2020-2022 жылдарға арналған Ойыл аудандық бюджетін бекіту туралы
Ақтөбе облысы Ойыл аудандық мәслихатының 2019 жылғы 25 желтоқсандағы № 361 шешімі. Ақтөбе облысының Әділет департаментінде 2019 жылғы 27 желтоқсанда № 6631 болып тіркелді. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 9 бабының 2 тармағына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6 бабына сәйкес, Ойыл аудандық мәслихат ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2020-2022 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2020 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 8 184 079,3 мың теңге;
оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 320 495 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 15 188 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн
түсiмдер бойынша – 2 185 мың теңге;
трансферттер түсімдері бойынша – 7 846 208,3 мың теңге;
2) шығындар – 8 714 123,1 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредит беру – 135 787,6 мың теңге;
оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 154 835,6 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 19 048 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен жасалатын операциялар
бойынша сальдо – 0 мың теңге;
қаржы активтерiн сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -665 831,4 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру
(профицитін пайдалану) – 665 831,4 мың теңге;
қарыздар түсімі – 598 223,9 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 19 048 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 86 655,5 мың теңге.
Ескерту. 1 тармаққа өзгерістер енгізілді - Ақтөбе облысы Ойыл аудандық мәслихатының 13.03.2020 № 379 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); 12.06.2020 № 406 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); 17.08.2020 № 422 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); 27.10.2020 № 450 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); 15.12.2020 № 463 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
2. Аудандық бюджеттің кірісіне мыналар есептелетін болып белгіленсін:
төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы;
әлеуметтік салық;
заңды тұлғалардың және жеке кәсіпкерлердің мүлкіне салынатын салық;
бірыңғай жер салығы;
Қазақстан Республикасының аумағында өндірілген бензин (авиациялықты қоспағанда) және дизель отыны;
жер учаскелерін пайдаланғаны үшін төлем;
жекелеген қызмет түрлерiмен айналысу құқығы үшiн алынатын лицензиялық алым;
жергілікті бюджетке төленетін тіркелгені үшін алым;
қызметтің жекелеген түрлерiмен айналысуға лицензияларды пайдаланғаны үшін төлемақы;
жергілікті бюджетке төленетін мемлекеттік баж;
аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімдерінің басқаруындағы, ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігінің мүлкін жалға беруден түсетін кірістерді қоспағанда, ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігінің мүлкін жалға беруден түсетін кірістер;
аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімдерінің басқаруындағы мемлекеттік мүлікті жалға беруден түсетін кірістерді қоспағанда ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі тұрғын үй қорынан үйлердi жалға беруден түсетін кірістер;
жергіліктік бюджетке түсетін салықтық емес басқа да түсімдер;
жер учаскелерін сатудан түсетін түсімдер.

Об утверждении Уилского районного бюджета на 2020-2022 годы
Решение Уилского районного маслихата Актюбинской области от 25 декабря 2019 года № 361. Зарегистрировано Департаментом юстиции Актюбинской области 27 декабря 2019 года № 6631. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии с пунктом 2 статьи 9 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Уилский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2020-2022 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2020 год в следующих объемах:
1) доходы – 8 184 079,3 тысяч тенге;
в том числе по:
налоговым поступлениям – 320 495 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 15 188 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 2 185 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 7 846 208,3 тысяч тенге;
2) затраты – 8 714 123,1 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 135 787,6 тысяч тенге;
в том числе:
бюджетные кредиты – 154 835,6 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 19 048 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит бюджета (профицит) – -665 831,4 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 665 831,4 тысяч тенге;
поступление займов – 598 223,9 тысяч тенге;
погашение займов – 19 048 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 86 655,5 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решениями Уилского районного маслихата Актюбинской области от 13.03.2020 № 379 (вводится в действие с 01.01.2020); от 12.06.2020 № 406 (вводится в действие с 01.01.2020); от 17.08.2020 № 422 (вводится в действие с 01.01.2020); от 27.10.2020 № 450 (вводится в действие с 01.01.2020); от 15.12.2020 № 463 (вводится в действие с 01.01.2020).
2. Установить, что в доход районного бюджета зачисляются:
индивидуальный подоходный налог с доходов, облагаемых у источника выплаты;
социальный налог;
налог на имущество юридических лиц и индивидуальных предпринимателей;
единый земельный налог;
бензин (за исключением авиационного) и дизельное топливо, произведенных на территории Республики Казахстан;
плата за пользование земельными участками;
лицензионный сбор за право занятия отдельными видами деятельности;
регистрационный сбор, зачисляемый в местный бюджет;
плата за пользование лицензиями на занятие отдельными видами деятельности;
государственная пошлина, зачисляемая в местный бюджет;
доходы от аренды имущества коммунальной собственности района (города областного значения), за исключением доходов от аренды имущества коммунальной собственности района (города областного значения), находящегося в управлении акимов города районного значения, села, поселка, сельского округа;
доходы от аренды жилищ из жилищного фонда, находящегося в коммунальной собственности района (города областного значения), за исключением доходов от аренды государственного имущества, находящегося в управлении акимов города районного значения, села, поселка, сельского округа;
другие неналоговые поступления в местный бюджет;
поступления от продажи земельных участков.

3. Қазақстан Республикасының 2019 жылғы 4 желтоқсандағы "2020-2022 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының 7 бабына сәйкес белгіленгені еске және басшылыққа алынсын:
2020 жылғы 1 қаңтардан бастап:
1) жалақының ең төмен мөлшері – 42 500 теңге;
2) жәрдемақыларды және өзге де әлеуметтік төлемдерді есептеу, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес айыппұл санкцияларын, салықтарды және басқа да төлемдерді қолдану үшін айлық есептік көрсеткіш – 2 651 теңге;
3) базалық әлеуметтік төлемдердің мөлшерлерін есептеу үшін ең төменгі күнкөріс деңгейінің шамасы – 31 183 теңге.
Қазақстан Республикасы Президентінің 2020 жылғы 8 сәуірдегі "2020 жылға арналған нақтыланған республикалық бюджет туралы" Жарлығының 8 тармағына сәйкес белгіленгені еске және басшылыққа алынсын:
2020 жылғы 1 сәуірден бастап:
1) жәрдемақыларды және өзге де әлеуметтік төлемдерді есептеу, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес айыппұл санкцияларын, салықтарды және басқа да төлемдерді қолдану үшін айлық есептік көрсеткіш – 2 778 теңге;
2) базалық әлеуметтік төлемдердің мөлшерлерін есептеу үшін ең төменгі күнкөріс деңгейінің шамасы – 32 668 теңге.
Ескерту. 3 тармақ жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Ойыл аудандық мәслихатының 12.06.2020 № 406 шешімімен (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі).
4. 2020 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен берілген субвенциялар көлемі 3 865 000 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
5. 2020 жылға арналған аудандық бюджетте аудандық бюджеттен ауылдық округ бюджеттеріне берілетін субвенциялар көлемі 365 580 мың теңге сомасында көзделсін, оның ішінде:
Ойыл ауылдық округіне – 168 145 мың теңге;
Саралжын ауылдық округіне – 51 245 мың теңге;
Ш. Берсиев атындағы ауылдық округке – 44 351 мың теңге;
Көптоғай ауылдық округке – 40 570 мың теңге;
Сарбие ауылдық округіне – 33 844 мың теңге;
Қайыңды ауылдық округіне – 13 733 мың теңге;
Қараой ауылдық округіне – 13 692 мың теңге.
6. 2020 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер түскені ескерілсін:
1) көлiк инфрақұрылымының басым жобаларын іске асыруға –713 813 мың теңге;
2) мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге – 140 922 мың теңге;
3) үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыруға – 6 369 мың теңге;
4) Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға – 7 820 мың теңге;
5) мүгедектерді жұмысқа орналастыру үшін арнайы жұмыс орындарын құруға жұмыс берушінің шығындарын субсидиялауға – 198 мың теңге;

3. Принять к сведению и руководству, что в соответствии со статьей 7 Закона Республики Казахстан от 4 декабря 2019 года "О республиканском бюджете на 2020 – 2022 годы" установлено:
с 1 января 2020 года:
1) минимальный размер заработной платы – 42 500 тенге;
2) месячный расчетный показатель для исчисления пособий и иных социальных выплат, а также для применения штрафных санкций, налогов и других платежей в соответствии с законодательством Республики Казахстан – 2 651 тенге;
3) величина прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат – 31 183 тенге.
Принять к сведению и руководству, что в соответствии с пунктом 8 Указа Президента Республики Казахстан от 8 апреля 2020 года "Об уточненном республиканском бюджете на 2020 год" установлено:
с 1 апреля 2020 года:
1) месячный расчетный показатель для исчисления пособий и иных социальных выплат, а также для применения штрафных санкций, налогов и других платежей в соответствии с законодательством Республики Казахстан – 2 778 тенге;
2) величина прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат – 32 668 тенге.
Сноска. Пункт 3 – в редакции решения Уилского районного маслихата Актюбинской области от 12.06.2020 № 406 (вводится в действие с 01.01.2020).
4. Учесть в районном бюджете на 2020 год объемы субвенций, передаваемых из областного бюджета в сумме 3 865 000 тысяч тенге.
5. Предусмотреть в районном бюджете на 2020 год объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских округов в сумме 365 580,0 тысяча тенге, в том числе:
Уилскому сельскому округу – 168 145 тысяч тенге;
Саралжинскому сельскому округу – 51 245 тысяч тенге;
Сельскому округу имени Ш.Берсиева – 44 351 тысяч тенге;
Коптогайскому сельскому округу – 40 570 тысяч тенге;
Сарбийскому сельскому округу – 33 844 тысяч тенге;
Кайындинскому сельскому округу – 13 733 тысяч тенге;
Караойскому сельскому округу – 13 692 тысяч тенге;
6. Учесть в районном бюджете на 2020 год поступление целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета на:
1) 713 813 тысяч тенге – на финансирование приоритетных проектов транспортной инфраструктуры;
2) 140 922 тысяч тенге – на выплату государственной адресной социальной помощи;
3) 6369 тысяч тенге – на размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях;
4) 7820 тысяч тенге – на обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан;
5) 198 тысяч тенге – на субсидирование затрат работодателя на создание специальных рабочих мест для трудоустройства инвалидов;

6) еңбек нарығын дамытуға – 153 191 мың теңге;
7) мемлекеттік халықты әлеуметтік қорғау ұйымдарында арнаулы әлеуметтік қызмет көрсететін жұмыскерлердің жалақысына қосымша ақылар белгілеуге – 2 700 мың теңге;
8) мемлекеттік мектепке дейінгі білім беру ұйымдары педагогтерінің еңбегіне ақы төлеуді ұлғайтуға – 45 240 мың теңге;
9) мемлекеттік мектепке дейінгі білім беру ұйымдарының педагогтеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақы төлеуге – 0 мың теңге;
10) мемлекеттік орта білім беру ұйымдары педагогтерінің еңбегіне ақы төлеуді ұлғайтуға – 495 987 мың теңге;
11) мемлекеттік орта білім беру ұйымдарының педагогтеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақы төлеуге – 178 152 мың теңге;
12) мемлекеттік мәдениет ұйымдарының және архив мекемелерінің басқарушы және негізгі персоналына мәдениет ұйымдарындағы және архив мекемелеріндегі ерекше еңбек жағдайлары үшін лауазымдық айлықақысына қосымша ақылар белгілеуге – 22 909 мың теңге;
13) халықтың әлеуметтік жағынан әлсіз топтарына және (немесе) аз қамтылған көпбалалы отбасыларға коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын жайын сатып алуға – 15 800 мың теңге;
14) Шағын және орта бизнес субъектілерінің салықтық жүктемесін төмендетуге байланысты шығыстарды өтеуге – 474 мың теңге;
15) дене шынықтыру және спорт саласындағы мемлекеттік орта және қосымша білім беру ұйымдары педагогтерінің еңбегіне ақы төлеуді ұлғайтуға – 10 891 мың теңге.
Аталған ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу аудан әкімдігі қаулысы негізінде айқындалады.
Ескерту. 6 тармаққа өзгерістер енгізілді - Ақтөбе облысы Ойыл аудандық мәслихатының 13.03.2020 № 379 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); 12.06.2020 № 406 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); 27.10.2020 № 450 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); 15.12.2020 № 463 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
6-1. 2020 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджет арқылы республикалық бюджеттен бюджеттік кредиттер түсетіні ескерілсін:
мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға – 126 032,4 мың теңге.
Аталған трансферттерінің сомасын бөлу аудан әкімдігі қаулысы негізінде айқындалады.
Ескерту. Шешім 6-1 тармақпен толықтырылды - Ақтөбе облысы Ойыл аудандық мәслихатының 12.06.2020 № 406 шешімімен (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); өзгерістер енгізілді - Ақтөбе облысы Ойыл аудандық мәслихатының 17.08.2020 № 422 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); 27.10.2020 № 450 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
7. 2020 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен нысаналы даму трансферттері түскені ескерілсін:

6) 153 191 тысяч тенге – на развитие рынка труда;
7) 2 700 тысяч тенге – на установление доплат к заработной плате работников, предоставляющих специальные социальные услуги в государственных организациях социальной защиты населения;
8) 45 240 тысяч тенге – на увеличение оплаты труда педагогов государственных организаций дошкольного образования;
9) 0 тысяч тенге – на доплату за квалификационную категорию педагогам государственных организаций дошкольного образования;
10) 495 987 тысяч тенге – на увеличение оплаты труда педагогов государственных организаций среднего образования;
11) 178 152 тысяч тенге – на доплату за квалификационную категорию педагогам государственных организаций среднего образования;
12) 22 909 тысяч тенге – на установление доплат к должностному окладу за особые условия труда в организациях культуры и архивных учреждениях управленческому и основному персоналу государственных организаций культуры и архивных учреждений;
13) 15 800 тысяч тенге – на приобретение жилья коммунального жилищного фонда для социально уязвимых слоев населения и (или) малообеспеченных многодетных семей;
14) 474 тысяч тенге – на компенсацию потерь в связи со снижением налоговой нагрузки для субъектов малого и среднего бизнеса;
15) 10 891 тысяч тенге – на увеличение оплаты труда педагогов государственных организаций среднего и дополнительного образования в сфере физической культуры и спорта.
Распределение указанных сумм целевых текущих трансфертов определяется на основании постановления акимата района.
Сноска. Пункт 6 с изменениями, внесенными решениями Уилского районного маслихата Актюбинской области от 13.03.2020 № 379 (вводится в действие с 01.01.2020); от 12.06.2020 № 406 (вводится в действие с 01.01.2020); от 27.10.2020 № 450 (вводится в действие с 01.01.2020); от 15.12.2020 № 463 (вводится в действие с 01.01.2020).
6-1. Учесть в районном бюджете на 2020 год поступление кредитов из республиканского бюджета через областной бюджет:
126 032,4 тысяч тенге – на реализацию мер социальной поддержки специалистов.
Распределение указанных сумм трансфертов определяется на основании постановления акимата района.
Сноска. Решение дополнено пунктом 6-1 в соответствии с решением Уилского районного маслихата Актюбинской области от 12.06.2020 № 406 (вводится в действие с 01.01.2020); с изменениями, внесенными решениями Уилского районного маслихата Актюбинской области от 17.08.2020 № 422 (вводится в действие с 01.01.2020); от 27.10.2020 № 450 (вводится в действие с 01.01.2020).
7. Учесть в районном бюджете на 2020 год поступление целевых трансфертов на развитие из областного бюджета на:

1) ауылдық елді мекендерді сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға – 601 475 мың теңге;
2) спорт обьектілерін дамытуға – 348 553 мың теңге.
Аталған нысаналы даму трансферттерінің сомаларын бөлу аудан әкімдігі қаулысы негізінде айқындалады.
Ескерту. 7 тармаққа өзгерістер енгізілді - Ақтөбе облысы Ойыл аудандық мәслихатының 12.06.2020 № 406 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); 27.10.2020 № 450 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); 15.12.2020 № 463 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
8. 2020 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен нысаналы даму трансферттері түскені ескерілсін:
1) ауылдық елді мекендерді сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға – 164 971 мың теңге;
2) спорт обьектілерін дамытуға – 20 128 мың теңге;
3) коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялауға – 0 мың теңге.
Аталған нысаналы даму трансферттерінің сомаларын бөлу аудан әкімдігі қаулысы негізінде айқындалады.
Ескерту. 8 тармаққа өзгерістер енгізілді - Ақтөбе облысы Ойыл аудандық мәслихатының 12.06.2020 № 406 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); 27.10.2020 № 450 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); 15.12.2020 № 463 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
8-1. 2020 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттің ішкі көздерінің қаражатынан берілетін кредиттер есебінен түсетіні ескерілсін:
Ауылдық елді мекендерді сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға – 299 597 мың теңге;
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыруға – 143 791,3 мың теңге;
Бюджеттік кредиттердің сомаларын бөлу аудан әкімдігі қаулысының негізінде айқындалады.
Ескерту. Шешім 8-1 тармақпен толықтырылды - Ақтөбе облысы Ойыл аудандық мәслихатының 12.06.2020 № 406 шешімімен (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); өзгерістер енгізілді - Ақтөбе облысы Ойыл аудандық мәслихатының 27.10.2020 № 450 шешімімен (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі).
9. 2020 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер түскені ескерілсін:
1) "Ауыл – Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елдi мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға – 255 182 мың теңге.
Аталған нысаналы даму трансферттерінің сомаларын бөлу аудан әкімдігі қаулысы негізінде айқындалады.
Ескерту.9 тармаққа өзгеріс енгізілді - Ақтөбе облысы Ойыл аудандық мәслихатының 15.12.2020 № 463 шешімімен (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі).

1) 601 475 тысяч тенге – развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах;
2) 348 553 тысяч тенге – на развитие объектов спорта.
Распределение указанных сумм целевых трансфертов на развитие определяется на основании постановления акимата района.
Сноска. Пункт 7 с изменениями, внесенными решениями Уилского районного маслихата Актюбинской области от 12.06.2020 № 406 (вводится в действие с 01.01.2020); от 27.10.2020 № 450 (вводится в действие с 01.01.2020); от 15.12.2020 № 463 (вводится в действие с 01.01.2020).
8. Учесть в районном бюджете на 2020 год поступление целевых текущих трансфертов из областного бюджета на:
1) 164 971 тысяч тенге – развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах;
2) 20 128 тысяч тенге – на развитие объектов спорта.
3) 0 тысяч тенге – на проектирование и (или) строительство, реконструкцию жилья коммунального жилищного фонда;
Распределение указанных сумм целевых трансфертов на развитие определяется на основании постановления акимата района.
Сноска. Пункт 8 с изменениями, внесенными решениями Уилского районного маслихата Актюбинской области от 12.06.2020 № 406 (вводится в действие с 01.01.2020); от 27.10.2020 № 450 (вводится в действие с 01.01.2020); от 15.12.2020 № 463 (вводится в действие с 01.01.2020).
8-1. Учесть в районном бюджете на 2020 год поступление за счет кредитов из областного бюджета из средств внутренних займов:
299 597 тысяч тенге – на развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах;
143 791,3 тысяч тенге – на проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры.
Распределение сумм бюджетных кредитов определяется на основании постановления акимата района.
Сноска. Решение дополнено пунктом 8-1 в соответствии с решением Уилского районного маслихата Актюбинской области от 12.06.2020 № 406 (вводится в действие с 01.01.2020); с изменениями, внесенными решением Уилского районного маслихата Актюбинской области от 27.10.2020 № 450 (вводится в действие с 01.01.2020).
9. Учесть в районном бюджете на 2020 год поступление целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета на:
1) 255 182 тысяч тенге – на реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл - Ел бесігі";
Распределение указанных сумм целевых трансфертов на развитие определяется на основании постановления акимата района.
Сноска. Пункт 9 с изменением, внесенным решением Уилского районного маслихата Актюбинской области от 15.12.2020 № 463 (вводится в действие с 01.01.2020).

10. 2020 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер түскені ескерілсін:
1) "Ауыл – Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елдi мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға – 14 597,6 мың теңге;
2) көлiк инфрақұрылымының басым жобаларын іске асыруға – 243 473 мың теңге;
3) мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге – 8 778 мың теңге;
4) жалпы білім беретін мектептердің компьютерлік техникаларын жаңалауға (сервистік қызмет көрсетуге) – 28 625 мың теңге;
5) жалпы білім беретін мектептердің жаңа модификациялық кабинеттеріне (химия, физика, биология, робототехника) сервистік қызмет көрсетуге – 3 345 мың теңге;
6) жалпы білім беретін мектептерде видеобақылау камераларын орнатуға – 12 000 мың теңге;
7) мектепке дейінгі білім беретін ұйымдарда видеобақылау камераларын орнатуға – 6 000 мың теңге;
8) мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек алатындарға мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында тамақтану үшін төлемақыны төмендетуге – 4 477 мың теңге;
9) 6–18 жас аралығындағы балаларға арналған кепілдік берілген әлеуметтік пакетті қамтамасыз етуге – 9 547 мың теңге;
10) мемлекеттік мектепке дейінгі білім беру ұйымдарының педагог қызметкерлерінің жыл сайынғы ақылы еңбек демалысының ұзақтығын 42 күнтізбелік күннен 56 күнге дейін ұлғайтуға – 5 968 мың теңге;
11) мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға – 43 200 мың теңге;
12) бастауыш, негізгі және жалпы орта білім берудің оқу бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдарының мұғалімдеріне жаңартылған білім беру мазмұны үшін қосымша ақы төлеуге – 291 434 мың теңге;
13) мектеп педагог-психологтарының лауазымдық жалақыларының мөлшерін ұлғайтуға – 2 500 мың теңге;
14) жаратылыстану-математикалық бағыттағы пәндерді ағылшын тілінде оқытқаны үшін қосымша ақы төлеуге – 10 764 мың теңге;
15) магистр дәрежесі бар мұғалімдерге қосымша ақы төлеуге – 1 761 мың теңге;
16) жас мұғалімдерге тәлімгер болған мұғалімдерге қосымша ақы төлеуге – 4 375 мың теңге;
17) бастауыш, негізгі және жалпы орта білім беру ұйымдарының қызметкерлеріне сынып жетекшілігі үшін қосымша ақы мөлшерін ұлғайтуға – 4 587 мың теңге;
18) бастауыш, негізгі және жалпы орта білім беру ұйымдарының қызметкерлеріне дәптерлерді, жазбаша жұмыстарды тексергені үшін қосымша ақының мөлшерін ұлғайтуға – 3 410 мың теңге;
19) педагог қызметкерлердің жыл сайынғы ақылы еңбек демалысын күнтізбелік 42 күннен ұзақтығы 56 күнге дейін ұлғайтуға (білім беру ұйымдарының қызметкерлеріне) – 4 736 мың теңге;

10. Учесть в районном бюджете на 2020 год поступление целевых текущих трансфертов из областного бюджета на:
1) 14 597,6 тысяч тенге – на реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл - Ел бесігі";
2) 243 473 тысяч тенге – на финансирование приоритетных проектов транспортной инфраструктуры;
3) 8 778 тысяч тенге – на выплату государственной адресной социальной помощи;
4) 28 625 тысяч тенге – на обновление компьютерной техники общеобразовательных школ (оказание услуг сервисного обслуживания);
5) 3 345 тысяч тенге – на сервисное обслуживание кабинетов новой модификации общеобразовательных школ (химия, физика, биология, робототехника);
6) 12 000 тысяч тенге – на установку камер видеонаблюдения в общеобразовательных школах;
7) 6 000 тысяч тенге – на установку камер видеонаблюдения в дошкольных организациях;
8) 4 477 тысяч тенге – на снижение оплаты за питание в дошкольных организациях образования получающим адресную социальную помощь;
9) 9 547 тысяч тенге – на обеспечение гарантированного социального пакета для детей от 6–18 лет из малоообеспеченных семей;
10) 5 968 тысяч тенге – на увеличение ежегодного оплачиваемого трудового отпуска продолжительностью 42 календарных дней педагогических работников до 56 дней государственных организаций дошкольного образования;
11) 43 200 тысяч тенге – на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях;
12) 291 434 тысяч тенге – на доплату учителям организаций образования, реализующим учебные программы начального, основного и общего среднего образования за работу в условиях обнавленного содержания образования;
13) 2 500 тысяч тенге – на увеличение размеров должностных окладов педагогов-психологов школ;
14) 10 764 тысяч тенге – на доплату за преподавание на английском языке предметов естественно-математических наук;
15) 1 761 тысяч тенге – на выплату доплаты учителям со степенью магистра;
16) 4 375 тысяч тенге – на выплату доплаты учителям, за наставничество молодым учителям;
17) 4 587 тысяч тенге – на увеличение размеров доплаты за классное руководство работникам организаций начального, основного и общего среднего образования;
18) 3 410 тысяч тенге – на увеличение размеров доплаты за проверку тетрадей, письменных работ работникам организаций начального, основного и общего среднего образования;
19) 4 736 тысяч тенге – на увеличение ежегодного оплачиваемого трудового отпуска продолжительностью 42 календарных дней педагогических работников до 56 дней (работникам организаций образования);

20) халықты жұмыспен қамтуға жәрдемдесуге – 6 519 мың теңге;
21) алып қойылатын және жойылатын ауру жануарлардың құнын иелеріне өтеуге –4 000 мың теңге;
22) нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытуға – 10 779 мың теңге;
23) халықтың әлеуметтік осал топтарының балалары үшін қашықтықтан оқытуды ұйымдастыруға – 25 968 мың теңге;
24) төтенше жағдай кезеңінде халықтың жекелеген санаттарын азық-түлік және тұрмыстық жиынтығымен қамтамасыз етуге – 21 140 мың теңге;
25) еңбек нарығын дамытуға – 11 771 мың теңге;
26) облыстық жалпы білім беру мектептердегі кезекші сынып мұғалімдеріне ақы төлеуге – 12 651 мың теңге.
Аталған ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу аудан әкімдігі қаулысы негізінде айқындалады.
Ескерту. 10 тармаққа өзгерістер енгізілді - Ақтөбе облысы Ойыл аудандық мәслихатының 13.03.2020 № 379 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); 12.06.2020 № 406 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); 17.08.2020 № 422 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); 27.10.2020 № 450 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); 15.12.2020 № 463 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
10-1. 2020 жылға арналған аудандық бюджетке облыстық бюджеттен берілген кредиттер есебінен түсетіні ескерілсін:
Жұмыспен қамту жол картасы шеңберінде шараларды қаржыландыру үшін аудандық маңызы бар қаланың, ауылдың, кенттің, ауылдық округтің бюджеттеріне кредит беруге – 28 803,2 мың теңге.
Бюджеттік кредиттердің сомаларын бөлу аудан әкімдігі қаулысының негізінде айқындалады.
Ескерту. Шешім 10-1 тармақпен толықтырылды - Ақтөбе облысы Ойыл аудандық мәслихатының 12.06.2020 № 406 шешімімен (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); өзгеріс енгізілді - Ақтөбе облысы Ойыл аудандық мәслихатының 27.10.2020 № 450 шешімімен (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі).
11. Ауданның жергілікті атқарушы органының 2020 жылға арналған резерві 7 200 мың теңге сомасында бекітілсін.
12. 2020 жылға арналған аудандық бюджетті атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын аудандық бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 4 – қосымшаға сәйкес бекітілсін.
13. "Ойыл аудандық мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесі заңнамада белгіленген тәртіппен осы шешімді Ақтөбе облысының Әділет департаментінде мемлекеттік тіркеуді қамтамасыз етсін.

20) 6 519 тысяч тенге – на содействие занятости населения;
21) 4 000 тысяч тенге – на возмещение владельцам стоимости изымаемых и уничтожаемых больных животных;
22) 10 779 тысяч тенге – на развитие продуктивной занятости и массового предпринимательства;
23) 25 968 тысяч тенге – на организацию дистанционного обучения для детей социально уязвимого слоя населения;
24) 21 140 тысяч тенге – на обеспечение продуктово-бытовым набором отдельных категорий населения на период чрезвычайного положения;
25) 11 771 тысяч тенге – на развитие рынка труда;
26) 12 651 тысяч тенге – на оплату учителям дежурных классов в общеобразовательных школах области.
Распределение указанных сумм целевых текущих трансфертов определяется на основании постановления акимата района.
Сноска. Пункт 10 с изменениями, внесенными решениями Уилского районного маслихата Актюбинской области от 13.03.2020 № 379 (вводится в действие с 01.01.2020); от 12.06.2020 № 406 (вводится в действие с 01.01.2020); от 17.08.2020 № 422 (вводится в действие с 01.01.2020); от 27.10.2020 № 450 (вводится в действие с 01.01.2020); от 15.12.2020 № 463 (вводится в действие с 01.01.2020).
10-1. Учесть в районном бюджете на 2020 год поступление за счет кредитов из областного бюджета:
28 803,2 тысяч тенге – кредитование бюджетов города районного значения, села, поселка, сельского округа для финансирования мер в рамках Дорожной карты занятости.
Распределение сумм бюджетных кредитов определяется на основании постановления акимата района.
Сноска. Решение дополнено пунктом 10-1 в соответствии с решением Уилского районного маслихата Актюбинской области от 12.06.2020 № 406 (вводится в действие с 01.01.2020); с изменением, внесенным решением Уилского районного маслихата Актюбинской области от 27.10.2020 № 450 (вводится в действие с 01.01.2020).
11. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2020 год в сумме - 7 200 тысяч тенге.
12. Утвердить перечень районных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2020 год, согласно приложению 4.
13. Государственному учреждению "Аппарат Уилского районного маслихата" в установленном законодательством порядке обеспечить государственную регистрацию настоящего решения в Департаменте юстиции Актюбинской области.