Шортанды аудандық мәслихатының 2018 жылғы 24 желтоқсандағы № С-35/2 "2019-2021 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Ақмола облысы Шортанды аудандық мәслихатының 2019 жылғы 6 желтоқсандағы № С-50/2 шешімі. Ақмола облысының Әділет департаментінде 2019 жылғы 9 желтоқсанда № 7559 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 106, 109, 111 баптарына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6 бабының 1 тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Ақмола облыстық мәслихатының 2019 жылғы 22 қарашадағы № 6С-39-2 "Ақмола облыстық мәслихатының 2018 жылғы 13 желтоқсандағы № 6С-27-2 "2019-2021 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7510 тіркелген) шешімінің негізінде, Шортанды аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Шортанды аудандық мәслихатының "2019-2021 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" 2018 жылғы 24 желтоқсандағы № С-35/2 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6974 тіркелген, 2019 жылғы 3 қаңтарда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің электрондық түрдегі эталондық бақылау банкінде жарияланған) шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2019-2021 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2019 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 6 630 486,6 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 871 464,6 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 15 102,8 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 40 633,7 мың теңге;
трансферттер түсімі – 5 703 285,5 мың теңге;
2) шығындар – 6 728 486,6 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 77 758,5 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 124 987,5 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 47 229 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – (-175 758,5) мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 175 758,5 мың теңге.";
4 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"4. 2019 жылға арналған аудандық бюджетте мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын жүзеге асыру үшін республикалық бюджеттен 124 987,5 мың теңге сомасында бюджеттік кредиттер есепке алынсын.";
6 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"6. 2019 жылға арналған аудандық бюджетте мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын жүзеге асыру үшін республикалық бюджеттен бюджеттік кредиттер бойынша сыйақы төлемдері 68,1 мың теңге сомасында есепке алынсын.";

О внесении изменений в решение Шортандинского районного маслихата от 24 декабря 2018 года № С-35/2 "О районном бюджете на 2019-2021 годы"
Решение Шортандинского районного маслихата Акмолинской области от 6 декабря 2019 года № С-50/2. Зарегистрировано Департаментом юстиции Акмолинской области 9 декабря 2019 года № 7559
В соответствии со статьями 106, 109, 111 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, с подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", на основании решения Акмолинского областного маслихата от 22 ноября 2019 года № 6С-39-2 "О внесении изменений в решение Акмолинского областного маслихата от 13 декабря 2018 года № 6С-27-2 "Об областном бюджете на 2019-2021 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 7510), Шортандинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Шортандинского районного маслихата "О районном бюджете на 2019-2021 годы" от 24 декабря 2018 года № С-35/2 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 6974, опубликовано 3 января 2019 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде) следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2019-2021 годы, согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2019 год в следующих объемах:
1) доходы – 6 630 486,6 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 871 464,6 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 15 102,8 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 40 633,7 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 5 703 285,5 тысяч тенге;
2) затраты – 6 728 486,6 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 77 758,5 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 124 987,5 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 47 229 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – (-175 758,5) тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 175 758,5 тысяч тенге.";
пункт 4 изложить в новой редакции:
"4. Учесть в районном бюджете на 2019 год бюджетные кредиты из республиканского бюджета для реализации мер социальной поддержки специалистов в сумме 124 987,5 тысяч тенге.";
пункт 6 изложить в новой редакции:
"6. Учесть в районном бюджете на 2019 год выплату вознаграждения по бюджетным кредитам из республиканского бюджета для реализации мер социальной поддержки специалистов в сумме 68,1 тысяч тенге.";

көрсетілген шешімнің 1, 5, 11, 12, 13 қосымшалары осы шешімнің 1, 2, 3, 4, 5 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім Ақмола облысының Әділет департаментінде мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күшіне енеді және 2019 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихаттың
сессия төрағасы
Е.Жапаров
Аудандық мәслихаттың
хатшысы
Д.Отаров
"КЕЛІСІЛДІ"
Шортанды ауданының әкімдігі
Шортанды аудандық мәслихатының
2019 жылғы 6 желтоқсандағы

приложения 1, 5, 11, 12, 13 к указанному решению изложить в новой редакции, согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в Департаменте юстиции Акмолинской области и вводится в действие с 1 января 2019 года.
Председатель сессии
районного маслихата
Е.Жапаров
Секретарь районного
маслихата
Д.Отаров
"СОГЛАСОВАНО"
Акимат Шортандинского района
Приложение 1 к решению
Шортандинского районного

6000
6
Жер қатынастары
22579
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
22579
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
18179
006
Аудандардың, облыстық маңызы бар, аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердiң, ауылдардың, ауылдық округтердiң шекарасын белгiлеу кезiнде жүргiзiлетiн жерге орналастыру
4400
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер
23539,8
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
23539,8
099
Мамандарды әлеуметтік қолдау жөніндегі шараларды іске асыру
23539,8
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
22830,9
2
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
22830,9
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
13303,2
001
Жергілікті деңгейде құрылыс саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
13303,2
468
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет және қала құрылысы бөлімі
9527,7
001
Жергілікті деңгейде сәулет және қала құрылысы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
9527,7
12
Көлiк және коммуникация
479471,8
1
Автомобиль көлiгi
473175,1
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
5422
013
Аудандық маңызы бар қалаларда, кенттерде, ауылдарда, ауылдық округтерде автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
5422
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
467753,1
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
27100,1
051
Көлiк инфрақұрылымының басым жобаларын іске асыру
440653
9
Көлiк және коммуникациялар саласындағы өзге де қызметтер
6296,7
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
6296,7
037
Әлеуметтік маңызы бар қалалық (ауылдық), қала маңындағы және ауданішілік қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдарын субсидиялау
6296,7
13
Өзгелер
19423,4
9
Өзгелер
19423,4
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
5999
040
Өңірлерді дамытудың 2020 жылға дейінгі бағдарламасы шеңберінде өңірлерді экономикалық дамытуға жәрдемдесу бойынша шараларды іске асыру
5999
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
13424,4
026
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ бюджеттеріне азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер

6000
6
Земельные отношения
22579
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
22579
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
18179
006
Землеустройство, проводимое при установлении границ районов, городов областного значения, районного значения, сельских округов, поселков, сел
4400
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
23539,8
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
23539,8
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
23539,8
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
22830,9
2
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
22830,9
467
Отдел строительства района (города областного значения)
13303,2
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области строительства
13303,2
468
Отдел архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
9527,7
001
Услуги по реализации государственной политики в области архитектуры и градостроительства на местном уровне
9527,7
12
Транспорт и коммуникации
479471,8
1
Автомобильный транспорт
473175,1
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
5422
013
Обеспечение функционирования автомобильных дорог в городах районного значения, поселках, селах, сельских округах
5422
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
467753,1
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
27100,1
051
Реализация приоритетных проектов транспортной инфраструктуры
440653
9
Прочие услуги в сфере транспорта и коммуникаций
6296,7
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
6296,7
037
Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым городским (сельским), пригородным и внутрирайонным сообщениям
6296,7
13
Прочие
19423,4
9
Прочие
19423,4
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
5999
040
Реализация мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы развития регионов до 2020 года
5999
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
13424,4
026
Целевые текущие трансферты бюджетам города районного значения, села, поселка, сельского округа на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий

1629
үкіметтік емес ұйымдарға мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыруға
13601
мүгедектерге қызмет көрсетуге бағдарланған ұйымдар орналасқан жерлерде жол белгілері мен сілтегіштерін орнатуға
42
тілдік курстар бойынша тағылымдамадан өткен мұғалімдерге қосымша ақы төлеуге
8952
оқу кезеңінде негізгі қызметкерді алмастырғаны үшін мұғалімдерге қосымша ақы төлеуге
2172
ұлттық біліктілік тестінен өткен және бастауыш, негізгі және жалпы орта білімнің білім беру бағдарламаларын іске асыратын мұғалімдерге педагогикалық шеберлік біліктілігі үшін қосымша ақы төлеуге
72745
жаңартылған білім беру мазмұны бойынша бастауыш, негізгі және жалпы орта білімнің оқу бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдарының мұғалімдеріне қосымша ақы төлеуге және жергілікті бюджеттердің қаражаты есебінен шығыстардың осы бағыт бойынша төленген сомаларын өтеуге
177012
мектептердің педагог-психологтарының лауазымдық айлықақыларының мөлшерлерін ұлғайтуға
1234
мектептердің педагог-психологтарына педагогикалық шеберлік біліктілігі үшін қосымша ақы төлеуге
1699
төмен ақы төленетін қызметкерлердің жалақысының мөлшерін көтеру үшін олардың салықтық жүктемесін төмендетуге байланысты шығындарды өтеуге
164609
азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге
478773,7
мемлекеттік әкімшілік қызметшілердің жекелеген санаттарының жалақысын көтеруге
22728
көлiк инфрақұрылымының басым жобаларын қаржыландыруға

1629
на размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
13601
на установку дорожных знаков и указателей в местах расположения организаций, ориентированных на обслуживание инвалидов
42
на доплату учителям, прошедшим стажировку по языковым курсам
8952
на доплату учителям за замещение на период обучения основного работника
2172
на доплату за квалификацию педагогического мастерства учителям, прошедшим национальный квалификационный тест и реализующим образовательные программы начального, основного и общего среднего образования
72745
на доплату учителям организаций образования, реализующим учебные программы начального, основного и общего среднего образования по обновленному содержанию образования, и возмещение сумм, выплаченных по данному направлению расходов за счет средств местных бюджетов
177012
на увеличение размеров должностных окладов педагогов-психологов школ
1234
на доплату за квалификацию педагогического мастерства педагогам-психологам школ
1699
на компенсацию потерь в связи со снижением налоговой нагрузки низкооплачиваемых работников для повышения размера их заработной платы
164609
на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий
478773,7
на повышение заработной платы отдельных категорий административных государственных служащих
22728
на финансирование приоритетных проектов транспортной инфраструктуры

430653
Дамытуға арналған нысаналы трансферттер
1519251
соның ішінде:
Ақмола облысы Шортанды ауданы Шортанды кентінің Дзержинский көшесі 54 мекен-жайы бойынша 36-пәтерлі тұрғын үй құрылысына (Халықтың әлеуметтік осал топтары үшін тұрғын үй құрылысына)
48967
Ақмола облысы Шортанды ауданы Шортанды кентінің Дзержинский көшесі 54 мекен-жайы бойынша 36-пәтерлі тұрғын үй құрылысына (Аз қамтылған көп балалы отбасылар үшін тұрғын үй)
165349
Шортанды ауданының Шортанды кентінің жеке тұрғын үй құрылысының жаңа құрылысының учаскелеріне инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылым құрылысына
815573
Ақмола облысы Шортанды ауданы Петровка ауылында бар су құбыры желілері мен құрылыстарын реконструкциялауға
155983
Шортанды ауданының Төңкеріс ауылында сумен жабдықтау желілерін реконструкциялауға
333379
Шортанды аудандық мәслихатының
2019 жылғы 6 желтоқсандағы
№ С-50/2 шешіміне
4 қосымша
Шортанды аудандық мәслихатының
2018 жылғы 24 желтоқсандағы
№ С-35/2 шешіміне
12 қосымша
2019 жылға арналған облыстық бюджеттен нысаналы трансферттер
Атауы
Сома,
мың теңге
Ағымдағы нысаналы трансферттер

430653
Целевые трансферты на развитие
1519251
в том числе:
на строительство 36-ти квартирного жилого дома по адресу: Акмолинская область Шортандинский район поселок Шортанды улица Дзержинского, 54 (строительство жилья для социально уязвимых слоев населения)
48967
на строительство 36-ти квартирного жилого дома по адресу: Акмолинская область Шортандинский район поселок Шортанды улица Дзержинского, 54 (строительство жилья для малообеспеченных многодетных семей)
165349
на строительство инженерно-коммуникационной инфраструктуры к участкам нового строительства индивидуального жилищного строительства в поселке Шортанды Шортандинского района
815573
на реконструкцию существующих водопроводных сетей и сооружений села Петровка Шортандинского района Акмолинской области
155983
на реконструкцию разводящих сетей водоснабжения в селе Тонкерис Шортандинского района
333379
Приложение 4 к решению
Шортандинского районного
маслихата № С-50/2 от
6 декабря 2019 года
Приложение 12 к решению
Шортандинского районного
маслихата № С-35/2 от
24 декабря 2018 года
Целевые трансферты из областного бюджета на 2019 год
Наименование
Сумма,
тысяч тенге
Целевые текущие трансферты

180258,6
соның ішінде:
Қысқа мерзімдік кәсіби оқытуды іске асыруға
13350
Қоныс аударушылар мен оралмандар үшін тұрғын үйді жалдау (жалға алу) бойынша шығындарды өтеуге
5207
Жобалау-сметалық құжаттамасын әзірлеуге және автомобиль жолдарын жөндеуге
20000
Мектептерде IT-сыныптарын ашуға
4330
Көлiк инфрақұрылымының басым жобаларын қаржыландыруға
10000
Эпизоотияға қарсы іс-шараларды жүргізуге
28465,7
Бруцелезбен ауыратын санитариялық союға жіберілетін ауыл шаруашылығы малдарының (ірі қара және ұсақ малдың) құнын өтеуге
6000
Кеңес әскерлерінің Ауғанстаннан шығарылуының 30-жылдығына орай бір жолғы материалдық көмек төлеуге
2222
Жылумен жабдықтайтын кәсіпорындардың жылу беру мезгіліне дайындалуға
25973,6
Аз қамтылған отбасынан шыққан мектеп оқушыларын ыстық тамақпен қамтамасыз етуге
14335
Аз қамтылған отбасынан шыққан мектеп оқушыларын мектеп формасымен және кеңсе тауарларымен қамтамасыз етуге
19564
Мектептер үшін оқулықтар сатып алу және жеткізуге
12387,3
"Денсаулық пен тіршілік дағдыларын қалыптастыру, сонымен қатар кәмелетке толмаған жасөспірімдер арасында өзіне-өзі қол жұмсаудың алдын алу" Бағдарламасын енгізуге
1724
Бюджеттің атқарылуын есепке алудың бірыңғай ақпараттық алаңын игеруге
3400
Степное аулындағы Степная орта мектебінің шатырын ағымдағы жөндеуге
7100
Степное аулындағы Степная орта мектебінің қасбетін ағымдағы жөндеуге
6200
Дамытуға арналған нысаналы трансферттер
446981,6
соның ішінде:
Шортанды ауданының Шортанды кентінің жеке тұрғын үй құрылысының жаңа құрылысының учаскелеріне инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылым құрылысы 2. Электрмен жабдықтау желілері
49474,9
Шортанды ауданының Научный кентінің жеке тұрғын үй құрылысының жаңа құрылысының учаскелеріне инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылым құрылысы 2. Электрмен жабдықтау желілері
5196,4
Ақмола облысы Шортанды ауданы Шортанды кентінде жеке тұрғын үй құрылысының жаңа құрылысының учаскелеріне инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылым құрылысы 1. Сумен жабдықтау желілері
56776,3
Ақмола облысы Шортанды ауданы Научный кентінің жеке тұрғын үй құрылысының жаңа құрылысының учаскелеріне инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылым құрылысы. 1. Сумен жабдықтау желілері
7151,5
Ақмола облысы Шортанды ауданы Петровка ауылында бар су құбыры желілері мен құрылыстарын реконструкциялау

180258,6
в том числе:
На реализацию краткосрочного профессионального обучения
13350
На субсидии по возмещению расходов по найму (аренде) жилья для переселенцев и оралманов
5207
На разработку проектно-сметной документации и ремонт автомобильных дорог
20000
На открытие IT-классов в школах
4330
На финансирование приоритетных проектов транспортной инфраструктуры
10000
На проведение противоэпизоотических мероприятий
28465,7
На возмещение стоимости сельскохозяйственных животных (крупного и мелкого рогатого скота), больных бруцеллезом, направляемых на санитарный убой
6000
На выплату единовременной материальной помощи к 30-летию вывода Советских войск из Афганистана
2222
На подготовку к отопительному сезону теплоснабжающим предприятиям
25973,6
На обеспечение горячим питанием учащихся школ из малообеспеченных семей
14335
На обеспечение школьной формой и канцелярскими товарами учащихся школ из малообеспеченных семей
19564
На приобретение и доставку учебников для школ
12387,3
На внедрение Программы "Формирование здоровья и жизненных навыков и превенции суицида среди несовершеннолетних"
1724
На внедрение единой информационной площадки учета исполнения бюджета
3400
На текущий ремонт кровли Степной средней школы в селе Степное
7100
На текущий ремонт фасада Степной средней школы в селе Степное
6200
Целевые трансферты на развитие
446981,6
в том числе:
Строительство инженерно-коммуникационной инфраструктуры к участкам нового строительства индивидуального жилищного строительства в поселке Шортанды Шортандинского района 2. Сети электроснабжения
49474,9
Строительство инженерно-коммуникационной инфраструктуры к участкам нового строительства индивидуального жилищного строительства в поселке Научный Шортандинского района 2. Сети электроснабжения
5196,4
Строительство инженерно-коммуникационной инфраструктуры к участкам нового строительства индивидуального жилищного строительства в поселке Шортанды Шортандинского района Акмолинской области 1. Сети водоснабжения
56776,3
Строительство инженерно-коммуникационной инфраструктуры к участкам нового строительства индивидуального жилищного строительства в поселке Научный Шортандинского района Акмолинской области 1. Сети водоснабжения
7151,5
Реконструкция существующих водопроводных сетей и сооружений села Петровка Шортандинского района Акмолинской области

33898,1
Ақмола облысы Шортанды ауданы Шортанды кентінің Дзержинский көшесі 54 мекен-жайы бойынша 36-пәтерлі тұрғын үй құрылысына
23812,8
Шортанды ауданының Төңкеріс ауылында 140 орындық балалар бақшасының құрылысы
200000
Шортанды ауданының Төңкеріс ауылында сумен жабдықтау желілерін реконструкциялау
21376,6
Ақмола облысы Шортанды ауданы Шортанды кентіндегі 36 пәтерлі тұрғын үйге инженерлік желілер (Дзержинский көшесі, 54)

33898,1
На строительство 36-ти квартирного жилого дома по адресу: Акмолинская область Шортандинский район поселок Шортанды улица Дзержинского, 54
23812,8
Строительство детского сада на 140 мест в селе Тонкерис Шортандинского района
200000
Реконструкция разводящих сетей водоснабжения в селе Тонкерис Шортандинского района
21376,6
Строительство инженерных сетей к 36-ти квартирному жилому дому в поселке Шортанды Шортандинского района Акмолинской области (улица Дзержинского, 54)