2019–2021 жылдарға арналған Темір қаласы бюджетін бекіту туралы
Ақтөбе облысы Темір аудандық мәслихатының 2019 жылғы 4 қаңтардағы № 311 шешімі. Ақтөбе облысы Әділет департаментінің Темір аудандық Әділет басқармасында 2019 жылғы 10 қаңтарда № 3-10-240 болып тіркелді. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы "Қазақстан Республикасының Бюджет кодексі" Кодексінің 9–1 бабының 2 тармағына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін – өзі басқару туралы" Заңының 6 бабының 2–7 тармағына сәйкес Темір аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2019 – 2021 жылдарға арналған Темір қаласының бюджеті тиісінші 1, 2 және 3 – қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2019 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 67 131 мың теңге:
салықтық түсімдер – 9 501 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 420 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 57 210 мың теңге;
2) шығындар – 67 131 мың теңге;
3) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
4) бюджет тапшылығы – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығын қаржыландыру – 0 мың теңге.
2. Темір қаласы бюджеті кірісіне мыналар есептелетін болып ескерілсін:
салықтық түсімдер:
қаланың аумағында тіркелген жеке тұлғалардың төлем көзінен салық салынбайтын кірістері бойынша жеке табыс салығы;
мүлкі қаланың аумағында орналасқан жеке тұлғалардың мүлік салығы;
жер учаскесі қалада орналасқан жеке және заңды тұлғалардан алынатын, елді мекендер жерлеріне салынатын жер салығы;
қалада тіркелген жеке және заңды тұлғалардан алынатын көлік құралдары салығы;
салықтық емес түсімдер:
қала бюджетіне түсетін салықтық емес басқа түсімдер.
3. Мәліметке және басшылыққа алынып, Қазақстан Республикасының 2018 жылғы 30 қарашадағы "2019 – 2021 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының 8 бабына сәйкес 2019 жылғы 1 қаңтарынан бастап белгіленеді:
1) жалақының ең төменгі мөлшері – 42 500 теңге;
2) жәрдемақыларды және өзге де әлеуметтiк төлемдердi есептеу, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес айыппұл санкцияларын, салықтарды және басқа да төлемдердi қолдану үшiн айлық есептiк көрсеткiш – 2 525 теңге;
3) базалық әлеуметтік төлемдердің мөлшерлерін есептеу үшін ең төмен күнкөріс деңгейінің шамасы – 29 698 теңге.
4. Темір аудандық мәслихатының 2019 жылғы 24 желтоқсандағы № 303 "2019 – 2020 жылдарға арналған Темір аудандық бюджетін бекіту туралы" шешіміне сәйкес аудандық бюджеттен Темір қаласы бюджетіне берілген субвенция көлемі 2019 жылға 38 583 мың теңге сомасында көзделген.

Об утверждении бюджета города Темира на 2019–2021 годы
Решение Темирского районного маслихата Актюбинской области от 4 января 2019 года № 311. Зарегистрировано Управлением юстиции Темирского района Департамента юстиции Актюбинской области 10 января 2019 года № 3-10-240. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии с пунктом 2 статьи 9–1 Кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года "Бюджетный кодекс Республики Казахстан", пунктом 2–7 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Темирский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет города Темира на 2019 – 2021 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2019 год в следующих объемах:
1) доходы – 67 131 тысяч тенге:
налоговые поступления – 9 501 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 420 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 57 210 тысяч тенге;
2) затраты – 67 131 тысяч тенге;
3) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
4) дефицит бюджета – 0 тысяч тенге;
5) финансирование дефицита бюджета – 0 тысяч тенге.
2. Учесть, что в доход бюджета города Темира зачисляются следующие:
налоговые поступления:
индивидуальный подоходный налог по доходам, не облагаемым у источника выплаты, физических лиц, зарегистрированных на территории города;
налог на имущество физических лиц, имущество которых находится на территории города;
земельный налог на земли населенных пунктов, взимаемого с физических и юридических лиц, земельный участок которых находится в городе;
налог на транспортные средства, взимаемого с физических и юридических лиц, зарегистрированных в городе;
неналоговые поступления:
другие неналоговые поступления в бюджет города.
3. Принять к сведению и руководству, что в соответствии со статьей 8 Закона Республики Казахстан от 30 ноября 2018 года "О республиканском бюджете на 2019 – 2020 годы " с 1 января 2019 года установлены:
1) минимальный размер заработной платы – 42 500 тенге;
4) месячный расчетный показатель для исчисления пособий и иных социальных выплат, а также для применения штрафных санкций, налогов и других платежей в соответствии с законодательством Республики Казахстан – 2 525 тенге;
5) величина прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат – 29 698 тенге.
4. В соответствии с решением Темирского районного маслихата от 24 декабря 2019 года № 303 "Об утверждении Темирского районного бюджета на 2019 – 2020 годы" предусмотрены на 2019 год объем субвенции, передаваемые из районного бюджета в бюджет города Темира в сумме 38 583 тысяч тенге.

5. 2019 жылға арналған Темір қаласы бюджетінде республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттердің түсімі ескерілсін:
ең төменгі жалақы мөлшерінің өзгеруіне байланысты азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге – 3 668 мың теңге;
мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға – 3 347 мың теңге.
Ағымдағы нысаналы трансферттердің аталған сомаларын бөлу Темір қаласы әкімінің шешімі негізінде айқындалады.
6. 2019 жылға арналған Темір қаласы бюджетінде облыстық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттің түсімі ескерілсін:
мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға – 11 612 мың теңге.
Ағымдағы нысаналы трансферттің аталған сомасын бөлу Темір қаласы әкімінің шешімі негізінде айқындалады.

5. Учесть в бюджете города Темира на 2019 год поступление целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета:
на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий в связи с изменением размера минимальной заработной платы – 3 668 тысяч тенге;
на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования – 3 347 тысяч тенге.
Распределение указанных сумм целевых текущих трансфертов определяется на основании решения акима города Темира.
6. Учесть в бюджете города Темира на 2019 год поступление целевого текущего трансферта из областного бюджета:
на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования – 11 612 тысяч тенге.
Распределение указанной суммы целевого текущего трансферта определяется на основании решения акима города Темира.

7. "Темір аудандық мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесі заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы шешімді Темір аудандық Әділет басқармасында мемлекеттік тіркеуді;
2) осы шешімді мерзімді баспа басылымдарында және Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне ресми жариялауға жіберуді;
3) осы шешімді Темір аудандық мәслихатының интернет – ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.

7. Государственному учреждению "Аппарат Темирского районного маслихата" в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего решения в Управлении юстиции Темирского района;
2) направление настоящего решения на официальное опубликование в периодических печатных изданиях и эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего решения на интернет – ресурсе Темирского районного маслихата.