Аудан, қала, ауылдық округтерінің әкімі аппараттарының және Алға ауданының жергілікті бюджетінен қаржыландырылатын атқарушы органдардың мемлекеттік қызметшілеріне қызметтік куәлік беру Қағидаларын және оның сипаттамасын бекіту туралы
Ақтөбе облысы Алға ауданы әкімдігінің 2019 жылғы 29 сәуірдегі № 168 қаулысы. Ақтөбе облысының Әділет департаментінде 2019 жылғы 2 мамырда № 6123 болып тіркелді. Күші жойылды - Ақтөбе облысы Алға ауданы әкімдігінің 2020 жылғы 21 тамыздағы № 263 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Ақтөбе облысы Алға ауданы әкімдігінің 21.08.2020 № 263 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 31 бабына, Қазақстан Республикасының 2015 жылғы 23 қарашадағы "Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы" Заңының 30 бабының 4 тармағына сәйкес, Алға ауданы әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған:
1) осы қаулының 1-қосымшасына сәйкес аудан, қала, ауылдық округтерінің әкімі аппараттарының және Алға ауданының жергілікті бюджетінен қаржыландырылатын атқарушы органдардың мемлекеттік қызметшілеріне қызметтік куәлік беру Қағидалары бекітілсін;
2) осы қаулының 2-қосымшасына сәйкес аудан, қала, ауылдық округтерінің әкімі аппараттарының және Алға ауданының жергілікті бюджетінен қаржыландырылатын атқарушы органдардың мемлекеттік қызметшілерінің қызметтік куәлігінің сипаттамасы бекітілсін.
2. "Алға ауданы әкімінің аппарат" мемлекеттік мекемесі заңнамада көрсетілген тәртіппен:
1) осы қаулыны Ақтөбе облысының Әділет департаментінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы қаулыны мерзімді баспа басылымдарында және Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің электрондық түрдегі Эталондық бақылау банкінде ресми жариялауға жіберуді;
3) осы қаулыны Алға ауданы әкімдігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау Алға ауданы әкімінің аппарат басшысы А. Бошановқа жүктелсін.
4. Осы қаулы оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Аудан әкімі Н. Алдияров
Алға ауданы әкімдігінің 2019 жылғы 29 сәуір № 168 қаулысына 1 қосымша
Аудан, қала, ауылдық округтерінің әкімі аппараттарының және Алға ауданының жергілікті бюджетінен қаржыландырылатын атқарушы органдардың мемлекеттік қызметшілеріне қызметтік куәлік беру Қағидалары

Об утверждении Правил выдачи служебного удостоверения государственных служащих аппаратов акима района, города, сельских округов и исполнительных органов Алгинского района, финансируемых из местного бюджета и его описания
Постановление акимата Алгинского района Актюбинской области от 29 апреля 2019 года № 168. Зарегистрировано Департаментом юстиции Актюбинской области 2 мая 2019 года № 6123. Утратило силу постановлением акимата Алгинского района Актюбинской области от 21 августа 2020 года № 263
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Алгинского района Актюбинской области от 21.08.2020 № 263 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии со статьей 31 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", с пунктом 4 статьи 30 Закона Республики Казахстан от 23 ноября 2015 года "О государственной службе Республики Казахстан", акимат Алгинского района ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить:
1) Правила выдачи служебного удостоверения государственных служащих аппаратов акима района, города, сельских округов и исполнительных органов Алгинского района, финансируемых из местного бюджета согласно приложению 1 к настоящему постановлению;
2) Описание служебного удостоверения государственных служащих аппаратов акима района, города, сельских округов и исполнительных органов Алгинского района, финансируемых из местного бюджета согласно приложению 2 к настоящему постановлению.
2. Государственному учреждению "Аппарата акима Алгинского района" в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего постановления в Департаменте юстиций Актюбинской области;
2) направление настоящего постановления на официальное опубликование в периодических печатных изданиях и Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде;
3) размещение настоящего постановления на интернет-ресурсе акимата Алгинского района.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на руководителя аппарата акима Алгинского района А.Бошанов.
4. Настоящее постановление вводятся в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким района Н. Алдияров
Приложение 1 к постановлению акимата Алгинского района от 29 апрель 2019 года № 168
Правила выдачи служебного удостоверения государственных служащих аппаратов акима района, города, сельских округов и исполнительных органов Алгинского района, финансируемых из местного бюджета

1. Жалпы ережелер
1. Осы аудан, қала, ауылдық округтерінің әкімі аппараттарының және Алға ауданының жергілікті бюджетінен қаржыландырылатын атқарушы органдардың мемлекеттік қызметшілеріне қызметтік куәлік беру Қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы" 2015 жылғы 23 қарашадағы Қазақстан Республикасы Заңының 30-бабының 4-тармағына сәйкес әзірленген және аудан, қала, ауылдық округтерінің әкімі аппараттарының және Алға ауданының жергілікті бюджетінен қаржыландырылатын атқарушы органдардың мемлекеттік қызметшілеріне қызметтік куәлік беру тәртібін белгілейді.
2. Аудан, қала, ауылдық округтерінің әкімі аппараттарының және Алға ауданының жергілікті бюджетінен қаржыландырылатын атқарушы органдардың мемлекеттік қызметшілерінің қызметтік куәлігі (бұдан әрі – Қызметтік куәлік) оның мемлекеттік лауазымы мен лауазымдық өкілеттерін растайтын ресми құжат болып табылады.
3. Қызметтік куәлік осы қаулымен бекітілген сипаттамаға сәйкес келеді.
4. Тиісінше ресімделмеген, жарамдылық мерзімі өткен, түзетілген және тазартылған қызметтік куәлік жарамсыз болып саналады.
2. Қызметтік куәлікті беру тәртібі
5. Қызметтік куәлік:
1) Аудан әкімі аппаратының мемлекеттік қызметшілеріне, қала әкіміне және ауылдық округ әкімдеріне, жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын аудандық атқарушы органдардың бірінші басшыларына – Алға ауданы әкімінің қолы қойылып;
2) қала және ауылдық округ әкімі аппараттарының мемлекеттік қызметшілеріне – қала және ауылдық округ әкімдерінің қолы қойылып;
3) жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын аудандық атқарушы органдардың мемлекеттік қызметшілеріне - жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын аудандық атқарушы органдардың бірінші басшыларының қолы қойылып, беріледі.
6. Қызметтік куәлік қызметкерлерге лауазымға тағайындалған, лауазымы ауысқан және бұған дейін берілген куәліктің мерзімі өткен, жоғалған, сондай-ақ бүлінген жағдайда беріледі.
Қызметкерлер қызметтік куәлікті алу барысында осы Қағидалардағы қосымшаға сәйкес нысан бойынша аудан, қала, ауылдық округтерінің әкімі аппараттарының және Алға ауданының жергілікті бюджетінен қаржыландырылатын атқарушы органдардың мемлекеттік қызметшілеріне қызметтік куәлікті беруді есепке алу журналына қол қояды (бұдан әрі – есепке алу журналы).
7. Қызметтік куәліктер және есепке алу журналы персоналды басқару қызметі бөлімінің (кадр қызметі) сейфінде сақталады.
8. Лауазымынан босатылған, өзгертілген жағдайда қызметкерлер қызметтік куәлікті персоналды басқару қызметі бөлімінің (кадр қызметі) жауапты қызметкеріне тапсырады. Кету парағына қызметтік куәлікті тапсырғаны туралы жауапты қызметкердің қолы қойылады.

1. Общие положения
1. Настоящие Правила выдачи служебного удостоверения государственных служащих аппаратов акима района, города, сельских округов и исполнительных органов Алгинского района, финансируемых из местного бюджета (далее - Правила) разработаны в соответствии с пунктом 4 статьи 30 Закона Республики Казахстан от 23 ноября 2015 года "О государственной службе Республики Казахстан" и определяют порядок выдачи служебного удостоверения государственных служащих аппаратов акима района, города, сельских округов и исполнительных органов Алгинского района, финансируемых из местного бюджета.
2. Служебные удостоверение государственных служащих аппаратов акима района, города, сельских округов и исполнительных органов Алгинского района, финансируемых из местного бюджета (далее – Служебное удостоверение) является официальным документом, подтверждающим его государственную должность и должностные полномочия.
3. Служебное удостоверение соответствует описанию, утвержденному настоящему постановлению.
4. Служебное удостоверение без соответствующего оформления, с просроченным сроком действия, помарками и подчистками считается недействительными.
2. Порядок выдачи служебного удостоверения
5. Служебное удостоверение выдается:
1) за подписью акима Алгинского района - государственным служащим аппарата района, акимам города и сельских округов, первым руководителям исполнительных органов района, финансируемых из местного бюджета;
2) за подписью акимов города и сельских округов - государственным служащим аппаратов акима города и сельских округов;
3) за подписью первых руководителей исполнительных органов района – государственным служащим, исполнительных органов района, финансируемых из местного бюджета.
6. Служебные удостоверения выдаются сотрудникам, при назначении на должность, изменении должности, по истечении срока, утере, а также порче, ранее выданного удостоверения.
При получении служебного удостоверения сотрудники расписываются в журнале учета выдачи служебного удостоверения государственных служащих аппаратов акима района, города, сельских округов и исполнительных органов Алгинского района, финансируемых из местного бюджета (далее – журнал учета) по форме согласно приложения к настоящему Правилу.
7. Служебные удостоверения и журнал учета хранятся в сейфе в отделе службы управления персоналом (кадровая служба).
8. При увольнении, изменении должности, сотрудники сдают служебное удостоверение, ответственному лицу отдела службы управления персоналом (кадровая служба). На обходном листе при сдаче служебного удостоверения ставится подпись ответственного сотрудника.

9. Мемлекеттік қызметке алғаш қабылданған мемлекеттік қызметшіге қызметтік куәлікті тапсырған кезде пайдалану және оны сақтау тәртібі бойынша түсіндіру жүргізіледі.
Осы Қағидалардың 6 тармағында көзделген қызметтік куәлікті ауыстыру кезінде, қызметтік куәлікті беруге жауапты, персоналды басқару қызметі бөлімінің (кадр қызметі) қызметкері бұрын берілген қызметтік куәлік қайтарып алады.
10. Қызметтік куәліктердің берілуін есепке алу осы Қағидалардың қосымшасына сәйкес қызметтік куәліктердің нысаны бойынша қызметтік куәліктерді беруін есепке алу журналында жүзеге асырылады.
11. Қызметтік куәліктерді толтыру, ресімдеу, есепке алу, беру, сақтау және жою тәртібін бақылауды персоналды басқару қызметі бөлімінің (кадр қызметі) жауапты қызметкерлері жүзеге асырады.
12. Қызметтік куәлік жоғалған немесе бүлінген жағдайда, қызметкер жазбаша (еркін нысанда) түрде куәлікті берген орын бойынша хабарлама ұсынады және бұқаралық ақпарат құралдарына жоғалған куәліктің жарамсыздығы туралы жариялауға хабарландыру жолдайды.
13. Қызметтік куәлікті дұрыс сақтамау нәтижесінде болған жоғалту, бүлдіру, сондай-ақ қызметтік куәлікті басқа тұлғаларға беру немесе қызметтік куәлікті мақсатсыз пайдаланудың әрбір фактісі бойынша, персоналды басқару қызметі бөлімімен (кадр қызметі) белгіленген тәртіппен қызметтік тексеру жүргізу қажеттігі қарастырылады.
14. Қызметкерлер тапсырған қызметтік куәліктер еркін нысандағы тиісті жою туралы акт жасала отырып, бір жылда бір рет жойылуға жатады.
Аудан, қала, ауылдық округтерінің әкімі аппараттарының және Алға ауданының жергілікті бюджетінен қаржыландырылатын атқарушы органдардың мемлекеттік қызметшілеріне қызметтік куәлік беру Қағидаларына қосымша
Аудан, қала, ауылдық округтерінің әкімі аппараттарының және Алға ауданының жергілікті бюджетінен қаржыландырылатын атқарушы органдардың мемлекеттік қызметшілерінің қызметтік куәліктерін беруін есепке алу журналы
Тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдай да)
Атқаратын лауазымы
Қызметтік куәлік тің нөмірі
Берілген күні
Алғаны жөнінде қолы
Қайтару туралы белгі
Жою туралы белгі
Ескертпе
Ескертпе: аудан, қала, ауылдық округтерінің әкімі аппараттарының және Алға ауданының жергілікті бюджетінен қаржыландырылатын атқарушы органдардың мемлекеттік қызметшілеріне қызметтік куәліктерін беруді есепке алу журналы тігіліп, нөмірленіп, персоналды басқару қызметі бөлімінің (кадр қызметі) жауапты қызметкерінің қолы қойылып, мекеменің мөрімен расталады.

9. При вручении служебного удостоверения государственному служащему, впервые принятому на государственную службу, проводится разъяснение по его пользованию и порядке его хранения.
При замене служебного удостоверения, предусмотренных пунктом 6 настоящих Правил, ранее выданное служебное удостоверение изымается сотрудникам отдела службы управления персоналом (кадровая служба) ответственным за выдачу служебного удостоверения.
10. Учет выдачи служебных удостоверений осуществляется в журнале учета выдачи служебных удостоверений по форме, согласно приложению к настоящим Правилам.
11. Контроль за порядком заполнения, оформления, учета, выдачи, хранения и уничтожения служебных удостоверений осуществляют ответственные сотрудники отдела службы управления персоналом (кадровая служба).
12. В случае утраты или порчи служебного удостоверения, сотрудник предъявляет по месту выдачи удостоверения письменное (в произвольной форме) извещение и направляет на опубликование в средствах массовой информации объявление о недействительности утерянного удостоверения.
13. По каждому факту утраты, порчи служебного удостоверения, произошедшего в результате недобросовестного его хранения, а также передачи его другим лицам или использования служебного удостоверения не по назначению, отделом службы управления персоналом (кадровая служба) в установленном порядке рассматривается необходимость проведения служебного расследования.
14. Служебные удостоверения, сданные сотрудниками, один раз в год подлежат уничтожению с составлением соответствующего акта об уничтожении в произвольной форме.
Приложение к Правилам выдачи служебного удостоверения государственных служащих аппаратов акима района, города, сельских округов и исполнительных органов Алгинского района, финансируемых из местного бюджета
Журнал учета выдачи служебного удостоверения государственных служащих аппаратов акима района, города, сельских округов и исполнительных органов Алгинского района, финансируемых из местного бюджета
Фамилия имя, отчество (при наличии)
Занимаемая должность
Номер служебного удостоверения
Дата выдачи
Роспись о получении
Отметка о возврате
Отметка об уничтожении
Примечание
Примечание: журнал учета выдачи служебного удостоверения государственных служащих аппаратов акима района, города, сельских округов и исполнительных органов Алгинского района, финансируемых из местного бюджета должен быть прошнурован, пронумерован, подписан ответственным сотрудником отдела службы управления персоналом (кадровая служба) и заверяется печатью учреждения

Алға ауданы әкімдігінің 2019 жылғы 29 сәуір № 168 қаулысына 2 қосымша
Аудан, қала, ауылдық округтерінің әкімі аппараттарының және Алға ауданының жергілікті бюджетінен қаржыландырылатын атқарушы органдардың мемлекеттік қызметшілерінің қызметтік куәлігінің сипаттамасы
1. Қызметтік куәлік қою көк түсті, жоғары сапалы қатты пластиктен, көлемі 5,5х8,5 сантиметр болады.
2. Куәліктің сыртқы бетінде сол жақ жоғары бөлігінде алтын түсте орындалған Қазақстан Республикасының Мемлекеттік Елтаңбасы бейнеленген, одан төмен типографиялық қаріппен қазақ тілінде "АҚТӨБЕ ОБЛЫСЫ АЛҒА АУДАНЫ" деген жазу жазылған.
3. Қызметтік куәліктің "АҚТӨБЕ ОБЛЫСЫ АЛҒА АУДАНЫ" деген жазулардың астында тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), атқаратын лауазымы, құрылымдық бөлімшенің атауы жазылған. Мәтін қазақ тілінде жазылады.
4. Куәліктің сыртқы бетінде, оң жақ жоғарғы бөлігінде куәліктің номері жазылады.
5. Куәліктің сыртқы бетінде оң жақ жоғарғы бөлігінде куәлік номерінің астында қызметкердің фотосуреті (түрлі-түсті) орналасқан, фотосурет көлемі 3 х 4 сантиметр.
6. Оң жақ төменгі жағында куәліктің аяқталу мерзімі көрсетіледі.
7. Қызметтік куәліктің сыртқы бетінде орыс тілінде қызметтік куәліктің номері, елді мекеннің атауы, тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), атқаратын лауазымы, құрылымдық бөлімшенің атауы жазылады.
8. Қызметтік куәліктер тиісті басшылықтың қолымен және елтаңбалы мөрімен расталады.

Приложение 2 к постановлению акимата Алгинского района от 29 апрель 2019 года № 168
Описание служебного удостоверения государственных служащих аппаратов акима района, города, сельских округов и исполнительных органов Алгинского района, финансируемых из местного бюджета
1. Служебное удостоверения состоит из твердого пластика высокого качества темно-синего цвета, размером 5,5 х 8,5 сантиметров.
2. На лицевой стороне удостоверения расположено изображение Государственного Герба Республики Казахстана золотистого цвета, выполненный в верхней части левой стороны удостоверение, ниже типографическим шрифтом выполнена надпись на казахском языке "АҚТӨБЕ ОБЛЫСЫ АЛҒА АУДАНЫ".
3. Под надписью "АҚТӨБЕ ОБЛЫСЫ АЛҒА АУДАНЫ": фамилия, имя, отчество (при наличии), занимаемая должность, наименование структурного подразделения. Текст печатается на казахском языке.
4. В правой верхней части на лицевой стороне указывается номер удостоверение.
5. Фотография (цветная) находится в правой верхней части на лицевой стороне под номером удостоверения работника, размер фотографий 3 х 4 сантиметров.
6. В правой нижней части указывается срок окончания служебного удостоверения.
7. На обратной стороне служебного удостоверения указывается, номер служебного удостоверения, наименование населенного пункта, фамилия, имя, отчество (при наличии), занимаемая должность, наименование структурного подразделения на русском языке.
8. Служебные удостоверения заверяются подписью соответствующего руководства и гербовой печатью.