2020-2022 жылдарға арналған Сарысу ауданының қала және ауылдық округтерінің бюджеттері туралы
Жамбыл облысы Сарысу аудандық мәслихатының 2019 жылғы 27 желтоқсандағы № 67-2 шешімі. Жамбыл облысының Әділет департаментінде 2019 жылғы 31 желтоқсанда № 4484 болып тіркелді.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 9-1 бабының 2 тармағына, 75 бабының 2 тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6 бабының 1 тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Сарысу аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2020 - 2022 жылдарға арналған қала және ауылдық округтердің бюджеттері 1; 2; 3; 4; 5; 6; 7; 8; 9; 10 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2020 жылға қала және әрбір ауылдық округ бойынша мынадай көлемдерде бекітілсін:
Жаңатас қаласы бойынша
1) кiрiстер – 1 251 475 мың теңге;
салықтық түсiмдер – 97 900 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 100 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
трансферттердiң түсiмдерi – 1 153 475 мың теңге;
2) шығындар – 1 374 148 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0 теңге;
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо - 0 теңге;
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -122 673 теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 122 673 теңге;
қарыздар түсімі – 106 206 теңге;
қарыздарды өтеу - 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 16 467 теңге.
Байқадам ауылдық округі бойынша:
1) кiрiстер – 493 300 мың теңге;
салықтық түсiмдер – 14 568 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 32 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
трансферттердiң түсiмдерi – 478 700 мың теңге;
2) шығындар – 496 726 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0 теңге;
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо - 0 теңге;
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -3 426 теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 3 426 теңге;
қарыздар түсімі - 0 теңге;
қарыздарды өтеу - 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 3 426 теңге.
Жайылма ауылдық округі бойынша:
1) кiрiстер – 77 110 мың теңге;
салықтық түсiмдер – 14 944 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 72 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
трансферттердiң түсiмдерi – 62 094 мың теңге;

О бюджете города и сельских округов Сарысуского района на 2020-2022 годы
Решение Сарысуского районного маслихата Жамбылской области от 27 декабря 2019 года № 67-2. Зарегистрировано Департаментом юстиции Жамбылской области 31 декабря 2019 года № 4484.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9-1, пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Сарысуский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджеты города и сельских округов на 2020 - 2022 годы согласно приложениям 1; 2; 3; 4; 5; 6; 7; 8; 9; 10, в том числе на 2020 год по городу и каждому сельскому округу в следующих объемах:
По городу Жанатас:
1) доходы – 1 240 177 тысяч тенге;
налоговые поступления – 97 900 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 100 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тенге;
поступления трансфертов – 1 142 177 тысяч тенге;
2) затраты – 1 362 850 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге;
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге;
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -122 673 тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 122 673 тенге;
поступление займов – 106 206 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 16 467 тенге.
По Байкадамскому сельскому округу:
1) доходы – 472 605 тысяч тенге;
налоговые поступления – 14 568 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 32 тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тенге;
поступления трансфертов – 458 005 тысяч тенге;
2) затраты – 476 031 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге;
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге;
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -3426 тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 3426 тенге;
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 3426 тенге.
По Жайылминскому сельскому округу:
1) доходы – 77 510 тысяч тенге;
налоговые поступления – 15 016 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 72 тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тенге;
поступления трансфертов – 62 494 тысяч тенге;

1) кiрiстер – 38 573 мың теңге;
салықтық түсiмдер – 1 187 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
трансферттердiң түсiмдерi – 37 386 мың теңге;
2) шығындар – 38 573 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0 теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо - 0 теңге;
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 0 теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0 теңге;
қарыздар түсімі - 0 теңге;
қарыздарды өтеу - 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары - 0 теңге.
Ескерту. 1–тармаққа өзгерістер енгізілді – Жамбыл облысы Сарысу аудандық мәслихатының 21.02.2020 № 69-2 (01.01.2020 қолданысқа енгізіледі); 20.04.2020 № 72-2 (01.01.2020 қолданысқа енгізіледі); 04.05.2020 № 74-3 (01.01.2020 қолданысқа енгізіледі); 30.06.2020 № 77-2 (01.01.2020 қолданысқа енгізіледі); 28.08.2020 № 82-2 (01.01.2020 қолданысқа енгізіледі); 05.11.2020 № 84-2 (01.01.2020 қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
2. 2020 жылы аудандық бюджеттен қала және ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін субвенция мөлшері 1 629 150 мың теңге сомасында белгіленсін, оның ішінде:
Жаңатас қаласына – 973 235 мың теңге;
Байқадам ауылдық округіне – 214 468 мың теңге;
Жайылма ауылдық округіне – 53 081 мың теңге;
Жаңаарық ауылдық округіне – 74 930 мың теңге;
Жаңаталап ауылдық округіне – 30 958 мың теңге;
Игілік ауылдық округіне – 64 446 мың теңге;
Тоғызкент ауылдық округіне – 90 407 мың теңге;
Түркістан ауылдық округіне – 63 766 мың теңге;
Досбол ауылдық округіне – 31 217 мың теңге;
Қамқалы ауылдық округіне – 32 642 мың теңге.

1) доходы – 38 673 тысяч тенге;
налоговые поступления – 1 187 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тенге;
поступления трансфертов – 37 486 тысяч тенге;
2) затраты – 38 673 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге;
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге;
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 0 тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0 тенге;
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 0 тенге.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решениями Сарысуского районного маслихата Жамбылской области от 21.02.2020 № 69-2 (вводится в действие с 01.01.2020); от 20.04.2020 № 72-2 (вводится в действие с 01.01.2020); от 04.05.2020 № 74-3 (вводится в действие с 01.01.2020); от 30.06.2020 № 77-2 (вводится в действие с 01.01.2020); от 28.08.2020 № 82-2 (вводится в действие с 01.01.2020); от 05.11.2020 № 84-2 (вводится в действие с 01.01.2020); от 11.12.2020 № 86-2 (вводится в действие с 01.01.2020).
2. Установить на 2020 год объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты города и сельских округов в сумме – 1 629 150 тысяч тенге, в том числе:
Городу Жанатас – 973 235 тысяч тенге;
Байкадамскому сельскому округу – 214 468 тысяч тенге;
Жайылминскому сельскому округу – 53 081 тысяч тенге;
Жанаарыкскому сельскому округу – 74 930 тысяч тенге;
Жанаталапскому сельскому округу – 30 958 тысяч тенге;
Игиликскому сельскому округу – 64 446 тысяч тенге;
Тогызкентскому сельскому округу – 90 407 тысяч тенге;
Туркестанскому сельскому округу – 63 766 тысяч тенге;
Досболскому сельскому округу – 31 217 тысяч тенге;
Камкалинскому сельскому округу – 32 642 тысяч тенге.

3. "Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы" Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 8 шілдедегі Заңының 18 бабына сәйкес, 2020-20222 жылдары ауылдық округтерінің бюджеттерінен қаржыландырылатын ауылдық елді мекендерде жұмыс істейтін білім беру ұйымдарының мамандарына қалалық жағдайында осы қызмет түрлерімен айналысатын мамандардың ставкаларымен салыстырғанда айлықақылары мен тарифтік ставкаларының жиырма бес пайыз мөлшерінде үстеме ақы төлеу үшін қаржы көзделсін.

3. В соответствии со статьей 18 Закона Республики Казахстан от 8 июля 2005 года "О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий" на 2020-2022 годы предусмотреть средства на выплату надбавки к заработной плате специалистам организации образования, финансируемые из бюджета сельских округов, работающих в сельских населенных пунктах в размере двадцати пяти процентов от оклада и тарифных ставок по сравнению со ставками специалистов, занимающиеся этими видами деятельности в городских условиях.

Ескерту. 3–тармақ жаңа редакцияда – Жамбыл облысы Сарысу аудандық мәслихатының 28.08.2020 № 82-2 (01.01.2020 қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
4. 2020 жылға арналған бюджеттік инвестициялық жобаларды іске асыруға бағытталған бюджеттік даму бағдарламалары қаралмаған.
5. 2020 жылға арналған жергілікті бюджеттің атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын бюджеттік бағдарламалар көзделмеген.
6. Осы шешімнің орындалуын бақылау аудандық мәслихаттың экономика, қаржы, бюджет, агроөнеркәсіп кешені, қоршаған ортаны қорғау мен табиғатты пайдалану, жергілікті өзін - өзі басқаруды дамыту мәселелері жөніндегі тұрақты комиссиясына жүктелсін.

Сноска. Пункт 3 – в редакции решения Сарысуского районного маслихата Жамбылской области от 28.08.2020 № 82-2 (вводится в действие с 01.01.2020).
4. Бюджетные программы развития, направленные на реализацию инвестиционных проектов на 2020 год не предусмотрены.
5. Бюджетные программы, не подлежащих секвестру в процессе исполнения местных бюджетов на 2020 год не предусмотрены.
6. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию по экономике, финансов, бюджету, агропромышленного комплекса, охраны окружающей среды и природопользования, развитие местного самоуправления районного маслихата.