Қарағанды қаласының 2020-2022 жылдарға арналған бюджеті туралы
Қарағанды қалалық мәслихатының 2019 жылғы 24 желтоқсандағы № 466 шешімі. Қарағанды облысының Әділет департаментінде 2019 жылғы 30 желтоқсанда № 5612 болып тіркелді. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңына сәйкес Қарағанды қалалық мәслихаты ШЕШІМ ЕТТІ:
1. Қаланың 2020-2022 жылдарға арналған, оның ішінде 2020 жылға арналған бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 81 235 869 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 45 431 312 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер бойынша – 864 477 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 3 490 040 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 31 450 040 мың теңге;
2) шығындар – 106 693 870 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 3 200 788 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 3 200 788 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – минус 706 716 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 706 716 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – минус 27 952 073 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 27 952 073 мың теңге:
қарыздар түсімдері – 29 653 712 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 2 310 898 мың теңге;
бюджеттік қаражаттың пайдаланылатын қалдықтары – 609 259 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қарағанды қалалық мәслихатының 03.11.2020 № 576 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. Қазақстан Республикасының 2008 жылғы Бюджет кодексінің 52-бабының 1-тармағына сәйкес облыстық мәслихатпен Қарағанды қаласының бюджетіне аударымдардың нормативтері келесі мөлшерлерде белгіленген:
жеке табыс салығы бойынша төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын - 50 пайыз;
әлеуметтік салық бойынша - 48 пайыз.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - Қарағанды қалалық мәслихатының 02.09.2020 № 546 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
3. 2020 жылға арналған қала бюджеті түсімдерінің құрамында облыстық бюджеттен 2 005 699 мың теңге сомасындағы субвенциялар көзделгені ескерілсін.
4. Қарағанды қаласы әкімдігінің 2020 жылға арналған резерві 561 827 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда - Қарағанды қалалық мәслихатының 03.11.2020 № 576 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.

О бюджете города Караганды на 2020 - 2022 годы
Решение Карагандинского городского маслихата от 24 декабря 2019 года № 466. Зарегистрировано Департаментом юстиции Карагандинской области 30 декабря 2019 года № 5612. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Карагандинский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет города на 2020-2022 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2020 год в следующих объемах:
1) доходы – 81 235 869 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 45 431 312 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 864 477 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 3 490 040 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 31 450 040 тысяч тенге;
2) затраты – 106 693 870 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 3 200 788 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 3 200 788 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – минус 706 716 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступление от продажи финансовых активов государства – 706 716 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – минус 27 952 073 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 27 952 073 тысячи тенге:
поступление займов – 29 653 712 тысяч тенге;
погашение займов – 2 310 898 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 609 259 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения Карагандинского городского маслихата от 03.11.2020 № 573 (вводится в действие с 01.01.2020).
2. Согласно пункту 1 статьи 52 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года областным маслихатом установлены нормативы отчислений в бюджет города Караганды в следующих размерах:
по индивидуальному подоходному налогу с доходов, облагаемых у источника выплаты – 50 процентов;
по социальному налогу – 48 процентов.
Сноска. Пункт 2 – в редакции решения Карагандинского городского маслихата от 02.09.2020 № 546 (вводится в действие с 01.01.2020).
3. Учесть, что в составе поступлений бюджета города на 2020 год предусмотрены субвенции из областного бюджета в сумме 2 005 699 тысяч тенге.
4. Утвердить резерв акимата города Караганды на 2020 год в сумме 561 827 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 4 – в редакции решения Карагандинского городского маслихата от 03.11.2020 № 573 (вводится в действие с 01.01.2020).

5. 2020 жылға арналған қала бюджетінің түсімдері мен шығыстарының құрамында облыстық бюджеттен нысаналы трансферттер мен бюджеттік кредиттер 4-қосымшаға сәйкес көзделгені ескерілсін.
6. 2020 жылға арналған Қарағанды қаласының Қазыбек би атындағы ауданының және Октябрь ауданының бюджеттік бағдарламалары 5-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
7. 2020 жылға арналған қала бюджетін атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын бюджеттік бағдарламалар тізбесі 6-қосымшаға сәйкес бекітілсін.

5. Учесть, что в составе поступлений и расходов бюджета города на 2020 год предусмотрены целевые трансферты и бюджетные кредиты из областного бюджета согласно приложению 4.
6. Утвердить бюджетные программы района имени Казыбек би и Октябрьского района города Караганды на 2020 год согласно приложению 5.
7. Утвердить перечень бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения бюджета города на 2020 год, согласно приложению 6.

21 303 649
006
Балаларға қосымша білім беру
1 583 765
465
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) дене шынықтыру және спорт бөлімі
195 749
017
Балалар мен жасөспірімдерге спорт бойынша қосымша білім беру
195 749
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
639 623
024
Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
639 623
9
Бiлiм беру саласындағы өзге де қызметтер
973 886
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
973 886
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
91 797
005
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
607 365
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы мектеп олимпиадаларын және мектептен тыс іс-шараларды өткiзу
836
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайынға ақшалай қаражат төлемі
215 401
022
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап алғаны үшін Қазақстан азаматтарына біржолғы ақша қаражатын төлеуге арналған төлемдер
3 997
029
Балалар мен жасөспірімдердің психикалық денсаулығын зерттеу және халыққа психологиялық-медициналық-педагогикалық консультациялық көмек көрсету
43 293
068
Халықтың компьютерлік сауаттылығын арттыруды қамтамасыз ету
11 197
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
3 491 817
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
76 574
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
76 574
030
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
63 991
031
Жетім балаларды және ата-аналарының қамқорынсыз қалған, отбасылық үлгідегі балалар үйлері мен асыраушы отбасыларындағы балаларды мемлекеттік қолдау
12 583
2
Әлеуметтiк көмек
3 305 359
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
3 305 359
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
119 229
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
42 634
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
1 375 222
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
6 047
013
Белгіленген тұрғылықты жері жоқ тұлғаларды әлеуметтік бейімдеу
75 491
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
409 606
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтерін ұсыну

21 303 649
006
Дополнительное образование для детей
1 583 765
465
Отдел физической культуры и спорта района (города областного значения)
195 749
017
Дополнительное образование для детей и юношества по спорту
195 749
467
Отдел строительства района (города областного значения)
639 623
024
Строительство и реконструкция объектов начального, основного среднего и общего среднего образования
639 623
9
Прочие услуги в области образования
973 886
464
Отдел образования района (города областного значения)
973 886
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
91 797
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
607 365
007
Проведение школьных олимпиад, внешкольных мероприятий и конкурсов районного (городского) масштаба
836
015
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
215 401
022
Выплата единовременных денежных средств казахстанским гражданам, усыновившим (удочерившим) ребенка (детей)-сироту и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
3 997
029
Обследование психического здоровья детей и подростков и оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи населению
43 293
068
Обеспечение повышения компьютерной грамотности населения
11 197
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
3 491 817
1
Социальное обеспечение
76 574
464
Отдел образования района (города областного значения)
76 574
030
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
63 991
031
Государственная поддержка по содержанию детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей, в детских домах семейного типа и приемных семьях
12 583
2
Социальная помощь
3 305 359
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
3 305 359
002
Программа занятости
119 229
006
Оказание жилищной помощи
42 634
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
1 375 222
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
6 047
013
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
75 491
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
409 606
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида

1 104 863
019
Жаңа бастамаларға арналған шығыстар
11 075 298
14
Борышқа қызмет көрсету
1 890
1
Борышқа қызмет көрсету
1 890
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
1 890
021
Жергілікті атқарушы органдардың облыстық бюджеттен қарыздар бойынша сыйақылар мен өзге де төлемдерді төлеу бойынша борышына қызмет көрсету
1 890
15
Трансферттер
1 669 278
1
Трансферттер
1 669 278
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
1 669 278
007
Бюджеттік алып коюлар
1 669 278
Атауы
Сома, мың теңге
V. Бюджет тапшылығы
1 326 890
VІ. Бюджет тапшылығын қаржыландыру
-1 326 890
Қарағанды қалалық
мәслихатының
2019 жылғы 24
желтоқсандағы
№ 466
шешіміне
4-қосымша
Қаланың 2020 жылға арналған бюджетінің түсімдері мен шығыстарының құрамында ескерілген облыстық бюджеттен нысаналы трансферттер және бюджеттік кредиттер
Ескерту. 4- қосымша жаңа редакцияда - Қарағанды қалалық мәслихатының 03.11.2020 № 576 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Атауы
Сома, мың теңге
1
2
Барлығы
59 098 053
оның ішінде:
Ағымдағы нысаналы трансферттер
19 929 208
Нысаналы даму трансферттері
9 515 133
Бюджеттік кредиттер
29 653 712
Ағымдағы нысаналы трансферттер
19 929 208
оның ішінде:
Мектепке дейінгі білім берудің мемлекеттік ұйымдарының мұғалімдеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақы төлеуге
72 999
Мемлекеттік орта білім беру ұйымдарының мұғалімдеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақы төлеуге
1 507 854
Мектепке дейінгі білім берудің мемлекеттік ұйымдарының мұғалімдерінің жалақысын көтеруге
1 620 985
Мемлекеттік орта білім беру ұйымдары мұғалімдерінің жалақысын көтеруге
2 223 333
Мемлекеттік мәдени ұйымдар мен мұрағат мекемелерінің басқарушы және негізгі қызметкерлеріне мәдени ұйымдар мен мұрағат мекемелеріндегі ерекше жұмыс жағдайлары үшін лауазымдық жалақыларына қосымша төлемдер белгілеуге
86 485
Халықты әлеуметтік қорғаудың мемлекеттік ұйымдарында арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсететін жұмысшылардың жалақысына үстеме ақылар белгілеуге
86 618
Орта білім беру ұйымдарын жан басына шаққандағы қаржыландыруды сынақтан өткізуге
467 457
Еңбек өнімділігі мен жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017-2021 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасы аясында еңбек нарығын дамытуға бағытталған шараларды іске асыруға
901 849
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеуге
1 559 053
Портал арқылы сатып алынатын әлеуметтік қызметтердің санаторлық-курорттық емделу құнын өтеу ретінде ұсынылатын кепілдендірілген соманы төлеуге
119
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға
289 499
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын (қала көшелерін) және елді мекендердің көшелерін орташа және күрделі жөндеуден өткізуге

1 104 863
019
Расходы на новые инициативы
11 075 298
14
Обслуживание долга
1 890
1
Обслуживание долга
1 890
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
1 890
021
Обслуживание долга местных исполнительных органов по выплате вознаграждений и иных платежей по займам из областного бюджета
1 890
15
Трансферты
1 669 278
1
Трансферты
1 669 278
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
1 669 278
007
Бюджетные изъятия
1 669 278
Наименование
Сумма, тысяч тенге
V. Дефицит бюджета
1 326 890
VI. Финансирование дефицита бюджета
-1 326 890
Приложение 4
к решению
Карагандинского городского
маслихата
от 24 декабря 2019 года
№ 466
Целевые трансферты и бюджетные кредиты из областного бюджета, учтенные в составе поступлений и расходов бюджета города на 2020 год
Сноска. Приложение 4 – в редакции решения Карагандинского городского маслихата от 03.11.2020 № 573 (вводится в действие с 01.01.2020).
Наименование
Сумма, тысяч тенге
1
2
Всего
59 098 053
в том числе:
Целевые текущие трансферты
19 929 208
Целевые трансферты на развитие
9 515 133
Бюджетные кредиты
29 653 712
Целевые текущие трансферты
19 929 208
в том числе:
На доплату за квалификационную категорию педагогам государственных организаций дошкольного образования
72 999
На доплату за квалификационную категорию педагогам государственных организаций среднего образования
1 507 854
На увеличение оплаты труда педагогов государственных организаций дошкольного образования
1 620 985
На увеличение оплаты труда педагогов государственных организаций среднего образования
2 223 333
На установление доплат к должностным окладам за особые условия труда в организациях культуры и архивных учреждениях управленческому и основному персоналу государственных организаций культуры и архивных учреждений
86 485
На установление доплат к заработной плате работников, предоставляющих специальные социальные услуги в государственных организациях социальной защиты населения
86 618
На апробирование подушевого финансирования организаций среднего образования
467 457
На реализацию мероприятий, направленых на развитие рынка труда в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017-2021 годы "Енбек"
901 849
На выплату государственной адресной социальной помощи
1 559 053
На оплату гарантированной суммы, предоставляемой в качестве возмещения стоимости санаторно-курортного лечения, приобретаемого через Портал социальных услуг
119
На обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
289 499
На проведение капитального и среднего ремонта автомобильных дорог районного значения (улиц города) и улиц населенных пунктов

4 793 835
оның ішінде:
жолдарды орташа жөндеуден өткізуге
793 835
жолдарды күрделі жөндеуден өткізуге
4 000 000
Білім беру объектілерін жөндеуге
289 181
"Еңбек" нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017-2021 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасы аясында еңбек нарығында сұранысқа ие біліктіліктер мен дағдылар бойынша қысқа мерзімді кәсіптік білім беруге
36 923
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығына
743 683
Қазақстан Республикасында төтенше жағдай режимінде коммуналдық қызметтерге ақы төлеу бойынша халықтың төлемдерін өтеуге
1 249 335
Шағын және орта бизнес субъектілерінің салықтық жүктемесін төмендетуге байланысты шығыстарды өтеуге
4 000 000
Нысаналы даму трансферттері
9 515 133
оның ішінде:
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыруға
705 662
Сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға
596 004
Газ тасымалдау жүйесін дамытуға
1 800 000
Өңірлерді дамытудың 2025 жылға дейінгі мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде инженерлік инфрақұрылымды дамытуға
618 607
Көлік инфрақұрылымын дамытуға
1 537 631
Коммуналдық шаруашылықты дамытуға
464 800
Мәдениет объектілерін дамытуға

4 793 835
в том числе:
на средний ремонт дорог
793 835
на капитальный ремонт дорог
4 000 000
На ремонт объектов образования
289 181
На краткосрочное профессиональное обучение по востребованным на рынке труда квалификациям и навыкам в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017-2021 годы "Енбек"
36 923
На жилищно-коммунальное хозяйство
743 683
На возмещение платежей населения по оплате коммунальных услуг в режиме чрезвычайного положения в Республике Казахстан
1 249 335
На компенсацию потерь в связи со снижением налоговой нагрузки для субъектов малого и среднего бизнеса
4 000 000
Целевые трансферты на развитие
9 515 133
в том числе:
На проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
705 662
На развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
596 004
На развитие газотранспортной системы
1 800 000
На развитие инженерной инфраструктуры в рамках Государственной программы развития регионов до 2025 года
618 607
На развитие транспортной инфраструктуры
1 537 631
На развитие коммунального хозяйства
464 800
На развитие объектов культуры