Кеген ауданының 2019-2021 жылдарға арналған бюджеті туралы
Алматы облысы Кеген аудандық мәслихатының 2019 жылғы 21 қаңтардағы № 15-52 шешімі. Алматы облысы Әділет департаментінде 2019 жылы 21 қаңтарда № 5018 болып тіркелді.
2008 жылғы 4 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9-бабының 2-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Кеген аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2019-2021 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше осы шешімнің 1, 2, 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2019 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 7 170 137 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 535 026 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 2 118 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түскен түсімдер 1 841 мың теңге;
трансферттер түсімдері 6 631 152 мың теңге, оның ішінде:
ағымдағы нысаналы трансферттер 3 449 361 мың теңге;
заңнаманың қабылдауына байланысты ысырапты өтеуге арналған трансферттер 2 500 000 мың теңге;
нысаналы даму трансферттер 681 791 мың теңге;
2) шығындар 7 225 527 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 104 366 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 106 050 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 1 684 мың теңге;
4) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 159 756 мың теңге;
5) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 159 756 мың теңге.
Ескерту. 1 - тармақ жаңа редакцияда – Алматы облысы Кеген аудандық мәслихатының 10.12.2019 № 27-95 шешімімен (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2019 жылға арналған аудандық бюджетте аудандық бюджеттен ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін бюджеттік субвенциялар көлемдері 169849 мың теңге сомасында көзделсін, оның ішінде:
Кеген ауылдық округіне 49838 мың теңге;
Жалаңаш ауылдық округіне 10550 мың теңге;
Жылысай ауылдық округіне 16116 мың теңге;
Қарабұлақ ауылдық округіне 14663 мың теңге;
Қарқара ауылдық округіне 15312 мың теңге;
Ұзынбұлақ ауылдық округіне 15123 мың теңге;
Шырғанақ ауылдық округіне 48247 мың теңге.
3. 2019 жылға арналған аудандық бюджетте ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін ағымдағы нысаналы трансферттердің көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
мектепке дейінгі тәрбиелеу және оқыту және мектепке дейінгі тәрбиелеу және оқыту ұйымдарында медициналық қызмет көрсетуді ұйымдастыруға;
өңірлерді дамытудың 2020 жылға дейінгі бағдарламасы шеңберінде өңірлерді экономикалық дамытуға жәрдемдесу бойынша шараларды іске асыруға елді мекендерді жайластыруды шешуге арналған іс-шараларды іске асыруға.
Көрсетілген трансферттерді ауылдық округтердің бюджеттеріне бөлу Кеген ауданы әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.

О бюджете Кегенского района на 2019-2021 годы
Решение Кегенского районного маслихата Алматинской области от 21 января 2019 года № 15-52. Зарегистрировано Департаментом юстиции Алматинской области 21 января 2019 года № 5018.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Кегенский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2019-2021 годы согласно приложениям 1, 2, 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2019 год в следующих объемах:
1) доходы 7 170 137 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления 535 026 тысяч тенге;
неналоговые поступления 2 118 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала 1 841 тысяча тенге;
поступления трансфертов 6 631 152 тысячи тенге, в том числе:
целевые текущие трансферты 3 449 361 тысяча тенге;
трансферты на компенсацию потерь в связи с принятием законодательства 2 500 000 тысяч тенге;
целевые трансферты на развитие 681 791 тысяча тенге;
2) затраты 7 225 527 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 104 366 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 106 050 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов 1 684 тысячи тенге;
4) дефицит (профицит) бюджета (-) 159 756 тысяч тенге;
5) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 159 756 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 -в редакции решения Кегенского районного маслихата Алматинской области от 10.12.2019 № 27-95 (вводится в действие с 01.01.2019).
2. Предусмотреть в районном бюджете на 2019 год объемы бюджетных субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских округов, в сумме 169849 тысяч тенге, в том числе:
Кегенскому сельскому округу 49838 тысяч тенге;
Жаланашскому сельскому округу 10550 тысяч тенге;
Жылысайскому сельскому округу 16116 тысяч тенге;
Карабулакскому сельскому округу 14663 тысячи тенге;
Каркаринскому сельскому округу 15312 тысяч тенге
Узынбулакскому сельскому округу 15123 тысячи тенге;
Шырганакскому сельскому округу 48247 тысяч тенге.
3. Учесть, что в районном бюджете на 2019 год предусмотрены целевые текущие трансферты бюджетам сельских округов, в том числе:
дошкольное воспитание и обучение и организацию медицинского обслуживания в организациях дошкольного воспитания и обучения;
реализация мероприятий для решения вопросов обустройства населенных пунктов в реализацию мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках программы развития регионов до 2020 года.
Распределение указанных трансфертов бюджетам сельских округов определяются на основании постановления акимата Кегенского района.

4. 2019 жылға арналған аудандық бюджетті атқару процесінде секвестірлеуге жатпайтын аудандық бюджеттік бағдарламалардың тізбесі осы шешімнің 4-қосымшасына сәйкес бекітілсін.
5. 2019 жылға арналған аудандық бюджетте жергілікті өзін-өзі басқару органдарына берілетін трансферттер осы шешімнің 5-қосымшасына сәйкес 6315 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
Ауылдық округтер әкімдері жергілікті өзін-өзі басқарудың қолма-қол ақшаны бақылау шотына түсетін бюджет қаражатының тиімді пайдаланылуын қамтамасыз етсін.

4. Утвердить перечень районных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2019 год согласно приложению 4 к настоящему решению.
5. Учесть, что в районном бюджете на 2019 год предусмотрены трансферты органам местного самоуправления в сумме 6315 тысяч тенге согласно приложению 5 к настоящему решению.
Акимам сельских округов обеспечить эффективное использование бюджетных средств, поступающих на контрольный счет наличности местного самоуправления.

6. Осы шешімнің орындалуын бақылау Кеген аудандық мәслихаттың "Жергілікті өзін-өзі басқару, әлеуметтік және экономикалық даму, бюджет, сауда, тұрмыстық қызмет көрсету, шағын және орта кәсіпкерлікті дамыту, туризм жөніндегі" тұрақты комиссиясына жүктелсін.
7. Осы шешім 2019 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Кеген аудандық мәслихатының
сессия төрағасы Б. Алиев
Кеген аудандық
мәслихатының хатшысы Н. Советов
Кеген аудандық мәслихатының 2019 жылғы 21 қаңтардағы "Кеген ауданының 2019 жылғы 21 қаңтардағы "Кеген ауданының 2019-2021 жылдарға арналған бюджеті туралы" № 15-52 шешіміне 1-қосымша
2019 жылға арналған аудандық бюджет

6. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию Кегенского районного маслихата "По местному самоуправлению, социальному и экономическому развитию, бюджету, торговле, оказанию бытовых услуг, развитию малого и среднего предпринимательства, туризму".
7. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2019 года.
Председатель сессии Кегенского
районного маслихата Б. Алиев
Секретарь Кегенского
районного маслихата Н. Советов
Приложение 1 к решению Кегенского районного маслихата от 21 января 2019 года № 15-52 "О бюджете Кегенского района на 2019-2021 годы"
Районный бюджет Кегенского района на 2019 год

17 578
005
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
62 299
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайынға ақшалай қаражат төлемі
11 516
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
629 543
113
Жергілікті бюджеттен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
126 934
06
Әлеуметтік көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
297 965
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
142 791
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
141 000
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
141 000
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
1 791
030
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
1 791
2
Әлеуметтік көмек
113 608
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
113 608
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
33 527
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
22 782
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
3 690
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
4 350
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
1 237
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
23 277
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсетілетін тіл маманының қызметтерін ұсыну
6 303
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
18 442
9
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
18 117
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
17 110
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
14 576
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
850
485
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
1 007
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту

17 578
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
62 299
015
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка - сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
11 516
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
629 543
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
126 934
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
297 965
1
Социальное обеспечение
142 791
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
141 000
005
Государственная адресная социальная помощь
141 000
464
Отдел образования района (города областного значения)
1 791
030
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
1 791
2
Социальная помощь
113 608
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
113 608
002
Программа занятости
33 527
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
22 782
006
Оказание жилищной помощи
3 690
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
4 350
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
1 237
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
23 277
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
6 303
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
18 442
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
18 117
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
17 110
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
14 576
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
850
485
Отдел пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
1 007
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан

113 608
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
33 527
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
22 782
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
3 690
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
4 350
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
1 237
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
23 277
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсетілетін тіл маманының қызметтерін ұсыну
6 303
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
18 442
9
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
18 117
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
17 110
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
14 576
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
850
485
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
1 007
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012 - 2018 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын іске асыру
1 007
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
487 877
1
Тұрғын үй шаруашылығы
32 784
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
10 083
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
5 931
004
Инженерлік коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
4 152
487
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
22 701
001
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық және тұрғын үй қоры саласында жергілікті деңгейде мемлекеттік саясатты іске асыру бойынша қызметтер
6 651
113
Жергілікті бюджеттен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
16 050
2
Коммуналдық шаруашылық
450 000
487
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
450 000
016
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
150 000
058
Ауылдық елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту

113 608
002
Программа занятости
33 527
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
22 782
006
Оказание жилищной помощи
3 690
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
4 350
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
1 237
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
23 277
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
6 303
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
18 442
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
18 117
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
17 110
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
14 576
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
850
485
Отдел пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
1 007
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
1 007
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
487 877
1
Жилищное хозяйство
32 784
467
Отдел строительства района (города областного значения)
10 083
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
5 931
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно- коммуникационной инфраструктуры
4 152
487
Отдел жилищно-коммунального хозяйства и жилищной инспекции района (города областного значения)
22 701
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства и жилищного фонда
6 651
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
16 050
2
Коммунальное хозяйство
450 000
487
Отдел жилищно-коммунального хозяйства и жилищной инспекции района (города областного значения)
450 000
016
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
150 000
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах