Есіл аудандық мәслихатының 2018 жылғы 24 желтоқсандағы № 41/2 "2019-2021 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Ақмола облысы Есіл аудандық мәслихатының 2019 жылғы 27 тамыздағы № 56/2 шешімі. Ақмола облысының Әділет департаментінде 2019 жылғы 29 тамызда № 7346 болып тіркелді
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 109 бабының 1 тармағына, 111 бабының 1 тармағына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6 бабына сәйкес, Есіл аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Есіл аудандық мәслихатының "2019-2021 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" 2018 жылғы 24 желтоқсандағы № 41/2 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6994 тіркелген, 2019 жылғы 4 қаңтарда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің электрондық түрдегі эталондық бақылау банкінде жарияланған) шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1 тармақ жаңа редакцияда баяндалсын:
"1. 2019-2021 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2019 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 4998367,8 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 871940 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 37222,4 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 21691 мың теңге;
трансферттер түсімі 4067514,4 мың теңге;
2) шығындар 5046628,5 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу (-19634,2) мың теңге, оның ішінде:
бюджеттiк кредиттер 3788 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 23422,2 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо 46000 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу 46000 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (- 74626,5) мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 74626,5 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 1, 4, 5, 6, 8 қосымшалары осы шешімнің 1, 2, 3, 4, 5 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда баяндалсын.
2. Осы шешім Ақмола облысының Әділет департаментінде мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күшіне енеді және 2019 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихат сессиясының
төрағасы
А.Господарь
Аудандық мәслихат
хатшысы
С.Ағымбаева
"КЕЛІСІЛДІ"
Есіл ауданының әкімдігі
Есіл аудандық мәслихатының
2019 жылғы 27 тамыздағы
№ 56/2 шешіміне
1 қосымша
Есіл аудандық мәслихатының
2018 жылғы 24 желтоқсандағы
№ 41/2 шешіміне
1 қосымша
2019 жылға арналған аудандық бюджет
Санаты
Сома
мың теңге
Сыныбы
Кіші сыныбы
Атаулар
1
2
3
4
5
I. КІРІСТЕР

О внесении изменений в решение Есильского районного маслихата от 24 декабря 2018 года № 41/2 "О районном бюджете на 2019-2021 годы"
Решение Есильского районного маслихата Акмолинской области от 27 августа 2019 года № 56/2. Зарегистрировано Департаментом юстиции Акмолинской области 29 августа 2019 года № 7346
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с пунктом 1 статьи 109, пунктом 1 статьи 111 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Есильский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Есильского районного маслихата "О районном бюджете на 2019-2021 годы" от 24 декабря 2018 года № 41/2 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 6994, опубликовано 4 января 2019 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде) следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2019-2021 годы, согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2019 год в следующих объемах:
1) доходы 4998367,8 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям 871940 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям 37222,4 тысячи тенге;
поступлениям от продажи основного капитала 21691 тысяча тенге;
поступлениям трансфертов 4067514,4 тысячи тенге;
2) затраты 5046628,5 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование (-19634,2) тысячи тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 3788 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов 23422,2 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 46000 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов 46000 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (- 74626,5) тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 74626,5 тысяч тенге.";
приложения 1, 4, 5, 6, 8 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в Департаменте юстиции Акмолинской области и вводится в действие с 1 января 2019 года.
Председатель
сессии районного маслихата
А.Господарь
Секретарь
районного маслихата
С.Агымбаева
"СОГЛАСОВАНО"
Акимат Есильского района
Приложение 1 к решению
Есильского районного
маслихата от 27 августа
2019 года № 56/2
Приложение 1 к решению
Есильского районного
маслихата от 24 декабря
2018 года № 41/2
Районный бюджет на 2019 год
Категория
Сумма
тысяч тенге
Класс
Подкласс
Наименование
1
2
3
4
5
I. ДОХОДЫ

999
010
Ауыл шаруашылығы жануарларын сәйкестендіру жөніндегі іс-шараларды өткізу
1091,1
011
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
32743
047
Жануарлардың саулығы мен адамның денсаулығына қауіп төндіретін, алып қоймай залалсыздандырылған (зарарсыздандырылған) және қайта өңделген жануарлардың, жануарлардан алынатын өнімдер мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу
1900
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
16173
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
16173
001
Жергілікті деңгейде құрылыс, сәулет және қала құрылысы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
16173
12
Көлiк және коммуникация
105733
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
105733
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
105733
13
Басқалар
21997,6
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
13975
040
Өңірлерді дамытудың 2020 жылға дейінгі бағдарламасы шеңберінде өңірлерді экономикалық дамытуға жәрдемдесу бойынша шараларды іске асыру
13975
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
8022,6
012
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органының резерві
2517,6
026
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ бюджеттеріне азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
2801
066
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ бюджеттеріне мемлекеттік әкімшілік қызметшілердің жекелеген санаттарының жалақысын көтеруге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
2704
14
Борышқа қызмет көрсету
3666,4
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
3666,4
021
Жергілікті атқарушы органдардың облыстық бюджеттен қарыздар бойынша сыйақылар мен өзге де төлемдерді төлеу бойынша борышына қызмет көрсету
3666,4
15
Трансферттер
166042,9
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
166042,9
006
Пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) нысаналы трансферттерді қайтару
458,9
024
Заңнаманы өзгертуге байланысты жоғары тұрған бюджеттің шығындарын өтеуге төменгі тұрған бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер
128840
038
Субвенциялар
14564
051
Жергілікті өзін-өзі басқару органдарына берілетін трансферттер
22180
III. Таза бюджеттiк кредиттеу
-19634,2
Бюджеттiк кредиттер
3788
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
3788

999
010
Проведение мероприятий по идентификации сельскохозяйственных животных
1091,1
011
Проведение противоэпизоотических мероприятий
32743
047
Возмещение владельцам стоимости обезвреженных (обеззараженных) и переработанных без изъятия животных, продукции и сырья животного происхождения, представляющих опасность для здоровья животных и человека
1900
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
16173
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
16173
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, архитектуры и градостроительства на местном уровне
16173
12
Транспорт и коммуникации
105733
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
105733
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
105733
13
Прочие
21997,6
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
13975
040
Реализация мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы развития регионов до 2020 года
13975
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
8022,6
012
Резерв местного исполнительного органа района (города областного значения)
2517,6
026
Целевые текущие трансферты бюджетам города районного значения, села, поселка, сельского округа на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счҰт средств государственного бюджета, работников казҰнных предприятий
2801
066
Целевые текущие трансферты бюджетам города районного значения, села, поселка, сельского округа на повышение заработной платы отдельных категорий административных государственных служащих
2704
14
Обслуживание долга
3666,4
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
3666,4
021
Обслуживание долга местных исполнительных органов по выплате вознаграждений и иных платежей по займам из областного бюджета
3666,4
15
Трансферты
166042,9
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
166042,9
006
Возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов
458,9
024
Целевые текущие трансферты из нижестоящего бюджета на компенсацию потерь вышестоящего бюджета в связи с изменением законодательства
128840
038
Субвенции
14564
051
Трансферты органам местного самоуправления
22180
III. Чистое бюджетное кредитование
-19634,2
Бюджетные кредиты
3788
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
3788

20200
жастарға және табысы аз көпбалалы отбасыларға, табысы аз еңбекке қабілетті мүгедектерге жаңа бизнес-идеяларды жүзеге асыру үшін гранттар
7575
Қазақстан Республикасы Ұлттық қорынан бөлінетін нысаналы трансферт есебінен
7575
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыруға
3806
Мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету нормаларын көбейтуге
3748
Техникалық көмекшi (компенсаторлық) құралдар Тiзбесiн кеңейтуге
1430
Халықты жұмыспен қамту орталықтарына әлеуметтік жұмыс жөніндегі консультанттар мен ассистенттерді енгізуге
7778
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеміне, оның iшiнде:
66091
республикалық бюджеттің қаражаты есебінен
52364
Қазақстан Республикасы Ұлттық қорынан бөлінетін нысаналы трансферт есебінен
13727
Ауданның бiлiм бөлімі
203059
Бастауыш, негізгі және жалпы орта білім беру ұйымдарының мұғалімдері мен педагог-психологтарының еңбегіне ақы төлеуді ұлғайтуға
203059
Ауданның құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
8088
Аз қамтылған көп балалы отбасыларға коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін сатып алуға
8088
Дамытуға арналған нысаналы трансферттер
542082
оның iшiнде:
Ауданның құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
542082
Өңірлерді дамытудың 2020 жылға дейінгі бағдарламасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға
542082
Бюджеттік несиелер
3788
оның iшiнде:
Ауданның экономика және қаржы бөлімі
3788
Мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін
3788
Есіл аудандық мәслихатының
2019 жылғы 27 тамыздағы
№ 56/2 шешіміне
3 қосымша
Есіл аудандық мәслихатының
2018 жылғы 24 желтоқсандағы
№ 41/2 шешіміне
5 қосымша
2019 жылға арналған облыстық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер
Атауы
Сома
мың теңге
1
2
Барлығы
334812,6
Ағымдағы нысаналы трансферттер
236469,6
оның iшiнде:
Ауданның бiлiм бөлімі
37283
Мектептерде IT-сыныптарын ашуға
5023
Аз қамтылған отбасынан шыққан мектеп оқушыларын мектеп формасымен және кеңсе тауарларымен қамтамасыз етуге
10116
Мектептерге арналған оқулықтарды сатып алу және жеткізу
10894
"Денсаулық пен тіршілік дағдыларын қалыптастыру, сонымен қатар кәмелетке толмаған жасөспірімдер арасында өзіне-өзі қол жұмсаудың алдын алу" бағдарламасын енгізуге
1250
Есіл ауданының Заречный ауылындағы "Айналайын" мемелекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны балабақшасының балалар алаңын абаттандыруға
10000
Ауданның ветеринария бөлімі
34643
Эпизоотияға қарсы іс-шараларды жүргізуге
32743
Бруцелезбен ауыратын санитариялық союға жіберілетін ауыл шаруашылығы малдарының (ірі қара және ұсақ малдың) құнын өтеуге
1900
Ауданның жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі

20200
на предоставление государственных грантов на реализацию новых бизнес-идей для молодежи, членам малообеспеченных и многодетных семей, трудоспособным инвалидам
7575
за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан
7575
На размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
3806
На увеличение норм обеспечения инвалидов обязательными гигиеническими средствами
3748
На расширение Перечня технических вспомогательных (компенсаторных) средств
1430
На внедрение консультантов по социальной работе и ассистентов в центрах занятости населения
7778
На выплату государственной адресной социальной помощи, в том числе:
66091
за счет республиканского бюджета
52364
за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан
13727
Отдел образования района
203059
На увеличение оплаты труда учителей и педагогов-психологов организаций начального, основного и общего среднего образования
203059
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района
8088
На приобретение жилья коммунального жилищного фонда для малообеспеченных многодетных семей
8088
Целевые трансферты на развитие
542082
в том числе:
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района
542082
На развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах в рамках Программы развития регионов до 2020 года
542082
Бюджетные кредиты
3788
в том числе:
Отдел экономики и финансов района
3788
Для реализации мер социальной поддержки специалистов
3788
Приложение 3 к решению
Есильского районного
маслихата от 27 августа
2019 года № 56/2
Приложение 5 к решению
Есильского районного
маслихата от 24 декабря
2018 года № 41/2
Целевые трансферты из областного бюджета на 2019 год
Наименование
Сумма
тысяч тенге
1
2
Всего
334812,6
Целевые текущие трансферты
236469,6
в том числе:
Отдел образования района
37283
На открытие IT-классов в школах
5023
На обеспечение школьной формой и канцелярскими товарами учащихся школ из малообеспеченных семей
10116
На приобретение и доставку учебников для школ
10894
На внедрение Программы "Формирование здоровья и жизненных навыков и превенции суицида среди несовершеннолетних"
1250
На благоустройство детской площадки детского сада государственного коммунального казенного предприятия "Айналайын" села Заречное Есильского района
10000
Отдел ветеринарии района
34643
На проведение противоэпизоотических мероприятий
32743
Возмещение стоимости сельскохозяйственных животных (крупного и мелкого рогатого скота) больных бруцеллезом направленных на санитарный убой
1900
Отдел занятости и социальных программ района