Кеген ауданының 2020-2022 жылдарға арналған бюджеті туралы
Алматы облысы Кеген аудандық мәслихатының 2019 жылғы 27 желтоқсандағы № 29-100 шешімі. Алматы облысы Әділет департаментінде 2020 жылы 10 қаңтарда № 5398 болып тіркелді.
Ескерту. 01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі - осы шешімнің 7-тармағымен.
2008 жылғы 4 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9-бабының 2-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Кеген аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2020-2022 жылдарға арналған аудандақ бюджет тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес,оның ішінде 2020 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 11 125 135 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 782 977 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 1 295 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түскен түсімдер 2 601 мың теңге;
трансферттер түсімі 10 338 262 мың теңге, оның ішінде:
ағымдағы нысаналы трансферттер 5 256 120 мың теңге;
нысаналы даму трансферттері 606 251 мың теңге;
субвенциялар 4 475 891 мың теңге;
2) шығындар 12 677 426 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 178 761 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 187 515 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 8 754 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 1 731 052 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 1 731 052 мың теңге.
Ескерту. 1 - тармақ жаңа редакцияда – Алматы облысы Кеген аудандық мәслихатының 10.12.2020 № 44-150 шешімімен (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2020 жылға арналған аудандық бюджетте аудандық бюджеттен ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін субвенциялар көлемдері 442 858 мың теңге сомасында көзделсін, оның ішінде:
Кеген ауылдық округіне 104 021 мың теңге;
Жалаңаш ауылдық округіне 64 900 мың теңге;
Жылысай ауылдық округіне 25 910 мың теңге;
Ұзынбұлақ ауылдық округіне 24 863 мың теңге;
Қарқара ауылдық округіне 15 900 мың теңге;
Қарабұлақ ауылдық округіне 57 900 мың теңге;
Шырғанақ ауылдық округіне 70 564 мың теңге;
Тасашы ауылдық округіне 15 600 мың теңге;
Бөлексаз ауылдық округіне 16 100 мың теңге;
Тұйық ауылдық округіне 15 700 мың теңге;
Саты ауылдық округіне 14 900 мың теңге;
Алғабас ауылдық округіне 16 500 мың теңге;
3. 2020 жылға арналған аудандық бюджетте аудандық маңызы бар қаланың, ауылдық округтердің бюджеттеріне ағымдағы нысаналы трансферттердің көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
өңірлерді дамытудың 2025 жылға дейінгі мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде өңірлерді экономикалық дамытуға жәрдемдесу бойынша шараларды іске асыруға ауылдық елді мекендерді жайластыруды шешуге арналған іс-шараларды іске асыруға ауылдық елді мекендерді жайластыруды шешуге арналған іс-шараларды іске асыруға;
мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға;
елді мекендердегі көшелерді жарықтандыруға;
елді мекендердің санитариясын қамтамасыз етуге;
елді мекендерді абаттандыру мен көгалдандыруға;
аудандық маңызы бар қалаларда, ауылдарда, кенттерде, ауылдық округтерде автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз етуге.
Көрсетілген трансферттерді аудандық маңызы бар қаланың, ауылдық округтердің бюджеттеріне бөлу Кеген ауданы әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.

"О бюджете Кегенского района на 2020-2022 годы"
Решение Кегенского районного маслихата Алматинской области от 27 декабря 2019 года № 29-100. Зарегистрировано Департаментом юстиции Алматинской области 10 января 2020 года № 5398.
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2020 в соответствии с пунктом 7 настоящего решения.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республики Казахстан", Кегенский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2020–2022 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2020 год в следующих объемах:
1) доходы 11 125 135 тысяч тенге в том числе:
налоговые поступления 782 977 тысяч тенге;
неналоговые поступления 1 295 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала 2 601 тысяча тенге;
поступления трансфертов 10 338 262 тысячи тенге, в том числе:
целевые текущие трансферты 5 256 120 тысяч тенге;
целевые трансферты на развитие 606 251 тысяча тенге;
субвенции 4 475 891 тысяча тенге;
2) затраты 12 677 426 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 178 761 тысяча тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 187 515 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов 8 754 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 1 731 052 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 1 731 052 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Кегенского районного маслихата Алматинской области от 10.12.2020 № 44-150 (вводится в действие с 01.01.2020).
2. Предусмотреть в районном бюджете на 2020 год объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских округов, в сумме 442 858 тысяч тенге, в том числе:
Кегенскому сельскому округу 104 021 тысяча тенге;
Жаланашскому сельскому округу 64 900 тысяч тенге;
Жылысайскому сельскому округу 25 910 тысяч тенге;
Узунбулакскому сельскому округу 24 863 тысячи тенге;
Каракаринскому сельскому округу 15 900 тысяч тенге;
Карабулакскому сельскому округу 57 900 тысяч тенге;
Шырганакскому сельскому округу 70 564 тысячи тенге;
Тасашинскому сельскому округу 15 600 тысяч тенге;
Болексазскому сельскому округу 16 100 тысяч тенге
Туюкскому сельскому округу 15 700 тысяч тенге;
Сатинскому сельскому округу 14 900 тысяч тенге;
Алгабаскому сельскому округу 16 500 тысяч тенге;
3. Учесть, что в районном бюджете на 2020 год предусмотрены целевые текущие трансферты бюджетам города районного значения, сельских округов, в том числе на:
реализацию мероприятий для решения вопросов обустройства населенных пунктов в реализацию мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Государственной программы развития регионов до 2025 года;
реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования;
освещение улиц в населенных пунктах;
обеспечение санитарии населенных пунктов;
благоустройство и озеленение населенных пунктов;
обеспечение функционирования автомобильных дорог в городах районного значения, селах, поселках, сельских округах.
Распределение указанных трансфертов бюджетам города районного значения, сельских округов определяются на основании постановления акимата Кегенского района.

4. Кеген ауданы әкімдігінің 2020 жылға арналған резерві 31 860 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 4 - тармаққа өзгеріс енгізілді – Алматы облысы Кеген аудандық мәслихатының 03.04.2020 № 32-114 шешімімен (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі).
5. 2020 жылға арналған аудандық бюджетті атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын аудандық бюджеттік бағдарламалардың (кіші бағдарламалардың) тізбесі 4-қосымшаға сәйкес белгіленсін.

4. Утвердить резерв местного исполнительного органа района 2020 год в сумме 31 860 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 4 с изменением внесенным решением Кегенского районного маслихата Алматинской области от 03.04.2020 № 32-114 (вводится в действие с 01.01.2020).
5. Установить перечень районных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2020 год согласно приложению 4 к настоящему решению.

6. Осы шешімнің орындалуын бақылау Кеген аудандық мәслихатының "Бюджет, экономикалық даму, өнеркәсіп, көлік, құрылыс, байланыс, сауда, туризм,тұрғын үй мәселелері жөніндегі" тұрақты комиссиясына жүктелсін.
7. Осы шешім 2020 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Кеген аудандық мәслихатының
сессия төрағасы Г. Таударбекова
Кеген аудандық маслихаттың
хатшысы Н. Советов
Кеген аудандық мәслихатының 2019 жылғы "27" желтоқсандағы № 29-100 шешіміне 1-қосымша
2020 жылға арналған аудандық бюджет

6. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию Кегенского районного маслихата "По вопросам бюджета, экономического развития, промышленности, транспорта, строительства, связи, торговли, туризма и жилья".
7. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2020 года
Председатель сессии Кегенского
районного маслихата Г. Таударбекова
Секретарь Кегенского
районного маслихата Н. Советов
Приложение 1 к решению Маслихат Кегенского района от "27" декабря 2019 года № 29-100
Кегенского бюджет на 2020 год

1 907 432
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
15 432
004
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелерінде білім беру жүйесін ақпараттандыру
93 104
005
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
46 405
012
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
438
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайынға ақшалай қаражат төлемі
8 848
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
1 473 028
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
270 177
06
Әлеуметтік көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
600 874
01
Әлеуметтiк қамсыздандыру
138 185
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
136 440
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
136 440
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
1 745
030
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
1 745
02
Әлеуметтік көмек
431 952
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
431 952
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
267 093
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
23 115
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
2 612
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
8 966
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
2 117
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
63 294
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсетілетін тіл маманының қызметтерін ұсыну
16 146
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
48 609
09
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
30 737
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
27 737
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
22 802
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу

1 907 432
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
15 432
004
Информатизация системы образования в государственных учреждениях образования района (города областного значения)
93 104
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
46 405
012
Капитальные расходы государственного органа
438
015
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
8 848
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
1 473 028
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
270 177
06
Социальное помощь и социальная обеспечение
600 874
01
Социальное обеспечение
138 185
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
136 440
005
Государственная адресная социальная помощь
136 440
464
Отдел образования района (города областного значения)
1 745
030
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
1 745
02
Социальная помощь
431 952
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
431 952
002
Программа занятости
267 093
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
23 115
006
Оказание жилищной помощи
2 612
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
8 966
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
2 117
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
63 294
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
16 146
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
48 609
09
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
30 737
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
27 737
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
22 802
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат