2020 - 2022 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Жамбыл облысы Байзақ аудандық мәслихатының 2019 жылғы 19 желтоқсандағы № 59-3 шешімі. Жамбыл облысының Әділет департаментінде 2019 жылғы 26 желтоқсанда № 4466 болып тіркелді.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 9 бабына және "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін – өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6 бабына сәйкес аудандық мәслихат ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2020 – 2022 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2, 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2020 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 25008238 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 1618307 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 24184 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер –53315 мың теңге;
трансферттер түсiмі – 23312432 мың теңге;
2) шығындар – 26994904 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредит беру – 2575113 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 2806336 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 17425 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттiң қаржы активтерiн сатудан түсетiн түсiмдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 4561779 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын (профицитін пайдалану) қаржыландыру – 4561779 мың теңге.
Ескерту. 1 – тармаққа өзгерістер енгізілді - Жамбыл облысы Байзақ аудандық мәслихатының 10.03.2020 № 62-2 (01.01.2020 қолданысқа енгізіледі); 20.04.2020 № 64-3 (01.01.2020 қолданысқа енгізіледі); 24.06.2020 № 67-6 (01.01.2020 қолданысқа енгізіледі); 19.08.2020 № 70-2 (01.01.2020 қолданысқа енгізіледі); 27.10.2020 № 73-2 (01.01.2020 қолданысқа енгізіледі); 07.12.2020 № 75-2 (01.01.2020 қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
2. 2020 жылы облыстық бюджеттен аудандық бюджетке берілетін субвенция мөлшері 11916045 мың теңге белгіленген.
2020 – 2022 жылдарға жеке табыс салығы мен әлеуметтік салық түсімдерінің бөлу нормативтері ауданның бюджетіне 50 пайыз мөлшерде белгіленсін.
2020-2022 жылдарға корпоративтік табыс салығы түсімдерінің бөлу нормативтері ауданның бюджетіне 70 пайыз мөлшерінде белгіленсін.
3. 2020 жылы ауданық бюджеттен аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округтерге берілетін субвенция мөлшері 344417 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
Жалғызтөбе ауылдық округіне – 24381 мың теңге
Дихан ауылдық округіне – 28212 мың теңге
Мырзатай ауылдық округіне – 20810 мың теңге
Темірбек ауылдық округіне – 17929 мың теңге
Түймекент ауылдық округіне – 21607 мың теңге
Жаңатұрмыс ауылдық округіне – 20381 мың теңге
Көктал ауылдық округіне – 13420 мың теңге
Ынтмақ ауылдық округіне – 18201 мың теңге
Суханбаев ауылдық округіне – 17522 мың теңге
Қостөбе ауылдық округіне – 16509 мың теңге
Бурыл ауылдық округіне – 21270 мың теңге
Көптерек ауылдық округіне – 18702 мың теңге
Үлгілі ауылдық округіне – 17639 мың теңге
Сарыкемер ауылдық округіне – 4301 мың теңге
Қызыл жұлдыз ауылдық округіне – 2336 мың теңге
Ботамойнақ ауылдық округіне – 22302 мың теңге
Байтерек ауылдық округіне – 31521 мың теңге
Сазтерек ауылдық округіне – 27374 мың теңге

О районном бюджете на 2020 - 2022 годы
Решение Байзакского районного маслихата Жамбылской области от 19 декабря 2019 года № 59-3. Зарегистрировано Департаментом юстиции Жамбылской области 26 декабря 2019 года № 4466.
В соответствии со статьей 9 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года и статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2020 – 2022 годы согласно приложениям 1, 2, 3 в том числе на 2020 год в следующих объемах:
1) доходы – 25008238 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 1 618 307 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 24184 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 53315 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 23312432 тысяч тенге;
2) затраты – 26994904 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 2575113 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 2 806 336 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 17 425 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том
числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит бюджета (профицит) – - 4561779 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита бюджета (профицита) – 4561779 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решениями Байзакского районного маслихата Жамбылской области от 10.03.2020 № 62-2 (вводится в действие с 01.01.2020); от 20.04.2020 № 64-3 (вводится в действие с 01.01.2020); от 24.06.2020 № 67-6 (вводится в действие с 01.01.2020); от 19.08.2020 № 70-2 (вводится в действие с 01.01.2020); от 27.10.2020 № 73-2 (вводится в действие с 01.01.2020); от 07.12.2020 № 75-2 (вводится в действие с 01.01.2020).
2. Объем субвенции передаваемых из областного бюджета в районный бюджет на 2020 год установлено в размере 11916045 тысяч тенге.
Установить на 2020 – 2022 годы норматив распределения в районный бюджет по индивидуальному подоходному налогу и социальному налогу в размере 50 процентов.
Установить на 2020 – 2022 годы норматив распределения в районный бюджет по корпоративному подоходному налогу в размере 70 процентов.
3. Объем субвенции передаваемых из районного бюджета в бюджет аппаратов акимов района в городе, города районного значения, поселка, села, сельских округов на 2020 год установить в размере 344417 тысяч тенге, в том числе:
Жалгызтюбинский сельский округ – 24381 тыс тенге
Диханский сельский округ – 28212 тыс тенге
Мырзатайский сельский округ – 20810 тыс тенге
Темирбекский сельский округ – 17929 тыс тенге
Туймекентский сельский округ – 21607 тыс тенге
Жанатурмысский сельский округ – 20381 тыс тенге
Кокталский сельский округ – 13420 тыс тенге
Ынтымакский сельский округ – 18201 тыс тенге
Суханбаевский сельский округ – 17522 тыс тенге
Костюбинский сельский округ – 16509 мың теңге
Бурылский сельский округ – 21270 тыс тенге
Коптерекский сельский округ – 18702 тыс тенге
Улгулинский сельский округ – 17639 тыс тенге
Сарыкемерский сельский округ – 4301 тыс тенге
Кызыл жулдызский сельский округ – 2336 тыс тенге
Ботамойнакский сельский округ – 22302 тыс тенге
Байтерекский сельский округ – 31521 тыс тенге
Сазтерекский сельский округ – 27374 тыс тенге

4. "Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы" Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 8 шілдедегі Заңының 18 бабына сәйкес 2020-2022 жылдары облыстық бюджеттен қаржыландырылатын ауылдық елді мекендерде жұмыс істейтін мемлекеттік денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет және спорт және ветеринария саласындағы мамандарға қала жағдайында осы қызмет түрлерімен айналысатын мамандардың ставкаларымен салыстырғанда айлықақылары мен тарифтік ставкаларының 25 пайызы мөлшерінде үстем ақы төлеу үшін қаржы көзделсін.
5. Аудандық жергілікті атқарушы органының резерві 21000 мың теңге мөлшерінде бекітілсін.
6. 2020 жылға арналған жергілікті бюджеттердің орындалу процесінде секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 4 қосымшаға сәйкес бекітілсін.

4. В соответствии со статьей 18 Закона Республики Казахстан от 8 июля 2005 года "О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий" на 2020 – 2022 годы предусмотреть средства на выплату надбавки к заработной плате специалистам в области здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, являющимся гражданскими служащими и работающим в сельских населенных пунктах финансируемых из местных бюджетов в размере двадцать пять процентов от оклада и тарифных ставок по сравнению со ставками специалистов, занимающиеся этими видами деятельности в городских условиях.
5. Утвердить резерв местного исполнительного органа района в размере 21000 тысяч тенге.
6. Перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения местных бюджетов на 2020 год утвердить согласно приложению 4.

7. Осы шешімнің орындалуын бақылау Байзақ аудандық мәслихатының аумақты экономикалық дамыту, қаржы, бюджет, әкімшілік аумақтық құрылым, адам құқығын қорғау мәселелері және жер учаскелерін сатып алу туралы шарттар жобаларын қарау жөніндегі тұрақты комиссиясына жүктелсін.
8. Осы шешім әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және 2020 жылдың 1 қаңтарынан қолданысқа енгізіледі.
Байзақ аудандық мәслихат
сессиясының төрағасы А. Исабаев
Байзақ аудандық мәслихат
хатшысы Н. Тлепов
Байзақ аудандық мәслихатының
2019 жылғы 19 желтоқсандағы
№ 59-3 шешіміне 1 қосымша
2020 жылға арналған аудандық бюджет

7. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию Байзакского районного маслихата по вопросам территориального экономического развития, финансов, бюджета, административной территориальной структуре, защиты прав человека и рассмотрение проектов договоров закупов участков земли.
8. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие с 1 января 2020 года.
Председатель сессий Байзакского
районного маслихата А. Исабаев
Секретарь Байзакского
районного маслихата Н. Тлепов
Приложение 1 к решению
Байзакского районного маслихата
№ 59-3 от 19 декабря 2019 года
Районный бюджет на 2020 год

11687
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
431600
077
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыру
431600
465
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) дене шынықтыру және спорт бөлімі
54404
052
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыру
54404
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
976328
079
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамыту
976328
14
Борышқа қызмет көрсету
26
452
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) қаржы бөлімі
26
013
Жергілікті атқарушы органдардың облыстық бюджеттен қарыздар бойынша сыйақылар мен өзге де төлемдерді төлеу бойынша борышына қызмет көрсету
26
15
Трансферттер
425050
452
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) қаржы бөлімі
425050
006
Пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) нысаналы трансферттерді қайтару
53
024
Заңнаманы өзгертуге байланысты жоғары тұрған бюджеттің шығындарын өтеуге төменгі тұрған бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер
80580
038
Субвенциялар
344417
3. Таза бюджеттік кредит беру
2575113
Бюджеттік кредиттер
2592538
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
2477293
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
1891914
088
Жұмыспен қамту жол картасы шеңберінде шараларды қаржыландыру үшін аудандық маңызы бар қаланың, ауылдың, кенттің, ауылдық округтің бюджеттеріне кредит беру
1891914
462
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы бөлімі
405836
088
Жұмыспен қамту жол картасы шеңберінде шараларды қаржыландыру үшін аудандық маңызы бар қаланың, ауылдың, кенттің, ауылдық округтің бюджеттеріне кредит беру
405836
465
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) дене шынықтыру және спорт бөлімі
82554
088
Жұмыспен қамту жол картасы шеңберінде шараларды қаржыландыру үшін аудандық маңызы бар қаланың, ауылдың, кенттің, ауылдық округтің бюджеттеріне кредит беру
82554
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
96989
088
Жұмыспен қамту жол картасы шеңберінде шараларды қаржыландыру үшін аудандық маңызы бар қаланың, ауылдың, кенттің, ауылдық округтің бюджеттеріне кредит беру
96989
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
115245
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі

11687
464
Отдел образования района (города областного значения)
431600
077
Реализация мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
431600
465
Отдел физической культуры и спорта района (города областного значения)
54404
052
Реализация мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
54404
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
976328
079
Развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
976328
14
Обслуживание долга
26
452
Отдел финансов района (города областного значения)
26
013
Обслуживание долга местных исполнительных органов по выплате вознаграждений и иных платежей по займам из областного бюджета
26
15
Трансферты
425050
452
Отдел финансов района (города областного значения)
425050
006
Возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов
53
024
Целевые текущие трансферты из нижестоящего бюджета на компенсацию потерь вышестоящего бюджета в связи с изменением законодательства
80580
038
Субвенции
344417
3.Чистое бюджетное кредитование
2575113
Бюджетные кредиты
2592538
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
2477293
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
1891914
088
Кредитование бюджетов города районного значения, села, поселка, сельского округа для финансирования мер в рамках Дорожной карты занятости
1891914
462
Отдел сельского хозяйства района (города областного значения)
405836
088
Кредитование бюджетов города районного значения, села, поселка, сельского округа для финансирования мер в рамках Дорожной карты занятости
405836
465
Отдел физической культуры и спорта района (города областного значения)
82554
088
Кредитование бюджетов города районного значения, села, поселка, сельского округа для финансирования мер в рамках Дорожной карты занятости
82554
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
96989
088
Кредитование бюджетов города районного значения, села, поселка, сельского округа для финансирования мер в рамках Дорожной карты занятости
96989
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
115245
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)