2020-2022 жылдарға арналған Біржан сал ауданының Степняк қаласының, ауылдық округтер мен ауылдар бюджеттері туралы
Ақмола облысы Біржан сал ауданы мәслихатының 2019 жылғы 25 желтоқсандағы № С-46/2 шешімі. Ақмола облысының Әділет департаментінде 2020 жылғы 16 қаңтарда № 7639 болып тіркелді.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 9-1-бабының 2-тармағына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына және 2-7)-тармағына сәйкес, Біржан сал ауданының мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2020 - 2022 жылдарға арналған Степняк қаласының бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2020 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 51 481 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 16 028 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 35 453 мың теңге;
2) шығындар – 59 538,5 мың теңге;
3) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
4) бюджет тапшылығы (профициті) – - 8 057,5 мың теңге;
5) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитті пайдалану) – 8 057,5 мың теңге.
Ескерту. 1 - тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Біржан сал ауданы мәслихатының 10.11.2020 № С-58/3 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2020 - 2022 жылдарға арналған Макинка ауылдық округінің бюджеті тиісінше 4, 5 және 6-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2020 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 47 520,7 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 5 294 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 42 226,7 мың теңге;
2) шығындар – 47 560,7 мың теңге;
3) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
4) бюджет тапшылығы (профициті) – - 40 мың теңге;
5) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитті пайдалану) – 40 мың теңге.
Ескерту. 2 - тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Біржан сал ауданы мәслихатының 10.11.2020 № С-58/3 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
3. 2020 - 2022 жылдарға арналған Аңғал батыр ауылдық округінің бюджеті тиісінше 7, 8 және 9-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2020 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 22 442 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 1 156 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;

О бюджетах города Степняка, сельских округов и сел района Биржан сал на 2020-2022 годы
Решение маслихата района Биржан сал Акмолинской области от 25 декабря 2019 года № С-46/2. Зарегистрировано Департаментом юстиции Акмолинской области 16 января 2020 года № 7639.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9-1 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 и пунктом 2-7) статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", маслихат района Биржан сал РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет города Степняка на 2020 - 2022 годы, согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2020 год в следующих объемах:
1) доходы – 51 481 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 16 028 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 35 453 тысяч тенге;
2) затраты – 59 538,5 тысяч тенге;
3) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
4) дефицит (профицит) бюджета – - 8 057,5 тысяч тенге;
5) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 8 057,5 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения маслихата района Биржан сал Акмолинской области от 10.11.2020 № С-58/3 (вводится в действие с 01.01.2020).
2. Утвердить бюджет Макинского сельского округа на 2020 - 2022 годы, согласно приложениям 4, 5 и 6 соответственно, в том числе на 2020 год в следующих объемах:
1) доходы – 47 520,7 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 5 294 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 42 226,7 тысяч тенге;
2) затраты – 47 560,7 тысяч тенге;
3) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
4) дефицит (профицит) бюджета – - 40 тысяч тенге;
5) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 40 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 2 - в редакции решения маслихата района Биржан сал Акмолинской области от 10.11.2020 № С-58/3 (вводится в действие с 01.01.2020).
3. Утвердить бюджет Ангалбатырского сельского округа на 2020 - 2022 годы, согласно приложениям 7, 8 и 9 соответственно, в том числе на 2020 год в следующих объемах:
1) доходы – 22 442 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 1 156 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;

трансферттердің түсімдері – 21 286 мың теңге;
2) шығындар – 22 442 мың теңге;
3) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
4) бюджет тапшылығы (профициті) – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитті пайдалану) – 0 мың теңге.
Ескерту. 3 - тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Біржан сал ауданы мәслихатының 02.09.2020 № С-54/4 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
4. 2020 - 2022 жылдарға арналған Баймырза ауылдық округінің бюджеті тиісінше 10, 11 және 12-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2020 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 18 484 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 1 390 мың теңге;
салықтан тыс түсімдер – 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түскен түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 17 094 мың теңге;
2) шығындар – 18 484 мың теңге;
3) қаржылық активтермен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
4) бюджет тапшылығы (профицит) – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығын (профицитті пайдалану) қаржыландыру – 0 мың теңге.
5. 2020 - 2022 жылдарға арналған Бірсуат ауылдық округінің бюджеті тиісінше 13, 14 және 15-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2020 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 93 558,5 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 1 098 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 350 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 92 110,5 мың теңге;
2) шығындар – 93 558,5 мың теңге;
3) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
4) бюджет тапшылығы (профициті) – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитті пайдалану) – 0 мың теңге.
Ескерту. 5 - тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Біржан сал ауданы мәслихатының 10.11.2020 № С-58/3 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
6. 2020 - 2022 жылдарға арналған Уәлихан ауылдық округінің бюджеті тиісінше 16, 17 және 18-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2020 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 26 983 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 618 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 26 365 мың теңге;
2) шығындар – 26 983 мың теңге;
3) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
4) бюджет тапшылығы (профициті) – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитті пайдалану) – 0 мың теңге.
Ескерту. 6 - тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Біржан сал ауданы мәслихатының 02.09.2020 № С-54/4 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.

поступления трансфертов – 21 286 тысяч тенге;
2) затраты – 22 442 тысяч тенге;
3) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
4) дефицит (профицит) бюджета – 0 тысяч тенге;
5) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 3 - в редакции решения маслихата района Биржан сал Акмолинской области от 02.09.2020 № С-54/4 (вводится в действие с 01.01.2020).
4. Утвердить бюджет Баймырзинского сельского округа на 2020 - 2022 годы, согласно приложениям 10, 11 и 12 соответственно, в том числе на 2020 год в следующих объемах:
1) доходы – 18 484 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 1 390 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 17 094 тысяч тенге;
2) затраты – 18 484 тысяч тенге;
3) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
4) дефицит (профицит) бюджета – 0 тысяч тенге;
5) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0 тысяч тенге.
5. Утвердить бюджет Бирсуатского сельского округа на 2020 - 2022 годы, согласно приложениям 13, 14 и 15 соответственно, в том числе на 2020 год в следующих объемах:
1) доходы – 93 558,5 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 1 098 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 350 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 92 110,5 тысяч тенге;
2) затраты – 93 558,5 тысяч тенге;
3) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
4) дефицит (профицит) бюджета – 0 тысяч тенге;
5) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 5 - в редакции решения маслихата района Биржан сал Акмолинской области от 10.11.2020 № С-58/3 (вводится в действие с 01.01.2020).
6. Утвердить бюджет Валихановского сельского округа на 2020 - 2022 годы, согласно приложениям 16, 17 и 18 соответственно, в том числе на 2020 год в следующих объемах:
1) доходы – 26 983 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 618 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 26 365 тысяч тенге;
2) затраты – 26 983 тысяч тенге;
3) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
4) дефицит (профицит) бюджета – 0 тысяч тенге;
5) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 6 - в редакции решения маслихата района Биржан сал Акмолинской области от 02.09.2020 № С-54/4 (вводится в действие с 01.01.2020).

14. 2020 - 2022 жылдарға арналған Краснофлот ауылының бюджеті тиісінше 40, 41 және 42-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2020 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 14 548 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 437 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 14 111 мың теңге;
2) шығындар – 14 548 мың теңге;
3) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
4) бюджет тапшылығы (профициті) – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитті пайдалану) – 0 мың теңге.
Ескерту. 14 - тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Біржан сал ауданы мәслихатының 10.11.2020 № С-58/3 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
15. 2020 - 2022 жылдарға арналған Мамай ауылының бюджеті тиісінше 43, 44 және 45-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2020 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 14 146,1 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 497 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 13 649,1 мың теңге;
2) шығындар – 14 146,1 мың теңге;
3) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
4) бюджет тапшылығы (профициті) – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитті пайдалану) – 0 мың теңге.
Ескерту. 15 - тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Біржан сал ауданы мәслихатының 10.11.2020 № С-58/3 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
16. Біржан сал ауданының Степняк қаласының, ауылдық округтер мен ауылдар бюджеттерінің кірістері келесі көздер есебінен бекітілсін:
1) салықтық түсімдер, оның ішінде;
жеке табыс салығы;
мүлікке салынатын салықтар;
жер салығы;
көлік құралдарына салынатын салықтар.
17. 2020 жылға арналған бюджеттерде субвенция көлемі 358 198 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
Степняк қаласына
35 453 мың теңге;
Макинка ауылдық округіне
29 786 мың теңге;
Аңғал батыр ауылдық округіне
21 286 мың теңге;
Баймырза ауылдық округіне
17 094 мың теңге;
Бірсуат ауылдық округіне
42 278 мың теңге;
Уәлихан ауылдық округіне
15 069 мың теңге;
Донской ауылдық округіне
25 830 мың теңге;
Еңбекшілдер ауылдық округіне
33 173 мың теңге;
Заурал ауылдық округіне
43 031 мың теңге;
Үлгі ауылдық округіне
26 348 мың теңге;
Ақсу ауылына
11 893 мың теңге;
Заозерный ауылына
18 959 мың теңге;
Кеңащы ауылына
10 756 мың теңге;
Краснофлот ауылына
14 111 мың теңге;
Мамай ауылына
13 131 мың теңге.

14. Утвердить бюджет села Краснофлотское на 2020 - 2022 годы, согласно приложениям 40, 41 и 42 соответственно, в том числе на 2020 год в следующих объемах:
1) доходы – 14 548 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 437 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 14 111 тысяч тенге;
2) затраты – 14 548 тысяч тенге;
3) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
4) дефицит (профицит) бюджета – 0 тысяч тенге;
5) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 14 - в редакции решения маслихата района Биржан сал Акмолинской области от 10.11.2020 № С-58/3 (вводится в действие с 01.01.2020).
15. Утвердить бюджет села Мамай на 2020 - 2022 годы, согласно приложениям 43, 44 и 45 соответственно, в том числе на 2020 год в следующих объемах:
1) доходы – 14 146,1 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 497 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 13 649,1 тысяч тенге;
2) затраты – 14 146,1 тысяч тенге;
3) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
4) дефицит (профицит) бюджета – 0 тысяч тенге;
5) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 15 - в редакции решения маслихата района Биржан сал Акмолинской области от 10.11.2020 № С-58/3 (вводится в действие с 01.01.2020).
16. Утвердить доходы бюджетов города Степняка, сельских округов и сел района Биржан сал за счет следующих источников:
1) налоговых поступлений, в том числе:
индивидуального подоходного налога;
налогов на имущество;
земельного налога;
налога на транспортные средства.
17. Учесть, что в бюджетах города, сельских округов и сел на 2020 год предусмотрены объемы субвенций, в сумме 358 198 тысяч тенге, в том числе:
городу Степняк
35 453 тысяч тенге;
Макинскому сельскому округу
29 786 тысяч тенге;
Ангалбатырскому сельскому округу
21 286 тысяч тенге;
Баймырзинскому сельскому округу
17 094 тысяч тенге;
Бирсуатскому сельскому округу
42 278 тысяч тенге;
Валихановскому сельскому округу
15 069 тысяч тенге;
Донскому сельскому округу
25 830 тысяч тенге;
Енбекшильдерскому сельскому округу
33 173 тысяч тенге;
Заураловскому сельскому округу
43 031 тысяч тенге;
Ульгинскому сельскому округу
26 348 тысяч тенге;
селу Аксу
11 893 тысяч тенге;
селу Заозерное
18 959 тысяч тенге;
селу Кенащи
10 756 тысяч тенге;
селу Краснофлотское
14 111 тысяч тенге;
селу Мамай
13 131 тысяч тенге.

17-1. 2020 жылға арналған Степняк қаласының және Макинка ауылдық округінің бюджеттерінде 2020 жылдың 1 қаңтарына қалыптасқан 109,5 мың теңге сомасында бюджет қаражатының бос қалдықтары пайдаланылатыны ескерілсін, оның ішінде:
Степняк қаласы 69,5 мың теңге;
Макинка ауылдық округі 40,0 мың теңге.
Ескерту. Шешім 17-1 - тармақпен толықтырылды - Ақмола облысы Біржан сал ауданы мәслихатының 29.05.2020 № С-52/6 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
18. 2020 жылға арналған ауылдық округтер мен ауылдар бюджеттерінің түсімдерінің құрамында 46-қосымшаға сәйкес облыстық бюджеттен нысаналы трансферттердің қарастырылғаны ескерілсін.
19. 2020 жылға арналған ауылдық округтер мен ауылдар бюджеттерінің түсімдерінің құрамында 47-қосымшаға сәйкес аудандық бюджеттен нысаналы трансферттердің қарастырылғаны ескерілсін.
20. Осы шешім Ақмола облысының Әділет департаментінде мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күшіне енеді және 2020 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Біржан сал ауданы
мәслихатының
сессия төрағасы
А.Бочковский
Біржан сал ауданы
мәслихатының хатшысы
С.Шауенов
"КЕЛІСІЛДІ"
Ақмола облысы
Біржан сал ауданының әкімі
Біржан сал ауданы мәслихатының

17-1. Учесть, что в бюджетах города Степняка и Макинского сельского округа на 2020 год, используются свободные остатки бюджетных средств, образовавшиеся на 1 января 2020 года, в сумме 109,5 тысяч тенге, в том числе:
город Степняк 69,5 тысяч тенге;
Макинский сельский округ 40,0 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 17-1 в соответствии с решением маслихата района Биржан сал Акмолинской области от 29.05.2020 № С-52/6 (вводится в действие с 01.01.2020).
18. Учесть, что в составе поступлений бюджетов сельских округов и сел на 2020 год предусмотрены целевые трансферты из областного бюджета согласно приложению 46.
19. Учесть, что в составе поступлений бюджетов сельских округов и сел на 2020 год предусмотрены целевые трансферты из районного бюджета согласно приложению 47.
20. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в Департаменте юстиции Акмолинской области и вводится в действие с 1 января 2020 года.
Председатель сессии
маслихата района
Биржан сал
А.Бочковский
Секретарь маслихата
района Биржан сал
С.Шауенов
"СОГЛАСОВАНО"
Аким района Биржан сал
Акмолинской области
Приложение 1 к решению
маслихата района Биржан сал