2020-2022 жылдарға арналған Шалқар аудандық бюджетін бекіту туралы
Ақтөбе облысы Шалқар аудандық мәслихатының 2019 жылғы 25 желтоқсандағы № 404 шешімі. Ақтөбе облысының Әділет департаментінде 2019 жылғы 26 желтоқсанда № 6610 болып тіркелді. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6 бабына, Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 9 бабына сәйкес, Шалқар аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2020-2022 жылдарға арналған Шалқар аудандық бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2020 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер                                     -       13817142,8 мың теңге,
оның ішінде:
салықтық түсімдер                              –       2809394,4 мың теңге;
салықтық емес түсімдер                         –       5522,6 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер       –       28167,0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері                         –       10974058,8 мың теңге;
2) шығындар                                    –       14619461,4 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу                  –       417661,0 мың теңге,
оның ішінде:
бюджеттік кредиттер                        –       422621,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу                        –       4960,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу                  –       0,0 мың теңге;
қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер      –       0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профицит)                  –       -1219979,6 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру
(профицитті пайдалану)                         -       1219979,6 мың теңге;
қарыздар түсімдері                              –       937940,9 мың теңге;
қарыздарды өтеу                              –       4960,0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары –       286998,7 мың теңге.
Ескерту. 1 тармаққа өзгерістер енгізілді - Ақтөбе облысы Шалқар аудандық мәслихатының 12.03.2020 № 438 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); 22.04.2020 № 465 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); 15.06.2020 № 490 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); 20.08.2020 № 516 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); 14.10.2020 № 534 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); 04.11.2020 № 568 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); 30.11.2020 № 584 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); 14.12.2020 № 599 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.

Об утверждении Шалкарского районного бюджета на 2020-2022 годы
Решение Шалкарского районного маслихата Актюбинской области от 25 декабря 2019 года № 404. Зарегистрировано Департаментом юстиции Актюбинской области 26 декабря 2019 года № 6610. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии со статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", статьей 9 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, Шалкарский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить Шалкарский районный бюджет на 2020-2022 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2020 год в следующих объемах:
1) доходы                                     -       13817142,8 тысяч тенге,
в том числе:
налоговые поступления                         -       2809394,4 тысяч тенге;
неналоговые поступления                        -       5522,6 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала      -       28167,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов                        -       10974058,8 тысяч тенге;
2) затраты                                    -       14619461,4 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование            -       417661,0 тысяч тенге,
в том числе:
бюджетные кредиты                              -       422621,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов                  -       4960,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами –       0,0 тысяч тенге,
в том числе:
приобретение финансовых активов            –       0,0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов      –       0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета                   -       -1219979,6 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита
(использование профицита) бюджета            -       1219979,6 тысяч тенге;
поступление займов                              –       937940,9 тысяч тенге;
погашение займов                              –       4960,0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств       –       286998,7 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решениями Шалкарского районного маслихата Актюбинской области от 12.03.2020 № 438 (вводится в действие с 01.01.2020); от 22.04.2020 № 465 (вводится в действие с 01.01.2020); от 15.06.2020 № 490 (вводится в действие с 01.01.2020); от 20.08.2020 № 516 (вводится в действие с 01.01.2020); от 14.10.2020 № 534 (вводится в действие с 01.01.2020); от 04.11.2020 № 568 (вводится в действие с 01.01.2020); от 30.11.2020 № 584 (вводится в действие с 01.01.2020); от 14.12.2020 № 599 (вводится в действие с 01.01.2020).

2. Аудандық бюджеттің кірісіне мыналар есептелетін болып белгіленсін:
салықтық түсімдер бойынша:
табыс салығы, оның ішінде:
корпоративтік табыс салығы;
жеке табыс салығы;
әлеуметтік салық;
меншікке салынатын салықтар, оның ішінде:
мүлікке салынатын салықтар;
бірыңғай жер салығы;
тауарларға, жұмыстарға және қызметтерге салынатын ішкі салықтар, оның ішінде:
акциздер;
табиғи және басқа да ресурстарды пайдаланғаны үшін түсетін түсімдер;
кәсіпкерлік және кәсіби қызметті жүргізгені үшін алынатын алымдар;
заңдық маңызы бар әрекеттерді жасағаны және (немесе) оған уәкілеттігі бар мемлекеттік органдар немесе лауазымды адамдар құжаттар бергені үшін алынатын міндетті төлемдер, оның ішінде мемлекеттік баж;
салықтық емес түсімдер бойынша:
мемлекеттік меншіктен түсетін кірістер, оның ішінде:
мемлекет меншігіндегі мүлікті жалға беруден түсетін кірістер;
мемлекеттік бюджеттен берілетін бюджеттік кредиттер бойынша сыйақылар;
мемлекет меншігінен түсетін басқа да кірістер;
мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелердің тауарларды (жұмыстарды, қызметтерді) өткізуінен түсетін түсімдер;
мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Ұлттық банкінің бюджетінен (шығыстар сметасынан) қамтылатын және қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер салатын айыппұлдар, өсімпұлдар, санкциялар, өндіріп алулар, оның ішінде:
мұнай секторы ұйымдарынан және жәбірленушілерге өтемақы қорына түсетін түсімдерді қоспағанда, мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің бюджетінен (шығыстар сметасынан) қамтылатын және қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер салатын айыппұлдар, өсімпұлдар, санкциялар, өндіріп алулар;
басқа да салықтық емес түсімдер;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер, оның ішінде жерді сату.
3. 2020 жылғы 1 қаңтардан бастап:
1) жалақының ең төмен мөлшері – 42500 теңге;
2) жәрдемақыларды және өзге де әлеуметтік төлемдерді есептеу, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес айыппұл санкцияларын, салықтарды және басқа да төлемдерді қолдану үшін айлық есептік көрсеткіш – 2651 теңге;
3) базалық әлеуметтік төлемдердің мөлшерлерін есептеу үшін ең төмен күнкөріс деңгейінің шамасы - 31183 теңге;
2020 жылғы 1 сәуірден бастап:
1) жәрдемақыларды және өзге де әлеуметтік төлемдерді есептеу, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес айыппұл санкцияларын, салықтарды және басқа да төлемдерді қолдану үшін айлық есептік көрсеткіш – 2778 теңге;
2) базалық әлеуметтік төлемдердің мөлшерлерін есептеу үшін ең төмен күнкөріс деңгейінің шамасы - 32668 теңге көлемінде белгіленгені ескерілсін және басшылыққа алынсын.

2. Установить, что в доход районного бюджета зачисляются:
по налоговым поступлениям:
подоходный налог, в том числе:
корпоративный подоходный налог;
индивидуальный подоходный налог;
социальный налог;
налоги на собственность, в том числе:
налоги на имущество;
единый земельный налог;
внутренние налоги на товары, работы и услуги, в том числе:
акцизы;
поступления за использование природных и других ресурсов;
сборы за ведение предпринимательской и профессиональной деятельности;
обязательные платежи, взимаемые за совершение юридически значимых действий и (или) выдачу документов уполномоченными на то государственными органами или должностными лицами, в том числе государственная пошлина;
по неналоговым поступлениям:
доходы от государственной собственности, в том числе:
доходы от аренды имущества, находящегося в государственной собственности;
вознаграждения по кредитам, выданным из государственного бюджета;
прочие доходы от государственной собственности;
поступления от реализации товаров (работ, услуг) государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета;
штрафы, пени, санкции, взыскания, налагаемые государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета, а также содержащимися и финансируемыми из бюджета (сметы расходов) Национального банка Республики Казахстан, в том числе:
штрафы, пени, санкции, взыскания, налагаемые государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета, а также содержащимися и финансируемыми из бюджета (сметы расходов) Национального банка Республики Казахстан, за исключением поступлений от организаций нефтяного сектора и в Фонд компенсации потерпевшим;
прочие неналоговые поступления;
поступления от продажи основного капитала, в том числе продажа земли.
3. Принять к сведению и руководству, что с 1 января 2020 года установлено:
1) минимальный размер заработной платы - 42500 тенге;
2) месячный расчетный показатель для исчисления пособий и иных социальных выплат, а также для применения штрафных санкций, налогов и других платежей в соответствии с законодательством Республики Казахстан - 2651 тенге;
3) величина прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат - 31183 тенге;
с 1 апреля 2020 года:
1) месячный расчетный показатель для исчисления пособий и иных социальных выплат, а также для применения штрафных санкций, налогов и других платежей в соответствии с законодательством Республики Казахстан - 2778 тенге;
2) величина прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат - 32668 тенге.

Ескерту. 3 тармақ жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Шалқар аудандық мәслихатының 22.04.2020 № 465 шешімімен (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі).
4. 2020 жылға арналған аудандық бюджетке облыстық бюджеттен берілетін субвенция көлемі 6356000,0 мың теңге сомасында көзделсін.
4-1. 2020 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттің ысырабын өтеуге мынадай көлемдерде ағымдағы нысаналы трансферттер көзделсін:
мемлекеттік мекемелердің функциялары өзгеруіне байланысты - 94281,0 мың теңге;
төтенше жағдай режимін енгізуге байланысты – 232792,0 мың теңге.
Ескерту. Шешім 4-1 тармақпен толықтырылды - Ақтөбе облысы Шалқар аудандық мәслихатының 22.04.2020 № 465 шешімімен (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); өзгеріс енгізілді - Ақтөбе облысы Шалқар аудандық мәслихатының 30.11.2020 № 584 шешімімен (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі).
5. 2020 жылға арналған аудандық бюджетте аудандық маңызы бар қала және ауылдық округ бюджеттеріне берілетін субвенциялар көлемі 306000,0 мың теңге сомасында 4 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
6. 2020 жылға арналған аудандық бюджетте аудандық маңызы бар қала және ауылдық округ бюджеттеріне мынадай көлемдерде ағымдағы нысаналы трансферттер бөлінгені 5 қосымшаға сәйкес бекітілсін:
мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға – 617372,0 мың теңге;
елді мекендерді көркейтуге - 93978,3 мың теңге.
Ескерту. 6 тармақ жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Шалқар аудандық мәслихатының 12.03.2020 № 438 шешімімен (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); өзгерістер енгізілді - Ақтөбе облысы Шалқар аудандық мәслихатының 22.04.2020 № 465 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); 15.06.2020 № 490 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); 20.08.2020 № 516 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); 14.10.2020 № 534 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); 30.11.2020 № 584 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
7. 2020 жылға арналған аудандық бюджетке республикалық бюджеттен мынадай ағымдағы нысаналы трансферттер бөлінгені ескерілсін:
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге – 59501,0 мың теңге;
балаларға кепілдендірілген әлеуметтік пакетке – 64667,0 мың теңге;
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға – 17455,0 мың теңге;
мүгедектерді жұмысқа орналастыру үшін арнайы жұмыс орындарын құруға жұмыс берушінің шығындарын субсидиялауға – 199,0 мың теңге;
еңбек нарығын дамытуға – 278951,0 мың теңге;
мемлекеттік халықты әлеуметтік қорғау ұйымдарында арнаулы әлеуметтік қызмет көрсететін жұмыскерлердің жалақысына қосымша ақылар белгілеуге – 9637,0 мың теңге;

Сноска. Пункт 3 – в редакции решения Шалкарского районного маслихата Актюбинской области от 22.04.2020 № 465 (вводится в действие с 01.01.2020).
4. Предусмотреть в районном бюджете на 2020 год объем субвенции из областного бюджета в сумме 6356000,0 тысяч тенге.
4-1. Предусмотреть в районном бюджете на 2020 год текущие целевые трансферты для возмещения потерь областного бюджета в следующих размерах:
в связи с изменением функций государственных учреждений - 94281,0 тысяч тенге;
в связи с введением режима чрезвычайного положения – 232792,0 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 4-1 в соответствии с решением Шалкарского районного маслихата Актюбинской области от 22.04.2020 № 465 (вводится в действие с 01.01.2020); с изменением, внесенным решением Шалкарского районного маслихата Актюбинской области от 30.11.2020 № 584 (вводится в действие с 01.01.2020).
5. Утвердить в районном бюджете на 2020 год объем субвенций бюджетам города районного значения и сельских округов в сумме 306000,0 тысяч тенге, согласно приложению 4.
6. Утвердить в районном бюджете на 2020 год целевые текущие трансферты бюджетам города районного значения и сельских округов согласно приложению 5, в следующих объемах:
на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования - 617372,0 тысяч тенге;
на благоустройство населенных пунктов – 93978,3 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 6 – в редакции решения Шалкарского районного маслихата Актюбинской области от 12.03.2020 № 438 (вводится в действие с 01.01.2020); с изменениями, внесенными решениями Шалкарского районного маслихата Актюбинской области от 22.04.2020 № 465 (вводится в действие с 01.01.2020); от 15.06.2020 № 490 (вводится в действие с 01.01.2020); от 20.08.2020 № 516 (вводится в действие с 01.01.2020); от 14.10.2020 № 534 (вводится в действие с 01.01.2020); от 30.11.2020 № 584 (вводится в действие с 01.01.2020).
7. Предусмотреть в районном бюджете на 2020 год поступление текущих целевых трансфертов из республиканского бюджета:
на выплату государственной адресной социальной помощи – 59501,0 тысяч тенге;
на гарантированный социальный пакет детям – 64667,0 тысяч тенге;
на обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан – 17455,0 тысяч тенге;
на субсидирование расходов работодателей для создания специальных рабочих мест для инвалидов – 199,0 тысяч тенге;
на развитие рынка труда –278951,0 тысяч тенге;
на установление доплат к заработной плате работников, предоставляющих специальные социальные услуги в государственных организациях социальной защиты населения – 9637,0 тысяч тенге;

мемлекеттік мектепке дейінгі білім беру ұйымдарындағы педагогтерінің еңбегіне ақы төлеуді ұлғайтуға – 88380,0 мың теңге;
мемлекеттік орта білім беру ұйымдары педагогтерінің еңбегіне ақы төлеуді ұлғайтуға – 906828,0 мың теңге;
мемлекеттік орта білім беру ұйымдарының педагогтеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақы төлеуге – 320899,0 мың теңге;
мемлекеттік мәдениет ұйымдарының басқарушы және негізгі персоналына мәдениет ұйымдарындағы ерекше еңбек жағдайлары үшін лауазымдық айлық ақысына қосымша ақылар белгілеуге – 25135,0 мың теңге;
жас мамандарды әлеуметтік қолдау шараларына – 5424,0 мың теңге;
халықтың әлеуметтік жағынан әлсіз топтарына және (немесе) аз қамтылған көпбалалы отбасыларға коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғынжайын сатып алуға – 33600,0 мың теңге;
Ауыл – Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымы бойынша іс-шараларды іске асыруға – 125825,0 мың теңге;
шағын және орта бизнес субъектілерінің салықтық жүктемесін төмендетуге байланысты шығыстарды өтеуге – 40068,0 мың теңге;
дене тәрбиесі және спорт саласындағы мемлекеттік орта және қосымша білім беру ұйымдарының педагогтеріне еңбекақысын ұлғайтуға – 5284,0 мың теңге.
Ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу аудан әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.
Ескерту. 7 тармаққа өзгерістер енгізілді - Ақтөбе облысы Шалқар аудандық мәслихатының 12.03.2020 № 438 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); 22.04.2020 № 465 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); 15.06.2020 № 490 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); 14.10.2020 № 534 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); 04.11.2020 № 568 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); 30.11.2020 № 584 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); 14.12.2020 № 599 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
8. 2020 жылға арналған аудандық бюджетке облыстық бюджеттен мынадай ағымдағы нысаналы трансферттер бөлінгені ескерілсін:
"Ауыл – Ел бесігі" жобасы аясында ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымы бойынша іс-шараларды іске асыруға – 13981,0 мың теңге;
жаңартылған білім беру мазмұны бойынша бастауыш, негізгі және жалпы орта білім берудің оқу бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдарының мұғалімдеріне қосымша ақы төлеуге – 376249,0 мың теңге;
жалпы білім беру мектептерінің компьютерлік техникасын жаңартуға – 41500,0 мың теңге;
жалпы білім беру мектептерінің жаңа модификациялық кабинеттеріне сервистік қызмет көрсетуге – 3345,0 мың теңге;
жалпы білім беру мектептерінде бейне бақылау камераларын орнатуға – 22500,0 мың теңге;

на увеличение оплаты труда педагогов государственных организаций дошкольного образования – 88380,0 тысяч тенге;
на увеличение оплаты труда педагогов государственных организаций среднего образования – 906828,0 тысяч тенге;
на доплату за квалификационную категорию педагогам государственных организаций среднего образования – 320899,0 тысяч тенге;
на установление доплат к должностному окладу за особые условия труда в организациях культуры управленческому и основному персоналу государственных организаций культуры – 25135,0 тысяч тенге;
на реализацию мер социальной поддержки молодых специалистов – 5424,0 тысяч тенге;
на приобретение жилья коммунального жилищного фонда для социально уязвимых слоев населения и (или) малообеспеченных многодетных семей – 33600,0 тысяч тенге;
на реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл – Ел бесігі" - 125825,0 тысяч тенге;
на компенсацию потерь в связи со снижением налоговой нагрузки на субъекты малого и среднего бизнеса – 40068,0 тысяч тенге;
на увеличение оплаты труда педагогам государственных организаций среднего и дополнительного образования в сфере физической культуры и спорта – 5284,0 тысяч тенге.
Распределение сумм текущих целевых трансфертов определяется на основании постановления акимата района.
Сноска. Пункт 7 с изменениями, внесенными решениями Шалкарского районного маслихата Актюбинской области от 12.03.2020 № 438 (вводится в действие с 01.01.2020); от 22.04.2020 № 465 (вводится в действие с 01.01.2020); от 15.06.2020 № 490 (вводится в действие с 01.01.2020); от 14.10.2020 № 534 (вводится в действие с 01.01.2020); от 04.11.2020 № 568 (вводится в действие с 01.01.2020); от 30.11.2020 № 584 (вводится в действие с 01.01.2020); от 14.12.2020 № 599 (вводится в действие с 01.01.2020).
8. Предусмотреть в районном бюджете на 2020 год поступление текущих целевых трансфертов из областного бюджета:
на реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл – Ел бесігі" - 13981,0 тысяч тенге;
на доплату учителям организаций образования, реализующих учебные программы начального, основного и общего среднего образования по обновленному содержанию образования – 376249,0 тысяч тенге;
на обновление компьютерной техники общеобразовательных школ – 41500,0 тысяч тенге;
на сервисное обслуживание кабинетов новой модификации общеобразовательных школ – 3345,0 тысяч тенге;
на установку камер видеонаблюдения в общеобразовательных школах – 22500,0 тысяч тенге;

мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында бейне бақылау камераларын орнатуға – 3600,0 мың теңге;
мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында атаулы әлеуметтік көмек алушыларға тамақтану ақысын төмендетуге – 1542,0 мың теңге;
6-18 жас аралығындағы балаларға арналған кепілдендірілген әлеуметтік пакетпен қамтамасыз етуге – 10133,0 мың теңге;
мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға – 177031,0 мың теңге;
педагогикалық қызметкерлердің жыл сайынғы ақылы еңбек демалысын күнтізбелік 42 күн ұзақтығын 56 күнге дейін ұлғайтуға – 9175,0 мың теңге;
жаратылыстану-математикалық бағыттағы пәндерді ағылшын тілінде оқытқаны үшін қосымша ақы төлеуге - 15872,0 мың теңге;
магистр дәрежесі бар мұғалімдерге қосымша ақы төлеуге – 2642,0 мың теңге;
жас мұғалімдерге тәлімгер болған мұғалімдерге қосымша ақы төлеуге – 1416,0 мың теңге;
бастауыш, негізгі және жалпы білім беру ұйымдарының қызметкерлеріне сынып жетекшілігі үшін қосымша ақының мөлшерін ұлғайтуға – 5644,0 мың теңге;
бастауыш, негізгі және жалпы білім беру ұйымдарының қызметкерлеріне сынып дәптерлерді, жазбаша жұмыстарды тексергені үшін қосымша ақының мөлшерін ұлғайтуға – 4102,0 мың теңге;
мектептегі педагог-психологтардың лауазымдық жалақы мөлшерін ұлғайтуға – 4376,0 мың теңге;
халықты жұмыспен қамтуға жәрдемдесуге – 12648,0 мың теңге;
аудандық маңызы бар жолдарды және елді мекендердің көше жолдарын орташа жөндеуге – 56696,0 мың теңге;
нәтижелі жұмыспен қамтуға және жаппай кәсіпкерлікті дамытуға –5823,0 мың теңге;
халықтың әлеуметтік осал топтарының балалары үшін қашықтықтан оқытуды ұйымдастыруға – 148365,0 мың теңге;
төтенше жағдай кезеңінде халықтың жекелеген санаттарын азық-түлік және тұрмыстық жиынтығымен қамтамасыз етуге – 45260,0 мың теңге;
еңбек нарығын дамытуға – 15942,0 мың теңге;
жалпы білім беру мектептердегі кеезекші сынып мұғалімдеріне ақы төлеуге – 13049,0 мың теңге.
Ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу аудан әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.
Ескерту. 8 тармаққа өзгерістер енгізілді - Ақтөбе облысы Шалқар аудандық мәслихатының 22.04.2020 № 465 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); 15.06.2020 № 490 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); 20.08.2020 № 516 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); 04.11.2020 № 568 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); 14.12.2020 № 599 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
8-1. 2020 жылға арналған аудандық бюджетке облыстық бюджеттен берілген кредиттер есебінен автомобиль жолдарын күрделі және орташа жөндеуге 932516,9 мың теңге сомасында бюджеттік кредит бөлінгені ескерілсін.
Бюджеттік кредиттің сомасын бөлу аудан әкімдігі қаулысының негізінде айқындалады.

на установку камер видеонаблюдения в организациях дошкольного образования – 3600,0 тысяч тенге;
на снижение оплаты за питание в дошкольных организациях образования получающим адресную социальную помощь – 1542,0 тысяч тенге;
на обеспечение гарантированного социального пакета для детей 6-18 лет – 10133,0 тысяч тенге;
на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях - 177031,0 тысяч тенге;
на увеличение ежегодного оплачиваемого трудового отпуска продолжительностью 42 календарных дня до 56 дней педагогических работников организаций дошкольного и среднего образования – 9175,0 тысяч тенге;
на доплату за преподавание на английском языке предметов естественно-математического направления - 15872,0 тысяч тенге;
на выплату учителям со степенью магистра – 2642,0 тысяч тенге;
на выплату учителям за наставничество молодым учителям – 1416,0 тысяч тенге;
на увеличение размеров доплаты за классное руководство работникам начального, основного и общего среднего образования – 5644,0 тысяч тенге;
на увеличение размеров доплаты за проверку тетрадей работникам начального, основного и общего среднего образования – 4102,0 тысяч тенге;
на увеличение размеров должностных окладов педагогов-психологов школ – 4376,0 тысяч тенге;
на содействие занятости населения – 12648,0 тысяч тенге;
на средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов – 56696,0 тысяч тенге;
на развитие продуктивной занятости и массового предпринимательства – 5823,0 тысяч тенге;
на организацию дистанционного обучения для детей из социально-уязвимых слоев населения – 148365,0 тысяч тенге;
на обеспечение продуктово-бытовым набором отдельных категорий населения на период чрезвычайного положения – 45260,0 тысяч тенге;
на развитие рынка труда – 15942,0 тысяч тенге;
на оплату учителям дежурных классов в общеобразовательных школах – 13049,0 тысяч тенге.
Распределение сумм текущих целевых трансфертов определяется на основании постановления акимата района.
Сноска. Пункт 8 с изменениями, внесенными решениями Шалкарского районного маслихата Актюбинской области от 22.04.2020 № 465 (вводится в действие с 01.01.2020); от 15.06.2020 № 490 (вводится в действие с 01.01.2020); от 20.08.2020 № 516 (вводится в действие с 01.01.2020); от 04.11.2020 № 568 (вводится в действие с 01.01.2020); от 14.12.2020 № 599 (вводится в действие с 01.01.2020).
8-1. Предусмотреть в районном бюджете на 2020 год за счет кредитов из областного бюджета на капитальный и средний ремонт автомобильных дорог населенных пунктов бюджетный кредит на сумму 932516,9 тысяч тенге.
Распределение суммы бюджетного кредита определяется на основании постановления акимата района.

Ескерту. Шешім 8-1 тармақпен толықтырылды - Ақтөбе облысы Шалқар аудандық мәслихатының 22.04.2020 № 465 шешімімен (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); өзгерістер енгізілді - Ақтөбе облысы Шалқар аудандық мәслихатының 14.10.2020 № 534 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); 14.12.2020 № 599 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
9. 2020 жылға арналған аудандық бюджетке республикалық бюджеттен мынадай көлемдерде нысаналы даму трансферттері бөлінгені бекітілсін:
Шалқар ауданы Мөңке би ауылындағы сумен жабдықтау желілерін салуға - 337533,0 мың теңге;
Шалқар ауданы, Шалқар қаласы, М. Шыманұлы ауылының даму аймағында сумен жабдықтау желілерін салуға – 172562,0 мың теңге;
Шалқар ауданы, Шалқар қаласының даму аймағында (Жанкелдин ауылы) сумен жабдықтау желілерін салуға – 288080,0 мың теңге;
Шалқар ауданы, Шалқар қаласының даму аймағында (Жанкелдин ауылы) электр желілерін салуға – 106469,0 мың теңге;
Шалқар ауданы, Бозой ауылындағы электр желілерін қайта жарақтауға – 154002,0 мың теңге.
Нысаналы даму трансферттердің сомаларын бөлу аудан әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.
Ескерту. 9 тармаққа өзгерістер енгізілді - Ақтөбе облысы Шалқар аудандық мәслихатының 22.04.2020 № 465 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); 04.11.2020 № 568 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); 30.11.2020 № 584 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); 14.12.2020 № 599 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
10. 2020 жылға арналған аудандық бюджетке облыстық бюджеттен мынадай нысаналы даму трансферттері түскені бекітілсін:
Ақтөбе облысы, Шалқар қаласындағы Вокзал маңы көшесінде 320 орындық орта мектептің құрылысына – 338596,0 мың теңге;
Шалқар ауданы, Мөңке би ауылындағы сумен жабдықтау желілерін салуға - 96504,0 мың теңге;
Шалқар ауданы, Шалқар қаласы, М.Шыманұлы ауылының даму аймағында сумен жабдықтау желілерін салуға – 68142,0 мың теңге;
Шалқар ауданы, Шалқар қаласының даму аймағында (Жанкелдин ауылы) сумен жабдықтау желілерін салуға – 36830,0 мың теңге;
Шалқар ауданы, Шалқар қаласының даму аймағында (Жанкелдин ауылы) электр желілерін салуға – 11830,0 мың теңге;
Шалқар ауданы Бозой ауылындағы кәріз желілерін қайта жарақтауға – 14790,0 мың теңге;
Шалқар ауданы Бозой ауылындағы электр желілерін қайта жарақтауға – 34022,0 мың теңге.
Нысаналы даму трансферттердің сомаларын бөлу аудан әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.

Сноска. Решение дополнено пунктом 8-1 в соответствии с решением Шалкарского районного маслихата Актюбинской области от 22.04.2020 № 465 (вводится в действие с 01.01.2020); с изменениями, внесенными решениями Шалкарского районного маслихата Актюбинской области от 14.10.2020 № 534 (вводится в действие с 01.01.2020); от 14.12.2020 № 599 (вводится в действие с 01.01.2020).
9. Утвердить в районном бюджете на 2020 год поступление целевых трансфертов на развитие из республиканского бюджета в следующих объемах:
на строительство сетей водоснабжения в селе Монке би Шалкарского района – 337533,0 тысяч тенге;
на строительство водопроводных сетей в зоне развития села М.Шыманулы города Шалкар Шалкарского района – 172562,0 тысяч тенге;
на строительство сетей водоснабжения в зоне развития (поселок Жанкелдина) города Шалкар Шалкарского района – 288080,0 тысяч тенге;
на строительство электрических сетей в зоне развития (поселок Жанкелдина) города Шалкар Шалкарского района – 106469,0 тысяч тенге;
на реконструкцию электрических сетей в селе Бозой Шалкарского района – 154002,0 тысяч тенге.
Распределение сумм целевых трансфертов на развитие определяется на основании постановления акимата района.
Сноска. Пункт 9 с изменениями, внесенными решениями Шалкарского районного маслихата Актюбинской области от 22.04.2020 № 465 (вводится в действие с 01.01.2020); от 04.11.2020 № 568 (вводится в действие с 01.01.2020); от 30.11.2020 № 584 (вводится в действие с 01.01.2020); от 14.12.2020 № 599 (вводится в действие с 01.01.2020).
10. Утвердить в районном бюджете на 2020 год поступление целевых трансфертов на развитие из областного бюджета:
на строительство средней школы на 320 мест по улице Вокзал маны в городе Шалкар Актюбинской области – 338596,0 тысяч тенге;
на строительство сетей водоснабжения в селе Монке би Шалкарского района – 96504,0 тысяч тенге;
на строительство водопроводных сетей в зоне развития села М.Шыманулы города Шалкар Шалкарского района – 68142,0 тысяч тенге;
на строительство сетей водоснабжения в зоне развития (поселок Жанкелдина) города Шалкар Шалкарского района – 36830,0 тысяч тенге;
на строительство электрических сетей в зоне развития (поселок Жанкелдина) города Шалкар Шалкарского района – 11830,0 тысяч тенге;
на реконструкцию канализационных сетей в селе Бозой Шалкарского района – 14790,0 тысяч тенге;
на реконструкцию электрических сетей в селе Бозой Шалкарского района – 34022,0 тысяч тенге.
Распределение сумм целевых трансфертов на развитие определяется на основании постановления акимата района.

Ескерту. 10 тармаққа өзгерістер енгізілді - Ақтөбе облысы Шалқар аудандық мәслихатының 22.04.2020 № 465 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); 15.06.2020 № 490 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); 30.11.2020 № 584 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); 14.12.2020 № 599 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
11. Ауданның жергілікті атқарушы органының 2020 жылға арналған резерві, 63000,0 мың теңге сомасында бекітілсін.
12. 2020 жылға арналған аудандық бюджетті атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалардың тізбесі, 6 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
13. "Шалқар аудандық мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесі заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы шешімді Ақтөбе облысы Әділет департаментінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы шешімді оны ресми жариялағаннан кейін Шалқар аудандық мәслихатының интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.

Сноска. Пункт 10 с изменениями, внесенными решениями Шалкарского районного маслихата Актюбинской области от 22.04.2020 № 465 (вводится в действие с 01.01.2020); от 15.06.2020 № 490 (вводится в действие с 01.01.2020); от 30.11.2020 № 584 (вводится в действие с 01.01.2020); от 14.12.2020 № 599 (вводится в действие с 01.01.2020).
11. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2020 год в сумме 63000,0 тысяч тенге.
12. Утвердить перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2020 год, согласно приложению 6.
13. Государственному учреждению "Аппарат Шалкарского районного маслихата" в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего решения в Департаменте юстиции Актюбинской области;
2) размещение настоящего решения на интернет-ресурсе маслихата Шалкарского района, после его официального опубликования.

511399,7
465
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) дене шынықтыру және спорт бөлімі
60421,0
017
Балалар мен жасөспірімдерге спорт бойынша қосымша білім беру
60421,0
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
586949,0
059
Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
586949,0
9
Білім беру саласындағы өзге де қызметтер
1321212,4
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
1321212,4
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
29703,5
004
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелерінде білім беру жүйесін ақпараттандыру
41500,0
005
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдістемелік кешендерді сатып алу және жеткізу
81287,6
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы мектеп олимпиадаларын, мектептен тыс іс-шараларды өткізу
2764,0
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайынға ақшалай қаражат төлемі
9820,6
023
Әдістемелік жұмыс
48013,0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
364546,7
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
743577,0
06
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамсыздандыру
1019588,2
1
Әлеуметтік қамсыздандыру
150614,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
142779,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
142779,0
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
7835,0
030
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
7835,0
2
Әлеуметтік көмек
832258,2
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
832258,2
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
532042,4
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
15742,4
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
4000,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
110960,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
71524,0
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететін тіл маманының қызметтерін ұсыну

511399,7
465
Отдел физической культуры и спорта района (города областного значения)
60421,0
017
Дополнительное образование для детей и юношества по спорту
60421,0
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
586949,0
059
Строительство и реконструкция объектов начального, основного среднего и общего среднего образования
586949,0
9
Прочие услуги в области образования
1321212,4
464
Отдел образования района (города областного значения)
1321212,4
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
29703,5
004
Информатизация системы образования в государственных учреждениях образования района (города областного значения)
41500,0
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
81287,6
007
Проведение школьных олимпиад, внешкольных мероприятий и конкурсов районного (городского) масштаба
2764,0
015
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
9820,6
023
Методическая работа
48013,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
364546,7
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
743577,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
1019588,2
1
Социальное обеспечение
150614,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
142779,0
005
Государственная адресная социальная помощь
142779,0
464
Отдел образования района (города областного значения)
7835,0
030
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
7835,0
2
Социальная помощь
832258,2
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
832258,2
002
Программа занятости
532042,4
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
15742,4
006
Оказание жилищной помощи
4000,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
110960,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
71524,0
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида

21853,0
Жиыны
306000,0
Шалқар аудандық мәслихатының 2019 жылғы 25 желтоқсандағы № 404 шешіміне 5 қосымша
Аудандық бюджеттен аудандық маңызы бар қала және ауылдық округ бюджеттеріне 2020 жылға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер көлемі
Ескерту. 5 қосымша жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Шалқар аудандық мәслихатының 30.11.2020 № 584 шешімімен (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі).
мың теңге
Атауы
Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға
Елді мекендерді көркейтуге
Шалқар қаласы

21853,0
Итого
306000,0
Приложение 5 к решению Шалкарского районного маслихата от 25 декабря 2019 года № 404
Объемы текущих целевых трансфертов, передаваемых из районного бюджета бюджетам города районного значения и сельских округов на 2020 год
Сноска. Приложение 5 – в редакции решения Шалкарского районного маслихата Актюбинской области от 30.11.2020 № 584 (вводится в действие с 01.01.2020).
тысяч тенге
Наименование
На реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования
На благоустройство населенных пунктов
Город Шалкар