Қандыағаш қаласының кейбір құрамдас бөліктеріне атаулар беру және қайта атау туралы
Ақтөбе облысы Мұғалжар ауданы әкімдігіңің 2019 жылғы 10 қаңтардағы № 5 қаулысы және Ақтөбе облысы Мұғалжар аудандық мәслихатының 2019 жылғы 10 қаңтардағы № 283 шешімі. Ақтөбе облысы Әділет департаментінің Мұғалжар аудандық Әділет басқармасында 2019 жылғы 17 қаңтарда № 3-9-238 болып тіркелді.
Қазақстан Республикасының 2001 жылы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін – өзі басқару туралы" Заңының 6, 31 баптарына, Қазақстан Республикасының 1993 жылғы 8 желтоқсандағы "Қазақстан Республикасының әкімшілік – аумақтық құрылысы туралы" Заңының 12 бабына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 24 ақпандағы № 138 "Әкімшілік-аумақтық бірліктерге, елді мекендердің құрамдас бөліктеріне атау беру, оларды қайта атау, сондай-ақ олардың атауларының транскрипциясын нақтылау мен өзгерту кезінде тиісті аумақ халқының пікірін ескеру қағидаларын бекіту туралы" қаулысына, Ақтөбе облысы әкімдігі жанындағы облыстық ономастикалық комиссиясының 2018 жылғы 12 шілдедегі хаттамалық шешімі негізінде және Қандыағаш қаласы халқының пікірін ескере отырып Мұғалжар ауданының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ және Мұғалжар аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Қандыағаш қаласының келесідей шағын ауданына және атаусыз көшесіне:
№ 1 схемалық картаға сәйкес, "Жаңақоныс" шағын ауданы;
№ 2 схемалық картаға сәйкес, "Ер Едіге" көшесі атаулары берілсін.
2. Қандыағаш қаласының мынадай көшелері:
"Рабочий" тұйық көшесі - "Еңбекту" көшесі;
"Газовиктер" көшесі - "Төлеген Айбергенов" көшесі;
"Новостройка" көшесі - "Бұлақты" көшесі;
"Вокзальная" көшесі - "Елек" көшесі;
"РТС" көшесі - "Айрық" көшесі;
"Степная" көшесі - "Алтынды" көшесі;
"Воздушная" көшесі - "Сазды" көшесі;
"ЛТЦ-15" көшесі - "Арай" көшесі;
"Мир" көшесі - "Бейбітшілік" көшесі;
"Нефтяниктер" көшесі - "Мұнайшылар" көшесі;
"Пионерная" көшесі - "Жасұлан" көшесі;
"Полевая" көшесі - "Көбелей" көшесі;
"Почтовая" көшесі - "Көктөбе" тұйық көшесі;
"Базарный" көшесі - "Жаңаталап" тұйық көшесі;
"Тупиковая" көшесі - "Ақжар" тұйық көшесі;
"Трансформаторная" көшесі - "Құндызды" тұйық көшесі;
"Интернациональная" көшесі - "Тәуелсіздік" даңғылы болып қайта аталсын.
3. Осы бірлескен әкімдіктің қаулысының және мәслихаттың шешімінің орындалуын бақылау аудан әкімінің орынбасары Ғ. С. Қобландинге жүктелсін.
4. Осы бірлескен әкімдіктің қаулысы және мәслихаттың шешімі олар алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Мұғалжар ауданының әкімі Е. Данағұлов
Мұғалжар аудандық
мәслихатының сессия төрағасы
Қ. Төкешев
Мұғалжар аудандық
мәслихатының хатшысы
Р. Мусенова

О присвоении наименований и переименовании некоторых составных частей города Кандыагаш
Постановление акимата Мугалжарского района Актюбинской области от 10 января 2019 года № 5 и решение Мугалжарского районного маслихата Актюбинской области от 10 января 2019 года № 283. Зарегистрировано Управлением юстиции Мугалжарского района Департамента юстиции Актюбинской области 17 января 2019 года № 3-9-238.
В соответствии со статьями 6, 31 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", статьей 12 Закона Республики Казахстан от 8 декабря 1993 года "Об административно – территориальном устройстве Республики Казахстан", постановлением Правительства Республики Казахстан от 24 февраля 2014 года № 138 "Об утверждении Правил учета мнения населения соответствующей территории при наименовании, переименовании административно-территориальных единиц, составных частей населенных пунктов, а также уточнении и изменении транскрипции их наименований", на основании протокольного решения областной ономастической комиссии при акимате Актюбинской области от 12 июля 2018 года и с учетом мнения населения города Кандыагаш акимат Мугалжарского района ПОСТАНОВЛЯЕТ и Мугалжарский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Присвоить наименования следующим микрорайону и безымянной улице города Кандыагаш:
согласно схематической карте № 1, микрорайон "Жаңақоныс";
согласно схематической карте № 2, улица "Ер Едіге".
2. Переименовать следующие улицы города Кандыагаш:
переулок "Рабочий" - в улицу "Еңбекту";
улицу "Газовиктер" - в улицу "Төлеген Айбергенов";
улицу "Новостройка" - в улицу "Бұлақты";
улицу "Вокзальная" - в улицу "Елек";
улицу "РТС" - в улицу "Айрық";
улицу "Степная" - в улицу "Алтынды";
улицу "Воздушная" - в улицу "Сазды";
улицу "ЛТЦ-15" - в улицу "Арай";
улицу "Мир" - в улицу "Бейбітшілік";
улицу "Нефтянниктер" - в улицу "Мұнайшылар";
улицу "Пионерная" - в улицу "Жасұлан";
улицу "Полевая" - в улицу "Көбелей";
улицу "Почтовая" - в переулок "Көктөбе";
улицу "Базарный" - в улицу "Жаңаталап";
улицу "Тупиковая" - в переулок "Ақжар";
улицу "Трансформаторная" - в переулок "Құндызды";
улицу "Интернациональная" - в проспект "Тәуелсіздік".
3. Контроль за исполнением данного совместного постановления акимата и решения маслихата возложить на заместителя акима района Кобландина Г.С.
4. Настоящее совместное постановление акимата и решение маслихата вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня их первого официального опубликования.
Аким Мугалжарского района Данагулов Е.
Председатель сессии
Мугалжарского районного маслихата
Тукешев К.
Секретарь Мугалжарского
районного маслихата
Мусенова Р.