2019-2021 жылдарға арналған Желтау ауылдық округ бюджетін бекіту туралы
Ақтөбе облысы Қарғалы аудандық мәслихатының 2019 жылғы 4 қаңтарда № 308 шешімі. Ақтөбе облысы Әділет департаментінің Қарғалы аудандық Әділет басқармасында 2019 жылғы 8 қаңтарда № 3-6-187 болып тіркелді.
Қазақстан Республикасының 2001 жылдың 23 қаңтарындағы"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6 бабына және Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 9–1 бабының 2 тармағына сәйкес, Қарғалы аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2019-2021 жылдарға арналған Желтау ауылдық округ бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2019 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 131 344 мың теңге,
оның ішінде:
салықтық түсімдер 8 362 мың теңге;
трансферттердің түсімдері 122 982 мың теңге;
2) шығындар 132 985,6 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредит беру 0 теңге;
оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 0 теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо 0 теңге;
қаржылық активтер сатып алу 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) -1 641,6 теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру(профицитін пайдалану) 1 641,6 теңге.
Ескерту. 1-тармаққа өзгерістер енгізілді - Ақтөбе облысы Қарғалы аудандық мәслихатының 03.04.2019 № 338 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі); 31.05.2019 № 356 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі); 09.08.2019 № 374 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі); 20.11.2019 № 387 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі); 13.12.2019 № 394 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
2. Ауылдық округ бюджетінің кірісіне есептелетін болып ескерілсін:
жеке табыс салығы;
жеке тұлғалардың мүлкіне салынатын салық;
жер салығы;
көлік құралдарына салық.
3. Қазақстан Республикасының 2018 жылдың 30 қарашасындағы "2019 – 2021 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы"Заңының 8 бабына сәйкес белгіленгені мәліметке және басшылыққа алынсын:
2019 жылдың 1 қаңтарынан бастап:
1) жалақының ең төмен мөлшерi – 42 500 теңге;
2) жәрдемақыларды және өзге де әлеуметтiк төлемдердi есептеу, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес айыппұл санкцияларын, салықтарды және басқа да төлемдердi қолдану үшiн айлық есептiк көрсеткiш - 2 525 теңге;
3) базалық әлеуметтiк төлемдердiң мөлшерлерiн есептеу үшiн ең төмен күнкөрiс деңгейiнiң шамасы – 29 698 теңге.
4. 2019 жылға арналған ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін субвенция көлемі – 104 637 мың теңге сомасында ескерілсін.

Об утверждении бюджета Желтауского сельского округа на 2019-2021 годы
Решение Каргалинского районного маслихата Актюбинской области от 4 января 2019 года № 308. Зарегистрировано Управлением юстиции Каргалинского района Департамента юстиции Актюбинской области 8 января 2019 года № 3-6-187.
В соответствии со статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и пунктом 2 статьи 9–1 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, Каргалинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Желтауского сельского округа на 2019-2021 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2019 год в следующих объемах:
1) доходы 131 344 тысяч тенге,
в том числе:
налоговые поступления 8 362 тысяч тенге;
поступления трансфертов 122 982 тысяч тенге;
2) затраты 132 985,6 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 0 тенге;
в том числе:
бюджетные кредиты 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов 0 тенге;
4) сальдо по операциям
с финансовыми активами 0 тенге;
приобретение финансовых активов 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета -1 641,6 тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 1 641,6 тенге.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решениями маслихата Каргалинского района Актюбинской области от 03.04.2019 № 338 (вводится в действие с 01.01.2019); от 31.05.2019 № 356 (вводится в действие с 01.01.2019); от 09.08.2019 № 374 (вводится в действие с 01.01.2019); от 20.11.2019 № 387 (вводится в действие с 01.01.2019); от 13.12.2019 № 394 (вводится в действие с 01.01.2019).
2. Установить, что в доход бюджета сельского округа зачисляются:
индивидуальный подоходный налог;
налог на имущество физических лиц;
земельный налог;
налог на транспортные средства.
3. Принять к сведению и руководству, что в соответствии со статьей 8 Закона Республики Казахстан от 30 ноября 2018 года "О республиканском бюджете на 2019-2021 годы" установлено:
с 1 января 2019 года:
1) минимальный размер заработный платы - 42 500 тенге;
2) месячный расчетный показатель для исчисления пособий и иных социальных выплат, а также применения штрафных санкций, налогов и других платежей в соответствии с законодательством Республики Казахстан - 2 525 тенге;
3) величина прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат – 29 698 тенге.
4. Учесть в бюджете сельского округа на 2019 год субвенции, передаваемые из районного бюджета в сумме – 104 637 тысяч тенге.

5. 2019 жылға арналған ауылдық округінің бюджетінде республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер түскені ескерілсін:
Азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге - 15 442 мың теңге;
Әкімшілік мемлекеттік қызметшілердің жекелеген санаттарының жалақысын арттыруға - 1 812 мың теңге.
Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Қарғалы аудандық мәслихатының 31.05.2019 № 356 шешімімен (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі); өзгерістер енгізілді - Ақтөбе облысы Қарғалы аудандық мәслихатының 20.11.2019 № 387 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі); 13.12.2019 № 394 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
5-1. 2019 жылға арналған ауылдық округінің бюджетіне облыстық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер түскені ескерілсін:
Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға - 591 мың теңге;
Ескерту. 5-1 тармақ жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Қарғалы аудандық мәслихатының 09.08.2019 № 374 шешімімен (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі); өзгерістер енгізілді - Ақтөбе облысы Қарғалы аудандық мәслихатының 20.11.2019 № 387 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі); 13.12.2019 № 394 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
5-2. 2019 жылға арналған ауылдық округ бюджетінде аудандық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттердің түскені ескерілсін:
аудандық маңызы бар қалаларда, ауылдарда, кенттерде, ауылдық округтерде автомобиль жолдарын күрделі және орташа жөндеуге - 500 мың теңге.

5. Учесть в бюджете сельского округа на 2019 год поступления целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета:
15 442 тысяч тенге – на повышение заработной платы отдельных категорий гражданский служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета работников казенных предприятий;
1 812 тысяч тенге – на повышение заработной платы отдельных категорий административных государственных служащих.
Сноска. Пункт 5 с изменениями, внесенными решением маслихата Каргалинского района Актюбинской области от 03.04.2019 № 338 (вводится в действие с 01.01.2019); от 31.05.2019 № 356 (вводится в действие с 01.01.2019); с изменениями, внесенными решениями маслихата Каргалинского района Актюбинской области от 20.11.2019 № 387 (вводится в действие с 01.01.2019); от 13.12.2019 № 394 (вводится в действие с 01.01.2019).
5-1. Учесть в бюджете сельского округа на 2019 год поступления целевых текущих трансфертов из областного бюджета:
591 тысяч тенге - на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования.
Сноска. Пункт 5-1 в редакции решения маслихата Каргалинского района Актюбинской области от 09.08.2019 № 374 (вводится в действие с 01.01.2019); с изменениями, внесенными решениями маслихата Каргалинского района Актюбинской области от 20.11.2019 № 387 (вводится в действие с 01.01.2019); от 13.12.2019 № 394 (вводится в действие с 01.01.2019).
5-2. Учесть в бюджете сельского округа на 2019 год поступления текуших трансфертов из районного бюджета:
500 тысяч тенге - на капитальный и средний ремонт автомобильных дорог в городах районного значения, селах, поселках, сельских округах.

Ескерту. 5-2 тармақпен толықтырылды - Ақтөбе облысы Қарғалы аудандық мәслихатының 09.08.2019 № 374 шешімімен (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі).
6. Осы шешім 2019 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихат сессиясының төрағасы А. Баименшина
Аудандық мәслихат хатшысы Н. Заглядова
Аудандық мәслихаттың
2019 жылғы 4 қаңтардағы
№ 308 шешіміне
1 Қосымша
2019 жылға арналған Желтау ауылдық округ бюджеті

Сноска. Дополнено пунктом 5-2 решением маслихата Каргалинского района Актюбинской области от 09.08.2019 № 374 (вводится в действие с 01.01.2019).
6. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2019 года.
Председатель сессии маслихата А. Баименшина
Секретарь районного маслихата Н. Заглядова
Приложение 1
к решению районного маслихата
от 4 января 2019 года № 308
Бюджет Желтауского сельского округа на 2019 год