Алакөл ауданының 2020-2022 жылдарға арналған бюджеті туралы
Алматы облысы Алакөл аудандық мәслихатының 2019 жылғы 27 желтоқсандағы № 62-2 шешімі. Алматы облысы Әділет департаментінде 2020 жылы 10 қаңтарда № 5395 болып тіркелді.
Ескерту. 01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі – осы шешімнің 7-тармағымен.
2008 жылғы 4 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9-бабының 2-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Алакөл аудандық мәслихаты ШЕШIМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2020-2022 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2020 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 19 029 354 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер 2 684 294 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 7 767 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 75 013 мың теңге;
трансферттер түсімі 16 262 280 мың теңге, оның ішінде:
төмен тұрған мемлекеттік басқару органдарынан трансферттер 35 540 мың теңге, оның ішінде:
аудандық маңызы бар қалалардың, ауылдардың, кенттердің, ауылдық округтердің бюджеттерінен аудандық (облыстық маңызы бар қала) бюджеттің ысырабын өтеуге арналған трансферттер түсімдері 35 540 мың теңге;
мемлекеттік басқарудың жоғары тұрған органдарынан түсетін трансферттер 16 226 740 мың теңге, оның ішінде:
ағымдағы нысаналы трансферттер 7 108 079 мың теңге;
нысаналы даму трансферттері 3 212 380 мың теңге;
субвенциялар 5 906 281 мың теңге;
2) шығындар 22 165 711 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 50 908 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер 69 720 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 18 812 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 3 187 265 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 3 187 265 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – Алматы облысы Алакөл аудандық мәслихатының 07.12.2020 № 79-1 шешімімен (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2020 жылға арналған аудандық бюджетте аудандық бюджеттен аудандық маңызы бар қала, ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін бюджеттік субвенциялардың көлемдері 709 405 мың теңге сомасында көзделсін, оның ішінде:
Үшарал қалалық округіне 145 857 мың теңге;
Қабанбай ауылдық округіне 67 513 мың теңге;
Бескөл ауылдық округіне 49 230 мың теңге;
Достық ауылдық округіне 13 361 мың теңге;
Жағатал ауылдық округіне 19 131 мың теңге;

О бюджете Алакольского района на 2020-2022 годы
Решение Алакольского районного маслихата Алматинской области от 27 декабря 2019 года № 62-2. Зарегистрировано Департаментом юстиции Алматинской области 10 января 2020 года № 5395.
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2020 в соответствии с пунктом 7 настоящего решения.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Алакольский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2020-2022 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2020 год в следующих объемах:
1) доходы 19 029 354 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления 2 684 294 тысячи тенге;
неналоговые поступления 7 767 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала 75 013 тысяч тенге;
поступления трансфертов 16 262 280 тысяч тенге, в том числе:
трансферты из нижестоящих органов государственного управления 35 540 тысяч тенге, в том числе:
поступления трансфертов из бюджетов городов районного значения, сел, поселков, сельских округов на компенсацию потерь районного (города областного значения) бюджета 35 540 тысяч тенге;
трансферты из вышестоящих органов государственного управления 16 226 740 тысяч тенге, в том числе:
целевые текущие трансферты 7 108 079 тысяч тенге;
целевые трансферты на развитие 3 212 380 тысяч тенге;
субвенции 5 906 281 тысяча тенге;
2) затраты 22 165 711 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 50 908 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 69 720 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов 18 812 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 3 187 265 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 3 187 265 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Алакольского районного маслихата Алматинской области от 07.12.2020 № 79-1 (вводится в действие с 01.01.2020).
2. Предусмотреть в районном бюджете на 2020 год объемы бюджетных субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты города районного значения, села, сельских округу, в сумме 709 405 тысяч тенге, в том числе:
Ушаральскому городскому округ 145 857 тысяч тенге;
Кабанбайский сельский округ 67 513 тысячи тенге;
Бескольский сельский округ 49 230 тысяч тенге;
Достыкский сельский округ 13 361 тысяча тенге;
Жагатальский сельский округ 19 131 тысяча тенге;

Жанама ауылдық округіне 19 232 мың теңге;
Көлбай ауылдық округіне 20 063 мың теңге;
Жыланды ауылдық округіне 19 548 мың теңге;
Екпінді ауылдық округіне 20 292 мың теңге;
Теректі ауылдық округіне 15 948 мың теңге;
Тоқжайлау ауылдық округіне 19 574 мың теңге;
Ақжар ауылдық округіне 19 974 мың теңге;
Ырғайты ауылдық округіне 42 191 мың теңге;
Ақтүбек ауылдық округіне 21 202 мың теңге;
Архарлы ауылдық округіне 18 715 мың теңге;
Жайпақ ауылдық округіне 24 507 мың теңге;
Енбекші ауылдық округіне 20 548 мың теңге;
Үшбұлақ ауылдық округіне 19 854 мың теңге;
Қызылащы ауылдық округіне 22 027 мың теңге;
Сапақ ауылдық округіне 20 126 мың теңге;
Қамысқала ауылдық округіне 18 407 мың теңге;
Лепсі ауылдық округіне 25 522 мың теңге;
Ынталы ауылдық округіне 26 792 мың теңге;
Қайнар ауылдық округіне 19 791 мың теңге;
3. 2020 жылға арналған аудандық бюджетте аудандық маңызы бар қала, ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
өңірлерді дамытудың 2025 жылға дейінгі бағдарламасы шеңберінде өңірлерді экономикалық дамытуға жәрдемдесу бойынша шараларды іске асыруға ауылдық елді мекендерді жайластыруды шешуге арналған іс-шараларды іске асыру;
мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға.
Көрсетілген трансферттерді аудандық маңызы бар қала, ауылдық округтердің бюджеттеріне бөлу Алакөл ауданы әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.

Жанаминский сельский округ 19 232 тысячи тенге;
Кольбайский сельский округ 20 063 тысячи тенге;
Жыландинский сельский округ 19 548 тысяч тенге;
Екпиндинский сельский округ 20 292 тысячи тенге;
Теректинский сельский округ 15 948 тысяч тенге;
Токжайлауский сельский округ 19 574 тысячи тенге;
Акжарский сельский округ 19 974 тысячи тенге;
Ыргайтинский сельский округ 42 191 тысяча тенге;
Актубекский сельский округ 21 202 тысячи тенге;
Архарлинский сельский округ 18 715 тысяч тенге;
Жайпакский сельский округ 24 507 тысяч тенге;
Енбекшинский сельский округ 20 548 тысяч тенге;
Ушбулакский сельский округ 19 854 тысячи тенге;
Кызылашинский сельский округ 22 027 тысяч тенге;
Сапакский сельский округ 20 126 тысяч тенге;
Камыскалинский сельский округ 18 407 тысяч тенге;
Лепсинский сельский округ 25 522 тысячи тенге;
Ынталинский сельский округ 26 792 тысячи тенге;
Кайнарский сельский округ 19 791 тысяча тенге;
3. Учесть, что в районном бюджете на 2020 год предусмотрены целевые текущие трансферты бюджетам города районного значения, сельских округов в том числе на:
реализацию мероприятий для решения вопросов обустройства населенных пунктов в реализацию мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы развития регионов до 2025 года;
реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования.
Распределение указанных трансфертов бюджетам города районного значения, сельских округов определяются на основании постановления акимата Алакольского района.

4. 2020 жылға арналған аудандық бюджетті атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын аудандық бюджеттік бағдарламалардың тізбесі осы шешімнің 4-қосымшасына сәйкес белгіленсін.
5. Ауданның жергілікті атқарушы органының 2020 жылға арналған резерві 75 885 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 5-тармаққа өзгеріс енгізілді– Алматы облысы Алакөл аудандық мәслихатының 06.04.2020 № 67-1 шешімімен (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі).

4. Установить перечень районных бюджетных программ не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2020 год согласно приложению 4 к настоящему решению.
5. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2020 год в сумме 75 885 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 5 с изменением внесенным решением Алакольского районного маслихата Алматинской области от 06.04.2020 № 67-1 (вводится в действие с 01.01.2020).

6. Осы шешімнің орындалуын бақылау Алакөл аудандық мәслихатының "Депутаттық өкілеттік, бюджет, экономика, заңдылықты сақтау, құқықтық қорғау және қоғамдық ұйымдармен байланыс жөніндегі" тұрақты комиссиясына жүктелсін.
7. Осы шешiм 2020 жылғы 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгiзiледі.
Алакөл аудандық мәслихатының сессия төрағасы С. Карабеков
Мәслихат хатшысының уақытша міндеттерін атқарушы Е. Жуанышбаев

6. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию Алакольского районного маслихата "По депутатскому представительству, бюджета, экономики, соблюдению законности, правовой защите и связи с общественными организациями".
7. Настоящее решение вводится действие с 1 января 2020 года.
Председатель сессии Алакольского районного маслихата С. Карабеков
Временно исполняющий обязанности секретаря маслихата Е. Жуанышбаев

19 857
004
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелерінде білім беру жүйесін ақпараттандыру
14 950
005
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелері үшін оқулықтар мен оқу-әдістемелік кешендерді сатып алу және жеткізу
120 388
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы мектеп олимпиадаларын және мектептен тыс іс-шараларды өткізу
1 759
012
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
200
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп ұстауға қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайынғы ақшалай қаражат төлемдері
40 470
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
1 503 286
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
485 842
6
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамсыздандыру
1 174 543
1
Әлеуметтік қамсыздандыру
330 369
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
330 369
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
330 369
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
0
030
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
0
2
Әлеуметтік көмек
799 817
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
799 817
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
513 635
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт, ветеринария мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
31 072
006
Тұрғын үй көмек көрсету
804
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
32 494
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
3 733
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
58 399
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтерін ұсыну
114 432
023
Жұмыспен қамту орталығының қызметін қамтамасыз ету
45 248
9
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
44 357
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
35 357
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
21 115
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу

19 857
004
Информатизация системы образования в государственных учреждениях образования района (города областного значения)
14 950
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района
120 388
007
Проведение школьных олимпиад, внешкольных мероприятий и конкурсов районного (городского) масштаба
1 759
012
Капитальные расходы государственного органа
200
015
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
40 470
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организации
1 503 286
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
485 842
6
Социальная помощь и социальное обеспечение
1 174 543
1
Социальное обеспечение
330 369
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
330 369
005
Государственная адресная социальная помощь
330 369
464
Отдел образования района (города областного значения)
0
030
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
0
2
Социальная помощь
799 817
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
799 817
002
Программа занятости
513 635
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры и спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
31 072
006
Оказание жилищной помощи
804
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
32 494
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
3 733
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
58 399
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
114 432
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
45 248
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
44 357
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
35 357
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
21 115
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат