2020 – 2022 жылдарға арналған Әйтеке би аудандық бюджетін бекіту туралы
Ақтөбе облысы Әйтеке би аудандық мәслихатының 2019 жылғы 25 желтоқсандағы № 347 шешімі. Ақтөбе облысының Әділет департаментінде 2019 жылғы 27 желтоқсанда № 6616 болып тіркелді. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін – өзі басқару туралы" Заңының 6 бабына, Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 9 бабының 2 тармағына сәйкес, Әйтеке би аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2020 – 2022 жылдарға арналған Әйтеке би аудандық бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2020 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 9 087 277,4 мың теңге;
оның ішінде:
салықтық түсімдер 891 941,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 5 297,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 4 100,0 мың теңге;
трансферттер түсімі 8 185 939,4 мың теңге;
2) шығындар 9 885 699,5 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 62 661,4 мың теңге;
оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 84 592,4 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 21 931,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо 0 мың теңге;
оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профицит) - 861 083,5 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 861 083,5 мың теңге.
Ескерту. 1 тармаққа өзгерістер енгізілді - Ақтөбе облысы Әйтеке би аудандық мәслихатының 12.03.2020 № 387 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); 17.06.2020 № 414 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); 24.08.2020 № 447 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); 29.10.2020 № 473 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); 14.12.2020 № 496 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
2. Аудан бюджетінің кірісіне мыналар есептелетін болып ескерілсін:
ірі кәсіпкерлік субъектілерінен және мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, заңды тұлғалардан алынатын корпоративтік табыс салығы;
аудандық маңызы бар қаланың, ауылдың, кенттің, ауылдық округтің аумағында тіркелген жеке тұлғалардың төлем көзінен салық салынбайтын кірістері бойынша жеке табыс салығын қоспағанда, жеке табыс салығы;
әлеуметтiк салық;
мүлкі аудандық маңызы бар қаланың, ауылдың, кенттің, ауылдық округтің аумағында орналасқан жеке тұлғалардың мүлкі салығын қоспағанда, мүлiкке салынатын салықтар;
жер учаскесі аудандық маңызы бар қалада, ауылда, кентте орналасқан жеке және заңды тұлғалардан алынатын, елдi мекендер жерлерiне салынатын жер салығын қоспағанда, жер салығы;
аудандық маңызы бар қалада, ауылда, кентте тіркелген жеке және заңды тұлғалардан алынатын көлік құралдары салығын қоспағанда, көлік құралдары салығы;
бензинге (авиациялық бензинді қоспағанда) және дизель отынына акциздер;
табиғи және басқа да ресурстарды пайдаланғаны үшiн түсетiн түсiмдер;
кәсiпкерлiк және кәсiби қызметтi жүргiзгенi үшiн алынатын алымдар;
ойын бизнесіне салық;
мемлекеттік баж;
мемлекет меншігіндегі мүлікті жалға беруден түсетін кірістер;
мемлекеттік бюджеттен берілген кредиттер бойынша сыйақылар;
басқа да салықтық емес түсiмдер;
мемлекеттік мекемелерге бекітілген мемлекеттік мүлікті сату;
жердi сату.

Об утверждении Айтекебийского районного бюджета на 2020 - 2022 годы
Решение Айтекебийского районного маслихата Актюбинской области от 25 декабря 2019 года № 347. Зарегистрировано Департаментом юстиции Актюбинской области 27 декабря 2019 года № 6616. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", пунктом 2 статьей 9 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, Айтекебийский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить Айтекебийский районный бюджет на 2020 - 2022 годы согласно приложениям 1, 2 и 3, в том числе на 2020 год в следующих объемах:
1) доходы 9 087 277,4 тысяч тенге;
в том числе:
налоговые поступления 891 941,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления 5 297,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала 4 100,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов 8 185 939,4 тысяч тенге;
2) затраты 9 885 699,5 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 62 661,4 тысяч тенге;
в том числе:
бюджетные кредиты 84 592,4 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов 21 931,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тысяч тенге;
в том числе:
приобретение финансовых активов 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - 861 083,5 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 861 083,5 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решениями Айтекебийского районного маслихата Актюбинской области от 12.03.2020 № 387 (вводится в действие с 01.01.2020); от 17.06.2020 № 414 (вводится в действие с 01.01.2020); от 24.08.2020 № 447 (вводится в действие с 01.01.2020); от 29.10.2020 № 473 (вводится в действие с 01.01.2020); от 14.12.2020 № 496 (вводится в действие с 01.01.2020).
2. Учесть, что в доход районного бюджета зачисляются следующие:
корпоративный подоходный налог с юридических лиц, за исключением поступлений от субъектов крупного предпринимательства и организаций нефтяного сектора;
индивидуальный подоходный налог, за исключением индивидуального подоходного налога по доходам, не облагаемым у источника выплаты, физических лиц, зарегистрированных на территории города районного значения, села, поселка, сельского округа;
социальный налог;
налог на имущество, за исключением налога на имущество физических лиц, имущество которых находится на территории города районного значения, села, поселка, сельского округа;
земельный налог, за исключением земельного налога на земли населенных пунктов, взимаемого с физических и юридических лиц, земельный участок которых находится в городе районного значения, селе, поселке;
налог на транспортные средства, за исключением налога на транспортные средства, взимаемого с физических и юридических лиц, зарегистрированных в городе районного значения, селе, поселке;
акцизы на бензин (за исключением авиационного бензина) и дизельное топливо;
поступления за использование природных и других ресурсов;
сборы за ведение предпринимательской и профессиональной деятельности;
налог на игорный бизнес;
государственная пошлина;
доходы от аренды имущества, находящегося в государственной собственности;
вознаграждения по кредитам, выданным из государственного бюджета;
прочие неналоговые поступления;
продажа государственного имущества, закрепленного за государственными учреждениями;
продажа земли.

3. 2020 жылғы 1 қаңтардан бастап:
1) жалақының ең төмен мөлшерi – 42 500 теңге;
2) жәрдемақыларды және өзге де әлеуметтiк төлемдердi есептеу, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес айыппұл санкцияларын, салықтарды және басқа да төлемдердi қолдану үшiн айлық есептiк көрсеткiш – 2 651 теңге;
3) базалық әлеуметтiк төлемдердiң мөлшерлерiн есептеу үшiн ең төмен күнкөрiс деңгейiнiң шамасы – 31 183 теңге;
2020 жылғы 1 сәуірден бастап:
1) жәрдемақыларды және өзге де әлеуметтiк төлемдердi есептеу, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес айыппұл санкцияларын, салықтарды және басқа да төлемдердi қолдану үшiн айлық есептiк көрсеткiш – 2 778 теңге;
2) базалық әлеуметтік төлемдердің мөлшерлерін есептеу үшін ең төмен күнкөріс деңгейінің шамасы – 32 668 теңге болып белгіленгені ескерілсін және басшылыққа алынсын.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Әйтеке би аудандық мәслихатының 24.08.2020 № 447 шешімімен (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі).
4. 2020 жылға облыстық бюджеттен аудандық бюджетке берілетін субвенция - 4 168 000,0 мың теңге сомасында субвенциялар ескерілсін.
5. 2020 жылға арналған аудандық бюджеттен ауылдық округ бюджеттеріне берілетін субвенциялар көлемі - 587 951,0 мың теңге сомасында ескерілсін:
оның ішінде:
Әйке ауылдық округіне – 60 092,0 мың теңге;
Ақкөл ауылдық округіне – 25 386,0 мың теңге;
Ақтасты ауылдық округіне – 30 918,0 мың теңге;
Аралтоғай ауылдық округіне – 41 242,0 мың теңге;
Баскұдық ауылдық округіне – 33 610,0 мың теңге;
Жабасақ ауылдық округіне – 35 201,0 мың теңге;
Жамбыл ауылдық округіне – 26 192,0 мың теңге;
Қайрақты ауылдық округіне – 9 980,0 мың теңге;
Қарабұтақ ауылдық округіне – 58 039,0 мың теңге;
Комсомол ауылдық округіне – 105 570,0 мың теңге;
Құмқұдық ауылдық округіне – 53 544,0 мың теңге;
Қызылжұлдыз ауылдық округіне – 29 341,0 мың теңге;
Сарат ауылдық округіне – 27 247,0 мың теңге;
Сұлукөл ауылдық округіне – 28 385,0 мың теңге;
Ұшқатты ауылдық округіне – 23 204,0 мың теңге.
6. 2020 жылға арналған аудандық бюджетке республикалық бюджеттен мынадай көлемдерде ағымдағы нысаналы трансферттер бөлінгені ескерілсін:
1) мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеуге – 42 580,0 мың теңге;
2) Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға – 8 528,0 мың теңге;
3) мүгедектерді жұмысқа орналастыру үшін арнайы жұмыс орындарын құруға жұмыс берушінің шығындарын субсидиялауға – 1 072,0 мың теңге;
4) еңбек нарығын дамытуға – 43 536,0 мың теңге;
5) мемлекеттік халықты әлеуметтік қорғау ұйымдарында арнаулы әлеуметтік қызмет көрсететін жұмыскерлердің жалақысына қосымша ақылар белгілеуге – 2 192,0 мың теңге;

3. Принять к сведению и руководству, что с 1 января 2020 года:
1) минимальный размер заработной платы - 42 500 тенге;
2) месячный расчетный показатель для исчисления пособий и иных социальных выплат, а также для применения штрафных санкций, налогов и других платежей в соответствии с законодательством Республики Казахстан – 2 651 тенге;
3) величина прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат - 31 183 тенге;
с 1 апреля 2020 года:
1) месячный расчетный показатель для исчисления пособий и иных социальных выплат, а также для применения штрафных санкций, налогов и других платежей в соответствии с законодательством Республики Казахстан - 2 778 тенге;
2) величина прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат – 32 668 тенге.
Сноска. Пункт 3 в редакции решения Айтекебийского районного маслихата Актюбинской области от 17.06.2020 № 414 (вводится в действие с 01.01.2020).
4. Учесть в районном бюджете на 2020 год объем субвенций из областного бюджета в сумме - 4 168 000 тысяч тенге.
5. Учесть объем субвенции, на 2020 год передаваемых из районного бюджета в бюджет сельских округов в сумме - 587 951,0 тысяч тенге;
в том числе:
Айкенский сельский округ – 60 092,0 тысяч тенге;
Аккольский сельский округ – 25 386,0 тысяч тенге;
Актастинский сельский округ – 30 918,0 тысяч тенге;
Аралтогайский сельский округ – 41 242,0 тысяч тенге;
Баскудуксий сельский округ – 33 610,0 тысяч тенге;
Жабасакский сельский округ – 35 201,0 тысяч тенге;
Жамбылский сельский округ – 26 192,0 тысяч тенге;
Кайрактинский сельский округ – 9 980,0 тысяч тенге;
Карабутакский сельский округ – 58 039,0 тысяч тенге;
Комсомольский сельский округ – 105 570,0 тысяч тенге;
Кумкудукский сельский округ – 53 544,0 тысяч тенге;
Кызылжулдузский сельский округ – 29 341,0 тысяч тенге;
Саратский сельский округ – 27 247,0 тысяч тенге;
Сулукольский сельский округ – 28 385,0 тысяч тенге;
Ушкатинский сельский округ – 23 204,0 тысяч тенге.
6. Учесть в районном бюджете на 2020 год поступление целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета на:
1) выплату государственной адресной социальной помощи – 42 580,0 тысяч тенге;
2) обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан – 8 528,0 тысяч тенге;
3) субсидирование затрат работодателя на создание специальных рабочих мест для трудоустройства инвалидов – 1 072,0 тысяч тенге;
4) развитие рынка труда – 43 536,0 тысяч тенге;
5) установление доплат к заработной плате работников, предоставляющих специальные социальные услуги в государственных организациях социальной защиты населения – 2 192,0 тысяч тенге;

6) мемлекеттік мектепке дейінгі білім беру ұйымдары педагогтерінің еңбегіне ақы төлеуді ұлғайтуға – 60 606,0 мың теңге;
7) мемлекеттік мектепке дейінгі білім беру ұйымдарының педагогтеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақы төлеуге – 6 187,0 мың теңге;
8) мемлекеттік орта білім беру ұйымдары педагогтерінің еңбегіне ақы төлеуді ұлғайтуға – 314 780,0 мың теңге;
9) мемлекеттік орта білім беру ұйымдарының педагогтеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақы төлеуге – 228 336,0 мың теңге;
10) мемлекеттік мәдениет ұйымдарының және архив мекемелерінің басқарушы және негізгі персоналына мәдениет ұйымдарындағы және архив мекемелеріндегі ерекше еңбек жағдайлары үшін лауазымдық айлықақысына қосымша ақылар белгілеуге – 16 375,0 мың теңге;
11) "Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға – 116 397,0 мың теңге;
12) көлiк инфрақұрылымының басым жобаларын қаржыландыруға – 185 889,0 мың теңге.
Аталған ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу аудан әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.
7. 2020 жылға арналған аудандық бюджетіне республикалық бюджеттен дамуға нысаналы трансферттер түскені ескерілсін:
1) Әйтеке би ауданы Ақкөл ауылындағы сумен жабдықтау объектілерін салуға – 454 281,0 мың теңге;
2) Әйтеке би ауданы Сұлукөл ауылындағы сумен жабдықтау объектілерін салуға – 298 423,0 мың теңге;
3) Әйтеке би ауданы Сарат ауылындағы сумен жабдықтау объектілерін салуға – 240 500,0 мың теңге;
4) Әйтеке би ауданы Толыбай ауылындағы сумен жабдықтау объектілерін салуға – 336 511,0 мың теңге;
5) Әйтеке би ауданы Аралтоғай ауылындағы сумен жабдықтау объектілерін салуға – 111 482 мың теңге;
6) Әйтеке би ауданы Комсомол ауылындағы Ә.Молдагұлова көшесінің автомобиль жолының құрылысына – 40 018,0 мың теңге;
Аталған нысаналы дамытуға берілетін трансферттердің сомаларын бөлу аудан әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.
8. 2020 жылға арналған аудандық бюджетке республикалық бюджеттен кредиттер түскені ескерілсін:
1) мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға – 87 483,0 мың теңге.
Аталған кредиттердің сомаларын бөлу аудан әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.
9. 2020 жылға арналған аудандық бюджетіне облыстық бюджеттен нысаналы ағымдағы трансферттер түскені ескерілсін:
1) мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеуге – 36 727,0 мың теңге;
2) көлiк инфрақұрылымының басым жобаларын іске асыруға – 371 483,0 мың теңге;
3) жалпы білім беретін мектептердің компьютерлік техникасын жаңартуға – 24 625,0 мың теңге;

6) увеличение оплаты труда педагогов государственных организаций дошкольного образования – 60 606,0 тысяч тенге;
7) доплату за квалификационную категорию педагогам государственных организаций дошкольного образования – 6 187,0 тысяч тенге;
8) увеличение оплаты труда педагогов государственных организаций среднего образования – 314 780,0 тысяч тенге;
9) доплату за квалификационную категорию педагогам государственных организаций среднего образования – 228 336,0 тысяч тенге;
10) установление доплат к должностному окладу за особые условия труда в организациях культуры и архивных учреждениях управленческому и основному персоналу государственных организаций культуры и архивных учреждений – 16 375,0 тысяч тенге;
11) реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл - Ел бесігі" – 116 397,0 тысяч тенге;
12) финансирование приоритетных проектов транспортной инфраструктуры – 185 889,0 тысяч тенге.
Распределение указанных сумм целевых текущих трансфертов определяется на основании постановления акимата района.
7. Учесть в районном бюджете на 2020 год поступление целевых трансфертов на развитие из республиканского бюджета на:
1) строительство объектов водоснабжения в селе Акколь Айтекебийского района – 454 281,0 тысяч тенге;
2) строительство объектов водоснабжения в селе Сулуколь Айтекебийского района – 298 423,0 тысяч тенге;
3) строительство объектов водоснабжения в селе Сарат Айтекебийского района – 240 500,0 тысяч тенге;
4) строительство водопровода в селе Толыбай Айтекебийского района – 336 511,0 тысяч тенге;
5) строительство объектов водоснабжения в селе Аралтогай Айтекебийского района – 111 482 тысяч тенге;
6) строительство автомобильной дороги улицы А.Молдагулова в селе Комсомольское Айтекебийского района – 40 018,0 тысяч тенге;
Распределение указанных сумм целевых трансфертов на развитие определяется на основании постановления акимата района.
8. Учесть в областном бюджете на 2020 год поступление кредитов из республиканского бюджета на
1) реализацию мер социальной поддержки специалистов – 87 483,0 тысяч тенге.
Распределение указанных сумм кредитов определяется на основании постановления акимата района.
9. Учесть в районном бюджете на 2020 год поступление целевых текущих трансфертов из областного бюджета на:
1) выплату государственной адресной социальной помощи – 36 727,0 тысяч тенге;
2) финансирование приоритетных проектов транспортной инфраструктуры – 371 483,0 тысяч тенге;
3) обновление компьютерной техники общеобразовательных школ – 24 625,0 тысяч тенге;

4) жалпы білім беретін мектептердің жаңа модификациялы кабинеттеріне сервистік қызмет көрсетуге (химия, физика, биология, робототехника) – 10 045,0 мың теңге;
5) жалпы білім беретін мектептерде видеобақылау камераларын орнатуға – 33 000,0 мың теңге;
6) мектепке дейінгі білім беру ұйымдарына видеобақылау камераларын орнатуға – 3 600,0 мың теңге;
7) атаулы әлеуметтік көмек алатын мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында тамақтану ақысын төмендетуге – 3 315,0 мың теңге;
8) 6-18 жас аралығындағы балаларға арналған кепілдік берілген әлеуметтік пакетті қамтамасыз етуге – 73 341,0 мың теңге;
9) педагогикалық қызметкерлердің жыл сайынғы ақылы еңбек демалысын күнтізбелік 42 күн ұзақтығын 56 күнге дейін ұлғайтуға (мектепке дейінгі білім беру ұйымдарының қызметкерлері) – 5 249,0 мың теңге;
10) мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға – 52 853,0 мың теңге;
11) бастауыш, негізгі және жалпы орта білім берудің оқу бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдарының мұғалімдеріне жаңартылған білім беру мазмұны үшін қосымша ақы төлеуге – 401 510,0 мың теңге;
12) мектеп педагог-психологтарының лауазымдық жалақыларының мөлшерін ұлғайтуға – 3 960,0 мың теңге;
13) жаратылыстану-математикалық бағыттағы пәндерді ағылшын тілінде оқытқаны үшін қосымша ақы төлеуге – 10 066,0 мың теңге;
14) магистр дәрежесі бар мұғалімдерге қосымша ақы төлеуге – 3 522,0 мың теңге;
15) жас мұғалімдерге тәлімгер болған мұғалімдерге қосымша ақы төлеуге − 4 375,0 мың теңге;
16) бастауыш, негізгі және жалпы орта білім беру ұйымдарының қызметкерлеріне сынып жетекшілігі үшін қосымша ақының мөлшерін ұлғайтуға – 8 098,0 мың теңге;
17) бастауыш, негізгі және жалпы орта білім беру ұйымдарының қызметкерлеріне дәптерлерді, жазбаша жұмыстарды тексергені үшін қосымша ақының мөлшерін ұлғайтуға – 5 162,0 мың теңге;
18) педагог қызметкерлердің жыл сайынғы ақылы еңбек демалысын күнтізбелік 42 күннен ұзақтығы 56 күнге дейін ұлғайтуға (білім беру ұйымдарының қызметкерлеріне) – 1 684,0 мың теңге;
19) халықты жұмыспен қамтуға жәрдемдесуге – 4 887,0 мың теңге;
20) алып қойылатын және жойылатын ауру жануарлардың құнын иелеріне өтеуге – 9 000,0 мың теңге;
21) нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытуға – 14 979,0 мың теңге;
Аталған ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу аудан әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.
10. 2020 жылға арналған аудандық бюджетіне облыстық бюджеттен дамуға нысаналы трансферттер түскені ескерілсін:
1) Әйтеке би ауданы Комсомол ауылындағы сумен жабдықтау желілерін қайта құру және кеңейтуге – 68 751,0 мың теңге;

4) сервисное обслуживание кабинетов новой модификации общеобразовательных школ (химия, физика, биология, робототехника) – 10 045,0 тысяч тенге;
5) установка камер видеонаблюдения в общеобразовательных школах – 33 000,0 тысяч тенге;
6) установка камер видеонаблюдения в детских дошкольных учреждениях – 3 600,0 тысяч тенге;
7) снижение оплаты за питание в дошкольных организациях образования получающим адресную социальную помощь – 3 315,0 тысяч тенге;
8) обеспечение гарантированного социального пакета для детей от 6-18 лет из малообеспеченных семей – 73 341,0 тысяч тенге;
9) увеличение ежегодного оплачиваемого трудового отпуска продолжительностью 42 календарных дней педагогических работников до 56 дней (работников детских дошкольных организаций) – 5 249,0 тысяч тенге;
10) реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях – 52 853,0 тысяч тенге;
11) доплату учителям организаций образования, реализующим учебные программы начального, основного и общего среднего образования за работу в условиях обновленного содержания образования – 401 510,0 тысяч тенге;
12) увеличение размеров должностных окладов педагогов-психологов школ – 3 960,0 тысяч тенге;
13) доплату за преподавание на английском языке предметов естественно-математического направления – 10 066,0 тысяч тенге;
14) выплату доплаты учителям со степенью магистра – 3 522,0 тысяч тенге;
15) выплату доплаты учителям, за наставничество молодым учителям –4 375,0 тысяч тенге;
16) увеличение размеров доплаты за классное руководство работникам организаций начального, основного и общего среднего образования – 8 098,0 тысяч тенге;
17) увеличение размеров доплаты за проверку тетрадей, письменных работ работникам организаций начального, основного и общего среднего образования – 5 162,0 тысяч тенге;
18) увеличение ежегодного оплачиваемого трудового отпуска продолжительностью 42 календарных дней педагогических работников до 56 дней (работникам организаций образования) – 1 684,0 тысяч тенге;
19) на содействие занятости населения – 4887,0 тысяч тенге;
20) возмещение владельцам стоимости изымаемых и уничтожаемых больных животных – 9 000,0 тысяч тенге;
21) на развитие продуктивной занятости и массового предпринимательства – 14 979,0 тысяч тенге;
Распределение указанных сумм целевых текущих трансфертов определяется на основании постановления акимата района.
10. Учесть в районном бюджете на 2020 год поступление целевых трансфертов на развитие из областного бюджета на:
1) реконструкцию и расширение существующих сетей водоснабжения в селе Комсомольское Айтекебийского района – 68 751,0 тысяч тенге;

2) Әйтеке би ауданы, Комсомол ауылындағы электрмен жабдықтау желілерін қайта құру және кеңейтуге – 62 329,0 мың теңге;
3) Әйтеке би ауданы Ақкөл ауылындағы сумен жабдықтау объектілерін салуға – 113 751,0 мың теңге;
4) Әйтеке би ауданы Сұлукөл ауылындағы сумен жабдықтау объектілерін салуға – 74 638,0 мың теңге;
5) Әйтеке би ауданы Сарат ауылындағы сумен жабдықтау объектілерін салуға – 60 126,0 мың теңге;
6) Әйтеке би ауданы Толыбай ауылындағы сумен жабдықтау объектілерін салуға – 84 128,0 мың теңге;
7) Әйтеке би ауданы Аралтоғай ауылындағы сумен жабдықтау объектілерін салуға – 47 498,0 мың теңге;
8) "Әйтеке би ауданы Белқопа ауылындағы сумен жабдықтау желісінің құрылысы" жобасын жобалық–сметалық құжаттама әзірлеуге – 10 610,0 мың теңге;
9) Әйтеке би ауданы Комсомол ауылындағы Ә.Молдагұлова көшесінің автомобиль жолының құрылысына – 38 227,0 мың теңге;
10) Әйтеке би ауданы, Комсомол ауылы, Абылай хан көшесі 2Г ғимараттын 16 пәтерлі тұрғын үйге қайта жаңғырту құрылысына – 53 000,0 мың теңге;
11) Әйтеке би ауданы Қарабұтақ ауылы Айтеке би көшесі 26 үй мекен жайы бойынша орналасқан қолданыстығы қазандыққа қосымша газ жабдығын орнатуға – 10 683,0 мың теңге;
Аталған нысаналы дамытуға берілетін трансферттердің сомаларын бөлу аудан әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.
11. Ауданның жергілікті атқарушы органының 2020 жылға арналған резерві - 19 480,0 мың теңге сомасында бекітілсін.
12. 2020 жылға арналған аудандық бюджеттің орындалу процесінде секвестрлеуге жатпайтын аудандық бюджеттік бағдарламалардың тізбесі, 4 – қосымшаға сәйкес бекітілсін.
13. Жергілікті өзін-өзі басқару функцияларын іске асыруға аудандық бюджеттен 2020 жылға ауылдық округтер бойынша берілетін субвенция көлемі 5- қосымшаға сәйкес бекітілсін.
14. "Әйтеке би аудандық мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесі заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы шешімді Ақтөбе облысының Әділет департаментінде мемлекеттік тіркеуді;

2) реконструкцию и расширение существующих сетей электроснабжения в селе Комсомольское Айтекебийского района – 62 329,0 тысяч тенге;
3) строительство объектов водоснабжения в селе Акколь Айтекебийского района – 113 571,0 тысяч тенге;
4) строительство объектов водоснабжения в селе Сулуколь Айтекебийского района – 74 638,0 тысяч тенге;
5) строительство объектов водоснабжения в селе Сарат Айтекебийского района – 60 126,0 тысяч тенге;
6) строительство водопровода в селе Толыбай Айтекебийского района – 84 128,0 тысяч тенге;
7) строительство объектов водоснабжения в селе Аралтогай Айтекебийского района – 47 498,0 тысяч тенге;
8) на разработку проектно–сметной документации по проекту "строительство водопроводных сетей и сооружений в селе Белкопа Айтекебийкого района" – 10 610,0 тысяч тенге;
9) строительство автомобильной дороги улицы А.Молдагуловой в селе Комсомольское Айтекебийского района – 38 227,0 тысяч тенге;
10) реконструкция здания под 16 квартирный жилой дом по улице Абылай хана 2Г в селе Комсомольское Айтекебийского района – 53 000,0 тысяч тенге;
11) установку дополнительного газового оборудования в существующей котельной расположенной по улице Айтеке би дом 26 в селе Карабутак Айтекебийского района – 10 683,0 тысяч тенге;
Распределение указанных сумм целевых трансфертов на развитие определяется на основании постановления акимата района.
11. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2020 год в сумме - 19 480,0 тысяч тенге.
12. Утвердить перечень районных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2020 год, согласно приложению - 4.
13. Утвердить объемы субвенции передаваемых из районного бюджета для сельских округов на 2020 год на реализацию функции местного самоуправления, согласно приложению - 5.
14. Государственному учреждению "Аппарат Айтекебийского районного маслихата" в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего решения в Департаменте юстиции Актюбинской области;

2) осы шешімді оны ресми жариялағаннан кейін Әйтеке би ауданы әкімдігінің интернет – ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
15. Осы шешім 2020 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Әйтеке би аудандық
мәслихатының сессия төрағасы
Б. Сейлханов
Әйтеке би аудандық
мәслихатының хатшысы
Е. Тансыкбаев
Әйтеке би аудандық мәслихаттың 2019 жылғы 25 желтоқсандағы № 347 шешіміне 1-қосымша
2020 жылға арналған Әйтеке би аудандық бюджеті

2) размещение настоящего решения на интернет – ресурсе акимата Айтекебийского района после его официального опубликования.
15. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2020 года.
Председатель сессии Айтекебийского
районного маслихата
Б. Сейлханов
Секретарь Айтекебийского
районного маслихата
Е. Тансыкбаев
приложение - 1 к решению Айтекебийский районный маслихат от 25 декабря 2019 года № 347
Айтекебийский районный бюджет на 2020 год

23592,0
005
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
48809,0
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы мектеп олимпиадаларын және мектептен тыс іс-шараларды өткiзу
3626,0
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайынға ақшалай қаражат төлемі
11660,0
023
Әдістемелік жұмыс
17469,0
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
12406,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
243518,0
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
40914,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
40914,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
40914,0
2
Әлеуметтiк көмек
173660,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
173660,0
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
68085,0
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
22290,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
38488,0
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтерін ұсыну
14000,0
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
30797,0
Функционалдық топ
Функционалдық кіші топ
Бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі
Бағдарлама
Атауы
2021 жылға бекітілген бюджет, мың теңге
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
28944,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
28944,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметт
25944,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
3000,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
10000,0
2
Коммуналдық шаруашылық
10000,0
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
10000,0
016
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
10000,0
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк

23592,0
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
48809,0
007
Проведение школьных олимпиад, внешкольных мероприятий и конкурсов районного (городского) масштаба
3626,0
015
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
11660,0
023
Методическая работа
17469,0
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
12406,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
243518,0
1
Социальное обеспечение
40914,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
40914,0
005
Государственная адресная социальная помощь
40914,0
2
Социальная помощь
173660,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
173660,0
002
Программа занятости
68085,0
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
22290,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
38488,0
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
14000,0
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
30797,0
Функциональная группа
Функциональная подгруппа
Администратор бюджетных программ
Программа
Наименование
Утвержденный бюджет на 2021 год, тысяч тенге
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
28944,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
28944,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
25944,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
3000,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
10000,0
2
Коммунальное хозяйство
10000,0
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
10000,0
016
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
10000,0
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство