Сарқан ауданының 2020-2022 жылдарға арналған бюджеті туралы
Алматы облысы Сарқан аудандық мәслихатының 2019 жылғы 27 желтоқсандағы № 72-287 шешімі. Алматы облысы Әділет департаментінде 2020 жылы 10 қаңтарда № 5396 болып тіркелді.
Ескерту. 01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі - осы шешімнің 7-тармағымен.
2008 жылғы 4 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9-бабының 2-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Сарқан аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2020-2022 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше осы шешімнің 1, 2, 3- қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2020 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 10 327 276 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 682 268 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 58 786 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 31 217 мың теңге;
трансферттер түсімі 9 555 005 мың теңге, оның ішінде:
төмен тұрған мемлекеттiк басқару органдарынан трансферттер 16 000 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік алып коюлар 16 000 мың теңге;
мемлекеттiк басқарудың жоғары тұрған органдарынан түсетiн трансферттер 9 539 005 мың теңге, оның ішінде:
ағымдағы нысаналы трансферттер 4 035 602 мың теңге;
нысаналы даму трансферттері 1 091 154 мың теңге;
субвенциялар 4 412 249 мың теңге;
2) шығындар 11 680 244 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 41 721 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 65 315 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 23 594 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 1 394 689 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 1 394 689 мың теңге.
Ескерту. 1 - тармақ жаңа редакцияда – Алматы облысы Сарқан аудандық мәслихатының 09.12.2020 № 91-352 шешімімен (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2020 жылға арналған аудандық бюджетте аудандық бюджеттен аудандық маңызы бар қала, ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін субвенциялардың көлемдері 267 659 мың теңге сомасында көзделсін, оның ішінде:
Алмалы ауылдық округіне 26 663 мың теңге;
Амангелді ауылдық округіне 21 505 мың теңге;
Аманбөктер ауылдық округіне 19 715 мың теңге;
Бақалы ауылдық округіне 21 020 мың теңге;
Екіаша ауылдық округіне 24 626 мың теңге;
Көктерек ауылдық округіне 20 523 мың теңге;
Қарабөгет ауылдық округіне 21 010 мың теңге;
Қарашыған ауылдық округіне 22 816 мың теңге;

О бюджете Сарканского района на 2020-2022 годы
Решение Сарканского районного маслихата Алматинской области от 27 декабря 2019 года № 72-287. Зарегистрировано Департаментом юстиции Алматинской области 10 января 2020 года № 5396.
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2020 в соответствии с пунктом 7 настоящего решения.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Сарканский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2020-2022 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2020 год в следующих объемах:
1) доходы 10 327 276 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления 682 268 тысяч тенге;
неналоговые поступления 58 786 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала 31 217 тысяч тенге;
поступления трансфертов 9 555 005 тысяч тенге, в том числе:
трансферты из нижестоящих органов государственного управления 16 000 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные изъятия 16 000 тысяч тенге;
трансферты из вышестоящих органов государственного управления 9 539 005 тысяч тенге, в том числе:
целевые текущие трансферты 4 035 602 тысячи тенге;
целевые трансферты на развитие 1 091 154 тысячи тенге;
субвенции 4 412 249 тысяч тенге;
2) затраты 11 680 244 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 41 721 тысяча тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 65 315 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов 23 594 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 1 394 689 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 1 394 689 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Сарканского районного маслихата Алматинской области от 09.12.2020 № 91-352 (вводится в действие с 01.01.2020).
2. Предусмотреть в районном бюджете на 2020 год объемы бюджетных субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты города районного значения, в бюджеты сельских округов, в сумме 267 659 тысяч тенге, в том числе:
Алмалинскому сельскому округу 26 663 тысячи тенге;
Амангелдинскому сельскому округу 21 505 тысяч тенге;
Аманбоктерскому сельскому округу 19 715 тысяч тенге;
Бакалинскому сельскому округу 21 020 тысяч тенге;
Екиашинскому сельскому округу 24 626 тысяч тенге;
Коктерекскому сельскому округу 20 523 тысячи тенге;
Карабогетскому сельскому округу 21 010 тысяч тенге;
Карашиганскому сельскому округу 22 816 тысяч тенге;

Қойлық ауылдық округіне 18 887 мың теңге;
Лепсі ауылдық округіне 26 803 мың теңге;
Черкасск ауылдық округіне 23 492 мың теңге;
Шатырбай ауылдық округіне 20 531 мың теңге;
Сарқан қалалық округіне 68 мың теңге.
3. Ауданның жергілікті атқарушы органының 2020 жылға арналған резерві 18 928 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 3 - тармаққа өзгеріс енгізілді – Алматы облысы Сарқан аудандық мәслихатының 08.04.2020 № 77-306 шешімімен (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі).
4. 2020 жылға арналған аудандық бюджетте аудандық маңызы бар қала, ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
өңірлерді дамытудың 2025 жылға дейінгі бағдарламасы шеңберінде өңірлерді экономикалық дамытуға жәрдемдесу бойынша шараларды іске асыруға;
мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға;
Көрсетілген трансферттерді аудандық маңызы бар қала, ауылдық округтер бюджеттеріне бөлу Сарқан ауданы әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.

Койлыкскому сельскому округу 18 887 тысяч тенге;
Лепсинскому сельскому округу 26 803 тысячи тенге;
Черкасскому сельскому округу 23 492 тысячи тенге;
Шатырбайскому сельскому округу 20 531 тысяча тенге;
Городу Саркан 68 тысяч тенге.
3. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2020 год в сумме 18 928 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 3 с изменением внесенным решением Сарканского районного маслихата Алматинской области от 08.04.2020 № 77-306 (вводится в действие с 01.01.2020).
4. Учесть, что в районном бюджете на 2020 год предусмотрены целевые текущие трансферты бюджетам города районного значения, бюджетам сельских округов в том числе на:
в реализацию мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Государственной программы развития регионов до 2025 года;
реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования;
Распределение указанных трансфертов в бюджеты города районного значения, в бюджеты сельских округов определяются на основании постановления акимата Сарканского района.

5. 2020 жылға арналған аудандық бюджетті атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын аудандық бюджеттік бағдарламалардың тізбесі осы шешімнің 4-қосымшасына сәйкес белгіленсін.
6. Осы шешімнің орындалуын бақылау Сарқан аудандық мәслихатының "Экономика саласы, қаржы, салық және бюджет, шағын және орта кәсіпкерлікті дамыту, заңдылық және құқық қорғау мәселелері жөніндегі" тұрақты комиссиясына жүктелсін.

5. Утвердить перечень районных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2020 год, согласно приложению 4 к настоящему решению.
6. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию Сарканского районного маслихата "По сфере экономики, финансов, налогов и бюджета, развития малого и среднего предпринимательства, законности и защиты прав".

7. Осы шешім 2020 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сарқан аудандық мәслихатының
сессия төрағасы Е. Алинов
Сарқан аудандық мәслихатының
хатшысы К. Абдрахманов
Сарқан аудандық мәслихатының Сарқан аудандық мәслихатының 2019 жылғы "27" желтоқсандағы № 72-287 шешіміне 1-қосымша
Сарқан ауданының 2020 жылға арналған бюджеті
Ескерту. 1 - қосымша жаңа редакцияда – Алматы облысы Сарқан аудандық мәслихатының 09.12.2020 № 91-352 шешімімен (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі).
Санаты
Сомасы
(мың теңге)
Сыныбы
Ішкі сыныбы
Атауы
I. Кірістер

7. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2020 года.
Председатель сессии Сарканского
районного маслихата Е. Алинов
Секретарь Сарканского
районного маслихата К. Абдрахманов
Приложение 1 к решению Сарканского районного маслихата от "27" декабря 2019 года № 72-287
Бюджет Сарканского района на 2020 год
Сноска. Приложение 1 в редакции решения Сарканского районного маслихата Алматинской области от 09.12.2020 № 91-352 (вводится в действие с 01.01.2020).
Категория
Сумма
(тысяч тенге)
Класс
Подкласс
Наименование
I. Доходы

005
Ауданның (областык маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
68817
007
Аудандық (қалалалық) ауқымдағы мектеп олимпиадаларын және мектептен тыс іс-шараларды өткiзу
2437
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайынға ақшалай қаражат төлемі
19448
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
192 131
113
Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
293 528
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
896 093
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
415 665
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
412 834
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
412 834
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
2831
030
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
2831
2
Әлеуметтiк көмек
415 140
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
415 140
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
158 848
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
15045
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
47317
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
29 186
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
3506
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
55 951
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтерін ұсыну
70 354
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
42770
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
42 904
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
42904
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
27302
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
11388
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту

005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
68817
007
Проведение школьных олимпиад, внешкольных мероприятий и конкурсов районного (городского) масштаба
2437
015
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
19448
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
192 131
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
293 528
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
874 867
1
Социальное обеспечение
415 665
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
412 834
005
Государственная адресная социальная помощь
412 834
464
Отдел образования района (города областного значения)
2831
030
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
2831
2
Социальная помощь
416 298
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
416 298
002
Программа занятости
152 169
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
15045
006
Оказание жилищной помощи
47317
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
29 186
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
3506
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
55 951
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
70 354
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
42770
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
42 904
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
42904
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
27302
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
11388
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан