"Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде көрсетілетін медициналық қызметтерге тарифтерді бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2018 жылғы 5 қыркүйектегі № ҚР ДСМ-10 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің м.а. 2019 жылғы 5 қарашадағы № ҚР ДСМ-139 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2019 жылғы 6 қарашада № 19554 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің м.а. 2020 жылғы 30 қазандағы № ҚР ДСМ-170/2020 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Денсаулық сақтау министрінің м.а. 30.10.2020 № ҚР ДСМ-170/2020 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы бұйрықтың қолданысқа енгізілу тәртібін 4 т. қараңыз
"Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы" Қазақстан Республикасының 2009 жылғы 18 қыркүйектегі Кодексінің 23-бабының 2-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. "Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде көрсетілетін медициналық қызметтерге тарифтерді бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2018 жылғы 5 қыркүйектегі № ҚР ДСМ-10 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17353 болып тіркелген, Нормативтік құқықтық актілердің эталондық бақылау банкінде 2018 жылғы 12 қыркүйекте жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген ақы төлеу клиникалық-шығындық топтар бойынша жүзеге асырылатын, тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде көрсетілетін медициналық қызметтерге тарифтер осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген ақы төлеу акушерлік-гинекологиялық бейін бойынша емделіп шығу жағдайының күрделілігін ескере отырып, клиникалық-шығындық топтар бойынша жүзеге асырылатын, тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде көрсетілетін медициналық қызметтерге тарифтер осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген ақы төлеу неонатологиялық бейін бойынша емделіп шығу жағдайының күрделілігін ескере отырып клиникалық-шығындық топтар бойынша жүзеге асырылатын, тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде көрсетілетін медициналық қызметтерге тарифтер осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген ақы төлеу Психикалық науқастар тіркелімінде тіркелген, психикалық және мінез-құлық бұзылулары бар бір науқасқа айына өңірлер бөлінісінде жүзеге асырылатын, тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және міндетті әлеуметтік сақтандыру жүйесінде көрсетілетін медициналық қызметтерге кешенді тариф осы бұйрыққа 4-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген ақы төлеу Наркологиялық науқастар тіркелімінде тіркелген, психикаға белсенді әсер ететін заттарды тұтынудан туындаған психикалық және мінез-құлық бұзылулары бар бір науқасқа айына өңірлер бөлінісінде жүзеге асырылатын, тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және міндетті әлеуметтік сақтандыру жүйесінде көрсетілетін медициналық кызметтерге кешенді тариф осы бұйрыққа 5-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын ;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген ақы төлеу АИТВ жұқтырған және (немесе) жұқтырылған иммун тапшылығы синдромымен ауыратын бір науқасқа айына өңірлер бөлінісінде жүзеге асырылатын, тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және міндетті әлеуметтік сақтандыру жүйесінде көрсетілетін медициналық қызметтерге кешенді тариф осы бұйрыққа 6-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген ақы төлеу Туберкулезбен ауыратын науқастардың ұлттық тіркелімінде тіркелген бір науқасқа айына өңірлер бөлінісінде жүзеге асырылатын, тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және міндетті әлеуметтік сақтандыру жүйесінде көрсетілетін медициналық қызметтерге кешенді тариф осы бұйрыққа 7-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген ақы төлеу белсенді емес туберкулезбен ауыратын және туберкулезбен сырқаттанудың жоғары қаупі бар адамдарға қалпына келтіру емі және оңалту бойынша медициналық көмек көрсететін медициналық ұйымдарға жүзеге асырылатын, тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде көрсетілетін медициналық қызметтерге тариф осы бұйрыққа 8-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген ақы төлеу медициналық ұйымдарға инфекциялық бейіннің бір емделіп шығу жағдайы үшін жүзеге асырылатын, тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде көрсетілетін медициналық қызметтерге тариф осы бұйрыққа 9-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген ақы төлеу қалпына келтіру емі және оңалту бойынша бір төсек-күн үшін жүзеге асырылатын, тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде көрсетілетін медициналық қызметтерге тариф осы бұйрыққа 10-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

О внесении изменений в приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 5 сентября 2018 года № ҚР ДСМ-10 "Об утверждении тарифов на медицинские услуги, оказываемые в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и в системе обязательного социального медицинского страхования"
Приказ и.о. Министра здравоохранения Республики Казахстан от 5 ноября 2019 года № ҚР ДСМ-139. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 6 ноября 2019 года № 19554. Утратил силу приказом и.о. Министра здравоохранения Республики Казахстан от 30 октября 2020 года № ҚР ДСМ-170/2020.
Сноска. Утратил силу приказом и.о. Министра здравоохранения РК от 30.10.2020 № ҚР ДСМ-170/2020 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Примечание ИЗПИ!
Порядок введения в действие настоящего приказа см. п. 4.
В соответствии с пунктом 2 статьи 23 Кодекса Республики Казахстан от 18 сентября 2009 года "О здоровье народа и системе здравоохранения" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 5 сентября 2018 года № ҚР ДСМ-10 "Об утверждении тарифов на медицинские услуги, оказываемые в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и в системе обязательного социального медицинского страхования" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 17353, опубликован 12 сентября 2018 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов) следующие изменения:
тарифы на медицинские услуги, оказываемые в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и в системе обязательного социального медицинского страхования, оплата которых осуществляется по клинико-затратным группам, утвержденные указанным приказом, изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему приказу;
тарифы на медицинские услуги, оказываемые в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и в системе обязательного социального медицинского страхования, оплата которых осуществляется по клинико-затратным группам с учетом уровня сложности пролеченного случая по акушерско-гинекологическому профилю, утвержденные указанным приказом, изложить в новой редакции согласно приложению 2 к настоящему приказу;
тарифы на медицинские услуги, оказываемые в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и в системе обязательного социального медицинского страхования, оплата которых осуществляется по клинико-затратным группам с учетом уровня сложности пролеченного случая по неонатологическому профилю, утвержденные указанным приказом, изложить в новой редакции согласно приложению 3 к настоящему приказу;
комплексный тариф на медицинские услуги, оказываемые в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и в системе обязательного социального медицинского страхования, оплата которых осуществляется на одного больного с психическими и поведенческими расстройствами в месяц, зарегистрированного в Регистре психических больных в разрезе регионов, утвержденные указанным приказом, изложить в новой редакции согласно приложению 4 к настоящему приказу;
комплексный тариф на медицинские услуги, оказываемые в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и в системе обязательного социального медицинского страхования, оплата которых осуществляется на одного больного с психическими и поведенческими расстройствами, вызванными употреблением психоактивных веществ в месяц, зарегистрированного в Регистре наркологических больных в разрезе регионов, утвержденные указанным приказом, изложить в новой редакции согласно приложению 5 к настоящему приказу;
комплексный тариф на медицинские услуги, оказываемые в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и в системе обязательного социального медицинского страхования, оплата которых осуществляется на одного ВИЧ-инфицированного и (или) больного синдромом приобретенного иммунодефицита в месяц в разрезе регионов, утвержденные указанным приказом, изложить в новой редакции согласно приложению 6 к настоящему приказу;
комплексный тариф на медицинские услуги, оказываемые в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и в системе обязательного социального медицинского страхования, оплата которых осуществляется на одного больного туберкулезом в месяц, зарегистрированного в Национальном регистре больных туберкулезом в разрезе регионов, утвержденные указанным приказом, изложить в новой редакции согласно приложению 7 к настоящему приказу;
тариф на медицинские услуги, оказываемые в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и в системе обязательного социального медицинского страхования, оплата которых осуществляется медицинским организациям, оказывающим медицинскую помощь по восстановительному лечению и реабилитации лиц с неактивным туберкулезом и с повышенным риском заболевания туберкулезом, утвержденные указанным приказом, изложить в новой редакции согласно приложению 8 к настоящему приказу;
тариф на медицинские услуги, оказываемые в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и в системе обязательного социального медицинского страхования, оплата которых осуществляется медицинским организациям за один пролеченный случай инфекционного профиля, утвержденные указанным приказом, изложить в новой редакции согласно приложению 9 к настоящему приказу;
тариф на медицинские услуги, оказываемые в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и в системе обязательного социального медицинского страхования, оплата которых осуществляется по восстановительному лечению и реабилитации за один койко-день, утвержденные указанным приказом, изложить в новой редакции согласно приложению 10 к настоящему приказу.

Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде шығындарды қосымша өтей отырып клиникалық-шығындық топтар бойынша ақы төлеуге жататын АХЖ-10 диагноздары және АХЖ-9 операциялар мен манипуляциялар тізбесі осы КШТ бойынша тарифтерге 8 қосымшаға сәйкес;
Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде нақты жұмсалған шығыстар бойынша ақы төлеуге жататын АХЖ-9 операциялар мен манипуляциялар тізбесі осы КШТ бойынша тарифтерге 9 қосымшаға сәйкес;
Осы КШТ бойынша Тарифтердің 10 қосымшасына сәйкес Байқоңыр қаласында, Төретам және Ақай кенттерінде тұратын Қазақстан Республикасының азаматтарына медициналық қызметтер көрсететін медициналық ұйымдар үшін түзету коэффициенті.
Қысқартулардың анықтамасы:
КШТ – клиникалық-шығындық топ;
СК бала – балаларға арналған салмақтық коэффициент;
СК ересек – ересектерге арналған салмақтық коэффициент;
АХЖ-9– 9 қайта қараудың денсаулыққа байланысты аурулар мен сыркаттардың халықаралық статистикалық жіктемесі;
АХЖ-10– 10 қайта қараудың денсаулыққа байланысты аурулар мен сыркаттардың халықаралық статистикалық жіктемесі;
† – негізгі соңғы диагноз;
* – анықтайтын соңғы диагноз.
Ақы төлеу клиникалық-
шығындық топтар бойынша
жүзеге асырылатын, тегін
медициналық көмектің кепілдік
берілген көлемі шеңберінде
және міндетті әлеуметтік
медициналық сақтандыру
жүйесінде көрсетілетін
медициналық қызметтерге
тарифтерге
1-қосымша
Жылу беру маусымының ұзақтығының коэффициенттері
№р/с
Өңірдің коды
Облысs
Жылу беру маусымы ұзақтығының коэффициенті
1
11
Ақмола облысы

Перечень диагнозов по МКБ-10 и операций и манипуляций по МКБ-9, подлежащих оплате по клинико-затратным группам с дополнительным возмещением затрат в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и в системе обязательного социального медицинского страхования согласно приложению 8 к настоящим Тарифам по КЗГ.
Перечень операций и манипуляций по МКБ-9, подлежащих оплате за фактически понесенные расходы в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и в системе обязательного социального медицинского страхования согласно приложению 9 к настоящим Тарифам по КЗГ.
Поправочный коэффициент для медицинских организаций, оказывающих медицинские услуги гражданам Республики Казахстан, проживающим в городе Байконур, поселках Торетам и Акай согласно приложению 10 к настоящим Тарифам по КЗГ.
Расшифровка аббревиатур:
КЗГ – клинико-затратная группа;
ВК дет – детский весовой коэффициент;
ВК взр – взрослый весовой коэффициент;
МКБ 9 – международная статистическая классификация болезней и проблем, связанных со здоровьем 9 пересмотра;
МКБ 10 – международная статистическая классификация болезней и проблем, связанных со здоровьем 10 пересмотра;
† – основной заключительный диагноз;
* – уточняющий заключительный диагноз.
Приложение 1 к тарифам
на медицинские услуги,
оказываемые в рамках
гарантированного объема
бесплатной медицинской
помощи и в системе
обязательного социального
медицинского страхования,
оплата которых осуществляется
по клинико-затратным группам
Коэффициенты продолжительности отопительного сезона
Код региона
Область
Коэффициенты продолжительности отопительного сезона
1
11
Акмолинская область

1,06
3
"Ұлттық кардиохирургия орталығы" АҚ
1,03
4
"Қазақстан Республикасы Президенті іс басқармасы медициналық орталығы ауруханасы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорыны
1,04
Ақы төлеу клиникалық-
шығындық топтар бойынша
жүзеге асырылатын, тегін
медициналық көмектің кепілдік
берілген көлемі шеңберінде
және міндетті әлеуметтік
медициналық сақтандыру
жүйесінде көрсетілетін
медициналық қызметтерге
тарифтерге
4-қосымша
Онкологиялық аурулар және жіті инсульт басқару, жарақаттар жәнежіті миокард инфарктісіне медициналық көмек көрсету, босандыру мен балалар қызметтері бойынша ықпалдастырылған моделін енгізу үшін тарифтер
Мекеме атауы
Тариф
1
"Қазақ онкология және радиология ғылыми-зерттеу институты" АҚ
1,0012
2
"Травматология және ортопедия ғылыми-зерттеу институты" ШЖҚ РМК
1,0012
3
"Ұлттық нейрохирургия орталығы" АҚ
1,0104
4
"Педиатрия және балалар хирургиясы ғылыми орталығы" АҚ

1,06
3
Акционерное общество "Национальный центр кардиохирургии"
1,03
4
Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Больница медицинского центра Управления делами Президента Республики Казахстан"
1,04
Приложение 4 к тарифам
на медицинские услуги,
оказываемые в рамках
гарантированного объема
бесплатной медицинской
помощи и в системе
обязательного социального
медицинского страхования,
оплата которых осуществляется
по клинико-затратным группам
Тарифы для внедрения интегрированной модели по службам родовспоможения и детства, оказания медицинской помощи при остром инфаркте миокарда и травмах, управлению острыми инсультами и онкологическими заболеваниями
Наименование организации
Тариф
1
Акционерное общество "Казахский научно-исследовательский институт онкологии и радиологии"
1,0012
2
Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Научно-исследовательский институт травматологии и ортопедии"
1,0012
3
Акционерное общество "Национальный центр нейрохирургии"
1,0104
4
Акционерное общество "Научный центр педиатрии и детской хирургии"

2137
T79.8
Жарақаттың басқа ерте асқынулары
2138
T79.9
Жарақаттың анықталмаған ерте асқынуы
2139
T80.6
Басқа сарысу серпілістері
2140
T80.8
Дәрі құюмен, трансфузиямен және емдік дәрі егумен байланысты басқа асқынулар
2141
T80.9
Дәрі құюмен, трансфузиямен және емдік дәрі егумен байланысты анықталмаған асқынулар
2142
T81.2
Басқа айдарларда жіктелмеген, ем шараны орындау кезінде кездейсоқ тесіп алу немесе жыртылу Шығарылды:
2143
T81.3
Басқа айдарларда жіктелмеген, операциялық жара шеттерінің ажырауы
2144
T81.4
Басқа айдарларда жіктелмеген, ем шарамен байланысты жұқпа
2145
T81.8
Басқа айдарларда жіктелмеген, емшаралардың басқа асқынулары
2146
T81.9
Ем шараның анықталмаған асқынуы
2147
T83.0
Несеп катетерімен (тұрақты) байланысты механикалық текті aсқыну
2148
T83.1
Басқа несеп қондырғылары мен имплантаттарымен байланысты механикалық текті асқыну
2149
T83.3
Жатырішілік жүктілікке қарсы қондырғымен байланысты механикалық текті асқыну
2150
T83.4
Басқа протездік қондырғылармен, имплантаттармен және трансплантаттармен байланысты механикалық текті асқыну
2151
T83.5
Несеп жүйесіндегі протездік қондырғымен, имплантатпен және трансплантатпен шартталған жұқпа мен қабыну реакциясы
2152
T83.6
Жыныс жолындағы протездік қондырғымен, имплантатпен және трансплантатпен шартталған жұқпа мен қабыну реакциясы
2153
T84.6
Ішкі бекіткіш қондырғымен (кез келген жерде орналасқан) шартталған жұқпа мен қабыну серпілісі )
2154
T84.7
Басқа ішкі ортопедиялық протездік қондырғылармен, имплантаттармен және трансплантаттармен шартталған жұқпа мен қабыну реакциясы
2155
T85.2
Жасанды көзбұршақпен (көздің) байланысты механикалық текті асқыну
2156
T85.4
Сүт безінің протезімен және имплантатымен байланысты механикалық текті асқыну
2157
T85.6
Басқа анықталған ішкі протездік қондырғылармен, имплантаттармен және трансплантаттармен байланысты механикалық текті асқыну
2158
T85.7
Басқа ішкі протездік қондырғылармен, имплантаттармен және трансплантаттармен шартталған жұқпа мен қабыну реакциясы
2159
T85.9
Ішкі протездік қондырғымен, имплантатпен және трансплантатпен байланысты анықталмаған асқыну
2160
T88.1
Басқа айдарларда жіктелмеген, иммундаумен байланысты басқа асқынулар
2161
T88.7
Дәрілік заттар мен дәрі-дермектерге пайда болған, анықталмаған патологиялық серпіліс
2162
T88.8
Басқа айдарларда жіктелмеген, хирургиялық және терапиялық әрекеттердің басқа анықталған асқынулары

2137
T79.8
Другие ранние осложнения травмы
2138
T79.9
Раннее осложнение травмы неуточненное
2139
T80.6
Другие сывороточные реакции
2140
T80.8
Другие осложнения, связанные с инфузией, трансфузией и лечебной инъекцией
2141
T80.9
Осложнение, связанное с инфузией, трансфузией и лечебной инъекцией, неуточненное
2142
T81.2
Случайный прокол или разрыв при выполнении процедуры, не классифицированный в других рубриках
2143
T81.3
Расхождение краев операционной раны, не классифицированное в других рубриках
2144
T81.4
Инфекция, связанная с процедурой, не классифицированная в других рубриках
2145
T81.8
Другие осложнения процедур, не классифицированные в других рубриках
2146
T81.9
Осложнение процедуры неуточненное
2147
T83.0
Осложнение механического происхождения, связанное с мочевым (постоянным) катетером
2148
T83.1
Осложнение механического происхождения, связанное с другими мочевыми устройствами и имплантатами
2149
T83.3
Осложнение механического происхождения, связанное с внутриматочным противозачаточным устройством
2150
T83.4
Осложнение механического происхождения, связанное с другими протезными устройствами, имплантатами и трансплантатами
2151
T83.5
Инфекция и воспалительная реакция, обусловленные протезным устройством, имплантатом и трансплантатом в мочеполовой системе
2152
T83.6
Инфекция и воспалительная реакция, обусловленные протезным устройством, имплантатом и трансплантатом в половом тракте
2153
T84.6
Инфекция и воспалительная реакция, обусловленные внутренним фиксирующим устройством (любой локализации)
2154
T84.7
Инфекция и воспалительная реакция, обусловленные другими внутренними ортопедическими протезными устройствами, имплантатами и трансплантатами
2155
T85.2
Осложнение механического происхождения, связанное с искусственным хрусталиком (глаза)
2156
T85.4
Осложнение механического происхождения, связанное с протезом и имплантатом молочной железы
2157
T85.6
Осложнение механического происхождения, связанное с другими уточненными внутренними протезными устройствами, имплантатами и трансплантатами
2158
T85.7
Инфекция и воспалительная реакция, обусловленные другими внутренними протезными устройствами, имплантатами и трансплантатами
2159
T85.9
Осложнение, связанное с внутренним протезным устройством, имплантатом и трансплантатом, неуточненное
2160
T88.1
Другие осложнения, связанные с иммунизацией, не классифицированные в других рубриках
2161
T88.7
Патологическая реакция на лекарственное средство или медикаменты неуточненная
2162
T88.8
Другие уточненные осложнения хирургических и терапевтических вмешательств, не классифицированные в других рубриках

190
86.20
Тері тінінің және тері асты негіздің зақымданған бөлігін кесу және бұзу
191
86.23
Тырнақты, тырнақтың қалындауын жою
192
79.12
Ішкі фиксациямен иық және білек сүйегі сынықтарының жабық репозициясы
193
79.13
Ішкі фиксациямен білезік және алақан сүйегі сынықтарының жабық репозициясы
194
79.14
Ішкі фиксациямен қол саусақтары сүйегі сынықтарының жабық репозициясы
195
79.17
Ішкі фиксациямен табанға дейінгі және табан сүйегі сынықтарының жабық репозициясы
196
79.18
Ішкі фиксациямен аяқ саусақтары сүйегі сынықтарының жабық репозициясы
197
79.23
Ішкі фиксациясыз білезік және алақан сүйек сынықтарының ашық репозициясы
198
79.24
Ішкі фиксациясыз қол саусақтары сүйек сынықтарының ашық репозициясы
199
79.27
Ішкі фиксациясыз табанға дейінгі және табан сүйек сынықтарының ашық репозициясы
200
79.28
Ішкі фиксациясыз аяқ саусақтары сүйек сынықтарының ашық репозициясы
201
79.33
Ішкі фиксация арқылы білезік және алақан сүйек сынықтарының ашық репозициясы
202
79.34
Ішкі фиксация арқылы қол саусақтары сүйек сынықтарының ашық репозициясы
203
79.341
Шектеуші интрамедуллярлы остеосинтез арқылы ішкі фиксациямен өқол саусағы сүйектері сынықтарының ашық репозициясы
204
79.37
Ішкі фиксация арқылы табанға дейінгі және табан сүйек сынықтарының ашық репозициясы
205
79.38
Ішкі фиксация арқылы аяқ саусақтары сүйек сынықтарының ашық репозициясы
206
79.381
Шектеуші интрамедуллярлы остеосинтез арқылы ішкі фиксациямен табан саусақтарының сүйек сынықтарының ашық репозициясы
207
79.01
Ішкі фиксациясыз иық сүйектері сынықтарының жабық репозициясы
208
79.02
Ішкі фиксациясыз білек және алақан сүйектері сынықтарының жабық репозициясы
209
79.03
Ішкі фиксациясыз иық сүйектері сынықтарының жабық репозициясы
210
79.04
Ішкі фиксациясыз саусақ сүйектерінің жабық репозициясы
211
79.131
Шектеуші интрамедуллярлы остеосинтез арқылы ішкі фиксациясыз білек және алақан сүйектері сынықтарының жабық репозициясы
212
79.171
Шектеуші интрамедуллярлы остеосинтез арқылы ішкі фиксациясыз табанға дейінгі және табан сүйектері сынықтарының жабық репозициясы
Ақы төлеу клиникалық-
шығындық топтар бойынша
жүзеге асырылатын, тегін
медициналық көмектің кепілдік
берілген көлемі шеңберінде
және міндетті әлеуметтік
медициналық сақтандыру
жүйесінде көрсетілетін
медициналық қызметтерге
тарифтерге
8-қосымша
Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде шығындарды қосымша өтей отырып клиникалық-шығындық топтар бойынша ақы төлеуге жататын АХЖ-10 диагноздары және АХЖ-9 операциялар мен манипуляциялар тізбесі
Код
Атауы
1
2
3
Шығындарды қосымша өтей отырып, КШТ құны бойынша ақы төлеуге жататын операциялардың тізбесі
1

190
86.20
Иссечение или деструкция пораженного участка или ткани кожи и подкожной основы
191
86.23
Удаление ногтя, ногтевого ложа, ногтевого утолщения
192
79.12
Закрытая репозиция костных обломков лучевой и локтевой кости с внутренней фиксацией
193
79.13
Закрытая репозиция костных обломков костей запястья и пястных костей с внутренней фиксацией
194
79.14
Закрытая репозиция костных обломков фаланг кисти с внутренней фиксацией
195
79.17
Закрытая репозиция костных обломков предплюсневых и плюсневых костей с внутренней фиксацией
196
79.18
Закрытая репозиция костных обломков фаланг стопы с внутренней фиксацией
197
79.23
Открытая репозиция костных обломков костей запястья и пястных костей без внутренней фиксации
198
79.24
Открытая репозиция костных обломков фаланг кисти без внутренней фиксации
199
79.27
Открытая репозиция костных обломков предплюсневых и плюсневых костей без внутренней фиксации
200
79.28
Открытая репозиция костных обломков фаланг стопы без внутренней фиксации
201
79.33
Открытая репозиция костных обломков костей запястья и пястных костей с внутренней фиксацией
202
79.34
Открытая репозиция костных обломков фаланг кисти с внутренней фиксацией
203
79.341
Открытая репозиция костных отломков фаланг кисти с внутренней фиксацией блокирующим интрамедуллярным остеосинтезом
204
79.37
Открытая репозиция костных обломков предплюсневых и плюсневых костей с внутренней фиксацией
205
79.38
Открытая репозиция костных обломков фаланг стопы с внутренней фиксацией
206
79.381
Открытая репозиция костных отломков фаланг стопы с внутренней фиксацией блокирующим интрамедуллярным остеосинтезом
207
79.01
Закрытая репозиция костных отломков плечевой кости без внутренней фиксации
208
79.02
Закрытая репозиция костных отломков лучевой и локтевой кости без внутренней фиксации
209
79.03
Закрытая репозиция костных отломков костей запястья и пястных костей без внутренней фиксации
210
79.04
Закрытая репозиция костных отломков фаланг без внутренней фиксации
211
79.131
Закрытая репозиция костных отломков костей запястья и пястных костей с внутренней фиксацией блокирующим интрамедуллярным остеосинтезом
212
79.171
Закрытая репозиция костных отломков предплюсневых и плюсневых костей с внутренней фиксацией блокирующим интрамедуллярным остеосинтезом
Приложение 8 к тарифам
на медицинские услуги,
оказываемые в рамках
гарантированного объема
бесплатной медицинской
помощи и в системе
обязательного социального
медицинского страхования,
оплата которых осуществляется
по клинико-затратным группам
Перечень диагнозов по МКБ-10 и операций и манипуляций по МКБ-9, подлежащих оплате по клинико-затратным группам с дополнительным возмещением затрат в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и в системе обязательного социального медицинского страхования
Код
Наименование
1
2
3
Перечень операций, подлежащих оплате по стоимости КЗГ, с дополнительным возмещением затрат
1
02.93
Имплантация или замена электрода (электродов) интракраниального нейростимулятора
2.

99.2902
Лангерганс жасушаларынан гистицитоздың жоғарғы мөлшердегі химиотерапиясы (LCH-III)
33
99.2903
Жіті лейкоздың жоғарғы мөлшердегі химиотерапиясы (ALL-BFM, AML-BFM)
34
99.0601
Оның дефицитiнде VIII-шi тұқым қуалайтын факторды енгізу
35
99.0602
Оның дефицитiнде IX-шi тұқым қуалайтын факторды енгізу
36
B06.573.008
Ағымды цитофлуориметрия әдісімен қандағы "миеломдық ауруға арналған панельді" иммунофенотиптеу
37
B06.574.008
Ағымды цитофлуориметрия әдісімен қандағы "жіті лейкоздарға арналған панельді" иммунофенотиптеу
38
B06.576.008
Ағымды цитофлуориметрия әдісімен қандағы "созылмалы лейкоздарға арналған панельді" иммунофенотиптеу
39
B09.766.016
Сүйек кемігі жасушаларын ДНҚ-зондтарын пайдалану арқылы (ФИШ-әдісі)молекулярлық-цитогенетикалық зерттеу
40
B09.767.016
Перифериялық қан лимфоциттерінің (1 зонд) ДНҚ-зондтарын пайдалану арқылы (ФИШ-әдісі) молекулярлық-цитогенетикалық зерттеуін жүргізу
41
B09.769.016
ДНҚ-зондтарын пайдалану арқылы (ФИШ-әдісі) цитологиялық препараттардың, гистологиялық қималардың молекулярлық-цитогенетикалық зерттеуін жүргізу (1зонд)
42
B09.800.017
Молекулалық-генетикалық әдіспен 2 класстық қанныңHLA-типтендіруін жүргізу
43
B09.799.017
Молекулалық-генетикалық әдіспен 1 класстық қанныңHLA-типтендіруін жүргізу
44
D92.320.024
Қашықтықтан сәулелік терапия
45
D92.320.025
Қашықтықтан сәулелік терапия, РОД Гр
46
D92.201.029
Жолақішілік гамматерапия (жатыр мойыны және тоқ ішек обыры кезінде), РОД 5Гр
47
D92.060.023
Сәуле алдыңғы топометриялық дайындау-центрация
48
B06.660.011
1-4 маркерлерді қолданып, иммуногистохимиялық әдіспен қатерлі ісіктердің блок-препараттарын зерттеу
49
B06.670.011
Қатерлі ісік тінінің блок-препаратын 5-10 маркерлерін қолдана отырып, иммуногистохимиялық әдіспен зерттеу
50
B06.671.011
Қатерлі ісік тінінің блок-препаратын10-нан көпмаркерлерді қолдана отырып, иммуногистохимиялық әдіспен зерттеу
51
B06.667.011
Иммуногистохимиялық әдіспен орнын басушы терапияғаісік жасушаларының сезімталдығын зерттеу
52
B06.668.011
Иммуногистохимиялық әдіспен химиялық препараттарға ісік жасушаларының сезімталдығын зерттеу
53
B06.669.011
лимфопролиферативті ауруға иммуногистохимиялық әдіспен зерттеу (стандарт-панель)
54
B06.673.011
лимфопролиферативті ауруға иммуногистохимиялық әдіспен зерттеу (кеңейтілген-панель)
55
C04.010.009
Мидың перфузиялық статистикалық сцинтиграфиясы бір фотондық эмиссиондық компьютерлік томографиясы (3 кескінде)
56
C04.011.009
Мидың перфузиялық динамикалық сцинтиграфиясы бір фотондық эмиссиондық компьютерлік томографиясы
57

99.2902
Высокодозная химиотерапия гистицитоза из клеток Лангерганса (LСН – III)
33.
99.2903
Высокодозная химиотерапия заболеваний кроветворной системы
34.
99.0601
Введение наследственного фактора VIII при его дефиците
35.
99.0602
Введение наследственного фактора IX при его дефиците
36.
B06.573.008
Иммунофенотипирование "панель для миеломной болезни" в крови методом проточной цитофлуориметрии
37.
B06.574.008
Иммунофенотипирование "панель для острых лейкозов" в крови методом проточной цитофлуориметрии
38.
B06.576.008
Иммунофенотипирование "панель для хронических лейкозов/ лимфопролиферативных заболеваний" в крови методом проточной цитофлуориметрии
39.
B09.766.016
Молекулярно-цитогенетическое исследование с использованием ДНК-зондов (ФИШ-метод) клеток костного мозга (1 зонд)
40.
B09.767.016
Молекулярно-цитогенетическое исследование с использованием ДНК-зондов (ФИШ-метод) лимфоцитов периферической крови (1 зонд)
41.
B09.769.016
Молекулярно-цитогенетическое исследование с использованием ДНК-зондов (ФИШ-метод) цитологических препаратов, гистологических срезов (1 зонд)
42.
B09.800.017
Проведение HLA-типирования крови 2 класса молекулярно-генетический методом
43.
B09.799.017
Проведение HLA-типирования крови 1 класса молекулярно-генетический методом
44.
D92.320.024
Дистанционная лучевая терапия
45.
D92.320.025
Дистанционная лучевая терапия, РОД Гр
46.
D92.201.029
Внутриполостная гамматерапия (при раке шейки матки и прямой кишки), РОД 5Гр
47.
D92.060.023
Предлучевая топометрическая подготовка - центрация
48.
B06.660.011
Исследование блок-препарата опухолевой ткани иммуногистохимическим методом с использованием 1-4 маркеров
49.
B06.670.011
Исследование блок-препарата опухолевой ткани иммуногистохимическим методом с использованием 5-10 маркеров
50.
B06.671.011
Исследование блок-препарата опухолевой ткани иммуногистохимическим методом с использованием более 10 маркеров
51.
B06.667.011
Исследование чувствительности опухолевых клеток к заместительной терапии иммуногистохимическим методом
52.
B06.668.011
Исследование чувствительности опухолевых клеток к химиопрепаратам иммуногистохимическим методом
53.
B06.669.011
Исследование на лимфопролиферативные заболевания иммуногистохимическим методом (стандарт-панель)
54.
B06.673.011
Исследование лимфопролиферативных заболеваний иммуногистохимическим методом (расширенная панель)
55.
C04.010.009
Однофотонная эмиссионная компьютерная томография перфузионная статическая головного мозга (3 проекции)
56.
C04.011.009
Однофотонная эмиссионная компьютерная томография перфузионная динамическая головного мозга
57.

C04.001.009
Миокардттың статистикалық бір фотондық эмиссиондық компьютерлік томографиясы (3 кескінде)
58
C04.002.009
Скелеттің статистикалық бір фотондық эмиссиондық компьютерлік томографиясы (1 кескінде)
59
C04.003.009
Скелеттің динамикалық бір фотондық эмиссиондық компьютерлік томографиясы (1 кескінде)
60
C04.004.009
Скелеттің статистикалық бір фотондық эмиссиондық компьютерлік томографиясы - одан кейінгі әрбір кескін
61
C04.013.009
Гепатобилиярлы жүйенің динамикалық сцинтиграфиясы бір фотондық эмиссиондық компьютерлік томографиясы
62
C04.014.009
Бүйректі динамикалық сцинтиграфиясы бір фотондық эмиссиондық компьютерлік томографиясы
63
C04.006.009
Қалқанша безінің статистикалық бір фотондық эмиссиондық компьютерлік томографиясы
64
C04.012.009
Жүректің динамикалық сцинтиграфиясы бір фотондық эмиссиондық компьютерлік томографиясы
65
C04.001.010
Бір анатомиялық аймақтың позитрондық-эмиссиондық томографиясы (ПЭТ) + компьютерлік томографиясы
66
C04.002.010
Барлық дененің позитрондық-эмиссиондық томографиясы (ПЭТ) + компьютерлік томографиясы
67
B08.851.021
Биопсиялық материалды иммундық флюоресценттік микроскопия әдісімен зерттеу
68
B08.851.022
Гистологиялық/цитологиялық материалды электрондық микроскопия әдісімен зерттеу
69
B09.801.019
Масс-спектрометрия әдісімен қандағы орфан ауруларын диагностикалау
70
B09.802.019
Масс-спектрометрия әдісімен орфан ауруларын дәрілік мониторингілеу
71
D39.955.703
Тәуліктік стационардың деңгейінде гемодиализ
72
D50.920.035
MARS - жасанды бауыр аппаратында альбуминдік диализ (экстракорпорлық бауырлық жәрдем)
73
D54.980.704
Перитонеалдық катетерді ересектерге имплантанттау
74
D54.980.705
Балалардың перитонеалдық катетерінің имплантациясы
75
D54.985.728
Тәуліктік стационар деңгейінде бикарбонатты буфермен автоматтандырылған перитонеалды диализ (ересектер)
76
D54.985.709
Тәуліктік стационар деңгейінде бикарбонатты буфермен автоматтандырылған перитонеалды диализ (балалар)
77
D54.986.710
Тәуліктік стационар деңгейінде лактатты буфермен автоматтандырылған перитонеалды диализ (ересектер)
78
D54.985.725
Тәуліктік стационар деңгейінде лактатты буфермен автоматтандырылған перитонеалды диализ (балалар)
79
D54.985.718
Тәуліктік стационар деңгейінде лактатты буфермен тұрақты перитонеалды диализ (ересектер)
80
D54.985.719
Тәуліктік стационар деңгейінде лактатты буфермен автоматтандырылған перитонеалды диализ (ересектер)
81
D54.985.720
Тәуліктік стационар деңгейінде бикарбонатты буфермен тұрақты перитонеалды диализ (ересектер)
82
D54.985.722
Тәуліктік стационар деңгейінде бикарбонатты буфермен тұрақты перитонеалды диализ (балалар)
Шығындарды қосымша өтей отырып, КШТ құны бойынша ақы төлеу жүргізілетін АХЖ-10 бойынша аурулардың негізгі кодтарының тізбесі
Тромболитикалық препараттардықолданумен ишемиялық инсульттер
83

C04.001.009
Однофотонная эмиссионная компьютерная томография статическая миокарда (3 проекции)
58.
C04.002.009
Однофотонная эмиссионная компьютерная томография статическая скелета (1 проекция)
59.
C04.003.009
Однофотонная эмиссионная компьютерная томография динамическая скелета (1 проекция)
60.
C04.004.009
Однофотонная эмиссионная компьютерная томография статическая скелета - каждая последующая проекция
61.
C04.013.009
Однофотонная эмиссионная компьютерная томография (сцинтиграфия динамическая гепатобилиарной системы)
62.
C04.014.009
Однофотонная эмиссионная компьютерная томография (сцинтиграфия динамическая почек)
63.
C04.006.009
Однофотонная эмиссионная компьютерная томография статическая щитовидной железы
64.
C04.012.009
Однофотонная эмиссионная компьютерная томография (сцинтиграфия динамическая сердца)
65.
C04.001.010
Позитронно-эмиссионная томография (ПЭТ) + компьютерная томография одной анатомической зоны
66.
C04.002.010
Позитронно-эмиссионная томография (ПЭТ) + компьютерная томография всего тела
67.
B08.851.021
Исследование биопсийного материала методом иммунофлюоресцентной микроскопии
68.
B08.851.022
Исследование гистологического/цитологического материала методом электронной микроскопии
69.
B09.801.019
Диагностика орфанных заболеваний в крови методом масс-спектрометрии
70.
B09.802.019
Лекарственный мониторинг орфанных заболеваний методом масс-спектрометрии
71.
D39.955.703
Гемодиализ в условиях круглосуточного стационара
72.
D50.920.035
Альбуминовый диализ на аппарате искусственная печень - MARS (экстракорпоральное печеночное пособие)
73.
D54.980.704
Имплантация перитонеального катетера у взрослых
74.
D54.980.705
Имплантация перитонеального катетера у детей
75.
D54.985.728
Автоматизированный перитонеальный диализ с бикарбонатным буфером на уровне круглосуточного стационара (взрослые)
76.
D54.985.709
Автоматизированный перитонеальный диализ с бикарбонатным буфером на уровне круглосуточного стационара (дети)
77.
D54.986.710
Автоматизированный перитонеальный диализ с лактатным буфером на уровне круглосуточного стационара (взрослые)
78.
D54.985.725
Автоматизированный перитонеальный диализ с лактатным буфером на уровне круглосуточного стационара (дети)
79.
D54.985.718
Постоянный перитонеальный диализ с лактатным буфером на уровне круглосуточного стационара (взрослые)
80.
D54.985.719
Постоянный перитонеальный диализ с лактатным буфером на уровне круглосуточного стационара (дети)
81.
D54.985.720
Постоянный перитонеальный диализ с бикарбонатным буфером на уровне круглосуточного стационара (взрослые)
82.
D54.985.722
Постоянный перитонеальный диализ с бикарбонатным буфером на уровне круглосуточного стационара (дети)
Перечень основных кодов заболеваний по МКБ -10, при которых проводится оплата по стоимость КЗГ с дополнительным возмещением затрат
Ишемические инсульты с применением тромболитических препаратов
83.

39.65
Экстракорпоралды мембраналық оксигенация
Мамандандырылған медициналық көмек
14
41.94
Көкбауыр трансплантациясы
15
78.05
Жамбас сүйегінің трансплантациясы
16
78.07
Үлкен және кіші жіліншік сүйегінің трансплантациясы
Ескертпе:
Республикалық күрделі акушерлік орталығында емдеуге жатқызылған күрделі жағдайдағы әйелдерге босанғаннан кейін 42 тәулік ішінде мамандандырылған және жоғары технологиялық көмек көрсету үшін ақы төлеу нақты шығындар бойынша жүзеге асырылады.
Ақы төлеу клиникалық-
шығындық топтар бойынша
жүзеге асырылатын, тегін
медициналық көмектің кепілдік
берілген көлемі шеңберінде
және міндетті әлеуметтік
медициналық сақтандыру
жүйесінде көрсетілетін
медициналық қызметтерге
тарифтерге
10-қосымша
Байқоңыр қаласы, Төретам және Ақай ауылдарында тұратын Қазақстан Республикасының азаматтарына медициналық қызмет көрсететін медициналық ұйымдар үшін түзету коэффициенті
Медициналық ұйымның атауы
Түзету коэффициенті
1
Қызылорда облысының Денсаулық сақтау басқармасының "Байқоңыр қаласының көп бейінді ауруханасы" шаруашылық жүргізу құқығындағы коммуналдық меммекеттік кәсіпорны

39.65
Экстракорпоральная мембранная оксигенация
Специализированная медицинская помощь
14
41.94
Трансплантация селезенки
15
78.05
Трансплантация бедренной кости
16
78.07
Трансплантация большеберцовой и малоберцовой кости
Примечание:
Оплата за оказание специализированной и высокотехнологичной медицинской помощи женщинам в критическом состоянии в течение 42 дней после родов/абортов, госпитализированные в Республиканский центр критического акушерства, осуществляется по фактическим затратам.
Приложение 10 к тарифам
на медицинские услуги,
оказываемые в рамках
гарантированного объема
бесплатной медицинской
помощи и в системе
обязательного социального
медицинского страхования,
оплата которых осуществляется
по клинико-затратным группам
Поправочный коэффициент для медицинских организаций, оказывающих медицинские услуги гражданам Республики Казахстан, проживающим в городе Байконур, поселках Торетам и Акай
Наименование медицинской организации
Поправочный коэффициент
1
Коммунальное государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Многопрофильная больница города Байконыр" управления здравоохранения Кызылординской области

0,9724
Кішігірім хирургиялық оталармен түсік
108 234,56
17
O301
1,0286
Босанғаннан немесе түсіктен кейін қиындығы айтарлықтай диагноздармен және/немесе оталармен ауруханаға жатқызу
114 489,99
18
O302
0,8430
Босанғаннан немесе түсіктен кейін қиындығы мардымсыз диагноздармен ауруханаға жатқызу
93 831,48
Ескертпе:
*Стационарлық және (немесе) стационарды алмастыратын көмек нысандары бойынша мамандандырылған медициналық көмек көрсететін денсаулық сақтау субъектілері үшін акушерлік-гинекологиялық бейін бойынша емделген жағдайдың күрделілігін ескере отырып клиникалық-шығындық топтар бойынша бір емделіп шығу жағдайы үшін тариф (бұдан әрі –емделген жағдайдың күрделілігін ескере отырып КШТ бойынша тариф) айқындалады:

0,9724
Аборт с малыми хирургическими операциями
108 234,56
17
O301
1,0286
Госпитализация после родов или аборта, со значительными по тяжести диагнозами и/или операциями
114 489,99
18
O302
0,8430
Госпитализация после родов или аборта, с незначительными по тяжести диагнозами
93 831,48
Примечание:
*Тариф за один пролеченный случай по клинико-затратным группам с учетом уровня сложности пролеченного случая по акушерско-гинекологическому профилю (далее – Тарифы по КЗГ с учетом уровня сложности пролеченного случая) для субъектов здравоохранения, оказывающих специализированную медицинскую помощь по формам стационарная и (или) стационарозамещающая помощь определяется:

стационарлық медициналық көмек көрсету кезінде КШТ бойынша бір емделіп шығу жағдайы үшін тариф КШТ әрбір түрінің шығын сыйымдылығы коэффициенттерін, 111 306,62 теңгені құрайтын базалық мөлшерлемені және Қазақстан Республикасы денсаулық сақтау министрінің 2009 жылғы 26 қарашадағы № 801 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5946 болып тіркелген) Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйісінде көрсетілетін медициналық қызметтерге арналған тарифтерді қалыптастыру әдістемесіне сәйкес мынадай түзету коэффициенттерін ескере отырып:
стационарлық және (немесе) стационарды алмастыратын медициналық көмек нысандары бойынша мамандандырылған медициналық көмек көрсету кезінде емделген жағдайдың күрделілігін ескере отырып медициналық қызметтерге КШТ бойынша тарифтерге ауыл аумағының коэффициенті – 1,1298;
Осы КШТ бойынша тарифтерге 1-қосымшаға сәйкес жылу беру маусымының ұзақтығы коэффициенті;
Осы КШТ бойынша тарифтерге 2-қосымшаға сәйкес экологиялық коэффициент;
Осы КШТ бойынша тарифтерге 3-қосымшаға сәйкес емделген жағдайдың күрделілігін ескере отырып Халықаралық біріккен комиссияның (JCI, АҚШ) стандарттары бойынша аккредиттеуден өткені туралы куәлігі бар медициналық ұйымдар үшін тариф;
Осы КШТ бойынша тарифтерге 4-қосымшаға сәйкес емделген жағдайдың күрделілігін ескере отырып босандыру мен балалар қызметтері бойынша ықпалдастырылған моделін енгізуге, жіті миокард инфарктісі мен жарақаттар кезінде медициналық көмек көрсетуге және жіті инсульт пен онкологиялық ауруларды басқаруға арналған коэффициент;
күндізгі стационарды жағдайында стационарды алмастыратын медициналық көмек көрсету көрсету кезінде, КШТ бойынша бір емделіп шығу жағдайы үшін стационарлық медициналық көмек көрсету кезінде 5 қосымшаға сәйкес КШТ бойынша бір емделіп шығу жағдайы үшін тарифтің 1/2-ін құрайды. Күндізгі стационарда емдеуі басым АХЖ-9 бойынша операциялар мен манипуляциялардың тізбесі бойынша емделіп шығу жағдайларын қоспағанда КШТ бойынша тарифтерге 6-7-қосымшаларға сәйкес бір емделген жағдай үшін КШТ бойынша тариф стационарлық медициналық көмек көрсету кезінде КШТ бойынша бір емделіп шығу жағдайы үшін тарифтің 3/4 мөлшерінде айқындалады;
Үйдегі стационар жағдайында стационарды алмастыратын медициналық көмек көрсету кезінде бір емделген жағдай үшін КШТ бойынша тариф стационарлық медициналық көмек көрсету кезінде КШТ бойынша бір емделіп шығу жағдайы үшін тарифтің 1/6 мөлшерінде айқындалады;
Емделген жағдайдың емделген жағдайдың күрделілігін ескере отырып осы КШТ бойынша тарифтерге 8-қосымшаға сәйкес Байқоңыр қаласында, Төретам және Ақай кенттерінде тұратын Қазақстан Республикасының азаматтарына медициналық қызметтер көрсететін медициналық ұйымдар үшін түзету коэффициенті.

при оказании стационарной медицинской помощи тариф за один пролеченный случай по КЗГ с учетом коэффициентов затратоемкости каждого вида КЗГ, базовой ставки, которая составляет 111 306,62 тенге и следующих поправочных коэффициентов согласно Методике формирования тарифов на медицинские услуги, оказываемые в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и в системе обязательного социального медицинского страхования, утвержденной приказом Министра здравоохранения Республики Казахстан от 26 ноября 2009 года №801 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5946):
Коэффициент сельской территории к настоящим Тарифам по КЗГ с учетом уровня сложности пролеченного случая на медицинские услуги при оказании специализированной медицинской помощи по формам стационарная и (или) стационарозамещающая медицинская помощь – 1,1298;
Коэффициенты продолжительности отопительного сезона согласно приложению 1 к настоящим Тарифам по КЗГ с учетом уровня сложности пролеченного случая;
Экологические коэффициенты согласно приложению 2 к настоящим Тарифам по КЗГ с учетом уровня сложности пролеченного случая;
Тариф для медицинских организаций, имеющих свидетельство о прохождении аккредитации по стандартам Международной объединенной комиссии (JCI, США) согласно приложению 3 к настоящим Тарифам по КЗГ с учетом уровня сложности пролеченного случая;
Тарифы для внедрения интегрированной модели по службам родовспоможения и детства, оказания медицинской помощи при остром инфаркте миокарда и травмах, управлению острыми инсультами и онкологическими заболеваниями согласно приложению 4 к настоящим Тарифам по КЗГ с учетом уровня сложности пролеченного случая.
при оказании стационарозамещающей медицинской помощи по перечню заболеваний по кодам МКБ – 10, подлежащих преимущественному лечению в дневном стационаре, согласно приложению 5 в условиях дневного стационара тариф за один пролеченный случай по КЗГ составляет 1/2 от тарифа за один пролеченный случай по КЗГ при оказании стационарной медицинской помощи. При оказании стационарозамещающей медицинской помощи по перечню операций и манипуляций по МКБ-9 для преимущественного лечения в дневном стационаре согласно приложениям 6, 7 к настоящим Тарифам по КЗГ, по которым тариф за один пролеченный случай по КЗГ определяется в размере 3/4 от тарифа.за один пролеченный случай по КЗГ при оказании стационарной медицинской помощи.
при оказании стационарозамещающей медицинской помощи в условиях стационара на дому тариф за один пролеченный случай по КЗГ составляет 1/6 от стоимости КЗГ от тарифа за один пролеченный случай по КЗГ при оказании стационарной медицинской помощи.
Поправочный коэффициент для медицинских организаций, оказывающих медицинские услуги гражданам Республики Казахстан, проживающим в городе Байконур, поселках Торетам и Акай согласно приложению 8 к настоящим Тарифам по КЗГ с учетом уровня сложности пролеченного случая.

акушерлік-гинекологиялық бейін бойынша емделген жағдайдың күрделілігін ескере отырып КШТ қалыптастыру үшін АХЖ-10 диагноздар және АХЖ-9 бойынша операциялар мен манипуляциялар тізбелері осы КШТ бойынша тарифтерге 9-19 қосымшаларға сәйкес емделген жағдайдың күрделілігін ескере отырып.
Қысқартулардың анықтамасы:
КШТ – клиникалық-шығындық топ;
СК - салмақ коэффициенті;
АХЖ-9– 9 қайта қараудың денсаулыққа байланысты аурулар мен проблемалардың халықаралық статистикалық жіктемесі;
АХЖ-10– 10 қайта қараудың денсаулыққа байланысты аурулар мен проблемалардың халықаралық статистикалық жіктемесі.
Ақы төлеу акушерлік-
гинекологиялық бейін бойынша
емделіп шығу жағдайының
күрделілігін ескере отырып,
клиникалық-шығындық топтар
бойынша жүзеге асырылатын,
тегін медициналық көмектің
кепілдік берілген көлемі
шеңберінде және міндетті
әлеуметтік медициналық
сақтандыру жүйесінде
көрсетілетін медициналық
қызметтерге тарифтер
1-қосымша
Жылу беру маусымының ұзақтығының коэффициенттері
Өңірдің коды
Облыс
Жылу беру маусымы ұзақтығының коэффициенті
1
11
Ақмола облысы

Перечни диагнозов по МКБ-10 и операций и манипуляций по МКБ-9 для формирования КЗГ с учетом уровня сложности пролеченного случая по акушерско-гинекологическому профилю согласно приложениям 9-19 к настоящим Тарифам по КЗГ с учетом уровня сложности пролеченного случая.
Расшифровка аббревиатур:
КЗГ – клинико-затратная группа;
ВК – весовой коэффициент;
МКБ 9 – международная статистическая классификация болезней и проблем, связанных со здоровьем 9 пересмотра;
МКБ 10 – международная статистическая классификация болезней и проблем, связанных со здоровьем 10 пересмотра.
Приложение 1 к тарифам
на медицинские услуги,
оказываемые в рамках
гарантированного объема
бесплатной медицинской
помощи и в системе
обязательного социального
медицинского страхования,
оплата которых осуществляется
по клинико-затратным группам
с учетом уровня сложности
пролеченного случая по
акушерско-гинекологическому профилю
Коэффициенты продолжительности отопительного сезона
Код региона
Область
Коэффициенты продолжительности отопительного сезона
1
11
Акмолинская область

1,05
2
"Ұлттық нейрохирургия орталығы" акционерлік қоғам
1,06
3
"Ұлттық кардиохирургия орталығы" акционерлік қоғам
1,03
4
"Қазақстан Республикасы Президент іс басқармасы медициналық орталығының ауруханасы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорыны
1,04
Ақы төлеу акушерлік-
гинекологиялық бейін бойынша
емделіп шығу жағдайының
күрделілігін ескере отырып,
клиникалық-шығындық топтар
бойынша жүзеге асырылатын,
тегін медициналық көмектің
кепілдік берілген көлемі
шеңберінде және міндетті
әлеуметтік медициналық
сақтандыру жүйесінде
көрсетілетін медициналық
қызметтерге тарифтер
4 -қосымша
Онкологиялық аурулар және жіті инсульт басқару, жарақаттар және жіті миокард инфарктісіне медициналық көмек көрсету, босандыру мен балалар қызметтері бойынша ықпалдастырылған моделін енгізу үшін тарифтер
Мекеме атауы
Тариф
1
"Қазақ онкология және радиология ғылыми-зерттеу институты" акционерлік қоғамы
1,0012
2
"Травматология және ортопедия ғылыми-зерттеу институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республиклық мемлекеттік кәсіпорны
1,0012
3
"Ұлттық нейрохирургия орталығы" акционерлік қоғамы
1,0104
4
"Педиатрия және балалар хирургиясы ғылыми орталығы" акционерлік қоғамы
1,0021
5
"Акушерия, гинекология және перинатология ғылыми орталығы" акционерлік қоғамы

1,05
2
Акционерное общество "Национальный центр нейрохирургии"
1,06
3
Акционерное общество "Национальный центр кардиохирургии"
1,03
4
Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Больница медицинского центра Управления делами Президента Республики Казахстан"
1,04
Приложение 4 к тарифам
на медицинские услуги,
оказываемые в рамках
гарантированного объема
бесплатной медицинской
помощи и в системе
обязательного социального
медицинского страхования,
оплата которых осуществляется
по клинико-затратным группам
с учетом уровня сложности
пролеченного случая по
акушерско-гинекологическому профилю
Тарифы для внедрения интегрированной модели по службам родовспоможения и детства, оказания медицинской помощи при остром инфаркте миокарда и травмах, управлению острыми инсультами и онкологическими заболеваниями
Наименование организации
Тариф
1
Акционерное общество "Казахский научно-исследовательский институт онкологии и радиологии"
1,0012
2
Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Научно-исследовательский институт травматологии и ортопедии"
1,0012
3
Акционерное общество "Национальный центр нейрохирургии"
1,0104
4
Акционерное общество "Научный центр педиатрии и детской хирургии"
1,0021
5
Акционерное общество "Научный центр акушерства гинекологии и перинатологии"

T22.4
Білезік пен қол ұшынан басқа, иық белдеуі мен қолдың дәрежесі анықталмаған химиялық күйігі
2019
T22.5
Білезік пен қол ұшынан басқа, иық белдеуі мен қолдың бірінші дәрежелі химиялық күйігі
2020
T23.0
Білезік пен қол ұшының дәрежесі анықталмаған температуралық күйігі
2021
T23.4
Білезік пен қол ұшының дәрежесі анықталмаған химиялық күйігі
2022
T24.0
Сирақ-асық буыны мен аяқ ұшынан басқа, ұршық буыны мен аяқтың дәрежесі анықталмаған температуралық күйігі

T22.4
Химический ожог области плечевого пояса и верхней конечности, исключая запястье и кисть, неуточненной степени
2019
T22.5
Химический ожог области плечевого пояса и верхней конечности, исключая запястье и кисть, первой степени
2020
T23.0
Термический ожог запястья и кисти неуточнҰнной степени
2021
T23.4
Химический ожог запястья и кисти неуточненной степени
2022
T24.0
Термический ожог области тазобедренного сустава и нижней конечности, исключая голеностопный сустав и стопу, неуточненной степени

T95.3
Аяқтың температуралық және химиялық күйігі мен үсуінің салдары
2151
T95.4
Дененің тек зақымдалған учаскесінің ауданына сай жіктелген температуралық және химиялық күйіктердің салдары
2152
T95.8
Басқа анықталған температуралық және химиялық күйіктер мен үсулердің салдарлары
2153
T96
Дәрілік заттармен, дәрі-дәрмектермен және биологиялық заттармен уланулардың салдарлары
2154
T97
Негізінен медицинаға арналмаған заттардың уыттық әсерінің салдарлары
2155

T95.3
Последствия термического и химического ожога и отморожения нижней конечности
2151
T95.4
Последствия термических и химических ожогов, классифицированных только в соответствии с площадью пораженного участка тела
2152
T95.8
Последствия других уточненных термических и химических ожогов и отморожений
2153
T96
Последствия отравлений лекарственными средствами, медикаментами и биологическими веществами
2154
T97
Последствия токсического действия веществ преимущественно немедицинского назначения
2155

79.03
Ішкі фиксациясыз иық сүйектері сынықтарының жабық репозициясы
210
79.04
Ішкі фиксациясыз саусақ сүйектерінің жабық репозициясы
211
79.131
Шектеуші интрамедуллярлы остеосинтез арқылы ішкі фиксациясыз білек және алақан сүйектері сынықтарының жабық репозициясы
212
79.171
Шектеуші интрамедуллярлы остеосинтез арқылы ішкі фиксациясыз табанға дейінгі және табан сүйектері сынықтарының жабық репозициясы
Ақы төлеу акушерлік-
гинекологиялық бейін бойынша
емделіп шығу жағдайының
күрделілігін ескере отырып,
клиникалық-шығындық топтар
бойынша жүзеге асырылатын,
тегін медициналық көмектің
кепілдік берілген көлемі
шеңберінде және міндетті
әлеуметтік медициналық
сақтандыру жүйесінде
көрсетілетін медициналық
қызметтерге тарифтер
8 -қосымша
Байқоңыр қаласы, Төретам және Ақай ауылдарында тұратын Қазақстан Республикасының азаматтарына медициналық қызмет көрсететін медициналық ұйымдар үшін түзету коэффициенті
Медициналық ұйымның атауы
Түзету коэффициенті
1
Қызылорда облысының денсаулық сақтау басқармасының "Байқоңыр қаласының көп бейінді ауруханасы" шаруашылық жүргізу құқығындағы коммуналдық меммекеттік кәсіпорны
1,0121
Ақы төлеу акушерлік-
гинекологиялық бейін бойынша
емделіп шығу жағдайының
күрделілігін ескере отырып,
клиникалық-шығындық топтар
бойынша жүзеге асырылатын,
тегін медициналық көмектің
кепілдік берілген көлемі
шеңберінде және міндетті
әлеуметтік медициналық
сақтандыру жүйесінде
көрсетілетін медициналық
қызметтерге тарифтер
9-қосымша
Клиникалық-шығындық топтарды қалыптастыруға қатысатын және негізгі диагноздар болатын АХЖ-10 бойынша кодтар тізбесі
КШТ коды
АХЖ-10 коды
АХЖ-10 атауы
1
2
3
4
1
O001
Қиындығы айтарлықтай оталармен Кесар тілігі
2
O001
O10.0
Жүктілікті, босану мен босанудан кейінгі кезеңді асқындыратын бұрыннан бар эссенциалды гипертензия
3
O001
O10.1
Жүктілікті, босану мен босанудан кейінгі кезеңді асқындыратын бұрыннан бар жүректік-тамырлық гипертензия
4
O001
O10.2
Жүктілікті, босану мен босанудан кейінгі кезеңді асқындыратын бұрыннан бар бүйректік гипертензия
5
O001
O10.3
Жүктілікті, босану мен босанудан кейінгі кезеңді асқындыратын бұрыннан бар жүректік-тамырлық және бүйректік гипертензия
6
O001
O10.4
Жүктілікті, босану мен босанудан кейінгі кезеңді асқындыратын бұрыннан бар салдарлық гипертензия
7
O001
O10.9
Жүктілікті, босану мен босанудан кейінгі кезеңді асқындыратын бұрыннан бар анықталмаған гипертензия
8
O001
O11
Қосылған протеинурия қабаттасқан бұрыннан бар гипертензия
9
O001
O13
Маңызды емес протеинуриялы жүктілік тудырған гипертензия
10
O001

79.03
Закрытая репозиция костных отломков костей запястья и пястных костей без внутренней фиксации
210
79.04
Закрытая репозиция костных отломков фаланг без внутренней фиксации
211
79.131
Закрытая репозиция костных отломков костей запястья и пястных костей с внутренней фиксацией блокирующим интрамедуллярным остеосинтезом
212
79.171
Закрытая репозиция костных отломков предплюсневых и плюсневых костей с внутренней фиксацией блокирующим интрамедуллярным остеосинтезом
Приложение 8 к тарифам
на медицинские услуги,
оказываемые в рамках
гарантированного объема
бесплатной медицинской
помощи и в системе
обязательного социального
медицинского страхования,
оплата которых осуществляется
по клинико-затратным группам
с учетом уровня сложности
пролеченного случая по
акушерско-гинекологическому профилю
Поправочный коэффициент для медицинских организаций, оказывающих медицинские услуги гражданам Республики Казахстан, проживающим в городе Байконур, поселках Торетам и Акай
Наименование медицинской организации
Поправочный коэффициент
1
Коммунальное государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Многопрофильная больница города Байконыр" управления здравоохранения Кызылординской области
1,0121
Приложение 9 к тарифам
на медицинские услуги,
оказываемые в рамках
гарантированного объема
бесплатной медицинской
помощи и в системе
обязательного социального
медицинского страхования,
оплата которых осуществляется
по клинико-затратным группам
с учетом уровня сложности
пролеченного случая по
акушерско-гинекологическому профилю
Перечень кодов по МКБ-10, которые являются основными диагнозами и участвуют в формировании клинико-затратных групп
Код КЗГ
Код МКБ10
Наименование
1
2
3
4
1
O001
Кесарево сечение, со значительными по тяжести операциями
2
O001
O10.0
Существовавшая ранее эссенциальная гипертензия, осложняющая беременность, роды и послеродовой период
3
O001
O10.1
Существовавшая ранее кардиоваскулярная гипертензия, осложняющая беременность, роды и послеродовой период
4
O001
O10.2
Существовавшая ранее почечная гипертензия, осложняющая беременность, роды и послеродовой период
5
O001
O10.3
Существовавшая ранее кардиоваскулярная и почечная гипертензия, осложняющая беременность, роды и послеродовой период
6
O001
O10.4
Существовавшая ранее вторичная гипертензия, осложняющая беременность, роды и послеродовой период
7
O001
O10.9
Существовавшая ранее гипертензия, осложняющая беременность, роды и послеродовой период, неуточненная
8
O001
O11
Существовавшая ранее гипертензия с присоединившейся протеинурией
9
O001
O13
Вызванная беременностью гипертензия без значительной протеинурии
10
O001

O14.0
Орта дәрежелі преэклампсия (бүйрек дерті)
11
O001
O14.1
Ауыр преэклампсия
12
O001
O14.2
HELLP синдромы
13
O001
O15.0
Жүктілік кезіндегі жүктілік талмасы
14
O001
O15.1
Босану үстіндегі жүктілік талмасы
15
O001
O15.2
Босанудан кейінгі кезеңдегі жүктілік талмасы
16
O001
O15.9
Уақыты бойынша анықталмаған жүктілік талмасы эклампсия ЖА
17
O001
O24.0
Бұрыннан бар инсулин тәуелді қантты диабет
18
O001
O24.1
Бұрыннан бар инсулин тәуелсіз қантты диабет
19
O001
O24.2
Тамақтанудың жеткіліксіздігімен байланысты бұрыннан бар қантты диабет
20
O001
O24.4
Жүктілік кезінде пайда болған қанттыдиабет
21
O001
O26.2
Жүктілікті үйреншікті, соңына дейін жеткізбейтін әйелге медициналық көмек
22
O001
O26.4
Жүктілер герпесі
23
O001
O26.5
Анадағы гипотензивтік синдром
24
O001
O26.6
Жүктілік, босану мен босанудан кейінгі кезеңде бауырдың зақымдануы
25
O001
O26.61
Жүктілік, босану мен босанудан кейінгі кезеңде бауырдың өткір майлы дистрофиясы
26
O001
O26.7
Жүктілік, босану мен босанудан кейінгі кезеңдерде қасаға буындасуының шала таюы
27
O001
O30.0
Егіз балаға жүкті болу
28
O001
O30.1
Үш балаға жүкті болу
29
O001
O30.2
Төрт балаға жүкті болу
30
O001
O30.8
Көп ұрықты жүктіліктің басқа формалары
31
O001
O31.1
Бір немесе бірден артық ұрықты түсік жасағаннан кейін жалғасқан жүктілік
32
O001
O31.2
Бір немесе бірден артық ұрықтың жатырдағы өлуінен кейін жалғасқан жүктілік
33
O001
O32.0
Медициналық көмек көрсетуді талап ететін ұрық орналасуының тұрақсыздығы
34
O001
O32.1
Медициналық көмек көрсетуді талап ететін ұрықтың бөксесімен келуі
35
O001
O32.2
Медициналық көмек көрсетуді талап ететін ұрықтың көлденең немесе қиғаш орналасуы
36
O001
O32.3
Медициналық көмек көрсетуді талап ететін ұрықтың бетімен, маңдайымен немесе иегінің астымен келуі
37
O001
O32.4
Анаға медициналық көмек көрсетуді талап ететін жүктіліктің соңында ұрық басының жоғары тұруы ұрық басының кіргізілмеуі
38
O001
O32.5
Медициналық көмек көрсетуді талап ететін бір немесе бірнеше ұрық дұрыс келмеген көп ұрықты жүктілік
39
O001
O32.6
Анаға медициналық көмек көрсетуді талап ететін ұрықтың құрама келуі
40
O001
O32.8
Анаға медициналық көмек көрсетуді талап ететін ұрықтың дұрыс келмеуінің басқа формалары
41
O001
O33.0
Анаға медициналық көмек көрсетуді талап ететін, диспропорцияға әкеліп соғатын жамбас астауы сүйектерінің пішінінің өзгеруі
42
O001
O33.1
Анаға медициналық көмек көрсетуді талап ететін, диспропорцияға әкеліп соғатын біркелкі тарылған жамбас
43
O001
O33.2
Анаға медициналық көмек көрсетуді талап ететін, диспропорцияға әкеліп соғатын жамбас астауы кіре берісінің тарылуы
44
O001
O33.3
Анаға медициналық көмек көрсетуді талап ететін, диспропорцияға әкеліп соғатын жамбас астауы шыға берісінің тарылуы
45
O001

O14.0
Преэклампсия [нефропатия] средней тяжести
11
O001
O14.1
Тяжелая преэклампсия
12
O001
O14.2
HELLP-синдром
13
O001
O15.0
Эклампсия во время беременности
14
O001
O15.1
Эклампсия в родах
15
O001
O15.2
Эклампсия в послеродовом периоде
16
O001
O15.9
Эклампсия неуточненная по срокам
17
O001
O24.0
Существовавший ранее сахарный диабет инсулинзависимый
18
O001
O24.1
Существовавший ранее сахарный диабет инсулиннезависимый
19
O001
O24.2
Существовавший ранее сахарный диабет, связанный с недостаточностью питания
20
O001
O24.4
Сахарный диабет, развившийся во время беременности
21
O001
O26.2
Медицинская помощь женщине с привычным невынашиванием беременности
22
O001
O26.4
Герпес беременных
23
O001
O26.5
Гипотензивный синдром у матери
24
O001
O26.6
Поражения печени во время беременности, родов и в послеродовом периоде
25
O001
O26.61
Острая жировая дистрофия печени во время беременности, родов и в послеродовом периоде
26
O001
O26.7
Подвывих лонного сочленения во время беременности, родов и в послеродовом периоде
27
O001
O30.0
Беременность двойней
28
O001
O30.1
Беременность тройней
29
O001
O30.2
Беременность четырьмя плодами
30
O001
O30.8
Другие формы многоплодной беременности
31
O001
O31.1
Продолжающаяся беременность после аборта одного или более чем одного плода
32
O001
O31.2
Продолжающаяся беременность после внутриутробной гибели одного или более чем одного плода
33
O001
O32.0
Неустойчивое положение плода, требующее предоставления медицинской помощи матери
34
O001
O32.1
Ягодичное предлежание плода, требующее предоставления медицинской помощи матери
35
O001
O32.2
Поперечное или косое положение плода, требующее предоставления медицинской помощи матери
36
O001
O32.3
Лицевое, лобное или подбородочное предлежание плода, требующее предоставления медицинской помощи матери
37
O001
O32.4
Высокое стояние головки к концу беременности, требующее предоставления медицинской помощи матери
38
O001
O32.5
Многоплодная беременность с неправильным предлежанием одного или нескольких плодов, требующая предоставления медицинской помощи матери
39
O001
O32.6
Комбинированное предлежание плода, требующее предоставления медицинской помощи матери
40
O001
O32.8
Другие формы неправильного предлежания плода, требующее предоставления медицинской помощи матери
41
O001
O33.0
Деформация костей таза, приводящая к диспропорции, требующей предоставления медицинской помощи матери
42
O001
O33.1
Равномерно суженный таз, приводящий к диспропорции, требующей предоставления медицинской помощи матери
43
O001
O33.2
Сужение входа таза, приводящее к диспропорции, требующей предоставления медицинской помощи матери
44
O001
O33.3
Сужение выхода таза, приводящее к диспропорции, требующей предоставления медицинской помощи матери
45
O001

O33.4
Анаға медициналық көмек көрсетуді талап ететін, ана мен ұрық жағынан аралас диспропорция
46
O001
O33.5
Анаға медициналық көмек көрсетуді талап ететін, диспропорцияға әкеліп соғатын ұрық өлшемдерінің үлкендігі
47
O001
O33.6
Анаға медициналық көмек көрсетуді талап ететін, диспропорцияға әкеліп соғатын ұрық сумиы
48
O001
O33.7
Анаға медициналық көмек көрсетуді талап ететін, диспропорцияға әкеліп соғатын ұрықтың басқа ауытқулары
49
O001
O33.8
Анаға медициналық көмек көрсетуді талап ететін, диспропорцияға әкеліп соғатын басқа себептердің салдарлары
50
O001
O34.0
Анаға медициналық көмек көрсетуді талап ететін жатырдың туа біткен ауытқулары
51
O001
O34.1
Анаға медициналық көмек көрсетуді талап ететін жатыр денесінің ісігі
52
O001
O34.2
Анаға медициналық көмек көрсетуді талап ететін операциядан кейінгі жатыр тыртығы
53
O001
O34.3
Анаға медициналық көмек көрсетуді талап ететін жатыр мойнағы қылтасы-мойын жеткіліксіздігі
54
O001
O34.4
Анаға медициналық көмек көрсетуді талап ететін жатыр мойнының басқа ауытқулары
55
O001
O34.5
Анаға медициналық көмек көрсетуді талап ететін жүкті жатырдың басқа ауытқулары
56
O001
O34.6
Анаға медициналық көмек көрсетуді талап ететін қынап ауытқулары
57
O001
O34.7
Анаға медициналық көмек көрсетуді талап ететін сарпай мен шаттың ауытқулары
58
O001
O34.8
Анаға медициналық көмек көрсетуді талап ететін жамбас астауы ағзаларының анықталған басқа ауытқулары
59
O001
O35.7
Анаға медициналық көмек көрсетуді талап ететін басқа медициналық ем шаралар нәтижесінде ұрықтың (болжанған) зақымдануы
60
O001
O36.3
Анаға медициналық көмек көрсетуді талап ететін ұрықтың құрсақтық гипоксиясының белгілері
61
O001
O36.4
Анаға медициналық көмек көрсетуді талап ететін ұрықтың құрсақ ішінде өлуі
62
O001
O36.5
Анаға медициналық көмек көрсетуді талап ететін ұрық өсуінің жеткіліксіздігі
63
O001
O36.7
Анаға медициналық көмек көрсетуді талап ететін құрсақтық жүктілік барысында өмірге бейім ұрық
64
O001
O40
Қағанақ суының көптігі
65
O001
O41.0
Қағанақ суының өте аздығы
66
O001
O41.1
Қағанақ қуыстары мен ұрық қабықтарының жұқпасы
67
O001
O42.0
Ұрық қабықтарының мерзімінен бұрын жыртылуы, босанудың басталуы келесі 24сағат ішінде
68
O001
O42.1
Ұрық қабықтарының мерзімінен бұрын жыртылуы, босанудың басталуы 24 сағаттық сусыз кезеңнен кейін
69
O001
O42.2
Жүргізілген емдеуге байланысты ұрық қабықтарының мерзімінен бұрын жыртылуы, босанудың кешігуі
70
O001
O43.0
Бала жолдасы трансфузиясы синдромы
71
O001
O43.8
Бала жолдасының басқа ауытқулары
72
O001
O44.0
Қан кетуінсіз деп анықталған бала жолдасының алда жатуы
73
O001
O44.1
Қан кетуі қабаттасқан бала жолдасының алда жатуы
74
O001

O33.4
Диспропорция смешанного материнского и плодного происхождения, требующая предоставления медицинской помощи матери
46
O001
O33.5
Крупные размеры плода, приводящие к диспропорции, требующей предоставления медицинской помощи матери
47
O001
O33.6
Гидроцефалия плода, приводящая к диспропорции, требующей предоставления медицинской помощи матери
48
O001
O33.7
Другие аномалии плода, приводящие к диспропорции, требующей предоставления медицинской помощи матери
49
O001
O33.8
Диспропорция вследствие других причин, требующая предоставления медицинской помощи матери
50
O001
O34.0
Врожденные аномалии матки, требующие предоставления медицинской помощи матери
51
O001
O34.1
Опухоль тела матки, требующая предоставления медицинской помощи матери
52
O001
O34.2
Послеоперационный рубец матки, требующий предоставления медицинской помощи матери
53
O001
O34.3
Истмико-цервикальная недостаточность, требующая предоставления медицинской помощи матери
54
O001
O34.4
Другие аномалии шейки матки, требующие предоставления медицинской помощи матери
55
O001
O34.5
Другие аномалии беременной матки, требующие предоставления медицинской помощи матери
56
O001
O34.6
Аномалии влагалища, требующие предоставления медицинской помощи матери
57
O001
O34.7
Аномалии вульвы и промежности, требующие предоставления медицинской помощи матери
58
O001
O34.8
Другие уточненные аномалии тазовых органов, требующие предоставления медицинской помощи матери
59
O001
O35.7
Поражение плода (предполагаемое) в результате других медицинских процедур, требующее предоставления медицинской помощи матери
60
O001
O36.3
Признаки внутриутробной гипоксии плода, требующие предоставления медицинской помощи матери
61
O001
O36.4
Внутриутробная гибель плода, требующая предоставления медицинской помощи матери
62
O001
O36.5
Недостаточный рост плода, требующий предоставления медицинской помощи матери
63
O001
O36.7
Жизнеспособный плод при абдоминальной беременности, требующей предоставления медицинской помощи матери
64
O001
O40
Многоводие
65
O001
O41.0
Олигогидрамнион
66
O001
O41.1
Инфекция амниотической полости и плодных оболочек
67
O001
O42.0
Преждевременный разрыв плодных оболочек, начало родов в последующие 24 ч
68
O001
O42.1
Преждевременный разрыв плодных оболочек, начало родов после 24-часового безводного периода
69
O001
O42.2
Преждевременный разрыв плодных оболочек, задержка родов, связанная с проводимой терапией
70
O001
O43.0
Синдромы плацентарной трансфузии
71
O001
O43.2
Болезненное приращение плаценты
72
O001
O43.8
Другие плацентарные нарушения
73
O001
O44.0
Предлежание плаценты, уточненное как без кровотечения
74
O001
O44.1
Предлежание плаценты с кровотечением
75
O001

O45.0
Қан ұйығыштығының бұзылуы қабаттасқан бала жолдасының мерзімінен бұрын ажырауы
75
O001
O45.8
Бала жолдасының мерзімінен бұрын басқа ажырауы
76
O001
O45.9
Бала жолдасының мерзімінен бұрын анықталмаған
77
O001
O46.0
Қан ұйығыштығының бұзылуы қабаттасқан босануға дейінгі қан кету
78
O001
O46.8
Босануға дейінгі басқа қан кету
79
O001
O60.1
Мезгілінен ерте босанумен мезгілінен ерте толғақ
80
O001
O60.2
Уақытылы босанумен мезгілінен ерте толғақ
81
O001
O61.0
Босануды дәрі-дәрмектік ширықтырудың сәтсіз әрекеті
82
O001
O61.1
Босануды аспаптық әдістермен ширықтырудың сәтсіз әрекеті
83
O001
O62.2
Босану әрекеті әлсіздігінің басқа түрлері
84
O001
O62.3
Қарқынды босану
85
O001
O63.0
Босанудың бірінші кезеңінің ұзаққа созылуы
86
O001
O63.1
Босанудың екінші кезеңінің ұзаққа созылуы
87
O001
O63.2
Егіздердің, үш егіздің және т.б. екінші ұрығының туылуының кешігуі
88
O001
O63.9
Анықталмаған ұзаққа созылған босанулар
89
O001
O64.0
Ұрық басының толық бұрылмауы салдарынан қиындаған босанулар
90
O001
O64.1
Нәрестенің бөксесімен келуі салдарынан қиындаған босанулар
91
O001
O64.2
Нәрестенің бетімен келуі салдарынан қиындаған босанулар
92
O001
O64.3
Нәрестенің маңдайымен келуі салдарынан қиындаған босанулар
93
O001
O64.4
Нәрестенің иығымен келуі салдарынан қиындаған босанулар Бала қолының шығып кетуі
94
O001
O64.5
Нәрестенің қосарласқан келуі салдарынан қиындаған босанулар
95
O001
O64.8
Ұрықтың басқа дұрыс орналаспауы немесе алда жатуы салдарынан қиындаған босанулар
96
O001
O65.0
Жамбас пішінінің өзгеруі салдарынан қиындаған босанулар
97
O001
O65.1
Біркелкі тарылған жамбас салдарынан қиындаған босанулар
98
O001
O65.2
Жамбас астауына кіреберісі тарылуы салдарынан қиындаған босанулар
99
O001
O65.3
Жамбас астауының шығаберіс тесігі мен орта диаметрінің тарылуы салдарынан қиындаған босанулар
100
O001
O65.4
Жамбас пен ұрық өлшемдерінің сәйкес келмеуі салдарынан анықталмаған қиындаған босанулар
101
O001
O65.5
Анасының жамбас астауы ағзаларының ауытқулары салдарынан қиындаған босанулар
102
O001
O65.8
Ана жамбасының басқа ауытқулары салдарынан қиындаған босанулар
103
O001
O66.0
Нәрестенің иығымен келуі салдарынан қиындаған босанулар (дистоция)
104
O001
O66.1
Егіздердің ілінісіп-кептелуі (коллизия) салдарынан қиындаған босанулар
105
O001
O66.2
Әдеттен тыс ірі ұрық салдарынан қиындаған босанулар
106
O001
O66.3
Ұрықтың басқа ауытқулары салдарынан қиындаған босанулар
107
O001
O66.4
Босануды шақыртудың анықталмаған сәтсіз әрекеті
108
O001
O66.5
Вакуум-экстракторды қолдану мен қышқаш салудың анықталмаған сәтсіз әрекеті
109
O001
O66.8
Қиындаған босанулардың анықталған басқа түрлері
110
O001
O67.0
Босану үстінде қан ұйығыштығының бұзылуы қабаттасқан қан Кетуі

O45.0
Преждевременная отслойка плаценты с нарушением свертываемости крови
76
O001
O45.8
Другая преждевременная отслойка плаценты
77
O001
O45.9
Преждевременная отслойка плаценты неуточнҰнная
78
O001
O46.0
Дородовое кровотечение с нарушением свертываемости
79
O001
O46.8
Другое дородовое кровотечение
80
O001
O60.1
Преждевременные роды в сроке от 22 до 33 недель
81
O001
O60.2
Преждевременные роды в сроке от 34 до 37 недель
82
O001
O61.0
Неудачная попытка стимуляции родов медикаментозными средствами
83
O001
O61.1
Неудачная попытка стимуляции родов инструментальными методами
84
O001
O62.2
Другие виды слабости родовой деятельности
85
O001
O62.3
Стремительные роды
86
O001
O63.0
Затянувшийся первый период родов
87
O001
O63.1
Затянувшийся второй период родов
88
O001
O63.2
Задержка рождения второго плода из двойни, тройни и т. д.
89
O001
O63.9
Затяжные роды неуточненные
90
O001
O64.0
Затрудненные роды вследствие неполного поворота головки плода
91
O001
O64.1
Затрудненные роды вследствие ягодичного предлежания
92
O001
O64.2
Затрудненные роды вследствие лицевого предлежания
93
O001
O64.3
Затрудненные роды вследствие лобного предлежания
94
O001
O64.4
Затрудненные роды вследствие предлежания плечика
95
O001
O64.5
Затрудненные роды вследствие комбинированного предлежания
96
O001
O64.8
Затрудненные роды вследствие другого неправильного положения или предлежания плода
97
O001
O65.0
Затрудненные роды вследствие деформации таза
98
O001
O65.1
Затрудненные роды вследствие равномерно суженного таза у матери
99
O001
O65.2
Затрудненные роды вследствие сужения входа таза
100
O001
O65.3
Затрудненные роды вследствие сужения выходного отверстия и среднего диаметра таза у матери
101
O001
O65.4
Затрудненные роды вследствие несоответствия размеров таза и плода неуточненного
102
O001
O65.5
Затрудненные роды вследствие аномалии органов таза у матери
103
O001
O65.8
Затрудненные роды вследствие других аномалий таза у матери
104
O001
O66.0
Затрудненные роды (дистоция) вследствие предлежания плечика
105
O001
O66.1
Затрудненные роды вследствие сцепления [коллизии] близнецов
106
O001
O66.2
Затрудненные роды вследствие необычно крупного плода
107
O001
O66.3
Затрудненные роды вследствие других аномалий плода
108
O001
O66.4
Неудачная попытка вызвать роды неуточненная
109
O001
O66.5
Неудачная попытка применения вакуум-экстрактора и наложения щипцов неуточненная
110
O001
O66.8
Другие уточненные виды затрудненных родов

111
O001
O67.8
Босану үстіндегі басқа да қан кетулер
112
O001
O68.0
Ұрық жүрегінің жиырылуы жиілігінің өзгеруімен асқынған босанулар
113
O001
O68.1
Қағанақ сұйықтығына тоңғақтың шығуымен асқынған босанулар
114
O001
O68.2
Ұрық жүрегінің жиырылуы жиілігінің өзгеруімен, тоңғақтың қағанақ сұйықтығына шығуымен асқынған босанулар
115
O001
O68.3
Ұрық күйзелуінің биохимиялық белгілерінің пайда болуымен асқынған босанулар
116
O001
O68.8
Ұрық күйзелуінің басқа белгілерінің пайда болуымен асқынған босанулар
117
O001
O69.0
Кіндікбаудың түсуімен асқынған босанулар
118
O001
O69.1
Кіндікбаудың ұрық мойнын айнала оралып, қысылуымен асқынған босанулар
119
O001
O69.2
Кіндікбаудың шырмалуымен асқынған босанулар
120
O001
O69.3
Кіндікбаудың қысқалығымен асқынған босанулар
121
O001
O69.4
Қан тамырының алдында жатуымен (vasa praevia (ваза превия) асқынған босанулар
122
O001
O69.5
Кіндікбау тамырларының зақымдануымен асқынған босанулар
123
O001
O69.8
Кіндікбаудың басқа патологиялық жағдайларымен асқынған босанулар
124
O001
O70.0
Босандыру процессі үстіндегі шаттың бірінші дәрежелі жыртылуы
125
O001
O70.1
Босандыру процессі үстіндегі шаттың екінші дәрежелі жыртылуы
126
O001
O70.2
Босандыру процессі үстіндегі шаттың үшінші дәрежелі жыртылуы
127
O001
O70.3
Босандыру процессі үстіндегі шаттың төртінші дәрежелі жыртылуы
128
O001
O71.0
Жатырдың босану басталғанға дейін жарылуы
129
O001
O71.1
Жатырдың босану үстінде жарылуы
130
O001
O71.2
Жатырдың босанудан кейінгі айналуы
131
O001
O71.3
Жатыр мойнының акушерлік жыртылуы
132
O001
O71.4
Қынаптың тек жоғарғы бөлігінің акушерлік жыртылуы
133
O001
O71.5
Жамбас ағзаларының басқа акушерлік жарақаттары
134
O001
O71.6
Жамбас буындары мен байламдарының акушерлік жарақаттары
135
O001
O71.7
Жамбастың акушерлік қан гематомасы(ісігі)
136
O001
O71.8
Анықталған акушерлік басқа жарақаттар
137
O001
O72.0
Босанудың үшінші кезеңінде қан кету
138
O001
O72.1
Босанудан кейінгі ерте кезеңдегі басқа қан кетулер
139
O001
O72.2
Босанудан кейінгі кеш немесе салдарлық қан кету
140
O001
O72.3
Босанудан кейінгі
141
O001
O73.0
Бала жолдасының қан кетусіз кідіруі
142
O001
O73.1
Бала жолдасы мен ұрық қабықтары бөліктерінің қан кетусіз кідіруі
143
O001
O74.0
Босану мен босандыру үстінде анестезия жүргізу салдарлы аспирациялық пневмонит
144
O001
O74.1
Босану мен босандыру үстінде анестезия жүргізу салдарлы өкпе тарапының басқа асқынулары
145
O001
O74.2
Босану мен босандыру үстінде анестезия жүргізу салдарлы жүрек тарапының асқынулары
146
O001
O74.3
Босану мен босандыру үстінде анестезия жүргізу салдарлы орталық нерв жүйесі тарапының асқынулары
147
O001
O74.4
Босану мен босандыру үстінде жергілікті анестезияға уыттық реакция

111
O001
O67.0
Кровотечение во время родов с нарушением свертываемости крови
112
O001
O67.8
Другие кровотечения во время родов
113
O001
O68.0
Роды, осложнившиеся изменением частоты сердечных сокращений плода
114
O001
O68.1
Роды, осложнившиеся выходом мекония в амниотическую жидкость
115
O001
O68.2
Роды, осложнившиеся изменением частоты сердечных сокращений плода с выходом мекония в амниотическую жидкость
116
O001
O68.3
Роды, осложнившиеся появлением биохимических признаков стресса плода
117
O001
O68.8
Роды, осложнившиеся появлением других признаков стресса плода
118
O001
O69.0
Роды, осложнившиеся выпадением пуповины
119
O001
O69.1
Роды, осложнившиеся обвитием пуповины вокруг шеи со сдавлением
120
O001
O69.2
Роды, осложнившиеся запутыванием пуповины
121
O001
O69.3
Роды, осложнившиеся короткой пуповиной
122
O001
O69.4
Роды, осложнившиеся предлежанием сосуда [vasa praevia]
123
O001
O69.5
Роды, осложнившиеся повреждением сосудов пуповины
124
O001
O69.8
Роды, осложнившиеся другими патологическими состояниями пуповины
125
O001
O70.0
Разрыв промежности первой степени в процессе родоразрешения
126
O001
O70.1
Разрыв промежности второй степени в процессе родоразрешения
127
O001
O70.2
Разрыв промежности третьей степени в процессе родоразрешения
128
O001
O70.3
Разрыв промежности четвертой степени в процессе родоразрешения
129
O001
O71.0
Разрыв матки до начала родов
130
O001
O71.1
Разрыв матки во время родов
131
O001
O71.2
Послеродовой выворот матки
132
O001
O71.3
Акушерский разрыв шейки матки
133
O001
O71.4
Акушерский разрыв только верхнего отдела влагалища
134
O001
O71.5
Другие акушерские травмы тазовых органов (мочевого пузыря, уретры)
135
O001
O71.6
Акушерские травмы тазовых суставов и связок
136
O001
O71.7
Акушерская гематома таза
137
O001
O71.8
Другие уточненные акушерские травмы
138
O001
O72.0
Кровотечение в третьем периоде родов
139
O001
O72.1
Другие кровотечения в раннем послеродовом периоде
140
O001
O72.2
Позднее или вторичное послеродовое кровотечение
141
O001
O72.3
Послеродовая (ой) афибриногенемия (фибринолизис)
142
O001
O73.0
Задержка плаценты без кровотечения (Приращение плаценты)
143
O001
O73.1
Задержка частей плаценты или плодных оболочек без кровотечения
144
O001
O74.0
Аспирационный пневмонит вследствие анестезии во время родов и родоразрешения
145
O001
O74.1
Другие осложнения со стороны легких вследствие анестезии во время родов и родоразрешения
146
O001
O74.2
Осложнения со стороны сердца вследствие анестезии во время родов и родоразрешения
147
O001
O74.3
Осложнения со стороны центральной нервной системы вследствие анестезии во время родов и родоразрешения

148
O001
O74.5
Босану мен босандыру үстінде жұлындық және эпидуралдық анестезия жүргізуіне байланысты бас аурулары
149
O001
O74.6
Босану мен босандыру үстінде жұлындық және эпидуралдық анестезия жүргізуіне байланысты басқа асқынулар
150
O001
O74.7
Босану мен босандыру үстінде интубациялауға сәтсіз әрекет немесе оның қиындығы
151
O001
O74.8
Босану мен босандыру үстіндегі анестезиялаудың басқа асқынулары
152
O001
O75.0
Босану мен босандыру үстіндегі ана дистрессі
153
O001
O75.1
Босану мен босанудан кейін немесе босандыру үстіндегі ана шогі
154
O001
O75.2
Басқа айдарларда жіктелмеген босану үстіндегі гипертермия
155
O001
O75.3
Босану үстіндегі басқа жұқпалар
156
O001
O75.4
Акушерлік оперативтік әрекеттер мен басқа ем шаралар тудырған басқа асқынулар
157
O001
O75.5
Ұрық қабықтарын жасанды түрде жыртқаннан кейінгі босанудың кешігуі
158
O001
O75.6
Ұрық қабықтарының өздігінен немесе анықталмаған жыртылуынан кейінгі босанудың кешігуі
159
O001
O75.7
Бұрын орын алған Кесар тілігінен кейінгі қынап арқылы босану
160
O001
O75.8
Босану мен босандырудың анықталған басқа асқынулары
161
O001
O80.0
Нәресте шүйдесімен келгенде өздігінен босанулар
162
O001
O80.1
Нәресте бөксесімен келгенде өздігінен босанулар
163
O001
O80.8
Бір ұрықты өздігінен басқа босанулар
164
O001
O80.9
Анықталмаған, бір ұрықты өздігінен босанулар
165
O001
O81.0
Қышқашты төмен салу (шығаберіс)
166
O001
O81.1
Қышқашты орта тұсқа салу (қуыстық)
167
O001
O81.2
Қышқашты орта тұсқа бұрай салу (қуыстық)
168
O001
O81.3
Басқа және анықталмаған қышқаштар салу
169
O001
O81.4
Вакуум-экстракторды пайдалану
170
O001
O81.5
Қышқаштар мен вакуум-экстраторды қосарлап пайдалану арқылы босандыру
171
O001
O82.0
Элективті кесар тілгін жүргізу
172
O001
O82.1
Кесар тілгін мезгілінде жүргізу
173
O001
O82.2
Жатырды сылып тастаумен жүргізілген кесар тілгі
174
O001
O82.8
Кесар тілгі арқылы босандырылған бір ұрықты басқа босанулар
175
O001
O83.0
Ұрықты жамбас жағынан ұс шығарып алу
176
O001
O83.1
Нәресте бөксесімен келгенде басқа акушерлік көмек арқылы босандыру
177
O001
O83.2
Басқа акушерлік қол әрекеттері (қол әдістері) арқылы босану
178
O001
O83.3
Құрсақтық жүктілікте тірі бала босану
179
O001
O83.4
Босандыру кезіндегі құрылысын бұзу операциясы
180
O001
O83.8
Бір ұрықты босанулар кезіндегі акушерлік көмектің анықталған басқа түрлері
181
O001
O84.0
Көп ұрықты босанулар, барлығы өздігінен
182
O001
O84.1
Көп ұрықты босанулар, барлығы қышқаштар мен вакуум-экстракторды қолдану арқылы
183
O001
O84.2
Көп ұрықты босанулар, барлығы кесар тілгімен
184
O001
O84.8
Көп ұрықты босанулар кезінде басқалай босандыру
185
O001
O85
Босанудан кейінгі сепсис

148
O001
O74.4
Токсическая реакция на местную анестезию во время родов и родоразрешения
149
O001
O74.5
Головные боли, связанные с проведением спинномозговой и эпидуральной анестезии во время родов и родоразрешения
150
O001
O74.6
Другие осложнения спинномозговой и эпидуральной анестезии во время родов и родоразрешения
151
O001
O74.7
Неудачная попытка или трудности при интубации во время родов и родоразрешения
152
O001
O74.8
Другие осложнения анестезии во время родов и родоразрешения
153
O001
O75.0
Дистресс матери во время родов и родоразрешения
154
O001
O75.1
Шок во время и после родов и родоразрешения
155
O001
O75.2
Гипертермия во время родов, не классифицированная в других рубриках
156
O001
O75.3
Другие инфекции во время родов
157
O001
O75.4
Другие осложнения, вызванные акушерским оперативным вмешательством и другими процедурами
158
O001
O75.5
Задержка родов после искусственного разрыва плодных облочек
159
O001
O75.6
Задержка родов после самопроизвольного или неуточненного разрыва плодных оболочек
160
O001
O75.7
Роды через влагалище после предшествовавшего кесарева сечения
161
O001
O75.8
Другие уточненные осложнения родов и родоразрешения
162
O001
O80.0
Самопроизвольные роды в затылочном предлежании
163
O001
O80.1
Самопроизвольные роды в ягодичном предлежании
164
O001
O80.8
Другие самопроизвольные одноплодные роды
165
O001
O80.9
Одноплодные самопроизвольные роды неуточненные
166
O001
O81.0
Наложение низких(выходных) щипцов
167
O001
O81.1
Наложение средних [полостных] щипцов
168
O001
O81.2
Наложение средних [полостных] щипцов с поворотом
169
O001
O81.3
Наложение других и неуточненных щипцов
170
O001
O81.4
Применение вакуум-экстрактора
171
O001
O81.5
Родоразрешение с комбинированным применением щипцов и вакуум-экстрактора
172
O001
O82.0
Проведение элективного кесарева сечения
173
O001
O82.1
Проведение срочного кесарева сечения
174
O001
O82.2
Проведение кесарева сечения с гистерэктомией
175
O001
O82.8
Другие одноплодные роды путем кесарева сечения
176
O001
O83.0
Извлечение плода за тазовый конец
177
O001
O83.1
Другое акушерское пособие при родоразрешении в тазовом предлежании
178
O001
O83.2
Роды с другими акушерскими манипуляциями (ручными приемами)
179
O001
O83.3
Родоразрешение живым ребенком при абдоминальной беременности
180
O001
O83.4
Деструктивная операция при родоразрешении
181
O001
O83.8
Другие уточненные виды акушерского пособия при одноплодных родах
182
O001
O84.0
Роды многоплодные, полностью самопроизвольные
183
O001
O84.1
Роды многоплодные, полностью с применением щипцов или вакуум-экстрактора
184
O001
O84.2
Роды многоплодные, полностью путем кесарева сечения
185
O001
O84.8
Другое родоразрешение при многоплодных родах

186
O001
O86.0
Хирургиялық акушерлік жара жұқпасы
187
O001
O86.2
Несеп жолдарының босанудан кейінгі жұқпасы
188
O001
O86.4
Босанудан кейін пайда болған, тегі анық емес, гипертермия
189
O001
O86.8
Босанудан кейінгі анықталған басқа жұқпалар
190
O001
O87.0
Босанудан кейінгі кезеңдегі үстіртін тромбофлебит
191
O001
O87.1
Босанудан кейінгі кезеңдегі терең флеботромбоз
192
O001
O87.3
Босанудан кейінгі кезеңдегі ми веналарының тромбозы
193
O001
O87.8
Босанудан кейінгі кезеңдегі веналық басқа асқынулар
194
O001
O88.0
Акушерлік ауа эмболиясы
195
O001
O88.1
Қағанақ сұйықтығымен эмболдану
196
O001
O89.0
Босанудан кейінгі кезеңде анестезия қолдану салдарынан болған өкпе асқынулары
197
O001
O89.1
Босанудан кейінгі кезеңде анестезия қолдану салдарынан болған жүрек тарапының асқынулары салдарынан
198
O001
O89.2
Босанудан кейінгі кезеңде анестезия қолдану салдарынан болған орталық нерв жүйесі тарапының асқынулары
199
O001
O89.3
Босанудан кейінгі кезеңде жергілікті анестезияға уыттық реакция
200
O001
O89.4
Босанудан кейінгі кезеңде жұлын немесе эпидуралдық анестезия қолданумен байланысты бас аурулары
201
O001
O89.5
Босанудан кейінгі кезеңде жұлын және эпидуралдық анестезиялардың басқа асқынулары
202
O001
O89.6
Босанудан кейінгі кезеңде интубациялау барысында сәтсіз әрекет немесе қиындықтар
203
O001
O89.8
Босанудан кейінгі кезеңде анестезиялаудың басқа асқынулары
204
O001
O90.0
Кесар тілігінен кейінгі тігістердің ажырауы
205
O001
O90.1
Шат тігістерінің ажырауы
206
O001
O90.2
Акушерлік хирургиялық жарақат гематомасы
207
O001
O90.3
Босанудан кейінгі кезеңдегі кардиомиопатия
208
O001
O91.1
Бала туумен байланысты сүт безінің іріңдігі
209
O001
O98.0
Жүктілікті, бала тууды немесе босанудан кейінгі кезеңді асқындыратын туберкулез
210
O001
O98.1
Жүктілікті, бала тууды немесе босанудан кейінгі кезеңді асқындыратын мерез
211
O001
O98.2
Жүктілікті, бала тууды немесе босанудан кейінгі кезеңді асқындыратын соз ауруы
212
O001
O98.3
Жүктілікті, бала тууды немесе босанудан кейінгі кезеңді асқындыратын, жыныстық жолмен берілуі басымырақ басқа жұқпалар
213
O001
O98.4
Жүктілікті, бала тууды немесе босанудан кейінгі кезеңді асқындыратын вирусты гепатит
214
O001
O98.5
Жүктілікті, бала тууды немесе босанудан кейінгі кезеңді асқындыратын басқа вирусты аурулар
215
O001
O98.6
Жүктілікті, бала тууды немесе босанудан кейінгі кезеңді асқындыратын протозойлық жұқпалар
216
O001
O98.8
Жүктілікті, бала тууды немесе босанудан кейінгі кезеңді асқындыратын, анасының басқа жұқпалы және паразиттік аурулары
217
O001
O98.9
Жүктілікті, бала тууды немесе босанудан кейінгі кезеңді асқындыратын, анасының басқа анықталмаған жұқпалы және паразиттік аурулары

186
O001
O85
Послеродовой сепсис
187
O001
O86.0
Инфекция хирургической акушерской раны
188
O001
O86.2
Инфекции мочевых путей после родов
189
O001
O86.4
Гипертермия неясного происхождения, возникшая после родов
190
O001
O86.8
Другие уточненные послеродовые инфекции
191
O001
O87.0
Поверхностный тромбофлебит в послеродовом периоде
192
O001
O87.1
Глубокий флеботромбоз в послеродовом периоде
193
O001
O87.3
Тромбоз церебральных вен в послеродовом периоде
194
O001
O87.8
Другие венозные осложнения в послеродовом периоде
195
O001
O88.0
Акушерская воздушная эмболия
196
O001
O88.1
Эмболия амниотической жидкостью
197
O001
O89.0
Легочные осложнения вследствие применения анестезии в послеродовом периоде
198
O001
O89.1
Осложнения со стороны сердца вследствие применения анестезии в послеродовом периоде
199
O001
O89.2
Осложнения со стороны центральной нервной системы вследствие применения анестезии в послеродовом периоде
200
O001
O89.3
Токсическая реакция на местную анестезию в послеродовом периоде
201
O001
O89.4
Головные боли, связанные с проведением спинномозговой и эпидуральной анестезии в послеродовом периоде
202
O001
O89.5
Другие осложнения спинномозговой и эпидуральной анестезии в послеродовом периоде
203
O001
O89.6
Неудачная попытка или трудности при интубации в послеродовом периоде
204
O001
O89.8
Другие осложнения анестезии в послеродовом периоде
205
O001
O90.0
Расхождение швов после кесарева сечения
206
O001
O90.1
Расхождение швов промежности
207
O001
O90.2
Гематома акушерской хирургической раны
208
O001
O90.3
Кардиомиопатия в послеродовом периоде
209
O001
O91.1
Абсцесс молочной железы, связанный с деторождением
210
O001
O98.0
Туберкулез, осложняющий беременность, деторождение или послеродовой период
211
O001
O98.1
Сифилис, осложняющий беременность, деторождение или послеродовой период
212
O001
O98.2
Гонорея, осложняющая беременность, деторождение или послеродовой период
213
O001
O98.3
Другие инфекции, передающиеся преимущественно половым путем, осложняющие беременность, деторождение или послеродовой период
214
O001
O98.4
Вирусный гепатит, осложняющий беременность, деторождение или послеродовой период
215
O001
O98.5
Другие вирусные болезни, осложняющие беременность, деторождение или послеродовой период
216
O001
O98.6
Протозойные инфекции, осложняющие беременность, деторождение или послеродовой период
217
O001
O98.8
Другие инфекционные и паразитарные болезни матери, осложняющие беременность, деторождение или послеродовой период

218
O001
O99.0
Жүктілікті, бала тууды немесе босанудан кейінгі кезеңді асқындыратын анемия
219
O001
O99.1
Жүктілікті, бала тууды немесе босанудан кейінгі кезеңді асқындыратын қан мен қан өндірілу ағзаларының аурулары мен иммундық механизм тартылған жеке бұзылулар
220
O001
O99.2
Жүктілікті, бала тууды немесе босанудан кейінгі кезеңді асқындыратын эндокриндік жүйе аурулары, тамақтану мен зат алмасуының бұзылулары
221
O001
O99.3
Жүктілікті, бала тууды немесе босанудан кейінгі кезеңді асқындыратын психиканың бұзылулары мен нерв жүйесінің аурулары
222
O001
O99.4
Жүктілікті, бала тууды немесе босанудан кейінгі кезеңді асқындыратын қанайналым жүйесінің аурулары І00-І99 айдарларында жіктелген жағдайлар
223
O001
O99.5
Жүктілікті, бала тууды немесе босанудан кейінгі кезеңді асқындыратын тыныс алу ағзаларының аурулары
224
O001
O99.6
Жүктілікті, бала тууды немесе босанудан кейінгі кезеңді асқындыратын ас қорыту ағзаларының аурулары
225
O001
O99.7
Жүктілікті, бала тууды немесе босанудан кейінгі кезеңді асқындыратын тері мен теріасты шелмайының аурулары
226
O001
O99.8
Жүктілікті, бала тууды немесе босанудан кейінгі кезеңді асқындыратын анықталған басқа аурулар мен жағдайлар
227
O001
Z21
Адам имунитет тапшылығы вирусы (АИТВ) тудырған симптомсыз жұқпа статусы
228
O001
Z39.0
Босана салысымен көрсетілген көмек пен тексеру
229
O002
Қиындығы айтарлықтай диагноздармен Кесар тілігі
230
O002
O10.1
Жүктілікті, босану мен босанудан кейінгі кезеңді асқындыратын бұрыннан бар жүректік-тамырлық гипертензия
231
O002
O10.2
Жүктілікті, босану мен босанудан кейінгі кезеңді асқындыратын бұрыннан бар бүйректік гипертензия
232
O002
O10.3
Жүктілікті, босану мен босанудан кейінгі кезеңді асқындыратын бұрыннан бар жүректік-тамырлық және бүйректік гипертензия
233
O002
O14.0
Орта дәрежелі преэклампсия (бүйрек дерті)
234
O002
O14.1
Ауыр преэклампсия
235
O002
O14.2
HELLP синдромы
236
O002
O14.9
Анықталмаған преэклампсия [бүйрек дерті
237
O002
O15.0
Жүктілік кезіндегі жүктілік талмасы
238
O002
O15.1
Босану үстіндегі жүктілік талмасы
239
O002
O15.2
Босанудан кейінгі кезеңдегі жүктілік талмасы
240
O002
O15.9
Уақыты бойынша анықталмаған жүктілік талмасы эклампсия ЖА
241
O002
O24.0
Бұрыннан бар инсулин тәуелді қантты диабет
242
O002
O24.1
Бұрыннан бар инсулин тәуелсіз қантты диабет
243
O002
O24.2
Тамақтанудың жеткіліксіздігімен байланысты бұрыннан бар қантты диабет
244
O002
O24.4
Жүктілік кезінде пайда болған қанттыдиабет
245
O002
O26.61
Жүктілік, босану мен босанудан кейінгі кезеңде бауырдың өткір майлы дистрофиясы
246
O002
O41.1
Қағанақ қуыстары мен ұрық қабықтарының жұқпасы
247
O002
O44.0
Қан кетуінсіз деп анықталған бала жолдасының алда жатуы

218
O001
O98.9
Инфекционные и паразитарные болезни матери, осложняющие беременность, деторождение или послеродовой период, неуточненные
219
O001
O99.0
Анемия, осложняющая беременность, деторождение или послеродовой период
220
O001
O99.1
Другие болезни крови и кроветворных органов и отдельные нарушения с вовлечением иммунного механизма, осложняющие беременность, деторождение или послеродовой период
221
O001
O99.2
Болезни эндокринной системы, расстройства питания и нарушения обмена веществ, осложняющие беременность, деторождение или послеродовой период
222
O001
O99.3
Психические расстройства и болезни нервной системы, осложняющие беременность, деторождение или послеродовой период
223
O001
O99.4
Болезни системы кровообращения, осложняющие беременность, деторождение или послеродовой период
224
O001
O99.5
Болезни органов дыхания, осложняющие беременность, деторождение или послеродовой период
225
O001
O99.6
Болезни органов пищеварения, осложняющие беременность, деторождение или послеродовой период
226
O001
O99.7
Болезни кожи и подкожной клетчатки, осложняющие беременность, деторождение или послеродовой период
227
O001
O99.8
Другие уточненные болезни и состояния, осложняющие беременность, деторождение или послеродовой период
228
O001
Z21
Бессимптомный инфекционный статус, вызванный вирусом иммунодефицита человека [ВИЧ]
229
O001
Z39.0
Помощь и обследование непосредственно после родов "Роды вне стационара"
230
O002
Кесарево сечение, со значительными по тяжести диагнозами
231
O002
O10.1
Существовавшая ранее кардиоваскулярная гипертензия, осложняющая беременность, роды и послеродовой период
232
O002
O10.2
Существовавшая ранее почечная гипертензия, осложняющая беременность, роды и послеродовой период
233
O002
O10.3
Существовавшая ранее кардиоваскулярная и почечная гипертензия, осложняющая беременность, роды и послеродовой период
234
O002
O14.0
Преэклампсия [нефропатия] средней тяжести
235
O002
O14.1
Тяжелая преэклампсия
236
O002
O14.2
HELLP-синдром
237
O002
O14.9
Преэклампсия [нефропатия] неуточненная
238
O002
O15.0
Эклампсия во время беременности
239
O002
O15.1
Эклампсия в родах
240
O002
O15.2
Эклампсия в послеродовом периоде
241
O002
O15.9
Эклампсия неуточненная по срокам
242
O002
O24.0
Существовавший ранее сахарный диабет инсулинзависимый
243
O002
O24.1
Существовавший ранее сахарный диабет инсулиннезависимый
244
O002
O24.2
Существовавший ранее сахарный диабет, связанный с недостаточностью питания
245
O002
O24.4
Сахарный диабет, развившийся во время беременности
246
O002
O26.61
Острая жировая дистрофия печени во время беременности, родов и в послеродовом периоде
247
O002
O41.1
Инфекция амниотической полости и плодных оболочек

880
O101
O99.6
Жүктілікті, бала тууды немесе босанудан кейінгі кезеңді асқындыратын ас қорыту ағзаларының аурулары
881
O102
Қиындығы мардымсыз диагноздармен жүктілік
882
O102
O10.0
Жүктілікті, босану мен босанудан кейінгі кезеңді асқындыратын бұрыннан бар эссенциалды гипертензия
883
O102
O10.1
Жүктілікті, босану мен босанудан кейінгі кезеңді асқындыратын бұрыннан бар жүректік-тамырлық гипертензия
884
O102
O10.2
Жүктілікті, босану мен босанудан кейінгі кезеңді асқындыратын бұрыннан бар бүйректік гипертензия
885
O102
O10.4
Жүктілікті, босану мен босанудан кейінгі кезеңді асқындыратын бұрыннан бар салдарлық гипертензия
886
O102
O10.9
Жүктілікті, босану мен босанудан кейінгі кезеңді асқындыратын бұрыннан бар анықталмаған гипертензия
887
O102
O11
Қосылған протеинурия қабаттасқан бұрыннан бар гипертензия
888
O102
O12.0
Жүктілік тудырған ісінулер
889
O102
O12.1
Жүктілік тудырған протеинурия
890
O102
O12.2
Жүктілік тудырған, протеинурия қабаттасқан ісінулер
891
O102
O13
Маңызды емес протеинуриялы жүктілік тудырған гипертензия
892
O102
O16
Аналардағы анықталмаған гипертензия
893
O102
O21.0
Жүктілердің жеңіл немесе қалыпты құсуы
894
O102
O21.2
Жүктілердің жүктілік мерзімінің соңында құсуы
895
O102
O21.8
Жүктілікті асқындыратын құсудың басқа формалары
896
O102
O22.0
Жүктілік кезінде аяқ веналарының варикоздық кеңеюі
897
O102
O22.1
Жүктілік кезінде жыныс ағзалары веналарының варикоздық кеңеюі
898
O102
O22.4
Жүктілік кезіндегі көтеу
899
O102
O22.8
Жүктілік кезіндегі басқа веналық асқынулар
900
O102
O22.9
Жүктілік кезіндегі веналық анықталмаған асқынулар ое
901
O102
O23.0
Жүктілік кезіндегі бүйрек жұқпасы
902
O102
O23.1
Жүктілік кезіндегі несеп қуығының жұқпасы
903
O102
O23.2
Жүктілік кезіндегі несеп шығаратын өзектің жұқпасы
904
O102
O23.3
Жүктілік кезіндегі несеп жолдарының басқа бөлімдерінің жұқпасы
905
O102
O23.4
Жүктілік кезіндегі несеп жолдарының анықталмаған жұқпасы
906
O102
O23.5
Жүктілік кезіндегі жыныс жолдарының жұқпасы
907
O102
O23.9
Жүктілік кезіндегі несеп-жыныстық жолдардың басқа және анықталмаған жұқпасы
908
O102
O24.0
Бұрыннан бар инсулин тәуелді қантты диабет

880
O101
O22.3
Глубокий флеботромбоз во время беременности
881
O101
O22.5
Тромбоз церебральных вен во время беременности
882
O101
O24.0
Существовавший ранее сахарный диабет инсулинзависимый
883
O101
O24.1
Существовавший ранее сахарный диабет инсулиннезависимый
884
O101
O24.2
Существовавший ранее сахарный диабет, связанный с недостаточностью питания
885
O101
O24.4
Сахарный диабет, развившийся во время беременности
886
O101
O26.61
Острая жировая дистрофия печени во время беременности, родов и в послеродовом периоде
887
O101
O29.0
Легочные осложнения анестезии в период беременности
888
O101
O29.1
Кардиологические осложнения анестезии в период беременности
889
O101
O29.2
Осложнения со стороны центральной нервной системы в период беременности
890
O101
O29.3
Токсическая реакция на местную анестезию в период беременности
891
O101
O44.0
Предлежание плаценты, уточненное как без кровотечения
892
O101
O46.0
Дородовое кровотечение с нарушением свертываемости
893
O101
O46.8
Другое дородовое кровотечение
894
O101
O98.0
Туберкулез, осложняющий беременность, деторождение или послеродовой период
895
O101
O98.4
Вирусный гепатит, осложняющий беременность, деторождение или послеродовой период
896
O101
O99.0
Анемия, осложняющая беременность, деторождение или послеродовой период
897
O101
O99.1
Другие болезни крови и кроветворных органов и отдельные нарушения с вовлечением иммунного механизма, осложняющие беременность, деторождение или послеродовой период
898
O101
O99.2
Болезни эндокринной системы, расстройства питания и нарушения обмена веществ, осложняющие беременность, деторождение или послеродовой период
899
O101
O99.3
Психические расстройства и болезни нервной системы, осложняющие беременность, деторождение или послеродовой период
900
O101
O99.4
Болезни системы кровообращения, осложняющие беременность, деторождение или послеродовой период
901
O101
O99.5
Болезни органов дыхания, осложняющие беременность, деторождение или послеродовой период
902
O101
O99.6
Болезни органов пищеварения, осложняющие беременность, деторождение или послеродовой период
903
O102
Беременность, с незначительными по тяжести диагнозами
904
O102
O10.0
Существовавшая ранее эссенциальная гипертензия, осложняющая беременность, роды и послеродовой период
905
O102
O10.1
Существовавшая ранее кардиоваскулярная гипертензия, осложняющая беременность, роды и послеродовой период
906
O102
O10.2
Существовавшая ранее почечная гипертензия, осложняющая беременность, роды и послеродовой период
907
O102
O10.4
Существовавшая ранее вторичная гипертензия, осложняющая беременность, роды и послеродовой период
908
O102
O10.9
Существовавшая ранее гипертензия, осложняющая беременность, роды и послеродовой период, неуточненная

909
O102
O24.1
Бұрыннан бар инсулин тәуелсіз қантты диабет
910
O102
O24.2
Тамақтанудың жеткіліксіздігімен байланысты бұрыннан бар қантты диабет
911
O102
O24.4
Жүктілік кезінде пайда болған қанттыдиабет
912
O102
O24.9
Жүктілік кезіндегі анықталмаған қантты диабет
913
O102
O26.0
Жүктілік кезінде дене салмағының шамадан тыс ұлғаюы
914
O102
O26.1
Жүктілік кезінде дене салмағы өсуінің жеткіліксіздігі
915
O102
O26.5
Анадағы гипотензивтік синдром
916
O102
O26.6
Жүктілік, босану мен босанудан кейінгі кезеңде бауырдың зақымдануы
917
O102
O26.7
Жүктілік, босану мен босанудан кейінгі кезеңдерде қасаға буындасуының шала таюы
918
O102
O26.8
Жүктілікпен байланысты басқа анықталған жағдайлар
919
O102
O29.4
Жүктілік кезеңінде жұлын арқылы немесе эпидуралды анестезия тудырған бас ауыруы
920
O102
O29.5
Жүктілік кезеңіндегі жұлын арқылы немесе эпидуралды анестезияның басқа асқынулары
921
O102
O29.6
Жүктілік кезеңінде кеңірдекке түтік қоюдың сәтсіздігі немесе қиындығы
922
O102
O29.8
Жүктілік кезеңінде анестезияның басқа асқынулары
923
O102
O31.0
Қағаз ұрық
924
O102
O31.1
Бір немесе бірден артық ұрықты түсік жасағаннан кейін жалғасқан жүктілік
925
O102
O31.2
Бір немесе бірден артық ұрықтың жатырдағы өлуінен кейін жалғасқан жүктілік
926
O102
O31.8
Көп ұрықты жүктілікке тән басқа асқынулар
927
O102
O36.0
Анаға медициналық көмек көрсетуді талап ететін резус-иммундау
928
O102
O36.1
Анаға медициналық көмек көрсетуді талап ететін иммундаудың басқа формалары
929
O102
O36.2
Анаға медициналық көмек көрсетуді талап ететін ұрық шемені
930
O102
O36.3
Анаға медициналық көмек көрсетуді талап ететін ұрықтың құрсақтық гипоксиясының белгілері
931
O102
O36.5
Анаға медициналық көмек көрсетуді талап ететін ұрық өсуінің жеткіліксіздігі
932
O102
O41.0
Қағанақ суының өте аздығы
933
O102
O42.2
Жүргізілген емдеуге байланысты ұрық қабықтарының мерзімінен бұрын жыртылуы, босанудың кешігуі
934
O102
O43.0
Бала жолдасы трансфузиясы синдромы
935
O102
O98.0
Жүктілікті, бала тууды немесе босанудан кейінгі кезеңді асқындыратын туберкулез
936
O102
O98.1
Жүктілікті, бала тууды немесе босанудан кейінгі кезеңді асқындыратын мерез
937
O102
O98.2
Жүктілікті, бала тууды немесе босанудан кейінгі кезеңді асқындыратын соз ауруы
938
O102
O98.3
Жүктілікті, бала тууды немесе босанудан кейінгі кезеңді асқындыратын, жыныстық жолмен берілуі басымырақ басқа жұқпалар
939
O102
O98.4
Жүктілікті, бала тууды немесе босанудан кейінгі кезеңді асқындыратын вирусты гепатит
940
O102
O98.5
Жүктілікті, бала тууды немесе босанудан кейінгі кезеңді асқындыратын басқа вирусты аурулар
941
O102
O98.6
Жүктілікті, бала тууды немесе босанудан кейінгі кезеңді асқындыратын протозойлық жұқпалар

909
O102
O11
Существовавшая ранее гипертензия с присоединившейся протеинурией
910
O102
O12.0
Вызванные беременностью отеки
911
O102
O12.1
Вызванная беременностью протеинурия
912
O102
O12.2
Вызванные беременностью отеки с протеинурией
913
O102
O13
Вызванная беременностью гипертензия без значительной протеинурии
914
O102
O16
Гипертензия у матери неуточненная
915
O102
O21.0
Рвота беременных легкая или умеренная
916
O102
O21.2
Поздняя рвота беременных
917
O102
O21.8
Другие формы рвоты, осложняющей беременность
918
O102
O22.0
Варикозное расширение вен нижних конечностей во время беременности
919
O102
O22.1
Варикозное расширение вен половых органов во время беременности
920
O102
O22.4
Геморрой во время беременности
921
O102
O22.8
Другие венозные осложнения во время беременности
922
O102
O22.9
Венозное осложнение во время беременности неуточненное
923
O102
O23.0
Инфекции почек при беременности
924
O102
O23.1
Инфекции мочевого пузыря при беременности
925
O102
O23.2
Инфекции уретры при беременности
926
O102
O23.3
Инфекции других отделов мочевых путей при беременности
927
O102
O23.4
Инфекция мочевых путей при беременности неуточненная
928
O102
O23.5
Инфекции половых путей при беременности
929
O102
O23.9
Другая и неуточнҰнная инфекция мочеполовых путей при беременности
930
O102
O24.0
Существовавший ранее сахарный диабет инсулинзависимый
931
O102
O24.1
Существовавший ранее сахарный диабет инсулиннезависимый
932
O102
O24.2
Существовавший ранее сахарный диабет, связанный с недостаточностью питания
933
O102
O24.4
Сахарный диабет, развившийся во время беременности
934
O102
O24.9
Сахарный диабет при беременности неуточненный
935
O102
O26.0
Чрезмерное увеличение массы тела во время беременности
936
O102
O26.1
Недостаточное увеличение массы тела во время беременности
937
O102
O26.5
Гипотензивный синдром у матери
938
O102
O26.6
Поражения печени во время беременности, родов и в послеродовом периоде
939
O102
O26.7
Подвывих лонного сочленения во время беременности, родов и в послеродовом периоде
940
O102
O26.8
Другие уточненные состояния, связанные с беременностью
941
O102
O29.4
Головные боли, вызванные проведением спинномозговой или эпидуральной анестезии в период беременности

969
O103
O35.1
Анаға медициналық көмек көрсетуді талап ететін ұрықта хромосомалық ауытқулар (болжанған) болуы
970
O103
O35.2
Анаға медициналық көмек көрсетуді талап ететін ұрықта тұқым қуалайтын аурулар (болжанған)болуы
971
O103
O35.3
Анаға медициналық көмек көрсетуді талап ететін анасының вирустық аурумен ауыруы нәтижесінде ұрықтың (болжанған) зақымдануы
972
O103
O35.4
Анаға медициналық көмек көрсетуді талап ететін алкоголь әсері нәтижесінде ұрықтың (болжанған) зақымдануы
973
O103
O35.5
Анаға медициналық көмек көрсетуді талап ететін дәрілік заттарды пайдалану нәтижесінде ұрықтың (болжанған) зақымдануы
974
O103
O35.6
Анаға медициналық көмек көрсетуді талап ететін сәулелену нәтижесінде ұрықтың (болжанған)зақымдануы
975
O103
O35.7
Анаға медициналық көмек көрсетуді талап ететін басқа медициналық ем шаралар нәтижесінде ұрықтың (болжанған) зақымдануы
976
O103
O35.8
Анаға медициналық көмек көрсетуді талап ететін ұрықтың басқа (болжанған) ауытқулары мен зақымданулары
977
O103
O36.0
Анаға медициналық көмек көрсетуді талап ететін резус-иммундау
978
O103
O36.1
Анаға медициналық көмек көрсетуді талап ететін иммундаудың басқа формалары
979
O103
O36.2
Анаға медициналық көмек көрсетуді талап ететін ұрық шемені
980
O103
O36.3
Анаға медициналық көмек көрсетуді талап ететін ұрықтың құрсақтық гипоксиясының белгілері
981
O103
O36.5
Анаға медициналық көмек көрсетуді талап ететін ұрық өсуінің жеткіліксіздігі
982
O103
O36.8
Анаға медициналық көмек көрсетуді талап ететін ұрық жағдайындағы басқа анықталған ауытқулар
983
O103
O40
Қағанақ суының көптігі
984
O103
O41.0
Қағанақ суының өте аздығы
985
O103
O41.8
Қағанақ сұйықтығы мен ұрық қабықтарының анықталған басқа бұзылулары
986
O103
O43.0
Бала жолдасы трансфузиясы синдромы
987
O103
O43.1
Бала жолдасының ауытқулары
988
O103
O43.8
Бала жолдасының басқа ауытқулары
989
O103
O43.9
Бала жолдасының анықталмаған бұзылулары
990
O103
Z36.0
Хромосомалық ауытқуларды анықтау үшін жүргізілген антенатальдық скрининг
991
O103
Z36.1
Қағанақ суындағы альфафетопротеиннің деңгейі көтерілуін анықтау үшін жүргізілген антенатальдық скрининг
992
O103
Z36.2
Қағанақты тесуге негізделген антенатальдық скринингтің басқа түрі
993
O104
Жалған толғақтар

969
O102
O99.0
Анемия, осложняющая беременность, деторождение или послеродовой период
970
O102
O99.1
Другие болезни крови и кроветворных органов и отдельные нарушения с вовлечением иммунного механизма, осложняющие беременность, деторождение или послеродовой период
971
O102
O99.2
Болезни эндокринной системы, расстройства питания и нарушения обмена веществ, осложняющие беременность, деторождение или послеродовой период
972
O102
O99.3
Психические расстройства и болезни нервной системы, осложняющие беременность, деторождение или послеродовой период
973
O102
O99.4
Болезни системы кровообращения, осложняющие беременность, деторождение или послеродовой период
974
O102
O99.5
Болезни органов дыхания, осложняющие беременность, деторождение или послеродовой период
975
O102
O99.6
Болезни органов пищеварения, осложняющие беременность, деторождение или послеродовой период
976
O102
O99.7
Болезни кожи и подкожной клетчатки, осложняющие беременность, деторождение или послеродовой период
977
O102
O99.8
Другие уточненные болезни и состояния, осложняющие беременность, деторождение или послеродовой период
978
O103
Процедуры/манипуляции во время беременности (коррекция шейки матки при ИЦН и/или определенная внутриматочная процедура на плоде/ пренатальная диагностика), без осложнений
979
O103
O23.0
Инфекции почек при беременности
980
O103
O26.2
Медицинская помощь женщине с привычным невынашиванием беременности
981
O103
O26.4
Герпес беременных
982
O103
O28.0
Гематологические отклонения, выявленные при антенатальном обследовании матери
983
O103
O28.1
Биохимические отклонения, выявленные при антенатальном обследовании матери
984
O103
O28.2
Цитологические изменения, выявленные при антенатальном обследовании матери
985
O103
O28.3
Патологические изменения, выявленные при ультразвуковом антенатальном обследовании матери
986
O103
O28.4
Патологические изменения, выявленные при рентгенологическом антенатальном обследовании матери
987
O103
O28.5
Хромосомные или генетические аномалии, выявленные при антенатальном обследовании матери
988
O103
O28.8
Другие отклонения от нормы, выявленные при антенатальном обследовании матери
989
O103
O33.6
Гидроцефалия плода, приводящая к диспропорции, требующей предоставления медицинской помощи матери
990
O103
O33.7
Другие аномалии плода, приводящие к диспропорции, требующей предоставления медицинской помощи матери
991
O103
O34.3
Истмико-цервикальная недостаточность, требующая предоставления медицинской помощи матери
992
O103
O34.4
Другие аномалии шейки матки, требующие предоставления медицинской помощи матери
993
O103
O35.0
Пороки развития центральной нервной системы у плода, требующие предоставления медицинской помощи матери

994
O104
O47.0
Жүктіліктің толық 37 аптасына дейінгі кезеңдегі жалған толғақтар
995
O104
O47.1
Жүктіліктің толық 37 аптасынан кейін басталатын жалған толғақтар
996
O104
O47.9
Анықталмаған жалған толғақтар
997
O105
Қауіпті түсік
998
O105
O20.0
Қауіпті түсік
999
O105
O20.8
Жүктіліктің басқы мерзімдерінде басқа қан кетулер
1000
O105
O20.9
Жүктіліктің басқы мерзімдерінде анықталмаған қан кетулер
1001
O201
Қиындығы айтарлықтай оталармен түсік
1002
O201
O01.0
Классикалық көпіршік кірме
1003
O201
O01.1
Толық және бөлігінің көпіршік кірме
1004
O201
O01.9
Анықталмаған көпіршік кірме
1005
O201
O02.0
Өлген ұрық жұмыртқасы мен көпіршікті емес кірме
1006
O201
O02.1
Аяқталмаған түсік тастау
1007
O201
O02.8
Ұрықтанудың анықталған қалыптан тыс басқа өнімдері
1008
O201
O02.9
Ұрықтанудың қалыптан тыс анықталмаған өнімі
1009
O201
O03.0
Өздігінен болған түсік. Жыныс жолдары мен жамбас астауы ағзаларының жұқпасымен асқынған толық емес түсік
1010
O201
O03.1
Өздігінен болған түсік. Ұзақ уақытқа созылған немесе өте көп қан кетуімен асқынған толық емес түсік
1011
O201
O03.2
Өздігінен болған түсік. Эмболиямен асқынған толық емес түсік
1012
O201
O03.3
Өздігінен болған түсік. Басқа және анықталмаған асқынулары бар толық емес түсік
1013
O201
O03.4
Өздігінен болған түсік. Асқынуы жоқ толық емес түсік
1014
O201
O03.5
Өздігінен болған түсік. Жыныс жолдары мен жамбас астауы ағзаларының жұқпасымен асқынған толық немесе анықталмаған түсік
1015
O201
O03.6
Өздігінен болған түсік. Ұзақ уақытқа созылған немесе өте көп қан кетуімен асқынған толық немесе анықталмаған түсік
1016
O201
O03.7
Өздігінен болған түсік. Эмболиямен асқынған толық немесе анықталмаған түсік
1017
O201
O03.8
Өздігінен болған түсік. Басқа немесе анықталмаған асқынулар қабаттасқан толық немесе анықталмаған түсік
1018
O201
O04.0
Медициналық түсік. Жыныс жолдары мен жамбас астауы ағзаларының жұқпасымен асқынған толық емес түсік
1019
O201
O04.1
Медициналық түсік. Ұзақ уақытқа созылған немесе өте көп қан кетуімен асқынған толық емес түсік
1020
O201
O04.2
Медициналық түсік. Эмболиямен асқынған толық емес түсік
1021
O201
O04.3
Медициналық түсік. Басқа және анықталмаған асқынулары бар толық емес түсік
1022
O201
O04.4
Медициналық түсік. Асқынуы жоқ толық емес түсік
1023
O201
O04.5
Медициналық түсік. Жыныс жолдары мен жамбас астауы ағзаларының жұқпасымен асқынған толық немесе анықталмаған түсік
1024
O201
O04.6
Медициналық түсік. Ұзақ уақытқа созылған немесе өте көп қан кетуімен асқынған толық немесе анықталмаған түсік
1025
O201
O04.7
Медициналық түсік. Эмболиямен асқынған толық немесе анықталмаған түсік

994
O103
O35.1
Хромосомные аномалии у плода (предполагаемые), требующие предоставления медицинской помощи матери
995
O103
O35.2
Наследственные болезни у плода (предполагаемые), требующие предоставления медицинской помощи матери
996
O103
O35.3
Поражение плода (предполагаемое) в результате вирусного заболевания матери, требующее предоставления медицинской помощи матери
997
O103
O35.4
Поражение плода (предполагаемое) в результате воздействия алкоголя, требующее предоставления медицинской помощи матери
998
O103
O35.5
Поражение плода (предполагаемое) в результате употребления лекарственных средств, требующее предоставления медицинской помощи матери
999
O103
O35.6
Поражение плода (предполагаемое) в результате радиации, требующее предоставления медицинской помощи матери
1000
O103
O35.7
Поражение плода (предполагаемое) в результате других медицинских процедур, требующее предоставления медицинской помощи матери
1001
O103
O35.8
Другие аномалии и поражения плода (предполагаемое), требующие предоставления медицинской помощи матери
1002
O103
O36.0
Резус-иммунизация, требующая предоставления медицинской помощи матери
1003
O103
O36.1
Другие формы изоиммунизации, требующие предоставления медицинской помощи матери
1004
O103
O36.2
Водянка плода, требующая предоставления медицинской помощи матери
1005
O103
O36.3
Признаки внутриутробной гипоксии плода, требующие предоставления медицинской помощи матери
1006
O103
O36.5
Недостаточный рост плода, требующий предоставления медицинской помощи матери
1007
O103
O36.8
Другие уточненные отклонения в состоянии плода, требующие предоставления медицинской помощи матери
1008
O103
O40
Многоводие
1009
O103
O41.0
Олигогидрамнион
1010
O103
O41.8
Другие уточненные нарушения амниотической жидкости и плодных оболочек
1011
O103
O43.0
Синдромы плацентарной трансфузии
1012
O103
O43.1
Аномалия плаценты
1013
O103
O43.8
Другие плацентарные нарушения
1014
O103
O43.9
Плацентарное нарушение неуточненное
1015
O103
Z36.0
Антенатальный скрининг для выявления хромосомных аномалий (амниоцентез)
1016
O103
Z36.1
Антенатальный скрининг для выявления повышенного уровня альфа-фетопротеина в амниотической жидкости
1017
O103
Z36.2
Другой вид антенатального скрининга, основанный на амниоцентезе
1018
O104
Ложные схватки
1019
O104
O47.0
Ложные схватки в период до 37 полных недель беременности
1020
O104
O47.1
Ложные схватки начиная с 37 полных недель беременности
1021
O104
O47.9
Ложные схватки неуточненные
1022
O105
Угрожающий аборт
1023
O105
O20.0
Угрожающий аборт
1024
O105
O20.8
Другие кровотечения в ранние сроки беременности
1025
O105
O20.9
Кровотечение в ранние сроки беременности неуточненное

1026
O201
O04.8
Медициналық түсік. Басқа немесе анықталмаған асқынулар қабаттасқан толық немесе анықталмаған түсік
1027
O201
O05.0
Түсіктің басқа түрлері. Жыныс жолдары мен жамбас астауы ағзаларының жұқпасымен асқынған толық емес түсік
1028
O201
O05.1
Түсіктің басқа түрлері. Ұзақ уақытқа созылған немесе өте көп қан кетуімен асқынған толық емес түсік
1029
O201
O05.2
Түсіктің басқа түрлері. Эмболиямен асқынған толық емес түсік
1030
O201
O05.3
Түсіктің басқа түрлері. Басқа және анықталмаған асқынулары бар толық емес түсік
1031
O201
O05.4
Түсіктің басқа түрлері. Асқынуы жоқ толық емес түсік
1032
O201
O05.5
Түсіктің басқа түрлері. Жыныс жолдары мен жамбас астауы ағзаларының жұқпасымен асқынған толық немесе анықталмаған түсік
1033
O201
O05.6
Түсіктің басқа түрлері. Ұзақ уақытқа созылған немесе өте көп қан кетуімен асқынған толық немесе анықталмаған түсік
1034
O201
O05.7
Түсіктің басқа түрлері. Эмболиямен асқынған толық немесе анықталмаған түсік
1035
O201
O05.8
Түсіктің басқа түрлері. Басқа немесе анықталмаған асқынулар қабаттасқан толық немесе анықталмаған түсік
1036
O201
O06.0
Анықталмаған түсік. Жыныс жолдары мен жамбас астауы ағзаларының жұқпасымен асқынған толық емес түсік
1037
O201
O06.1
Анықталмаған түсік. Ұзақ уақытқа созылған немесе өте көп қан кетуімен асқынған толық емес түсік
1038
O201
O06.2
Анықталмаған түсік. Эмболиямен асқынған толық емес түсік
1039
O201
O06.3
Анықталмаған түсік. Басқа және анықталмаған асқынулары бар толық емес түсік
1040
O201
O06.4
Анықталмаған түсік. Асқынуы жоқ толық емес түсік
1041
O201
O06.5
Анықталмаған түсік. Жыныс жолдары мен жамбас астауы ағзаларының жұқпасымен асқынған толық немесе анықталмаған түсік
1042
O201
O06.6
Анықталмаған түсік. Ұзақ уақытқа созылған немесе өте көп қан кетуімен асқынған толық немесе анықталмаған түсік
1043
O201
O06.7
Анықталмаған түсік. Эмболиямен асқынған толық немесе анықталмаған түсік
1044
O201
O06.8
Анықталмаған түсік. Басқа немесе анықталмаған асқынулар қабаттасқан толық немесе анықталмаған түсік
1045
O201
O07.0
Жыныс жолдары мен жамбас астауы ағзаларының жұқпасымен асқынған сәтсіз медициналық түсік
1046
O201
O07.1
Ұзақ уақытқа созылған немесе өте көп қан кетуімен асқынған сәтсіз медициналық түсік
1047
O201
O07.2
Эмболиямен асқынған сәтсіз медициналық түсік
1048
O201
O07.3
Басқа немесе анықталмаған асқынулар қабаттасқан сәтсіз
1049
O201
O07.4
Асқынуы жоқ сәтсіз медициналық түсік
1050
O201
O07.5
Жыныс жолдары мен жамбас астауы ағзаларының жұқпасымен асқынған түсік жасауға басқа және анықталмаған сәтсіз әрекеттер
1051
O201
O07.6
Ұзақ уақытқа созылған немесе өте көп қан кетуімен асқынған түсік жасауға басқа және анықталмаған сәтсіз әрекеттер

1026
O201
Аборт, со значительными по тяжести операциями
1027
O201
O01.0
Пузырный занос классический
1028
O201
O01.1
Пузырный занос неполный и частичный
1029
O201
O01.9
Пузырный занос неуточненный
1030
O201
O02.0
Погибшее плодное яйцо и непузырный занос
1031
O201
O02.1
Несостоявшийся выкидыш
1032
O201
O02.8
Другие уточненные анормальные продукты зачатия
1033
O201
O02.9
Анормальный продукт зачатия неуточненный
1034
O201
O03.0
Самопроизвольный аборт - неполный аборт, осложнившийся инфекцией половых путей и тазовых органов
1035
O201
O03.1
Самопроизвольный аборт - неполный аборт, осложнившийся длительным или чрезмерным кровотечением
1036
O201
O03.2
Самопроизвольный аборт - неполный аборт, осложнившийся эмболией
1037
O201
O03.3
Самопроизвольный аборт - неполный аборт, с другими или неуточненными осложнениями
1038
O201
O03.4
Самопроизвольный аборт - неполный аборт, без осложнений
1039
O201
O03.5
Самопроизвольный аборт - полный или неуточненный аборт, осложнившийся инфекцией половых путей и тазовых органов
1040
O201
O03.6
Самопроизвольный аборт - полный или неуточненный аборт, осложнившийся длительным или чрезмерным кровотечением
1041
O201
O03.7
Самопроизвольный аборт - полный или неуточненный аборт, осложнившийся эмболией
1042
O201
O03.8
Самопроизвольный аборт - полный или неуточненный аборт с другими или неуточненными осложнениями
1043
O201
O04.0
Медицинский аборт - неполный аборт, осложнившийся инфекцией половых путей и тазовых органов
1044
O201
O04.1
Медицинский аборт - неполный аборт, осложнившийся длительным или чрезмерным кровотечением
1045
O201
O04.2
Медицинский аборт - неполный аборт, осложнившийся эмболией
1046
O201
O04.3
Медицинский аборт - неполный аборт, с другими или неуточненными осложнениями
1047
O201
O04.4
Медицинский аборт - неполный аборт, без осложнений
1048
O201
O04.5
Медицинский аборт - полный или неуточненный аборт, осложнившийся инфекцией половых путей и тазовых органов
1049
O201
O04.6
Медицинский аборт - полный или неуточненный аборт, осложнившийся длительным или чрезмерным кровотечением
1050
O201
O04.7
Медицинский аборт - полный или неуточненный аборт, осложнившийся эмболией
1051
O201
O04.8
Медицинский аборт - полный или неуточненный аборт с другими или неуточненными осложнениями

1111
O203
O07.2
Эмболиямен асқынған сәтсіз медициналық түсік
1112
O203
O07.3
Басқа немесе анықталмаған асқынулар қабаттасқан сәтсіз
1113
O203
O07.4
Асқынуы жоқ сәтсіз медициналық түсік
1114
O203
O07.5
Жыныс жолдары мен жамбас астауы ағзаларының жұқпасымен асқынған түсік жасауға басқа және анықталмаған сәтсіз әрекеттер
1115
O203
O07.6
Ұзақ уақытқа созылған немесе өте көп қан кетуімен асқынған түсік жасауға басқа және анықталмаған сәтсіз әрекеттер
1116
O203
O07.7
Эмболиямен асқынған, түсік жасауға басқа және анықталмаған сәтсіз әрекеттер
1117
O203
O07.8
Басқа немесе анықталмаған асқынулар қабаттасқан, түсік жасауға басқа және анықталмаған сәтсіз әрекеттер
1118
O203
O07.9
Асқынуы жоқ, түсік жасауға басқа және анықталмаған сәтсіз әрекеттер
1119
O204
Кішігірім хирургиялық оталармен түсік
1120
O204
O01.0
Классикалық көпіршік кірме
1121
O204
O01.1
Толық және бөлігінің көпіршік кірме
1122
O204
O01.9
Анықталмаған көпіршік кірме
1123
O204
O02.0
Өлген ұрық жұмыртқасы мен көпіршікті емес кірме
1124
O204
O02.1
Аяқталмаған түсік тастау
1125
O204
O02.8
Ұрықтанудың анықталған қалыптан тыс басқа өнімдері
1126
O204
O02.9
Ұрықтанудың қалыптан тыс анықталмаған өнімі
1127
O204
O03.0
Өздігінен болған түсік. Жыныс жолдары мен жамбас астауы ағзаларының жұқпасымен асқынған толық емес түсік
1128
O204
O03.1
Өздігінен болған түсік. Ұзақ уақытқа созылған немесе өте көп қан кетуімен асқынған толық емес түсік
1129
O204
O03.2
Өздігінен болған түсік. Эмболиямен асқынған толық емес түсік
1130
O204
O03.3
Өздігінен болған түсік. Басқа және анықталмаған асқынулары бар толық емес түсік
1131
O204
O03.4
Өздігінен болған түсік. Асқынуы жоқ толық емес түсік
1132
O204
O03.5
Өздігінен болған түсік. Жыныс жолдары мен жамбас астауы ағзаларының жұқпасымен асқынған толық немесе анықталмаған түсік
1133
O204
O03.6
Өздігінен болған түсік. Ұзақ уақытқа созылған немесе өте көп қан кетуімен асқынған толық немесе анықталмаған түсік
1134
O204
O03.7
Өздігінен болған түсік. Эмболиямен асқынған толық немесе анықталмаған түсік
1135
O204
O03.8
Өздігінен болған түсік. Басқа немесе анықталмаған асқынулар қабаттасқан толық немесе анықталмаған түсік
1136
O204
O03.9
Өздігінен болған түсік. Асқынуы жоқ толық немесе анықталмаған түсік
1137
O204
O04.0
Медициналық түсік. Жыныс жолдары мен жамбас астауы ағзаларының жұқпасымен асқынған толық емес түсік
1138
O204
O04.1
Медициналық түсік. Ұзақ уақытқа созылған немесе өте көп қан кетуімен асқынған толық емес түсік

1111
O203
O04.7
Медицинский аборт - полный или неуточненный аборт, осложнившийся эмболией
1112
O203
O04.8
Медицинский аборт - полный или неуточненный аборт с другими или неуточненными осложнениями
1113
O203
O04.9
Медицинский аборт - полный или неуточненный аборт без осложнений
1114
O203
O05.0
Другие виды аборта - неполный аборт, осложнившийся инфекцией половых путей и тазовых органов
1115
O203
O05.1
Другие виды аборта - неполный аборт, осложнившийся длительным или чрезмерным кровотечением
1116
O203
O05.2
Другие виды аборта - неполный аборт, осложнившийся эмболией
1117
O203
O05.3
Другие виды аборта - неполный аборт с другими или неуточненными осложнениями
1118
O203
O05.4
Другие виды аборта - неполный аборт без осложнений
1119
O203
O05.5
Другие виды аборта - полный или неуточненный аборт, осложнившийся инфекцией половых путей и тазовых органов
1120
O203
O05.6
Другие виды аборта - полный или неуточненный аборт осложнившийся длительным или чрезмерным кровотечением
1121
O203
O05.7
Другие виды аборта - полный или неуточненный аборт, осложнившийся эмболией
1122
O203
O05.8
Другие виды аборта - полный или неуточненный аборт с другими или неуточненными осложнениями
1123
O203
O05.9
Другие виды аборта - полный или неуточненный аборт без осложнений
1124
O203
O06.0
Аборт неуточненный - неполный аборт, осложнившийся инфекцией половых путей и тазовых органов
1125
O203
O06.1
Аборт неуточненный - неполный аборт, осложнившийся длительным или чрезмерным кровотечением
1126
O203
O06.2
Аборт неуточненный - неполный аборт, осложнившийся эмболией
1127
O203
O06.3
Аборт неуточненный - неполный аборт с другими или неуточненными осложнениями
1128
O203
O06.4
Аборт неуточненный - неполный аборт без осложнений
1129
O203
O06.5
Аборт неуточненный - полный или неуточненный аборт, осложнившийся инфекцией половых путей и тазовых органов
1130
O203
O06.6
Аборт неуточненный - полный или неуточненный аборт, осложнившийся длительным или чрезмерным кровотечением
1131
O203
O06.7
Аборт неуточненный - полный или неуточненный аборт, осложнившийся эмболией
1132
O203
O06.8
Аборт неуточненный - полный или неуточненный аборт с другими или неуточненными осложнениями
1133
O203
O06.9
Аборт неуточненный - полный или неуточненный аборт без осложнений
1134
O203
O07.0
Неудачный медицинский аборт, осложнившийся инфекцией половых путей и тазовых органов
1135
O203
O07.1
Неудачный медицинский аборт, осложнившийся длительным или чрезмерным кровотечением
1136
O203
O07.2
Неудачный медицинский аборт, осложнившийся эмболией
1137
O203
O07.3
Неудачный медицинский аборт с другими и неуточненными осложнениями
1138
O203
O07.4
Неудачный медицинский аборт без осложнений

Инфузия үшін ерітінді 100 мг/мл. 100 мл
Адамның қалыпты иммуноглобулин G
Инфузия үшін ерітінді 100 мг/мл. 50 мл
Эптаког альфа (активтендірілген)
жинақтамада еріткіш бар (инъекцияға арналған су)көк тамырға енгізу үшін ерітінді дайындауға арналған лиофилизат1.2 мг
Эптаког альфа (активтендірілген)
жинақтамада еріткіш бар (инъекцияға арналған су)көк тамырға енгізу үшін ерітінді дайындауға арналған лиофилизат 2,4 мг
Меропенем
инъекция үшін ерітінді дайындауға арналған ұнтақ 0.5 г
Меропенем
инъекция үшін ерітінді дайындауға арналған ұнтақ. 1 г
Эртапенем
инъекция үшін ерітінді дайындауға арналған лиофилизат 1 г
2
A39.2
Жіті менингококцемия
Адамның қалыпты иммуноглобулині
Инфузия үшін ерітінді. 100 мг/мл. 100 мл
Адамның қалыпты иммуноглобулин G
Инфузия үшін ерітінді 100 мг/мл. 50 мл
Эптаког альфа (активтендірілген)
жинақтамада еріткіш бар (инъекцияға арналған су) көк тамырға енгізу үшін ерітінді дайындауға арналған лиофилизат 1.2 мг
Эптаког альфа (активтендірілген)
жинақтамада еріткіш бар (инъекцияға арналған су) көк тамырға енгізу үшін ерітінді дайындауға арналған лиофилизат 2,4 мг
Меропенем
инъекция үшін ерітінді дайындауға арналған ұнтақ. 0.5 г
Меропенем
инъекция үшін ерітінді дайындауға арналған ұнтақ. 1 г
Эртапенем
Инъекция үшін ерітінді дайындауға арналған лиофилизат 1 г
3
A40.0
А Тобының стрептококі тудырған септицемия
Адамның қалыпты иммуноглобулині
Инфузия үшін ерітінді. 100 мг/мл. 100 мл
Адамның қалыпты иммуноглобулин G
Инфузия үшін ерітінді 100 мг/мл. 50 мл
Эптаког альфа (активтендірілген)
жинақтамада еріткіш бар (инъекцияға арналған су) көк тамырға енгізу үшін ерітінді дайындауға арналған лиофилизат 1.2 мг
Эптаког альфа (активтендірілген)
жинақтамада еріткіш бар (инъекцияға арналған су) көк тамырға енгізу үшін ерітінді дайындауға арналған лиофилизат 2,4 мг
Меропенем
инъекция үшін ерітінді дайындауға арналған ұнтақ. 0.5 г
Меропенем
инъекция үшін ерітінді дайындауға арналған ұнтақ. 1 г
Эртапенем
Инъекция үшін ерітінді дайындауға арналған лиофилизат 1 г
4
A40.1
В Тобының стрептококі тудырған септицемия
Адамның қалыпты иммуноглобулині
Инфузия үшін ерітінді. 100 мг/мл. 100 мл
Адамның қалыпты иммуноглобулин G
Инфузия үшін ерітінді 100 мг/мл. 50 мл
Эптаког альфа (активтендірілген)
жинақтамада еріткіш бар (инъекцияға арналған су) көк тамырға енгізу үшін ерітінді дайындауға арналған лиофилизат 1.2 мг
Эптаког альфа (активтендірілген)
жинақтамада еріткіш бар (инъекцияға арналған су) көк тамырға енгізу үшін ерітінді дайындауға арналған лиофилизат 2,4 мг
Меропенем
инъекция үшін ерітінді дайындауға арналған ұнтақ. 0.5 г
Меропенем
инъекция үшін ерітінді дайындауға арналған ұнтақ. 1 г
Эртапенем
Инъекция үшін ерітінді дайындауға арналған лиофилизат 1 г
5

раствор для инфузий. 100 мг/мл. 100 мл
Человеческий нормальный иммуноглобулин G
раствор для инфузий 100 мг/мл. 50 мл
Эптаког альфа (активированный)
лиофилизат для приготовления раствора для внутривенного введения в комплекте с растворителем (вода для инъекций) 1.2 мг
Эптаког альфа (активированный)
лиофилизат для приготовления раствора для внутривенного введения в комплекте с растворителем (вода для инъекций) 2,4 мг
Меропенем
порошок для приготовления раствора для инъекций. 0.5 г
Меропенем
порошок для приготовления раствора для инъекций. 1 г
Эртапенем
лиофилизат для приготовления раствора для инъекций 1 г
2
A39.2
Острая менингококцемия
Иммуноглобулин человека нормальный
раствор для инфузий. 100 мг/мл. 100 мл
Человеческий нормальный иммуноглобулин G
раствор для инфузий 100 мг/мл. 50 мл
Эптаког альфа (активированный)
лиофилизат для приготовления раствора для внутривенного введения в комплекте с растворителем (вода для инъекций) 1.2 мг
Эптаког альфа (активированный)
лиофилизат для приготовления раствора для внутривенного введения в комплекте с растворителем (вода для инъекций) 2,4 мг
Меропенем
порошок для приготовления раствора для инъекций. 0.5 г
Меропенем
порошок для приготовления раствора для инъекций. 1 г
Эртапенем
лиофилизат для приготовления раствора для инъекций 1 г
3
A40.0
Септицемия, вызванная стрептококком группы А
Иммуноглобулин человека нормальный
раствор для инфузий. 100 мг/мл. 100 мл
Человеческий нормальный иммуноглобулин G
раствор для инфузий 100 мг/мл. 50 мл
Эптаког альфа (активированный)
лиофилизат для приготовления раствора для внутривенного введения в комплекте с растворителем (вода для инъекций) 1.2 мг
Эптаког альфа (активированный)
лиофилизат для приготовления раствора для внутривенного введения в комплекте с растворителем (вода для инъекций) 2,4 мг
Меропенем
порошок для приготовления раствора для инъекций. 0.5 г
Меропенем
порошок для приготовления раствора для инъекций. 1 г
Эртапенем
лиофилизат для приготовления раствора для инъекций 1 г
4
A40.1
Септицемия, вызванная стрептококком группы В
Иммуноглобулин человека нормальный
раствор для инфузий. 100 мг/мл. 100 мл
Человеческий нормальный иммуноглобулин G
раствор для инфузий 100 мг/мл. 50 мл
Эптаког альфа (активированный)
лиофилизат для приготовления раствора для внутривенного введения в комплекте с растворителем (вода для инъекций) 1.2 мг
Эптаког альфа (активированный)
лиофилизат для приготовления раствора для внутривенного введения в комплекте с растворителем (вода для инъекций) 2,4 мг
Меропенем
порошок для приготовления раствора для инъекций. 0.5 г
Меропенем
порошок для приготовления раствора для инъекций. 1 г
Эртапенем
лиофилизат для приготовления раствора для инъекций 1 г
5

O99.0
Hb деңгейі "70 - 109" ретінде көрсетілген
2
O99.0
Hb деңгейі "69 және төмен" ретінде көрсетілген
3
O98.0
Белсенділік дәрежесі: "Белсенді емес" ретінде көрсетліген
4
O98.0
Белсенділік дәрежесі: "Белсенді/күмәнді белсенділік" ретінде көрсетліген
5
O67.8
Қан жоғалту деңгейі: "1 литр және төмен" ретінде көрсетілген
6
O67.8
Қан жоғалту деңгейі: "1 литрден жоғары" ретінде көрсетілген
7
O72.0
Қан жоғалту деңгейі: "1 литр және төмен" ретінде көрсетілген
8
O72.0
Қан жоғалту деңгейі: "1 литрден жоғары" ретінде көрсетілген
9
O72.1
Қан жоғалту деңгейі: "1 литр және төмен" ретінде көрсетілген
10
O72.1
Қан жоғалту деңгейі: "1 литрден жоғары" ретінде көрсетілген
11
O72.2
Қан жоғалту деңгейі: "1 литр және төмен" ретінде көрсетілген
12
O72.2
Қан жоғалту деңгейі: "1 литрден жоғары" ретінде көрсетілген
Ақы төлеу акушерлік-
гинекологиялық бейін бойынша
емделіп шығу жағдайының
күрделілігін ескере отырып,
клиникалық-шығындық топтар
бойынша жүзеге асырылатын,
тегін медициналық көмектің
кепілдік берілген көлемі
шеңберінде және міндетті
әлеуметтік медициналық
сақтандыру жүйесінде
көрсетілетін медициналық
қызметтерге тарифтер
17-қосымша
Босану жағдайлары бойынша қайта емдеуге жатқызу үшін АХЖ-10 кодының тізбесі
Қорытынды негізгі диагноз
Код қорытынды диагнозды анықтау
код АХЖ-10
АХЖ-10 атауы
1
2
3
4
1
O10.0
Жүктілікті, босану мен босанудан кейінгі кезеңді асқындыратын бұрыннан бар эссенциалды гипертензия
Z37.0, Z37.1, Z37.2, Z37.3, Z37.4, Z37.5, Z37.6, Z37.7, Z37.9
2
O10.1
Жүктілікті, босану мен босанудан кейінгі кезеңді асқындыратын бұрыннан бар жүректік-тамырлық гипертензия
Z37.0, Z37.1, Z37.2, Z37.3, Z37.4, Z37.5, Z37.6, Z37.7, Z37.9
3
O10.2
Жүктілікті, босану мен босанудан кейінгі кезеңді асқындыратын бұрыннан бар бүйректік гипертензия
Z37.0, Z37.1, Z37.2, Z37.3, Z37.4, Z37.5, Z37.6, Z37.7, Z37.9
4
O10.3
Жүктілікті, босану мен босанудан кейінгі кезеңді асқындыратын бұрыннан бар жүректік-тамырлық және бүйректік гипертензия
Z37.0, Z37.1, Z37.2, Z37.3, Z37.4, Z37.5, Z37.6, Z37.7, Z37.9
5
O10.4
Жүктілікті, босану мен босанудан кейінгі кезеңді асқындыратын бұрыннан бар салдарлық гипертензия
Z37.0, Z37.1, Z37.2, Z37.3, Z37.4, Z37.5, Z37.6, Z37.7, Z37.9
6
O10.9
Жүктілікті, босану мен босанудан кейінгі кезеңді асқындыратын бұрыннан бар анықталмаған гипертензия
Z37.0, Z37.1, Z37.2, Z37.3, Z37.4, Z37.5, Z37.6, Z37.7, Z37.9
7
O11
Қосылған протеинурия қабаттасқан бұрыннан бар гипертензия
Z37.0, Z37.1, Z37.2, Z37.3, Z37.4, Z37.5, Z37.6, Z37.7, Z37.9
8
O13
Маңызды емес протеинуриялы жүктілік тудырған гипертензия
Z37.0, Z37.1, Z37.2, Z37.3, Z37.4, Z37.5, Z37.6, Z37.7, Z37.9
9

O99.0
Уровень Hb указан как "70 – 109"
2
O99.0
Уровень Hb указан как "69 и ниже"
3
O98.0
Степень активности указана как: "Неактивный"
4
O98.0
Степень активности указана как: "Активный / сомнительная активность"
5
O67.8
Уровень кровопотери указан как: "1 литр и менее"
6
O67.8
Уровень кровопотери указан как: "Более 1 литра"
7
O72.0
Уровень кровопотери указан как: "1 литр и менее"
8
O72.0
Уровень кровопотери указан как: "Более 1 литра"
9
O72.1
Уровень кровопотери указан как: "1 литр и менее"
10
O72.1
Уровень кровопотери указан как: "Более 1 литра"
11
O72.2
Уровень кровопотери указан как: "1 литр и менее"
12
O72.2
Уровень кровопотери указан как: "Более 1 литра"
Приложение 17 к тарифам
на медицинские услуги,
оказываемые в рамках
гарантированного объема
бесплатной медицинской
помощи и в системе
обязательного социального
медицинского страхования,
оплата которых осуществляется
по клинико-затратным группам
с учетом уровня сложности
пролеченного случая по
акушерско-гинекологическому профилю
Перечень кодов по МКБ-10 для определения признака повторной госпитализации для случаев родов
Заключительный основной диагноз
Код заключительного уточняющего диагноза
Код по МКБ10
Наименование
1
2
3
4
1
O10.0
Существовавшая ранее эссенциальная гипертензия, осложняющая беременность, роды и послеродовой период
Z37.0, Z37.1, Z37.2, Z37.3, Z37.4, Z37.5, Z37.6, Z37.7, Z37.9
2
O10.1
Существовавшая ранее кардиоваскулярная гипертензия, осложняющая беременность, роды и послеродовой период
Z37.0, Z37.1, Z37.2, Z37.3, Z37.4, Z37.5, Z37.6, Z37.7, Z37.9
3
O10.2
Существовавшая ранее почечная гипертензия, осложняющая беременность, роды и послеродовой период
Z37.0, Z37.1, Z37.2, Z37.3, Z37.4, Z37.5, Z37.6, Z37.7, Z37.9
4
O10.3
Существовавшая ранее кардиоваскулярная и почечная гипертензия, осложняющая беременность, роды и послеродовой период
Z37.0, Z37.1, Z37.2, Z37.3, Z37.4, Z37.5, Z37.6, Z37.7, Z37.9
5
O10.4
Существовавшая ранее вторичная гипертензия, осложняющая беременность, роды и послеродовой период
Z37.0, Z37.1, Z37.2, Z37.3, Z37.4, Z37.5, Z37.6, Z37.7, Z37.9
6
O10.9
Существовавшая ранее гипертензия, осложняющая беременность, роды и послеродовой период, неуточненная
Z37.0, Z37.1, Z37.2, Z37.3, Z37.4, Z37.5, Z37.6, Z37.7, Z37.9
7
O11
Существовавшая ранее гипертензия с присоединившейся протеинурией
Z37.0, Z37.1, Z37.2, Z37.3, Z37.4, Z37.5, Z37.6, Z37.7, Z37.9
8
O13
Вызванная беременностью гипертензия без значительной протеинурии
Z37.0, Z37.1, Z37.2, Z37.3, Z37.4, Z37.5, Z37.6, Z37.7, Z37.9
9

2,4716
Ота жасалмағандар, туа біткен ақаулар
275 105,44
24
P024
1,5241
Туылғандағы салмағына байланыссыз нәрестелер, өлгендер немесе алғашқы 2 тәулікте ауыстырылғандар
169 642,42
25
P025
0,3421
Туылғандағы салмағына байланыссыз нәрестелер, шығарылғандар немесе алғашқы 2 тәулікте өз қалауымен кеткендер
38 077,99
Ескерту:
*Бір емделген жағдай үшін тариф клиникалық-шығындық топтар бойынша деңгейін ескере отырып, күрделілігі емделген жағдай бойынша неонатолдық бейіні (бұдан әрі – Тарифтер бойынша КШТ деңгейін ескере отырып, күрделілігі емделген жағдай) көрсететін денсаулық сақтау субъектілері үшін мамандандырылған медициналық көмек нысандары бойынша стационарлық және (немесе) стационарды алмастыратын көмек төмендегілер арқылы анықталады:

2,4716
Врожденные аномалии, неоперированные
275 105,44
24
P024
1,5241
Новорожденные, умершие или переведенные в первые 2-е суток, независимо от веса при рождении
169 642,42
25
P025
0,3421
Новорожденные, выписанные или самовольно ушедшие в первые 2-е суток, независимо от веса при рождении
38 077,99
Примечание:
*Тариф за один пролеченный случай по клинико-затратным группам с учетом уровня сложности пролеченного случая по неонатологическому профилю (далее – Тарифы по КЗГ с учетом уровня сложности пролеченного случая) для субъектов здравоохранения, оказывающих специализированную медицинскую помощь по формам стационарная и (или) стационарозамещающая помощь определяется:

стационарлық медициналық көмек көрсету кезінде КШТ бойынша бір емделіп шығу жағдайы үшін тариф КШТ әрбір түрінің шығын сыйымдылығы коэффициенттерін, 111 306,62 теңгені құрайтын базалық мөлшерлемені және Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2009 жылғы 26 қарашадағы № 801 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5946 тіркелген) Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде ұсынылатын, республикалық бюджеттен қаржыландырылатын медициналық қызметтерге арналған тарифтерді қалыптастыру әдістемесіне сәйкес мынадай түзету коэффициенттерін ескере отырып:
стационарлық және (немесе) стационарды алмастыратын медициналық көмек нысандары бойынша мамандандырылған медициналық көмек көрсету кезінде медициналық қызметтерге емделген жағдай үшін тарифтердің күрделілігінің деңгейін ескере отырып, КШТ-ға арналған ауылдық аудандардың коэффициенті - 1,1298;
Жылыту кезеңінің ұзақтығы коэффициенттері 1-қосымшаға сәйкес емделген жағдай Тарифінің КШТ деңгейінің күрделілігі ескере отырып;
Экологиялық коэффициенттері 2-қосымшаға сәйкес емделген жағдай Тарифінің КШТ деңгейінің күрделілігі ескере отырып;
Осы КШТ бойынша тарифтерге Халықаралық біріккен комиссиясының (JCI, АҚШ) стандарттары бойынша аккредиттеу өткені туралы куәлік бар медициналық ұйымдар үшін 3 қосымшаға сәйкес тариф;
Тарифтер үшін ықпалдастырылған моделін енгізу бойынша қызметтерге босандыру және балалар медициналық көмек көрсету кезінде жіті миокард инфарктісі және жарақаттар, басқару ал инсультқа шалдыққан және онкологиялық аурулармен ауыратын 4-қосымшаға сәйкес Тарифтер бойынша КШТ деңгейін ескере отырып, күрделілігі емделген жағдай.
5 қосышаға сәйкес күндізгі стационарда емдеуі басым АХЖ-10 бойынша аурулардың тізбесі бойынша күндізгі стационар жағдайында стационарды алмастыратын медициналық көмек көрсету көрсету кезінде, КШТ бойынша бір емделіп шығу жағдайы үшін стационарлық медициналық көмек көрсету кезінде КШТ бойынша бір емделіп шығу жағдайы үшін тарифтің 1/2-ін құрайды. Күндізгі стационарда емдеуі басым АХЖ-9 бойынша операциялар мен манипуляциялардың тізбесі бойынша емделіп шығу жағдайларын қоспағанда, КШТ бойынша тарифтерге 6, 7 қосымшаларға сәйкес бір емделген жағдай үшін КШТ бойынша тариф стационарлық медициналық көмек көрсету кезінде КШТ бойынша бір емделіп шығу жағдайы үшін тарифтің 3/4 мөлшерінде айқындалады.
көрсету кезінде стационарды алмастыратын медициналық көмек стационар жағдайында үйде бір емделген жағдай үшін тариф бойынша КШТ құрайды 1/6 ақы төлеу КШТ құнынан тарифті бір емделіп шығу жағдайы үшін көрсету кезінде КШТ бойынша стационарлық медициналық көмек.
Емделген жағдайдың қиындық жағдайын ескерумен осы КШТ бойынша Тарифтердің 8 қосымшасына сәйкес Байқоңыр қаласында, Төретам және Ақай кенттерінде тұратын Қазақстан Республикасының азаматтарына медициналық қызметтер көрсететін медициналық ұйымдар үшін түзету коэффициенті.

при оказании стационарной медицинской помощи тариф за один пролеченный случай по КЗГ с учетом коэффициентов затратоемкости каждого вида КЗГ, базовой ставки, которая составляет 111 306,62 тенге и следующих поправочных коэффициентов согласно Методике формирования тарифов на медицинские услуги, оказываемые в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и в системе обязательного социального медицинского страхования, утвержденной приказом Министра здравоохранения Республики Казахстан от 26 ноября 2009 года №801 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5946):
Коэффициент сельской территории к настоящим Тарифам по КЗГ с учетом уровня сложности пролеченного случая на медицинские услуги при оказании специализированной медицинской помощи по формам стационарная и (или) стационарозамещающая медицинская помощь – 1,1298;
Коэффициенты продолжительности отопительного сезона согласно приложению 1 к настоящим Тарифам по КЗГ с учетом уровня сложности пролеченного случая;
Экологические коэффициенты согласно приложению 2 к настоящим Тарифам по КЗГ с учетом уровня сложности пролеченного случая;
Тариф для медицинских организаций, имеющих свидетельство о прохождении аккредитации по стандартам Международной объединенной комиссии (JCI, США) согласно приложению 3 к настоящим Тарифам по КЗГ с учетом уровня сложности пролеченного случая;
Тарифы для внедрения интегрированной модели по службам родовспоможения и детства, оказания медицинской помощи при остром инфаркте миокарда и травмах, управлению острыми инсультами и онкологическими заболеваниями согласно приложению 4 к настоящим Тарифам по КЗГ с учетом уровня сложности пролеченного случая.
при оказании стационарозамещающей медицинской помощи по перечню заболеваний по кодам МКБ – 10, подлежащих преимущественному лечению в дневном стационаре, согласно приложению 5 в условиях дневного стационара тариф за один пролеченный случай по КЗГ составляет 1/2 от тарифа за один пролеченный случай по КЗГ при оказании стационарной медицинской помощи. При оказании стационарозамещающей медицинской помощи по перечню операций и манипуляций по МКБ-9 для преимущественного лечения в дневном стационаре согласно приложениям 6, 7 к настоящим Тарифам по КЗГ, по которым тариф за один пролеченный случай по КЗГ определяется в размере 3/4 от тарифа.за один пролеченный случай по КЗГ при оказании стационарной медицинской помощи.
при оказании стационарозамещающей медицинской помощи в условиях стационара на дому тариф за один пролеченный случай по КЗГ составляет 1/6 от стоимости КЗГ от тарифа за один пролеченный случай по КЗГ при оказании стационарной медицинской помощи.
Поправочный коэффициент для медицинских организаций, оказывающих медицинские услуги гражданам Республики Казахстан, проживающим в городе Байконур, поселках Торетам и Акай согласно приложению 8 к настоящим Тарифам по КЗГ с учетом уровня сложности пролеченного случая.

Емделіп шығу жағдайларының тізбесі бойынша операциялар мен манипуляциялардың бойынша АХЖ-9 және АХЖ-10 диагноздарының тізбесі бойынша 9-18 қосымшаларына сәйкес бір емделген жағдай үшін Тарифтер бойынша КШТ деңгейінің күрделілігі ескере отырып;
Қысқартулардың анықтамасы:
КШТ – клиникалық-шығындық топ;
СК – салмақтық коэффициент;
АХЖ 9 – 9 қайта қараудың денсаулыққа байланысты аурулар мен сыркаттардың халықаралық статистикалық жіктемесі;
АХЖ-10– 10 қайта қараудың денсаулыққа байланысты аурулар мен сыркаттардың халықаралық статистикалық жіктемесі;
Ақы төлеу неонатологиялық
бейін бойынша емделіп шығу
жағдайының күрделілігін ескере
отырып клиникалық-шығындық
топтар бойынша жүзеге
асырылатын, тегін медициналық
көмектің кепілдік берілген
көлемі шеңберінде және
міндетті әлеуметтік
медициналық сақтандыру
жүйесінде көрсетілетін
медициналық қызметтерге
тарифтерге
1-қосымша
Жылу беру маусымының ұзақтығының коэффициенттері
Өңірдің коды
Облыс
Жылу беру маусымы ұзақтығының коэффициенті
1
11
Ақмола облысы

Перечни диагнозов по МКБ-10 и операций и манипуляций по МКБ-9 для формирования КЗГ с учетом уровня сложности пролеченного случая по неонатологическому профилю согласно приложениям 9-18 к настоящим Тарифам по КЗГ с учетом уровня сложности пролеченного случая.
Расшифровка аббревиатур:
КЗГ – клинико-затратная группа;
ВК – весовой коэффициент;
МКБ 9 – международная статистическая классификация болезней и проблем, связанных со здоровьем 9 пересмотра;
МКБ 10 – международная статистическая классификация болезней и проблем, связанных со здоровьем 10 пересмотра
Приложение 1 к тарифам
на медицинские услуги,
оказываемые в рамках
гарантированного объема
бесплатной медицинской
помощи и в системе
обязательного социального
медицинского страхования,
оплата которых осуществляется
по клинико-затратным группам
с учетом уровня сложности
пролеченного случая по
неонатологическому профилю
Коэффициенты продолжительности отопительного сезона
Код региона
Область
Коэффициенты продолжительности отопительного сезона
1
11
Акмолинская область

1,05
2
"Ұлттық нейрохирургия орталығы" акционерлік қоғам
1,06
3
"Ұлттық кардиохирургия орталығы" акционерлік қоғам
1,03
4
"Қазақстан Республикасы Президент іс басқармасы медициналық орталығының ауруханасы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорыны
1,04
Ақы төлеу неонатологиялық
бейін бойынша емделіп шығу
жағдайының күрделілігін ескере
отырып клиникалық-шығындық
топтар бойынша жүзеге
асырылатын, тегін медициналық
көмектің кепілдік берілген
көлемі шеңберінде және
міндетті әлеуметтік
медициналық сақтандыру
жүйесінде көрсетілетін
медициналық қызметтерге
тарифтер
4-қосымша
Онкологиялық аурулар және жіті инсульт басқару, жарақаттар жәнежіті миокард инфарктісіне медициналық көмек көрсету, босандыру мен балалар қызметтері бойынша ықпалдастырылған моделін енгізу үшін тарифтер
Мекеме атауы
Тариф
1
"Қазақ онкология және радиология ғылыми-зерттеу институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы Республикалық мемлекеттік кәсіпорны
1,0012
2
"Травматология және ортопедия ғылыми-зерттеу институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы Республикалық мемлекеттік кәсіпорны
1,0012
3
"Ұлттық нейрохирургия орталығы" акционерлік қоғам
1,0104
4
"Педиатрия және балалар хирургиясы ғылыми орталығы" Республикалық мемлекеттік қазынашылық кәсіпорны
1,0021
5
"Акушерия, гинекология және перинатология ғылыми орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы Республикалық мемлекеттік кәсіпорны

1,05
2
Акционерное общество "Национальный центр нейрохирургии"
1,06
3
Акционерное общество "Национальный центр кардиохирургии"
1,03
4
Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Больница медицинского центра Управления делами Президента Республики Казахстан"
1,04
Приложение 4 к тарифам
на медицинские услуги,
оказываемые в рамках
гарантированного объема
бесплатной медицинской
помощи и в системе
обязательного социального
медицинского страхования,
оплата которых осуществляется
по клинико-затратным группам
с учетом уровня сложности
пролеченного случая по
неонатологическому профилю
Тарифы для внедрения интегрированной модели по службам родовспоможения и детства, оказания медицинской помощи при остром инфаркте миокарда и травмах, управлению острыми инсультами и онкологическими заболеваниями
Наименование организации
Тариф
1
Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Казахский научно-исследовательский институт онкологии и радиологии"
1,0012
2
Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Научно-исследовательский институт травматологии и ортопедии"
1,0012
3
Акционеркое общество "Национальный центр нейрохирургии"
1,0104
4
Республиканское государственное казенное предприятие "Научный центр педиатрии и детской хирургии"
1,0021
5
Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Научный центр акушерства гинекологии и перинатологии"

1 дозасы 1,5 мл ампулада бұлшықет ішіне енгізуге арналған ерітінді
17
Қалыпты адам G иммуноглобулині
50 мл инфузияға арналған ерітінді, 10%
18
99.15
168 сағаттан астам парентералдық қоректендіру
4% немесе 5% 14 амин қышқылы кем емес парентералды енгізуге арналған амин қышқылы жиынтағы
500 мл құтыда инфузияға арналған ерітінді
19
19 амин қышқылы кем емес парентералды енгізуге арналған амин қышқылы жиынтағы
250 мл құтыда инфузияға арналған ерітінді
20

раствор для внутримышечных инъекций в ампулах 1,5мл 1доза
17
Человеческий нормальный иммуноглобулин G
10% раствор для инфузий 50 мл
18
99.15
Проведение парентерального питания более 168 часов
Комплекс аминокислот для парентерального питания не менее 14 аминокислот 4% или 5%
раствор для инфузий во флаконе 500 мл
19
Комплекс аминокислот для парентерального питания не менее 19 аминокислот
раствор для инфузий во флаконе 250 мл
20

10% 19 амин қышқылы кем емес парентералды енгізуге арналған амин қышқылы жиынтағы
500 мл құтыда инфузияға арналған ерітінді
21
Парентералды енгізуге арналған май эмульсиясы
10 % 500 мл вена ішілік инфузияға арналған эмульсиясы МСТ/ЛCT
22
99.293
Тұқымқуалайтын, генетикалық аурулар кезінде орфанндық препараттарды пайдалануы
Ларонидаза
100 ЕД/ мл инфузияға арналған ерітіндіні дайындайтын концентрат, 5 мл кұты
23
Галсульфаза
1мг/мл инфузияға арналған ерітінді, 5 мл құты
24
Идурсульфаза

Комплекс аминокислот для парентерального питания не менее 19 аминокислот 10%
раствор для инфузий во флаконе 500 мл
21
Жировая эмульсия для парентерального питания
эмульсия для внутривенных инфузий МСТ/ЛCT 10 % 500 мл
22
99.293
Применение орфанных препаратов при наследственных, генетических заболеваниях
Ларонидаза
концентрат для приготовления раствора для инфузий 100 ЕД/ мл, флакон 5 мл
23
Галсульфаза
раствор для инъекций 1мг/мл, флакон 5 мл
24
Идурсульфаза

6 мг/3 мл инъекцияға арналған ерітіндіні дайындайтын концентрат
25
Имиглюцераза
400 ЕД инфузияға арналған ерітіндіні дайындайтын концентрат
26
Дорназа-Альфа
2,5 мг/2,5 мл ингаляцияға арналған ерітінді
27
Тиамфеникол
500 мг инъекция және ингаляцияға арналған ерітіндіні дайындайтын, еріткішпен жиынтықта
*Қымбат қызметтердің, дәрілік заттардың және медициналық бұйымдардың бағалары КШТ-на (салмақ коэффициентіне) құнына енгізілген, тиісті КШТ-на жағдайды енгізу үшін "Стационарлық науқастардың электрондық тіркілімі" порталында осы шығындар белгілеу қажет
Ақы төлеу неонатологиялық бейін бойынша емделіп шығу жағдайының күрделілігін ескере отырып клиникалық-шығындық топтар бойынша жүзеге асырылатын, тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде көрсетілетін медициналық қызметтерге тарифтерге
18 қосымша
АХЖ-10 бойынша нақтылайтын қорытынды диагноздардың тізбесі
АХЖ-10 коды
АХЖ-10 атау
1

концентрат для приготовления раствора для инъекций 6 мг/3 мл
25
Имиглюцераза
лиофилизат для приготовления раствора для инфузий 400 ЕД
26
Дорназа-Альфа
раствор для ингаляций, 2,5 мг/2,5 мл
27
Тиамфеникол
лиофилизат для приготовления раствора для инъекций и ингаляций. 500 мг, в комплекте с растворителем
* Стоимость дорогостоящих услуг, лекарственных средств и медицинских изделий включена в стоимость КЗГ (в весовой коэффициент), необходимо отметить в портале "Электронный регистр стационарных больных" использование данных затрат, чтобы случай был включен в соответствующую КЗГ
Приложение 18 к тарифам
на медицинские услуги,
оказываемые в рамках
гарантированного объема
бесплатной медицинской
помощи и в системе
обязательного социального
медицинского страхования,
оплата которых осуществляется
по клинико-затратным группам
с учетом уровня сложности
пролеченного случая по
неонатологическому профилю
Перечень уточняющих заключительных диагнозов по МКБ-10
Код МКБ-10
Наименование МКБ-10
1

Z38.0
Стационарда туған бір бала
2
Z38.1
Стационардан тыс туған бір бала
3
Z38.2
Анықталмаған жерде туған бір бала
4
Z38.3
Стационарда туған егіздер
5
Z38.4
Стационардан тыс туған егіздер
6
Z38.5
Анықталмаған жерде туған егіздер
7
Z38.6
Көп ұрықты босанулардың стационарда туған басқа нәрестелері
8
Z38.7
Көп ұрықты босанулардың стационардан тыс туған басқа нәрестелері
9
Z38.8
Көп ұрықты босанулардың анықталмаған жерде туған басқа нәрестелері
10
P75*
Тоңғақтық илеус (тек E84.1† "Ішектік көріністі жылауықты фиброз" кодпен бірге қос кодтау қағидасы бойынша)
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
міндетін атқарушының

Z38.0
Один ребенок, рожденный в стационаре
2
Z38.1
Один ребенок, рожденный вне стационара
3
Z38.2
Один ребенок, рожденный в неуточненном месте
4
Z38.3
Двойня, рожденная в стационаре
5
Z38.4
Двойня, рожденная вне стационара
6
Z38.5
Двойня, рожденная в неуточненном месте
7
Z38.6
Другие новорожденные из многоплодных родов, родившиеся в стационаре
8
Z38.7
Другие новорожденные из многоплодных родов, родившиеся вне стационара
9
Z38.8
Другие новорожденные из многоплодных родов, родившиеся в неуточненном месте
10
P75*
Мекониевый илеус (по принципу двойного кодирования только совместно с кодом E84.1† "Кистозный фиброз с кишечными проявлениями")
Приложение 4 к приказу
исполняющего обязанности
Министра здравоохранения

2019 жылғы 5 қарашадағы
№ ҚР ДСМ – 139 бұйрығына
4-қосымша
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
2018 жылғы 5 қыркүйектегі
№ ҚР ДСМ-10 бұйрығына
13-қосымша
Ақы төлеу Психикалық науқастар тіркелімінде тіркелген, психикалық және мінез-құлық бұзылулары бар бір науқасқа айына өңірлер бөлінісінде жүзеге асырылатын, тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және міндетті әлеуметтік сақтандыру жүйесінде көрсетілетін медициналық қызметтерге кешенді тариф
№ р/с
Аймақтардың атауы
Кешенді тариф
(теңге)
1
Ақмола облысы

от 5 ноября 2019 года
№ ҚР ДСМ-139
Приложение 13 к приказу
Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 5 сентября 2018 года
№ ҚР ДСМ-10
Комплексный тариф на медицинские услуги, оказываемые в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и в системе обязательного социального медицинского страхования, оплата которых осуществляется на одного больного с психическими и поведенческими расстройствами в месяц, зарегистрированного в Регистре психических больных в разрезе регионов
№ п/п
Наименование регионов
Комплексный тариф (тенге)
1
Акмолинская область

6 465,89
4
Алматы облысы Денсаулық сақтау басқармасы мемлекеттік мекемесінің "Шымбұлақ" оңалту фтизио-пульмонологиялық балалар санаториі" КМК
7 190,38
5
Алматы облысы Денсаулық сақтау басқармасының "Күншуақ" облыстық оңалту фтизио-пульмонологиялық балалар санаториі" КМК
6 427,54
6
Атырау облысы Денсаулық сақтау басқармасының"Атырау облыстық туберкулезге қарсы санаториі" шаруашылық жүргізу құқығындағы коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны
6 087,10
7
Атырау облысы Денсаулық сақтау басқармасының "Облыстық туберкулезге қарсы балалар санаториі" коммуналдық мемлекеттік қазынашылық кәсіпорны
3 932,55
8
Шығыс Қазақстан облысы Денсаулық сақтау басқармасының "Туберкулезге қарсы балаларды емдеу-профилактикалық орталығы" коммуналдық мемлекеттік қазынашылық кәсіпорны
9 693,89
9
Жамбыл облысы әкімдігі Денсаулық сақтау басқармасының "Жамбыл облыстық туберкулезге қарсы ересектер санаториі" коммуналдық мемлекеттік қазынашылық кәсіпорны
11 356,93
10
Жамбыл облысы әкімдігі Денсаулық сақтау басқармасының "Жамбыл облыстық туберкулезге қарсы балалар санаториі" коммуналдық мемлекеттік қазынашылық кәсіпорны
10 007,57
11
Жамбыл облысы әкімдігі Денсаулық сақтау басқармасының "Облыстық туберкулезге қарсы балалар санаториі" коммуналдық мемлекеттік қазынашылық кәсіпорны
6 888,98
12
Батыс Қазақстан облысы акиматының Денсаулық сақтау басқармасының "Облыстық туберкулезге қарсы санаториі" шаруашылық жүргізу құқығындағы мемлекеттік коммуналдық кәсіпорны
6 592,86
13
Қарағанды облысы Денсаулық сақтау басқармасының "Шипагер" облыстық туберкулезге қарсы санаториі" коммуналдық мемлекеттік қазынашылық кәсіпорны
7 859,30
14
Қарағанды облысы Денсаулық сақтау басқармасының Облыстық туберкулезге қарсы балалар санаториі" коммуналдық мемлекеттік қазынашылық кәсіпорны
6 459,86
15
Қостанай облысы Денсаулық сақтау басқармасының "М. Қарабаев атындағы Қостанай облыстық оңалту орталығы мемлекеттік коммуналдық кәсіпорны
10 364,25
16
Қостанай облысы Денсаулық сақтау басқармасының "Рудный туберкулезге қарсы балалар санаториі" коммуналдық мемлекеттік қазынашылық кәсіпорны
5 769,99
17
Қызылорда облысы Денсаулық сақтау басқармасының "Облыстық туберкулезге қарсы ересектер санаториі" шаруашылық жүргізу құқығындағы мемлекеттік коммуналдық кәсіпорны

6 465,89
4
Коммунальное государственное предприятие "Детский реабилитационный фтизио-пульмонологический санаторий "Шымбулак" Управление здравоохранения государственного учреждения Алматинской области
7 190,38
5
Коммунальное государственное предприятие "Областной детский реабилитационный фтизио-пульмонологический санаторий "Куншуак" Государственное учреждение Управления здравоохранения Алматинской области
6 427,54
6
Коммунальное государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Атырауский областной противотуберкулезный санаторий" Управления здравоохранения Атырауской области
6 087,10
7
Коммунальное государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Областной детский противотуберкулезный санаторий" Управления здравоохранения Атырауской области
3 932,55
8
Коммунальное государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Региональный противотуберкулезный диспансер города Семей" Управления здравоохранения Восточно-Казахстанской области
9 693,89
9
Коммунальное государственное казенное предприятие "Жамбылский областной противотуберкулезный санаторий для взрослых управления здравоохранения акимата Жамбылской области"
11 356,93
10
Коммунальное государственное казенное предприятие "Жамбылский областной противотуберкулезный детский санаторий управления здравоохранения акимата Жамбылской области"
10 007,57
11
Коммунальное государственное казенное предприятие "Областной детский противотуберкулезный санаторий управления здравоохранения акимата Жамбылской области"
6 888,98
12
Государственное коммунальное предприятие на праве хозяйственного ведения "Областной противотуберкулезный диспансер" Управления здравоохранения акимата Западно-Казахстанской области
6 592,86
13
Коммунальное государственное казенное предприятие Областной противотуберкулезный санаторий "Шипагер" Управления здравоохранения Карагандинской области
7 859,30
14
Коммунальное государственное казенное предприятие "Областной детский противотуберкулезный санаторий" Управления здравоохранения Карагандинской области
6 459,86
15
Коммунальное государственное предприятие "Костанайский областной центр реабилитации имени М.Карабаева" Управления здравоохранения акимата Костанайской области
10 364,25
16
Коммунальное государственное казенное предприятие "Рудненский детский противотуберкулезный санаторий" Управления здравоохранения Костанайской области
5 769,99
17
Коммунальное государственное предприятие на на праве хозяйственного ведения "Областной противотуберкулезный санаторий для взрослых"Управления здравоохранения Кызылординской области

7 355,22
18
Қызылорда облысы Денсаулық сақтау басқармасының "Қызылорда облыстық балалар мен жасөспірімдерге арналған туберкулезге қарсы санаториі" шаруашылық жүргізу құқығындағы мемлекеттік коммуналдық кәсіпорны
7 601,20
19
Маңғыстау облысы Денсаулық сақтау басқармасының "Е. Оразақов атындағы Маңғыстау облыстық туберкулезге қарсы санаториі" мемлекеттік коммуналдық қазынашылық кәсіпорны
12 569,32
20
Павлодар облысы Денсаулық сақтау басқармасының "Балалар туберкулезге қарсы санаториі" коммуналдық мемлекеттік қазынашылық кәсіпорны
7 664,65
21
Солтүстік Қазақстан облысы "Солнечный" балалар санаториі" мемлекеттік емес медициналық ұйым
5 233,34
22
Түркістан облысы қоғамдық денсаулық басқармасының "Ақ-Бұлақ" облыстық туберкулезге қарсы балалар санаториі" шаруашылық жүргізу құқығындағы мемлекеттік коммуналдық кәсіпорны
6 594,03
23
Түркістан облысы қоғамдық денсаулық басқармасының "Балықшы" мамандандырылған туберкулезге қарсы санаториі" мемлекеттік коммуналдық қазынашылық кәсіпорны
7 187,35
24
Алматы қаласы Денсаулық сақтау басқармасының "Балалар фтизиопульмонологиялық оңалту орьалығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы мемлекеттік коммуналдық кәсіпорны
8 433,64
25
Алматы қаласы Денсаулық сақтау басқармасының "Каменское плато фтизиопульмонологиялық оңалту орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы мемлекеттік коммуналдық кәсіпорны
14 070,07
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
міндетін атқарушының
2019 жылғы 5 қарашадағы
№ ҚР ДСМ – 139 бұйрығына
9-қосымша
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
2018 жылғы 5 қыркүйектегі
№ ҚР ДСМ-10 бұйрығына
18-қосымша
Ақы төлеу медициналық ұйымдарға инфекциялық бейіннің бір емделіп шығу жағдайы үшін жүзеге асырылатын, тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде көрсетілетін медициналық қызметтерге тариф
№ р/с
Медициналық ұйымдар атауы
Бір емделіп шығу жағдайына тариф, тенге
1
2
3
1
Ақмола облысы денсаулық сақтау басқармасының жанындағы "Степногорск көпбейінді қалалық ауруханасы" шаруашылық жүргізу құқығындағы мемлекеттік коммуналдық кәсіпорны
51 291,15
2
Ақмола облысы денсаулық сақтау басқармасының жанындағы "Көпбейінді облыстық балалар ауруханасы" шаруашылық жүргізу құқығындағы мемлекеттік коммуналдық кәсіпорны
45 218,45
3
Ақмола облысы денсаулық сақтау басқармасының жанындағы "Көкшетау көпбейінді қалалық ауруханасы" шаруашылық жүргізу құқығындағы мемлекеттік коммуналдық кәсіпорны

7 355,22
18
Коммунальное государственное предприятие на на праве хозяйственного ведения "Кызылординский областной противотуберкулезный санаторий для детей и подростков" управления здравоохранения Кызылординской области
7 601,20
19
Государственное коммунальное казенное предприятие "Мангистауский областной противотуберкулезный санаторий имени Е.Оразакова" Управления здравоохранения Мангистауской области
12 569,32
20
Коммунальное государственное казенное предприятие "Детский противотуберкулезный санаторий Павлодарской области" управления здравоохранения Павлодарской области акимата Павлодарской области
7 664,65
21
Негосударственное медицинское учреждение "Детский санаторий "Солнечный" Северо-Казахстанская область
5 233,34
22
Государственное коммунальное предприятие на праве хозяйственного ведения "Областной детский туберкулезный санаторий "Ак-Булак" управления общественного здоровья Туркестанской области
6 594,03
23
Государственное коммунальное казенное предприятие "Специализированный противотуберкулезный санаторий "Балыкшы" управления общественного здоровья Туркестанской области
7 187,35
24
Коммунальное государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Детский реабилитационный центр фтизиопульмонологии" Управления здравоохранения
г. Алматы
8 433,64
25
Коммунальное государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Реабилитационный центр фтизиопульмонологии "Каменское плато" Управления здравоохранения г. Алматы
14 070,07
Приложение 9 к приказу
исполняющего обязанности
Министра здравоохранения
от 5 ноября 2019 года
№ ҚР ДСМ-139
Приложение 18 к приказу
Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 5 сентября 2018 года
№ ҚР ДСМ-10
Тариф на медицинские услуги, оказываемые в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и в системе обязательного социального медицинского страхования, оплата которых осуществляется медицинским организациям на один пролеченный случай инфекционного профиля
Наименование медицинской организации
Тариф на один пролеченный случай, в тенге
1
2
3
1
Государственное коммунальное предприятие на праве хозяйственного ведения "Степногорская многопрофильная городская больница" при управлении здравоохранения Акмолинской области
51 291,15
2
Государственное коммунальное предприятие на праве хозяйственного ведения "Многопрофильная областная детская больница" при управлении здравоохранения Акмолинской области
45 218,45
3
Государственное коммунальное предприятие на праве хозяйственного ведения "Кокшетауская городская многопрофильная больница" при управлении здравоохранения Акмолинской области

47 595,64
4
Ақмола облысы денсаулық сақтау басқармасының жанындағы "Көпбейінді облыстық аурухана" шаруашылық жүргізу құқығындағы мемлекеттік коммуналдық кәсіпорны
52 991,11
5
Ақтөбе облысы денсаулық сақтау басқармасының шаруашылық жүргізу құқығындағы "Облыстық клиникалық инфекциялық аурухана" мемлекеттік коммуналдық кәсіпорны
63 039,23
6
Алматы облысы денсаулақ сақтау басқармасы мемлекеттік мекемесінің мемлекетік мекемесінің "Капшағай қалалық ауруханасы" шаруашылық жүргізу құқығындағы мемлекеттік коммуналдық кәсіпорны
48 832,11
7
Алматы облысы денсаулық сақтау басқармасы мемлекеттік мекемесінің "Текелі қалалық ауруханаасы" шаруашылық жүргізу құқығындағы мемлекеттік коммуналдық кәсіпорны
36 179,02
8
Алматы облысы денсаулық сақтау басқармасы мемлекеттік мекемесінің -ның "Талдықорған каласының өңірлік жұқпалы аурулар ауруханасы" коммуналдық мемлекеттік қазынашылық кәсіпорны
78 831,83
9
Атырау облысы Денсаулық сақтау басқармасыныңның "№2 Атырау облыстық ауруханасы" шаруашылық жүргізу құқығындағы коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны
82 375,13
10
Шығыс Қазақстан облысының әкімдігі денсаулық сақтау басқармасының "Ана мен бала орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны
75 371,40
11
Шығыс Қазақстан облыстық әкімдігі денсаулық сақтау басқармасының "Шығыс-Қазақстан облыстық арнайы медициналық орталық" шаруашылық жүргізу құқығындағы коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны
94 566,94
12
Шығыс Қазақстан облыстық денсаулық сақтау басқармасының"Риддер қалалық ауруханасы" шаруашылық жүргізу құқығындағы коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны
67 168,77
13
Шығыс Қазақстан облыстық денсаулық сақтау басқармасының "Алтай ауданының аужанаралық ауруханасы" шаруашылық жүргізу құқығындағы коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны
73 526,06
14
Шығыс Қазақстан облыстық денсаулық сақтау басқармасының "Алтай ауданының Серебрянск қалалық ауруханасы" шаруашылық жүргізу құқығындағы коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны
88 904,58
15
Шығыс Қазақстан облыстық денсаулық сақтау басқармасының "Семей қ. Инфекциялық ауруханасы" коммуналдық мемлекеттік қазынашылық кәсіпорны
69 704,94
16
Шығыс Қазақстан облысы денсаулық сақтау басқармасының "Курчатов қалалық ауруханасы" шаруашылық жүргізу құқығындағы коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны
40 746,36
17
Жамбыл облысы денсаулық сақтау басқармасының "Жамбыл облыстық балалар жұқпалы аурулар ауруханасы" коммуналдық мемлекеттік қазынашылық кәсіпорны

47 595,64
4
Государственное коммунальное предприятие на праве хозяйственного ведения "Многопрофильная областная больница №2" при управлении здравоохранения Акмолинской области
52 991,11
5
Государственное коммунальное предприятие "Областная клиническая инфекционная больница" на праве хозяйственного ведения Государственное учреждение Управления здравоохранения Актюбинской области
63 039,23
6
Государственное коммунальное предприятие на праве хозяйственного ведения "Капшагайская городская больница" государственного учреждения "Управление здравоохранения Алматинской области" акимата Алматинской области
48 832,11
7
Государственное коммунальное предприятие на праве хозяйственного ведения "Текелийская городская больница" Государственного учреждения "Управление здравоохранения Алматинской области"
36 179,02
8
Коммунальное государственное казенный предприятие "Региональная инфекционная больница г.Талдыкорган" Государственного учреждения "Управление здравоохранения Алматинской области
78 831,83
9
Коммунальное государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Атырауская областная больница №2" Управления здравоохранения Атырауской области
82 375,13
10
Коммунальное государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Центр матери и ребенка" управления здравоохранения Восточно-Казахстанского областного акимата
75 371,40
11
Коммунальное государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Восточно - Казахстанский областной специализированный медицинский центр" управления здравоохранения Восточно-Казахстанского областного акимата
94 566,94
12
Коммунальное государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Риддерская городская больница" управления здравоохранения Восточно-Казахстанского областного акимата
67 168,77
13
Коммунальное государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Межрайонная больница района Алтай" управления здравоохранения Восточно-Казахстанского областного акимата
73 526,06
14
Коммунальное государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Городская больница города Серебрянска района Алтай" управления здравоохранения Восточно-Казахстанского областного акимата
88 904,58
15
Коммунальное государственное казенное предприятие "Инфекционная больница города Семей" управления здравоохранения Восточно-Казахстанской области
69 704,94
16
Коммунальное государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Курчатовская городская больница" управления здравоохранения Восточно-Казахстанской области
40 746,36
17
Коммунальное государственное казенное предприятие "Жамбылская областная детская инфекционная больница управления здравоохранения акимата Жамбылской области"

81 651,59
18
Жамбыл облысы денсаулық сақтау басқармасының "№1 Қалалық балалар ауруханасы" шаруашылық жүргізу құқығындағы мемлекеттік коммуналдық кәсіпорны
107 993,84
19
Батыс Қазақстан облысы денсаулық сақтау басқармасының "жұқпалы аурулар ауруханасы коммуналдық мемлекеттік қазынашылық кәсіпорны
94 648,70
20
Қарағанды облысы денсаулық сақтау басқармасының "Облыстық жұқпалы аурулар ауруханасы" коммуналдық мемлекеттік қазынашылық кәсіпорны
67 626,84
21
Қарағанды облысы денсаулық сақтау басқармасының "Теміртау қаласының орталық ауруханасы" коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны
54 237,39
22
Қарағанды облысы денсаулық сақтау басқармасының "Балқаш қ. орталық ауруханасы" коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны
54 905,51
23
Қарағанды облысы денсаулық сақтау басқармасының "Жезқазған қаласының көпбейінді ауруханасы" коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны
52 566,74
24
Қарағанды облысы деңсаулық сақтау басқармасының "Сәтбаев қ. №1 орталық ауруханасы" коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны
46 909,54
25
Қарағанды облысы денсаулық сақтау басқармасының "Шахтинск қ. орталық ауруханасы" коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны
62 577,58
26
Қарағанды облысы денсаулық сақтау басқармасының "Жәйрем кентінің ауруханасы" коммуналдық мемлекеттік қазынашылық кәсіпорны
55 983,36
27
Қостанай облысы денсаулық сақтау басқармасының "Қостанай облыстық ауруханасы" коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны
133 489,01
28
Қостанай облысы денсаулық сақтау басқармасының "Қостанай қалалық балалар ауруханасы" коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны
99 845,71
29
Қостанай облысы денсаулық сақтау басқармасының "Лисаков қалалық ауруханасы" коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны
167 863,63
30
Қостанай облысы денсаулық сақтау басқармасының "Рудный қалалық балалар ауруханасы" коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны
62 889,46
31
Қостанай облысы денсаулық сақтау басқармасының "Арқалық өңірлік ауруханасы" коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны
37 457,03
32
Қызылорда облысы денсаулық сақтау басқармасының "Қызылорда облыстық жұқпалы аурулар ауруханасы" шаруашылық жүргізу құқығындағы мемлекеттік коммуналдық кәсіпорны
73 677,20
33
Маңғыстау облысы денсаулық сақтау басқармасының "Жаңаөзен қалалық көпбейінді балалар ауруханасы" шаруашылық жүргізу құқығындағы мемлекеттік коммуналдық кәсіпорны
67 949,19
34
Маңғыстау облысы денсаулық сақтау басқармасының "Облыстық балалар ауруханасы" коммуналдық мемлекеттік қазынашылық кәсіпорны

81 651,59
18
Государственное коммунальное предприятие на праве хозяйственного ведения "Городская детская больница №1" Управления здравоохранения акимата Жамбылской области
107 993,84
19
Государственное коммунальное казенное предприятие "Областная инфекционная больница" управления здравоохранения акимата Западно-Казахстанской области
94 648,70
20
Казенное государственное коммунальное предприятие "Областная инфекционная больница" управления здравоохранения Карагандинской области
67 626,84
21
Коммунальное государственное предприятие "Центральная больница города Темиртау" управления здравоохранения Карагандинской области
54 237,39
22
Коммунальное государственное предприятие "Центральная больница г. Балхаш" управления здравоохранения Карагандинской области
54 905,51
23
Коммунальное государственное предприятие "Многопрофильная больница города Жезказган" управления здравоохранения Карагандинской области
52 566,74
24
Коммунальное государственное предприятие "Центральная больница №1 г.Сатпаев" управления здравоохранения Карагандинской области
46 909,54
25
Коммунальное государственное предприятие "Центральная больница г. Шахтинск" акимата Карагандинской области управления здравоохранения Карагандинской области
62 577,58
26
Коммунальное государственное казенное предприятие "Больница поселка Жайрем" управления здравоохранения Карагандинской области
55 983,36
27
Коммунальное государственное предприятие "Костанайская областная больница" Управления здравоохранения акимата Костанайской области
133 489,01
28
Коммунальное государственное предприятие "Костанайская областная детская больница" Управления здравоохранения акимата Костанайской области
99 845,71
29
Коммунальное государственное предприятие "Лисаковская городская больница" Управления здравоохранения акимата Костанайской области
167 863,63
30
Коммунальное государственное предприятие Рудненская городская больница" Управления здравоохранения акимата Костанайской области
62 889,46
31
Коммунальное государственное предприятие "Аркалыкская региональная больница" Управления здравоохранения акимата Костанайской области
37 457,03
32
Коммунальное государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Кызылординская областная инфекционная больница" Управления здравоохранения Кызылординской области
73 677,20
33
Государственное коммунальное предприятие на праве хозяйственного ведения "Жанаозенская многопрофильная городская больница" Управления здравоохранения Мангистауской области
67 949,19
34
Государственное коммунальное казенное предприятие "Областная детская больница" Управления здравоохранеия Мангистауской области

138 433,34
35
Маңғыстау облысы денсаулық сақтау басқармасының "Маңғыстау облыстық ауруханасы" коммуналдық мемлекеттік қазынашылық кәсіпорны
27 989,41
36
Павлодар облысы денсаулық сақтау басқармасының "Ақсу қ. қалалық ауруханасы" шаруашылық жүргізу құқығындағы коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны
45 926,35
37
Павлодар облысы денсаулық сақтау басқармасының "Павлодар облыстық балалар ауруханасы" шаруашылық жүргізу құқығындағы коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны
85 402,50
38
Павлодар облысы денсаулық сақтау басқармасының шаруашылық жүргізу құқығындағы "Ғ. Сұлтанов атындағы Павлодар облыстық ауруханасы" шаруашылық жүргізу құқығындағы коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны
80 993,17
39
Павлодар облысы денсаулық сақтау басқармасының "Екібастұз қалалық ауруханасы" шаруашылық жүргізу құқығындағы коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны
43 599,51
40
Солтүстік Қазақстан облысы денсаулық сақтау басқармасының "Бірінші қалалық аурухана" шаруашылық жүргізу құқығындағы коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны
68 375,99
41
Солтүстік Қазақстан облысы денсаулық сақтау басқармасының "Үшінші қалалық аурухана" шаруашылық жүргізу құқығындағы коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны
66 773,58
42
Түркістан облысы қоғамдық денсаулық басқармасының "Арыс аудандық орталық ауруханасы" шаруашылық жүргізу құқығындағы мемлекеттік коммуналдық кәсіпорны
27 989,41
43
Түркістан облысы қоғамдық денсаулық басқармасының "Ленгір қалалық ауруханасы" мемлекеттік коммуналдық қазынашылық кәсіпорны
30 412,33
44
Түркістан облысы қоғамдық денсаулық басқармасының "Кентау қалалық орталық ауруханасы" шаруашылық жүргізу құқығындағы мемлекеттік коммуналдық кәсіпорны
39 020,13
45
Түркістан облысы қоғамдық денсаулық басқармасының мемлекеттік коммуналдық кәсіпорны "Түркістан қалалық орталық ауруханасы" мемлекеттік коммуналдық кәсіпорны
35 273,81
46
Шымкент қаласы Денсаулық сақтау басқармасының "Қалалық жұқпалы аурулар ауруханасы" мемлекеттік коммуналдық қазынашылық кәсіпорны
60 273,29
47
Алматы қаласы Денсаулық сақтау басқармасының "Изатима Жекенова атындағы қалалық клиникалық жұқпалы аурулар ауруханасы" шаруашылық жүргізу құқығындағы мемлекеттік коммуналдық кәсіпорны
93 883,33
48
Алматы қаласы Денсаулық сақтау басқармасының "Балалар қалалық клиникалық жұқпалы аурулар ауруханасы" шаруашылық жүргізу құқығындағы мемлекеттік коммуналдық кәсіпорны

138 433,34
35
Государственное коммунальное предприятие на праве хозяйственного ведения "Мангистауская областная больница" Управления здравоохранеия Мангистауской области
27 989,41
36
Коммунальное государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Городская больница г. Аксу" управления здравоохранения Павлодарской области, акимата Павлодарской области
45 926,35
37
Коммунальное государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Павлодарская областная детская больница" управления здравоохранения Павлодарской области, акимата Павлодарской области
85 402,50
38
Коммунальное государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Павлодарская областная больница имени Г. Султанова" управления здравоохранения Павлодарской области, акимата Павлодарской области
80 993,17
39
Коммунальное государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Экибастузская городская больница" управления здравоохранения Павлодарской области, акимата Павлодарской области
43 599,51
40
Коммунальное государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Первая городская больница" коммунального государственного учреждения "Управление здравоохранения акимата Северо-Казахстанской области"
68 375,99
41
Коммунальное государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Третья городская больница" коммунального государственного учреждения "Управление здравоохранения акимата Северо-Казахстанской области"
66 773,58
42
Государственное коммунальное предприятие на праве хозяйственного ведения "Арысская центральная районная больница" управления общественного здоровья Туркестанской области
27 989,41
43
Государственное коммунальное казенное предприятие "Ленгерская городская больница" управления общественного здоровья Туркестанской области
30 412,33
44
Государственное коммунальное предприятие на праве хозяйственного ведения "Кентауская центральная городская больница" управления общественного здоровья Туркестанской области
39 020,13
45
Государственное коммунальное предприятие на праве хозяйственного ведения "Туркестанская городская центральная больница" управления общественного здоровья Туркестанской области
35 273,81
46
Государственное коммунальное казенное предприятие "Городская инфекционная больница" управления здравоохранения города Шымкента
60 273,29
47
Государственное коммунальное предприятие на праве хозяйственного ведения "Городская клиническая инфекционная больница имени Изатимы Жекеновой" Управления здровоохранения города Алматы
93 883,33
48
Государственное коммунальное предприятие на праве хозяйственного ведения "Детская городская клиническая инфекционная больница" Управления здравоохранения города Алматы

51 803,44
49
Нұр-Сұлтан қаласы "№3 Көпбейінді қалалық балалар ауруханасы" шаруашылық жүргізу құқығындағы мемлекеттік коммуналдық кәсіпорны
126 533,63
50
Нұр-Сұлтан қаласы әкімдігінің шаруашылық жүргізу құқығындағы "Көпсалалы медицина орталығы" мемлекеттік коммуналдық кәсіпорны
104 029,97
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
міндетін атқарушының
2019 жылғы 5 қарашадағы
№ ҚР ДСМ – 139 бұйрығына
10-қосымша
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
2018 жылғы 5 қыркүйектегі
№ ҚР ДСМ-10 бұйрығына
21-қосымша
Ақы төлеу қалпына келтіру емі және оңалту бойынша бір төсек-күн үшін жүзеге асырылатын, тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде көрсетілетін медициналық қызметтерге тариф
№ р/с
Медициналық ұйымдар атауы
Бір төсек-күн тарифі, тенге
стационарлық көмек бойынша
стационарлық көмек бойынша
1
2
3
4
1
Ақмола облысы денсаулық сақтау басқармасының "Бурабай" облыстық бронхо-өкпе жүйесі аурулары бар балаларға арналған шипажайы" шаруашылық жүргізу құқығындағы мемлекеттік коммуналдық кәсіпорны
6 163,15
2
Ақмола облысы денсаулық сақтау басқармасының жанындағы "Облыстық көпбейінді балалар ауруханасы" шаруашылық жүргізу құқығындағы мемлекеттік коммуналдық кәсіпорны
6 356,96
2 858,68
3
Ақтөбе облысының "Ақбөбек" оңалту орталығы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
7 538,31
4
Алматы облысының "Даулет-Центр" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
6 557,02
5
Алматы облысының "Талмед" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
6 557,02
6
Шығыс Қазақстан облысы денсаулық сақтау басқармасының "Шығыс Қазақстан облыстық оңалту орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы мемлекеттік коммуналдық кәсіпорны
13 087,09
7
Жамбыл облысының әкімдігі денсаулық сақтау басқармасының "№1 Қалалық балалар ауруханасы" шаруашылық жүргізу құқығындағы мемлекеттік коммуналдық кәсіпорны
9 923,32
8
Жамбыл облысының әкімдігі денсаулық сақтау басқармасының "Жамбыл облыстық балалар ауруханасы" шаруашылық жүргізу құқығындағы мемлекеттік коммуналдық кәсіпорны
8 458,29
9
Жамбыл облысының әкімдігі денсаулық сақтау басқармасының "Ана мен бала" Жамбыл облыстық оңалту орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы мемлекеттік коммуналдық кәсіпорны
6 308,96
10
Жамбыл облысы денсаулық сақтау басқармасының "Айша бибі санаторийі" шаруашылық жүргізу құқығындағы мемлекеттік коммуналдық кәсіпорны

51 803,44
49
Государственное коммунальное предприятие на праве хозяйственного ведения "Многопрофильная городская детская больница №3" акимата города Нур-Султан
126 533,63
50
Государственное коммунальное предприятие на праве хозяйственного ведения "Многопрофильный медицинский центр" акимата города Нур-Султан
104 029,97
Приложение 10 к приказу
исполняющего обязанности
Министра здравоохранения
от 5 ноября 2019 года
№ ҚР ДСМ-139
Приложение 21 к приказу
Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 5 сентября 2018 года
№ ҚР ДСМ-10
Тариф на медицинские услуги, оказываемые в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и в системе обязательного социального медицинского страхования, оплата которых осуществляется на восстановительное лечение и реабилитацию за один койко-день
№ п/п
Наименование медицинской организации
Тариф за один койко-день, в тенге
по стационарной медицинской помощи
по стационарозамещающей медицинской помощи
1
2
3
4
1
Государственное коммунальное предприятие на праве хозяйственного ведения "Областной санаторий для детей с заболеваниями бронхолегочной системы "Бурабай"" при управлении здравоохранения Акмолинской области
6 163,15
2
Государственное коммунальное предприятие на праве хозяйственного ведения "Многопрофильная областная детская больница" при управлении здравоохранения Акмолинской области
6 356,96
2 858,68
3
Товарищество с ограниченной ответственностью "Реабилитационный центр "Акбобек"" Актюбинской области
7 538,31
4
Товарищество с ограниченной ответственностью "Даулет-Центр" Алматинской области
6 557,02
5
Товарищество с ограниченной ответственностью "Талмед" Алматинской области
6 557,02
6
Коммунальное государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Восточно-Казахстанский областной реабилитационный центр" управления здравоохранения Восточно-Казахстанской области
13 087,09
7
Государственное коммунальное предприятие на праве хозяйственного ведения "Городская детская больница №1" Управления здравоохранения акимата Жамбылской области
9 923,32
8
Государственное коммунальное предприятие на праве хозяйственного ведения "Жамбылская областная детская больница" Управления здравоохранения акимата Жамбылской области
8 458,29
9
Государственное коммунальное предприятие на праве хозяйственного ведения "Жамбылский областной реабилитационный центр "Материнство и детство"" Управления здравоохранения акимата Жамбылской области
6 308,96
10
Государственное коммунальное предприятие на праве хозяйственного ведения "Санаторий "Айша биби"" управления здравоохранения акимата Жамбылской области

6 855,27
11
Батыс Қазақстан облысының әкімдігі денсаулық сақтау басқармасының "Ауданаралық сауықтыру ауруханасы" оңалту орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны
5 917,93
12
Қарағанды облысы денсаулық сақтау басқармасының "Облыстық балалар шипажайы" коммуналдық мемлекеттік қазынашылық кәсіпорны
4 131,42
13
Қарағанды облысы денсаулық сақтау басқармасының "Қарлыгаш соматикалық шипажайы" коммуналдық мемлекеттік қазынашылық кәсіпорны
3 099,71
14
Қарағанды облысы денсаулық сақтау басқармасының "Үміт" Оңалту орталығы коммуналдық мемлекеттік қазынашылық кәсіпорны
6 468,94
15
Қарағанды облысының денсаулық сақтау басқармасының "Қарағанды қаласының №2 көпбейінді ауруханасы" коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны
9 330,36
6 249,54
16
Қостанай облысы денсаулық сақтау басқармасының "Қостанай қалалық балалар ауруханасы" коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны
9 277,30
17
Қызылорда облысы денсаулық сақтау басқармасының "Қызылорда қалалық ауруханасы" шаруашылық жүргізу құқығындағы мемлекеттік коммуналдық кәсіпорны
9 780,47
18
Қызылорда облысы денсаулық сақтау басқармасының "Облыстық медицина орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы мемлекеттік коммуналдық кәсіпорны
6 820,57
19
Қызылорда облысының "Сана-Сезим орталығы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
3 561,31
20
Маңғыстау облысы денсаулық сақтау басқармасының "Жаңаөзен қалалық көпбейінді ауруханасы" шаруашылық жүргізу құқығындағы мемлекеттік коммуналдық кәсіпорны
6 557,02
21
Маңғыстау облысы денсаулық сақтау басқармасының "Маңғыстау облыстық ауруханасы" шаруашылық жүргізу құқығындағы мемлекеттік коммуналдық кәсіпорны
7 268,41
22
Манғыстау облысының "Нейрон" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
6 557,02
3 561,31
23
Манғыстау облысының "Ясин" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
3 561,31
24
Манғыстау облысының "Мұхамбет" "Медициналық орталық" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
3 261,27
25
Павлодар облысы денсаулық сақтау басқармасының "Павлодар облыстық кардиологиялық орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы мемлекеттік коммуналдық кәсіпорны
6 485,35
26
Павлодар облысы денсаулық сақтау басқармасының "№3 Павлодар қалалық ауруханасы" шаруашылық жүргізу құқығындағы мемлекеттік коммуналдық кәсіпорны
6 778,06
27
Павлодар облысы денсаулық сақтау басқармасының "Екібастұз қалалық ауруханасы" шаруашылық жүргізу құқығындағы мемлекеттік коммуналдық кәсіпорны

6 855,27
11
Государственное коммунальное предприятие на праве хозяйственного ведения ""Ауданаралық сауықтыру ауруханасы" оңалту орталығы" управления здравоохранения акимата Западно-Казахстанской области
5 917,93
12
Коммунальное государственное казенное предприятие "Областной детский санаторий" управления здравоохранения Карагандинской области
4 131,42
13
Коммунальное государственное казенное предприятие "Соматический санаторий "Карлыгаш"" управления здравоохранения Карагандинской области
3 099,71
14
Коммунальное государственное казенное предприятие "Реабилитационный центр "Умит"" управления здравоохранения Карагандинской области
6 468,94
15
Коммунальное государственное предприятие "Многопрофильная больница №2 города Караганды" управления здравоохранения Карагандинской области
9 330,36
6 249,54
16
Коммунальное государственное предприятие "Костанайская областная детская больница" Управления здравоохранения акимата Костанайской области
9 277,30
17
Коммунальное государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Кызылординская городская больница" управления здравоохранения Кызылординской области
9 780,47
18
Коммунальное государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Многопрофильная областная больница" управления здравоохранения Кызылординской области
6 820,57
19
Товарищество с ограниченной ответственностью "Центр Сана-Сезим" Кызылординской области
3 561,31
20
Государственное коммунальное предприятие на праве хозяйственного ведения "Жанаозенская многопрофильная городская больница" Управления здравоохранения Мангистауской области
6 557,02
21
Государственное коммунальное предприятие на праве хозяйственного ведения "Мангистауская областная больница" Управления здравоохранения Мангистауской области
7 268,41
22
Товарищество с ограниченной ответственностью "Нейрон" Мангистауской области
6 557,02
3 561,31
23
Товарищество с ограниченной ответственностью "Ясин" Мангистауской области
3 561,31
24
Товарищество с ограниченной ответственностью "Медицинский центр" "Мухамбет" Мангистауской области
3 261,27
25
Коммунальное государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Павлодарский областной кардиологический центр" управления здравоохранения Павлодарской области, акимата Павлодарской области
6 485,35
26
Коммунальное государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Павлодарская городская больница №3" управления здравоохранения Павлодарской области, акимата Павлодарской области
6 778,06
27
Коммунальное государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Экибастузская городская больница" управления здравоохранения Павлодарской области, акимата Павлодарской области

6 364,51
28
Түркістан облысы денсаулық сақтау басқармасының "Облыстық балалар оңалту орталығы" мемлекеттік коммуналдық қазынашылық кәсіпорны
6 317,83
29
Түркістан облысы денсаулық сақтау басқармасының "Сарыағаш" облыстық балалар шипажайы" мемлекеттік коммуналдық қазынашылық кәсіпорны
4 286,40
30
Түркістан облысының "Ақсу-Жабағлы оңалту-сауықтыру кешені" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
6 875,92
31
Түркістан облысының "Біркөлік оңалту-сауықтыру кешені" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
6 875,91
32
Түркістан облысы қоғамдық денсаулық сақтау басқармасының "Жансая" облыстық балалар оңалту орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы мемлекеттік коммуналдық кәсіпорны
6 863,53
33
Шымкент қаласы денсаулық сақтау басқармасының "Мейірім" оңалту орталығы"" мемлекеттік коммуналдық қазынашылық кәсіпорны
6 294,88
34
Шымкент қаласы денсаулық сақтау басқармасының Ана мен бала облыстық оңалту орталығы мемлекеттік коммуналдық қазынашылық кәсіпорны
21 486,82
35
Шымкент қаласы денсаулық сақтау басқармасының "№2 Оңалту орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы мемлекеттік коммуналдық кәсіпорны
7 914,14
36
Шымкент қаласы денсаулық сақтау басқармасының "№ 1 оңалту орталығы" мемлекеттік коммуналдық қазынашылық кәсіпорны
9 243,12
37
Шымкент қаласының "Эскулап –Vita" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
5 500,67
38
Шымкент қаласы "Kuandyk-R corporation" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
3 561,31
39
Шымкент қаласының "Денсаулық" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
7 425,74
40
Шымкент қаласы "Невромед" "Медициналық оңалту орталығы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
3 261,27
41
Алматы қаласы Денсаулық сақтау басқармасының "Балаларды ерте оңалту орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы мемлекеттік коммуналдық кәсіпорны
4 806,19
42
Алматы қаласы денсаулық сақтау басқармасының шаруашылық жүргізу құқығындағы "Алау" оңалту орталығы" мемлекеттік коммуналдық кәсіпорны
6 332,03
43
Алматы қаласы денсаулық сақтау басқармасының шаруашылық жүргізу құқығындағы "Балдәурен" балаларды сауықтыру орталығы" коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны
5 995,34
44
Алматы қаласы Денсаулық сақтау басқармасының "Қалалық балалар оңалту орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы мемлекеттік коммуналдық кәсіпорны
9 663,54
45
Нұр-Сұлтан қаласындағы "Жұлдызай медициналық оңалту орталығы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
3 413,48

6 364,51
28
Государственное коммунальное предприятие на праве хозяйственного ведения "Областной детский реабилитационный центр" управления общественного здоровья Туркестанской области
6 317,83
29
Государственное коммунальное казенное предприятие "Областной детский санаторий "Сарыагаш"" управления общественного здоровья Туркестанской области
4 286,40
30
Товарищество с ограниченной ответственностью "Реабилитационно-оздоровительный комплекс "Ақсу-Жабағлы"" Туркестанской области
6 875,92
31
Товарищество с ограниченной ответственностью "Реабилитационно-оздоровительный комплекс "Бирколик"" Туркестанской области
6 875,91
32
Коммунальное государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Областной детский реабилитационный центр "Жансая"" управления общественного здоровья Туркестанской области
6863,53
33
Государственное коммунальное казенное предприятие "Реабилитационный центр "Мейрим"" управления здравоохранения города Шымкента
6 294,88
34
Государственное коммунальное казенное предприятие "Реабилитационный центр "Мать и дитя"" управления здравоохранения города Шымкента
21 486,82
35
Государственное коммунальное предприятие на праве хозяйственного ведения "Реабилитационый центр №2" управления здравоохранения города Шымкента
7 914,14
36
Государственное коммунальное казенное предприятие "Реабилитационный центр №1" управления здравоохранения города Шымкента
9 243,12
37
Товарищество с ограниченной ответственностью "Эскулап –Vita" города Шымкента
5 500,67
38
Товарищество с ограниченной ответственностью "Kuandyk-R corporation" города Шымкента
3 561,31
39
Товарищество с ограниченной ответственностью "Денсаулық" города Шымкента
7 425,74
40
Товарищество с ограниченной ответственностью "Медицинский реабилитационный центр" "Невромед" города Шымкента
3 261,27
41
Коммунальное государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Центр ранней детской реабилитации" управления здравоохранения г. Алматы
4 806,19
42
Государственное коммунальное предприятие на праве хозяйственного ведения "Реабилитационный центр "Алау" управления здравоохранения г. Алматы
6 332,03
43
Государственное коммунальное предприятие на праве хозяйственного ведения "Детский реабилитационный центр "Балдаурен" управления здравоохранения г. Алматы
5 995,34
44
Государственное коммунальное предприятие на праве хозяйственного ведения "Городской детский реабилитационный центр" управления здравоохранения г. Алматы
9 663,54
45
Товарищество с ограниченной ответственностью "Медицинский реабилитационный центр Жулдызай" г.Нур-Султан
3 413,48