"Қазақстан Республикасынан тыс жерде тұрақты және уақытша тұратын Қазақстан Республикасы азаматтарының есебін жүргізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрінің міндетін атқарушының 2016 жылғы 14 маусымдағы № 11-1-2/263 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрінің 2019 жылғы 21 қарашадағы № 11-1-4/610 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2019 жылғы 22 қарашада № 19644 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Қазақстан Республикасынан тыс жерде тұрақты және уақытша тұратын Қазақстан Республикасы азаматтарының есебін жүргізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрінің міндетін атқарушының 2016 жылғы 14 маусымдағы № 11-1-2/263 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 14093 болып тіркелген, 2016 жылғы 6 қыркүйекте "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
аталған бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасынан тыс жерде тұрақты және уақытша тұратын Қазақстан Республикасы азаматтарының есебін жүргізу қағидаларында:
12-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"12. Қазақстан Республикасынан тыс жерде уақытша тұратын Қазақстан Республикасының азаматтарын есепке қою Қазақстан Республикасы азаматының немесе оның заңды өкілінің шетелдегі мекемеге еркін нысанда берген жеке өтініші негізінде немесе пошталық байланыс арналары бойынша құжаттарды жіберу арқылы қашықтықтан немесе "электрондық үкімет" веб-порталы арқылы электрондық нысанда жүзеге асырылады";
19-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"19. Қазақстан Республикасының аумағында Қазақстан Республикасына тұрақты тұруға келген және шетелдегі мекемеде есептен шықпаған Қазақстан Республикасының азаматын есептен шығаруды Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігінің Консулдық қызмет департаменті қағаз түрінде немесе "электрондық үкімет" веб-порталы арқылы электрондық нысанда жүзеге асырады".
2. Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігінің Консулдық қызмет департаменті:
1) Қазақстан Республикасының заңнамасында көрсетілген тәртіппен осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігінің ресми интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1), 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігінің Құқық департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.

О внесении изменений в приказ исполняющего обязанности Министра иностранных дел Республики Казахстан от 14 июня 2016 года № 11-1-2/263 "Об утверждении Правил учета граждан Республики Казахстан, постоянно и временно проживающих за пределами Республики Казахстан"
Приказ Министра иностранных дел Республики Казахстан от 21 ноября 2019 года № 11-1-4/610. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 22 ноября 2019 года № 19644
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ исполняющего обязанности Министра иностранных дел Республики Казахстан от 14 июня 2016 года № 11-1-2/263 "Об утверждении Правил учета граждан Республики Казахстан, постоянно и временно проживающих за пределами Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 14093, опубликован 6 сентября 2016 года в информационно-правовой системе "Әділет") следующие изменения:
в Правилах учета граждан Республики Казахстан, постоянно и временно проживающих за пределами Республики Казахстан, утвержденных указанным приказом:
пункт 12 изложить в следующей редакции:
"12. Постановка на учет граждан Республики Казахстан, временно проживающих за пределами Республики Казахстан, осуществляется на основании заявления в произвольной форме при личном обращении гражданина Республики Казахстан или его законного представителя в загранучреждение либо дистанционно путем направления документов по каналам почтовой связи либо в электронной форме через веб-портал "электронного правительства";
пункт 19 изложить в следующей редакции:
"19. Снятие с учета гражданина Республики Казахстан на территории Республики Казахстан, прибывшего в Республику Казахстан для постоянного проживания и не снявшегося с учета в загранучреждении, осуществляется Департаментом консульской службы Министерства иностранных дел Республики Казахстан в бумажном виде или в электронной форме через веб-портал "электронного правительства".
2. Департаменту консульской службы Министерства иностранных дел Республики Казахстан обеспечить:
1) в установленном законодательством Республики Казахстан порядке государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на официальном интернет-ресурсе Министерства иностранных дел РК;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Правовой департамент Министерства иностранных дел Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.

3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрінің Бірінші орынбасарына жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Министр М. Тілеуберді
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ұлттық қауіпсіздік комитеті
К. Мәсімов______________
2019 жылғы "___"________

3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на Первого заместителя Министра иностранных дел Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр М. Тілеуберді
"СОГЛАСОВАН"
Комитет национальной безопасности
________________ К. Масимов
"___"________ 2019 год