Ақтөбе облысының Алға, Ырғыз, Мәртөк, Мұғалжар және Шалқар аудандарының кейбір елді мекендерін тарату туралы
Ақтөбе облысы әкімдігінің 2019 жылғы 11 желтоқсандағы № 490 қаулысы және Ақтөбе облыстың мәслихатының 2019 жылғы 11 желтоқсандағы № 479 шешімі. Ақтөбе облысының Әділет департаментінде 2019 жылғы 19 желтоқсанда № 6570 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6 бабының 1 тармағының 4) тармақшасына, 27 бабының 2 тармағына, Қазақстан Республикасының 1993 жылғы 8 желтоқсандағы "Қазақстан Республикасының әкiмшiлiк-аумақтық құрылысы туралы" Заңының 11 бабының 3) тармақшасына сәйкес, Алға, Ырғыз, Мәртөк, Мұғалжар және Шалқар аудандарының өкілді және атқарушы органдарының ұсыныстарын ескере отыра, Ақтөбе облысы әкiмдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ және Ақтөбе облыстық мәслихаты ШЕШIМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Тұрақты халқының саны елу адамнан аспайтындығына байланысты, жекелеген аудандардың төменде аталған ауылдары таратылып, тұрғындары сол ауылдық округтегі жақын елді мекендердің құрамына қосылсын.
1) Алға ауданы бойынша:
Маржанбұлақ ауылдық округінің Қарағандысай ауылы таратылып, таратылған ауылдың тұрғындары жақын орналасқан Маржанбұлақ ауылдық округінің Қайыңдысай ауылының құрамына қосылсын;
2) Ырғыз ауданы бойынша:
Ырғыз ауылдық округінің Қалалыкөл ауылы таратылып, таратылған ауылдың тұрғындары жақын орналасқан Ырғыз ауылдық округінің Ырғыз ауылының құрамына қосылсын;
3) Мәртөк ауданы бойынша:
Байнассай ауылдық округінің 13 жылдық Қазақстан ауылы таратылып, таратылған ауылдың тұрғындары жақын орналасқан Байнассай ауылдық округінің Байнассай ауылының құрамына қосылсын;
4) Мұғалжар ауданы бойынша:
Жұрын ауылдық округінің Изембет станциясы және Мұғалжар ауылдық округінің № 57 "Тас" разъезді таратылып, таратылған елді мекендердің тұрғындары жақын орналасқан Жұрын ауылдық округінің Көбелей және Мұғалжар ауылдық округінің Мұғалжар ауылдарының құрамына қосылсын;
5) Шалқар ауданы бойынша:
Кішіқұм ауылдық округінің Шағыр және Сардүлек разъездері, Қауылжар ауылдық округінің Көкпек (№ 66 разъезд) және Бүйректөбе (№ 67 разъезд), Тоғыз ауылдық округінің Қаратал, Қопатай және Ушқурай разъездері, Бершүгір ауылдық округінің Қарабұлақ ауылы таратылып, таратылған елді мекендердің тұрғындары жақын орналасқан Кішіқұм ауылдық округінің Шілікті ауылының және Шоқысу станциясының, Қауылжар ауылдық округінің Ұлпан станциясының, Тоғыз ауылдық округінің Көпмола станциясының, Бершүгір ауылдық округінің Сарысай ауылының құрамына қосылсын.

Об упразднении некоторых населенных пунктов Алгинского, Иргизского, Мартукского, Мугалжарского и Шалкарского районов Актюбинской области
Постановление акимата Актюбинской области от 11 декабря 2019 года № 490 и решение маслихата Актюбинской области от 11 декабря 2019 года № 479. Зарегистрированы Департаментом юстиции Актюбинской области 19 декабря 2019 года № 6570
В соответствии с подпунктом 4) пункта 1 статьи 6, пунктом 2 статьи 27 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", подпунктом 3) статьи 11 Закона Республики Казахстан от 8 декабря 1993 года "Об административно-территориальном устройстве Республики Казахстан" и учитывая предложения представительного и исполнительного органов Алгинского, Иргизского, Мартукского, Мугалжарского и Шалкарского районов, акимат Актюбинской области ПОСТАНОВЛЯЕТ и Актюбинский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Упразднить ниже перечисленные села отдельных районов, в которых численность постоянного населения менее пятидесяти человек, включив их население в состав ближайших населенных пунктов того же округа.
1) по Алгинскому району:
упразднить село Карагандысай Маржанбулакского сельского округа, включив население в состав ближайшего села Кайындысай Маржанбулакского сельского округа;
2) по Иргизскому району:
упразднить село Калалыкол Иргизского сельского округа, включив его население в состав ближайшего села Иргиз Иргизского сельского округа;
3) по Мартукскому району:
упразднить село 13 лет Казахстана Байнассайского сельского округа включив население упраздняемого села в состав ближайшего села Байнассай Байнассайского сельского округа;
4) по Мугалжарскому району:
упразднить станцию Изембет Журынского сельского округа и разъезд № 57 "Тас" Мугалжарского сельского округа включив население упраздняемых населенных пунктов в состав ближайших сел Кубелей Журынского сельского округа и Мугалжар Мугалжарского сельского округа;
5) по Шалкарскому району:
упразднить населенные пункты: разъезды Шагыр и Сардулек Кишикумского сельского округа, Кокпек (разъезд № 66) и Буйректобе (разъезд № 67) Кауылжарского сельского округа, разъезды Каратал, Копатай и Ушкурай Тогызского сельского округа, село Карабулак Бершугирского сельского округа включив население упраздняемых населенных пунктов в состав ближайших населенных пунктов: села Шиликти и станции Шокысу Кишикумского сельского округа, станции Улпан Кауылжарского сельского округа, станции Копмола Тогызского сельского округа, села Сарысай Бершугирского сельского округа.

2. "Ақтөбе облысы бойынша статистика департаменті" мемлекеттік мекемесі (келісім бойынша) облыстың әкімшілік-аумақтық бірліктерінің есептік деректеріне сәйкесінше өзгерістер енгізсін.
3. "Ақтөбе облысының ауыл шаруашылығы басқармасы" мемлекеттік мекемесі жер-кадастр құжаттамаларын облыстың әкімшілік-аумақтық құрылысына жүргізілген өзгерістермен сәйкестендірсін.
4. Осы бірлескен әкімдіктің қаулысы және мәслихаттың шешімі олар алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Ақтөбе облысының әкімі О. Уразалин
Облыстық мәслихаттың
сессия төрағасы
Ж. Мухамбетпаизова
Облыстық мәслихаттың
хатшысы
С. Калдыгулова

2. Государственному учреждению "Департамент статистики по Актюбинской области" (по согласованию) внести соответствующие изменения в учетные данные административно-территориальных единиц области.
3. Государственному учреждению "Управление сельского хозяйства Актюбинской области" привести в соответствие с произведенными изменениями в административно-территориальном устройстве области земельно-кадастровую документацию.
4. Настоящее совместное постановление акимата и решение маслихата вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня их первого официального опубликования.
Аким Актюбинской области О. Уразалин
Председатель сессии
областного маслихата
Ж. Мухамбетпаизова
Секретарь областного
маслихата
С. Калдыгулова