Қапшағай қаласының 2020-2022 жылдарға арналған бюджеті туралы
Алматы облысы Қапшағай қалалық мәслихатының 2019 жылғы 26 желтоқсандағы № 63-227 шешімі. Алматы облысы Әділет департаментінде 2020 жылы 9 қаңтарда № 5385 болып тіркелді.
Ескерту. 01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі - осы шешімнің 7-тармағымен.
2008 жылғы 4 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 9-бабының 2-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Қапшағай қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2020-2022 жылдарға арналған қала бюджеті тиісінше осы шешімнің 1, 2, 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2020 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 12 055 646 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 3 301 546 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 23 274 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 238 086 мың теңге;
трансферттер түсімі 8 492 740 мың теңге, оның ішінде:
төмен тұрған мемлекеттiк басқару органдарынан трансферттер 5 394 мың теңге;
мемлекеттiк басқарудың жоғары тұрған органдарынан түсетiн трансферттер 8 487 346 мың теңге, оның ішінде:
ағымдағы нысаналы трансферттер 4 374 987 мың теңге;
нысаналы даму трансферттері 1 582 665 мың теңге;
субвенциялар 2 529 694 мың теңге;
2) шығындар 14 629 343 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 12 492 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 17 934 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 5 442 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 2 586 189 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 2 586 189 мың теңге.
Ескерту. 1 - тармақ жаңа редакцияда – Алматы облысы Қапшағай қалалық мәслихатының 09.12.2020 № 82-283 шешімімен (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2020 жылға арналған қала бюджетінде қала бюджетінен ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін бюджеттік субвенциялар көлемдері 8 000 мың теңге сомасында көзделсін, оның ішінде:
1) Заречный ауылдық округіне 4 000 мың теңге;
2) Шенгелді ауылдық округіне 4 000 мың теңге.
3. Қапшағай қаласы әкімдігінің 2020 жылға арналған резерві 368 165 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 3 - тармаққа өзгеріс енгізілді – Алматы облысы Қапшағай қалалық мәслихатының 09.12.2020 № 82-283 шешімімен (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі).
4. 2020 жылға арналған қала бюджетінде ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
Өңірлерді дамытудың 2025 жылға дейінгі мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде өңірлерді экономикалық дамытуға жәрдемдесу бойынша шараларды іске асыруға ауылдық елді мекендерді жайластыруды шешуге арналған іс-шараларды іске асыруға;
елді мекендерді көркейтуге;

О бюджете города Капшагай на 2020-2022 годы
Решение Капшагайского городского маслихата Алматинской области от 26 декабря 2019 года № 63-227. Зарегистрировано Департаментом юстиции Алматинской области 9 января 2020 года № 5385.
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2020 в соответствии с пунктом 7 настоящего решения.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Капшагайский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет города на 2020-2022 годы согласно приложениям 1, 2, 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2020 год в следующих объемах:
1) доходы 12 055 646 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления 3 301 546 тысяч тенге;
неналоговые поступления 23 274 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала 238 086 тысяч тенге;
поступления трансфертов 8 492 740 тысяч тенге, в том числе:
трансферты из нижестоящих органов государственного управления 5 394 тысячи тенге;
трансферты из вышестоящих органов государственного управления 8 487 346 тысяч тенге, в том числе:
целевые текущие трансферты 4 374 987 тысяч тенге;
целевые трансферты на развитие 1 582 665 тысяч тенге;
субвенции 2 529 694 тысячи тенге;
2) затраты 14 629 343 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 12 492 тысячи тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 17 934 тысячи тенге;
погашение бюджетных кредитов 5 442 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 2 586 189 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 2 586 189 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Капшагайского городского маслихата Алматинской области от 09.12.2020 № 82-283 (вводится в действие с 01.01.2020).
2. Предусмотреть в бюджете города на 2020 год объемы бюджетных субвенций, передаваемых из бюджета города в бюджеты сельских округов в сумме 8 000 тысяч тенге, в том числе:
1) Заречному сельскому округу 4 000 тысяч тенге;
2) Шенгельдинскому сельскому округу 4 000 тысяч тенге.
3. Утвердить резерв акимата города Капшагай на 2020 год в сумме 368 165 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 3 с изменением внесенным решением Капшагайского городского маслихата Алматинской области от 09.12.2020 № 82-283 (вводится в действие с 01.01.2020).
4. Учесть, что в бюджете города на 2020 год предусмотрены целевые текущие трансферты бюджетам сельских округов, в том числе на:
реализацию мероприятий для решения вопросов обустройства населенных пунктов в реализацию мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Государственной программы развития регионов до 2025 года;
благоустройство населенных пунктов;

алып тасталды - Алматы облысы Қапшағай қалалық мәслихатының 28.07.2020 № 74-268 шешімімен (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі);
ауылдық округ әкімідері аппараттарының қызметтерін қамтамасыз етуге.
Көрсетілген трансферттерді ауылдық округтердің бюджеттеріне бөлу Қапшағай қаласы әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.
Ескерту. 4 - тармаққа өзгеріс енгізілді – Алматы облысы Қапшағай қалалық мәслихатының 28.07.2020 № 74-268 шешімімен (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі).

исключен решением Капшагайского городского маслихата Алматинской области от 28.07.2020 № 74-268 (вводится в действие с 01.01.2020);
обеспечение деятельности акимов сельских округов.
Распределение указанных трансфертов бюджетам сельских округов определяется на основании постановления акимата города Капшагай.
Сноска. Пункт 4 с изменением внесенным решением Капшагайского городского маслихата Алматинской области от 28.07.2020 № 74-268 (вводится в действие с 01.01.2020).

5. 2020 жылға арналған қала бюджетінің атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын бюджеттік бағдарламалардың тізбесі осы шешімнің 4-қосымшасына сәйкес белгіленсін.
6. Осы шешімнің орындалуын бақылау қалалық мәслихаттың "Әлеуметтік-экономикалық дамыту, бюджет, өндіріс, шағын және орта кәсіпкерлікті дамыту жөніндегі" тұрақты комиссиясына жүктелсін.
7. Осы шешім 2020 жылдың 1 қаңтарынан қолданысқа енгізіледі.
Қапшағай қалалық мәслихатының
сессия төрағасы С. Нурсолтанова
Қапшағай қалалық маслихатының
хатшысы К. Ахметтаев

5. Установить перечень бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения бюджета города на 2020 год согласно приложению 4 к настоящему решению.
6. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию городского маслихата "По социально-экономическому развитию, бюджету, производству, развитию малого и среднего предпринимательства".
7. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2020 года.
Председатель сессии Капшагайского
городского маслихата С. Нурсолтанова
Секретарь Капшагайского
городского маслихата К. Ахметтаев