда) туралы мәліметтер көрсетіледі;
7) 7-бағанда рухани (діни) білім беру ұйымдарында білім алушылардың саны көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы
Ақпарат және қоғамдық
даму министрінің
2018 жылғы 6 қыркүйектегі
№ 333 бұйрығына
6-қосымша
Қазақстан Республикасы
Мәдениет және спорт
министрінің
2016 жылғы 9 ақпандағы
№ 38 бұйрығына
6-қосымша
Нысан
Ғибадат үйлерінен (ғимараттарынан) тыс жерлерде діни жоралар өткізуге арналған үй-жайлар туралы мәліметтер __________________________________ бойынша Есепті кезең 20___жылғы ___ тоқсан
Нысан, интернет-ресурсына орналастырылған: www.qogam.gov.kz
Индекс: 6 - П
Кезеңділік: тоқсан сайын, жылдың басынан бастап өсуіне сәйкес
Ақпаратты ұсынатын адамдар тобы: Діни қызмет саласындағы қызметті реттеуді жүзеге асыратын облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының жергілікті атқарушы органдары
Ұсынылу мерзімі: тоқсан сайын, есепті тоқсаннан кейінгі айдың 5-не
Нысан қайда ұсынылады: Діни қызмет саласындағы уәкілетті орган
р/с
Конфессия атауы
Діни бірлестіктің, оның филиалы мен өкілдігінен ашылудың бастамашысы, қамқоршысы
Меншік иесі туралы мәліметтер
Ғибадат үйлерінен (ғимараттарынан) тыс жерлерде діни жоралар өткізуге арналған үй-жайлар орналасуын келісу күні
Мекен-жайы
Әкімшілік-аумақтық объектілер жіктеуіші бойынша облыс, қала коды
Үй-жайдың (ғимараттың) сыйымдылығы
1
2
3
4
5
6
7
8
Атауы
_______________________________
_______________________________
Мекенжайы
_______________________________
_______________________________
Телефоны _________________________________________________________________
Электрондық почта мекенжайы _______________________________________________
Орындаушы _______________________________________ қолы __________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда)
Басшы немесе оның міндетін атқарушы адам
__________________________________________________ қолы __________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда)
Мөрдің орны
(жеке кәсіпкерлер болып табылатын тұлғалардан қоспағанда)
Әкімшілік деректер нысанын толтыру жөніндегі түсіндірме
"Ғибадат үйлерінен (ғимараттарынан) тыс жерлерде діни жоралар өткізуге арналған үй-жайлар туралы мәліметтер"
(Индекс: 6 -П, тоқсан сайын, жылдың басынан бастап өсуіне сәйкес)

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных (далее – пояснение), определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных (далее – Форма) "Сведения о духовных (религиозных) организациях образования".
2. Форма заполняется структурными подразделениями местных исполнительных органов областей и городов Нур-Султан, Алматы и Шымкент, осуществляющие регулирование в сфере религиозной деятельности и представляется в уполномоченный орган в сфере религиозной деятельности.
3. Форма представляется ежеквартально, к 5 числу месяца, следующего за отчетным периодом.
4. Форма подписывается ответственным лицом и руководителем управления, либо лицом, исполняющим его обязанности, с указанием его фамилии и инициалов, а также даты заполнения.
5. Форма заполняется на государственном и русском языках.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
1) в графе 1 указывается сквозная нумерация сведений о духовных (религиозных) организациях образования;
2) в графе 2 указывается наименование конфессий;
3) в графе 3 указывается наименование духовной (религиозной) организации образования, полное наименование с указанием программы образования, которую реализует данная организация образования. Указываются номер и дата выдачи лицензии организации образования;
4) в графе 4 указывается юридический адрес духовной (религиозной) организации образования;
5) в графе 5 указывается дата регистрации духовной (религиозной) организации образования в органах юстиции;
6) в графе 6 указываются сведения о руководителе (фамилия, имя, отчество (при его наличии), адрес, телефон) духовной (религиозной) организации образования;
7) в графе 7 указывается количество обучающихся в духовной (религиозной) организации образования.
Приложение 6
к приказу Министра
информации и
общественного развития
Республики Казахстан
от 6 сентября 2019 года № 333
Приложение 6
к приказу Министра
культуры и спорта
Республики Казахстан
от 9 февраля 2016 года № 38
Форма
Сведения о помещениях для проведения религиозных мероприятий за пределами культовых зданий (сооружений)
по ___________________________
отчетный период
за ___ квартал 20__ года
Форма, размещена на интернет-ресурсе: www.qogam.gov.kz
Индекс: 6 –П
Периодичность: ежеквартальная, с нарастающим итогом по году
Срок представления: ежеквартально, к 5 числу месяца, следующего за отчетным кварталом
Круг лиц представляющих информацию: Структурные подразделения местных исполнительных органов областей и городов Нур-Султан, Алматы и Шымкент, осуществляющие регулирование в сфере религиозной деятельности
Куда представляется форма: Уполномоченный орган в сфере религиозной деятельности
№ п/п
Наименование конфессий
Инициатор открытия, попечитель от религиозного объединения, их филиала или представительства
Данные о собственнике
Дата согласования расположения помещений для проведения религиозных мероприятий за пределами культовых зданий (сооружений)
Адрес
Код области, города по классификатору административно-территориальных объектов
Вместимость здания (сооружения)
1
2
3
4
5
6
7
8
Наименование ___________________
________________________________
Адрес __________________________
________________________________
Телефоны
__________________________________________________________
Адрес электронной почты
____________________________________________
Ответственное лицо _________________________________ подись _________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Руководитель или лицо, уполномоченное на подписание
___________________________________________________ подись _________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Место для печати
(за исключением лиц, являющихся субъектами частного предпринимательства)
Пояснение по заполнению формы,
предназначенной для сбора административных данных
Сведения о помещениях для проведения религиозных мероприятий за пределами культовых зданий (сооружений)
(Индекс: 6 – П, ежеквартальная, с нарастающим итогом по году)

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме "Ғибадат үйлерінен (ғимараттарынан) тыс жерлерде діни жоралар өткізуге арналған үй-жайлар туралы мәліметтер" нысанын (бұдан әрі - Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды анықтайды.
2. Нысан діни қызмет саласындағы қызметті реттеуді жүзеге асыратын облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының жергілікті атқарушы органдарымен толтырылады (бұдан әрі - басқарма) және діни қызмет саласындағы уәкілетті органға ұсынылады.
3. Нысан тоқсан сайын, тоқсаннан кейінгі айдың 5-не ұсынылады.
4. Нысанды орындаушы және басқарманың басшысы немесе оның міндетін атқарушы тұлғаның тегін және аты-жөнін, сондай-ақ толтыру күнін көрсете отырып қолы қойылады.
5. Есеп мемлекеттік және орыс тілдерінде толтырылады.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
1) 1-бағанда ғибадат үйлерінен (ғимараттарынан) тыс жерлерде діни жоралар өткізуге арналған үй-жайлар туралы мәліметтер рет-ретімен нөмірлеуі көрсетіледі;
2) 2- бағанда конфессия атауы көрсетіледі;
3) 3-бағанда діни бірлестіктің, оның филиалы мен өкілдігінен ашылудың бастамашысы, қамқоршысы көрсетіледі;
4) 4-бағанда меншік иесі туралы мәлімет (тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда) көрсетіледі;
5) 5-бағанда ғибадат үйлерінен (ғимараттарынан) тыс жерлерде діни жоралар өткізуге арналған үй-жайлар орналасуын келісу күні көрсетіледі;
6) 6-бағанда ғибадат үйлерінен (ғимараттарынан) тыс жерлерде діни жоралар өткізуге арналған үй-жайлардың мекен-жайы көрсетіледі;
7) 7-бағанда Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Статистика комитетінің ресми интернет-ресурсында орналастырылған әкiмшiлiк-аумақтық объектілердің жiктеуiшi (ӘАОЖ) бойынша облыс, қала коды көрсетіледі;
8) 8-бағанда ғибадат үйлерінен (ғимараттарынан) тыс жерлерде діни жоралар өткізуге арналған үй-жайлардың адамдар саны бойынша сыйымдылығы көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы
Ақпарат және қоғамдық
даму министрінің
2018 жылғы 6 қыркүйектегі
№ 333 бұйрығына
7-қосымша
Қазақстан Республикасы
Мәдениет және спорт
министрінің
2016 жылғы 9 ақпандағы
№ 38 бұйрығына
7-қосымша
Нысан
Діни қызмет саласындағы әкімшілік құқық бұзушылық туралы мәліметтер __________________________________ бойынша Есепті кезең 20___жылғы ___ тоқсан
Нысан, интернет-ресурсына орналастырылған: www.qogam.gov.kz
Индекс: 7 - АП
Кезеңділік: тоқсан сайын, жылдың басынан бастап өсуіне сәйкес
Ақпаратты ұсынатын адамдар тобы: Діни қызмет саласындағы қызметті реттеуді жүзеге асыратын облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының жергілікті атқарушы органдары
Ұсынылу мерзімі: тоқсан сайын, есепті тоқсаннан кейінгі айдың 5-не
Нысан қайда ұсынылады: Діни қызмет саласындағы уәкілетті орган
р/с
Конфессия атауы
Құқық бұзушылықты анықтаған мемлекеттік орган
Әкімшілік бұзушылық құрамы
Әкімшілік құқық бұзушылық жасаған тұлға туралы мәліметтер
Қабылданатын шаралар туралы мәліметтер
Сот процесінің 1-сатысында қарау
Шағым
1
2
3
4
5
6
7
8
Атауы
_______________________________
_______________________________
Мекенжайы
_______________________________
_______________________________
Телефоны _________________________________________________________________
Электрондық почта мекенжайы _______________________________________________
Орындаушы _______________________________________ қолы __________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда)
Басшы немесе оның міндетін атқарушы адам
__________________________________________________ қолы __________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда)
Мөрдің орны
(жеке кәсіпкерлер болып табылатын тұлғалардан қоспағанда)
Әкімшілік деректер нысанын толтыру жөніндегі түсіндірме
"Діни қызмет саласындағы әкімшілік құқық бұзушылық туралы мәліметтер"
(Индекс: 7 - АП, тоқсан сайын, жылдың басынан бастап өсуіне сәйкес)

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных (далее – пояснение), определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных (далее – Форма), "Сведения о помещениях для проведения религиозных мероприятий за пределами культовых зданий (сооружений)".
2. Форма заполняется структурными подразделениями местных исполнительных органов областей и городов Нур-Султан, Алматы и Шымкент, осуществляющие регулирование в сфере религиозной деятельности и представляется в уполномоченный орган в сфере религиозной деятельности.
3. Форма представляется ежеквартально, к 5 числу месяца, следующего за отчетным периодом.
4. Форма подписывается ответственным лицом и руководителем управления, либо лицом, исполняющим его обязанности, с указанием его фамилии и инициалов, а также даты заполнения.
5. Форма заполняется на государственном и русском языках.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
1) в графе 1 указывается сквозная нумерация сведений о помещениях для проведения религиозных мероприятий за пределами культовых зданий (сооружений);
2) в графе 2 указывается наименование конфессий;
3) в графе 3 указывается инициатор открытия, попечитель от религиозного объединения, его филиала и представительства;
4) в графе 4 указываются данные о собственнике (фамилия, имя, отчество (при его наличии);
5) в графе 5 указывается дата согласования расположения помещений для проведения религиозных мероприятий за пределами культовых зданий (сооружений);
6) в графе 6 указывается адрес помещения для проведения религиозных мероприятий за пределами культовых зданий (сооружений);
7) в графе 7 указывается код области, города по классификатору административно-территориальных объектов (КАТО), размещенного на официальном интернет-ресурсе Комитета по статистике Министерства национальной экономики Республики Казахстан;
8) в графе 8 указывается вместимость помещения для проведения религиозных мероприятий за пределами культовых зданий (сооружений) по количеству человек.
Приложение 7
к приказу Министра
информации и
общественного развития
Республики Казахстан
от 6 сентября 2019 года № 333
Приложение 7
к приказу Министра
культуры и спорта
Республики Казахстан
от 9 февраля 2016 года № 38
Форма
Сведения об административных правонарушениях в сфере религиозной деятельности по ___________________________
отчетный период
за ___ квартал 20__ года
Форма, размещена на интернет-ресурсе: www.qogam.gov.kz
Индекс: 7 – АП
Периодичность: ежеквартальная, с нарастающим итогом по году
Срок представления: ежеквартально, к 5 числу месяца, следующего за отчетным кварталом
Круг лиц представляющих информацию: Структурные подразделения местных исполнительных органов областей и городов Нур-Султан, Алматы и Шымкент, осуществляющие регулирование в сфере религиозной деятельности
Куда представляется форма: Уполномоченный орган в сфере религиозной деятельности
№ п/п
Наименование конфессий
Государственный орган, выявивший правонарушение
Состав административного нарушения
Сведения о лице, совершившем административное правонарушение
Сведения о принимаемых мерах
Результат рассмотрения судебного процесса в 1-ой инстанции
Обжалование
1
2
3
4
5
6
7
8
Наименование ___________________
________________________________
Адрес __________________________
________________________________
Телефоны _________________________________________________________
Адрес электронной почты
____________________________________________
Ответственное лицо _______________________________ подись ___________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Руководитель или лицо, уполномоченное на подписание
_________________________________________________ подись ___________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Место для печати
(за исключением лиц, являющихся субъектами частного предпринимательства)
Пояснение по заполнению формы,
предназначенной для сбора административных данных
Сведения об административных правонарушениях в сфере религиозной деятельности
(Индекс: 7 – АП, ежеквартальная, с нарастающим итогом по году)

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме "Діни қызмет саласындағы әкімшілік құқық бұзушылық туралы мәліметтер" нысанын (бұдан әрі - Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды анықтайды.
2. Нысан діни қызмет саласындағы қызметті реттеуді жүзеге асыратын облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының жергілікті атқарушы органдарымен толтырылады (бұдан әрі - басқарма) және діни қызмет саласындағы уәкілетті органға ұсынылады.
3. Нысан тоқсан сайын, тоқсаннан кейінгі айдың 5-не ұсынылады.
4. Нысанды орындаушы және басқарманың басшысы немесе оның міндетін атқарушы тұлғаның тегін және аты-жөнін, сондай-ақ толтыру күнін көрсете отырып қолы қойылады.
5. Есеп мемлекеттік және орыс тілдерінде толтырылады.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
1) 1-бағанда әкімшілік құқық бұзушылық мәліметтері нөмірленуі көрсетіледі;
2) 2- бағанда конфессия атауы көрсетіледі;
3) 3-бағанда әкімшілік құқық бұзушылықты анықтаған мемлекеттік орган көрсетіледі;
4) 4-бағанда әкімшілік құқық бұзушылық құрамы көрсетіледі (құқық бұзушылықтың құрамы, болған жері, уақытының қысқаша сипаттамасы, "Әкімшілік құқық бұзушылық туралы" 2014 жылғы 5 шілдедегі Қазақстан Республикасының Кодексінің бабы және бөлігі);
5) 5-бағанда әкімшілік құқық бұзушылық жасаған тұлға туралы мәліметтер: тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда); туған жылы; тұратын жері; жұмыс орны көрсетіледі;
6) 6-бағанда келесі: әкімшілік құқық бұзушылық туралы хаттамалары толтырылған күн; әкімшілік құқық бұзушылық туралы хаттаманы толтырған тұлғаның лауазымы, тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда) әкімшілік құқық бұзушылық туралы хаттаманың сотқа жіберілген күні көрсетіледі;
7) 7-бағанда көрсетіледі: сот отырысының күні көрсетілген сот процесінің қаралатын сатысы; әкімшілік құқық бұзушылық туралы істің соттың 1-сатысында (инстанциясында) қарауындағы соңғы нәтижелері, сот шешімінің атауы және күні көрсетілген (әкімшілік жауапкершілікке тартылған жағдайда нақты әкімшілік жазаның түрі көрсетіледі);
8) 8-бағанда әкімшілік құқық бұзушылық туралы іс бойынша шағымды қарайтын сот сатысының (инстанциясының) атауы (апелляциялық, кассациялық және қадағалау) көрсетіледі, сот отырысының күні көрсетілген сот процесінің сатысы; сот шешімінің атауы және күні көрсетілген әр сот сатыларының (инстанцияларының) сот шешімдерінің нәтижелері (шешімді өзгертусіз немесе қанағаттандырмай қалдыру, немесе соттың бірінші сатысының (инстанциясының) шешімін өзгерту, немесе соттың бірінші сатысының (инстанциясының) шешімін жою және жаңа шешім шығару және тағы басқа).

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных (далее – пояснение), определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных (далее – Форма), "Сведения об административных правонарушениях в сфере религиозной деятельности".
2. Форма заполняется структурными подразделениями местных исполнительных органов областей и городов Нур-Султан, Алматы и Шымкент, осуществляющие регулирование в сфере религиозной деятельности и представляется в уполномоченный орган в сфере религиозной деятельности.
3. Форма представляется ежеквартально, к 5 числу месяца, следующего за отчетным периодом.
4. Форма подписывается ответственным лицом и руководителем управления, либо лицом, исполняющим его обязанности, с указанием его фамилии и инициалов, а также даты заполнения.
5. Форма заполняется на государственном и русском языках.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
1) в графе 1 указывается сквозная нумерация сведений об административных правонарушениях;
2) в графе 2 указывается наименование конфессий;
3) в графе 3 указывается наименование государственного органа, выявившего административное правонарушение;
4) в графе 4 указывается полный состав административного правонарушения законодательства в сфере религиозной деятельности (краткое описание состава, места, время совершения правонарушения, часть и статья Кодекса Республики Казахстан от 5 июля 2014 года "Об административных правонарушениях");
5) в графе 5 указываются сведения о лице, совершившем административное правонарушение: фамилия, имя, отчество (при его наличии), гражданство; год рождения; местожительство; место работы;
6) в графе 6 указывается следующее: дата составления протокола об административных правонарушениях; должность, фамилия, имя, отчество (при его наличии) лица, составившего протокол об административных правонарушениях; дата направления дела в суд об административных правонарушениях);
7) в графе 7 указываются: стадия рассмотрения судебного процесса с указанием даты судебного заседания; окончательные результаты рассмотрения дела об административном правонарушении суда первой инстанции с указанием наименования и даты судебного решения (при привлечении к административной ответственности указывается конкретный вид административного взыскания);
8) в графе 8 указываются: наименование судебной инстанции, которое рассматривает жалобу по делу об административном правонарушении (апелляционная, кассационная, надзорная); стадия судебного процесса с указанием даты судебного заседания; результаты судебного решения каждой судебной инстанции с указанием наименования и даты судебного решения (оставление решения без изменения или без удовлетворения, либо изменение решения суда первой инстанции, либо отмена решения суда первой инстанции и вынесение нового решения и так далее).