2020-2022 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Ақмола облысы Бұланды аудандық мәслихатының 2019 жылғы 24 желтоқсандағы № 6С-49/1 шешімі. Ақмола облысының Әділет департаментінде 2020 жылғы 9 қаңтарда № 7617 болып тіркелді.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексiнiң 9 бабының 2 тармағына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергiлiктi мемлекеттiк басқару және өзiн-өзi басқару туралы" Заңының 6 бабының 1 тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Бұланды аудандық мәслихаты ШЕШIМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2020-2022 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2020 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 7180880,5 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 910203,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 23104,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 91131,0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 6156442,5 мың теңге;
2) шығындар – 7934839,8 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 5166,2 мың теңге;
бюджеттік кредиттер – 11226,5 мың теңге;
бюджеттiк кредиттерді өтеу – 6060,3 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен операциялар бойынша сальдо – 285000,0 мың теңге;
қаржы активтерін сатып алу – 285000,0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 1044125,5 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитті пайдалану) – 1044125,5 мың теңге;
қарыздар түсімдері – 931168,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 6060,3 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 119017,8 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Бұланды аудандық мәслихатының 11.12.2020 № 6С-65/1 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2020 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен берілетін 3062974,0 мың теңге сомасында субвенция ескерілсін.
3. 2020 жылға арналған аудандық бюджетте ауылдық округтердің бюджеттеріне аудандық бюджеттен берiлетiн 138423,0 мың теңге сомасындағы бюджеттік субвенциялар көлемдерi көзделгені ескерілсін, соның iшiнде:
Вознесенка ауылдық округі
14916,0 мың теңге;
Қараөзек ауылдық округі
12223,0 мың теңге;
Айнакөл ауылдық округі
10044,0 мың теңге;
Амангелді ауылдық округі
11992,0 мың теңге;
Капитоновка ауылдық округі
12033,0 мың теңге;
Новобратск ауылдық округі
11585,0 мың теңге;
Никольск ауылдық округі
13020,0 мың теңге;
Карамышевка ауылдық округі
15065,0 мың теңге;
Журавлевка ауылдық округі
14421,0 мың теңге;
Ерголка ауылдық округі

О районном бюджете на 2020-2022 годы
Решение Буландынского районного маслихата Акмолинской области от 24 декабря 2019 года № 6С-49/1. Зарегистрировано Департаментом юстиции Акмолинской области 9 января 2020 года № 7617.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Буландынский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2020-2022 годы, согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2020 год в следующих объемах:
1) доходы – 7180880,5 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 910203,0 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 23104,0 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала – 91131,0 тысяча тенге;
поступления трансфертов – 6156442,5 тысяч тенге;
2) затраты – 7934839,8 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 5166,2 тысячи тенге;
бюджетные кредиты – 11226,5 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 6060,3 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 285000,0 тысяч тенге;
приобретение финансовых активов – 285000,0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 1044125,5 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1044125,5 тысяч тенге;
поступления займов – 931168,0 тысяч тенге;
погашение займов – 6060,3 тысячи тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 119017,8 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения Буландынского районного маслихата Акмолинской области от 11.12.2020 № 6С-65/1 (вводится в действие с 01.01.2020).
2. Учесть в районном бюджете на 2020 год субвенцию, передаваемую из областного бюджета в сумме 3062974,0 тысячи тенге.
3. Учесть, что в районном бюджете на 2020 год предусмотрены объемы бюджетных субвенций, передаваемых из районного бюджета бюджетам сельских округов в сумме 138423,0 тысячи тенге, в том числе:
Вознесенскому сельскому округу
14916,0 тысяч тенге;
Караозекскому сельскому округу
12223,0 тысячи тенге;
Айнакольскому сельскому округу
10044,0 тысячи тенге;
Амангельдинскому сельскому округу
11992,0 тысячи тенге;
Капитоновскому сельскому округу
12033,0 тысячи тенге;
Новобратскому сельскому округу
11585,0 тысяч тенге;
Никольскому сельскому округу
13020,0 тысяч тенге;
Карамышевскому сельскому округу
15065,0 тысяч тенге;
Журавлевскому сельскому округу
14421,0 тысяча тенге;
Ергольскому сельскому округу

9852,0 мың теңге;
Алтынды ауылдық округі
13272,0 мың теңге.
4. 2020 жылға арналған ауданның жергілікті атқарушы органының резерві 12000,0 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Бұланды аудандық мәслихатының 14.04.2020 № 6С-55/1 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
5. 2020 жылға арналған аудандық бюджеттің шығыстарының құрамында республикалық бюджеттен нысаналы трансферттер мен бюджеттік кредиттер 4 қосымшаға сәйкес ескерілсін.
Көрсетілген нысаналы трансферттердің сомасын бөлу Бұланды ауданы әкiмдiгiнің қаулысымен белгіленеді.
6. 2020 жылға арналған аудандық бюджеттің шығыстарының құрамында облыстық бюджеттен нысаналы трансферттер 5 қосымшаға сәйкес ескерілсін.
Көрсетілген нысаналы трансферттердің сомасын бөлу Бұланды ауданы әкiмдiгiнің қаулысымен белгіленеді.
7. 2020 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджетке 5049,3 мың теңге сомасында бюджеттік кредиттер бойынша негізгі қарызды өтеу және 1011,0 мың теңге сомасында бюджеттік кредиттерді мерзімінен бұрын өтеу көзделгені ескерiлсiн.
Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Бұланды аудандық мәслихатының 11.12.2020 № 6С-65/1 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
8. Азаматтық қызметшілер болып табылатын және ауылдық жерде жұмыс істейтін әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт және ветеринария саласындағы мамандарға, қызметтiң осы түрлерiмен қалалық жағдайда айналысатын азаматтық қызметшілердің айлықақыларымен және мөлшерлерімен салыстырғанда жиырма бес пайызға жоғарылатылған лауазымдық айлықақылар мен тарифтiк мөлшерлемелер, облыстық мәслихатпен келiсiлген тiзбеге сәйкес есепке алынсын.
9. 2020 жылға арналған аудандық бюджеттің атқарылу процесінде секвестрлеуге жатпайтын аудандық бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 6 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
10. Осы шешiм Ақмола облысының Әдiлет департаментiнде мемлекеттiк тiркелген күнінен бастап күшiне енедi және 2020 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгiзiледi.
Бұланды аудандық
мәслихат сессиясының
төрағасы
А.Есентуров
Бұланды аудандық
мәслихат хатшысы
Ш.Кусаинов
"КЕЛІСІЛДІ"
Бұланды ауданының әкімдігі
Бұланды аудандық мәслихатының
2019 жылғы 24 желтоқсандағы
№ 6С-49/1 шешіміне
1 қосымша
2020 жылға арналған аудандық бюджет

9852,0 тысячи тенге;
Алтындынскому сельскому округу
13272,0 тысячи тенге.
4. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2020 год в сумме 12000,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 4 – в редакции решения Буландынского районного маслихата Акмолинской области от 14.04.2020 № 6С-55/1 (вводится в действие с 01.01.2020).
5. Учесть, что в составе расходов районного бюджета на 2020 год предусмотрены целевые трансферты и бюджетные кредиты из республиканского бюджета согласно приложению 4.
Распределение указанных сумм целевых трансфертов определяется постановлением акимата Буландынского района.
6. Учесть, что в составе расходов районного бюджета на 2020 год предусмотрены целевые трансферты из областного бюджета согласно приложению 5.
Распределение указанных сумм целевых трансфертов определяется постановлением акимата Буландынского района.
7. Учесть, что в районном бюджете на 2020 год предусмотрено погашение основного долга по бюджетным кредитам в сумме 5049,3 тысячи тенге и досрочное погашение бюджетных кредитов в сумме 1011,0 тысяч тенге в областной бюджет.
Сноска. Пункт 7 – в редакции решения Буландынского районного маслихата Акмолинской области от 11.12.2020 № 6С-65/1 (вводится в действие с 01.01.2020).
8. Учесть специалистам в области социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, являющимся гражданскими служащими и работающим в сельской местности, повышенные на двадцать пять процентов должностные оклады и тарифные ставки, по сравнению с окладами и ставками гражданских служащих, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях, согласно перечню, согласованному с областным маслихатом.
9. Утвердить перечень районных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2020 год, согласно приложению 6.
10. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в Департаменте юстиции Акмолинской области и вводится в действие с 1 января 2020 года.
Председатель сессии
Буландынского районного
маслихата
А.Есентуров
Секретарь Буландынского
районного маслихата
Ш.Кусаинов
"СОГЛАСОВАНО"
Акимат Буландынского района
Приложение 1 к решению
Буландынского районного
маслихата от 24 декабря
2019 года № 6С-49/1
Районный бюджет на 2020 год

4438,4
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
4438,4
462
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы бөлімі
18019,1
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
18019,1
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
12299,9
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
10299,9
006
Аудандардың, облыстық маңызы бар, аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердiң, ауылдардың, ауылдық округтердiң шекарасын белгiлеу кезiнде жүргiзiлетiн жерге орналастыру
2000,0
473
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ветеринария бөлімі
3948,0
001
Жергілікті деңгейде ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
3948,0
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
69799,1
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
9915,6
001
Жергілікті деңгейде құрылыс саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
9915,6
468
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет және қала құрылысы бөлімі
59883,5
001
Жергілікті деңгейде сәулет және қала құрылысы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
10423,0
003
Аудан аумағында қала құрылысын дамыту схемаларын және елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу
49460,5
12
Көлiк және коммуникация
404600,0
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
404600,0
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
130000,0
037
Әлеуметтік маңызы бар қалалық (ауылдық), қала маңындағы және ауданішілік қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдарын субсидиялау
13116,0
045
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу
261484,0
13
Басқалар
660432,5
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
6922,9
012
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органының резерві
6922,9
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
554269,2
079
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамыту
554269,2
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
99240,4
077
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыру

4438,4
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
4438,4
462
Отдел сельского хозяйства района (города областного значения)
18019,1
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства
18019,1
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
12299,9
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
10299,9
006
Землеустройство, проводимое при установлении границ районов, городов областного значения, районного значения, сельских округов, поселков, сел
2000,0
473
Отдел ветеринарии района (города областного значения)
3948,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере ветеринарии
3948,0
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
69799,1
467
Отдел строительства района (города областного значения)
9915,6
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области строительства
9915,6
468
Отдел архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
59883,5
001
Услуги по реализации государственной политики в области архитектуры и градостроительства на местном уровне
10423,0
003
Разработка схем градостроительного развития территории района и генеральных планов населенных пунктов
49460,5
12
Транспорт и коммуникации
404600,0
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
404600,0
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
130000,0
037
Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым городским (сельским), пригородным и внутрирайонным сообщениям
13116,0
045
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов
261484,0
13
Прочие
660432,5
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
6922,9
012
Резерв местного исполнительного органа района (города областного значения)
6922,9
467
Отдел строительства района (города областного значения)
554269,2
079
Развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
554269,2
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
99240,4
077
Реализация мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"

706,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
502,0
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтерін ұсыну
12923,0
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
18540,0
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
2754,0
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
7726,0
030
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
7726,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
568220,9
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
564720,9
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
523441,6
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
31279,3
058
Елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
10000,0
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
3500,0
015
Елді мекендердегі көшелерді жарықтандыру
3500,0
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
230570,0
455
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
182837,0
001
Жергілікті деңгейде тілдерді және мәдениетті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
7426,0
003
Мәдени-демалыс жұмысын қолдау
102344,0
006
Аудандық (қалалық) кiтапханалардың жұмыс iстеуi
63291,0
007
Мемлекеттік тілді және Қазақстан халқының басқа да тілдерін дамыту
9776,0
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
35246,0
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
13010,0
002
Мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу жөніндегі қызметтер
8190,0
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды iске асыру
14046,0
465
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) дене шынықтыру және спорт бөлімі
12487,0
001
Жергілікті деңгейде дене шынықтыру және спорт саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
5704,0
006
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалық) деңгейде спорттық жарыстар өткiзу
1500,0
007
Әртүрлi спорт түрлерi бойынша аудан (облыстық маңызы бар қала) құрама командаларының мүшелерiн дайындау және олардың облыстық спорт жарыстарына қатысуы
5283,0
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары

706,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
502,0
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
12923,0
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
18540,0
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
2754,0
464
Отдел образования района (города областного значения)
7726,0
030
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
7726,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
568220,9
467
Отдел строительства района (города областного значения)
564720,9
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
523441,6
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
31279,3
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
10000,0
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
3500,0
015
Освещение улиц в населенных пунктах
3500,0
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
230570,0
455
Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)
182837,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития языков и культуры
7426,0
003
Поддержка культурно-досуговой работы
102344,0
006
Функционирование районных (городских) библиотек
63291,0
007
Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана
9776,0
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
35246,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
13010,0
002
Услуги по проведению государственной информационной политики
8190,0
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
14046,0
465
Отдел физической культуры и спорта района (города областного значения)
12487,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере физической культуры и спорта
5704,0
006
Проведение спортивных соревнований на районном (города областного значения) уровне
1500,0
007
Подготовка и участие членов сборных команд района (города областного значения) по различным видам спорта на областных спортивных соревнованиях
5283,0
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения

10393,0
12
Көлiк және коммуникация
13116,0
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
13116,0
037
Әлеуметтік маңызы бар қалалық (ауылдық), қала маңындағы және ауданішілік қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдарын субсидиялау
13116,0
15
Трансферттер
137194,0
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
137194,0
038
Субвенциялар
137194,0
III. Таза бюджеттік кредиттеу
0,0
IV. Қаржы активтерiмен операциялар бойынша сальдо
0,0
V. Бюджет тапшылығы (профициті)
0,0
VI. Бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитті пайдалану)
0,0
Бұланды аудандық мәслихатының
2019 жылғы 24 желтоқсандағы
№ 6С-49/1 шешіміне
4 қосымша
2020 жылға арналған республикалық бюджеттен нысаналы трансферттер мен бюджеттік кредиттер
Ескерту. 4-қосымша жаңа редакцияда - Ақмола облысы Бұланды аудандық мәслихатының 11.12.2020 № 6С-65/1 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Атауы
Сома, мың теңге
Барлығы
1440440,5
Ағымдағы нысаналы трансферттер
917830,0
соның ішінде:
Ауданның жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
207326,4
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге, соның ішінде:
72970,4
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге
28794,4
кепілдік берілген әлеуметтік топтамаға, оның ішінде төтенше жағдайға байланысты азық-түлік-тұрмыстық жиынтықтармен қамтамасыз етуге
44176,0
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыруға
3077,0
Мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету нормаларын ұлғайтуға
10270,0
Ымдау тілі маманының қызметтерін көрсетуге
733,0
Техникалық көмекшi (компенсаторлық) құралдар тiзбесiн кеңейтуге
3032,0
Еңбек нарығын дамытуға, соның ішінде:
54023,0
жалақыны ішінара субсидиялауға және жастар практикасына
14259,0
Қазақстан Республикасының Үкіметі айқындаған өңірлерге ерікті түрде қоныс аударатын азаматтарға және қоныс аударуға жәрдем көрсететін жұмыс берушілерге мемлекеттік қолдау шараларын көрсетуге
2318,0
жаңа бизнес-идеяларды іске асыруға мемлекеттік гранттар беруге, оның ішінде NEET санатындағы жастар, аз қамтылған көп балалы отбасылардың мүшелері, аз қамтылған еңбекке қабілетті мүгедектер
19446,0
қоғамдық жұмыстар
18000,0
Халықты әлеуметтік қорғаудың мемлекеттік ұйымдарында арнаулы әлеуметтік қызмет көрсететін жұмыскерлердің жалақысына қосымша ақылар белгілеуге
6671,0
Қазақстан Республикасында төтенше жағдай режимінде коммуналдық қызметтерге ақы төлеу бойынша халықтың төлемдерін өтеуге
56550,0
Ауданның білім бөлімі

10393,0
12
Транспорт и коммуникации
13116,0
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
13116,0
037
Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым городским (сельским), пригородным и внутрирайонным сообщениям
13116,0
15
Трансферты
137194,0
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
137194,0
038
Субвенции
137194,0
III. Чистое бюджетное кредитование
0,0
IV. Сальдо по операциям с финансовыми активами
0,0
V. Дефицит (профицит) бюджета
0,0
VI. Финансирование дефицита (использование профицита) бюджета
0,0
Приложение 4 к решению
Буландынского районного
маслихата от 24 декабря
2019 года № 6С-49/1
Целевые трансферты и бюджетные кредиты из республиканского бюджета на 2020 год
Сноска. Приложение 4 – в редакции решения Буландынского районного маслихата Акмолинской области от 11.12.2020 № 6С-65/1 (вводится в действие с 01.01.2020).
Наименование
Сумма, тысяч тенге
Всего
1440440,5
Целевые текущие трансферты
917830,0
в том числе:
Отдел занятости и социальных программ района
207326,4
На выплату государственной адресной социальной помощи, в том числе:
72970,4
на выплату государственной адресной социальной помощи
28794,4
на гарантированный социальный пакет, в том числе на обеспечение продуктово-бытовыми наборами в cвязи с чрезвычайным положением
44176,0
На размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
3077,0
На увеличение норм обеспечения инвалидов обязательными гигиеническими средствами
10270,0
На оказание услуг специалиста жестового языка
733,0
На расширение перечня технических вспомогательных (компенсаторных) средств
3032,0
На развитие рынка труда, в том числе:
54023,0
на частичное субсидирование заработной платы и молодежную практику
14259,0
на оказание мер государственной поддержки лицам, добровольно переселяющимся гражданам в регионы, определенные Правительством Республики Казахстан и работодателям, оказывающим содействие в переселении
2318,0
на предоставление государственных грантов на реализацию новых бизнес-идей, в том числе молодежь категории NEET, члены малообеспеченных многодетных семей, малообеспеченные трудоспособные инвалиды
19446,0
общественные работы
18000,0
На установление доплат к заработной плате работников, предоставляющих специальные социальные услуги в государственных организациях социальной защиты населения
6671,0
На возмещение платежей населения по оплате коммунальных услуг в режиме чрезвычайного положения в Республике Казахстан
56550,0
Отдел образования района

619612,0
Мемлекеттік мектепке дейінгі білім беру ұйымдары педагогтерінің еңбегіне ақы төлеуді ұлғайтуға
60441,0
Мемлекеттік орта білім беру ұйымдары педагогтерінің еңбегіне ақы төлеуді ұлғайтуға
424597,0
Мемлекеттік орта білім беру ұйымдарының педагогтеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақы төлеуге
134574,0
Ауданның мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
18891,6
Мәдениет ұйымдары мен мұрағат мекемелеріндегі ерекше еңбек жағдайлары үшін мемлекеттік мәдениет ұйымдары мен мұрағат мекемелерінің басқарушы және негізгі персоналына лауазымдық айлықақысына қосымша ақылар белгілеуге
18891,6
Ауданның тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
72000,0
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға
72000,0
Нысаналы даму трансферттері
511384,0
соның iшiнде:
Ауданның құрылыс бөлімі
511384,0
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымды дамытуға
511384,0
Бюджеттік кредиттер
11226,5
соның iшiнде:
Ауданның экономика және қаржы бөлімі
11226,5
Мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін
11226,5
Бұланды аудандық мәслихатының
2019 жылғы 24 желтоқсандағы
№ 6С-49/1 шешіміне
5 қосымша
2020 жылға арналған облыстық бюджеттен нысаналы трансферттер
Ескерту. 5-қосымша жаңа редакцияда - Ақмола облысы Бұланды аудандық мәслихатының 11.12.2020 № 6С-65/1 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Атауы
Сома, мың теңге
Барлығы
1664254,5
Ағымдағы нысаналы трансферттер
979417,8
cоның iшiнде:
Ауданның экономика және қаржы бөлімі
3150,0
Бюджеттің атқарылуын есепке алудың бірыңғай ақпараттық алаңын енгізуге
3150,0
Ауданның білім бөлімі
390423,5
Мектептерде IT-сыныптарды ашуға
5889,0
Аз қамтылған отбасылардан шыққан мектеп оқушыларын ыстық тамақпен қамтамасыз етуге
3314,2
1-сынып оқушыларын ыстық тамақпен қамтамасыз етуге
1804,1
Аз қамтылған отбасылардан шыққан мектеп оқушыларын мектеп формасымен және кеңсе тауарларымен қамтамасыз етуге
18960,2
"Денсаулық пен тіршілік дағдыларын қалыптастыру, сонымен қатар кәмелетке толмаған жасөспірімдер арасында өзіне-өзі қол жұмсаудың алдын алу" бағдарламасын енгізуге
2538,0
Мектептерге компьютерлер сатып алуға
19560,0
Робототехника кабинеттерін сатып алуға
3864,0
Ресурстық орталықтарды жарақтандыруға
13894,0
Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарының педагог қызметкерлерінің ұзақтығы 42 күнтізбелік күн жыл сайынғы ақылы еңбек демалысын 56 күнге дейін ұлғайтуға
6595,0
Бастауыш, негізгі және жалпы орта білім берудің оқу бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдарының мұғалімдеріне жаңартылған білім беру мазмұны жағдайындағы жұмысы үшін қосымша ақы төлеуге

619612,0
На увеличение оплаты труда педагогов государственных организаций дошкольного образования
60441,0
На увеличение оплаты труда педагогов государственных организаций среднего образования
424597,0
На доплату за квалификационную категорию педагогам государственных организаций среднего образования
134574,0
Отдел культуры и развития языков района
18891,6
На установление доплат к должностному окладу за особые условия труда в организациях культуры и архивных учреждениях управленческому и основному персоналу государственных организаций культуры и архивных учреждений
18891,6
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района
72000,0
На реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл - Ел бесігі"
72000,0
Целевые трансферты на развитие
511384,0
в том числе:
Отдел строительства района
511384,0
На развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
511384,0
Бюджетные кредиты
11226,5
в том числе:
Отдел экономики и финансов района
11226,5
Для реализации мер социальной поддержки специалистов
11226,5
Приложение 5 к решению
Буландынского районного
маслихата от 24 декабря
2019 года № 6С-49/1
Целевые трансферты из областного бюджета на 2020 год
Сноска. Приложение 5 – в редакции решения Буландынского районного маслихата Акмолинской области от 11.12.2020 № 6С-65/1 (вводится в действие с 01.01.2020).
Наименование
Сумма, тысяч тенге
Всего
1664254,5
Целевые текущие трансферты
979417,8
в том числе:
Отдел экономики и финансов района
3150,0
На внедрение единой информационной площадки учета исполнения бюджета
3150,0
Отдел образования района
390423,5
На открытие IT-классов в школах
5889,0
На обеспечение горячим питанием учащихся школ из малообеспеченных семей
3314,2
На обеспечение горячим питанием учащихся 1-классов
1804,1
На обеспечение школьной формой и канцелярскими товарами учащихся школ из малообеспеченных семей
18960,2
На внедрение Программы "Формирование здоровья и жизненных навыков и превенции суицида среди несовершеннолетних"
2538,0
На приобретение компьютеров для школ
19560,0
На приобретение кабинетов робототехники
3864,0
На оснащение ресурсных центров
13894,0
На увеличение ежегодного оплачиваемого трудового отпуска продолжительностью 42 календарных дней педагогических работников до 56 дней государственных организаций дошкольного образования
6595,0
На доплату учителям организаций образования, реализующим учебные программы начального, основного и общего среднего образования за работу в условиях обновленного содержания образования

240003,0
Мектеп педагог-психологтарының лауазымдық жалақыларының мөлшерін ұлғайтуға
2024,0
Жаратылыстану-математикалық бағыттағы пәндерді ағылшын тілінде оқытқаны үшін қосымша ақыны ұлғайтуға
3983,0
Магистр дәрежесі бар мұғалімдерге қосымша ақы төлеуге
1822,0
Жас мұғалімдерге тәлімгерлік үшін мұғалімдерге қосымша ақы төлеуге
862,0
Бастауыш, негізгі және жалпы орта білім беру ұйымдарының педагогтеріне сынып жетекшілігі үшін қосымша ақыны ұлғайтуға
8892,0
Бастауыш, негізгі және жалпы орта білім беру ұйымдарының педагогтеріне дәптер мен жазба жұмыстарын тексергені үшін қосымша ақыны ұлғайтуға
8344,0
Мектеп автобустарын сатып алуға
13065,0
Мектепке дейінгі және орта білім беру ұйымдарын бейнебақылау жүйелерімен қамтамасыз етуге
18000,0
Білім беру объектілерінің жобалау-сметалық құжаттамасын әзірлеуге және жөндеуге
17010,0
Ауданның жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
39936,6
Мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету нормаларын ұлғайтуға
2922,0
Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің 75 жылдығына біржолғы материалдық көмек төлеуге
2000,0
Қысқа мерзімді кәсіптік оқытуды іске асыруға
3272,0
Қоныс аударушылар мен оралмандар үшін тұрғын үйді жалдау (жалға алу) шығыстарын өтеу бойынша субсидиялауға
4411,0
Көп балалы аналар мен көп балалы отбасылардан шыққан балалардың жеңілдікпен жол жүруін қамтамасыз етуге
2700,0
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеуге
4969,0
Халықты жұмыспен қамту орталықтарында әлеуметтік жұмыс жөніндегі консультанттар мен ассистенттерді енгізуге
13551,0
Жастар жылы шеңберінде, сондай-ақ толық емес және көп балалы отбасылар, мүгедектер, сондай-ақ мүгедек балаларды тәрбиелеп отырған көп балалы аз қамтылған отбасылар үшін бизнес-идеяларды іске асыруға мемлекеттік гранттар беру 200 АЕК
6111,6
Ауданның мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
15535,8
Мәдениет объектілерін жөндеуге
15535,8
Ауданның сәулет және қала құрылысы бөлімі
49460,5
Егжей-тегжейлі жоспарлау жобасымен бас жоспарларды әзірлеуге
31388,0
Даму және құрылыс салу схемаларын әзірлеуге
18072,5
Ауданның тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
480911,4
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылықты дамытуға
19727,0
Жобалау-сметалық құжаттамасын әзірлеуге және автомобиль жолдарын жөндеуге
381444,0
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесін жөндеуге және жобалау-сметалық құжаттамасын әзірлеуге
52500,0
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға
27240,4
Нысаналы даму трансферттерi
684836,7
соның iшiнде:
Ауданның құрылыс бөлімі

240003,0
На увеличение размеров должностных окладов педагогов-психологов школ
2024,0
На доплату за преподавание на английском языке предметов естественно-математического направления
3983,0
На доплату учителям со степенью магистра
1822,0
На доплату учителям за наставничество молодым учителям
862,0
На увеличение доплаты за классное руководство педагогам организаций начального, основного и общего среднего образования
8892,0
На увеличение доплаты за проверку тетрадей и письменных работ педагогам начального, основного и общего среднего образования
8344,0
На приобретение школьных автобусов
13065,0
На обеспечение системами видеонаблюдения организаций дошкольного и среднего образования
18000,0
На разработку проектно-сметной документации и ремонт объектов образования
17010,0
Отдел занятости и социальных программ района
39936,6
На увеличение норм обеспечения инвалидов обязательными гигиеническими средствами
2922,0
На выплату единовременной материальной помощи к 75-летию Победы в Великой Отечественной войне
2000,0
На реализацию краткосрочного профессионального обучения
3272,0
На субсидии по возмещению расходов по найму (аренде) жилья для переселенцев и оралманов
4411,0
На обеспечение льготного проезда многодетных матерей и детей из многодетных семей
2700,0
На выплату государственной адресной социальной помощи
4969,0
На внедрение консультантов по социальной работе и ассистентов в Центрах занятости населения
13551,0
На предоставление грантов на реализацию бизнес-идей в рамках Года молодежи, а также для неполных и многодетных семей, инвалидов, а также многодетных/малообеспеченных семей, воспитывающих детей-инвалидов 200 МРП
6111,6
Отдел культуры и развития языков района
15535,8
На ремонт объектов культуры
15535,8
Отдел архитектуры и градостроительства района
49460,5
На разработку генеральных планов с проектом детальной планировки
31388,0
На разработку схем развития и застройки
18072,5
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района
480911,4
На развитие жилищно-коммунального хозяйства
19727,0
На разработку проектно-сметной документации и ремонт автомобильных дорог
381444,0
На разработку проектно-сметной документации и ремонт системы водоснабжения и водоотведения
52500,0
На реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
27240,4
Целевые трансферты на развитие
684836,7
в том числе:
Отдел строительства района

399836,7
Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру объектілерін салуға және реконструкциялауға
110000,0
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін салуға және (немесе) реконструкциялауға
41440,6
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға және (немесе) жайластыруға
107133,1
Ауылдық елді мекендерде сумен жабдықтау жүйелерін дамытуға
65263,0
Коммуналдық шаруашылықты дамытуға
76000,0
Ауданның тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
285000,0
Коммуналдық шаруашылықты дамытуға
285000,0
Бұланды аудандық
мәслихатының

399836,7
На строительство и реконструкцию объектов начального, основного среднего и общего среднего образования
110000,0
На строительство и (или) реконструкцию жилья коммунального жилищного фонда
41440,6
На развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
107133,1
На развитие систем водоснабжения в сельских населенных пунктах
65263,0
На развитие коммунального хозяйства
76000,0
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района
285000,0
На развитие коммунального хозяйства
285000,0
Приложение 6
к решению Буландынского
районного маслихата

2019 жылғы 24 желтоқсандағы
№ 6С-49/1 шешіміне
6 қосымша
2020 жылға арналған аудандық бюджеттің атқарылу процесінде секвестрлеуге жатпайтын аудандық бюджеттік бағдарламалардың тізбесі
Атауы
1
Бiлiм беру
Жалпы білім беру

от 24 декабря 2019 года
№ 6С-49/1
Перечень районных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2020 год
Наименование
1
Образование
Общеобразовательное обучение