Теміртау қалалық мәслихатының 2018 жылғы 24 желтоқсандағы 34 сессиясының № 34/4 "2019-2021 жылдарға арналған қалалық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Қарағанды облысы Теміртау қалалық мәслихатының 2019 жылғы 18 сәуірдегі № 38/4 шешімі. Қарағанды облысының Әділет департаментінде 2019 жылғы 30 сәуірде № 5306 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына, қалалық мәслихат ШЕШІМ ЕТТІ:
1. Теміртау қалалық мәслихатының 2018 жылғы 24 желтоқсандағы 34 сессиясының № 34/4 "2019-2021 жылдарға арналған қалалық бюджет туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5097 болып тіркелген, 2019 жылғы 25 қаңтардағы № 1 "Семья" газетінде жарияланған, Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде электрондық түрде 2019 жылғы 4 қаңтарда жарияланған) шешіміне келесі өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
1) 1-тармақ келесі редакцияда жазылсын:
"1. 2019-2021 жылдарға арналған қала бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2019 жылға мынадай көлемдерде бекiтiлсiн:
1) кірістер – 16 617 658 мың теңге,оның ішінде:
салықтық түсiмдер бойынша – 11 850 379 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 37 537 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 120 826 мың теңге;
трансферттердің түсімдері бойынша – 4 608 916 мың теңге;
2) шығындар – 18 016 012 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – алу 257 536 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер - 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 257 536 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – алу 5 491 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 5 491 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – алу 1 135 327 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын (профицитті пайдалану) қаржыландыру – 1 135 327 мың теңге:
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 1 135 327 мың теңге.";
2) келесі мазмұндағы 1-1 тармағымен толықтырылсын:
"1-1. 2019 жылға арналған қалалық бюджетте 51 283 мың теңге сомасындағы пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) нысаналы трансферттерді қайтару көзделсін.";
3) 5 - тармақ келесі редакцияда жазылсын:
"5. 2019 жылға арналған қалалық бюджет шығындары құрамында "Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек" бағдарламасы бойынша 365 713 мың теңге көзделсін, оның ішінде:

О внесении изменений и дополнения в решение 34 сессии Темиртауского городского маслихата от 24 декабря 2018 года № 34/4 "О городском бюджете на 2019-2021 годы"
Решение Темиртауского городского маслихата Карагандинской области от 18 апреля 2019 года № 38/4. Зарегистрировано Департаментом юстиции Карагандинской области 30 апреля 2019 года № 5306
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", городской маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение 34 сессии Темиртауского городского маслихата от 24 декабря 2018 года № 34/4 "О городском бюджете на 2019-2021 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5097, опубликовано в газете "Семья" от 25 января 2019 года №1, опубликовано в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде 4 января 2019 года), следующие изменения и дополнение:
1) пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить бюджет города на 2019-2021 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2019 год в следующих объемах:
1) доходы – 16 617 658 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 11 850 379 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 37 537 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 120 826 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 4 608 916 тысяч тенге;
2) затраты – 18 016 012 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - минус 257 536 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 257 536 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – минус 5 491 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов - 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 5 491 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – минус 1 135 327 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 135 327 тысяч тенге:
используемые остатки бюджетных средств - 1 135 327 тысяч тенге.";
2) дополнить пунктом 1-1 следующего содержания:
"1-1. Предусмотреть в городском бюджете на 2019 год возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов в сумме 51 283 тысяч тенге.";
3) пункт 5 изложить в следующей редакции:
"5. Предусмотреть в составе расходов городского бюджета на 2019 год по программе "Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов" - 365 713 тысяч тенге, в том числе:

1) Ұлы Отан соғысындағы Жеңіс күнін мерекелеудің жетпіс төрт жылдығына арналған іс-шараларды өткізу шеңберінде біржолғы әлеуметтік көмек көрсетуге – 74 250 мың теңге;
2) Наурыз мейрамын мерекелеу күні қарсаңында біржолғы әлеуметтік көмек көрсетуге – 195 000 мың теңге;
3) өмірлік қиын жағдай туындаған кезде әлеуметтік көмек көрсетуге – 21 463 мың теңге;
4) Қазақстан Республикасының Конституциясы күні қарсаңында біржолғы әлеуметтік көмек көрсетуге – 32 500 мың теңге;
5) Қазақстан Республикасының Бірінші Президенті күні қарсаңында біржолғы әлеуметтік көмек көрсетуге – 42 500 мың теңге.";
4) 7-тармақ тармақ келесі редакцияда жазылсын:
"7. 2019 жылға арналған калалық бюджет шығындары құрамында Ақтау кентінің бюджетіне 2019 жылға жалпы 105 325 мың теңге сомасындағы нысаналы трансферттер 5-қосымшаға сәйкес ескерілсін.";
5) 10-тармақ келесі редакцияда жазылсын:

1) на оказание единовременной социальной помощи в рамках проведения мероприятий, посвященных семьдесят четвҰртой годовщине празднования Дня Победы в Великой Отечественной войне – 74 250 тысяч тенге;
2) на оказание единовременной социальной помощи ко Дню празднования Наурыз мейрамы – 195 000 тысяч тенге;
3) на оказание социальной помощи при наступлении трудной жизненной ситуации – 21 463 тысяч тенге;
4) на оказание единовременной социальной помощи ко Дню Конституции Республики Казахстан – 32 500 тысяч тенге;
5) на оказание единовременной социальной помощи ко Дню Первого Президента Республики Казахстан – 42 500 тысяч тенге.";
4) пункт 7 изложить в следующей редакции:
"7. Учесть в составе расходов городского бюджета на 2019 год целевые текущие трансферты бюджету поселка Актау на 2019 год в общей сумме 105 325 тысяч тенге согласно приложению 5.";
5) пункт 10 изложить в следующей редакции:

18964
004
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
7587
005
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
6125
113
Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
9300
9
Жалпы сипаттағы өзге де мемлекеттiк қызметтер
318801
454
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік және ауыл шаруашылығы бөлімі
28465
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті және ауыл шаруашылығын дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
28465
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
65446
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
54440
113
Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
11006
483
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары, құрылыс және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
180549
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары, құрылыс және тұрғын үй инспекциясы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
86230
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
9300
113
Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
85019
486
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары, сәулет және қала құрылысы бөлімі
44341
001
Жергілікті деңгейде жер қатынастары, сәулет және қала құрылысын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
44341
02
Қорғаныс
58698
1
Әскери мұқтаждар
47889
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
47889
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
47889
2
Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
10809
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
10809
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
10419
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
390
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
80317
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер
80317
483
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары, құрылыс және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
80317
048
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету

18964
004
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
7587
005
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
6125
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
9300
9
Прочие государственные услуги общего характера
318801
454
Отдел предпринимательства и сельского хозяйства района (города областного значения)
28465
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и сельского хозяйства
28465
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
65446
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
54440
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
11006
483
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог, строительства и жилищной инспекции района (города областного значения)
180549
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог, строительства и жилищной инспекции
86230
003
Капитальные расходы государственного органа
9300
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
85019
486
Отдел земельных отношений, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
44341
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений, архитектуры и градостроительства на местном уровне
44341
02
Оборона
58698
1
Военные нужды
47889
122
Аппарат акима района (города областного значения)
47889
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
47889
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
10809
122
Аппарат акима района (города областного значения)
10809
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
10419
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
390
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
80317
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
80317
483
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог, строительства и жилищной инспекции района (города областного значения)
80317
048
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах

9300
489
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік активтер және сатып алу бөлімі
9300
113
Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
9300
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары (автомобиль сатып алу)
9300
9
Жалпы сипаттағы өзге де мемлекеттiк қызметтер
96025
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
11006
113
Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
11006
ең төмен жалақы мөлшерінің өзгеруіне байланысты азаматтық қызметшілердің, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдардың қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындардың қызметкерлерінің жекелеген санаттарына жалақыны өсіруге (республикалық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер) барлығы, оның ішінде бағыттар бойынша:
11006
аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
2518
мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға
5731
мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
95
жергілікті деңгейде мәдени-демалыс жұмысын қолдау
2662
Функционалдық топ
Сомасы (мың теңге)
Кіші функция
Бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі
Бағдарлама
Атауы
1
2
3
4
5
6
483
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары, құрылыс және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
85019
113
жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер, бағыттар бойынша барлығы, оның ішінде:
85019
елді мекендерді сумен жабдықтауды ұйымдастыру
15585
елді мекендердегі көшелерді жарықтандыру
35778
елді мекендерді абаттандыру мен көгалдандыру
33656

9300
489
Отдел государственных активов и закупок района (города областного значения)
9300
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
9300
Капитальные расходы государственного органа (приобретение автомобиля)
9300
9
Прочие государственные услуги общего характера
96025
459
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
11006
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
11006
на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий в связи с изменением размера минимальной заработной платы (целевые трансферты из республиканского бюджета) всего, в том числе по направлениям:
11006
услуги по обеспечению деятельности акима города районного значения, села, поселка, сельского округа
2518
реализация государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования
5731
оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
95
поддержка культурно-досуговой работы на местном уровне
2662
Функциональная группа
Сумма (тысяч тенге)
Функциональная подгруппа
Администратор бюджетных программ
Программа
Наименование
1
2
3
4
5
6
483
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог, строительства и жилищной инспекции района (города областного значения)
85019
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов всего, по направлениям всего, в том числе:
85019
организация водоснабжения населенных пунктов
15585
освещение улиц населенных пунктов
35778
благоустройство и озеленение населенных пунктов
33656