2019-2021 жылдарға арналған Алға қаласының бюджетін бекіту туралы
Ақтөбе облысы Алға аудандық мәслихатының 2019 жылғы 4 қаңтардағы № 228 шешімі. Ақтөбе облысы Әділет департаментінің Алға аудандық Әділет басқармасында 2019 жылғы 14 қаңтарда № 3-3-195 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет Кодексінің 9-1 бабының 2 тармағына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6 бабына сәйкес, Алға аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2019-2021 жылдарға арналған Алға қаласының бюджеті 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2019 жылға мына көлемде бекітілсін:
1) кірістер                               -                   486 216,1 мың теңге;
оның ішінде:
салықтық түсімдер                         -                   65 604 мың теңге;
салықтық емес түсімдер                   -                   0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін
түсімдер                               -                   0 мың теңге;
трансферттер түсімдері                   -                   420 612,1 мың теңге;
2) шығындар                               -                   499 494,8 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредит беру             -                   0 мың теңге;
оның ішінде:
бюджеттік кредиттер                   -                   0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу             -                   0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын
операциялар бойынша сальдо             -                   0 мың теңге;
оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу             -                   0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы                   -                   -13 278,7 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру       -                   13 278,7 мың теңге.
Ескерту. 1 тармаққа өзгерістер енгізілді - Ақтөбе облысы Алға аудандық мәслихатының 04.04.2019 № 251 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі); 30.05.2019 № 272 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі); 12.08.2019 № 288 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі); 08.11.2019 № 304 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі); 18.12.2019 № 316 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
2. Аудандық бюджеттің кірісіне мыналар есептелетін болып белгіленсін: салықтық түсімдер бойынша:
жеке табыс салығы;
жеке тұлғалардың мүлкіне салынатын салық;
жер салығы;
көлік құралдарына салық;
сыртқы (көрнекі) жарнаманы орналастырғаны үшін төлем;
салықтық емес түсімдер:
аудандық маңызы бар қалалардың, ауылдардың, кенттердің, ауылдық округтердің әкімдері әкімшілік құқық бұзушылықтар үшін салатын айыппұлдар;
жеке және заңды тұлғалардың ерікті түрдегі алымдары;
аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімі аппаратының шешімімен құрылған коммуналдық мемлекеттік кәсіпорындардың таза кірісі бөлігінің түсімдері;
аудандық маңызы бар қаланың, ауылдың, кенттің, ауылдық округтің коммуналдық меншігіндегі (жергілікті өзін-өзі басқарудың коммуналдық меншігіндегі) заңды тұлғаларға қатысу үлестеріне кірістер;
аудандық маңызы бар қаланың, ауылдың, кенттің, ауылдық округтің коммуналдық меншігінің (жергілікті өзін-өзі басқарудың коммуналдық меншігінің) мүлкін жалға беруден түсетін кірістер;
аудандық маңызы бар қаланың, ауылдың, кенттің, ауылдық округтің коммуналдық меншігінен (жергілікті өзін-өзі басқарудың коммуналдық меншігінен) түсетін басқа да кірістер;
қала бюджетіне түсетін басқа да салықтық емес түсімдер;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер:
аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ бюджетінен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелерге бекітіп берілген мемлекеттік мүлікті сатудан түсетін ақша негізгі капиталды сатудан аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ бюджеттеріне түсетін түсімдер болып табылады.

Об утверждении бюджета города Алга на 2019-2021 годы
Решение Алгинского районного маслихата Актюбинской области от 4 января 2019 года № 228. Зарегистрировано Управлением юстиции Алгинского района Департамента юстиции Актюбинской области 14 января 2019 года № 3-3-195
В соответствии с пунктом 2 статьи 9-1 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Алгинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет города Алга на 2019-2021 годы согласно приложениям 1, 2 и 3, в том числе на 2019 год в следующих объемах:
1) доходы                                     -             486 216,1 тысяч тенге;
в том числе:
налоговые поступления                         -             65 604 тысяч тенге;
неналоговые поступления - 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала       -             0 тысяч тенге;
поступления трансфертов                         -             420 612,1 тысяч тенге;
2) затраты                                     -             499 494,8 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование             -             0 тысяч тенге;
в том числе:
бюджетные кредиты                         -             0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов                   -             0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами -             0 тысяч тенге;
в том числе:
приобретение финансовых активов             -             0 тысяч тенге;
5) дефицит бюджета                               -             -13 278,7 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита бюджета             -             13 278,7 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решениями Алгинского районного маслихата Актюбинской области от 04.04.2019 № 251 (вводится в действие с 01.01.2019); от 30.05.2019 № 272 (вводится в действие с 01.01.2019); от 12.08.2019 № 288 (вводится в действие с 01.01.2019); от 08.11.2019 № 304 (вводится в действие с 01.01.2019); от 18.12.2019 № 316 (вводится в действие с 01.01.2019).
2. Установить, что в доход бюджеты города районного значение села поселка, сельского округа зачисляются:
налоговые поступления:
индивидуальный подоходный налог;
налог на имущество физических и юридических лиц, индивидуальных предпринимателей;
земельный налог;
налог на транспортные средства;
плата за размещение наружной (визуальной) рекламы:
неналоговые поступлнения:
штрафы, налагаемые акимами городов районного значения, сел, поселков, сельских округов за административные правонарушения;
добровольные сборы физических и юридических лиц;
поступления части чистого дохода коммунальных государсвенных предприятий, созданных по решению аппарата акима города районного значения, села, поселка, сельского округа;
доходы на доли участия в юридических лицах, находящиеся в коммунальной собственности города районного значения, села, поселка, сельского округа (коммунальной собственности местного самоуправления).
доходы от аренды имущества коммунальной собственности района (города областного значения);
другие доходы от коммунальной собственности города районного значения, села, поселка, сельского округа коммунальной собственности сетного самоуправления);
другие неналоговые поступления в бюджет района;
поступлениями в бюджеты города районного значения, села, поселка, сельского округа от продажи основного капитала являются деньги от продажи государственного имущества, закрепленного за государственными учреждениями, финансируемыми из бюджета города районного значения, села, поселка,сельского округа.

3. Қазақстан Республикасының 2018 жылғы 30 қарашадағы №197-VI "2019-2021 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының 8 бабына сәйкес белгіленгені мәлімет және басшылыққа алынсын:
2019 жылдың 1 қаңтарынан бастап:
1) жалақының ең төмен мөлшері – 42 500 теңге;
2) жәрдемақыларды және өзге де әлеуметтік төлемдерді есептеу, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес айыппұл санкцияларын, салықтарды және басқа да төлемдерді қолдану үшін айлық есептік көрсеткіш - 2 525 теңге;
3) базалық әлеуметтік төлемдердің мөлшерлерін есептеу үшін ең төмен күнкөріс деңгейінің шамасы – 29 698 теңге.
4. 2019 жылға арналған қалалық бюджетте аудандық бюджеттен берілген субвенция көлемі 134 924 мың теңге сомасында көзделді.
5. 2019 жылға арналған қалалық бюджетте республикалық бюджеттен келесідей ағымдағы нысаналы трансферттер түскені ескерілсін:
азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге - 57 085 мың теңге;
әкімшілік мемлекеттік қызметшілердің жекелеген санаттарының жалақысын көтеруге – 1 815 мың теңге.
Ескерту. 5 тармаққа өзгерістер енгізілді - Ақтөбе облысы Алға аудандық мәслихатының 04.04.2019 № 251 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі); 30.05.2019 № 272 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі); 12.08.2019 № 288 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
6. 2019 жылға арналған қалалық бюджетте облыстық бюджеттен келесідей ағымдағы нысаналы трансферттер түскені ескерілсін:
- аудандық маңызы бар қаланың ауылдық округке мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырмасын іске асыруға 13 935 мың теңге;
- аудандық маңызы бар қалаларда, ауылдарда, кенттерде, ауылдық округтерде автомобиль жолдарын күрделі және орташа жөндеуге – 105 786 мың теңге;
Ескерту. 6 тармаққа өзгерістер енгізілді - Ақтөбе облысы Алға аудандық мәслихатының 04.04.2019 № 251 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі); 18.12.2019 № 316 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
7. 2019 жылға арналған қалалық бюджетте аудандық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер түскені ескерілсін:
аудандық маңызы бар қаланың ауылдық округке мектепке дейінгі тәрбиелеу және оқыту және мектепке дейінгі тәрбиелеу және оқыту ұйымдарында медициналық қызмет көрсетуді ұйымдастыруға - 45 330 мың теңге;
аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтерге – 42 031 мың теңге;
елді мекендерді абаттандыру және көгалдандыруға – 16 000 мың теңге;

3. Принять к сведению, что в соответствии со статьей 8 Закона Республики Казахстан от 30 ноября 2018 года №197-VI "О республиканском бюджете на 2019-2021 годы" установлено:
с 1 января 2019 года:
1) минимальный размер заработной платы – 42 500 тенге;
2) месячный расчетный показатель для исчисления пособий и иных социальных выплат, а также для применения штрафных санкций, налогов и других платежей в соответствии с законодательством Республики Казахстан – 2 525 тенге;
3) величину прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат – 29 698 тенге.
4. Учесть, в городском бюджете на 2019 год субвенций, передаваемые из районного бюджета бюджета - 134 924 тысяч тенге.
5. Учесть в городском бюджете на 2019 год поступление целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета, в том числе:
на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий – 57 085 тысяч тенге;
на повышение заработной платы отдельных категорий административных государственных служащих – 1 815 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 5 с изменениями, внесенными решениями Алгинского районного маслихата Актюбинской области от 04.04.2019 № 251 (вводится в действие с 01.01.2019); от 30.05.2019 № 272 (вводится в действие с 01.01.2019); от 12.08.2019 № 288 (вводится в действие с 01.01.2019).
6. Учесть в городском бюджете на 2019 год поступление целевых текущих трансфертов из областного бюджета, в том числе:
- на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования – 13 935 тысяч тенге;
- капитальный и средний ремонт автомобильных дорог в городах районного значения, селах, поселках, сельских округах – 105 786 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 6 с изменениями, внесенными решениями Алгинского районного маслихата Актюбинской области от 04.04.2019 № 251 (вводится в действие с 01.01.2019); от 18.12.2019 № 316 (вводится в действие с 01.01.2019).
7. Учесть в городском бюджете на 2019 год поступление целевых текущих трансфертов из областного бюджета, в том числе:
на дошкольное воспитание и обучение и органиязация медицинского обслуживания в организациях дошкольного воспитания и обучения – 45 330 тысяч тенге;
на услуги по обеспечению деятельности акима города районного значения, села, поселка, сельского округа – 42 031 тысяч тенге;
на благоустройство и озеленение населенных пунктов – 16 000 тысяч тенге;

8. "Алға аудандық мәслихат аппараты" мемлекеттік мекемесі белгіленген заң шеңберінде қамтамасыз етуге:
1) осы шешімді Ақтөбе облыстық Әділет басқармасынан мемлекеттік тіркеуді;
2) осы шешімді мерзімді баспа басылымдарында және Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде ресми жариялауға жіберуді қамтамасыз етсін.
9. Осы шешім 2019 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихат
сессиясының төрайымы
Р. Еркусимова
Аудандық мәслихат хатшысы Б. Жұмабаев

8. Государственному учреждению "Аппарат маслихата Алгинского района" в установленном законодательном порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего решения в Департаменте юстиции Актюбинской области;
2) направление настоящего решения на официальное опубликование в периодических печатных изданиях и Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан.
9. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2019 года.
Председатель сессии маслихата Р. Еркусимова
Секретарь районного маслихата Б. Жумабаев