Іле ауданының 2020-2022 жылдарға арналған бюджеті туралы
Алматы облысы Іле аудандық мәслихатының 2019 жылғы 27 желтоқсандағы № 49-220 шешімі. Алматы облысы Әділет департаментінде 2020 жылы 9 қаңтарда № 5378 болып тіркелді.
Ескерту. 01.01.2020 бастап қолданысқа енгiзiледі - осы шешімнің 9-тармағымен.
2008 жылғы 4 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Бюджет кодексiнің 9-бабының 2-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Іле аудандық мәслихаты ШЕШIМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2020-2022 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2020 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кiрiстер 178 642 812 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсiмдер 158 013 600 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер 23 825 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер 760 815 мың теңге;
трансферттер түсiмі 19 844 572 мың теңге, оның ішінде:
төмен тұрған мемлекеттiк басқару органдарынан трансферттер 196 859 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік алып қоюлар 196 066 мың теңге;
нысаналы пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) трансферттерді қайтару 793 мың теңге;
мемлекеттік басқарудың жоғары тұрған органдарынан түсетін трансферттер 19 647 713 мың теңге, оның ішінде:
ағымдағы нысаналы трансферттер 18 059 738 мың теңге;
нысаналы даму трансферттері 1 587 975 мың теңге;
2) шығындар 187 591 905 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу 99 048 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 147 312 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 48 264 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен операциялар бойынша сальдо 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 9 048 141 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитiн пайдалану) 9 048 141 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – Алматы облысы Іле аудандық мәслихатының 08.12.2020 № 67-266 шешімімен (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2020 жылға арналған аудандық бюджетте 123 450 275 мың теңге сомасында облыстық бюджетке бюджеттік алып қоюлардың көлемі көзделсін.
3. Ауданның жергілікті атқарушы органының 2020 жылға арналған резерві 245 142 мың теңге сомасында бекiтiлсiн.
Ескерту. 1-тармаққа өзгеріс енгізілді – Алматы облысы Іле аудандық мәслихатының 08.12.2020 № 67-266 шешімімен (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі).
4. 2020 жылға арналған аудандық бюджетте кент және ауылдық округтері бюджеттерінен аудандық бюджетке бюджеттік алып қоюлардың көлемдері 35 797 мың теңге сомасында көзделсін, оның ішінде:

О бюджете Илийского района на 2020-2022 годы
Решение Илийского районного маслихата Алматинской области от 27 декабря 2019 года № 49-220. Зарегистрировано Департаментом юстиции Алматинской области 9 января 2020 года № 5378.
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2020 в соответствии с пунктом 9 настоящего решения.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Илийский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2020-2022 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2020 год в следующих объемах:
1) доходы 178 642 812 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления 158 013 600 тысяч тенге;
неналоговые поступления 23 825 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала 760 815 тысяч тенге;
поступления трансфертов 19 844 572 тысячи тенге, в том числе:
трансферты из нижестоящих органов государственного управления 196 859 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные изъятия 196 066 тысяч тенге;
возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов 793 тысячи тенге;
трансферты из вышестоящих органов государственного управления 19 647 713 тысяч тенге, в том числе:
целевые текущие трансферты 18 059 738 тысяч тенге;
целевые трансферты на развитие 1 587 975 тысяч тенге;
2) затраты 187 591 905 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 99 048 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 147 312 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов 48 264 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 9 048 141 тысяча тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 9 048 141 тысяча тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Илийского районного маслихата Алматинской области от 08.12.2020 № 67-266 (вводится в действие с 01.01.2020).
2. Предусмотреть в районном бюджете на 2020 год объем бюджетных изъятий в областной бюджет в сумме 123 450 275 тысяч тенге.
3. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2020 год в сумме 245 142 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 3 с изменением внесенным решением Илийского районного маслихата Алматинской области от 08.12.2020 № 67-266 (вводится в действие с 01.01.2020).
4. Предусмотреть в районном бюджете на 2020 год объемы бюджетных изъятий из бюджетов поселка и сельских округов в районый бюджет в сумме 35 797 тысяч тенге, в том числе:

Байсерке ауылдық округінен 2 295 мың теңге;
Энергетический ауылдық округінен 33 502 мың теңге.
5. 2020 жылға арналған аудандық бюджетте ауылдық округтердің бюджеттеріне аудандық бюджеттен берілетін бюджеттік субвенциялар көлемдері 269 785 мың теңге сомасында көзделсін, оның ішінде:
Боралдай кентіне 57 997 мың теңге;
Жетіген ауылдық округіне 59 718 мың теңге;
Қараой ауылдық округіне 20 714 мың теңге;
Күрті ауылдық округіне 38 089 мың теңге;
Междуреченск ауылдық округіне 29 041 мың теңге;
Чапай ауылдық округіне 64 226 мың теңге.
6. 2020 жылға арналған аудандық бюджетте кент және ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
өңірлерді дамытудың 2025 жылға дейінгі мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде өңірлерді экономикалық дамытуға жәрдемдесу бойынша шараларды іске асыруға ауылдық елді мекендерді жайластыруды шешуге арналған іс-шараларды іске асыруға;
мектепке дейінгі тәрбиелеу және оқыту және мектепке дейінгі тәрбиелеу және оқыту ұйымдарында медициналық қызмет көрсетуді ұйымдастыруды іске асыруға;
ауылдық жерлерде балаларды мектепке дейін тегін алып баруды және кері алып келуді ұйымдастыруды іске асыруға;
елді-мекендерді көркейтуді іске асыруға.
Көрсетілген трансферттерді кент және ауылдық округтердің бюджеттеріне бөлу Іле ауданы әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.

Байсеркенского сельского округа 2 295 тысяч тенге;
Энергетического сельского округа 33 502 тысячи тенге.
5. Предусмотреть в районном бюджете на 2020 год объемы бюджетных субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских округов в сумме 269 785 тысяч тенге, в том числе:
поселку Боралдай 57 997 тысяч тенге;
Жетыгенскому сельскому округу 59 718 тысяч тенге;
Караойскому сельскому округу 20 714 тысяч тенге;
Куртинскому сельскому округу 38 089 тысяч тенге;
Междуреченскому сельскому округу 29 041 тысяча тенге;
Чапаевскому сельскому округу 64 226 тысяч тенге.
6. Учесть, что в районном бюджете на 2020 год предусмотрены целевые текущие трансферты бюджетам поселка и сельских округов, в том числе на:
реализацию мероприятий для решения вопросов обустройства населенных пунктов в реализацию мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Государственной программы развития регионов до 2025 года;
реализацию дошкольного воспитания и обучения, и организацию медицинского обслуживания в организациях дошкольного воспитания и обучения;
организацию бесплатного подвоза учащихся до ближайшей школы и обратно в сельской местности;
реализацию благоустройства населенных пунктов.
Распределение указанных трансфертов бюджетам поселка и сельских округов определяется на основании постановления акимата Илийского района.

7. 2020 жылға арналған аудандық бюджетті атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын аудандық бюджеттік бағдарламалардың тізбесі осы шешімнің 4-қосымшасына сәйкес белгіленсін.
8. Осы шешімнің орындалуын бақылау Іле аудандық мәслихатының "Бюджет, әлеуметтік-экономикалық даму, көлік, құрылыс, байланыс, өнеркәсіп, ауыл шаруашылығы, жер қатынастары және кәсіпкерлік мәселелері жөніндегі" тұрақты комиссиясына жүктелсін.

7. Установить перечень районных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2020 год, согласно приложению 4 к настоящему решению.
8. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию Илийского районного маслихата "По вопросам бюджета, социально-экономического развития, транспорта, строительства, связи, промышленности, сельского хозяйства, земельных отношений и предпринимательства".

9. Осы шешiм 2020 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгiзiледі.
Іле аудандық мәслихатының сессия төрағасы С. Доненбаев
Іле аудандық мәслихатының хатшысы Р. Абилова
Іле аудандық мәслихатының 2019 жылғы 27 желтоқсандағы № 49-220 шешіміне 1 қосымша
2020 жылға арналған аудандық бюджет
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда – Алматы облысы Іле аудандық мәслихатының 08.12.2020 № 67-266 шешімімен (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі).
Санаты
Сомасы (мың теңге)
Сыныбы
Ішкі сыныбы
Атауы
І. Кірістер

9. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2020 года.
Председатель сессии Илийского районного маслихата С. Доненбаев
Секретарь Илийского районного маслихата Р. Абилова
Приложение 1 к решению Илийского районного маслихата от 27 декабря 2019 года № 49-220
Районный бюджет на 2020 год
Сноска. Приложение 1 - в редакции решения Илийского районного маслихата Алматинской области от 08.12.2020 № 67-266 (вводится в действие с 01.01.2020).
Категория
Сумма (тысяч тенге)
Класс
Подкласс
Наименование
І. Доходы