"Отбасы және балалар саласында көрсетілетін мемлекеттік қызметтер регламенттерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2015 жылғы 5 маусымдағы № 361 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2019 жылғы 13 қарашадағы № 489 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2019 жылғы 14 қарашада № 19592 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2020 жылғы 24 сәуірдегі № 158 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Білім және ғылым министрінің 24.04.2020 № 158 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабы 2) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. "Отбасы және балалар саласында көрсетілетін мемлекеттік қызметтер регламенттерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2015 жылғы 5 шілдедегі № 361 бұйрығына (Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11574 болып тіркелген, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2015 жылғы 14 шілдеде жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"Отбасы және балалар саласында көрсетілетін мемлекеттік қызмет регламентін бекіту туралы";
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1) Осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес "Бала асырап алу жөніндегі агенттікті аккредиттеу немесе аккредиттеу мерзімін ұзарту" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті бекітілсін.";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Бала асырап алу жөніндегі агенттікті аккредиттеу немесе аккредиттеу мерзімін ұзарту" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің Балалардың құқықтарын қорғау комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бұйрық мемлекеттік тіркеуден өткеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің Заң қызметі департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Білім және ғылым вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Министр А. Аймагамбетов
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым министрінің
2019 жылғы 13 қарашадағы
№ 489 бұйрығына
қосымша
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым министрінің
2015 жылғы 5 маусымдағы
№ 361 бұйрығына
қосымша
"Бала асырап алу жөніндегі агенттікті аккредиттеу немесе аккредиттеу мерзімін ұзарту" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті

О внесении изменений в приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 5 июня 2015 года № 361 "Об утверждении регламентов государственных услуг, оказываемых в сфере семьи и детей"
Приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 13 ноября 2019 года № 489. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 14 ноября 2019 года № 19592. Утратил силу приказом Министра образования и науки Республики Казахстан от 24 апреля 2020 года № 158
Сноска. Утратил силу приказом Министра образования и науки РК от 24.04.2020 № 158 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 2) статьи 10 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 5 июня 2015 года № 361 "Об утверждении регламентов государственных услуг, оказываемых в сфере семьи и детей" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан под № 11574, опубликован 14 июля 2015 года в информационно-правовой системе"Әділет") следующие изменения:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Об утверждении регламента государственной услуги, оказываемой в сфере семьи и детей";
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить регламент государственной услуги "Аккредитация или продление срока аккредитации агентства по усыновлению" в редакции согласно приложению к настоящему приказу.";
регламент государственной услуги "Аккредитация или продление срока аккредитации агентства по усыновлению", утвержденный указанным приказом, изложить в редакции согласно приложению к настоящему приказу.
2. Комитету по охране прав детей Министерства образования и науки Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства образования и науки Республики Казахстан;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа представление в Департамент юридической службы Министерства образования и науки Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра образования и науки Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр А. Аймагамбетов
Приложение
к приказу Министра
образования и науки
Республики Казахстан
от 13 ноября 2019 года № 489
Приложение
к приказу Министра
образования и науки
Республики Казахстан
от "5" июня 2015 года № 361
Регламент государственной услуги "Аккредитация или продление срока аккредитации агентства по усыновлению"

1. Жалпы ережелер
1. "Бала асырап алу жөніндегі агенттікті аккредиттеу немесе аккредиттеу мерзімін ұзарту" мемлекеттік көрсетілетін қызметін (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің Балалардың құқықтарын қорғау комитеті (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші), "электронды үкіметтің" www.egov.kz веб-порталы арқылы көрсетіледі.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны – электрондық және (немесе) қағаз жүзінде.
3. Мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесі – Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2015 жылғы 13 сәуірдегі № 198 бұйрығымен бекітілген, Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11184 болып тіркелген "Бала асырап алу жөніндегі агенттікті аккредиттеу немесе аккредиттеу мерзімін ұзарту" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының (бұдан әрі – стандарт) 10-тармағында көзделген негіздер бойынша бала асырап алу жөніндегі агенттікті аккредиттеу не бала асырап алу жөніндегі агенттікті аккредиттеу мерзімін ұзарту туралы дәлелді шешім не мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту.
Порталда мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасының электрондық цифрлық қолтаңбасымен қол қойылған электрондық құжат нысанында көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" жіберіледі және сақталады.
2-тарау. Көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) мемлекеттік қызмет көрсету процесіндегі іс-қимыл жүргізу тәртібінің сипаттамасы
4. Көрсетілетін қызметті алушының Стандарттың 9-тармағына сәйкес қажетті құжаттар тізбесін ұсынуы мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімді (іс-әрекетті) бастау үшін негіз болып табылады.
5. Көрсетілетін қызметті беруші арқылы мемлекеттік қызмет көрсету процесінің рәсімі (іс-қимыл):
1) бала асырап алу жөніндегі агенттікті аккредиттеу үшін:
1-1) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері күнтізбелік 1 (бір) күн ішінде көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын тіркейді;
1-2) көрсетілетін қызметті беруші күнтізбелік 2 (екі) күн ішінде құжаттарды келісу үшін мемлекеттік органдарға жолдайды, олар Қазақстан Республикасының аумағында агенттіктің қызметін жүзеге асыру мүмкіндігі туралы тиісті қорытындыны ұсынады;
1-3) көрсетілетін қызметті беруші күнтізбелік 24 (жиырма төрт) күн ішінде Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2014 жылғы 9 желтоқсандағы № 513 бұйрығымен бекітілген, Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10372 болып тіркелген Бала асырап алу жөніндегі агенттіктерді аккредиттеу қағидаларының шарттары мен талаптарына сәйкес көрсетілетін қызметті алушының құжаттарды толық ұсынғандығын тексереді және Қазақстан Республикасының аумағында агенттіктің қызметін жүзеге асыру мүмкіндігі туралы қорытындының негізінде бала асырап алу жөніндегі агенттікті аккредиттеу не Стандарттың 10-тармағында көзделген негіздер бойынша аккредиттеуден бас тарту туралы шешім шығарады;

1. Общие положения
1. Государственная услуга "Аккредитация или продление срока аккредитации агентства по усыновлению" (далее – государственная услуга) оказывается Комитетом по охране прав детей Министерства образования и науки Республики Казахстан (далее – услугодатель), через веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz.
2. Форма оказания государственной услуги – электронная и/или бумажная.
3. Результат оказываемой государственной услуги – решение об аккредитации агентства по усыновлению либо мотивированное решение о продлении срока аккредитации агентства по усыновлению либо отказ в оказании государственной услуги по основаниям, предусмотренным пунктом 10 Стандарта государственной услуги "Аккредитация или продление срока аккредитации агентства по усыновлению", утвержденного приказом Министра образования и науки Республики Казахстан от 13 апреля 2015 года № 198, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11184 (далее – Стандарт).
На портале результат оказания государственной услуги направляется и хранится в "личном кабинете" услугополучателя в форме электронного документа, подписанного электронной цифровой подписью уполномоченного лица услугодателя.
Глава 2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является предоставление услугополучателем необходимого перечня документов согласно пункту 9 Стандарта.
5. Процедуры (действия) процесса оказания государственной услуги через услугодателя:
1) для аккредитации агентства по усыновлению:
1-1) сотрудник канцелярии услугодателя проводит регистрацию документов услугополучателя в течение 1 (одного) календарного дня;
1-2) услугодатель в течение 2 (двух) календарных дней направляет для согласования документы в государственные органы, предоставляющие соответствующие заключение о возможности осуществления деятельности агентства на территории Республики Казахстан;
1-3) услугодатель проверяет на полноту представленные документы услугополучателя на соответствие условиям и требованиям Правил аккредитация агентства по усыновлению, утвержденных приказом Министра образования и науки Республики Казахстан от 9 декабря 2014 года № 513, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 10372 и на основании заключение о возможности осуществления деятельности агентства на территории Республики Казахстан, выдает решение об аккредитации агентства по усыновлению либо отказ в аккредитации по основаниям, предусмотренным пунктом 10 Стандарта в течение 24 (двадцати четырех) календарных дней;

1-4) көрсетілетін қызметті беруші күнтізбелік 3 (үш) күн ішінде бала асырап алу жөніндегі агенттікті аккредиттеу не Стандарттың 10-тармағында көрсетілген негіздер бойынша аккредиттеуден бас тарту туралы шешімді көрсетілетін қызметті алушыға береді.
"Электрондық үкімет" веб-порталы (бұдан әрі - портал) арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезіндегі іс-қимылдар реттілігі:
1-1) көрсетілетін қызметті беруші күнтізбелік 1 (бір) күн ішінде "Келіп түскен" және "Орындауда" папкаларын тексереді және редакциялайды;
1-2) көрсетілетін қызметті беруші күнтізбелік 2 (екі) күн ішінде құжаттарды келісу үшін Қазақстан Республикасының аумағында агенттіктің қызметін жүзеге асыру мүмкіндігі туралы қорытындыны ұсынатын мемлекеттік органдарға жолдайды;
1-3) көрсетілетін қызметті беруші күнтізбелік 24 (жиырма төрт) күн ішінде, егер барлық жолдар толтырылған және қосымшалар дұрыс тіркелген болса, Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2014 жылғы 9 желтоқсандағы № 513 бұйрығымен бекітілген, Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10372 болып тіркелген Бала асырап алу жөніндегі агенттіктерді аккредиттеу қағидаларының шарттары мен талаптарына сәйкес көрсетілетін қызметті алушының құжаттарды толық ұсынғандығын тексереді және Қазақстан Республикасының аумағында агенттіктің қызметін жүзеге асыру мүмкіндігі туралы қорытындынының негізінде бала асырап алу жөніндегі агенттікті аккредиттеу не Стандарттың 10-тармағында көзделген негіздер бойынша аккредиттеуден бас тарту туралы шешім шығарады;
1-4) көрсетілетін қызметті беруші күнтізбелік 3 (үш) күн ішінде аккредиттеу не Стандарттың 10-тармағында көрсетілген негіздер бойынша аккредиттеуден бас тарту туралы шешімді көрсетілетін қызметті алушыға жібереді.
2) бала асырап алу жөніндегі агенттікті аккредиттеу мерзімін ұзарту үшін:
көрсетілетін қызметті беруші арқылы:
2-1) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері күнтізбелік 1 (бір) күн ішінде көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын тіркейді;
2-2) көрсетілетін қызметті берушінің 9 (тоғыз) жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті алушының өтінішінің бала асырап алу жөніндегі агенттікті аккредиттеу мерзімін ұзарту үшін талаптар мен негіздемелерге сәйкестігін қарайды және бала асырап алу жөніндегі агенттікті аккредиттеу мерзімін ұзарту туралы не Стандарттың 10-тармағында көзделген негіздер бойынша бала асырап алу жөніндегі агенттікті аккредиттеу мерзімін ұзартудан бас тарту туралы дәлелді шешім қабылдайды;
2-3) көрсетілетін қызметті беруші бала асырап алу жөніндегі агенттікті аккредиттеу мерзімін ұзарту туралы не бала асырап алу жөніндегі агенттікті аккредиттеу мерзімін ұзартудан бас тарту туралы дәлелді шешімді көрсетілетін қызметті алушыға 5 (бес) жұмыс күні ішінде жолдайды.
Портал арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезіндегі іс-қимыл реттілігі:

1-4) услугодателем выдается решение об аккредитации агентства по усыновлению услугополучателю либо отказ в аккредитации по основаниям, предусмотренным пунктом 10 Стандарта в течение 3 (трех) календарных дней.
Последовательность действий при оказании государственной услуги через веб-портал "электронного правительства" (далее - портал):
1-1) в течение 1 (одного) календарного дня услугодателем осуществляется проверка и редактирование папок "Поступившие" и "На исполнении";
1-2) услугодатель в течение 2 (двух) календарных дней направляет для согласования документы в государственные органы, предоставляющие соответствующие заключение о возможности осуществления деятельности агентства на территории Республики Казахстан;
1-3) услугодатель в течение 24 (двадцати четырех) календарных дней, если все поля заполнены и приложения прикреплены верно, рассматривает полноты представленных документов услугополучателя на соответствие условиям и требованиям Правил аккредитация агентства по усыновлению, утвержденных приказом Министра образования и науки Республики Казахстан от 9 декабря 2014 года № 513, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 10372 и на основании заключение о возможности осуществления деятельности агентства на территории Республики Казахстан, выдает решение об аккредитации агентства по усыновлению либо отказ в аккредитации по основаниям, предусмотренным пунктом 10 Стандарта;
1-4) услугодателем формируется и направляется решение об аккредитации услугополучателю либо отказ в аккредитации по основаниям, предусмотренным пунктом 10 Стандарта в течение 3 (трех) календарных дней.
2) для продления срока аккредитации агентства по усыновлению:
через услугодателя:
2-1) сотрудник канцелярии услугодателя проводит регистрацию документов услугополучателя в течение 1 (одного) рабочего дня;
2-2) рассмотрение услугодателем заявление услугополучателя на соответствие требованиям и основаниям для продления срока аккредитации агентства и принятия мотивированного решения о продлении срока аккредитации агентства по усыновлению либо об отказе в продлении срока аккредитации агентства по усыновлению по основаниям, предусмотренным пунктом 10 Стандарта в течение 9 (девяти) рабочих дней;
2-3) услугодателем мотивированное решение о продлении срока аккредитации агентства по усыновлению либо об отказе в продлении срока аккредитации агентства по усыновлению направляется услугополучателю в течение 5 (пяти) рабочих дней.
Последовательность действий при оказании государственной услуги через портал:

2-1) көрсетілетін қызметті беруші "Келіп түскен" және "Орындауда" папкаларын күнтізбелік 1 (бір) күн ішінде тексеріп, редакциялайды;
2-2) көрсетілетін қызметті берушінің 9 (тоғыз) жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті алушының өтінішінің бала асырап алу жөніндегі агенттікті аккредиттеу мерзімін ұзарту үшін талаптар мен негіздемелерге сәйкестігін қарайды және бала асырап алу жөніндегі агенттікті аккредиттеу мерзімін ұзарту туралы не Стандарттың 10-тармағында көзделген негіздер бойынша бала асырап алу жөніндегі агенттікті аккредиттеу мерзімін ұзартудан бас тарту туралы дәлелді шешім қабылдайды;
2-3) көрсетілетін қызметті беруші бала асырап алу жөніндегі агенттікті аккредиттеу мерзімін ұзарту туралы не бала асырап алу жөніндегі агенттікті аккредиттеу мерзімін ұзартудан бас тарту туралы дәлелді шешімді көрсетілетін қызметті алушыға 5 (бес) жұмыс күні ішінде жолдайды.
6. Келесі рәсімдерді бастау үшін негіз болатын мемлекеттік қызмет көрсету рәсімдерінің нәтижелері:
1) тіркелген өтініш;
2) мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап;
3) бала асырап алу жөніндегі агенттікті аккредиттеу туралы шешім не бала асырап алу жөніндегі агенттікті аккредиттеу мерзімін ұзарту туралы дәлелді шешім.
3-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-қимыл жүргізу тәртібінің сипаттамасы
7. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіне:
1) кеңсе қызметкері;
2) қамқоршылық, қорғаншылық және халықаралық бала асырап алу басқармасының басшысы;
3) төрағаның орынбасары;
4) төраға қатысады.
8. Көрсетілетін қызметті алушы арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезінде көрсетілетін қызметті беруші мен көрсетілетін қызметті алушының жүгіну тәртібінің және рәсімдер (іс-қимылдар) реттілігінің сипаттамасы:
1) бала асырап алу жөніндегі агенттікті аккредиттеу үшін:
1-1) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері 2 (екі) сағат ішінде құжаттар тізбесін тіркейді және төрағаға жолдайды;
1-2) көрсетілетін қызметті берушінің төрағасы 2 (екі) сағат ішінде құжатты төраға орынбасарына жолдайды;
1-3) көрсетілетін қызметті беруші төрағасының орынбасары 2 (екі) сағат ішінде құжатты басқарма басшысына жолдайды;
1-4) басқарма басшысы 2 (екі) сағат ішінде басқарма қызметкерлерінің ішінен жауапты орындаушыны тағайындайды;
1-5) басқарма қызметкері күнтізбелік 2 (екі) күн ішінде құжаттарды келісу үшін Қазақстан Республикасының аумағында агенттіктің қызметін жүзеге асыру мүмкіндігі туралы қорытындыны ұсынатын мемлекеттік органдарға жібереді;
1-6) басқарманың қызметкері күнтізбелік 23 (жиырма үш) күн ішінде құжаттардың Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2014 жылғы 9 желтоқсандағы № 513 бұйрығымен бекітілген, Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10372 болып тіркелген Бала асырап алу жөніндегі агенттіктерді аккредиттеу қағидаларына сәйкестігін тексереді және Қазақстан Республикасының аумағында агенттіктің қызметін жүзеге асыру мүмкіндігі туралы қорытындының негізінде бала асырап алу жөніндегі агенттікті аккредиттеу не Стандарттың 10-тармағында көзделген негіздер бойынша аккредиттеуден бас тарту туралы шешімді қалыптастырады және шешімді тексеру үшін басқарма басшысына жолдайды;

2-1) в течение 1 (одного) рабочего дня услугодателем осуществляется проверка и редактирование папок "Поступившие" и "На исполнении";
2-2) рассмотрение услугодателем заявление услугополучателя на соответствие требованиям и основаниям для продления срока аккредитации агентства и формирования мотивированного решения о продлении срока аккредитации агентства по усыновлению либо об отказе в продлении срока аккредитации агентства по усыновлению по основаниям, предусмотренным пунктом 10 Стандарта в течение 9 (девяти) рабочих дней;
2-3) услугодателем мотивированное решение о продлении срока аккредитации агентства по усыновлению либо об отказе в продлении срока аккредитации агентства по усыновлению направляется услугополучателю в течение 5 (пяти) рабочих дней.
6. Результаты процедур по оказанию государственной услуги, которые служат основанием для начала выполнения следующих процедур:
1) зарегистрированное заявление;
2) мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги;
3) решение об аккредитации агентства по усыновлению либо мотивированное решение о продлении срока аккредитации агентства по усыновлению.
Глава 3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
7. В процессе оказания государственной услуги участвуют:
1) сотрудник канцелярии;
2) руководитель управления опеки, попечительства и международного усыновления;
3) заместитель председателя;
4) председатель.
8. Описание порядка обращения и последовательности процедур (действий) услугодателя и услугополучателя при оказании государственных услуг через услугополучателя:
1) для аккредитации агентства по усыновлению:
1-1) сотрудник канцелярии услугодателя регистрирует перечень документов в течение 2 (двух) часов и перенаправляет председателю;
1-2) председатель услугодателя в течение 2 (двух) часов перенаправляет документ заместителю председателя;
1-3) заместитель председателя услугодателя в течение 2 (двух) часов перенаправляет руководителю управления;
1-4) руководитель управления в течение 2 (двух) часов назначает ответственного исполнителя из числа сотрудников управления;
1-5) сотрудник управления в течение 2 (двух) календарных дней направляет для согласования документы в государственные органы, предоставляющие соответствующие заключения о возможности осуществления деятельности агентства на территории Республики Казахстан;
1-6) сотрудник управления в течение 23 (двадцати трех) календарных дней проверяет документы на соответствие Правилам аккредитации агентства по усыновлению, утвержденных приказом Министра образования и науки Республики Казахстан от 9 декабря 2014 года № 513, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 10372 и на основании заключение о возможности осуществления деятельности агентства на территории Республики Казахстан, формирует решение об аккредитации агентства по усыновлению либо отказ в аккредитации по основаниям, предусмотренным пунктом 10 Стандарта и направляет руководителю управления для проверки решения;

1-7) басқарма басшысы 2 (екі) сағат ішінде шешімді тексереді және қол қою үшін төраға орынбасарына жолдайды;
1-8) төраға орынбасары 2 (екі) сағат ішінде шешімді тексереді және қол қояды;
1-9) төраға 2 (екі) сағат ішінде шешімді тексереді және қол қояды;
1-10) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері 2 (екі) сағат ішінде шешімді тіркейді және көрсетілетін қызметті алушыға қайта жолдау үшін басқарма қызметкеріне жолдайды;
1-11) басқарма қызметкері күнтізбелік 3 (үш) күн ішінде бала асырап алу жөніндегі агенттікті аккредиттеу не аккредиттеуден бас тарту туралы шешімді көрсетілетін қызметті алушыға жолдайды.
2) бала асырап алу жөніндегі агенттікті аккредиттеу мерзімін ұзарту үшін:
көрсетілетін қызметті беруші арқылы:
2-1) көрсетілетін қызметі беруші кеңсесінің қызметкері 2 (екі) сағат ішінде құжаттар тізбесін тіркейді және төрағаға жолдайды;
2-2) көрсетілетін қызметті берушінің төрағасы 2 (екі) сағат ішінде құжатты төраға орынбасарына жолдайды;
2-3) көрсетілетін қызметті беруші төрағасының орынбасары 2 (екі) сағат ішінде құжатты басқарма басшысына жолдайды;
2-4) басқарма басшысы 2 (екі) сағат ішінде басқарма қызметкерлерінің ішінен жауапты орындаушыны тағайындайды;
2-5) басқарма қызметкері 8 (сегіз) жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті алушының өтінішінің бала асырап алу жөніндегі агенттікті аккредиттеу мерзімін ұзарту үшін талаптар мен негіздемелерге сәйкестігін қарайды және бала асырап алу жөніндегі агенттікті аккредиттеу мерзімін ұзарту туралы дәлелді шешімді қалыптастырады және басқарма басшысына шешімді тексеру үшін жолдайды;
2-6) басқарма басшысы 2 (екі) сағат ішінде шешімді тексереді және қол қою үшін төраға орынбасарына жолдайды;
2-7) төраға орынбасары 2 (екі) сағат ішінде шешімді тексереді және қол қояды;
2-8) төраға 2 (екі) сағат ішінде шешімді тексереді және қол қояды;
2-9) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері 2 (екі) сағат ішінде шешімді тіркейді және көрсетілетін қызметті алушыға қайта жолдау үшін басқарма қызметкеріне жолдайды;
2-10) басқарма қызметкері 5 (бес) жұмыс күні ішінде бала асырап алу жөніндегі агенттікті аккредиттеу мерзімін ұзарту туралы не бала асырап алу жөніндегі агенттікті аккредиттеу мерзімін ұзартудан бас тарту туралы дәлелді шешімді көрсетілетін қызметті алушыға жолдайды.
Порталда электрондық сұрау салуды жіберу көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетінен" жүзеге асырылады. Сұрау салу таңдалған қызметке сәйкес мемлекеттік органға-адресатқа автоматты түрде жіберіледі.
Портал арқылы жүгінген кезде көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетінде" мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін алу күні мен уақыты көрсетіле отырып, мемлекеттік қызметті көрсету үшін сұрау салудың қабылданғаны туралы мәртебе көрсетіледі.
Порталдың жұмыс кестесі - жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне сәйкес көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген кезде өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады).
Орындалу мерзімі көрсетілген мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процесінің сызбасы осы Регламенттің қосымшасында келтірілген.

1-7) руководитель управления проверяет решение и направляет заместителю председателя для подписания в течение 2 (двух) часов;
1-8) заместитель председателя проверяет и подписывает решение в течение 2 (двух) часов;
1-9) председатель проверяет решение и подписывает в течение 2 (двух) часов;
1-10) сотрудник канцелярии услугодателя регистрирует решение в течение 2 (двух) часов и перенаправляет сотруднику управления для перенаправления услугополучателю;
1-11) сотрудник управления направляет решение об аккредитации агентства по усыновлению либо отказ в аккредитации услугополучателю в течение 3 (трех) календарных дней.
2) для продления срока аккредитации агентства по усыновлению:
через услугодателя:
2-1) сотрудник канцелярии услугодателя регистрирует перечень документов в течение 2 (двух) часов и перенаправляет председателю;
2-2) председатель услугодателя в течение 2 (двух) часов перенаправляет документ заместителю председателя;
2-3) заместитель председателя услугодателя в течение 2 (двух) часов и перенаправляет руководителю управления;
2-4) руководитель управления в течение 2 (двух) часов назначает ответственного исполнителя из числа сотрудников управления;
2-5) сотрудник управления в течение 8 (восьми) рабочих дней рассматривает заявление услугополучателя на соответствие требованиям и основаниям для продления срока аккредитации агентства по усыновлению и формирует мотивированное решение о продлении срока аккредитации агентства по усыновлению и направляет руководителю управления для проверки решения;
2-6) руководитель управления проверяет решение и направляет заместителю председателя для подписания в течение 2 (двух) часов;
2-7) заместитель председателя проверяет и подписывает решение в течение 2 (двух) часов;
2-8) председатель проверяет решение и подписывает в течение 2 (двух) часов дня;
2-9) сотрудник канцелярии услугодателя регистрирует решение в течение 2 (двух) часов и перенаправляет сотруднику управления для перенаправления услугополучателю;
2-10) сотрудник управления направляет мотивированное решение о продлении срока аккредитации агентства по усыновлению либо об отказе в продлении срока аккредитации агентства по усыновлению услугополучателю в течение 5 (пяти) рабочих дней.
На портале отправка электронного запроса осуществляется из "личного кабинета" услугополучателя. Запрос автоматически направляется государственному органу-адресату в соответствии с выбранной услугой.
При обращении через портал в "личном кабинете" услугополучателя отображается статус о принятии запроса для оказания государственной услуги с указанием даты и времени получения результата государственной услуги.
График работы портала - круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
Схема бизнес-процесса оказания государственной услуги, с указанием срока выполнения приведено в приложении к настоящему Регламенту.

4-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібінің сипаттамасы
9. Портал арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезінде жүгіну тәртібі және көрсетілетін қызметті беруші рәсімдерінің (іс-қимылдарының) реттілігі:
порталда электрондық цифрлық қолтаңба (бұдан әрі – ЭЦҚ) арқылы тіркелген көрсетілетін қызметті алушы туралы деректердің дұрыстығын тексеру;
пайдаланушының мемлекеттік қызметті таңдауы, оның құрылымы мен форматтық талаптарын ескере отырып, сұрау салу нысанына қажетті құжаттарды электрондық түрде бекіте отырып, нысанды экранға шығару (деректерді енгізу);
мемлекеттік қызмет көрсету сұрауының толтырылған нысанын (енгізілген деректерді) көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ арқылы куәландыру (қол қою);
электрондық құжатты (көрсетілетін қызметті алушының сұрауын) тіркеу және порталда сұрауды өңдеу;
көрсетілетін қызметті берушінің көрсетілетін қызметті алушының өтінішін тексеруі;
көрсетілетін қызметті алушының порталда қалыптастырылған рұқсат беру құжатын (Қазақстан Республикасында тіркелген және тіркелмеген дәрілік заттарды және медициналық бұйымдарды әкелуге/әкетуге келісу/қорытынды туралы хат) – мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін алуы. Электрондық құжат қызмет берушінің басшысымен ЭЦҚ пайдалану арқылы қалыптастырылады.
"Бала асырап алу жөніндегі
агенттікті аккредиттеу немесе
аккредиттеу мерзімін ұзарту"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
қосымша
"Бала асырап алу жөніндегі агенттікті аккредиттеу немесе аккредиттеу мерзімін ұзарту" мемлекеттік қызметтін көрсетудің бизнес-процесінің сызбасы
1) бала асырап алу жөніндегі агенттікті аккредиттеу үшін:
2) бала асырап алу жөніндегі агенттікті аккредиттеу мерзімін ұзарту үшін:

Глава 4. Описание порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги
9. Порядок обращения и последовательность процедур (действий) услугодателя при оказании государственной услуги через портал:
проверка на портале подлинности данных о зарегистрированном услугополучателе посредством электронной цифровой подписью (далее - ЭЦП);
выбор пользователем государственной услуги, вывод на экран формы (ввод данных) с учетом ее структуры и форматных требований, прикреплением к форме запроса необходимых документов в электронном виде;
удостоверение (подписание) запроса посредством ЭЦП услугополучателя заполненной формы (введенных данных) запроса оказания государственной услуги;
регистрация электронного документа (запроса услугополучателя) и обработка запроса на портале;
проверка услугодателем заявления услугополучателя;
получение услугополучателем результата государственной услуги разрешительного документа (письма о согласовании/заключения на ввоз/вывоз зарегистрированных и незарегистрированных в Республике Казахстан лекарственных средств и медицинских изделий) сформированного порталом. Электронный документ формируется с использованием ЭЦП руководителем услугодателя.
Приложение
к Регламенту государственной
услуги "Аккредитация или
продление срока аккредитации
агентства по усыновлению"
Схема бизнес-процесса оказания государственной услуги "Аккредитация или продление срока аккредитации агентства по усыновлению"
1) для аккредитации агентства по усыновлению:
2) для продления срока аккредитации агентства по усыновлению: