Облыстық бюджет және Ақтөбе қаласы, аудандар бюджеттері арасындағы 2020-2022 жылдарға арналған жалпы сипаттағы трансферттердің көлемі туралы
Ақтөбе облысы мәслихатының 2019 жылғы 11 желтоқсандағы № 474 шешімі. Ақтөбе облысының Әділет департаментінде 2019 жылғы 19 желтоқсанда № 6559 болып тіркелді. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 45-бабының 4-тармағына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабына және Қазақстан Республикасының 2019 жылғы 4 желтоқсандағы "Республикалық және облыстық бюджеттер, республикалық маңызы бар қалалар, астана бюджеттері арасындағы 2020-2022 жылдарға арналған жалпы сипаттағы трансферттердің көлемі туралы" Заңына сәйкес, Ақтөбе облыстық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Жалпы сипаттағы трансферттердің көлемі облыстық бюджет және Ақтөбе қаласы, аудандар бюджеттерінің арасында абсалюттік мәнімен жылдар бойынша бөліне отырып, үшжылдық кезеңге 2020-2022 жылдарға айқындалсын.
2. Ақтөбе қаласы, аудандар бюджеттерінен облыстық бюджетке бюджеттік алып қоюлар:
1) 2020 жылға сомасы 1 447 000 мың теңге, оның ішінде:
Мұғалжар1 447 000 мың теңге.
2) 2021 жылға сомасы 4 029 000 мың теңге, оның ішінде:
Ақтөбе қаласы 2 122 000 мың теңге;
Мұғалжар 1 907 000 мың теңге.
3) 2022 жылға сомасы 6 855 000 мың теңге, оның ішінде:
Ақтөбе қаласы 4 415 000 мың теңге;
Мұғалжар 2 388 000 мың теңге;
Хромтау 52 000 мың теңге.
3. Облыстық бюджеттен аудандар бюджеттеріне берілетін бюджеттік субвенциялар көлемі:
1) 2020 жылға сомасы 39 304 000 мың теңге, оның ішінде:
Әйтеке би 4 168 000 мың теңге;
Алға 4 609 000 мың теңге;
Байғанин 922 000 мың теңге;
Ырғыз 3 717 000 мың теңге;
Қарғалы 3 074 000 мың теңге;
Мәртөк 4 780 000 мың теңге;
Темір 3 036 000 мың теңге;
Ойыл 3 865 000 мың теңге;
Қобда 4 138 000 мың теңге;
Хромтау 639 000 мың теңге;
Шалқар 6 356 000 мың теңге;
2) 2021 жылға сомасы 38 232 000 мың теңге, оның ішінде:
Әйтеке би 4 130 000 мың теңге;
Алға 4 498 000мың теңге;
Байғанин 733 000 мың теңге;
Ырғыз 3 715 000 мың теңге;
Қарғалы 3 064 000 мың теңге;
Мәртөк 4 741 000 мың теңге;
Темір 2 884 000 мың теңге;
Ойыл 3 862 000 мың теңге;
Қобда 4 144 000 мың теңге;
Хромтау 258 000 мың теңге;
Шалқар 6 203 000 мың теңге;
3) 2022 жылға сомасы 38 084 000 мың теңге, оның ішіде:
Әйтеке би 4 137 000 мың теңге;

Об объемах трансфертов общего характера между областным бюджетом и бюджетами города Актобе, районов на 2020-2022 годы
Решение маслихата Актюбинской области от 11 декабря 2019 года № 474. Зарегистрировано Департаментом юстиции Актюбинской области 19 декабря 2019 года № 6559. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии с пунктом 4 статьи 45 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, со статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и Законом Республики Казахстан от 4 декабря 2019 года "Об объемах трансфертов общего характера между республиканским и областными бюджетами, бюджетами городов республиканского значения, столицы на 2020-2022 годы", Актюбинский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Определить объемы трансфертов общего характера между областным бюджетам и бюджетами города Актобе, районов в абсолютном выражении на трехлетний период на 2020-2022 годы с разбивкой по годам.
2. Установить бюджетные изъятия из бюджетов города Актобе, районов в областной бюджет:
1) на 2020 год в сумме 1 447 000 тысяч тенге, в том числе:
Мугалжарскому 1 447 000 тысяч тенге.
2) на 2021 год в сумме 4 029 000 тысяч тенге, в том числе:
город Актобе 2 122 000 тысяч тенге;
Мугалжарскому 1 907 000 тысяч тенге.
3) на 2022 год в сумме 6 855 000 тысяч тенге, в том числе:
город Актобе 4 415 000 тысяч тенге;
Мугалжарскому 2 388 000 тысяч тенге;
Хромтаускому 52 000 тысяч тенге.
3. Установить бюджетные субвенции, передаваемые из областного бюджета в бюджеты районов:
1) на 2020 год в сумме 39 304 000 тысячи тенге, в том числе:
Айтекебийскому 4 168 000 тысяч тенге;
Алгинскому 4 609 000 тысяч тенге;
Байганинскому 922 000 тысячи тенге;
Иргизскому 3 717 000 тысяч тенге;
Каргалинскому 3 074 000 тысячи тенге;
Мартукскому 4 780 000 тысяч тенге;
Темирскому 3 036 000 тысяч тенге;
Уилскому 3 865 000 тысяч тенге;
Кобдинскому 4 138 000 тысяч тенге;
Хромтаускому 639 000 тысяч тенге;
Шалкарскому 6 356 000 тысяч тенге;
2) на 2021 год в сумме 38 232 000 тысячи тенге, в том числе:
Айтекебийскому 4 130 000 тысяч тенге;
Алгинскому 4 498 000 тысяч тенге;
Байганинскому 733 000 тысячи тенге;
Иргизскому 3 715 000 тысяч тенге;
Каргалинскому 3 064 000 тысячи тенге;
Мартукскому 4 741 000 тысяча тенге;
Темирскому 2 884 000 тысяч тенге;
Уилскому 3 862 000 тысячи тенге;
Кобдинскому 4 144 000 тысячи тенге;
Хромтаускому 258 000 тысяч тенге;
Шалкарскому 6 203 000 тысячи тенге;
3) на 2022 год в сумме 38 084 000 тысячи тенге, в том числе:
Айтекебийскому 4 137 000 тысяч тенге;

Алға 4 535 000 мың теңге;
Байғанин 548 000 мың теңге;
Ырғыз 3 748 000 мың теңге;
Қарғалы 3 100 000 мың теңге;
Мәртөк 4 787 000 мың теңге;
Темір 3 008 000 мың теңге;
Ойыл 3 915 000 мың теңге;
Қобда 4 186 000 мың теңге;
Шалқар 6 120 000 мың теңге.
4. Жергілікті бюджеттердің шығыстар базасына осы шешімге 1, 2, 3-қосымшаларында көрсетілген бағыттар бойынша бюджет қаражатының ең төмен көлемі ескерілсін.
5. Осы шешім 2020 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі және 2022 жылғы 31 желтоқсанға дейін қолданыста болады.
Облыстық мәслихаттың
сессия төрағасы
Ж. Мухамбетпаизова
Облыстық мәслихаттың
хатшысы
С. Калдыгулова
Ақтөбе облыстық мәслихаттың 2019 жылғы 11 желтоқсанындағы № 474 шешіміне 1-қосымша
Авариялық жағдайдағы және (немесе) үш ауысымды мектептерді жою үшін пайдалану мерзімі 30 және одан көп жыл орта білім беру объектілерін күрделі жөндеуге басым тәртіппен орта білім беру объектілерін салуға, реконструкциялауға және сейсмикалық күшейтуге бағытталатын бюджет қаражатының ең төмен көлемі
мың теңге
Р/с
Бюджеттік бағдарламалар әкімшісі
2020 жыл
2021 жыл
2022 жыл
1
Облыстың құрылыс, сәулет және қалақұрылысы басқармасы

Алгинскому 4 535 000 тысяч тенге;
Байганинскому 548 000 тысяч тенге;
Иргизскому 3 748 000 тысяч тенге;
Каргалинскому 3 100 000 тысяч тенге;
Мартукскому 4 787 000 тысяч тенге;
Темирскому 3 008 000 тысяч тенге;
Уилскому 3 915 000 тысяч тенге;
Кобдинскому 4 186 000 тысяч тенге;
Шалкарскому 6 120 000 тысяч тенге.
4. Учесть в расходах местных бюджетов минимальные объемы бюджетных средств по направлениям, указанным в приложениях 1, 2, 3 к настоящему решению.
5. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2020 года и действует до 31 декабря 2022 года.
Председатель сессии
областного маслихата
Ж. Мухамбетпаизова
Секретарь областного
маслихата
С. Калдыгулова
Приложение 1 к решению Актюбинского областного маслихата от 11 декабря 2019 года № 474
Минимальные объемы бюджетных средств, направляемых на строительство, реконструкцию и сейсмоусиление объектов среднего образования в приоритетном порядке для ликвидации аварийных и (или) трехсменных школ, на капитальный ремонт объектов среднего образования со сроком эксплуатации 30 и более лет
тыс.тенге
№ п/п
Администратор бюджетных программ
2020 год
2021 год
2022 год
1
Управление строительства, архитектуры и градостроительства

3 953 382
2 728 521
2 960 601
Ақтөбе облыстық мәслихаттың 2019 жылғы 11 желтоқсанындағы № 474 шешіміне 2-қосымша
Республикалық бюджеттен қаржыландырылатын амбулаториялық-емханалық көмек, сондай-ақ аудандық деңгейде тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде стационарлық көмек көрсететін ұйымдар үшін күрделі шығыстарды жүзеге асыруға бағытталатын бюджет қаражатының ең төмен көлемі
мың теңге
р/с
Бюджеттік бағдарламалар әкімшісі
2020 жыл
2021 жыл
2022 жыл
1
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
794 728
1 310 435
1 834 513
Ақтөбе облыстық мәслихаттың 2019 жылғы 11 желтоқсанындағы № 474 шешіміне 3-қосымша
Агроөнеркәсіптік кешенді субсидиялауға бағытталатын бюджет қаражатының ең төмен көлемі
мың теңге
Р/с
Бюджеттік бағдарламалар әкімшісі
2020 жыл
2021 жыл
2022 жыл
1
Облыстың ауыл шаруашылығы басқармасы
15 724 667
15 724 667
15 724 667

3 953 382
2 728 521
2 960 601
Приложение 2 к решению Актюбинского областного маслихата от 11 декабря 2019 года № 474
Минимальные объемы бюджетных средств, направляемых на осуществление капитальных расходов для организаций, оказывающих амбулаторно-поликлиническую помощь, а также стационарную помощь на районном уровне в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и в системе обязательного социального медицинского страхования, которые финансируются из республиканского бюджета
тыс.тенге
№ п/п
Администратор бюджетных программ
2020 год
2021 год
2022 год
1
Управление здравоохранения
794 728
1 310 435
1 834 513
Приложение 3 к решению Актюбинского областного маслихата от 11 декабря 2019 года № 474
Минимальные объемы бюджетных средств, направляемых на субсидирование агропромышленного комплекса
тыс.тенге
№ п/п
Администратор бюджетных программ
2020 год
2021 год
2022 год
1
Управление сельского хозяйства
15 724 667
15 724 667
15 724 667