Есіл аудандық мәслихатының 2019 жылғы 19 ақпандағы № 45/2 "Есіл ауданының әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың қағидаларын бекіту туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Ақмола облысы Есіл аудандық мәслихатының 2019 жылғы 21 тамыздағы № 55/3 шешімі. Ақмола облысының Әділет департаментінде 2019 жылғы 23 тамызда № 7332 болып тіркелді. Күші жойылды - Ақмола облысы Есіл аудандық мәслихатының 2023 жылғы 28 желтоқсандағы № 8С-13/4 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Ақмола облысы Есіл аудандық мәслихатының 28.12.2023 № 8С-13/4 (оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6 бабына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 21 мамырдағы № 504 "Әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың үлгілік қағидаларын бекіту туралы" қаулысына сәйкес, Есіл аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Есіл аудандық мәслихатының "Есіл ауданының әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың қағидаларын бекіту туралы" 2019 жылғы 19 ақпандағы № 45/2 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7072 тіркелген, 2019 жылғы 28 ақпанда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің электрондық түрдегі эталондық бақылау банкінде жарияланған) шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешіммен бекітілген, Есіл ауданының әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың қағидаларында:
2 тармақта:
1) тармақша жаңа редакцияда баяндалсын:
"1) "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация) – Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес мемлекеттік қызметтерді, табиғи монополиялар субъектілерінің желілеріне қосуға арналған техникалық шарттарды беру жөніндегі қызметтерді және квазимемлекеттік сектор субъектілерінің қызметтерін көрсету, "бір терезе" қағидаты бойынша мемлекеттік қызметтерді, табиғи монополиялар субъектілерінің желілеріне қосуға арналған техникалық шарттарды беру жөніндегі қызметтерді, квазимемлекеттік сектор субъектілерінің қызметтерін көрсетуге өтініштер қабылдау және көрсетілетін қызметті алушыға олардың нәтижелерін беру жөніндегі жұмысты ұйымдастыру, сондай-ақ электрондық нысанда мемлекеттік қызметтер көрсетуді қамтамасыз ету үшін Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімі бойынша құрылған, орналасқан жері бойынша жылжымайтын мүлікке құқықтарды мемлекеттік тіркеуді жүзеге асыратын заңды тұлға;";
10) тармақша жаңа редакцияда баяндалсын:
"10) учаскелік комиссия – әлеуметтік көмек алуға өтініш білдірген адамдардың (отбасылардың) материалдық жағдайына тексеру жүргізу және қорытындылар дайындау үшін тиісті әкімшілік-аумақтық бірлік әкімдерінің шешімімен құрылатын комиссия;";
6 тармақ жаңа редакцияда баяндалсын:

О внесении изменений в решение Есильского районного маслихата от 19 февраля 2019 года № 45/2 "Об утверждении Правил оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан Есильского района"
Решение Есильского районного маслихата Акмолинской области от 21 августа 2019 года № 55/3. Зарегистрировано Департаментом юстиции Акмолинской области 23 августа 2019 года № 7332. Утратило силу решением Есильского районного маслихата Акмолинской области от 28 декабря 2023 года № 8С-13/4
Сноска. Утратило силу решением Есильского районного маслихата Акмолинской области от 28.12.2023 № 8С-13/4 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии со статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", постановлением Правительства Республики Казахстан от 21 мая 2013 года № 504 "Об утверждении Типовых правил оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан", Есильский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Есильского районного маслихата "Об утверждении Правил оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан Есильского района" от 19 февраля 2019 года № 45/2 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 7072, опубликовано 28 февраля 2019 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде) следующие изменения:
в Правилах оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан Есильского района, утвержденных указанным решением:
в пункте 2:
подпункт 1) изложить в новой редакции:
"1) Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация) – юридическое лицо, созданное по решению Правительства Республики Казахстан для оказания государственных услуг, услуг по выдаче технических условий на подключение к сетям субъектов естественных монополий и услуг субъектов квазигосударственного сектора в соответствии с законодательством Республики Казахстан, организации работы по приему заявлений на оказание государственных услуг, услуг по выдаче технических условий на подключение к сетям субъектов естественных монополий, услуг субъектов квазигосударственного сектора и выдаче их результатов услугополучателю по принципу "одного окна", а также обеспечения оказания государственных услуг в электронной форме, осуществляющее государственную регистрацию прав на недвижимое имущество по месту его нахождения;";
подпункт 10) изложить в новой редакции:
"10) участковая комиссия – комиссия, создаваемая решением акимов соответствующих административно-территориальных единиц для проведения обследования материального положения лиц (семей), обратившихся за социальной помощью, и подготовки заключений;";
пункт 6 изложить в новой редакции:

"6. Әлеуметтік көмек көрсету үшін атаулы күндер мен мереке күндерінің тізбесі:
1) Ауғанстан Демократиялық Республикасынан Кеңес әскерлерінің шектеулі контингентінің шығарылған күні – 15 ақпан;
2) Жеңiс күнi – 9 мамыр;
3) Қарттар күні – 1 қазан;
4) Мүгедектер күні – қазанның екінші жексенбісі.";
9 тармақтың 3) тармақшасы жаңа редакцияда баяндалсын:
"3) ең төмен күнкөріс деңгейіне еселік қатынаста белгілейтін шектен аспайтын жан басына шаққандағы орташа табыстың болуы.";
11 тармақта:
1) тармақшаның бірінші абзацы жаңа редакцияда баяндалсын:
"1) облыстың жергілікті атқарушы органымен келісім бойынша атаулы күндер мен мереке күндеріне бір рет бірыңғай мөлшерде:";
1) тармақшаның екінші абзацы жаңа редакцияда баяндалсын:
"Ауғанстан Демократиялық Республикасынан Кеңес әскерлерінің шектеулі контингентінің шығарылған күніне:";
1) тармақшаның сегізінші абзацы қазақ тілінде жаңа редакцияда баяндалсын, орыс тіліндегі мәтін өзгермейді:
"Қарттар күніне:";
3) тармақшаның екінші абзацы жаңа редакцияда баяндалсын:
"аз қамтылған, көп балалы отбасылардан шыққан, колледждерде күндізгі нысанда оқитын студенттерге оқу орнымен жасалған нотариалды куәландырылған келісім шарттың көшірмесінің, оқу орнынан анықтаманың, көрсетілген санатқа жататындығын растайтын анықтаманың, төлем туралы түбіртектің көшірмесінің негізінде – 100 пайыз мөлшерінде оқуының шығынын өтеуге;";
3) тармақшаның үшінші абзацы жаңа редакцияда баяндалсын:
"аз қамтылған, халықтың (отбасылардың) әлеуметтік-әлсіз топтарынан шыққан, жоғары медициналық оқу орындарында оқитын студенттерге уәкілетті органмен, ауданның медициналық ұйымымен және студент арасында жасалған үш жақты келісім шарттың, оқу орнымен жасалған, нотариалды куәландырылған келісім шарттың көшірмесінің, оқу орнынан анықтаманың, өтініш берушінің көрсетілген санатқа жататындығын растайтын анықтаманың, төлем туралы түбіртектің көшірмесінің негізінде – 100 пайыз мөлшерінде оқуының шығынын өтеуге;";
14 тармақтың бірінші абзацы жаңа редакцияда баяндалсын:
"14. Өмірлік қиын жағдай туындаған кезде әлеуметтік көмек алу үшін өтініш беруші өзінің немесе отбасының атынан уәкілетті органға немесе кент, ауыл, ауылдық округтің әкіміне өтінішке қоса мынадай құжаттарды:";
15, 16 тармақтар алынып тасталсын;
18 тармақ жаңа редакцияда баяндалсын:
"18. Өмірлік қиын жағдай туындаған кезде әлеуметтік көмек көрсетуге өтініш келіп түскен кезде уәкілетті орган немесе қала, кент, ауыл, ауылдық округтің әкімі бір жұмыс күні ішінде өтініш берушінің құжаттарын адамның (отбасының) материалдық жағдайына тексеру жүргізу үшін учаскелік комиссияға жібереді.";
19 тармақ жаңа редакцияда баяндалсын:

"6. Перечень памятных дат и праздничных дней для оказания социальной помощи:
1) День вывода ограниченного контингента советских войск из Демократической Республики Афганистан – 15 февраля;
2) День Победы – 9 Мая;
3) День пожилых людей – 1 октября;
4) День инвалидов – второе воскресенье октября.";
подпункт 3) пункта 9 изложить в новой редакции:
"3) наличие среднедушевого дохода, не превышающего порога, в однократном отношении к прожиточному минимуму.";
в пункте 11:
абзац первый подпункта 1) изложить в новой редакции:
"1) к памятным датам и праздничным дням единовременно в едином размере по согласованию с местным исполнительным органом области:";
абзац второй подпункта 1) изложить в новой редакции:
"ко Дню вывода ограниченного контингента советских войск из Демократической Республики Афганистан:";
абзац восьмой подпункта 1) изложить в новой редакции на казахском языке, текст на русском языке не меняется;
абзац второй подпункта 3) изложить в новой редакции:
"студентам из малообеспеченных, многодетных семей, обучающимся на очной форме в колледжах на основании копии договора с учебным заведением, заверенной нотариально, справки с места учебы, справки, подтверждающей принадлежность к указанной категории, копии квитанции об оплате - в размере 100 процентов возмещения затрат за обучение;";
абзац третий подпункта 3) изложить в новой редакции:
"студентам из числа малообеспеченных, социально-уязвимых слоев населения (семей), обучающимся в высших медицинских учебных заведениях на основании трехстороннего договора, заключенного между уполномоченным органом, медицинской организацией района и студентом, копии договора с учебным заведением, заверенной нотариально, справки с места учебы, справки, подтверждающей принадлежность заявителя к указанной категории, копии квитанции об оплате - в размере 100 процентов возмещения затрат за обучение;";
абзац первый пункта 14 изложить в новой редакции:
"14. Для получения социальной помощи при наступлении трудной жизненной ситуации заявитель от себя или от имени семьи в уполномоченный орган или акиму города, поселка, села, сельского округа представляет заявление с приложением следующих документов:";
пункты 15, 16 исключить;
пункт 18 изложить в новой редакции:
"18. При поступлении заявления на оказание социальной помощи при наступлении трудной жизненной ситуации уполномоченный орган или аким города, поселка, села, сельского округа в течение одного рабочего дня направляют документы заявителя в участковую комиссию для проведения обследования материального положения лица (семьи).";
пункт 19 изложить в новой редакции:

"19. Учаскелік комиссия құжаттарды алған күннен бастап екі жұмыс күні ішінде өтініш берушіге тексеру жүргізеді, оның нәтижелері бойынша Үлгілік қағидаларға 2, 3-қосымшаларға сәйкес нысандар бойынша адамның (отбасының) әлеуметтік көмекке мұқтаждығы туралы қорытынды дайындайды және оларды уәкілетті органға немесе қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкіміне жібереді.
Қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімі учаскелік комиссияның актісі мен қорытындысын алған күннен бастап екі жұмыс күні ішінде оларды қоса берілген құжаттармен уәкілетті органға жібереді.";
22 тармақ жаңа редакцияда баяндалсын:
"22. Уәкілетті орган учаскелік комиссиядан немесе қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінен құжаттар келіп түскен күннен бастап бір жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес адамның (отбасының) жан басына шаққандағы орташа табысын есептеуді жүргізеді және құжаттардың толық пакетін арнайы комиссияның қарауына ұсынады.";
24 тармақтың екінші абзацы жаңа редакцияда баяндалсын:
"Осы Қағидалардың 20 және 21-тармақтарында көрсетілген жағдайларда уәкілетті орган өтініш берушіден немесе қала, кент, ауыл, ауылдық округтің әкімінен құжаттарды қабылдаған күннен бастап жиырма жұмыс күні ішінде әлеуметтік көмек көрсету не көрсетуден бас тарту туралы шешім қабылдайды.".
2. Осы шешім Ақмола облысының Әділет департаментінде мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күшіне енеді және ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихат
сессиясының төрағасы
А.Господарь
Аудандық мәслихат
хатшысы
С.Ағымбаева
"КЕЛІСІЛДІ"
Есіл ауданының әкімдігі

"19. Участковая комиссия в течение двух рабочих дней со дня получения документов проводит обследование заявителя, по результатам которого составляет акт о материальном положении лица (семьи), подготавливает заключение о нуждаемости лица (семьи) в социальной помощи по формам согласно приложениям 2, 3 к Типовым правилам и направляет их в уполномоченный орган или акиму города, поселка, села, сельского округа.
Аким города, поселка, села, сельского округа в течение двух рабочих дней со дня получения акта и заключения участковой комиссии направляет их с приложенными документами в уполномоченный орган.";
пункт 22 изложить в новой редакции:
"22. Уполномоченный орган в течение одного рабочего дня со дня поступления документов от участковой комиссии или акима города, поселка, села, сельского округа производит расчет среднедушевого дохода лица (семьи) в соответствии с законодательством Республики Казахстан и представляет полный пакет документов на рассмотрение специальной комиссии.";
абзац второй пункта 24 изложить в новой редакции:
"В случаях, указанных в пунктах 20 и 21 настоящих Правил, уполномоченный орган принимает решение об оказании либо отказе в оказании социальной помощи в течение двадцати рабочих дней со дня принятия документов от заявителя или акима города, поселка, села, сельского округа.".
2. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в Департаменте юстиции Акмолинской области и вводится в действие со дня официального опубликования.
Председатель сессии
районного маслихата
А.Господарь
Секретарь районного
маслихата
С.Агымбаева
"СОГЛАСОВАНО"
Акимат Есильского района