Райымбек ауданының 2020-2022 жылдарға арналған бюджеті туралы
Алматы облысы Райымбек аудандық мәслихатының 2019 жылғы 25 желтоқсандағы № 63-302 шешімі. Алматы облысы Әділет департаментінде 2020 жылы 10 қаңтарда № 5397 болып тіркелді.
Ескерту. 01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі - осы шешімнің 7-тармағымен.
2008 жылғы 4 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9-бабының 2-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Райымбек аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2020-2022 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше осы шешімнің 1, 2, 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2020 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 11 374 857 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 303 871 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 3 428 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түскен түсімдер 252 мың теңге;
трансферттер түсімі 11 067 306 мың теңге, оның ішінде:
төмен тұрған мемлекеттiк басқару органдарынан трансферттер 9 мың теңге, оның ішінде:
нысаналы пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) трансферттерді қайтару 9 мың теңге;
мемлекеттік басқарудың жоғары тұрған органдарынан түсетін трансферттер 11 067 297 мың теңге, оның ішінде:
ағымдағы нысаналы трансферттер 3 658 816 мың теңге;
нысаналы даму трансферттері 2 449 494 мың теңге;
субвенциялар 4 958 987 мың теңге;
2) шығындар 13 102 155 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 179 438 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 228 081 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 48 643 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 1 906 736 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 1 906 736 мың теңге.
Ескерту. 1 - тармақ жаңа редакцияда – Алматы облысы Райымбек аудандық мәслихатының 09.12.2020 № 79-371 шешімімен (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2020 жылға арналған аудандық бюджетте аудандық бюджеттен ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін бюджеттік субвенциялар көлемдері 315 509 мың теңге сомасында көзделсін, оның ішінде:
Жамбыл ауылдық округіне 19 164 мың теңге;
Қайнар ауылдық округіне 23 750 мың теңге;
Қақпақ ауылдық округіне 19 420 мың теңге;
Қарасаз ауылдық округіне 20 409 мың теңге;
Нарынқол ауылдық округіне 27 072 мың теңге;
Сарыжаз ауылдық округіне 24 898 мың теңге;
Сүмбе ауылдық округіне 100 451 мың теңге;
Текес ауылдық округіне 19 765 мың теңге;

О бюджете Райымбекского района на 2020-2022 годы
Решение Райымбекского районного маслихата Алматинской области от 25 декабря 2019 года № 63-302. Зарегистрировано Департаментом юстиции Алматинской области 10 января 2020 года № 5397.
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2020 в соответствии с пунктом 7 настоящего решения.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Райымбекский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2020-2022 годы согласно приложениям 1, 2, 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2020 год в следующих объемах:
1) доходы 11 374 857 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления 303 871 тысяча тенге;
неналоговые поступления 3 428 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала 252 тысячи тенге;
поступления трансфертов 11 067 306 тысяч тенге, в том числе:
трансферты из нижестоящих органов государственного управления 9 тысяч тенге, в том числе:
возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов 9 тысяч тенге;
трансферты из вышестоящих органов государственного управления 11 067 297 тысяч тенге, в том числе:
целевые текущие трансферты 3 658 816 тысяч тенге;
целевые трансферты на развитие 2 449 494 тысячи тенге;
субвенции 4 958 987 тысяч тенге;
2) затраты 13 102 155 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 179 438 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 228 081 тысяча тенге;
погашение бюджетных кредитов 48 643 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 1 906 736 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 1 906 736 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Раймбекского районного маслихата Алматинской области от 09.12.2020 № 79-371 (вводится в действие с 01.01.2020).
2. Предусмотреть в районном бюджете на 2020 год объемы бюджетных субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских округов, в сумме 315 509 тысяч тенге, в том числе:
Жамбылскому сельскому округу 19 164 тысячи тенге;
Кайнарскому сельскому округу 23 750 тысяч тенге;
Какпакскому сельскому округу 19 420 тысяч тенге;
Карасазскому сельскому округу 20 409 тысяч тенге;
Нарынкольскому сельскому округу 27 072 тысячи тенге;
Сарыжазскому сельскому округу 24 898 тысяч тенге;
Сумбинскому сельскому округу 100 451 тысяча тенге;
Текесскому сельскому округу 19 765 тысяч тенге;

Ұзақ батыр ауылдық округіне 20 929 мың теңге;
Шәлкөде ауылдық округіне 21 092 мың теңге;
Тегістік ауылдық округіне 18 559 мың теңге.
3. 2020 жылға арналған аудандық бюджетте ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін ағымдағы нысаналы трансферттердің көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
өңірлерді дамытудың 2025 жылға дейінгі мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде өңірлерді экономикалық дамытуға жәрдемдесу бойынша шараларды іске асыруға ауылдық елді мекендерді жайластыруды шешуге арналған іс-шараларды іске асыруға ауылдық елді мекендерді жайластыруды шешуге арналған іс-шараларды іске асыруға;
мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға;
елді мекендердегі көшелерді жарықтандыруға;
елді мекендердің санитариясын қамтамасыз етуге;
елді мекендерді абаттандыру мен көгалдандыруға;
аудандық маңызы бар қалаларда, ауылдарда, кенттерде, ауылдық округтерде автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз етуге.
Көрсетілген трансферттерді ауылдық округтердің бюджеттеріне бөлу Райымбек ауданы әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.
4. Райымбек ауданы әкімдігінің 2020 жылға арналған резерві 18 625 мың теңге сомасында бекітілсін.

Узак батырскому сельскому округу 20 929 тысяч тенге;
Шалкодинскому сельскому округу 21 092 тысячи тенге;
Тегистикскому сельскому округу 18 559 тысяч тенге.
3. Учесть, что в районном бюджете на 2020 год предусмотрены целевые текущие трансферты бюджетам сельских округов, в том числе на:
реализацию мероприятий для решения вопросов обустройства населенных пунктов в реализацию мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Государственной программы развития регионов до 2025 года;
реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования;
освещение улиц в населенных пунктах;
обеспечение санитарии населенных пунктов;
благоустройство и озеленение населенных пунктов;
обеспечение функционирования автомобильных дорог в городах районного значения, селах, поселках, сельских округах.
Распределение указанных трансфертов бюджетам сельских округов определяются на основании постановления акимата Райымбекского района.
4. Утвердить резерв акимата Райымбекского района на 2020 год в сумме 18 625 тысяч тенге.

Ескерту. 4 - тармаққа өзгеріс енгізілді – Алматы облысы Райымбек аудандық мәслихатының 13.04.2020 № 65-317 шешімімен (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі).
5. 2020 жылға арналған аудандық бюджетті атқару процесінде секвестірлеуге жатпайтын аудандық бюджеттік бағдарламалардың тізбесі осы шешімнің 4-қосымшасына сәйкес белгіленсін.
6. Осы шешімнің орындалуын бақылау Райымбек аудандық мәслихаттың "Жергілікті өзін-өзі басқару, әлеуметтік және экономикалық даму, бюджет, сауда, тұрмыстық қызмет көрсету, шағын және орта кәсіпкерлікті дамыту, туризм жөніндегі" тұрақты комиссиясына жүктелсін.

Сноска. Пункт 4 с изменением внесенным решением Раймбекского районного маслихата Алматинской области от 13.04.2020 № 65-317 (вводится в действие с 01.01.2020).
5. Установить перечень районных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2020 год согласно приложению 4 к настоящему решению.
6. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию Райымбекского районного маслихата "По местному самоуправлению, социальному и экономическому развитию, бюджету, торговле, оказанию бытовых услуг, развитию малого и среднего предпринимательства, туризму".

7. Осы шешім 2020 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы С. Мусирбаев
Райымбек аудандық
мәслихатының хатшысы Е. Кудабаев
"Райымбек ауданының маслихаты" ММ 2019 жылғы 25 желтоқсаны № 63-302 шешіміне 1-қосымша
2020 жылға арналған аудандық бюджет
Ескерту. 1 - қосымша жаңа редакцияда – Алматы облысы Райымбек аудандық мәслихатының 09.12.2020 № 79-371 шешімімен (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі).
Санаты
Сомасы
(мың теңге)
Сынып
Ішкі сынып
Атауы
I. Кірістер

7. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2020 года.
Председатель сессии С. Мусирбаев
Секретарь Райымбекского
районного маслихата Е. Кудабаев
Приложение 1 к решению ГУ "Маслихат Райымбекского района" от 25 декабря 2019 года № 63-302
Районный бюджет на 2020 год
Сноска. Приложение 1 в редакции решения Райымбекского районного маслихата Алматинской области от 09.12.2020 № 79-371 (вводится в действие с 01.01.2020).
Категория
Сумма
(тысяч тенге)
Класс
Подкласс
Наименование
І. Доходы