Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білімі бар кадрларды даярлауға 2018-2022 оқу жылдарына арналған мемлекеттік білім беру тапсырысын бекіту туралы
Астана қаласы әкімдігінің 2019 жылғы 10 қаңтардағы № 107-2001 қаулысы. Астана қаласының Әділет департаментінде 2019 жылғы 23 қаңтарда № 1200 болып тіркелді
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 27-бабы 1-тармағының 15) тармақшасына, "Білім туралы" 2007 жылғы 27 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 3-тармағының 7-3) тармақшасына, "Еңбек нарығының қажеттіліктерін ескере отырып, техникалық және кәсiптiк, орта бiлiмнен кейiнгi, жоғары және жоғары оқу орнынан кейiнгi бiлiмi бар кадрларды даярлауға, жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдарының дайындық бөлімдеріне, сондай-ақ мектепке дейінгі тәрбиелеу мен оқытуға, орта білім беруге мемлекеттiк бiлiм беру тапсырысын орналастыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2016 жылғы 29 қаңтардағы № 122 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 13418 болып тіркелген) сәйкес Астана қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Мыналар:
1) техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білімі бар кадрларды даярлауға 2018-2022 оқу жылдарына арналған мемлекеттік білім беру тапсырысы (бұдан әрі – мемлекеттік білім беру тапсырысы) 1-қосымшаға сәйкес;
2) Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017-2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы бойынша техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білімі бар кадрларды даярлауға 2018-2022 оқу жылдарына арналған мемлекеттік білім беру тапсырысы 2-қосымшаға сәйкес;
3) "Астана қаласының Білім басқармасы" мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі – Басқарма) – "360 024 000 "Техникалық және кәсіптік білім беру ұйымдарында мамандарды даярлау" және "360 038 000 "Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамыту бағдарламасы аясында біліктілікті арттыру, кадрларды даярлау және қайта даярлау";
"Астана қаласының Қоғамдық денсаулық сақтау басқармасы" мемлекеттік мекемесі – "353 043 000 "Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру мекемелерінде мамандар даярлау" және "353 044 000 "Техникалық және кәсiптiк, орта бiлiмнен кейiнгi бiлiм беру бағдарламалары бойынша оқитындарға әлеуметтік қолдау көрсету" деген бюджеттік бағдарламалардың әкімшілері болып бекітілсін.
2. Басқарма техникалық және кәсіптік білім берудің тиісті оқу орындарында мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыруды қамтамасыз етсін.

Об утверждении государственного образовательного заказа на подготовку кадров с техническим и профессиональным, послесредним образованием на 2018-2022 учебные годы
Постановление акимата города Астаны от 10 января 2019 года № 107-2001. Зарегистрировано Департаментом юстиции города Астаны 23 января 2019 года № 1200
В соответствии с подпунктом 15) пункта 1 статьи 27 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", подпунктом 7-3) пункта 3 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 27 июля 2007 года "Об образовании", приказом Министра образования и науки Республики Казахстан от 29 января 2016 года № 122 "Об утверждении Правил размещения государственного образовательного заказа на подготовку кадров с техническим и профессиональным, послесредним, высшим и послевузовским образованием с учетом потребностей рынка труда, на подготовительные отделения организаций высшего и (или) послевузовского образования, а также на дошкольное воспитание и обучение, среднее образование" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 13418), акимат города Астаны ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить:
1) государственный образовательный заказ на подготовку кадров с техническим и профессиональным, послесредним образованием на 2018-2022 учебные годы (далее – государственный образовательный заказ) согласно приложению 1;
2) государственный образовательный заказ на подготовку кадров с техническим и профессиональным, послесредним образованием на 2018-2022 учебные годы по Государственной программе развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017-2021 годы "Еңбек" согласно приложению 2;
3) администраторами бюджетных программ:
"360 024 000 "Подготовка специалистов в организациях технического и профессионального образования" и "360 038 000 "Повышение квалификации, подготовка и переподготовка кадров в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства" – Государственное учреждение "Управление образования города Астаны" (далее – Управление);
"353 043 000 "Подготовка специалистов в организациях технического и профессионального, послесреднего образования" и "353 044 000 "Оказание социальной поддержки обучающимся по программам технического и профессионального, послесреднего образования" – Государственное учреждение "Управление общественного здравоохранения города Астаны".
2. Управлению обеспечить размещение государственного образовательного заказа в соответствующих учебных заведениях технического и профессионального образования.

3. Басқарма Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы қаулының аумақтық әділет органында мемлекеттік тіркелуін;
2) осы қаулының көшірмесін мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күнтізбелік он күн ішінде баспа және электронды түрде қазақ және орыс тілдерінде Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне ресми жариялау және енгізу үшін "Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;
3) осы қаулы мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесін Астана қаласының аумағында таратылатын мерзімді баспа басылымдарында ресми жариялау үшін жіберуді;
4) осы қаулы ресми жарияланғаннан кейін Астана қаласы әкімдігінің интернет-ресурсында орналастырылуын;

3. Управлению в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего постановления в территориальном органе юстиции;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего постановления направление его копии в бумажном и электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего постановления направление его копии для официального опубликования в периодических печатных изданиях, распространяемых на территории города Астаны;
4) размещение настоящего постановления на интернет-ресурсе акимата города Астаны после его официального опубликования;

5) осы қаулы мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде аумақтық әділет органына осы тармақтың 1), 2), 3) және 4) тармақшаларымен көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау Астана қаласы әкімінің орынбасары М.Е. Бектұроваға жүктелсін.
4. Осы қаулы әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Астана қаласының әкімі Б. Сұлтанов
Астана қаласы әкімдігінің

5) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего постановления представление в территориальный орган юстиции сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2), 3) и 4) настоящего пункта.
4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима города Астаны Бектурову М.Е.
5. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким
города Астаны
Б. Султанов
Приложение 1
к постановлению акимата
города Астаны

2019 жылғы 10 қаңтардағы
№ 107-2001 қаулысына
1-қосымша
Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білімі бар кадрларды даярлауға 2018-2022 оқу жылдарына арналған мемлекеттік білім беру тапсырысы
Р/с №
Қазақстан Республикасының кәсіптік білім мамандықтарының коды
Мамандық атауы
Қазақстан Республикасының азаматтарын, шетелдік азаматтары мен азаматтығы жоқ адамдарды қабылдау
Бюджеттік бағдарламалар әкімшісі
Барлығы
негізгі орта білім беру базасында (9 (10) сынып)

от 10 января 2019 года
№ 107-2001
Государственный образовательный заказ
на подготовку кадров с техническим и профессиональным, послесредним образованием на 2018-2022 учебные годы
№ п/п
Код специальности профессионального образования Республики Казахстан
Наименование специальности
Прием граждан Республики Казахстан, иностранных граждан и лиц без гражданства
Администратор бюджетных программ
Всего
на базе основного среднего образования (9 (10) класс)