Талғар ауданының 2020-2022 жылдарға арналған бюджеті туралы
Алматы облысы Талғар аудандық мәслихатының 2019 жылғы 27 желтоқсандағы № 54-233 шешімі. Алматы облысы Әділет департаментінде 2020 жылы 10 қаңтарда № 5393 болып тіркелді.
Ескерту. 01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі - осы шешімнің 7-тармағымен.
2008 жылғы 4 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9-бабының 2-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Талғар аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2020-2022 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2020 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 37 826 527 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 7 002 145 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 32 277 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 553 160 мың теңге;
трансферттер түсімі 30 238 945 мың теңге, оның ішінде:
төмен тұрған мемлекеттiк басқару органдарынан трансферттер 769 170 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік алып қоюлар 769 037 мың теңге;
нысаналы пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) трансферттерді қайтару 133 мың теңге;
мемлекеттік басқарудың жоғары тұрған органдарынан түсетін трансферттер 29 469 775 мың теңге, оның ішінде:
ағымдағы нысаналы трансферттер 15 698 771 мың теңге;
нысаналы даму трансферттері 5 441 284 мың теңге;
субвенциялар 8 329 720 мың теңге;
2) шығындар 42 897 420 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 70 657 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 108 294 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 37 637 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 5 141 550 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 5 141 550 мың теңге.
Ескерту. 1 - тармақ жаңа редакцияда – Алматы облысы Талғар аудандық мәслихатының 10.12.2020 № 67-279 шешімімен (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2020 жылға арналған аудандық бюджетте аудандық маңызы бар қаланың, ауылдық округтердың бюджеттерінен аудандық бюджетке бюджеттік алып қоюлардың көлемдері 769 037 мың теңге сомасында көзделсін, оның ішінде:
Талғар қаласы 300 797 мың теңге;
Алатау ауылдық округі 43 182 мың теңге;
Белбұлақ ауылдық округі 57 141 мың теңге,
Бесағаш ауылдық округі 65 754 мың теңге;
Гүлдала ауылдық округі 65 222 мың теңге;
Кеңдала ауылдық округі 35 003 мың теңге;
Қайнар ауылдық округі 14 674 мың теңге;

О бюджете Талгарского района на 2020-2022 годы
Решение Талгарского районного маслихата Алматинской области от 27 декабря 2019 года № 54-233. Зарегистрировано Департаментом юстиции Алматинской области 10 января 2020 года № 5393.
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2020 в соответствии с пунктом 7 настоящего решения.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Талгарский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2020-2022 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2020 год в следующих объемах:
1) доходы 37 826 527 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления 7 002 145 тысяч тенге;
неналоговые поступления 32 277 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала 553 160 тысяч тенге;
поступления трансфертов 30 238 945 тысяч тенге, в том числе:
трансферты из нижестоящих органов государственного управления 769 170 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные изъятия 769 037 тысяч тенге;
возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов 133 тысячи тенге;
трансферты из вышестоящих органов государственного управления 29 469 775 тысяч тенге, в том числе:
целевые текущие трансферты 15 698 771 тысяча тенге;
целевые трансферты на развитие 5 441 284 тысячи тенге;
субвенции 8 329 720 тысяч тенге;
2) затраты 42 897 420 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 70 657 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 108 294 тысячи тенге;
погашение бюджетных кредитов 37 637 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 5 141 550 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 5 141 550 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Талгарского районного маслихата Алматинской области от 10.12.2020 № 67-279 (вводится в действие с 01.01.2020).
2. Предусмотреть в районном бюджете на 2020 год объемы бюджетных изьятий из бюджетов города районного значения, сельских округов в районный бюджет в сумме 769 037 тысяч тенге, в том числе:
Талгар город 300 797 тысяч тенге;
Алатауский сельский округ 43 182 тысячи тенге;
Белбулакский сельский округ 57 141 тысяча тенге;
Бесагашский сельский округ 65 754 тысячи тенге;
Гулдалинский сельский округ 65 222 тысячи тенге;
Кендалинский сельский округ 35 003 тысячи тенге;
Кайнарский сельский округ 14 674 тысячи тенге;

Панфилов ауылдық округі 95 902 мың теңге;
Тұздыбастау ауылдық округі 91 362 мың теңге.
3. 2020 жылға арналған аудандық бюджетте аудандық маңызы бар қала, ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер көзделгені ескерілісін, оның ішінде:
өңірлерді дамытудың 2025 жылға дейінгі мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде өңірлерді экономикалық дамытуға жәрдемдесу бойынша шараларды іске асыруға ауылдық елді мекендерді жайластыруды шешуге арналған іс-шараларды іске асыруға;
елді мекендерді көркейтуге;
ауылдық округтерде автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз етуге;
ауылдық округ әкімдерінің қызметтерін қамтамасыз етуге.
Көрсетілген трансферттерді аудандық маңызы бар қала, ауылдық округтердің бюджеттеріне бөлу Талғар ауданы әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.
4. Ауданның жергілікті атқарушы органының 2020 жылға арналған резерві 184 875 мың теңге сомада бекітілсін.

Панфиловский сельский округ 95 902 тысячи тенге;
Туздыбастауский сельский округ 91 362 тысячи тенге.
3. Учесть, что в районном бюджете на 2020 год предусмотрены целевые текущие трансферты бюджетам города районного значения, сельских округов, в том числе на:
реализацию мероприятий для решения вопросов обустройства населенных пунктов в реализацию мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Государственной программы развития регионов до 2025 года;
благоустройство населенных пунктов;
обеспечение функционирования автомобильных дорог в сельских округах;
обеспечение деятельности акимов сельских округов.
Распределение указанных трансфертов бюджетам города районного значения, сельских округов определяется на основании постановления акимата Талгарского района.
4. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2020 год в сумме 184 875 тысяч тенге.

Ескерту. 4 - тармаққа өзгеріс енгізілді – Алматы облысы Талғар аудандық мәслихатының 03.08.2020 № 60-253 шешімімен (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі).
5. 2020 жылға арналған аудандық бюджетті атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын аудандық бюджеттік бағдарламалардың тізбесі осы шешімнің 4-қосымшасына сәйкес белгіленсін.
6. Осы шешімнің орындалуын бақылау Талғар аудандық мәслихатының "Әлеуметтік-экономикалық даму, тарифтік саясат, шағын және орта кәсіпкерлікті дамыту және бюджет мәселелері жөніндегі" тұрақты комиссиясына жүктелсін.

Сноска. Пункт 4 с изменением внесенным решением Талгарского районного маслихата Алматинской области от 03.08.2020 № 60-253 (вводится в действие с 01.01.2020).
5. Установить перечень районных бюджетных программ не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2020 год, согласно приложению 4 к настоящему решению.
6. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию Талгарского районного маслихата "По вопросам социально-экономического развития, тарифной политики, развития малого и среднего предпринимательства и бюджета".

7. Осы шешім 2020 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Талғар аудандық мәслихаты
сессиясының төрағасы М. Омарбаев
Талғар аудандық мәслихаттың
хатшысы Ж. Еңкебайұлы
Талғар аудандық мәслихатының 2019 жылғы 27 желтоқсандағы № 54-233 шешіміне 1-қосымша
2020 жылға арналған аудандық бюджет
Ескерту. 1 - қосымша жаңа редакцияда – Алматы облысы Талағар аудандық мәслихатының 10.12.2020 № 67-279 шешімімен (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі).
Санаты
Сомасы (мың теңге)
Сыныбы
Ішкі сыныбы
Атауы

7. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2020 года.
Председатель сессии Талгарского
районного маслихата М. Омарбаев
Секретарь Талгарского
районного маслихата Ж. Еңкебайұлы
Приложение 1 к решению Талгарского районного маслихата от 27 декабря 2019 года № 54-233
Районный бюджет на 2020 год
Сноска. Приложение 1 - в редакции решения Талгарского районного маслихата Алматинской области от 10.12.2020 № 67-279 (вводится в действие с 01.01.2020).
Категория
Сумма (тысяч тенге)
Класс
Подкласс
Наименование

Талғар аудандық мәслихатының 2019 жылғы 27 желтоқсандағы № 54-233 шешіміне 4-қосымша
2020-2022 жылдарға арналған аудандық бюджетті атқару процессінде секвестрлеуге жатпайтын бюджеттік бағдарламалардың тізбесі
Функционалдық топ
Кіші функция
Бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі
Бағдарлама
Атауы
04
Білім беру
02
Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру
464
Аудандық (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі

Приложение 4 к решению Талгарского районного маслихата от 27 декабря 2019 года № 54-233
Перечень районных бюджетных программ не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2020-2022 годы
Функциональная группа
Функциональная подгруппа
Администратор бюджетных программ
Программа
Наименование
04
Образование
02
Начальное, основное среднее и общее среднее образование
464
Отдел образования района (города областного значения)